معرفی دانشگاه آخن آلمان

1 نظر

آلمان محل قرار گرفتن دانشگاه های برتری در دنیا است همین امر سبب شده متقاضیان زیادی درخواست پذیرش در دانشگاه های این کشور را مطرح نمایند؛ دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen) یا (RWTH Aachen) یکی از این مراکز معتبر و برجسته علمی است. در حدود 45 هزار دانشجو در 157 رشته این دانشگاه در رشته های فنی و مهندسی به تحصیل اشتغال دارند. ما در موسسه مشاوره MIE در تلاشیم به معرفی دانشگاه آخن آلمان بپردازیم و شرایط ورود و تحصیل بین المللی را ارزیابی کنیم. University of Aachen از شبکه‌های تحقیقاتی قوی و کنجکاو فکری اساتید خود برای پاسخ به سؤالات علمی جسورانه، انتقال دانش پیشرو و هدایت اکتشافات نوآورانه‌ای که بر چالش‌های جهانی تأثیر می‌گذارد، بهره‌برداری می‌کند. ابتکار تعالی دولت های فدرال و ایالتی آلمان فرصتی منحصر به فرد را برای RWTH آخن و برای تقویت نمایه تحقیقاتی خود با تقویت علوم طبیعی و تقویت تحقیقات بین رشته ای فراهم کرده است. اینها اولین گامها در تبدیل RWTH به دانشگاه فناوری بین رشته ای یکپارچه بودند. چنانچه به تحصیل در آلمان علاقه مند هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید؛ علاوه بر این سوالات شما همراهان ارجمند به خوبی پاسخ داده خواهند شد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشجویان دانشگاه آخن آلمان

معرفی دانشگاه آخن آلمان

تاریخچه دانشگاه RWTH به اولین ایده ها در مورد پلی تکنیک حداقل به سال 1857 برمی گردد، زمانی که چندین شهر در منطقه محلی راین برای به دست آوردن این موسسه آموزشی جذاب با هم رقابت می کردند. آخن از سال 1858 برای این امر به طور عمومی تبلیغ شد زیرا این شهر مرکز مهم ترین منطقه صنعتی آلمان محسوب می شد. کلن و آخن در نهایت به مصاف هم رفتند. عامل کلیدی در تصمیم به نفع آخن تعهد برجسته یک موسسه منعقد شد. سنگ بنای این موسسه در 15 مه 1865 گذاشته شد، اما تمرکز آموزشی خاص آن هنوز به طور کامل در این مرحله ایجاد نشده بود. هنگامی که در نهایت افتتاح شد، از قبل دارای 9 بخش ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، داروسازی، مهندسی عمران، نقشه برداری، مهندسی مکانیک و متالورژی بود. معدن و مهندسی برق به عنوان اولین موارد اضافه شده بعدها دنبال شد. از همان ابتدا، آموزش ساختاری هم تراز با سایر دانشگاه ها را دنبال می کرد؛ در نتیجه، ده سال پس از تأسیس، مجدداً به عنوان یک دانشگاه فنی با اساسنامه ریاست دانشگاه و حق ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق دکترا فعالیت خود را از سر گرفت. دانشگاه های فنی تا پایان قرن نوزدهم برای حق اعطای مدرک دکترا تلاش نکردند بنابراین نقطه عطف دیگری در پیشرفت آموزشی آنها محسوب می شد.

پردیس های دانشگاه RWTH

یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی مبنی بر فناوری در اروپا تحت عنوان پردیس دانشگاه آخن آلمان در زمینی به مساحت 800 هزار متر در حال توسعه است. موضوعات مختلف در این پردیس و در 16 بخش تحقیقات مشترک قرار گرفته اند. بیش از 30 مرکز با موضوعات مختلف مانند مهندسی پزشکی زیستی، انرژی پایدار، انرژی پایدار فوتونیک، مهندسی تولید در این دانشگاه برقرارند. یکی از پردیس های این دانشگاه است. پردیس Melaten نشان دهنده اولین مرحله گسترش پردیس RWTH آخن است. یازده زمینه تحقیقاتی در مراحل مختلف در زمینی به مساحت 473000 مترمربع در حال ایجاد است. رستوران ها، امکانات خرید و ارائه دهندگان خدمات، محوطه دانشگاه را در زندگی عمومی ادغام می کنند. Vincerola GmbH در حال حاضر از 80 کودک در مهدکودک دوزبانه خود در پارک در بلوار پردیس مراقبت می کند. علاوه بر این، Techniker Krankenkasse و Sparkasse Aachen هر کدام یک شعبه در بلوار دارند. رستوران های Forckenbeck و Boulevard 30 مراکزغذاخوری در محوطه دانشگاه هستند. در نهایت، از پاییز 2015 در مجموع 285 واحد اسکان موقت دانشجویی در پارک پردیس ایجاد شده است. پردیس دیگر این دانشگاه پردیس غرب است که ادامه توسعه دو مرحله ای پردیس RWTH آخن است. پنج خوشه تحقیقاتی در منطقه ای به مساحت تقریبی 325000 متر مربع در اطراف ایستگاه غربی آخن در حال ایجاد هستند. این خوشه ها از نظر موضوعی و مکانی به طور نزدیک با مؤسسات موجود در مرکز پردیس مرتبط هستند. در ژوئیه 2018، RWTH یک منطقه بلااستفاده از یک ایستگاه باری سابق را از Bau-und Liegenschaftsbetrieb NRW برای توسعه پردیس غرب در اختیار گرفت. طرح توسعه در ژوئن 2021 توسط شهر آخن تصویب شد. انتظار می رود این شهر توسعه سایت را از سال 2022 به بعد آغاز کند.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


رنکینگ دانشگاه آخن

Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen بزرگترین دانشگاه فناوری آلمان و یکی از مشهورترین دانشگاه های اروپا است. شمار زیادی از دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی به این دانشگاه می‌آیند تا از دوره‌های با کیفیت بالا و امکانات آن بهره ببرند که هر دو در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده اند.

دانشگاه RWTH آخن در حال تبدیل شدن به یک دانشگاه فنی یکپارچه و بین رشته ای است. تمرکز مهندسی دانشگاه با علوم طبیعی و پزشکی مرتبط است. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های پزشکی آلمان است. هنر، علوم اجتماعی و اقتصاد، که از لحاظ ساختاری با رشته های اصلی مرتبط هستند، نیز سهم قابل توجهی در نمایه آموزشی و پژوهشی دانشگاه دارند. University of Aachen با 260 مؤسسه در 9 دانشکده، یکی از مؤسسات علمی و تحقیقاتی اروپایی پیشرو است. 47173 دانشجو در 166 دوره تحصیلی در ترم زمستانی گذشته ثبت نام کرده اند که شامل بیش از 12000 دانشجوی بین المللی از بیش از 120 کشور می شود. رتبه های این دانشگاه را در جدول زیر می بینیم:

رتبه بندی مختلف

رتبه کسب شده توسط دانشگاه RWTH آخن

رتبه بندی دانشگاه های جهان

108

رتبه بندی شهرت جهانی

101 تا 125

رتبه بندی موضوعی هنر و علوم انسانی

176تا 200

رتبه بندی موضوعی بالینی، پیش بالینی و بهداشتی

201 تا 250

رتبه بندی موضوعی فناوری مهندسی

30

رتبه بندی موضوعی علوم فیزیکی

83

رتبه بندی موضوعی علوم کامپیوتر

52

رتبه بندی آموزش اروپایی

101 تا 125

شرایط پذیرش دانشگاه آخن آلمان

دانشجویان بین المللی در صورت داشتن شرایط ورود به University of Aachen با استقبال رو به رو خواهند شد. این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دوره های تحصیلی متنوعی را ارائه می نماید.

تحصیل کارشناسی در دانشگاه فنی آخن آلمان

همه متقاضیان بین المللی که از نظر قانونی معادل شهروندان آلمانی نیستند، مانند دانشجویان غیر اتحادیه اروپا یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، باید گواهی TestAS را هنگام درخواست برای دوره تحصیل کارشناسی در آلمان ارائه کنند. دانشجویان بین المللی متقاضی ورود به دانشگاه آخن آلمان و تحصیل در یکی از رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی می بایست در صورتی که معدل بالای 2.5 بر اساس نمره دهی آلمان را دارا هستند درخواست خود را مطرح نمایند. این متقاضیان از ارائه مدرک TestAS معاف خواهند بود. با این حال، این معافیت برای داوطلبانی که برای رشته های پزشکی (دوره نمونه تحصیلی) و رشته های دندانپزشکی درخواست می کنند، اعمال نمی شود. ارسال به موقع مدارک، اثبات مهارت زبانی نیز از شروط ورود پذیرش در مقطع لیسانس این دانشگاه است.

مقاله دانشگاه هوف آلمان اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد.

دانشگاه هوف آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه RWTH آخن

 مهمترین شرط برای درخواست در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک دانشگاهی واجد شرایط اولیه است. افرادی که قبلاً تحصیلات دانشگاهی خود را تکمیل نکرده اند نمی توانند با تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان شروع کنند. علاوه بر این، اکثر دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد در RWTH آخن متوالی هستند. این بدان معنی است که مدرک لیسانس زمینه و آمادگی برای کارشناسی ارشد را فراهم می کند. بنابراین، نمی‌توان لیسانس فلسفه را به پایان رساند، اما پس از آن در رشته مهندسی مکانیک کارشناسی ارشد را دنبال کرد. مدرک پیشین مرتبط می تواند بسیار مهم باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه آخن آلمان در مقطع دکترا

تمامی دانشکده های دانشگاه RWTH آخن حق دارند مدرک دکترا اعطا کنند. داوطلبان برای اخذ مدرک دکترا باید یک پروژه تحقیقاتی مستقل انجام دهند و نتایج خود را در قالب پایان نامه یا رساله دکتری (دکترآبیت) منتشر کنند. پس از آن، آنها باید یک امتحان شفاهی را پشت سر بگذارند. مدرک دکترا در درجه اول برای تولید یک پایان نامه تحقیقاتی اساسی و مستقل تحت نظارت یک استاد دانشگاه اعطا می شود. سخنرانی ها و درس ها تنها نقشی جزئی در روند پایان نامه دارند. بنابراین تحصیلات دکترا در RWTH با یک مرحله درسی شروع نمی شود. اولین گام تعیین کننده برای دانشجویانی که مایل به شروع یک پروژه دکتری هستند، یافتن استاد راهنما مناسب برای تحقیق و پایان نامه خود است: درخواست رسمی برای موقعیت تحصیل دکترا در آلمان که به دانشکده مورد نظر ارائه می شود باید شامل تأییدیه کتبی یک استاد Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen باشد که او یا مایل است به عنوان ناظر علمی داوطلب عمل کند.

مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه صنعتی آخن آلمان

دانشگاه صنعتی آخن آلمان مقررات گسترده ای را در مورد ارائه مدرک مهارت های زبانی مورد نیاز (آلمانی یا انگلیسی) برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد با پذیرش آزاد اتخاذ کرده است. بر این اساس، دانشجویان می توانند در دو ترم اول تحصیل در آلمان، تسلط لازم به زبان سطح (C1) را کسب کرده و پس از پایان ترم دوم، گواهینامه را ارائه کنند. دانش آموزانی که مایل به استفاده از این گزینه هستند، باید هنگام ثبت نام، مهارت زبان B2 را در زبان مورد نیاز ثابت کنند. گواهینامه و سطوح مورد قبول از سطح زبان یا انگلیسی را ارائه کرده ایم:

اثبات قرارگیری موفقیت آمیز در سطح B2 از طریق آزمون تعیین سطح زبان RWTH

B2

DSH 1

گواهی B2 از موسسه گوته

TestDaF 3x3، 1x4،

گواهی B2 از موسسه گوته

 

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه هایدلبرگ آلمان را به شما خواهیم آموخت.

دانشگاه هایدلبرگ آلمان

شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه آخن

علاوه بر دوره های تحصیلی به زبان آلمانی، RWTH آخن نیز برنامه های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen که به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان بین المللی از کیفیت بالای آموزش همکاری نزدیک با شرکای صنعتی ملی و بین المللی و تبادل بین فرهنگی با دانشجویان خود از سراسر جهان بهره مند می شوند. دوره های کارشناسی ارشد بین المللی دانشگاه صنعتی آخن معمولاً چهار ترم است. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه آخن در مقایسه با تحصیل در دانشگاه فنی آخن آلمان به زبان آلمانی تفاوت چشم گیری نداشته و تدریس دروس با کیفیتی یکسان انجام می شود؛ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی نیز فارغ از زبان تحصیل مدرک یکسانی را دریافت می کنند.

رشته های دانشگاه آخن آلمان

از ترم زمستان 2012/2013، RWTH آخن تمام دوره های تحصیلی خود را به ساختار کارشناسی- کارشناسی ارشد تبدیل کرده است. اما دو رشته پزشکی و دندانپزشکی استثنا هستند. سایر دوره های تحصیلی با مدرک Diplom و Staatsexamen فقط در ترم های اصلی بالاتر قابل مطالعه هستند. در جدول زیر به لیستی از رشته های دانشگاه آخن آلمان می پردازیم:

رشته های تحصیلی برای دوره کارشناسی

رشته های تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد

رشته های تحصیلی برای دوره دکترا

لیسانس جغرافیای کاربردی

کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی

کارشناسی علوم زمین کاربردی

کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست

معماری

کارشناسی مهندسی عمران

کارشناسی ارشد مهندسی مواد

مهندسی عمران

کارشناسی زیست شناسی

کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک

لیسانس شیمی

کارشناسی ارشد مهندسی محاسبات

مهندسی منابع زمین و مواد

کارشناسی مهندسی برق و فناوری اطلاعات

کارشناسی ارشد آموزش و پرورش

مهندسی برق و فناوری اطلاعات

لیسانس علوم اجتماعی

کارشناسی ارشد مدیریت دولتی

هنر و علوم انسانی

دانشکده های دانشگاه RWTH آخن آلمان

بیش از 100 دوره تحصیلی، 9 دانشکده RWTH آخن برنامه گسترده ای از علوم مهندسی، علوم طبیعی، علوم زمین، تجارت و اقتصاد، علوم انسانی و موضوعات پزشکی را به متقاضیان و علاقه مندان ورود به دانشگاه RWTH آخن آلمان ارائه می دهند.

دانشکده ریاضیات، علوم رایانه و علوم طبیعی

دانشکده معماری

دانشکده مهندسی عمران

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده مهندسی ذخایر معدنی و مواد

دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات

دانشکده فلسفه

دانشکده اقتصاد

دانشکده پزشکی

ددلاین دانشگاه فنی آخن آلمان

 اطلاع دقیق از زمان ارسال درخواست و پذیرش و ثبت نام در دانشگاه آخن آلمان بخش اعظم پروسه ورود به تحصیلات بین المللی است و اهمیت ددلاین دانشگاه های آلمان بر کسی پوشیده نیست. در این بخش به ارائه ددلاین ها پرداختیم:

شرایط

ددلاین های و فرصت های ترم زمستان

ددلاین های و فرصت های ترم تابستان

شروع پذیرش

March 1

September 1

اتمام پذیرش

July 31

January 15

هزینه تحصیل در دانشگاه آخن آلمان (RWTH)

در این بخش برآوردی از حداقل هزینه‌های اقامت و هزینه‌های زندگی برای دانشجویان دانشگاه RWTH آخن ارائه می‌کنیم. تخمین زده می شود که یک دانشجوی مجرد که در آخن زندگی می کند؛ حداقل به 1000 یورو در ماه برای تامین هزینه های اولیه زندگی نیاز خواهد داشت.

هزینه زندگی دانشجویان دانشگاه فنی آخن آلمان

 جدول زیر گویای هزینه های زندگی دانشجویی در Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen است:

مخارج ماهانه دانشجو

حداقل هزینه در ماه

محل اقامت و هزینه های مربوطه، مانند برق، گرما، آب، Rundfunkgebühr و اینترنت

تقریبا 470 یورو

غذا و هزینه های عمومی

تقریبا 400 یورو

بیمه دانشجویی در آلمان

تقریبا 95 یورو

هزینه های دانشگاه (نسبت ماهانه بدن دانشجو و هزینه مشارکت اجتماعی)

تقریبا 50 یورو در ماه

کتاب و مواد

تقریباً 80 یورو (اما این بستگی به دوره تحصیلی انتخابی دارد)

جمع

تقریباً 1095 یورو در ماه

بورسیه دانشگاه RWTH آخن

روشن است که بهره مندی از بورسیه ها یکی از خواسته های دانشجویان بین المللی است چرا که هزینه هایی که دانشجویان بین المللی برای تحصیل و زندگی متحمل می شوند به مراتب بسیار بیشتر از دانشجویان محلی است. ما در این بخش به ذکر چند نمونه از بورسیه های تحصیل در آلمان پرداخته ایم:

برنامه بورسیه

گروه هدف

برنامه فرصت های تحقیقاتی پیشرفته (AROP)

نامزدهای دکتری و فوق دکترا

Erasmus+ Mobility برای آموزش و آموزش بیشتر

نامزدهای دکتری

کارکنان

دانشگاه اساتید دانشگاه، پسادکتری، اساتید دیگر

پشتیبانی کارآموزی Erasmus+

دانشجویان داوطلب دکتری

تحرک دانشجویی Erasmus+

دانشجویان داوطلب دکتری

هاینریش-هرتز-بورسیه

نامزدهای دکتری، پس از مدرک تحصیلی

کمک هزینه تحقیقات لیگ IDEA

دانشجویان داوطلب دکتری

بورسیه لیگ IDEA: ژئوفیزیک کاربردی

دانشجویان

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه آخن آلمان

دانشگاه آخن آلمان یک شبکه قوی از شرکای اقامتی قابل اعتماد برای اقامت کوتاه مدت و بلند مدت در آخن دارد. خوابگاه های دانشجویی در آلمان کوتاه مدت برای آن دسته از دانشجویانی که فقط چند روز یا هفته در RWTH می مانند یا باید چند روز قبل یا بعد از اقامت در آپارتمان بمانند. اقامتگاه‌های طولانی ‌مدت به دانشجویان بین‌المللی خانه‌ای در آخن برای چندین ماه یا حتی سال‌ها ارائه می‌دهد که از آنجا می‌توانند در اقامتگاه جدید خود ساکن شوند.

 • خانه آپارتمان الیزابت خیابان: این خانه جدید به طور مستقیم به مدیریت آکادمی بین المللی RWTH (بازگشایی در سال 2021) تعلق دارد و به ویژه برای نیازهای دانشجویان دانشگاه RWTH آخن طراحی شده است. علاوه بر تمام ویژگی ها و پشتیبانی فردی از طریق آکادمی، مزیت برجسته این خانه آپارتمانی موقعیت عالی آن در قلب مرکز شهر است.
 • Oppenhoffallee: این خانه با 15 آپارتمان متعلق به اداره آکادمی بین المللی RWTH است. در اینجا، دانش‌آموزان به‌ گونه‌ای زندگی می‌کنند که برای آخن معمول است. آنها در یک آپارتمان در گروه‌های 3 تا 5 نفره مشترک هستند. این امر تبادل بین فرهنگی و دوستی پایدار را تضمین می‌کند در حالی که در محبوب‌ ترین محله برای متخصصان جوان زندگی می‌کنند - «Frankenberger Viertel».
 • خوابگاه A&O: کسانی که به دنبال بهترین مکان از نظر تحرک هستند باید A&O Hostel را انتخاب کنند. نه تنها نزدیکی به ایستگاه اصلی قطار آخن، بلکه اتاق ها و خدمات آن نیز برای دانشجویان آکادمی بین المللی RWTH بسیار راحت است.

امکانات دانشگاه آخن آلمان

مراکز رفاهی و آموزشی زیادی در دانشگاه آخن فعالند و خدمات خود را در دسترس دانشجویان قرار می دهند. مراکزی مانند: دفتر فرصت های برابر، مرکز پزشکی دانشگاه، مشاوره اجتماعی و روانشناسی در منزل، میز گرد رفتار برابر و عدم تبعیض، مدیریت سلامت دانشجویی – SGM، دفتر انتخابات، نهادهای مرکزی در سرویس دهی به دانشجویان فعالند. مرکز پزشکی دانشگاه شامل امکانات پزشکی شغلی برای RWTH آخن، بیمارستان دانشگاه آخن، برای FH Aachen/Jülich، و خدمات دانشجویی است. اتاق های کامپیوتر، کتابخانه همگی فضاهای مناسب برای استفاده دانشجویان هستند.

بیشتر بدانید: ویزای همراه آلمان

مشاهیر دانشگاه صنعتی

دانش‌آموختگان:

 • رنگین دادفر سپنتا
 • هانس شلگل
 • نجم‌الدین اربکان
 • ایکی باتیستا

 مشاهیر و برندگان جوایز نوبل دانشگاه صنعتی آخن:

 • فیلیپ لنارت
 • ویلهلم وین
 • یوهانس اشتارک
 • پیتر دبای
 • کارل زیگلر
 • توماس زودهوف

شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه فنی آخن

همانگونه که مستحضرید دانشگاه آخن آلمان یکی از دانشگاه های برجسته است که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را می پذیرد. شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه فنی آخن اینگونه است که 18 ماه فرصت دارند به پیدا کردن کار بپردازند تا بتوانند از طریق ویزای کار یا سرمایه گذاری و یا حتی ازدواج به اقامت دائم این کشور برسند. دانشجویان فارغ التحصیل پس از به دست آوردن فرصت می توانند شغلی برای خود پیدا کنند حتی می توانند در شغلی غیر مرتبط به کار بپردازند و طی قرار داد یک ساله با کارفرمای آلمانی کارت آبی اتحادیه اروپا را کسب کنند. این کارت 4 سال معتبر است و می توان 3 ماه دیگر آن را تمدید کرد. پس از گذشت حدود 3 سال متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم آلمان را مطرح نماید. فارغ التحصیلان می توانند در فرصت 18 ماهه خود به سرمایه گذاری بپردازند. این پروسه با دارا بودن دست کم 25000 یورو امکان پذیر است. داشتن شرایط لازم مانند تجربه مدیریت و بیزینس پلن مورد تایید می تواند به انعقاد و اخذ اقامت از طریق کمک کند. دانشجویان دانشگاه آخن آلمان اگر پس از فارغ التحصیلی با فردی آلمانی ازدواج کنند می توانند بواسطه این ازدواج به تابعیت آلمان دست یابند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در سایت دانشگاه آخن آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ دانشجویان بین المللی در دانشگاه آخن آلمان برای ورود ملزم به شرکت در چه امتحانی خواهند بود؟

همه متقاضیان بین المللی که از نظر قانونی معادل شهروندان آلمانی نیستند، مانند دانشجویان غیر اتحادیه اروپا یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، باید گواهی TestAS را هنگام درخواست برای دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه کنند.

✔️ دانشگاه آخن آلمان آموزش خود را در چند دانشکده ارائه می نماید؟

این دانشگاه دارای 9 دانشکده شامل ریاضیات، علوم رایانه و علوم طبیعی، دانشکده معماری، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده مهندسی ذخایر معدنی و مواد، دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات، دانشکده فلسفه ، دانشکده اقتصاد، دانشکده پزشکی است.

✔️ حداقل هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه آخن آلمان چقدر تخمین زده شده؟

تخمین زده می شود که یک دانشجوی مجردکه در آخن زندگی می کند؛ حداقل به 1000 یورو در ماه برای تامین هزینه های اولیه زندگی نیاز خواهد داشت.

✔️ حداقل سرمایه برای فارغ التحصیلان دانشگاه آخن آلمان برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت چقدر است؟

این پروسه با دارا بودن دست کم 25000 یورو امکان پذیر است.

سخن پایانی

در این نوشتار به بررسی دقیق تحصیل در دانشگاه آخن آلمان پرداختیم. آلمان یکی از کشورهایی است که دانشگاه های برجسته ای در آن قراردارد یکی از این دانشگاه ها دانشگاه فنی آخن است. این مرکز علمی در 9 دانشکده پویای خود رشته های زیادی را در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارایه می دهد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد که هیچ تفاوتی با تحصیل به زبان آلمانی نداشته و مدرکی یکسان را دریافت می کنند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی فرصت 18 ماهه ای دارند تا به کاریابی در آلمان بپردازند. آنها می توانند از این فرصت به طرق مختلف به اقامت دائم این کشور دست یابند. کاریابی، سرمایه گذاری و ازدواج راه هایی است که فارغ التحصیل دانشگاه آخن را به اقامت دائم آلمان می رساند. ما در این مقاله به انعکاس مطالب زیادی پرداختیم امید است مفید باشد. مادامی که متقاضی تحصیل در دانشگاه فنی آخن آلمان هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان این مرکز بهره مند شوید. پاسخگویی این مرکز همواره فعال خواهد‌ بود.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
S
سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم کسی که در دانشگاه روت آخن آلمان مدرک بگیره (رشته پزشکی) بعد بخواد بره آمریکا میتونه استاد دانشگاه هاروارد باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما بایستی با دانشگاه مورد نظرتان مکاتبه نمایید و در صورت داشتن رزومه قوی و قبولی در مصاحبه می توانید مشغول به کار شوید.
مشاوره رایگان