رشته اقتصاد در ایتالیا

بدون نظر

در سال های اخیر تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا مورد علاقه بسیاری از محصلان رشته مدیریت بازرگانی و اقتصاد قرار گرفته است. دانشگاه‌ های ایتالیا اخیرا با ارتقا یافتن خود در رتبه ‌بندی جهانی در زمینه‌ های اقتصاد ، تجارت و امور مالی جذب شده‌اند. اقتصاد از ترکیب کلمات یونان باستان برای "خانه" و "مدیریت" گرفته شده است. ایتالیا با داشتن سومین اقتصاد بزرگ در بین کشورهای اتحادیه اروپا، هشتمین کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی نیز می باشد. با وجود شهرهای مهم و بین المللی مانند میلان مرکز مالی و مد، و رم پایتخت ایتالیا با تاریخ غنی و سابقه گردشگری قوی، سهم مهمی در اقتصاد و امور مالی در اروپا و در واقع در سطح جهان دارد. علاوه بر آن اولین بانک سپرده دولتی شناخته شده، بانک سنت جورج، در سال 1407 در جنوا تأسیس شد. قدیمی ترین بانک در جهان، که در سال 1472 تأسیس شد و هنوز هم به طور فعال در حال خدمت است، «Banca Monte dei Paschi di Siena» است. UniCredit یکی دیگر از معتبرترین بانک‌ها است و امروزه یکی از بزرگترین بانک‌های اروپا است. همچنینAssicurazioni Generali دومین شرکت بیمه درآمد زا در جهان است. پس می توان گفت با توجه به این تاریخچه بانکی بازار کار رشته اقتصاد در ایتالیا فراهم است. میخواهیم مطالبی را که در مورد رشته اقتصاد توسط سایت ها معتبر و وکلای محلی جمع آوری کرده ایم با شما به اشتراک بگذاریم. اگر در خصوص موضوع تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا پرسشی دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مارشته اقتصاد در ایتالیا

شرایط تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

دپارتمان اقتصاد به دلیل فراوانی این رشته در ایتالیا آموزش زبان انگلیسی یکی از مزیت‌ترین بخش‌ها است. در مقایسه با سایر بخش ها، دانشجویان گزینه های زیادی برای تحصیل در ایتالیا برای رشته اقتصاد و امور مالی به زبان انگلیسی دارند. علاوه بر این، شما می توانید اقتصاد را به زبان ایتالیایی مطالعه کنید. ایتالیا دارای چندین سطح تحصیلات عالی است. از جمله شرایط تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد که عمدتاً به زبان انگلیسی است. برنامه اقتصاد در دانشگاه های این کشور شامل تجزیه و تحلیل و آمار، اقتصاد و علوم اجتماعی است. در ترم دوم سال اول، دانش آموزان برنامه درسی خود را با دروس انتخابی در سه حوزه اصلی شخصی سازی می کنند: اقتصاد عمومی، اقتصاد کاربردی و اقتصاد سنجی، و روش های کمی. دروس اصلی در سال اول: ریاضیات پیشرفته، آمار پیشرفته، اقتصاد سنجی پیشرفته، نهادها و علوم اجتماعی، حقوق و 3 درس انتخابی می باشد و سال دوم: دانشجویان برنامه درسی خود را با 4 درس انتخابی مرتبط با سه حوزه اصلی شخصی سازی می کنند: اقتصاد عمومی، اقتصاد کاربردی، و زمینه های اجتماعی و کمی.

ویدئو موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


شرایط تحصیل لیسانس اقتصاد در ایتالیا

از جمله شرایط تحصیل لیسانس اقتصاد در ایتالیا پذیرش گرفتن در این دانشگاه های این کشور می باشد. تحصیلات در مقطع کارشناسی معمولاً 3 سال طول می کشد و حدود 180 واحد درسی را باید سپری کنید. تحصیل رشته اقتصاد در این مقطع با موضوعاتی مانند حسابداری، امور مالی، تجارت و غیره همراه است که بر اساس آن محصلین می‌توانند یک رشته دو رشته‌ای را در هر دو درس انجام دهند یا اقتصاد را به عنوان رشته خود انتخاب کنند در حالی که موضوع دیگری را به عنوان رشته فرعی انتخاب می‌کنند. از جمله شرایط مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در این کشور قبولی با نمرات بالا در درس ریاضی می باشد. اگر قصد تحصیل به زبان ایتالیایی را دارید باید به این زبان تسلط لازم را داشته باشید. آخرین مدارک تحصیلی شما بعلاوه عکس جدید و مدارک شناسایی را باید ارایه بدهید. اگر دانشگاه انتخابی شما خصوصی است باید تمکن لازم را بابت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی نشان دهید.

شرایط تحصیل ارشد اقتصاد در ایتالیا

شرایط تحصیل ارشد اقتصاد در ایتالیا به این شکل است که این برنامه تحصیلات تکمیلی دو ساله است و در مجموع 120 واحد را پس از تکمیل برنامه به دانشجویان ارائه می دهد. تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا برای رشته اقتصاد شامل یک کارآموزی و یک پروژه نهایی به عنوان بخش اصلی است و نامزدها با تئوری های اقتصادی پیشرفته در موضوعات سر و کار خواهند داشت، آنها در حال حاضر پایه و اساس آن را دارند. اغلب، مدرک کارشناسی ارشد با موضوعاتی مانند امور مالی، مدیریت، کسب و کار همراه است. و غیره که مزیتی برای رزومه داوطلب به ویژه در بازار کار بین المللی ایجاد می کند. شرایط پذیرش در این آیلتس شش، توصیه و انگیزه نامه، مدارک تحصیلی اخیر و ریز نمرات بعلاوه مدارک شناسایی متقاضی می باشد. در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های رایگان دارید به زبان ایتالیایی باید تسلط داشته باشید.

شرایط پذیرش رشته اقتصاد در ایتالیا در دوره دکترا

Ph.D. برنامه در اقتصاد و امور مالی یک برنامه تمام وقت 4 ساله است که هدف آن ارائه یک تخصص پیشرفته در اقتصاد، امور مالی و اقتصاد سنجی برای دانشجویان بسیار ماهر و با انگیزه است که هدف آنها یک حرفه موفق در دانشگاه یا در موسساتی است که نیاز به مالی، اقتصادی پیشرفته دارند. تحصیل دکترا در ایتالیا برای رشته اقتصاد، توسط اساتید برجسته ایتالیایی و خارجی با تجربه تدریس و تحقیق ثابت تدریس می شود. شرایط پذیرش رشته اقتصاد در ایتالیا در دوره دکترا اینگونه است متقاضی فرم درخواست آنلاین را تکمیل کرده و پروژه تحقیقاتی، دو نامه مرجع، نامه انگیزشی همراه با رزومه، مدرک مهارت زبان انگلیسی ( c1 یاc2 ) IELTS یا تافل، مدرک کارشناسی ارشد بعلاوه پایان نامه، نمره آزمون GRE و/یا GMAT (در صورت وجود) را باید ارایه دهند. پس از تکمیل فرم درخواست آنلاین، متقاضیان ایتالیایی ملزم به پرداخت هزینه 35.00 یورو هستند، که باید ارائه داده شود.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته اقتصاد در ایتالیا

برخی از مزایای تحصیل رشته اقتصاد شامل مهارت های اجتماعی و بین فردی است که دانشجویان با زندگی و یادگیری در یک محیط چند فرهنگی کسب خواهند کرد. بیشتر برنامه های اقتصاد در کشور بر پیوند دادن مطالعات بازرگانی به اقتصاد متمرکز است که برای داوطلبان به ویژه در زمینه کاری بسیار سودمند است. مدارک مورد نیاز پذیرش رشته اقتصاد در ایتالیا برای برنامه های اقتصاد از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت است. همچنین به سطح برنامه ای که متقاضی درخواست داده است بستگی دارد.چند مورد از الزامات عمومی را در لیست زیرمی توانید مشاهده کنید:

 • گذرنامه
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • توصیه نامه
 • بیانیه ای از هدف
 • در صورت نیاز مدرک مهارت انگلیسی
 • مدرک مهارت ایتالیایی، در صورت نیاز
 • پرداخت هزینه های تحصیل در ایتالیا و تمکن مالی
 • پذیرش از دانشگاه

هزینه تحصیل اقتصاد در ایتالیا در دانشگاه های مختلف

هزینه تحصیل اقتصاد در ایتالیا در دانشگاه های مختلف متفاوت است. یک برنامه اقتصاد در کشور به سطح برنامه ای که متقاضی انتخاب کرده است بستگی دارد. هزینه تحصیل برای برنامه ها در دانشگاه های دولتی در مقایسه با دانشگاه های خصوصی کمتر است. بسیاری از موسسات هزینه های متفاوتی را برای اتباع اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا دریافت می کنند که متقاضی غیر اتحادیه اروپا باید هزینه بیشتری را برای رشته اقتصاد بپردازد. هزینه تخمینی برای برنامه های اقتصاد کمتر از 4000 یورو در سال است.

مقطع، رشته، دانشگاه

هزینه ها

رشته های مدیریت، اقتصاد، بازرگانی، بازاریابی، مدیریت بازرگانی یا....

میانگین هزینه تحصیل در ایتالیا 3000 یورو در سال در بخش دولتی، در بخش خصوصی و 6000 یورو در سال است.

رشته های حقوقی

متوسط ​​هزینه تحصیل در ایتالیا 2800 یورو در سال در بخش دولتی و 9000 یورو در سال در بخش خصوصی است.

مهندسان علوم کامپیوتر، مهندسی عمران، مکانیک یا سایر تخصص ها

3050 یورو در سال در بخش دولتی و 4200 یورو در سال در بخش خصوصی است.

مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی

بین 2626 تا 3726 یورو در سال

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی

بین 1350 تا 14500 یورو در سال

هزینه های تحصیل دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های خصوصی

برای دانشجویان خارجی بین المللی بین 2626 تا 3726 یورو در سال

هزینه های تحصیل دانشگاهی در مقطع کارشناسی دانشگاه های خصوصی

دانشجویان خارجی بین المللی بین 1350 تا 13500 یورو در سال

معرفی چند بورسیه رشته اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا

در ایتالیا که به مناطق تقسیم شده است، هر منطقه فرصت های بورس تحصیلی خاص خود را دارد. 20 منطقه در ایتالیا وجود دارد که می توانند با توجه به سطح درآمد دانشجویانی که مدرک رشته اقتصاد در ایتالیا را دارند بورسیه تحصیلی اعطا کنند. به لطف این بورسیه ها، که ارزش آنها بین 2000 تا 5200 یورو است، دانشجویان می توانند تمرکز بر دروس داشته باشند و زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند. همچنین مشخص است که بر اساس موفقیت دانشجو، فرصت های بورسیه تحصیلی ایتالیا مختلفی از دولت، دانشگاه یا موسسات مختلف وجود دارد. معرفی چند بورسیه رشته اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا:

 • بورسیه های دولتی ایتالیا برای دانشجویان خارجی
 • بورسیه های EDISU Piemonte
 • کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی
 • برنامه بورس تحصیلی تعالی بین المللی پادوآ
 • معافیت از هزینه تحصیل در دانشگاه پاویا برای دانشجویان بین المللی
 • شایستگی بوکونی و جوایز بین المللی
 • بورسیه های بین المللی Politecnico di Torino
 • بورسیه های بین المللی Università Cattolica

بهترین دانشگاه های اقتصاد ایتالیا

به لیست زیر توجه کنید. میخواهیم بهترین دانشگاه های اقتصاد ایتالیا را به شما عزیزان معرفی کنیم. برای تحصیل در رشته اقتصاد در ایتالیا در هر یک از این دانشگاه ها شما می توانید با زبان انگلیسی یا ایتالیایی در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوید.

کار دانشجویی در ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: کار دانشجویی در ایتالیا

در این مقاله ما جوانب کار دانشجویی در ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط پذیرش رشته اقتصاد در دانشگاه بوکونی

مدت زمان رشته اقتصاد در ایتالیا در مجموع 3 سال است. در طول سال اول برنامه، دانشجویان در مورد اصل موضوع اقتصاد آموزش می بینند. که این آموزش شامل موضوعاتی مانند مدیریت، اقتصاد خرد، و اقتصاد کلان، ریاضی، روش های حقوقی پایه و غیره خواهد بود. سال دوم برنامه شامل حسابداری و مالی، تاریخ اقتصادی، آمار، اقتصاد بین الملل و غیره خواهد بود. سال سوم برنامه شامل موضوعاتی است. مانند استراتژی کسب و کار، قوانین اروپا، و غیره. آنها همچنین ملزم به انجام کارآموزی و گزارش نهایی به عنوان بخشی از دوره خواهند بود. هزینه این برنامه حدود 12883 یورو در سال برآورد شده است. شرایط پذیرش رشته اقتصاد در دانشگاه بوکونی برای ثبت نام، داوطلبان ابتدا باید حداقل نمره 6.0 در آزمون آیلتس و حداقل 99 در آزمون تافل IBT باشند. مدارک تحصیلی و ریز نمرات، رزومه و پاسپورت دانشجویان نیز مدارکی هستند که باید در طول فرآیند درخواست ارائه شوند. در ئوره ارشد برخلاف برنامه کارشناسی، داوطلبان باید نمرات GMAT/GRE خود را نیز به دانشگاه ارائه دهند.

شرایط پذیرش رشته اقتصاد در دانشگاه بولونیا

رشته اقتصاد در ایتالیا یک برنامه تحصیلات تکمیلی است که توسط گروه اقتصاد ارائه می شود. این برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می شود. این یک برنامه بین المللی است که شامل موضوعاتی مانند اقتصاد خرد، اقتصاد عمومی، اقتصاد پولی بین المللی، اقتصاد اطلاعات، توسعه اقتصادی و غیره است. از جمله شرایط پذیرش رشته اقتصاد در دانشگاه بولونیا مدرک زبان،دیپلم دوازده ساله، اخرین مدارک تحصیلی و مدارک هویتی، انگیزه نامه و توصیه نامه می باشد. معمولا تحصیل در مقطع دکترا به صورتی رقابتی می باشد و افرادی که از نظر سطح علمی و رزومه قوی تر باشند پذیرفته می شوند. معمولا در این دوره متقاضی وارد مرحله مصاحبه می شود.

شرایط پذیرش رشته اقتصاد در دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا رم بیش از 280 بخش لیسانس و فوق لیسانس ارائه می دهد. این شامل 200 دوره حرفه ای پیشرفته، 80 دوره دکتری و 80 مدرسه تخصصی است که بیش از 50 بخش انگلیسی هستند. هزینه های تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا در این دانشگاه از 150 تا 3500 یورو متغیر است. و همچنین بورسیه های خیلی خوبی را با توجه به شرایط دانشجو و سطح مالی اش رد دوره اقامت در ایتالیا ارائه می دهد. شرایط پذیرش رشته اقتصاد در دانشگاه ساپینزا رم از طریق تکمیل فرم درخواست ثبت نام و مدارک هویتی، و آخرین مدارک تحصیلی صورت میگیرد.برای مقطع لیسانس باید آیلتس 6 را ارایه دهیدو دیپلم 12 ساله داشته باشید. در مقاطع بالاتر مانند ارشد و دکترا نیاز به سطح زبان بالا، انگیزه نامه، توصیه نامه می باشد.لازم است بدانید در این مقاطع مدرک زبان بالاتر مورد نیاز است. همچنین باید رزومه و سطح علمی بالایی داشته باشید.برای تحصیل در این دانشگاه شهریه دانشگاه را نیز باید پرداخت کنید.

رشته اقتصاد در ایتالیا

لیست گرایش های رشته اقتصاد در ایتالیا

رشته اقتصاد دارای گرایش های متعددی می باشد که شما با توجه به بازار کار رشته اقتصاد در ایتالیا و علایق خود می توانید گرایش مورد نظر خود را انتخاب کنید. به لیست گرایش های رشته اقتصاد در دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد اشاره می کنیم.

در مقطع کارشناسی

 • اقتصاد و مدیریت بین الملل
 • اقتصاد و امور مالی بین المللی
 • اقتصاد و مدیریت برای هنر، فرهنگ و ارتباطات
 • اقتصاد و علوم اجتماعی
 • اقتصاد، مدیریت و علوم کامپیوتر
 • علوم ریاضی و محاسباتی برای هوش مصنوعی
 • سیاست بین الملل و دولت
 • لیسانس جهانی تجارت
 • مدیریت و مدیریت بازرگانی
 • اقتصاد و دارایی

و در مقطع ارشد شامل

 • مدیریت بین المللی
 • مدیریت
 • مدیریت بازاریابی
 • حسابداری، مدیریت مالی و کنترل
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • اقتصاد و مدیریت در هنر، فرهنگ، رسانه و سرگرمی
 • اقتصاد و مدیریت سازمان های دولتی و بین المللی
 • علوم اقتصادی و اجتماعی
 • اقتصاد و مدیریت نوآوری و فناوری
 • علم داده و تجزیه و تحلیل کسب و کار
 • سیاست و تحلیل سیاست
 • استراتژی ریسک سایبری و حاکمیت
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • مدیریت
 • حسابداری، مدیریت مالی و کنترل
 • حقوق و مدیریت بازرگانی

بررسی فرصت های شغلی و بازار کار رشته اقتصاد در ایتالیا

 برای بررسی فرصت های شغلی و بازار کار رشته اقتصاد در ایتالیا باید بیان کرد داوطلبانی که تحصیلات خود را رشته اقتصاد به پایان رسانده اند در صورتی که برنامه ای که گذرانده اند در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا باشد، می توانند برای مجوز اقامت در کشور اقدام کنند. این مجوز به آنها اجازه می دهد برای مدتی بین 6 تا 12 ماه به دنبال کار در ایتالیا بگردند و پس از آن اگر نتوانستند شغل دائمی تهیه کنند، باید به کشور مبدا خود بازگردند. رشته های مختلفی که رشته های اقتصاد در آنها کار می کنند شامل :

 • بانکداری
 • مدیریت اداری
 • مشاوره و حسابداری
 • مشاور اقتصادی
 • تحلیلگر مالی
 • تحلیلگر تحقیقات بازار
 • تحلیلگر سیاست
 • اقتصاددان
 • مدیر تولید
 • اکچوئری

درآمد رشته اقتصاد در ایتالیا بر اساس سابقه کاری

درآمد رشته اقتصاد در ایتالیا بر اساس سابقه کاری متوسط ​​دستمزد محصلین رشته اقتصاد 70752 یورو در سال و 34 یورو در ساعت در ایتالیا است. میانگین دستمزد یک اکونومیست بین 48182 تا 86601 یورو است. به طور متوسط، مدرک کارشناسی ارشد بالاترین سطح تحصیلات برای یک اقتصاددان است. این تجزیه و تحلیل غرامت بر اساس داده های نظرسنجی حقوق و دستمزد است که مستقیماً از کارفرمایان و کارمندان ناشناس در ایتالیا جمع آوری شده است.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته اقتصاد در ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✅ زبان مورد نیاز برای تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا کدام است؟

در این کشور شما می توانید با زبان ایتالیایی در دانشگاه های دولتی و زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید.

✅ بازار کار رشته اقتصاد در ایتالیا چگونه است؟

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه هایی مانند بانکداری، مدیریت اداری، مشاوره، حسابداری و.... مشغول به کار شوند.

✅ درآمد رشته اقتصاد در ایتالیا بر اساس سابقه کاری چقدر است؟

 میانگین دستمزد یک اکونومیست بین 48182 تا 86601 یورو است.

سخن پایانی

ایتالیا کشوری است که در زمینه های هنر، مد، اقتصاد، تجارت و مدیریت تحصیلات با کیفیت بالا ارائه می دهد. این کشور همچنین خانه بسیاری از بنگاه های اقتصادی است. دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های خصوصی برنامه‌های اقتصاد را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهند. برنامه‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌ها با تجارت سروکار دارند و به دانشجویان اجازه می‌دهند تا در مورد آخرین روندهای بازار بدون از دست دادن تمرکز، بر مبانی اقتصاد آموزش لازم را کسب کنند. همچنین دانشجویان رشته اقتصاد در ایتالیا یاد میگیرند که اقتصاد را تجزیه و تحلیل کنند. تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا به داوطلبین این امکان را می دهد که پس از اتمام دوره در زمینه های بانکداری، مدیریت اداری، مشاوره، حسابداری در هر نقطه از جهان کار کنند. اطلاعات مختصر و مفیدی را در مورد رشته اقتصاد در ایتالیا که توسط سایت و وکلای محلی ایتالیا گردآوری شده را عنوان کرده ایم. به شما همراهان همیشگی MIE پیشنهاد میکنیم چنانچه در مورد این موضوع یا موارد دیگر احساس نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان