معرفی دانشگاه روستوک آلمان

بدون نظر

تفاوت و کیفیت تحصیلات بین المللی بر کسی پوشیده نیست در این میان آلمان در زمره مقاصدی است که محصلان زیادی می خواهند در دانشگاه های سطح بالای این کشور پذیرش شوند و آینده ای زیبا را بر خود رقم بزنند. موسسه مشاوره MIE با هدف معرفی دانشگاه رستوک آلمان (University of Rostock) به تحریر این مقاله پرداخته است. دانشجویان و خانواده ها در این امر مهم به اطلاعات موثقی نیاز خواهند داشت البته اطلاعات این مقاله که حاصل تحقیقات از سایت های مرتبط و وکلای محلی در لیست خدمات موسسه مشاوره MIE محسوب نمی شود متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل می توانند به منظور اطلاع از خدمات و اخذ مشاوره رایگان با این موسسه می توانند تماس تلفنی برقرار کرده و کسب اطلاعات نمایند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه روستوک آلمان

معرفی دانشگاه روستوک آلمان

دانشگاهی قدیمی قرار گرفته در حوزه دریای بالتیک در آلمان که تحت عنوان دانشگاه روستوک شناخته می شود. این دانشگاه در سال 1419 تاسیس شده است. قدمت 600 ساله این دانشگاه گویای پایه های محکم علم خواهد بود و به وضوح می توان اظهار کرد موضوعات و چالش های مختلف در این دانشگاه حرفی برای گفتن دارند. حال، دانشگاه روستوک آلمان با حدود 14000 دانشجو و 2933 کارمند ایده های شگفت انگیزی را در تمام زمینه های علمی انتشار می دهد. مکان های مختلف با کاربردی متنوع در این دانشگاه ساخته شده اند. ساختمان اصلی امروز دانشگاه روستوک کلاً از دو بخش تشکیل شده است. در سال 1844، بال جنوبی، موزه Neues، به عنوان "موزه ای برای دانشگاه روستوک" بر اساس طرح های معمار شورین، گئورگ آدولف دملر (1804-1886) بنا نهاده شده. از سال 1867 تا 1870 ساختمان مرکزی و جناح راست در محل دانشگاه قدیمی، کالج سفید، طبق نقشه‌های معمار هلموت بوگیسلاو هرمان ویلبراند (1816-1899) ساخته شد. اتاق گنج دانشگاه روستوک در ساختمان اصلی قرار گرفته است. یکی دیگر از بناهای مهم این دانشگاه کلیسای دانشگاه است که سالهای متمادی با کاربردهای مختلف در خدمت دانشگاه فعال بوده است. کلیسای صومعه گوتیک در تاریخ خود به عنوان یک موزه هنری، کتابخانه و اتاق خشک‌ شویی مورد توجه بوده است. مجموعه موسسه جانورشناسی بخشی از گروه جانورشناسی عمومی و ویژه در موسسه علوم زیستی دانشگاه روستوک است.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


رنکینگ دانشگاه روستوک آلمان

دانشگاه روستوک آلمان از جمله دانشگاه های آلمان - دولتی است که در زمینه تحقیقات سرآمد بوده و در موضوعات زیادی در رنکینگ های مختلف حرفی برای گفتن دارد. جدول زیر رتبه این دانشگاه را در رنکینگ های مختلف که بر اساس عملکرد و پارامترهای هایی مانند کیفیت آموزش و خروجی های تحقیق تعیین می شوند حضور دارد.

رنکینگ های مختلف

رتبه اختصاص داده شده به دانشگاه روستوک

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS

651-700

رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع

551-600

رتبه بندی US News Best Global

736

رتبه بندی جهانی CWUR

474

رتبه بندی (CWUR) کیفیت آموزش

430

 

دانشکده های University of Rostock

Universität Rostock دارای 9 دانشکده فعال است که بخش ها و موسسات علمی زیادی را در خود جای داده است. در این بخش به ذکر دانشکده ها و موسسات زیر مجموعه آنها می پردازیم.

دانشکده های دانشگاه rostock آلمان

موسسات زیر ربط

دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست

اکولوژی و (ساحلی) – منظر

زیست توده، آب و علوم دامی

گیاهان و خاک

دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی برق

موسسه مهندسی برق

موسسه محاسبات بصری و تحلیلی

موسسه علوم کامپیوتر

گروه مهندسی محاسبات

دانشکده حقوق

حقوق تجارت بین الملل

مدیریت بازرگانی بین المللی

گروه حقوق

دانشکده مهندسی مکانیک و فناوری دریایی

مکاترونیک

مهندسی مکانیک

فناوری دریایی

فناوری زیست پزشکی

دانشکده ریاضی و علوم طبیعی

موسسه ریاضیات

موسسه زیست شناسی

موسسه فیزیک

موسسه شیمی

دانشکده پزشکی

موسسه بازسازی نورون آلبرشت کوسل

داروی عمومی

پزشکی دندانپزشکی

آناتومی

بیوتکنولوژی پزشکی

انفورماتیک در پزشکی و پیری

بیوشیمی پزشکی و بیولوژی مولکولی

جراحی تجربی

تاریخچه پزشکی

ایمونولوژی

ژنتیک پزشکی

روانشناسی پزشکی و جامعه شناسی

فارماکولوژی و سم شناسی

موسسه ژن درمانی تجربی و تحقیقات تومور

مرکز پروتئوم روستوک

دانشکده علوم انسانی

موسسه روانشناسی تربیتی روزا و دیوید کاتز

گروه علوم تربیتی

موسسه آموزش عمومی و اجتماعی

موسسه تربیت معلم

گروه مطالعات آلمانی

گروه زبان انگلیسی

موسسه مطالعات کلاسیک هاینریش شلیمان

موسسه تاریخ

موسسه فلسفه

موسسه علوم ورزشی

مرکز تحقیقات موریتز شلیک

مرکز منطق، فلسفه و تاریخ علم (ZLWWG)

دانشکده الهیات

موسسه تئوری تصویر

موسسه متن و فرهنگ

دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی

موسسه مدیریت بازرگانی

موسسه جامعه شناسی و جمعیت شناسی

موسسه تحقیقات بازاریابی و خدمات

پژوهشگاه علوم سیاسی و اداری

موسسه اقتصاد

 

رشته های دانشگاه روستوک آلمان

به عنوان یک اصل، اولین دوره تحصیلی یا اصطلاحاً دوره تحصیلی پایه در دانشگاه روستوک آلمان (کارشناسی یا آزمون دولتی) است که نیاز به مدرک ورودی دانشگاه (مثلاً Abitur) خواهد داشت. این دوره تحصیلی منجر به اولین مدرک دانشگاهی می شود که واجد شرایط پذیرش در دوره های تحصیلی پیشرفته (Master) می باشد. در ادامه رشته های قابل دسترس برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را بررسی می کنیم:

Bachelor (لیسانس)

Master (فوق لیسانس)

شیمی

شیمی

انفورماتیک

علوم و مهندسی محاسبات

ریاضی

بین المللی علوم کامپیوتر

فیزیک

جمعیت شناسی

الکتروتکنیک

مهندسی برق

الهیات

الکتروتکنیک

بیوتکنولوژی در آلمان

مدیریت دینی

 

دانشگاه دوسلدورف آلمان

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه دوسلدورف آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه دوسلدورف آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش دانشگاه روستوک آلمان

متقاضیان درخواست برای دوره تحصیلی انتخابی خود در دانشگاه روستوک آلمان را به همراه کلیه مدارک تایید شده لازم به صورت چاپی و فرم درخواست آنلاین چاپ شده و امضا شده را طبق برنامه به UNI-ASSIST ارسال نمایند. درخواست پذیرش در دانشگاه روستوک آلمان تنها در صورتی قابل رسیدگی است که تمام مدارک لازم به موقع به UNI-ASSIST تحویل داده شود. کپی گواهی سوابق تحصیلی متقاضی مانند دوره راهنمایی، آزمون ورودی دانشگاه، سوابق تحصیلی ترم های قبلی دانشگاه و سایر گزارشات و مدارک تحصیلی دانشگاه، یک رزومه کامل یک کپی گواهی شده از گواهی مهارت های کافی زبان آلمانی که برای دوره تحصیلی درخواستی مورد نظر متقاضی لازم است. لازم به ذکر است که دانشجویان متقاضی ورود به رشته های پزشکی انسانی و دندانپزشکی باید مهارت های زبان آلمانی را در سطح C1 CEFR اثبات کنند.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه روستوک آلمان

متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس Universität  Rostock را دارند می بایست در زمان معین که در ددلاین ها به آن اشاره شده درخواست خود را ارسال نمایند. البته لازم به ذکر است که این دسته از متقاضیان تنها در ترم زمستان پذیرش خواهند شد چرا که پذیرش دوره لیسانس در ترم تابستان غیر فعال است. متقاضیان بسته به رشته مورد درخواست خود الزامات زبان آلمانی و برخی مدارک مرتبط با رشته خود را ارسال نمایند. کپی مدارک به زبان آلمانی یا انگلیسی و پرداخت هزینه ارسال در صورت تاًیید می توانند نامه پذیرش دریافت کرده و تحصیل خود را آغاز کنند.

تحصیل در دانشگاه روستوک آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در Universität Rostock بدون محدودیت پذیرش در دسترس متقاضیان بین المللی قرار می گیرند. درخواست کنندگان می بایست در زمان معین درخواست خود را ارسال نمایند؛ Rostock University در دو ترم تابستان و زمستان درخواست کنندگان تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را می پذیرد. متقاضیان لازم است که نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز مانند مدارک اثبات مهارت زبان آلمانی اقدام نمایند.

شرایط اپلای دانشگاه روستوک آلمان در مقطع دکترا

ادامه تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به شکل سنتی که تحت عنوان دکترای انفرادی شناخته می شود در تمام دانشکده های دانشگاه روستوک امکان پذیر است. هر دانشکده به طور واضح در آیین نامه خود رشته های در دسترس برای مقطع دکتری را مشخص کرده است. برنامه های دکتری ساختار یافته و دکترا با همکاری موسسات همکار و دکترای تحت نظارت دو ملیتی از انواع دسترسی ها به مدرک دکترا در University of Rostock محسوب می شوند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه روستوک آلمان

بسته به برنامه تحصیلی انتخابی متقاضی تحصیل در دانشگاه روستوک آلمان، مهارت های زبان آلمانی در سطح معینی از چارچوب مرجع مشترک اروپایی (GER) مورد نیاز است. اگر مایل به تحصیل در دانشگاه روستوک هستید، بسته به مقطع تحصیلی باید سطح زبان آلمانی زیر را دارا باشید:

B1 - استفاده از زبان پیشرفته

B2 - استفاده مستقل از زبان

C1 - مهارت های زبانی پیشرفته

C2 - تقریباً مهارت های زبان مادری

آزمون زبان آلمانی برای پذیرش دانشگاه (DSH)

تست آلمانی به عنوان زبان خارجی (TestDaF)

دیپلم زبان آلمانی کنفرانس وزیران آموزش و پرورش و امور فرهنگی (Sprachdiplom, DSD)

گواهی گوته

آزمون زبان TELC

 

ددلاین اپلای در دانشگاه روستوک آلمان

ددلاین دانشگاه های آلمان طبق زمان بندی های ویژه خود برنامه های آموزشی و پذیرش را تنظیم می کنند و در ترم های آموزشی تعیین می کنند که چه زمانی را به پذیرش چه مقاطعی اختصاص دهند. برای مثال مقطع کارشناسی برای اکثر دوره های آموزشی تنها در یک ترم که ترم تابستان است پذیرش خواهد داشت در صورتی که متقاضیان کارشناسی ارشد در هر دو ترم تابستان و زمستان امکان پذیرش در دوره های مختلف را خواهند داشت. جدول زیر گویای برخی ددلاین های Rostock University خواهد بود:

مقاطع و برنامه های مختلف

ددلاین ها و زمانبندی ها در طول سال

دوره های لیسانس و امتحانات دولتی

دوره درخواست ترم زمستان: 1 مه تا 15 جولای هر سال

دانشگاه روستوک در ترم تابستان برای اکثر دوره های کارشناسی درخواست نمی پذیرد.

پزشکی و دندانپزشکی (آزمون دولتی)

دوره درخواست ترم زمستان: 1 مه تا 15 جولای هر سال.

دانشگاه روستوک در ترم تابستان برای اکثر دوره های کارشناسی درخواست نمی پذیرد.

دوره های کارشناسی ارشد بدون محدودیت پذیرش محلی

دوره درخواست ترم تابستان: 01 نوامبر تا 15 ژانویه هر سال

دوره درخواست ترم زمستان: 1 مه تا 15 جولای هر سال

دوره های تحصیلی دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی برق

دوره درخواست ترم تابستان: 1 اکتبر تا 30 نوامبر هر سال

دوره درخواست ترم زمستان: 1 آوریل تا 31 مه هر سال

پردیس دانشگاه روستوک آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه روستوک آلمان

در دانشگاه روستوک شهریه ای دال بر شهریه تحصیل اخذ نمی شود. دانشجویان فقط یک بار در هر ترم هزینه تحصیل در آلمان خواهند پرداخت. معمولا هزینه مذکور به منظور بهره مندی از خدمات "Studierenden-werk"، و برای اتحادیه های دانشجویی در دانشگاه و برای "Semesterticket" اخذ می شود که به هر دانشجو امکان استفاده از حمل و نقل عمومی محلی را می دهد. این بلیط برای حمل و نقل عمومی RSAG برای کل ترم کافی خواهد بود برای اتوبوس و راه آهن در کل منطقه شهری، تا ساحل در Warnemünde و برای کشتی های سراسر Warnow قابل استفاده خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویان Universität Rostock

 هزینه زندگی در روستوک تقریباً 853 یورو در طول یک ماه عنوان شده و هر دانشجو می بایست به نحوی هزینه های شخصی خود را مدیریت کند. این هزینه شامل خورد و خوراک و سایر هزینه های شخصی خواهد بود تنها هزینه اجاره مسکن در آن اعمال نشده است.

بورسیه های تحصیلی در آلمان در دانشگاه روستوک

بورسیه تحصیلی می تواند راهی برای تامین هزینه تحصیل و بعضاً زندگی دانشجویان محسوب شود. بورسیه ها نه تنها از دانشجویانی با عملکرد ممتاز حمایت بعمل می آورد. مشارکت سیاسی-اجتماعی و اجتماعی نیز نقش بسزایی ایفا می کند. فهرستی از بورسیه های تحصیلی در آلمان و دانشگاه روستوک که دانشجویان بین المللی در آن ذینفع هستند آورده شده است:

 • بنیاد ابن سینا: دانشجویان و مشمولان این بورسیه می توانند یک بورس تحصیلی پایه وابسته به درآمد تا سقف 735 یورو در ماه دریافت کنند. هزینه دانشجویی 300 یورو در ماه به همه دانشجویان پرداخت می شود. علاوه بر بورسیه پایه، این بورسیه مکمل های خانوادگی به مبلغ 155 یورو در ماه و کمک هزینه مراقبت از کودک 130 یورو در ماه برای هر فرزند ارائه می دهد. حداکثر مدت بودجه بر اساس دوره مطالعه و منظم خواهد بود.
 • آکادمیک نسل اول - بنیاد گرترود و هلموت بارتل: با توجه به توضیحات برنامه بورسیه تحصیلی بنیاد Gertrud-und Hellmut Barthel هدف این بورسیه ارائه فرصت های برابر به ویژه برای کودکان خانواده های غیر آکادمیک خواهد بود. اگرچه استعداد در انتخاب نقش دارد، این بورسیه بر اساس نیاز است به طوری که نمی‌توان این حمایت را به عنوان استعداد و وابسته به عملکرد طبقه‌بندی کرد.
 • بنیاد ارنست لودویگ ارلیخ (ELES): بودجه ارائه شده توسط برنامه مطالعاتی Ernst Ludwig Ehrlich شامل یک حمایت مالی و ایده آل برای مشمولان بورس تحصیلی است. حمایت مالی شامل یک بورس تحصیلی ماهانه و هزینه تحصیلی ماهانه یا یک مبلغ مقطوع هزینه تحقیق است. مکمل های خانواده و مراقبت از کودک را می توان به اضافه اعطا کرد. بورسیه ها نیازی به بازپرداخت نخواهند داشت.
 • Evangelisches Studienwerk eV Villigst: Evangelisches Studienwerk به دانشجویان مستعد در دانشگاه هایی با دوره های تحصیلی بیش از شش ترم بورس تحصیلی اعطا می کند. پیش نیازها دستاوردهای برجسته و تعهد به مسئولیت پذیری در جامعه بر اساس اصول این است. از متقاضی درخواست می شود که درخواست خود را همراه با تخصص ارائه کند.
 • بنیاد فردریش نومان: بنیاد فردریش ایبرت از دانشجویان تمام دوره‌های تحصیلی با صلاحیت‌های علمی برجسته، که دارای شخصیت اخلاقی درست و تعهد به جامعه و سیاست هستند، حمایت مالی بعمل می آورد. از مشمولان این بورسیه انتظار می رود که تحصیلات خود را در بازه زمانی مناسب و با موفقیت به پایان برسانند. در حال حاضر کمک هزینه تحصیلی و کتاب 525 یورو به اضافه 80 یورو کمک هزینه کتاب است. درخواست را می توان به صورت غیر رسمی ارسال کرد.
 • بنیاد Harms Friedrich-und Irmgard: بنیاد هارمز فردریش و ایرمگارد از دانشجویان پیشرفته با عملکرد بالا و همچنین دانش پژوهان جوان در مرحله فارغ التحصیلی حمایت مالی بعمل می آورد.
 • بنیاد Hanns-Seidel eV: بنیاد هانس سیدل از دانشجویان با استعداد استثنایی که در عین حال متعهد به جامعه و سیاست هستند، حمایت مالی می‌کند تا آنها را قادر سازد تا به شکلی فعال در شکل‌دهی دولتی مبتنی بر قانون اساسی و رفاه اجتماعی تحت یک سیستم اجتماعی کمک کنند.
 • بنیاد هانس بوکلر: بنیاد هانس بوکلر انجمنی از اتحادیه کارگری آلمان برای تعیین، تحقیقات و حمایت علمی است. این بنیاد برای مطالعات و برنامه های دکترا کارکنان متعهد و با استعداد و کودکانی از پیشینه طبقه کارگر حمایت مالی می کند.
 • بنیاد هاینریش بل: برنامه کمک هزینه تحصیلی و حمایتی بنیاد هاینریش بل هر ساله 80 تا 100 درخواست را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان آلمانی و خارجی با استعداد و فارغ التحصیلان از تمام شاخه های تحصیلی که دستاوردهای برجسته و تعهد ثابت شده ای را برای مسئولیت پذیری نشان داده اند و فعالانه درگیر اجرای آن هستند، تأیید می کند.
 • بنیاد کنراد آدناور eV: بنیاد کنراد آدناور به دانشجویان دارای پیشرفت تحصیلی استثنایی بورسیه‌های تحصیلی اعطا می‌کند و بنابراین آنها را برای شغلی در زندگی عمومی، علم، تجارت و سازمان‌های بین‌المللی آماده می‌کند. دانشجویان آلمانی و خارجی که زیر 32 سال سن دارند، واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی هستند. میزان پرداخت بورسیه بستگی به درآمد دارد.
 • بنیاد روزا لوکزامبورگ: بنیاد رزا لوکزامبورگ خود را بخشی از جنبش سیاسی سوسیالیسم دموکراتیک می داند.
 • بنیاد تجارت آلمان (sdw) gGmbH: بنیاد تجارت آلمان (sdw) از دانشجویان و فارغ التحصیلانی حمایت می کند که استعدادهای استثنایی دارند، مدارک فوق العاده ای کسب کرده اند، نقش فعالی در جامعه ایفا می کنند و می توانند فراتر از موضوعات خاص خود نگاه کنند. در حال حاضر کمک هزینه تحصیلی و کتاب برای دانشجویان 605 یورو در ماه و برای فارغ التحصیلان تا 1020 یورو در ماه است.
 • بنیاد مطالعه مردم آلمان eV: بنیاد مطالعات مردم آلمان eV خود را هدف حمایت از آموزش عالی جوانان قرار داده است که توانایی های علمی و هنری عالی انتظارات دستاوردهای برجسته را به نفع همه مردم توجیه می کند بورسیه پایه حداکثر 525 یورو است.
 • بنیاد پیتر فولد: بیش از 50 سال است که بنیاد پیتر فولد از آموزش فرصت های برابر دفاع کرده و علیه تبعیض مبارزه کرده است. محور کار این بنیاد حمایت از جوانانی است که به دلیل منشأ خود در محرومیت قرار دارند، با شرایط سخت شروع و نیازمند مادی هستند.

 

خوابگاه های دانشگاه روستوک آلمان

طبیعتاً محصلین آلمان زندگی دور از خانه و اسکان در خوابگاه های دانشجویی آلمان را تجربه می نمایند. در مقایسه با سایر شهرهای آلمان، اجاره در روستوک مقرون به صرفه است، حتی در داخل شهر و به ویژه در منطقه محبوب دانشجویی Kröpeliner-Tor-Vorstadt ("KTV") این اصل تداوم دارد. Studierendenwerk Rostock-Wismar خوابگاه های دانشجویی را ارائه می نماید. در مجموع 2106 مکان در 12 مجتمع مسکونی در دسترس دانشجویان قرار دارد. اکثر خوابگاه های دانشجویی کاملا مبله هستند. در برخی موارد، اتاق ها را می توان با مبلمان شخصی خود نیز مبله کرد. مبلمان معمولاً شامل تخت، کمد، قفسه، میز، صندلی و چراغ سقفی است. اتصال تلویزیون برای استفاده در دسترس است. اجاره اتاق های یک نفره در آپارتمان های مشترک و همچنین آپارتمان های یک نفره امکان پذیر است. آپارتمان های یک نفره جذاب دارای آشپزخانه های مجهز چند منظوره و دارای، حمام های با دوش هستند و با کفپوش پارچه ای، لمینت یا مشمع کف اتاق چیده شده اند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه روستوک

لازمه ادامه تحصیل در آلمان برای متقاضیان بین المللی اخذ ویزای تحصیلی است ویزای که مقارن با مدت زمان تحصیل تعیین اعتبار می شود و اقامتی موقت در آلمان را امکان پذیر می کند. دانشجویان تا زمانی که تحصیلات خود را به پایان می برند در این کشور حضور دارند علاوه بر آن فرصتی مضاعف که پس از فارغ التحصیلی می تواند اقامت دائم را برای این فارغ التحصیلان فراهم کند در نظر گرفته شده. در این فرجه 18 ماهه راه هایی وجود دارد که دانشجو بواسطه آنها بتواند شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان را فراهم کند. کاریابی و یا فعالیت هایی که در راستای سرمایه گذاری در آلمان صورت می گیرد می تواند این مهم را فراهم کند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه روستوک آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

هزینه معمول ماهانه زندگی دانشجویی در دانشگاه روستوک آلمان چه مبلغی برآورد شده؟

هزینه زندگی در روستوک تقریباً 853 یورو در طول یک ماه عنوان شده.

✅ ارزش و شرایط اختصاص بورسیه بنیاد ابن سینا در دانشگاه روستوک آلمان چگونه است؟

دانشجویان و مشمولان این بورسیه می توانند یک بورس تحصیلی پایه وابسته به درآمد تا سقف 735 یورو در ماه دریافت کنند. هزینه دانشجویی 300 یورو در ماه به همه دانشجویان پرداخت می شود. علاوه بر بورسیه پایه، این بورسیه مکمل های خانوادگی به مبلغ 155 یورو در ماه و کمک هزینه مراقبت از کودک 130 یورو در ماه برای هر فرزند ارائه می دهد.

✅ زمان ثبت نام دوره های تحصیلی دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی برق در دانشگاه روستوک آلمان چه تاریخ هایی است؟

دوره درخواست ترم تابستان: 1 اکتبر تا 30 نوامبر هر سال

دوره درخواست ترم زمستان: 1 آوریل تا 31 مه هر سال

✅ رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS رتبه دانشگاه روستوک آلمان را در چه محدوده ای تعیین کرده است؟

651-700

 

سخن پایانی

مقاله پیش رو به منظور بررسی دانشگاه روستوک آلمان تحریر شده است. کشور آلمان دارای دانشگاه های با ماهیت دولتی است که در رتبه بندی های جهانی اعم از موضوعی و کلی حرفی برای گفتن دارند. این دانشگاه بواسطه دولتی بودن شهریه ای دریافت نمی کند علاوه بر آن بورسیه های با ارزش ها و شرایط مختلف در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. دانشکده ها و مؤسسات زیادی در این دانشگاه فعال هستند و رشته های متنوعی را در معرض انتخاب دانشجویان قرار داده اند. در کیفیت بالای آموزش و سطح بالای عملکرد این دانشگاه شکی نیست و دانشجویان علاقه مند می توانند در دو ترم تابستان و زمستان بسته به مقطع تحصیلی خود برای ورود و پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند. مادامی که در این زمینه سوال یا ابهامی دارید می توانید با موسسه مشاوره MIEتماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان