کار دانشجویی در ایتالیا

3 نظر

کار ضمن تحصیل در ایتالیا، مهاجرت تحصیلی و شرایط کاریابی حین تحصیل، درآمد و شرایط و درامد کار دانشجویی در ایتالیا، نرخ بیکاری و رشد اقتصادی و مشاغل دانشجویی در ایتالیا از مواردی است که قصد داریم در این نوشتار علمی به بحث و گفتگو بپردازیم. موقعیت تحصیل و کار در ایتالیا چگونه است؟ آیا ایتالیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از وضعیت اقتصاد مطلوبی برخوردار است؟ نرخ بیکاری ایتالیا به چه میزان است؟ درآمد و هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا به چه میزان است؟ مشاغل پردرآمد و مناسب دانشجویان کدامند؟ شرایط کار دانشجویی در ایتالیا چگونه است مقدار ساعت مجاز کار ضمن تحصیل چقدر است؟ مبنا مجوز کار و مدارک مورد نیاز جهت کاریابی به چه صورت است؟ مشاهدات در سال های اخیر نشان می دهد، تعداد متقاضیان برای تحصیل خارج از کشور افزایش نموده است. دانستن این موضوع که ایتالیا علاوه براینکه در جذب توریست همیشه موفق بوده است، در زمینه تحصیلی نیز به دلیل وجود نظام آموزش قوی و مقرون به صرفه بودن هزینه ها، متقاضیان زیادی را به خود جلب نموده است. وجود مزایایی نظیر کمک هزینه تحصیلی حتی به صورت کامل توسط دولت و یا برخی دانشگاه ها به دانشجویان نیز مزید بر علت شده است که نظر بسیاری از افراد متقاضی به این کشور زیبا و تاریخی جلب شود. گرچه تدابیر لازم برای تحصیل رایگان در کشور ایتالیا فراهم آمده است اما کار ضمن تحصیل از نکات جدا نشدنی یک زندگی دانشجویی می باشد. سایر مقالات مرتبط با این نوشتار نیز در وب سایت های موسسه ملک پور به صورت کامل و جامع موجود می باشد. چنانچه نیازمند اطلاعات بیشتری من باب این موضوع باشید، همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی رایگان موسسه در کمترین زمان، پاسخ پرسش های خود را بیابید و همچنین با درج نظرات و سوالات خود، از نظرات مشاورین مجرب و متخصص ما بهره مند شوید. لازم است بدانیم مطالب نوشته شده در این مقاله پس از مشورت با وکلای ایتالیا (وکلای محلی ایتالیا) و استفاده از سایتهای معتبر نگارش شده است. خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات لازم از میزان خدمات ما با مشاوران موسسه تماس گرفته و پس از مشاوره رایگان بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی خود بگیرید.

کار ضمن تحصیل در ایتالیا

کار دانشجویی در ایتالیا

شرایط کار دانشجویی در ایتالیا

در سال های اخیر، وضعیت اقتصاد و یافتن شغل مناسب در ایتالیا با بحران های بسیاری روبرو شده است. به علت رکود اقتصاد ایتالیا و کمبود کار در این کشور، احساس نیاز در مشاغل پاره وقت نسبت به مشاغل تمام وقت بیشتر احساس می شود و در شرایط حال حاضر کاریابی برای دانشجویان، کمی راحتتر خواهد بود. زیرا دانشجویان با کار ضمن تحصیل در ایتالیا، می توانند در مشاغل پاره وقت فعایت نمایند. عنوان کارهای پاره وقت می تواند متناسب با رشته تحصیلی و یا غیر مرتبط با آن باشد. دانشجویان با یافتن کار درخور رشته تحصیلی مربوطه به خودشان می توانند، یک رزومه عالی برای آینده کار خود متصور باشند.

 

 • جدید ترین ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در ایتالیا به همراه بورس

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در ایتالیا به همراه بورسیه

 

 • جدید ترین ویدئوی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در ایتالیا

 

فایل اول صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

فایل اول تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

 

 • دیگر ویدئوهای موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در ایتالیا

 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد شرایط امتحان پزشکی در ایتالیا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط امتحان پزشکی در ایتالیا

 

حوزه اصلی مشاغل پاره وقت در قسمت های خدمات و توریسم می باشد. حوزه خدمات شامل کار در در رستوران ها و هتل ها، تدریس زبان انگلیسی، کار در دانشگاه به عنوان دستیار کتابخانه، کارهای دفتری و همینطور فعالیت های تبلیغاتی، توزیع روزنامه ومجله و موارد دیگر می شود. باید توجه داشت که جهت افزایش شانس در انتخاب کار، دانش و مکالمه به زبان ایتالیایی بسیار مؤثر خواهد بود. از آنجا که موقعیت جغرافیایی خود مزید برعلت در شرایط کار و تحصیل در ایتالیا خواهد شد، بنابراین طبق شرایط مکانی ایتالیا، قسمت شمالی این کشور بیشتر از صنعت مدرن، به روز و توسعه یافته بهره گرفته است؛ این درصورتیست که در قسمت جنوبی آن بیشتر به کشاورزی پرداخته می شود و در این زمینه رونق یافته است. با اطلاع از این موارد می توان شرایط کار و تحصیل در ایتالیا را در بخش های مختلف این کشور سنجید. البته با توجه به توضیحات، دانشجویان جهت کارضمن تحصیل در ایتالیا، قسمت شمالی این کشور را بیشتر مدنظر قرار می دهند. هرچند دانستن این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که تراکم جمعیت در قسمت شمالی نیز بیشتر است و خود به خود بین دانشجویان بین الملل و افراد محلی متقاضی کار، رقابت بوجود می آورد. دانشجویان جزو اتحادیه اروپا این فرصت در اختیارشان قرار گرفته است تا بدون مجوز کار برای مشاغل پاره وقت اقدام نمایند، این درصورتی است که دانشجویان بین الملل برای کارضمن تحصیل باید برای کسب اجازه کار اقدام نمایند. این دسته از افراد با اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا به علاوه اقامت بالای 90 روز می توانند مجوز کار را در حین تحصیل را به شکل قانونی دریافت نمایند.

قوانین کار دانشجویی در ایتالیا

باتوجه به ماهیت کار دانشجویی در ایتالیا که کار حین تحصیل می باشد، هدف این است که تحصیل افراد در سایه قرار نگیرد و به عبارتی درس فدای کار نشود. به همین منظور مدت زمان کار ضمن تحصیل بسیار کمتر از کارهای معمولی می باشد و به آن لقب کار پاره وقت داده اند. دانشجویان می توانند به طور کلی ۲۰ ساعت در هفته به کار و فعالیت بپردازند. البته این مدت زمان در تابستان ها افزایش یافته و به تمام وقت یعنی ۴۰ ساعت در هفته می رسد.کار کردن بیش از مدت زمان ذکر شده، خلاف قوانین کار دانشجویی در ایتالیا بوده و اگر افراد فراتر از این ساعت تعیین شده به کار و فعالیت بپردازند، متخلف شناخته خواهند شد و کارآنها خلاف قانون و مقرررات وضع شده در ایتالیا می باشد. در بین دو ترم و تعطیلات می تواند به صورت تمام وقت در روز و 40 ساعت در طول هفته تبدیل شود. چنانچه دانشجویان خلاف موارد ذکر شده عمل نمایند، درواقع مرتکب جرم کار سیاه شده اند که عواقب سختی از جمله دیپورت شدن را به دنبال خواهد داشت. از آنجا که دستمزد در هر ساعت در محدوده 8 الی 10 یورو متغیر می باشد، دانشجویان متقاضی کار پاره وقت به صورت متوسط، دستمزد ساعتی حدوداً مبلغ 9 یورو دریافت می کنند. هر چند با این حقوق دریافتی، تمام هزینه های زندگی دانشجویی پوشش نمی یابد اما تأثیر مثبتی خواهد داشت و با دانستن اینکه ایتالیا جزو کشورهای ارزان اروپا محسوب می شود، می تواند موجب خوشحالی را نیز فراهم نماید. ایتالیا با وجود دانشگاه هایی با رنک خیلی خوب و کیفیت عالی در سطح جهانی، شهریه کمتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی اخذ می نماید. تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان متقاضی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی، از هزینه کمتری برخوردار است و باتوجه به تعبیه های کمک هزینه تحصیلی، می توان گفت دانشجویان با شهریه رایگان، مقاطع تحصیلی خود را به پایان می رسانند. تحصیل در مقطع کارشناسی به دلیل ارائه دروس به زبان ایتالیایی، بعضاً مناسب متقاضیان بین الملل نخواهد بود و افراد می توانند کشورهای دیگر را برای تحصیل در این مقطع انتخاب نمایند. این در حالی است که در دو مقطع دیگر کارشناسی ارشد و دکتری به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می شود. تحصیل در مقاطع دانشگاهی در ایتالیا با ارائه آخرین مدارک تحصیلی سابق به همراه ریز نمرات آن ها امکان پذیر می باشد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستین که شهروند ایتالیا رویای شماست، می توانید از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام نمائید، بدین صورت که بعد از فارغ التحصیلی از طریق ویزای کار نسبت به اقامت و اخذ تابعیت ایتالیا اقدام نمائید.

کار دانشجویی ایتالیا بنر

بهترین شغل دانشجویی در ایتالیا

افرادی که به منظور تحصیل، کشور ایتالیا را انتخاب می کنند از فرصت مناسب کار دانشجویی حین تحصیل برخوردار خواهد بود. این کارهای پاره وقت با حقوق، موجب می شود تا بسیاری از هزینه هایی که برای زندگی و تحصیل در کشور ایتالیا وجود دارد، کاهش یابد. دانشجویان مجاز به ۲۰ ساعت کار در هفته، حین تحصیلشان خواهند بود. بهترین مشاغل که در قالب مشاغل دانشجویی شناخته می‌شود، مربوط به تدریس و یا دستیار تحقیق اساتید در دانشگاه ها می باشد که نه تنها تجربه افراد را بالا می برند و همچنین موجب پیشرفت تحصیلی در حوزه کاریشان می شود، بلکه درآمد قابل قبولی را نیز برای آنها در پی خواهد داشت. بهترین مشاغل مربوط به کار دانشجویی در ایتالیا، عبارتند از: کار کردن در رستوران ها، سوپرمارکت، انبارها و مشاغل دورکاری می باشد که البته موفقیت در این امر، مستلزم دانستن زبان ایتالیایی در کنار زبان انگلیسی برای موفقیت در برقراری ارتباط در ایتالیا می باشد.

آیا حقوق کار دانشجویی در ایتالیا مالیات دارد؟

در رابطه با مالیات که آیا به مشاغل دانشجو نیز تعلق می گیرد یا خیر دغدغه مهمی است که قطعا افرادی که مشغول به کار دانشجویی باشد، ذهنشان را درگیر کرده است که در این باره باید گفت: از آنجایی که مشاغل دانشجویی درآمد قابل توجهی ندارند و تنها هزینه تحصیل افراد را پوشش می دهد، مشمول مالیات نخواهد شد و اگر این درآمد از ۲۳۰۰ یورو درماه فراتر رود، آن زمان است که دانشجو نیز مشمول پرداخت مالیات خواهد شد. رسیدن به درآمد 2300 یورویی برای دانشجویان در تابستان ها امکان پذیر است. پس به طور کلی می توان گفت که ممکن است دانشجویان نیز مشمول مالیات شوند.

کاریابی دانشجویان در ایتالیا

در شرایط کنونی میانگین درآمد ماهیانه ایتالیا مبلغی در حدود 2749 یورو می باشد. باتوجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی و بحران های بوجود آمده در ایتالیا، درآمد این کشور از سایر هم تباران خود چون، اتریش، آلمان، فرانسه به مراتب در رده های پایین تری قرار گرفته است. با این وجود، شاخص درآمد در شهرهای بزرگ و شمالی نظیر: میلان، روم و تورین از وضعیت بهتری برخوردار است و متقاضیان کار می توانند در این سه شهر، امید بیشتری جهت یافتن شغل مناسب با درآمد بالاتر داشته باشند. جستجو کار مناسب امری مهم و ضروری است زیرا؛ هرچقدر که کار دانشجویی متناسب با رشته تحصیلی و مهارت های فردی باشد، شانس یافتن شغل تمام وقت و مرتبط با رشته دانشگاهی پس از اتمام تحصیلات افزایش خواهد یافت. درواقع از مزیت های کار ضمن تحصیل در ایتالیا مرتبط به رشته دانشگاهی، می توان به این نکته اشاره داشت که، موجب ارائه رزومه مرتبط با رشته تحصیلی خواهد شد و مهارت و توانایی فرد را جهت کار تمام وقت در آینده تقویت می نماید. در دوره های کارآموزی در ایتالیا سعی بر آن است تا با افزایش دانش، مهارت و توانایی دانشجویان در راستای رشته تحصیلیشان، آن ها را در یک مسیر هدفمند قرار دهند. این دوره ها در قالب کاره نیمه وقت ارائه می شود و حقوق حاصله، برای تمامی هزینه های زندگی دانشجویی کفایت نخواهد کرد. این درحالی است که دوره های کارآموزی سبب ضمانت شغل آینده می شود و مهارت های شغلی فرد را جهت ورود به شغل آینده افزایش می دهد. در این قسمت از نوشتار جدول دوره های کارآموزی شناخته شده در ایتالیا را به تصویر کشیدیم:

 

دوره های کارآموزی در ایتالیا

معرفی دوره های کارآموزی

IAESTE

دوره های کارآموزی مربوط به رشته های مهندسی، علوم و فن آوری و هنرهای کاربردی

AIESEC UK

ارائه دوره های کارآموزی به افراد تازه فارغ التحصیل شده جهت افزایش مهارت فردی

GOABROAD.COM

ارائه دوره های کارآموزی توسط موتور جستجوی آنلاین

 

روش یافتن کار ضمن تحصیل در ایتالیا را می توان به موارد زیر تقسیم نمود:

 • رهیابی از طریق دوستان و آشنایان
 • تابلو اعلانات دانشگاه ها
 • سایت های کاریابی
 • آژانس های کاریابی معتبر
 • مراکزی که در معرفی نیروی کار، در زمینه های متفاوت در تمامی شهرهای ایتالیا فعالیت می نمایند.

مؤسسات کاریابی قادرند که به دانشجویان متقاضی کار ضمن تحصیل در ایتالیا، تا حد مؤثری کمک نمایند. درواقع آن ها را در یافتن کار غیر مرتبط با تحصیل و بدون تخصص، نظیر کارهای خدماتی همیاری می نمایند. همچنین مدارک مورد احتیاج مؤسسات کاریابی به موارد زیر محدود می شود:

 • عکس همانند عکس پاسپورت
 • کد مالیاتی
 • مجوز کار (ویزای تحصیلی)
 • رزومه کاری سابق

سایت های کاریابی در ایتالیا

جهت معرفی سایت های برجسته کاریابی در ایتالیا می توان موارد زیر را نام برد:

 • Jobs in rome
 • Jobs in milan
 • Italian work permits
 • Monster Italy
 • StepStone Italy
 • BancalLavoro
 • JoBlitz
 • Cliccalavoro
 • TipTopJob
 • TransitionsAbroad
 • Jobonline
 • teachItaly
 • bancalavoro
 • skillpass
 • Opportunitalia

موسسه ملک پور محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور را تهیه و منتشر کرده است. در این محصول، استاد ملک پور به تدریس قواعد کاریابی در خارج از کشور از جمله کاریابی در ایتالیا پرداخته و شرایط کلی کار در کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار داده اند.

نرخ بیکاری و بازار کار ایتالیا

نرخ بیکاری ایتالیا از جمله مواردی است که جهت کار ضمن تحصیل و کار در ایتالیا اهمیت بسیاری دارد. هرچند نرخ بیکاری ایتالیا شرایط مناسبی نداشته و اغلب دانشجویان پس از تحصیل، راهی کشورهای دیگر اروپایی جهت کار و اقامت می شوند. اما همواره برای دانشجویان پرتلاش و بالاخص دانشجویان دانشگاه های تاپ همچون پلی تکنیک میلان، تورین و... امکان کاریابی چه در ایتالیا و چه در سایر کشورها فراهم هست. این مقاله توسط تیم موسسه ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی بدون ذکر منبع، پیگرد قانونی دارد. البته نکته امیدوارکننده سیر کاهشی نرخ بیکاری در ایتالیا در سال های اخیر می باشد که از 12 درصد در سال 2018 به 6.5 درصد در ابتدای سال 2020 رسیده بود که با توجه به شرایط حال حاضر کرونا، نرخ بیکاری مجدد تا میزان 9.15 درصد افزایش یافته است.

مقاله کار در ایتالیا می تواند اطلاعات کامل تری درباب ایتالیا و شرایط کاری آن به شما ارائه نماید:

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

در ایتالیا عموماً دانشجویان در منازل قدیمی اسکان می یابند و فقط در بعضی شهرها خانه های جدیدتر یافت می شود. همچنین برخی از دانشجویان از سوئیت و خوابگاه دانشجویی بهره می برند که هزینه ای بین ۱۵۰ الی ۲۵۰ یورو در هرماه در بر دارد. هزینه اجاره منزل بستگی به نوع و مشخصات منزل دارد که معمولاً در حدود ۲۵۰ الی ۵۰۰ یورو (یا بیشتر) بصورت ماهانه خواهد بود.

از دیگر هزینه های معمول دانشجویان، هزینه رفت و آمد می باشد. هزینه وسایل نقیله عمومی حدودا ۳۰ تا ۴۵ یورو بصورت ماهانه است که با ارائه کارت دانشجویی در برخی موارد تا یک سوم کاهش می یابد. شایان ذکر است دانشجویانی که سن آنان کمتر از ۲۵ سال است، می توانند از تخفیف ۴۰ درصدی در این هزینه ها استفاده نمایند. خورد و خوراک در ایتالیا معمولاً هزینه زیادی در بر ندارد؛ بطور مثال هر وعده غذایی در رستوران های ایتالیایی بین ۶ تا ۱۲ یورو است که برای غذاهای دریایی تا ۱۸ یورو افزایش می یابد. لیست برخی هزینه ها در جدول زیر ارائه شده است.

هزینه بر حسب یورو

اقلام/ آیتم ها

۱٫۵

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

۱٫۵

تاکسی (یک کیلومتر)

۴۷٫۰۵

هزینه باشگاه (ماهیانه)

۱٫۳۴

کاپوچینو

۱۵

غذا در رستوران معمولی

۱٫۱۱

شیر (یک لیتری)

۱٫۹۶

برنج (یک کیلو)

۱٫۵۱

نان سفید (۵۰۰ گرم)

۵۹۴

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

۴۴۸

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات مفید در مورد هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا این مقاله را مطالعه کنید.

درآمد کار دانشجویی در ایتالیا

درآمد کار ضمن تحصیل از موارد قابل اهمیت در انتخاب مسیر مهاجرت تحصیلی می باشد. اکثر دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا خواهان کسب درامد کار دانشجویی در ایتالیا هستند. بدین شکل که بتوانند همزمان با گذراندن مقطع تحصیلی خود، در یک حرفه فعالیت نمایند تا کمی از کسری بودجه خود را تأمین نمایند. درامد کار دانشجویی در ایتالیا بر مبنا قوانین کار، می تواند ارقام متفاوتی به خود بگیرد. در واقع شرایط کار دانشجویی در ایتالیا برای شرکت ها و مؤسسات ایتالیا به این صورت است که برای تکمیل نیروی کار خود به دنبال افراد دانشجو متقاضی کار به عنوان یک کارآموز می باشند. حقوق پرداختی به دانشجویان جویای کار حدوداً 500 الی 1000 یورو در قبال کار می باشد. این مبلغ برای زندگی دانشجویی و هزینه تحصیل در ایتالیا کفایت نخواهد کرد و در صورتی مقبول است که بورسیه تحصیلی شامل حال آن فرد شده باشد. اما درصورتی که متقضای تحصیل در دانشگاه غیردولتی باشید، یقیناً تأمین کننده مالی خوبی نمی باشد. اشاره به این نکته حائز اهمیت است که دانشجو جزو اتحادیه اروپا ملزم به اخذ مجوز کار نخواهد بود؛ اما دانشجویان بین الملل تنها با دریافت مجوز کار قادر به فعالیت و دارمدزایی خواهند بود. چنان چه پیش از این گفته شد، مجوز کار شامل برآیند اخذ پذیرش از دانشگاه، دریافت ویزای تحصیلی و همینطور تحصیل در بازه زمانی بیش از 90 روز می باشد. همینطور این روند مشروط به محصل بودن آن فرد است؛ در غیر این صورت باید جهت اخذ ویزای کار ایتالیا با ارائه مدارک خود به اداره مهاجرت اقدام نماید. گرچه اشتغال در بسیاری از مشاغل از جمله پردرامدترین شغل در دنیا در دوران دانشجویی امکان پذیر نیست؛ اما با پرداختن به کار ضمن تحصیل در ایتالیا می توان با شرایط کلی بازار کار، زبان این کشور و فرهنگ مردم بیشتر آشنا شده و مهارت های لازم را برای ورود به بازار کار آموخت و تقویت کرد. در ادامه، 10 شغل پردرآمد در کشور ایتالیا را به همراه میزان درآمد آنها به صورت تصویر مشاهده خواهید نمود:

کار ضمن تحصیل در ایتالیا

شغل دانشجویی

حقوق

تدریس

30 یورو برای یک ساعت

گارسون و کار در فست فود

20 یورو برای یک ساعت

بازاریابی

20 الی 50 یورو روزان

انجام کارهای گرافیکی

100 یورو برای هر پروژه به طور متوسط

سوپرمارکت

25 یورو برای هر ساعت

کار در انبار

20 یورو برای هرساعت

شرایط کار همراه دانشجو در کشور ایتالیا

متاسفانه در زمینه شرایط اخذ ویزای همراه دانشجو در کشور ایتالیا می توان گفت که فرد مشغول به تحصیل در ایتالیا امکان بردن همراه را ندارد و در نتیجه اجازه کاری نیز برای همراه وجود نخواهد داشت.

 

کار ضمن تحصیل در ایتالیا


سوالات متداول من باب کار دانشجویی در ایتالیا

✅ آیا دانشجو با تحصیل در ایتالیا امکان کار دانشجویی به صورت قانونی دارد؟

کار دانشجویی 10 تا 30 ساعت در هفته بسته به مقطع دانشجویی مجاز است.

✅ شانس دانشجویان جهت کار دانشجویی تا چه میزان است؟

با توجه به نرخ بیکاری بالای ایتالیا شرایط کاریابی ساده نیست؛ اما همواره دانشجویان ساعی شانس کاریابی دارند.

✅ نرخ بیکاری در ایتالیا در حال حاضر چه وضعیتی دارد؟

علیرغم سیر نزولی نرخ بیکاری ایتالیا در سال های اخیر، به دلیل شرایط کرونا مجدد سیر صعودی پیدا کرده و در حال حاضر ایتالیا با نرخ بیکاری حدود 10% روبروست.

✅ میزان درآمد از کار ضمن تحصیل در ایتالیا چگونه است و تا چه حد پاسخگوی هزینه های زندگی در ایتالیاست؟

حقوق کار دانشجویی در ایتالیا در بازه 500 الی 1000 یورو متغیر است و به تنهایی هزینه زندگی و تحصیل را نمی تواند پوشش دهد. در صورتی که در دانشگاه های دولتی ایتالیا تحصیل می کنید یا بورسیه تحصیلی شامل حالتان شده است، در این صورت حقوق کار دانشجویی در ایتالیا مناسب خواهد بود.


_____________________ سخن پایانی در باب کار دانشجویی در ایتالیا _____________________

کار ضمن تحصیل در ایتالیا، شرایط و درامد کار دانشجویی در ایتالیا، همچنین هزینه و درآمد زندگی دانشجویی ایتالیا و شرایط کار دانشجویی در ایتالیا در این مقاله علمی به بحث و بررسی گذاشته شد. از آنجا که کشور ایتالیا در رکود اقتصادی به سر می برد بنابراین متقاضیان تحصیل در ایتالیا برای یافتن کار با مشکلات و سختی های بسیاری مواجه می شوند. اما با این حال خبر خوش برای آن دسته از افرادی که از بورسیه تحصیلی بهره گرفتند یا توانسته باشند کار ضمن تحصیل در ایتالیا بیابید، تا حد بسیاری از مشکلات اقتصادی به دور خواهند بود. هرچند که درآمد حاصله از کار ضمن تحصیل در ایتالیا جهت هزینه همزمان زندگی دانشجویی و شهریه تحصیلی کافی نمی باشد، بنابراین پیشنهاد تیم MIE به شما عزیزان این است که جهت تحصیل در ایتالیا حتی المقدور دانشگاه های دولتی و در واقع بدون هزینه را جهت تحصیلات آکادمیک خود انتخاب نمائید. همینطور می توانید جهت پذیرش تحصیلی از سایر دانشگاه های با کیفیت در کشورهای با وضعیت اقتصادی مناسب تر اقدام نمائید. امید است با نگارش این نوشتار علمی توانسته باشیم که شما سروران را در انتخاب اصلح راهنمایی کرده باشیم، تا با دید دقیق و جامع نسبت به موضوع مهاجرت تحصیلی و کار ضمن تحصیل اقدام نمائید. چنان چه از نظر شما پرسشی بی جواب مانده می توانید از قسمت پرسش و پاسخ، بهره مند شوید تا مشاورین مجرب موسسه ملک پور پاسخگوی شما باشند. همچنین با درج شماره واتس اپ در بخش فرم درخواست تماس مشاوره رایگان تلفنی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، تماس مشاورین زبده موسسه جهت ارائه مشاوره رایگان اولیه را دریافت نمائید.

امتیاز 4.56 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فریدون اسرایی
من شغلم نقاشی با پیستوله روی چوب و آهن آلات اگر امکان داره میخوام در حرفه کاری خودم تابعیت کشور کانادا رو بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی برای اقامت کاری کانادا شما باید سطح زبان خوب داشته باشید و باید کارفرمایی پیدا کنید که برای شما جاب آفر ارسال نماید تا شما شانس داشته باشید به صورت کاری به این کشور مهاجرت نمایید و امکان دریافت تابعیت از ابتدای امر برای شما وجود ندارد.
علی جعفرپور
با سلام سربازی را تمام کرده ام مدرک کاردانی دیالیز از ترکیه دارم خواهان تحصیل در رشته پزشکی ضمن کار هستم لطفا راهنمایی و کمکم کنید از طریق واتساپ
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز مشاوران موسسه خدمت شما تماس میگیرند تا راهنمایی کنند
Mohammad hadi ranjbar
شرايط تحصيل و كار در هلند چگونه است و ايا همسر هم امكان ورود و كار دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در کشور هلند بلی همسر هم بعنوان همراه می توانند اقدام بکنند درمورد کار ایشان می توانند ابتدا اجازه کار ار اداره اقامت دریافت بکنند و مشغول به کار شوند.
مشاوره رایگان