تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

2 نظر

در این مقاله در مورد تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان به صورت کامل و دقیق صحبت خواهیم کرد. همانطور که می دانید دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه، می بایست به دولت کشور آلمان نشان دهند که توان پرداخت هزینه های زندگی خود را برای یک سال دارند. هزینه های زندگی در آلمان نظیر هزینه مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و غیره نیز می باشد. در نتیجه نشان دادن نامه تمکن مالی برای دریافت ویزاهای تحصیلی و سایر ویزاها الزامی می باشد. هر چقدر متقاضی بتواند تمکن مالی خوبی به سفارت آن کشور ارائه کند، می تواند شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهد. در مقاله پیشرو در مورد تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان برای آگاهی شما عزیزان می پردازیم. موسسه ملک پور با داشتن تجربیات بی نظیر در اخذ انواع ویزاها، می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. شما می توانید درخواست خود را در وب سایت های موسسه ثبت کرده و یا با تلفن های موسسه تماس گرفته تا بهترین مشاوره رایگان مهاجرتی خود را دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
شرایط تمکن مالی ویزای دانشجویی آلمان

گواهی تمکن مالی چست؟

مادامی که شخص تمایل دارد تا مهاجرت‌ به آلمان از طریق تحصیل را داشته باشد، اولین سوالی که برای او پیش می آید، این است که گواهی تمکن مالی تحصیلی آلمان چیست؟ برای توضیح این سوال لازم به ذکر است بدانید هر فردی که تمایل دارد ویزای تحصیلی در هر کشور را دریافت کند می بایست به سفارت آن کشور نشان دهند که توان پرداخت هزینه های زندگی خود را به صورت نقد و به مدت یک سال را در دسترس دارد. از این رو می بایست این مبلغ را مطابق با قوانین کشور مربوطه در حساب بانکی خود برای مدت مشخصی قرار دهد و سپس با ارائه نامه تمکن مالی به سفارت بتواند ثابت کند، که هزینه های خود را به صورت نقد برای یک سال دارد. زیرا شخصی که ویزای تحصیلی دریافت می‌کند ممکن است در ماه‌های اول قادر به پیدا کردن شغل مناسب با درآمد خوب را نباشد، به همین دلیل دولت برای اینکه اطمینان کامل از شرایط مالی متقاضی داشته باشد این نامه را درخواست می کند.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در المان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

چه کسانی نیاز به ارائه تمکن مالی دارند؟

ارائه تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان یکی از اصلی‌ترین نامه‌های سفارت می باشد. همانطور که پیشتر توضیح دادیم شخص برای اینکه ثابت کند توان پرداخت هزینه‌های خود را به صورت یک سال و نقدی در دسترس دارد، می بایستی تمکن مالی را به دولت ارائه دهد زیرا دولت می خواهد بداند که متقاضی تحصیلی می‌تواند در شرایط نرمال و استاندارد در کشور آلمان زندگی کند. حتی اگر این شخص حمایت مالی از طرف دولت یا دانشگاه را نداشته باشد و همچنین نتوانند شغل مناسبی را با درآمد خوبی پیدا کند باز هم در مدت یک سال تحصیلی خود دچار مشکل نخواهد شد. علاوه بر این، در اکثر کشورها دانشجویان میبایست تمکن مالی برای ویزا تحصیلی آلمان را پیش از ورود به آلمان به دولت ارائه نمایند. در میان شهروندان کشورهای مختلف تنها کشورهای سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین نیاز به ارائه تمکن مالی تحصیلی آلمان را ندارند. مادامی که شخص می خواهد از طریق برنامه‌های کاری و یا سرمایه گذاری به کشور آلمان مهاجرت داشته باشد می بایست علاوه بر تمکن مالی برای خود برای همراهان خود که شامل همسر و فرزندان می باشد را به مدت یک سال در حساب بانکی خود و به صورت نقد نشان دهد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی المان

نامه تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی در بسیاری از کشورها نیز متفاوت می باشد. در این نوشتار به طور تخصصی در مورد انواع نامه های تمکن مالی برای تحصیل در آلمان صحبت خواهیم کرد. دلیل تفاوت مبلغ تمکن مالی در کشور هایی می باشد که هزینه های زندگی در کشورها متفاوت می باشد و لازم به ذکر است بدانید مبلغ تمکن مالی به واحد ارز این کشور می باشد. به طور مثال اگر شخصی تمایل دارد تا پذیرش تحصیلی از یکی از کشورهای اروپایی را دریافت کند می بایست نامه تمکن مالی وی به صورت یورو باشد و یا اگر تمایل دارد تا برای کشورهای دیگری مانند انگلستان، کانادا و امریکا نامه تمکن مالی دریافت کند به ترتیب واحدهای ارزی پوند، دلار کانادا و دلار امریکا را باید دریافت کند. این مبلغ سالانه از طرف دولت تعیین می‌شود که میانگین هزینه زندگی در آلمان برای یک دانشجوی پاره وقت در کشور مقصد به چه میزان می باشد. برای کشور آلمان نامه تمکن مالی برای ویزاهای تحصیلی آلمان بین ده هزار یرور الی ۱۲ هزار یورو در سال نیز می باشد. به عبارت دقیق تر میزان ۱۰ هزار و 332 دلار نیز می باشد. علاوه بر موضوع گفته شده شهر قرارگیری دانشگاه بسیار اهمیت دارد، زیرا ممکن است در یکی از تاپ ترین شهرهای آلمان بوده باشد که هزینه های زندگی آن بیشتر است.

روش های اثبات تمکن مالی برای تحصیل در آلمان

روش های زیادی برای ارائه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان نیز امروزه وجود دارد. مادامی که شخصی تمایل دارد تا در کشور آلمان تحصیل کند علاوه بر دریافت نامه پذیرش تحصیلی خود از دانشگاههای معتبر آلمان، می بایست نامه تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان را به سفارت آلمان ارائه دهد. این مقاله توسط مشاورین موسسه حققی ملک پور نوشته شده است و هر گونه استفاده از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع اصلی آن خلاف قوانین نیز می باشد. زیرا هر چقدر بتواند تمکن مالی خوب ایران را به دولت کشور آلمان نشان دهد، شانس خود را در دریافت ویزای تحصیلی افزایش داده است. در ادامه به روش های اثبات تمکن مالی تحصیلی آلمان نیز می پردازیم.

  • ضمانتنامه های بانکی
  • حمایت یا ساپورت والدین
  • داشتن بورسیه تحصیلی
  • حساب مسدود شده

در ادامه این مقاله در مورد حساب مسدود شده در کشور آلمان برای دریافت تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان نیز صحبت خواهیم کرد.

کار تحصیل آلمان

این مقاله را از دست ندهید: کار تحصیل آلمان

در این مقاله ما تمام راه های کار تحصیل آلمان را به شما خواهیم آموخت.

راحت ترین راه اثبات تمکن مالی تحصیلی آلمان

برای نشان دادن تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان و یا سایر کشورها افراد می‌توانند یک میزان مبلغ پول را به صورت نقدی در داخل حساب خود برای مدت مشخصی نشان دهند. علاوه بر این داشتن سندهای ملکی و یا ساپورت خانواده نیز می تواند تاثیر مثبتی در دریافت ویزای تحصیلی شخص داشته باشد. شخصی که دارایی خوبی در کشور خود دارد به طور مثال دارای ملک و املاک بسیاری نیز می باشد، می‌تواند با نشان دادن این املاک به سفارت آن کشور نشان دهد که توان مالی پرداخت هزینه‌های خود را دارد و نیازی به کشور مقصد نیز ندارد. علاوه بر این مادامی که شخصی می‌خواهد مهاجرت کند می تواند افراد درجه یک خانواده خود را مانند پدر و مادر یا همسر خود را به عنوان ساپورت مالی به کشور مقصد معرفی کند. در این صورت مادامی که شخصی به عنوان ساپورت مالی معرفی می شود، می‌بایست شخص مورد نظر اطلاعات هویتی، حساب‌های بانکی، دارای نقدی و غیر نقدی خود را به صورت دقیق به سفارت آن کشور نشان دهد که سفارت بداند شخصی که به عنوان دانشجو به کشور آلمان ورود پیدا می کند، توان پرداخت هزینه‌های خود را از طرف ساپورتر مالی خود دارد.

حساب مسدود‌ شده چیست؟

پیشتر صحبت کردیم روش های ارائه تمکن مالی یا پشتوانه مالی متقاضی در بخش های گذشته توضیح داده شد. یکی از این روش ها حساب مسدود شده در کشور آلمان نیز می باشد. این روش یکی از رایج ترین روش های ارائه تمکن مالی تحصیلی آلمان نیز می باشد. در این روش متقاضی تحصیل در کشور آلمان در ابتدا نیاز به بازگشایی حساب بانکی در آلمان را نیز دارد. پس از این شخص می بایست هزینه های زندگی یک سالش را به عنوان تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان در این حساب نشان دهد و بعد از آن مادامی که ویزای خود را دریافت می کند، دولت آلمان به صورت ماهانه مقدار مشخصی از این مبلغ را به شخص در آلمان پرداخت می کند. به همین منظور به این روش، روش مسدود شدن حساب بانکی، جهت ارائه تمکن مالی برای دریافت ویزاهای تحصیل در آلمان نیز گفته می شود. اما لازم به ذکر است در بیشتر کشورها تمکن مالی می تواند در حساب شخص متقاضی باشد و نیازی به مسدود شدن نیست اما قوانین آلمان امروزه به صورت مسدود شدن حساب بانکی نیز می باشد.

شرایط برداشت از حساب مسدود‌ شده

یکی از رایج ترین روش های ارائه نامه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان، روش مسدود شدن حساب بانکی است. مادامی که شخص تمایل دارد تا در کشور آلمان ویزای تحصیل را دریافت کند، می بایست هزینه های زندگی خود را به صورت نقد در حساب بانکی خود در آلمان نیز قرار دهد. این حساب در ابتدا دیده نیز محسوب می شود. اما مادامی که متقاضی بتوانند ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کند، مبلغ مشخصی به صورت ماهانه از سوی دولت از حساب خود متقاضی به شخص داده میشود. این مبلغ ماهانه به میزان هزینه‌های زندگی شخص متقاضی نیز می باشد که برای گذراندن زندگی خود در ماه نیز به آن نیاز دارد. در نتیجه متقاضی ماهانه می‌تواند این مبلغ از حساب خود برداشت کند اما امکان برداشت بیش از این مبلغ را از حساب خود ندارد. زیرا این مبلغ به صورت اتوماتیک وار در حسابش مسدود شده و تنها ماهانه مبلغ مشخصی از آن امکان برداشت وجود دارد. دلیل این کار این می باشد که شخصی که تمایل دارد تا در کشور آلمان تحصیل کند، می بایست از ابتدا هزینه های زندگی خود را برای یک سال و در نظر داشته باشد. دولت آلمان حساسیت‌های زیادی در اعطای ویزای تحصیلی نیز دارد. به همین جهت برای اینکه اطمینان حاصل کنند که شخص توان مالی خوبی دارد حساب مسدود شده را ارائه کرده تا شخص بتواند ماهانه مبلغ مشخصی را دریافت کند تا در طی سال دچار کمبود بودجه و مشکلات مالی نشود.

درآمد والدین برای اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

یکی دیگر از راه های اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان، ارائه درآمد والدین نیز می باشد. به طور کلی دانشجویان می‌توانند با نشان دادن حساب بانکی والدین خود و یا درآمد ماهیانه والدین خود به دولت آلمان نشان دهند که توان پرداخت هزینه های زندگی خود را در زمان تحصیل نیز دارند. در این روش والدین علاوه بر نشان دادن حساب های بانکی و گردش مالی، می‌توانند از سند‌های ملکی به عنوان پشتوانه مالی نیز استفاده کنند. در نتیجه دولت آلمان اطمینان حاصل می‌کند که شخص توان پرداخت هزینه‌های زندگی خود را برای دوره تحصیل نیز به صورت کامل دارد و امکان دچار شدن به مشکلات مالی برای او وجود نخواهد داشت.

بورسیه تحصیلی برای اثبات تمکن مالی

یکی دیگر از روشهای ارائه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان، داشتن بورسیه تحصیلی در کشور آلمان نیز می باشد. افرادی که بتوانند همزمان با دریافت پذیرش تحصیلی خود بورسیه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر دریافت کنند، این نامه بورسیه را می تواند به عنوان بخشی از تمکن مالی خود به کشور آلمان ارائه دهند. البته لازم به ذکر است بدانید بورسیه های تحصیلی در آلمان نیز متفاوت می باشد. برخی از این بورسیه‌ها کل هزینه شهریه متقاضی را پرداخت می‌کنند و برخی دیگر بخشی از هزینه‌های زندگی را نیز پرداخت می کنند. در نتیجه متناسب با مبلغی که بورسه تحصیلی در نظر گرفته شده است، دانشجویان نیز باید تمکن مالی ارائه دهند. اگر کل شهریه تحصیل دانشجو را در بر می گیرد، دانشجو می‌بایست هزینه‌های زندگی یک سالش را به عنوان تمکن مالی تحصیلی آلمان نیز ارائه دهد. یا اگر بخشی از هزینه های زندگی خود را توسط بورسیه تحصیلی پرداخت می‌کند، مابقی را نیز به عنوان تمکن مالی برای ویزای تحصیل آلمان نیز باید نشان دهد.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان

ضمانت نامه بانکی برای اثبات تمکن مالی

در مطالب مختلف در مورد ارائه ضمانت نامه بانکی به عنوان تمکن مالی برای تحصیل در آلمان نیز دیده باشید. لازم به ذکر است بدانید بانک هایی در آلمان وجود دارند که برای دانش آموزانی که تمایل دارند تا به صورت بین‌المللی در آلمان تحصیل کنند، نیز وام اعطا می کند. این وام ها با سود بهره کم نیز به دانشجویان تعلق میگیرد. زمانی که دانشجو بتواند وام از بانک در آلمان دریافت کند، بانک به عنوان مسئول پرداخت هزینه‌های متقاضی نیز می باشد. مادامی که دانشجو قصد تحصیل در آلمان را داشته باشد، هزینه های وی در دانشگاه و یا در آلمان در زمینه‌های مختلفی مانند اجاره مسکن، هزینه های خرید اقلام ضروری نیز می‌تواند تعلق گیرد. وی پس از مدتی با پرداخت بهره کم می تواند وام خود را با کار کردن به بانک مربوطه برگرداند. در نتیجه دانشجو یا متقاضی تحصیل در آلمان، ضمانت نامه بانکی را می تواند به عنوان تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان ارائه به سفارت آلمان دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

زمانی که دانشجو مبلغی را به عنوان تمکن مالی در حساب بانکی خود نگهداری می کند، بعد از گذشت چند ماه میتواند این مبلغ را با دریافت نامه از بانک به عنوان ارائه تمکن مالی برای تحصیل در آلمان نیز دریافت کند. دریافت این نامه همانند سایر روش های بانکی متقاضی نیاز به ارائه مدارک هویتی خود متناسب با حساب بانکی نیز دارد. در صورتی که شخصی تمایل داشته باشد تا حساب والدین خود را به عنوان تمکن مالی برای تحصیل در آلمان نشان دهد، صاحب حساب با داشتن مدارک هویتی خود به بانک مربوطه مراجعه کرده و نسبت به دریافت نامه تمکن مالی اقدام می نماید. علاوه بر این ممکن است تحت شرایطی متقاضی امکان حضور در بانک را نداشته باشد، در اینصورت با دادن وکالت نامه محضری شخص دیگری جهت دریافت تمکن مالی نیز می تواند اقدام نماید. مدارک زیر مدارک اصلی دریافت نامه تمکن مالی از بانک مربوطه نیز می‌باشد.

  • فتوکپی پاسپورت معتبر
  • نشان دادن کارت ملی متقاضی
  • همراه داشتن اصل گذرنامه
  • ارائه وکالتنامه قانونی در صورت وجود

علاوه بر مدارک گفته شده در هنگام دریافت تمکن مالی از بانک، متصدی بانک مربوطه در مورد واحد پول درخواستی نیز سوال می کند. اگر شما تمایل دارید تا تمکن مالی تحصیلی آلمان را دریافت کنید، می بایست به بانک اطلاع دهید که واحد پول یورو می باشد و برای کشور آلمان است.

زمان اقدام برای اثبات تمکن مالی تحصیلی آلمان

در بخش‌ های گذشته در مورد نحوه چگونگی ارائه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان به طور کامل و دقیق نیز صحبت کردیم. همچنین در مورد افرادی که نیاز به تهیه و ارائه تمکن مالی برای تحصیل در آلمان را دارند صحبت کردیم. در این بخش از این مقاله در مورد زمان ارائه تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان نیز صحبت می کنیم. بسیاری از افراد نگران این هستند که پیش از گرفتن پذیرش تحصیلی آلمان نیز نیاز به ارائه تمکن مالی دارند. اما خبر خوب این است که در ابتدا برای گرفتن پذیرش تحصیلی شما متقاضیان عزیز نیاز به ارائه تمکن مالی ندارید. بعد از اینکه پذیرش خود را دریافت کردید، مادامی که می خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید، نیاز داریم تا تمکن مالی تحصیلی آلمان را ارائه دهید. علاوه بر این بسیاری از افراد تصور می کنند که دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون ارائه تمکن مالی نیز امکان پذیر است اما همانطور که گفتیم در بخش‌های پیشین در مورد کشورهایی صحبت کردیم نیاز به ارائه تمکن مالی ندارند، شهروندان کشورهایی نظیر سوئیس، نروژ، ایسلند لیختن اشتاین هستند.

آیا اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون تمکن مالی ممکن است؟

دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون نشان دادن تمکن مالی برای شهروندان برخی از کشورهای اروپایی امکان پذیر می باشد. همانطور که در بخش‌های گذشته صحبت کردیم، شهروندان کشورهای مثل سوئیس، لیختن اشتاین، ایسلند و نروژ می‌توانند بدون ارائه تمکن مالی تحصیلی آلمان اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور کنند. اما افرادی که ساکنین و شهروندان کشورهای دیگری نظیر ایران هستند، برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز دارند تا به دولت آن کشور ثابت کنند، علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه می‌توانند هزینه‌های زندگی یک سال خود را به صورت نقد در دسترس داشته باشند. در این مقاله در مورد چگونگی ارائه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان نیز مفصل صحبت کردیم. راه‌هایی نظیر درآمد والدین، ارائه تمکن مالی متقاضی، مسدود شدن حساب بانکی و ارائه ضمانت نامه بانکی نیز از راه‌هایی می‌باشد که متقاضیان برای اثبات تمکن مالی تحصیلی آلمان نیز از آن ها می توانند استفاده کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

میزان مبلغ تمکن مالی برای تحصیل در آلمان چقدر می باشد؟

دانشجویانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان را دارند می بایست نامه تمکن مالی تحصیلی آلمان را به میزان ۱۰ الی ۱۲ هزار یورو در سال به دولت آن کشور نشان دهند. به عبارت دقیق تر حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ یورو نیز می باشد.

آیا برای ارائه تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان نیاز به مسدود کردن حساب بانکی متقاضی هست؟

یکی از راه های اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان مسدود شدن حساب بانکی متقاضیان می باشد. در ابتدا افراد حساب بانکی در کشور آلمان را ایجاد کرده پول خود را داخل این حساب گذاشته و دولت آلمان متناسب با شرایط متقاضی ماهانه مبلغ خاصی را از این حساب برای متقاضی واریز خواهد کرد.

چه افرادی بدون ارائه تمکن مالی برای تحصیل در آلمان می توانند اقدام کنند؟

شهروندان کشورهایی نظیر سویس، نروژ،ایسلند و لیختن‌اشتاین بدون ارائه تمکن مالی تحصیل آلمان نیز برای دریافت ویزای تحصیلی نیز می توانند اقدام نمایند.

آیا درآمد والدین برای اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان تاثیرگذار است؟

دانشجویان می توانند علاوه بر مسدود کردن حساب بانکی خود برای اینکه به دولت نشان دهند که پشتوانه مالی خوبی دارند از درآمد والدین خود نیز استفاده کنند درآمدی نظیر حساب بانکی سند های ملکی و غیره.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل در مورد تمکن مالی ویزای تحصیل آلمانی صحبت کردیم. همانطور که می دانید مادامی که دانشجویان بتوانند پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر آلمان را دریافت کنند، برای دریافت ویزا نیاز به جمع‌آوری مدارک اولیه دارند. یکی از مهمترین مدارک ارائه دهنده به سفارت نامه تمکن مالی تحصیلی آلمان نیز می‌باشد. روش‌های مختلفی برای ارائه تمکن مالی نیز وجود دارد نظیر، درآمد والدین، ضمانتنامه بانکی، حساب مسدود شده و غیره در برخی از کشورها دانشجویان نیاز به ارائه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان نیز ندارند. نظیر شهروندان سوئیس، نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند اما برای کشورهایی نظیر ایران ارائه که نام الزامی می باشد. مبلغ تمکن مالی حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار یورو می باشد. به عبارت دقیق‌تر ۱۰ هزار و ۳۰۰ یورو است. متقاضیان می بایست نشان دهند، هزینه های زندگی یک سال خود را در دسترس دارند. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های درخشان در دریافت انواع ویزا های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می تواند بهترین مسیر را برای آینده شما فراهم کند. کافیست با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط شما را به صورت دقیقتر مورد ارزیابی قرار دهند. شما می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را از طریق وب سایت های موسسه ثبت کرده و یا با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمائید.


ثبت پرسش
ارمین
10332 یورو تمکن به ازای هرسال تحصیلی هست یا فقط همین مقدار برای کل طول تحصیل کافیه؟ مثلا برای 6 سال تحصیل پزشکی باید 60000 یورو تمکن داشت یا همان 10332 یورو کافی است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تمکن مالی که شما به سفارت نشان می دهید معمولاً هزینه یکسال زندگی هست. ولی شما بعنوان مهاجر باید برآورد بکنید که آیا سالهای بعد هم از پس هزینه های کشور مقصدتان بر می آیید یا نه.
حمیدرضا قاضی
سلام درامد جاری پدر مادر چقدر باشد ک بتوان ب عنوان تمکن مالی ضمانت کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی تمکن مالی در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو می باشد که به مدت ۳ ماه باید در حساب بانکی گذاشته شود.
مشاوره رایگان