هزینه مهاجرت به آلمان

25 نظر

هزینه مهاجرت به آلمان در روش های مختلف متفاوت است و شامل:

 • هزینه مهاجرت کاری: 80 یورو هزینه ویزا به همراه هزینه های جانبی کاریابی و تمکن مالی و...
 • هزینه مهاجرت تحصیلی: حدودا 1500 تا 3500 یورو شهریه دانشگاه دولتی به همراه 850 تا 1000 یورو هزینه زندگی
 • هزینه مهاجرت سرمایه گذاری: با توجه به روش متفاوت است و بستگی به طرح تجاری دارد
 • هزینه مهاجرت از طریق ازدواج: هزینه ویزا و سفر به این کشور

البته هزینه تمکن مالی، بیمه، ترجمه مدارک و محل اسکان نیز به این مبلغ اضافه می شود. در پاسخ به مهاجرت به المان چقدر هزینه دارد باید گفت 3 بخش هزینه های روش مهاجرتی، هزینه های پروسه اخذ اقامت و هزینه های زندگی باید ارزیابی گردد. تقریبا در اغلب روش های مهاجرتی تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی واجب می باشد که مبلغ آن حدود 12 هزار یورو برای یک سال است. هزینه بیمه برای کارمندان 14.6٪ (به اضافه 1.3٪ حق بیمه مکمل) از درآمد ماهانه و برای دانشجو یا دانش آموز حدودا 111.7 در ماه می باشد. در ادامه موسسه ملک پور به جزئیات هزینه رفتن به آلمان در تمامی روش ها پرداخته در صورت نیاز می توانید از مشاوره رایگان تلفنی استفاده کنید.

هزینه های مهاجرت به المان

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما

هزینه مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟

کل هزینه مهاجرت به آلمان شامل هزینه های اخذ ویزا و اقامت، هزینه زندگی و هزینه روش مهاجرتی است. در اینجا هزینه های عمومی مهاجرت به آلمان شامل:

 • آموزش و اخذ مدرک زبان و شرکت در امتحانات
 • هزینه های صدور مدارک (پاسپورت، لغو تعهد خدمت مدارک تحصیلی)
 • اخذ تاییدیه از وزارت مربوطه
 • ترجمه اسناد لازم برای مهاجرت
 • درخواست ویزا
 • هزینه انگشت نگاری و بیومتریک
 • آزمایش های پزشکی لازم
 • هزینه پردازش پرونده
 • اجاره مسکن یا خوابگاه
 • بیمه سلامت

هزینه ترجمه مدارک برای مهاجرت به المان

اولین قدم برای درخواست ویزای کشور آلمان ترجمه مدارک است که با توجه به نرخ نامه مصوب قوه قضاییه هر سند (پاسپورت، شناسنامه، ریزنمرات و...) قیمت جدا دارد. دقت داشته باشید که قبل از ترجمه، مدارک باید به تایید وزارت علوم برسد و ترجمه مدارک باید توسط مترجم رسمی و مورد تایید انجام پذیرد. مرحله اخذ مهر وزارت خارجه و دادگستری نیز پس از ترجمه انجام می شود که بر عهده مترجم رسمی است. در جدول زیر مهم ترین مدارک جهت تخمین هزینه مهاجرت به آلمان به تومان در بخش ترجمه اسناد به آلمانی ارائه شده است. لازم به ذکر است این مبالغ سالانه تغییر می کنند.

نوع مدرک

قیمت ترجمه

تایید دادگستری

تایید وزارت خارجه

سایر هزینه ها (هزینه دفتری + تصدیق کپی + سنام)

شناسنامه

63,000

60,000

60,000

60,000

کارت ملی

54,000

60,000

60,000

36,000

سند ازدواج (اصل یا کپی)

175,500

60,000

110,000

102,000

پاسپورت

84,000

60,000

60,000

126,000

کارت پایان خدمت

72,000

60,000

60,000

36,000

عدم سوء پیشینه

72,000

60,000

60,000

36,000

مدرک تحصیلی (فوق دیپلم، لیسانس و...)

108,000

60,000

60,000

36,000

ریزنمرات دانشگاهی

36,000

60,000

140,000

48,000

دیپلم یا پیش دانشگاهی

75,000

60,000

60,000

36,000

ریزنمرات دبیرستان

33,000

60,000

85,000

36,000

گواهی اشتغال به تحصیل

66,000

60,000

60,000

36,000

کارت واکسناسیون

66,000

60,000

60,000

36,000

برابر اصل مدارک صادره از ایران

100,000

60,000

95,000

126,000

هزینه بیمه سلامت در المان

بیمه در آلمان از اصلی ترین مدارک برای اخذ اقامت است که هزینه آن برای دانشجویان و متقاضیان سایر روش های مهاجرتی متفاوت است. برای فرد دارای جاب آفر هزینه بیمه از روی درآمد شخص و به میزان 14.6٪ (به اضافه 1.3٪ حق بیمه مکمل) است. میانگین حق بیمه عمومی 110 یورو و برای بیمه های ویژه 770 یورو در ماه در نظر داشته باشید. در جدول زیر هزینه انواع بیمه سلامت در آلمان را مطالعه کنید.

انواع بیمه

هزینه (ماهانه)

بیمه عمومی

حداکثر 360 یورو

بیمه خصوصی برای افراد جوان و کم خطر

175 یورو

بیمه خصوصی برای افراد پرخطر و دارای بیماری

حداکثر 1500 یورو

دانشجویان زیر 23 سال

117.50 یورو

دانشجویان بالای 23 سال

120.34 یورو

دانشجویان بالای 30 سال

حداقل 70-80 یورو

میزان تمکن مالی برای مهاجرت به المان

برای اخذ ویزا هر فرد تبعه غیر اتحادیه اروپا باید نشان دهد از پس هزینه رفتن به آلمان و زندگی در این کشور بر می آید. میزان تمکن مالی با توجه به هدف اقامت، مقدار متفاوتی دارد مثلا برای دانشجویان 11,208 یورو در حساب آلمانی بلوکه خواهد شد. البته این مبلغ برای دوره های زبان یا معادلسازی 10 درصد افزایش خواهد داشت. افرادی که بورسیه فول فاند گرفته اند می توانند نامه پذیرش بورس را ارائه دهند. افراد دارای جاب آفر نیازی به اثبات تمکن مالی ندارند زیرا جاب آفری مورد تایید است که هزینه های زندگی شخص را تامین نماید.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار

در این بخش به آنالیز موضوع مهاجرت کاری به کشور آلمان و هزینه‌ های مربوط به آن خواهیم پرداخت. برای این که مستقیما بتوانید با کارفرمای آلمانی مکاتبه داشته باشید، باید فرم درخواست ویزای جستجوی کار آلمان را تکمیل نمایید. شما پس از اخذ این نوع ویزا حق دارید تا ۶ ماه در یکی از شهرهای آلمان بمانید و در این مدت موفق به عقد قرارداد کاری شوید. در صورت عقد قرارداد ویزای شما تمدید می شود. در غیر این صورت بایستی از کشور خارج شوید. البته شما برای یافتن کار می‌ توانید غیرمستقیم و از طریق آژانس‌ های کاریابی اقدام کنید. آژانس های کاریابی با توجه به شرایط شما یک کارفرمای آلمانی را پیدا می‌ کنند و شرایطی فراهم می‌ آورند که شما بتوانید با وی در اولین فرصت مصاحبه ای داشته باشید. اگر در مصاحبه کاری بتوانید کارفرما را متقاعد کنید، ویزای کاری برای شما صادر می شود. لطفاً دقت کنید که برای اخذ ویزای کاری آلمان لازم است که مدرک b۱ ارائه دهید و لازم است که حتماً سوابق کاری ۳ ساله و سن زیر چهل سال داشته باشید. علاوه بر موارد ذکر شده ارائه مدرک کارشناسی به سفارت آلمان از الزامات است. کارفرمایان آلمانی در حال حاضر ترجیح می دهند اشخاصی که مدرک مکانیک، کامپیوتر و یا برق دارند را استخدام نمایند. در خصوص مسئله تمکن مالی شما بایستی با توجه به نوع ویزای درخواستی خود مبلغ مشخص شده ای را در حساب بگذارید. به طور معمول شما باید ۱۰ الی۱۲ هزار یورو را که هزینه یک سال زندگی در آلمان است را، در حساب خود به سفارت مربوطه نشان دهید. با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در خارج از کشور

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

در بخش قبلی در رابطه با مهاجرت کاری به کشور آلمان تخصصی ترین نکات را قرار دادیم. در این بخش می خواهیم حائز اهمیت ترین نکات را درباره هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل قرار دهیم. برای تحصیل در آلمان نیاز است راجع به هزینه ها بسیار تحقیق کنید. زیرا مطالعه تمامی کورس های تحصیلی به زبان آلمانی در این کشور تقریبا مجانی است. علاوه بر این شما می توانید از کمک هزینه های متنوع تحصیلی نیز بهره مند شوید. کمک هزینه ها معمولا از بخش های خصوصی و دولتی آلمان تامین می‌ شوند

بورسیه تحصیلی انیشتین و بورسیه تحصیلی DAAD، بورسیه های معروف آلمان می باشند. ناگفته نماند که، فراگیران در کنار همه این موارد اجازه ۱۲۰ ساعت کار در سال را دارند. کاری که بدان کار دانشجویی می گویند. هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل مابین ۱۵۰ یورو تا ۷۰۰ یورو می باشد. علاوه بر این مبلغ ناچیز می بایستی مبلغ ۱۲ هزار یورو را در حساب بانکی خود بگذارید. بهتر است، قبل از مهاجرت یک حساب سر انگشتی در رابطه با بیمه درمانی، هزینه های جانبی تحصیل، مخارج زندگی و هزینه هر ترم تحصیلی انجام دهید تا مهاجرت موفقی داشته باشید. در جدول زیر شهریه برخی از گرایش های ارائه شده در برخی از دانشگاه های خصوصی آلمان را ذکر نمودیم.

رشته-دانشگاه- مقطع

شهریه بر حسب یورو

طراحی داخلی-دانشگاه بین المللی علوم کاربردی برلین-لیسانس

7.920

بازاریابی دیجیتال-دانشگاه حقوق برلین- فوق لیسانس

19.250

مدیریت کسب و کار بین المللی- دانشگاه کینگستون-فوق لیسانس

16.500

توریسم بین المللی-مدرسه کسب و کار برلین-فو ق لیسانس

7.867

مدیریت سلامت- دانشگاه آردن- لیسانس

8.000

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

تقریباً تمامی مهاجرین می‌ دانند که به جهت سرمایه‌ گذاری در آلمان و یا دیگر کشورها نیاز است که بخش عظیمی از سرمایه یک شهروند خارجی وارد بازار سرمایه کشور مقصد شود. سرمایه گذاری می تواند از طریق کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید سهام، خرید ملک و غیره باشد. ولی شما بایستی راجع به هر یک از این روش ها بسیار تحقیق کنید تا مطلع شوید که کدام مسیر شما را به اقامت دائم می‌ رساند و کدام مسیر شما را از اقامت دائم دور می‌ کند. برای این منظور می توانید دیگر مقالات ما را نیز مطالعه نمایید. در حال حاضر کشور آلمان سرمایه داران مصمم را تشویق به سرمایه‌ گذاری می‌کند. بیزینس من های خارجی می‌ توانند با انتقال مبلغ مشخصی به کشور آلمان و به عبارتی با خرید یک بیزینس ویژه و فعال، اقامت آلمان را به دست آورند. البته منظور از اقامت، اقامت دائم و همیشگی نمی باشد. این کشور در ابتدای کار اقامت ۳ ساله برای بیزینس من و افراد وابسته صادر می کند. که این کارت بعد از ۵ سال قابل تغییر به کارت اقامت دائم می باشد. حال اگر دوست دارید کسب و کار خود را در قالب یک شرکت، به آلمان انتقال دهید، می بایست یک طرح بسیار قوی ارائه دهید. طرح شما بایستی بر رشد اقتصاد آلمان تاثیر بگذارد. راجع به هزینه مهاجرت به آلمان نیز می‌ توان گفت به منظور ثبت یک شرکت نیاز است که ۳ الی ۴ هزار یورو هزینه بپردازید. ولی برای انجام کارهای اولیه شرکت خود موظفید ۳۵ هزار یورو از اموال نقدی خود را به شرکت آلمانی مد نظر وارد کنید. اگر روش انتخابی شما خرید اوراق قرضه و خرید سهام می باشد، باید بدانید که این دو روش آثار اقامتی برای شما ندارد.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی

در رابطه با هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی، نمی توان عدد مشخصی را در نظر گرفت و در این بخش تنها برخورداری از تمکن مالی، مهم و شرط اصلی می باشد. این تمکن مالی می توانند متشکل از 3 الی 4 هزار دلار جهت ثبت شرکت و 35 هزار یورو تحت عنوان سرمایه اولیه برای راه اندازی و اجرایی بیزنس پلن و ایده متقاضی و مبلغی برای خرج و مخارج زندگی در این کشور می باشد.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

ازدواج، یکی از کته گوری های اصلی مهاجرت محسوب نمی‌ شود. ولی اگر کیث مورد نظر شما شهروند آلمانی باشد و با وی ازدواج کنید، می‌ توانید از این طریق اقامتتان را در یکی از شهرهای پیشرفته و مرفه آلمان همیشگی کنید. ولی اثبات این که شهروند آلمانی کاملا از روی عشق با شما ازدواج کرده است، بسیار مهم می باشد. در واقع شما بایستی سریعا به دولت آلمان ثابت کنید که ازدواج شما یک قرارداد کوتاه مدت و به عبارتی ساختگی نمی باشد و قرار است سالیان سال با وی زیر یک سقف زندگی مشترک خود را بسازید. شهروندان آلمانی از سن ۱۶ سالگی اجازه ازدواج با تبعه شهروند و یا تبعه دیگر کشورها را دارند. ولی ازدواج آن ها باید طبق یک سری اصول پیش رود. اگر اصول رعایت نشود، ممکن است از کشور آلمان اخراج شوید. در حالت کلی تبعه غیر شهروند اجازه دارد، ۳ الی ۶ ماه به آلمان سفر کند و در این مدت ازدواج خود را در یک محضر معتبر ثبت کند. پس از آن اجازه اخذ ویزای ازدواج را خواهد داشت. در خصوص هزینه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج می توان گفت که هزینه های ازدواج نسبتاً کم می باشد. ولی تبعه خارجی برای اثبات واقعی بودن ازدواج خود به دولت آلمان باید نشان دهد که همواره اموال نقدی و غیرنقدی زیادی دارد و می‌تواند تمامی خواسته های مالی همسر خود را برآورده کند.

هزینه مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

کشور آلمان کشورهای اروپایی و سایر کشورها به طفل تازه متولد شده بر اساس قوانین کشور تابعیت می دهند. ممکن است مبنای قوانین آنان سیستم‌ خاک باشد و یا قوانینشان بر مبنای سیستم خون تعیین شده باشد. کشورهای دارای سیستم خاک به همه اطفالی که در خاک کشور به دنیا می آیند، بدون توجه به این موضوع که والدین طفل متولد شده تابع آن کشور می باشند یا خیر تابعیت و پاسپورت کشور را بدون فوت وقت و در کمترین زمان ممکن به طفل، اعطا می‌ نمایند. ولی در سیستم خون تابعیت از پدر و مادر و یا هر دو به کودک می‌ رسد. یعنی اگر نوزاد در خاک یکی از کشورهایی که سیستم خون را پذیرفته اند، به دنیا آید در صورتی که پدر یا مادر و یا هر دو تابع آن کشور نباشند، به تابعیت نمی‌ رسد و تنها تابعیت پدر و مادر را می‌ گیرد. کشور آلمان براساس سیستم خون به اطفال تابعیت و پاسپورت می‌ دهد. ولی از سال ۲۰۰۰ به بعد این کشور تغییراتی در سیستم خود ایجاد نموده است. بدین صورت که اگر والدین طفل تازه متولد شده از قبل به مدت ۸ سال در خاک کشور آلمان حضور خود را تیک زده باشند، در میان شهروندان زندگی کرده باشند و به عبارتی کارت اقامت دائم این کشور را اخذ نموده باشند، می‌ توانند برای طفل خود تابعیت آلمان را بگیرند. گفتنی است که، هزینه مهاجرت به آلمان از طریق چنین روشی همانند هزینه ازدواج تقریباً کم است.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

درست است، پناهندگی یکی از کته گوری های مهاجرتی به شمار می‌ رود، ولی مهاجرت از این طریق اصلاً درست نیست زیرا این روش به شما استرس های بسیاری را وارد خواهد کرد و در نهایت ممکن است، اصلا شما را به مقصد نرساند. پناهندگی کاملاً غیرقانونی است و آلمان و دیگر کشورها تمایلی به خوشامدگویی به افراد پناهنده ندارند. مگر این که پناهندگان مورد تایید کنوانسیون ژنو بوده باشند. چندی پیش کنوانسیون ژنو اعلام نمود افرادی که ثابت کنند از لحاظ مذهب، نژاد، عقاید و غیره در خاک کشور مبدا خود مورد آزار قرار گرفته اند، می‌ توانند به یکی از کشورهای امن مهاجرت نمایند. تقریبا اکثر کشورها در کنوانسیون پناهندگان عضو شده اند که آلمان نیز یکی از عضو شدگان می باشد. لطفا توجه نمایید که اگر ادعای شما درست نباشد پس از تحمل سختی بسیار به کشور خود بازگشت داده می شوید. در حالت کل، پناهندگی منجر به ساختن آینده شغلی و تحصیلی درخشان نمی شود. زیرا حتی اگر شما بتوانید ادعای خود را ثابت نمایید، اجازه انجام یک سری کارهای جزئی را دارید و نمی‌ توانید در شغل‌ های خاص، فعالیت نمایید. ولی به هر حال کشور آلمان به پناهندگان اقامت سه ساله می دهد که این اقامت ممکن است در بازه زمانی ۵ ساله به پاسپورت منجر شود. در خصوص مبحث هزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی می توان گفت که اگر جان و مال خود را به قاچاقچیان آدم بسپارید، ممکن است کل اموال خود را از دست دهید.

هزینه مهاجرت به آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در حال حاضر برخی از کشورهای ایده آل، ویزای هنرمندان و افراد خاص را در اختیار طالبان چنین ویزایی گذاشته اند. بدین صورت که اشخاص با داشتن مهارت های خاص می‌ توانند به یکی از کشورهای صادرکننده ویزای افراد خاص سفر کنند و در کشور مقصد به رشد و تقویت مهارت خود بپردازند. متاسفانه کشور پیشرفته آلمان چنین ویزایی را برای وارد شدن به خاک کشور طراحی نکرده است. ولی با توجه به مطالب تخصصی آورده شده در بخش‌های پیشین، اشخاص می‌ توانند از طریق دیگر مسیرها به شهر مدنظر خود بروند. راجع به هزینه مهاجرت تمامی مسیرها نیز در موضوعات پیشین نکاتی را ارائه دادیم. حال در ادامه به شرایط اخذ اقامت آن ها نیز خواهیم پرداخت. نکات تخصصی و حائز اهمیت مقاله هزینه مهاجرت به آلمان توسط موسسه ملک پور در اختیار شما خوبان قرار گرفته است.

هزینه های پس از مهاجرت به آلمان

هزینه‌های پس از مهاجرت به آلمان به عوامل مختلفی مانند نوع ویزا، شغل و وضعیت مالی شما بستگی دارد. در زیر چند نمونه از هزینه های مهم پس از مهاجرت به آلمان ذکر شده است:

 1. مسکن: هزینه زندگی در آلمان بستگی به شهر و منطقه دارد. اجاره خانه، خرید ملک یا هزینه‌ های مربوط به اقامت در خوابگاه‌ها از جمله هزینه‌ های مسکن هستند.
 2. بیمه‌های اجتماعی: در آلمان، باید به بیمه‌ های اجتماعی را داشته باشید. این شامل بیمه بهداشتی، بیمه تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری می‌شود.
 3. هزینه‌ های زندگی روزمره: هزینه‌ های مربوط به خوراک، حمل و نقل، گاز، برق، اینترنت و سایر نیازهای روزمره نیز باید در نظر گرفته شود.
 4. آموزش: در صورتی که بخواهید به دوره‌ های آموزشی مشغول شوید، هزینه‌های مربوط به شهریه و کتاب در نظر گرفته می‌شود.
 5. مالیات: باید مالیات بر درآمد خود را پرداخت کنید. نرخ مالیات و مقدار درآمدی که مشمول مالیات می‌شوید، بستگی به وضعیت شغلی و درآمد شما دارد.
 6. زبان: اگر زبان آلمانی را به خوبی بلد نیستید، شاید نیاز به حضور در دوره‌های آموزش زبان داشته باشید.

هزینه اخذ ویزای آلمان

میزان تقاضای برای ورود و اخذ ویزای آلمان، بسیار بالا است. افرادی موفق به مهاجرت می شوند که در قدم اول از پس هزینه های جاری در این رابطه برآیند. این هزینه های ابتدا مربوط به صدور ویزا و دیگر موارد جانبی دراین زمینه می باشد که در جدول زیر به طور کامل آمده است:

انواع روادید

مبلغ (یورو)

ویزای ترانزیت هوایی

60

ویزای کوتاه مدت (بزرگسالان)

60

ویزای کودکان تا 12 سال

35

ویزای کودکان زیر 6 سال

رایگان

ویزای شهروندان روسیه، گرجستان و اوکراین

35

ویزای بلند مدت آلمان زیر 18 سال

37

ویزای بلند مدت بالای 18 سال

60

هزینه اقامت آلمان

از لحاظ هزینه های زندگی در شهرهایی چونبرلین، مونیخ و دیگر شهرهای آلمان می‌توان گفت که هزینه اجاره مسکن و اقلام ضروری در شهر هتی ذکر شده و تمامی شهرهای آلمان نسبتاً گران است. اگر محصل خارجی می باشید و نامه پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌ های این کشور اخذ نموده اید، باید علاوه بر هزینه های تحصیل ماهانه ۸۵۰ یورو برای هزینه زندگی در آلمان صرف کنید. البته انتخاب شهر برای سکونت تاثیر بسزایی در هزینه اجاره آپارتمان و دیگر هزینه‌ های ضروری زندگی دارد. به عنوان یک مثال مفید و مختصر، هزینه اجاره آپارتمان در شهر لایپزیگ بسیار کمتر از شهر مونیخ می‌ باشد. بعلاوه هزینه تحصیل در دانشگاه های مونیخ بسیار بالاتر از لایپزیگ است. ولی به طور معمول شخص خارجی برای اجاره آپارتمان کوچک ملزم به پرداخت ۲۹۰ الی ۱۲۰۰ یورو در ماه می باشد. در جدول زیر هزینه زندگی که یکی از مشکلات مهاجرت به آلمان است در برخی از اقلام مصرفی کشور آلمان را ذکر نمودیم.

اقلام زندگی در آلمان

قیمت بر حسب یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

720.65

بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی

2.70

یک کیلوگرم گوجه

2.30

یک کیلوگرم پنیر

8.97

یک کیلوگرم برنج

2.14

12 عدد تخم مرغ

1.97

یک لیتر شیر

0.73

یک کیلو گرم سیب

2.29

یک عدد نان 500 گرمی

1.44

غذا در مک دونالد

8.00

هزینه تمدید و اقامت دائم آلمان

اکثر مسیرهایی که شما را به آلمان می رساند، در نهایت شما را به کارت اقامت دائم آلمان نزدیک می‌ کند، به گونه‌ای که می‌ توان این کارت را از آن خود کنید. پس از اخذ اقامت آلمان و پرداخت هزینه اخذ اقامت آلمان تحت عنوان شرایط بخصوصی می توانید تابعیت آلمان را نیز از آن خود کنید. منظور از شرایط خاص و ویژه این است که در حد شهروندان این کشور به زبان آلمانی مسلط باشید و همچنین مالیات پرداخت کنید. هزینه اخذ تابعیت آلمان به روش انتخابی شما بستگی دارد. از روش های کم هزینه مهاجرت به آلمان میتوان به روش کاری و یا روش تحصیلی اشاره کرد. در چنین روش هایی به راحتی می توانید با پرداخت هزینه کم در نهایت به تابعیت آلمان دسترسی پیدا کنید. برای این که دقیقاً بدانید چقدر زمان می‌برد تا پاسپورت آلمان را از آن خود کنید، به مثال زیر توجه نمایید. شخصی که از طریق کاری و با حقوق نسبتاً بالا وارد بازار کار آلمان می‌ شود، تحت عنوان شرایط خاص می‌ تواند بلوکات این کشور را اخذ نماید. بلوکارت برای افرادی که تخصص خاص دارند و حقوق بالایی از کارفرمایی مدنظر دریافت می‌ کنند، صادر می‌ شود. اشخاصی که به بلوکارت آلمان دسترسی پیدا کرده اند، در ابتدا کارت اقامت با اعتبار چهار ساله دریافت می‌ کنند و پس از گذشت ۳۳ ماه به اختیار می‌ توانند کارت اقامت همیشگی آلمان و پس از ۲۱ ماه به اختیار می توانند، پاسپورت کشور مرفه و بسیار زیبای آلمان را از آن خود کنند. اگر مسیر انتخابی شما سرمایه گذاری و کارآفرینی باشد، در شرایط به خصوصی (۵ ساله) می توانید برای دریافت پاسپورت آلمان اقدان کنید. در جدول زیر تمامی هزینه های مربوط به اخذ پاسپورت آلمان ذکر شده است.

گواهی شهروندی

25 یورو

فرم درخواست برای کودکان بالای 16 سال

255 یورو

فرم درخواست برای کودکان زیر 16 سال

51 یورو

آزمون تابعیت

25 یورو

 


سوالات متداول

✔️ برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید روش مهاجرتی را مشخص نمود چرا که میزان مبلغ و سرمایه مورد نیاز در هر روش مهاجرتی متفاوت است. مثلا مهاجرت تحصیلی تنها با توانایی پرداخت مخارج زندگی دانشجویی در آلمان امکان پذیر است.

✔️ روش های سرمایه گذاری برای مهاجرت به آلمان چقدر هزینه دارد؟

مبلغ مورد نیاز در روش های سرمایه گذاری آلمان یکسان نبوده اما شروع و حداقل آن از 25000 یورو می باشد.

✔️ به طور تقریبی هزینه مهاجرت به آلمان برای اتباع ایرانی چقدر است؟

هزینه ها بستگی به روش انتخابی شما دارد. مطالعه مقاله فوق به شما کمک می کند تا در خصوص مبحث هزینه های مهاجرتی اطلاعات بسیاری را کسب نمایید.

✔️ هزینه مهاجرت به آلمان و یا اقامت این کشور چقدر است؟

هزینه مهاجرت به آلمان و یا اقامت این کشور به روش انتخابی شما بستگی دارد.


 سخن پایانی

به طور قطع، شما متقاضیان عزیز با مطالعه مقاله هزینه مهاجرت به آلمان، با تمامی نکات تخصصی مسیرهای مهاجرتی آشنا شدید و از هزینه‌ های مربوط به هریک از مسیرها مطلع شدید‌ وجود امکانات فوق العاده عالی در کشور آلمان سبب افزایش درخواست ها گشته است. عموم مردم ترجیح می‌ دهند، آلمان را در اولویت قرار دهند. زیرا این کشور ثبات اقتصادی، نرخ پایین بیکاری، صنعت بسیار قوی و شهرهای با سطح کیفیت بسیار بالا دارد. موارد ذکر شده تنها گوشه‌ ای از نکات مثبت زندگی در آلمان زیبا می باشد. در حال حاضر مسیر های بسیار متنوعی وجود دارد که با توجه به توانایی مالی و رزومه ای که دارید به اختیار و تحت شرایطی می‌ توانید راحت ترین راه مهاجرت به آلمان را انتخاب کنید. پیش تر، به آنالیز هزینه مهاجرت به آلمان برای هر یک از مسیرها پرداختیم‌. حال اگر فکر می کنید یکی از سه روش اصلی با شرایط شما سازگار می باشد، ولی برای انتخاب یکی از آن ها تردید دارید، می توانید قبل از گرفتن تصمیم نهایی با مشاورین موسسه ملک پور از طریق تماس با دفاتر ارتباط بگیرید. همچنین می توانید ابهامات ذهنی خود را از طریق قرار دادن سوالات در بخش دیدگاه مقاله برطرف سازید. ما به سوال مطرحی شما سریعا پاسخ خواهیم داد. لطفا ستاره های زیر را به جهت رشد مقالات این چنینی روشن نمایید.

امتیاز 3.39 از 5 ( 28 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سورنا مرشدی
من میخوام با خانومم برم برا زندگی المان و میخواستم بدونم چقدر هزینه داره گرفتن اقامت اونجا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز می بایست شرایط سنی و مدرک تحصیلی و... شما بررسی شود میتوتنید برای کسب اطلاعات با مشاورین موسسه تماس بگیرید
محمد
سلام وقت بخیر من مدرک فنی و حرفه ای دارم میتونم برای اقامت آلمان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما درست تر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم ولی در کل با این مدارک اگر پیشنهاد شغلی بتوانید دریافت بکنید شانس مهاجرت دارید.
علی کلاته
سلام من میخوام برم المان ۱۹ سال سن دارم مدارک تحصیلی دیپلم فنی حرفه ای هست و چقدر خرج میخواد برای پاسپورت و ویزا و قانونی رفتن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهترین روش برای شما پذیرش در دوره زبان آلمانی می باشد. که از این طریق بتوانید برای دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی ۲۵ تا ۳۰ هزار یورو می باشد
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون هزینه مهاجرت کاری به المان چقدر هست و اینکه برای برای یک خانواده 2 نفره در ماه چقدر هزینه زندگی می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. در صورتی که کارفرمایی شما را بپذیرد هزینه چندانی نخواهید داشت و هزینه های زندگی یک خانواده دو نفره حدود 1500 الی 2000 یورو در ماه خواهد بود.
محمدرضا
با سلام و احترام. شرایط اقامت بازنشستگی آلمان چیه؟ در صورتی که پدرم از طریق بازنشستگی اقدام کنه من هم میتونم به تبع آنها اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان دریافت اقامت از این طریق در آلمان وجود ندارد اما امکان دریافت اقامت در کشورهایی مانند اتریش، فرانسه، سوئیس و ... با اثبات تمکن مالی مناسب را خواهید داشت و در صورتی که سن زیر 18 سال داشته باشید می توانید در پرونده خانواده قرار بگیرید.
شمیم بابایی
سلام. وقت بخیر. من همسرم استاد دانشگاه در آلمان هستند. تازه شروع بکار کردند. من از طریق ایشون دارم اقدام میکنم. میخواستم بدونم این پروسه حدودا چقدر هزینش میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه چندانی نخواهید داشت. داشتن تمکن مالی برای این پروسه ضروری است.
رز
سلام وقت بخیر ۲۹ سالمه لیسانس روانشناسی دارم انکلیسی در حد آیلتس ۶ هستم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان میشه با مدرک زبان انکلیسی هم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. بله برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان می توانید اقدام داشته باشید.
سوگند رشیدی
سلام اگه بخوام برای تحصیل به آلمان مهاجرت کنم حداقل میزان سرمایه رو میفرمایید که چقدر باید داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به این دارد که شما در دانشگاه دولتی تحصیل نمایید یا دانشگاه‌های بین‌المللی که در حدود ۱۵ تا ۳۰ هزار یورو بایستی تمکن مالی داشته باشید.
zahramahmoodi
سلام وقت بخیر ببخشید هزینه مهاجرت به المان ایا باید همه به صورت نقد باشد یا به صورت ملک هم میتوان ارائه داد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اگر منظور شما تمکن مالی می‌باشد بایستی به صورت نقد در حساب بانکی خود ارائه دهید‌.
علی
سلام، من 18 سالم هست و سرمایه بالایی ندارم، آیا میتونم به آلمان مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز می توانید از طریق پذیرش تحصیلی اقدام نمایید‌
باران جمشیدی
جدیدا یه لیستی از مشاغل مورد نیاز آلمان رو توی سایتتون گذاشتین. من سابقه کارم با بعضی از این مشاغل هماهنگه. چه شرایط دیگه ای مثل زبان برای این روش کاری نیازه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام رزومه شما بایستی توسط وکیل المان بررسی گردد. همچنین داشتن دانش زبان اهمیت دارد.
بهاره
سلام هزینه مهاجرت به آلمان برای کسی که به صورت کاری می‌خواد بره چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای این موضوع ابتدا باید رزومه شما از وکیل و تیم کاریابی این کشور استعلام گرفته شده و پس از آن نتیجه به شما اعلام گردد.
غرابی
سلام بنده 35 سالمه و برنامه نویس هستم میخواستم از طریق جاب افراقدام کنم حدود هزینه های زندگی برای یک نفر به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. حدود هزینه های زندگی یک نفر در آلمان حدود 1000 یورو در ماه است.
صحابی
سلام وقتتون بخیر باشه با 34 سال سن و لیسانس مهندسی مدیریت پروژه و 8 سال سابقه کار در رشته و دو سه میلیارد سرمایه کدوم روش برای من بهتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما میتوانید برای روش های کاری و تحصیلی اقدام داشته باشید. برای این امر بهتر است سطح زبان خود را تقویت نمایید تا شانس بالاتری داشته باشید.
باقری
سلام خدا قوت وقت بخیر هزینه زندگی برای دانشجو چقدر هست ؟ میزان درامد مشاغل پارت تایم چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه های زندگی شما حدود 1000 یورو در ماه خواهد بود و درآمد مشاغل پارت تایم معمولا حدود 10 الی 12 یورو در ساعت است.
سارا
وقت بخیر من و همسرم قصد داریم از طریق کاری به آلمان مهاجرت کنیم... برای تامین هزینه ها ، هردو امکان کار داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله هر دو نفر اجازه کار خواهند داشت.
سوسن امامی
سلام و عرض ادب وقتتان بخیر باشه ببخشید حدود هزینه های مهاجرت به المان که در مقاله فرمودید باید همان ابتدا در حساب داشته باشیم یا میتوان به مرور فراهم کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه ها به مرور پرداخت می شود. اما بستگی به روش اقدامی شما نیز دارد.
کیوان
سلام هزینه های اجاره در آلمان برای یک دانشجوی پزشکی به چ صورته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه های اجاره در کشور آلمان فارغ از رشته تحصیلی بستگی به نوع اقامتگاه و خدماتی است که شما دریافت میکنید و از حدود 300 الی 1200 یورو میتواند متغیر باشد.
سالم
سلام وقت بخیر کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به آلمان رو میفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای مهاجرت به آلمان روش های مختلفی از جمله کاری تحصیلی و سرمایه گذاری وجود دارد که بایستی شرایط را بررسی کرد تا بهترین مسیر به شما پیشنهاد شود
مینا
من شرایط کاری اتریش و آلمان رو دارم ولی میخواستم جویا شم که هزینه زندگی در اتریش کمتر هست و یا المان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه های زندگی در این دو کشور تقریبا مشابه است ولی در برخی شهرهای بزرگ هزینه ها قدری بالاتر است.
رها
سلام من دو فرزند 13 و 8 ساله دارم ، هزینه ها برای مهاجرت هر کدوم متفاوته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. باید شرایط خودتان و فرزندان کامل بررسی شود تا بتوان ابتدا مسیر مناسب و سپس هزینه ها را در نظر گرفت.
esam
سلام وقت بخیر هزینه زندگی یک دانشجوی مجرد 25 ساله در المان ماهیانه چقدر میتونه باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما حدود 1000 الی 1200 یورو در ماه هزینه زندگی خواهید داشت.
یوسف سرابی
سلام و ارادت ایا برای المان هم میشه با خودحمایتی اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر المان برنامه خودحمایتی ندارد
بهار
سلام هزینه زندگی در اتریش کمتر هست و یا المان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. تقریبا هزینه زندگی دو کشور برابر است و در برخی شهرها تقاوت هایی وجود خواهد داشت.
مشاوره رایگان