شرایط تحصیل رایگان در اتریش - تحصیل رایگان در مقاطع مختلف

22 نظر

شرایط تحصیل رایگان در اتریش برای دانشجویان خارجی عبارتند از:

 • قبولی در کنکور: باید در کنکور ایران در رشته مورد نظر قبول شده باشید و مدارک مربوطه را ارائه دهید
 • زبان مورد نیاز: برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید به زبان آلمانی تسلط نسبی داشته باشید و مدرک زبان در حد A2 آلمانی را ارائه دهید. و برای تحصیل در دانشگاه های دولتی سطح زبان خود را بعد از 3 ترم به حد c1 برسانید.
 • پذیرش در دانشگاه: باید از یک دانشگاه اتریشی پذیرش دریافت کنید.
 • شرایط مالی: باید توانایی تامین هزینه های زندگی در حد ماهی 800 الی 1200 یورو را داشته باشید.
 • تصویب ویزای تحصیلی: پس از پذیرش در دانشگاه، شما باید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

برای دانشجویان اتحادیه اروپا، تحصیلات دانشگاهی در اتریش، از جمله دوره هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند، رایگان است و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، شهریه کمی دریافت می شود و تقریبا رایگان است. چنانچه شما عزیزان در خصوص تحصیل رایگان در اتریش سوال یا ابهامی در ذهن دارید می توانید با تماس با مشاورین ما از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین در صورتی که فرم تماس را کامل فرمایید، به منظور ارائه مشاوره تلفنی رایگان، از طرف مشاورین موسسه با شما تماس گرفته خواهد شد. 

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در دانشگاه اتریش


 

تحصیل در دانشگاه اتریش 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد

تماس با ما 

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در مدارس اتریش

در اتریش مدارس هم به صورت خصوصی و هم به صورت دولتی وجود دارند. اکثر مدارس در کشور اتریش مدارس دولتی هستند و تحصیل رایگان در این مدارس به صورت رایگان است و هیچگونه هزینه ای برای این مدارس پرداخت نمی گردد و لازم به ذکر است همچنین از نظر کیفیت هم در سطح بالای آموزش هستند. تحصیل رایگان در اتریش از سن ۵ سالگی برای آمادگی و سن ۶ سالگی برای آغاز تحصیل رایگان در مقطع دبستان می باشد.

تحصیل رایگان اتریش برای افراد بین شش تا پانزده سال اجباری است. سیستم مدرسه را آموزش و پرورش دولت ارائه می دهد که کاملا رایگان است از جمله کتاب ها و حمل و نقل به و از مدرسه. با این حال، مدارس خصوصی در اکثر مناطق، از جمله مدارس بین المللی در شهرهای بزرگ که تمام درآمد خود را از والدین شاگردان دریافت می کنند، کار می کنند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


ساختار زمانی و دوره ای تحصیل در مدارس اتریش:

 

ساختار تحصیلی

مقطع تحصیلی

مقاطع

سن

سال

توضیح

ابتدایی

ابتدایی

۱-۴

۶-۹

۴

تحصیلات ابتدایی

متوسطه میانجی

متوسطه پایینی

۵-۸

۱۰-۱۳

۴

تحصیلات متوسطه میانجی

متوسطه

مقطع متوسطه اکادمیک

 

۱۰-۱۷

۸

 

متوسطه

متوسطه بالایی

 

۱۴-۱۷

۴

تحصیلات متوسطه بالایی

فنی حرفه ای

پیش-فنی حرفه ای

 

۱۴-۱۵

۱

 

 

 • آموزش ابتدایی: ۹ سال اول تحصیل رایگان اتریش در سراسر کشور در مدارس دولتی که توسط وزارت آموزش و پرورش فدرال اداره می شود، رایگان هستند. ۴ سال مدرسه ابتدایی در –والکسچول- یا مدارس مردمی است.
 • آموزش متوسطه میانه: پس از آن، آنها با توجه به مسیر تحصیل رایگان خود به مدت ۴ سال به انتخاب خود به مدرسه متوسطه عمومی یا آکادمیک می روند. در ابتدای هر سال تحصیل رایگان این امکان وجود دارد که دانش آموز این گزینه ها را تغییر دهند.
 • آموزش متوسطه: پس از این دوره آموزش میانجی، کسانی که از گزینه های تحصیل رایگان عالی استفاده می کنند، به دبیرستان می روند. در اینجا آنها یک آموزش علمی طراحی شده برای پیوستن به دانشگاه را کامل می کنند.
 • آموزش فنی حرفه ای: دانش آموزان با استعداد عملی بیشتر می توانند به مدرسه حرفه ای بالاتر بروند. در اینجا آنها خود را برای یکی از حرفه های مختلف آماده می کنند، اگر چه این امکان وجود دارد که این مسیر را به دانشگاه ادامه دهند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در اتریش


در ادامه این بخش به معرفی و بررسی تعدادی از مدارس اتریش می پردازیم:

 • VES: نه تنها محل یادگیری، بلکه یک مکان اجتماعی است: یک خانه برای کودکان. به منظور ایجاد اعتماد به نفس، کودکان باید تجربیات خود را با هم در یک محیط غنی سازی و بدور از تهدید و فشار تجربه کنند، مانند یادگیری، آواز خواندن، بازی ها و جشن های گوناگون. VES هزینه های تحصیل رایگانات را سالانه دریافت می کند. در ابتدای هر ترم این هزینه ها می تواند در دو مرحله پرداخت شود.

 

هزینه درخواست

هزینه ترم اول

هزینه ترم دوم

هزینه وسایل آموزشی در هر ترم

هزینه سفرهای آموزشی در هر ترم

KIGA و پیش دبستانی

۸۰۰

۴۱۶۰

۴۱۶۰

۶۱

۷۵

مقطع ۱-۴

۸۰۰

۴۱۶۰

۴۱۶۰

۶۱

۷۵

متوسطه میانجی

۸۴۰/ ۴۲۰

۵۵۳۰

۵۵۳۰

۱۱۱

۷۵

متوسطه بالایی

۸۴۰

۶۰۳۰

۶۰۳۰

۱۲۴

۷۵

هزینه ها به یورو می باشد

 

ویدیو موسسه MIE در مورد اپلای دکترا در اتریش


 

 • AMADEUS: مدرسه بین المللی AMADEUS در قلب اروپا یک مدرسه منحصر به فرد و بین المللی IB است که دارای یک آکادمی موسیقی و هنر ویژه می باشد از طریق ایجاد یک جامعه بین المللی متشکل از آموزگاران مشتاق، پرشور و آرمانگرا شرایط خاصی را برای دانش آموزان مشتاق ایجاد کرده است. هزینه ارسال درخواست غیر قابل بازگشت و ۳۰۰ یورو می باشد و پس از ارسال فرم درخواست پرداخت می شود. قبل از حضور دانشجویان در AMADEUS وین، تمام هزینه های مدرسه باید پرداخت شود. طرح پرداخت اقساطی در صورت درخواست متقاضی در فرم درخواست، در دسترس می باشد.
 • Danube: ارائه آموزش بین المللی با کیفیت بالا برای کودکان از تمام کشورها از اوایل سال تا مقطع ۱۲ تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی می باشد. آماده شدن دانش آموزان برای تبدیل شدن به شهروندان جهانی از طریق تعهد به توسعه تمامی جوانب دانش آموزان، هم به عنوان یک فرد و هم به عنوان یک عضو جامعه است.
  • دانش آموزان متوسطه - هزینه سالانه € ۱۱۸۰
  • دانش آموزان ابتدایی (مقاطع ۱ تا ۵) - هزینه سالانه € ۹۴۰
  • دانش آموزان ابتدایی (EYU و بنیاد) - هزینه سالانه € ۷۰۰

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اتریش


تحصیل رایگان در دبیرستان اتریش

قطعا اولین سوالی که در ذهن کسانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند، و دارای فرزندان سن دبیرستانی می باشند، صورت می گیرد این است که: آیا تحصیل رایگان در دبیرستان اتریش امکان پذیر است؟ امکان تحصیل رایگان در کلیه دبیرستان های دولتی اتریش برای کسانی که اقامت دائم دارند بدون نیاز به پرداخت شهریه می باشند، و کسانی که کشور مبدا آنها عضو اتحادیه اروپا می باشد، وجود دارد. همچنین برای کسانی که اقامت قانونی در این کشور دارند ولی هنوز موفق به دریافت اقامت دائم این کشور نشدند نیز، امکان تحصیل رایگان در دبیرستان های اتریش فراهم است. گفتی است که تحصیل در دبیرستان های خصوصی، برخلاف دبیرستان های دولتی نیاز به پرداخت هزینه می باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان آلمان و اتریش


شرایط تحصیل رایگان کارشناسی در اتریش

تحصیل رایگان اتریش در مقطع لیسانس امکان پذیر است. شرایط تحصیل کارشناسی در اتریش به این صورت است که جهت تحصیل در دانشگاه های رایگان اتریش برای دانشجویان ایرانی لازم است که شخص دانشجو یا قبولی دانشگاه سراسری را داشته باشد و یا در حال تحصیل رایگان در دانشگاه های سراسری باشد. تحصیل رایگان در دانشگاه های رایگان اتریش به زبان آلمانی است و نیاز است که فرد دانشجو زبان آلمانی را در سطح A2 بدانند و یا برای تحصیل رایگان در دانشگاه های بین المللی و به زبان انگلیسی نیاز است که فرد دانشجو زبان انگلیسی را در حد آیلتس ۶ بداند. یکی دیگر از ملزومات برای تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور اتریش ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله و همین طور ارائه ریز نمرات است. طول دوره لیسانس چهار ساله است و فرد دانشجو اجازه دارد به صورت پارت تایم و ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار شود. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل رایگان در مقطع لیسانس در کشور اتریش را دارند باید یک گواهی عدم منع تحصیل رایگان از کشور خود ارائه نمایند.

مدارک لازم برای تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی

به طور کلی مدارک لازم جهت تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی شامل موارد ذیل می شود:

 • مدارک هویتی
 • عکس ۴*۳
 • دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان آیلتس نمره ۶ یا زبان آلمانی A2
 • گواهی عدم منع تحصیل رایگان

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در اتریش

درخواست برای تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد هم وجود دارد. دانشجویان ضمن تحصیل فوق لیسانس در اتریش می توانند ۲۰ ساعت در هفته یعنی به صورت پارت تایم در کشور اتریش مشغول به کار شوند. بطور قطع نامه عدم منع تحصیل رایگان را نیز بایستی ارائه دهید. طول زمان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد تقریباً دو سال است. زبان تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش آلمانی است ولی دانشجویان می توانند برای تحصیل رایگان به زبان انگلیسی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های بین المللی اقدام نمایند. فرد دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می تواند برای دریافت ویزای همراه اتریش اقدام نماید و فرد همراه به صورت فول تایم اجازه کار در این کشور را دارد. لازم به ذکر است فرد همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اطلاق می شود.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل رایگان اتریش در دوره کارشناسی ارشد عبارتست از:

 • مدارک هویتی
 • عکس ۴*۳
 • مدرک دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان آیلتس نمره 6,5 یا زبان آلمانی B2 یا C1
 • ارائه مدرک لیسانس
 • گواهی عدم منع تحصیل رایگان

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکتری

برای تحصیل رایگان اتریش در مقطع دکترا شخص دانشجو باید بتواند یک استاد راهنما پیدا کند، دوره دکتری در اتریش معمولاً بین ۳ تا ۵ سال است، دریافت پذیرش در مقطع دکتری به طورکلی نسبتا دشوار است و در صورت وجود شرایطی امکان پذیر است، لازم به ذکر است فردی که برای تحصیل رایگان دکتری در اتریش اقدام می کند، با توجه به تعداد پروژه های دریافتی می تواند مبنع درآمدی برای خود مهیا نماید. در این جهت فرد باید مقالات ISI، رزومه ی پژوهشی، معدل بالا، توصیه نامه و انگیزه نامه و گواهی عدم منع تحصیل رایگان را ارائه نماید. علاوه بر آن نیاز به سطح بالایی از زبان است که توصیه می شود سطح زبان خود را تا حد زبان آلمانی C1 یا C2 ارتقا دهد. در این دوره تحصیلی دانشجویان از اجازه کار پاره وقت تقریبا 40 ساعت در هفته برخوردار می باشند.

تحصیل رایگان در اتریش به همراه بورسیه

بسیاری از افراد تمایل دارند که برای ادامه تحصیل رایگان اتریش، بورسیه دریافت نمایند. افراد می توانند با توجه به شرایط خود و شرایط دانشگاه مقصد اقدام به دریافت بورسیه نمایند. این موضوع بستگی به برنامه بورس تحصیل رایگان دارد.

نحوه درخواست:

به منظور درخواست بورسیه تحصیلی اتریش جهت تحصیل در این کشور، فرد باید برای تحصیل کارشناسی ارشد یا تحصیل دکترا در اتریش در دانشگاه علوم کاربردی درخواست داده و مدارک کامل درخواست خود را ارسال کند.

الزامات درخواست:

 • نیاز مالی: متقاضی باید نیاز مالی خود را نشان دهند.
 • شواهد پیشرفت مناسب مطالعاتی: پیشرفت تحصیلی که از سوابق مطالعات جاری و گذشته ثبت شده است ارايه دهد. متقاضیانی که حداقل یک ترم در یکی از دانشگاه های اتریش را سپری کرده اند دارای مزیت متمایزی هستند.

تعدادی از انواع بورسیه تحصیلی در اتریش در مقاطع مختلف تحصیل رایگان اتریش، در قالب جدول ذیل معرفی شده است:

 

بورسیه تحصیلی در اتریش شرایط
بورس تحصیل رایگان کارشناسی ارشد MARIHE

یک برنامه کاربردی ارائه شده توسط اتحادیه اروپا

قابل استفاده برای همه ملیت ها

12000 یورو کمک هزینه

بورس دانشگاه وین PHD COQUS

بورسیه در دانشگاه وین و مرکز سیستم های کوانتومی

انتخاب بر اساس دستاوردهای علمی و پژوهشی

حقوق 2000 یورو در ماه

 

در اینجا می بایست به این نکته اشاره داشت که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اتریش اکثر دانشگاه های این کشور هزینه بسیار کمی دارد. دانشجویا در اتریش به صورت پاره وقت می تواند کار دانشجویی انجام دهند و به صورت کلی بورسیه جهت دانشجویان خارجی در این مقاطع وجود ندارد. لازم به ذکر است دریافت بورسیه در مقطع دکترا نیز خیلی روند ساده نیست و نیاز روزمه قوی، مقالات آی اس آی و زبان خیلی عالی و موافقت سوپروایزر دارد.

تحصیل رایگان در اتریش با مدرک دیپلم

برای تحصیل در دانشگاه های اتریش با مدرک دیپلم می توانید با شرکت درکنکور ایران و قبولی در آن برای پذیرش در دانشگاه های اتریش اقدام کنید در واقع اگر در دانشگاه های کشور خود بتوانید پذیرش دریافت کنید می توانید برای پذیرش در دانشگاه های اتریش نیز اقدام کنید از شرایط دیگری که وجود دارد داشتن مدرک زبان آلمانی در حد A2 می باشد.

تحصیل رایگان در اتریش بدون مدرک دیپلم

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا تحصیل رایگان در اتریش بدون مدرک زبان ممکن است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تحصیل در مدارس دولتی اتریش در صورتی که اقامت اتریش را داشته باشید رایگان است، اما برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی داشتن مدرک دیپلم و یا معادل آن ضروری می باشد.

تحصیل رایگان در اتریش بدون مدرک زبان

متأسفانه، در حال حاضر تحصیل رایگان در اتریش بدون مدرک زبان معمولاً امکان‌ پذیر نیست. زبان آلمانی به‌ عنوان زبان اصلی تدریس در دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی اتریش استفاده می‌ شود و برای شرکت در برنامه‌ های تحصیلی رایگان، شما معمولاً نیاز به مدرک زبان آلمانی معتبر دارید. اکثر دانشگاه‌ ها در اتریش می‌ توانند مدرک‌ هایی مانند ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch) یا TestDaF را برای اثبات مهارت زبان آلمانی مورد قبول قرار دهند.

اما برای شما خبر خوبی هست، چرا که می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش زبان آلمانی در اتریش، مهارت زبان خود را بهبود بخشید و پس از کسب مدرک لازم، به تحصیل رایگان در اتریش دست یابید. همچنین، برخی از دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی نیز برنامه‌ هایی برای آموزش زبان آلمانی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. بنابراین، اگر واقعاً علاقه‌مند به تحصیل رایگان اتریش هستید، پیشنهاد می‌کنم درگیر یادگیری زبان آلمانی شوید و مدارک لازم را برای ورود به دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی رایگان در اتریش کسب کنید. 

البته امکان مهاجرت به اتریش از طریق دوره های زبان انگلیسی به همراه خانواده وجود دارد و این نوید را به شما می دهیم که موسسه MIE در این زمینه می تواند کمک های بسیاری به شما نماید. هزینه دوره های زبان انگلیسی در اتریش از 10 الی 12 هزار یورو می باشد و متقاضی اصلی به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود می تواند به صورت همزمان اقدام نماید. همچنین همسر متقاضی اصلی امکان کار به صورت تمام وقت را در این کشور خواهد داشت.

تحصیل رایگان اتریش به زبان انگلیسی

در حال حاضر، تحصیل رایگان در اتریش به زبان انگلیسی محدودتر است و گزینه‌ های موجود برای تحصیل بدون هزینه در اتریش بیشتر به زبان آلمانی می‌ باشند. اکثر برنامه‌ های تحصیلی رایگان در دانشگاه ‌ها و مؤسسات آموزشی اتریش به زبان آلمانی ارائه می ‌شوند و برای ورود به آنها، مدرک زبان آلمانی مورد نیاز است. با این حال، در برخی از دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی اتریش، برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز وجود دارند و برای شرکت در آنها نیاز به مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس یا تافل دارید.

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی به طور رایگان تنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و در صورت اخذ بورسیه تحصیلی امکان پذیر است و ممکن است کمک هزینه ها برای پوشش تمام هزینه های تحصیل و زندگی کافی نباشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش به زبان انگلیسی باید اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی کنید.

تحصیل  رایگان در اتریش به زبان آلمانی

در اتریش، بسیاری از دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌ ها به زبان آلمانی ارائه می‌شوند. در دانشگاه های دولتی، تحصیل به زبان آلمانی برای متقاضیان خارجی تقریبا رایگان است و هزینه تحصیل آنها بین 300 الی 800 یورو  می باشد، اما لازم است بدانید که تسلط به زبان آلمانی در حدA2  برای تحصیل رایگان در رشته های غیر پزشکی و تسلط در حد c1 برای رشته های پزشکی الزامی است.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل رایگان

 تحصیل رایگان در اتریش یه دلیل وجود دانشگاه های متعدد مورد توجه و درخواست تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است.

 • دانشگاه دولتی در اتریش: تحصیل رایگان در اتریش و ورود به دانشگاههای دولتی کشور اتریش و تحصیل رایگان در این دانشگاه ها برای دانشجویان غیر اروپایی نیز امکان پذیر است. شهریه هر ترم برای این دانشگاه ها حدوداً مبلغ بین ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو است، لازم است که فرد دانشجو زبان آلمانی را در سطح A2 بداند و بعد از آن زمان برای ارتقا و تکمیل زبان آلمانی به فرد داده می شود.
 • دانشگاه خصوصی در اتریش: تحصیل رایگان اتریش از طریق دانشگاههای خصوصی بیشتر مورد توجه دانشجویان بین المللی است زیرا در این دانشگاه ها تدریس به زبان انگلیسی است و میتوان نمره زبان آیلتس را به جای زبان آلمانی ارائه نمود، سطح لازم برای دریافت پذیرش در دانشگاههای خصوصی اتریش حدود آیلتس 6 یا 6.5 تعیین شده است. یکی دیگر از تفاوت ها برای دانشگاه های خصوصی شهریه است که بین ۴۰۰۰ یورو تا ۱۳۰۰۰ یورو تفاوت دارد.

معرفی دانشگاه های برتر:

دانشگاه های اتریشدر سطح جهان از رنکینگ بالایی برخوردار هستند. این رنکینگ در سطح جهانی است و از نظر کیفیت علمی و پژوهشی دانشگاه ها مورد بررسی قرار می گیرند.

رتبه

نام دانشگاه

توضیحات

1

دانشگاه وین

Universität Wien

دانشگاه ملی وین یکی از برجسته ترین دانشگاه های اروپا و در رتبه بندی جهانی (QS) در رتبه 154 قرار گرفته است.

2

دانشگاه فناوری وین

Technische Universität Wien

این دانشگاه دومین دانشگاه برتر کشور اتریش می باشد و در رتبه بندی جهانی در رتبه 182 جهان قرار گرفته است.

3

اینسبروک

Universität Innsbruck

دانشگاه اینسبروک در رتبه ۲۸۶ در جهان در رتبه بندی (QS) قرار گرفته است و 28 هزار دانشجو دارد.

4

دانشگاه فنی گراتس

Technische Universität Graz

این دانشگاه در سال 1811 تاسیس گردید و رتبه چهارم را در دانشگاه های کشور اتریش و رتبه 576 را در جهان دارد. این دانشگاه دولتی در شهر کوچک گراتس واقع شده است.

5

دانشگاه کارل – فرانزس گراتس

Karl-Franzens-Universität Graz

این دانشگاه در سال ۱۵۸5 تأسیس گردیده است و از لحاظ قدمت دومین دانشگاه در کشور اتریش می باشد و در بین 480 دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه 32500 دانشجو دارد و در سال های اخیر دانشکده پزشکی خود را جدا نموده است.

6

دانشگاه اقتصاد و تجارت وین

Wirtschaftsuniversität Wien

دانشگاه اقتصاد و تجارت وین در رتبه 871 در بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

7

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

Johannes Kepler Universität Linz

این دانشگاه در رتبه 922 جهان واقع شده است و یک موسسه آموزش عالی دولتی- غیرانتفاعی می باشد که در حاشیه شهر لینز واقع شده است. دانشگاه یوهانس کپلر در سال 1966 تاسیس گردیده است.

8

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی وین

Universität für Bodenkultur Wien

این دانشگاه در سال 1872 تأسیس شد است و یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در منطقه حومه شهر بزرگ وین واقع شده است.

9

دانشگاه آلفا آدری کلاگنفورت

Alpen-Adria-Universität Klagenfurt

این دانشگاه در سال 1970 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محوطه حومه شهر بزرگ Klagenfurt واقع شده است.

10

دانشگاه پزشکی وین

Medizinische Universität Wien

این دانشگاه بزرگترین موسسه تحقیقاتی برای تحصیل پزشکی در اتریش می باشد و تحت عنوان دانشکده پزشکی دانشگاه ملی وین تاسیس گردید و از سال ۲۰۰۴ به بعد به عنوان یک موسسه مستقل در زمینه دانشگاهی فعالیت نموده و مدیریت مستقل دارد.

لیست دانشگاه های رایگان اتریش

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز می توانند به صورت تقریباً رایگان در اتریش به تحصیل بپردازند البته نیاز به پرداخت مبلغی ناچیز در حدود 350 تا 1600 یورو خواهند داشت. برای تحصیل رایگان در اتریش به صورت تقریبی لازم است در دانشگاه های دولتی اتریش و به زبان آلمانی تحصیل نمایید. ما در این قسمت 7 دانشگاه رایگان در اتریش را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • دانشگاه وین
 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز
 • دانشگاه گراتس
 • دانشگاه پزشکی اتریش
 • دانشگاه اینسبروک
 • دانشگاه لئوبن
 • دانشگاه فناوری وین

تحصیل رایگان پزشکی در اتریش

از آنجایی که تحصیل به زبان آلمانی در اتریش رایگان است، در صورتی که به زبان آلمانی در حد c1  تسلط داشته باشید، می توانید تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور را داشته باشید، روش دیری که تحصیل رایگان را برای شما فراهم میکند برخورداری از بورسیه های تحصیلی است که اگر معدل بالایی داشته باشید و یا از نظر مالی شرایط پرداخت هزینه های تحصیل را نداشته باشید، می توانید برای دریافت بورسیه اقدام کرده تا تحصیل پزشکی رایگان را تجربه کنید.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در اتریش

برای تحصیل دندانپزشکی در اتریش نیز در صورتی که نمره زبان آلمانی در حد c1 داشته باشید یا موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شوید، می توانید تحصیل رایگان را تجربه کنید.

کار ضمن تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش با کار ضمن تحصیل در اتریش یکی از مواردی است که بسیاری از دانشجویان در این کشور در اندیشه آن هستند دانشجویانی که قصد تحصیل رایگان را دارند می‌توانند به صورت نیمه وقت درکشور اتریش مشغول به کار گردند. نکته ای که دانشجویان باید بدانند این است که کار دانشجویی در اتریش نیاز به پرداخت مالیات ندارد و و افراد دانشجو در این کشور معاف از مالیات هستند.

دانشجویانی که مشغول به تحصیلات رایگان در اتریش هستند باید بدانند که در هر مقطعی از تحصیل رایگان خود میزان ساعت کاری در اتریش  حدود ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار را خواهند داشت. برای انجام کار دانشجویی در اتریش باید مدرک خدمات بازار کار را دریافت کنید این مدرک خیلی سریع صادر میشود و نیاز به هیچ اقدام اداری ندارد یک یا دو هفته طول می کشد تا این مدرک را دریافت کنید بدون دریافت این سند نمی توانید کار کنید.

با انجام کار دانشجویی در اتریش باید بدانید که شخص دانشجو نمی تواند هزینه های خود را به صورت کامل پرداخت نماید و تنها بخشی از هزینه‌ها با انجام کار دانشجویی نیز تامین خواهد شد. اما دانشجویان می توانند تا حدودی هزینه‌های خود را نیز از این طریق به دست آورند بنابراین برای به دست آوردن کار دانشجویی در این کشور می‌توانند از طریق آگهی باشد.

شرایط ویزای همراه اتریش برای ایرانیان

تحصیل رایگان اتریش این امکان را برای دانشجو دارد که که بتوانند برای همسر خود و فرزندان زیر 18 سال تقاضای ویزای همراه را ارائه نماید شما می توانید همزمان ویزای همراه را نیز دریافت کنید، برای دریافت این ویزا بایستی تمکن مالی برای ویزای تحصیلی اتریش و هزینه های زندگی همراه در حساب فرد نشان داده شود و همراه باید مدرک زبان در سطح A1 را به سفارت ارائه دهد. نوشتار پیش رو توسط موسسه ملک پور تهیه و تألیف گردیده است و هرگونه کپی برداری از آن یا استفاده از محتوای نوشتار حتی با تغییرات کوچک در جملات آن شرعاً و قانوناً حرام است. بهتر است که جهت دریافت ویزای کشور اتریش فرد و خانواده هم زمان اقدام کنند. همراهان در این نوع ویزا می توانند اجازه کار اخذ نمایند حتی اجازه کار فول تایم نیز می توانند اخذ نمایند.

 • سند ازدواج به همراه ترجمه به زبان آلمانی
 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • کارت اقامت دانشجو
 • اثبات تمکن مالی جهت الحاق همراه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای تحصیل رایگان اتریش

برای تحصیل رایگان در اتریش نیاز به دریافت ویزای تحصیلی اتریش است که در این پروسه، ابتدا باید پذیرش از دانشگاه های اتریش دریافت شود و فرد بعد از تایید می تواند برای دریافت ویزا اقدام نماید.

 • پذیرش از دانشگاهای اتریش(خصوصی یا دولتی)
 • فرم درخواست ویزا
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی اقامت در کشور اتریش
 • پاسپورت با اعتبار
 • تمام مدارک هویتی مانند شناسنامه، سند ازدواج (برای دریافت اقامت همراه) به همراه ترجمه آلمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه نامه دانشجویی
 • عکس پرسنلی

نکته مهمی که در اینجا می بایست به آن اشاره داشت این است که در کشور اتریش ویزا را افیسر بر اساس شرایط متقاضی صادر می کند و درصورتی که متقاضی به رای صادره از سوی افیسر ویزا اعتراض داشته باشد حتی می تواند به دادگاه شکایت خود از افیسر را اعلام نموده و درخواست بررسی مجدد نماید. کیس هایی وجود دارند که حتی پس از اعتراض و شکایت رای صاره تغییر کرده و متقاضی ویزا شده است.

شرایط کار پس از تحصیل در دانشگاه های اتریش

دانشجویانی که به تحصیل رایگان در اتریش مشغول هستند از موقعیت کار پس از تحصیل رایگان نیز برخوردار هستند و می توانند پس از تحصیل رایگان خود به مدت 6 ماه تا 1 سال نیز اقامت پس از تحصیل در اتریش داشته باشند در این کشور در جستجوی کار مورد نظر خود باشند. در نمودار زیر، نرخ بیکاری در اتریش بررسی شده است. بر اساس این نمودار، نرخ پایینی از بیکاری در کشور اتریش مشهود می باشد. بنابراین می توان به یافتن شغل مناسب برای افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های آلمان، امیدوار بود.

نمودار نرخ بیکاری در اتریش

در صورت یافتن کار مناسب و تمام وقت، در صورتی که متقاضیان تحصیل بتوانند مالیات خود را نیز بپردازند، می توانند در این کشور درخواست اقامت و سپس تابعیت را نمایند. اشخاصی که در اتریش تحصیل رایگان می نمایند از امتیاز ویژه ای برای یافتن کار در این کشور برخوردار هستند حتی می توانند با اخذ ویزای جستجوی کار به دنبال کار مورد نظر خود نیز باشند اما نکته مهمی که باید گفت این است که افراد برای یافتن شغل مورد نظر می توانند از طریق مؤسسات کاریابی در اتریش و یا آگهی های کار نیز بهره ببرید.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت اتریش با تحصیل

تحصیل رایگان در اتریش و اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل رایگان اتریش برای اشخاصی که در این کشور به تحصیل رایگان می پردازد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر قصد اقامت و تابعیت پس از تحصیل رایگان اتریش را دارید باید به این موضوع توجه کنید که در صورتی می توانید اقامت و در نهایت تابعیت در این کشور دست یابید که پس از اتمام تحصیل رایگان خود بتوانید وارد بازار کار شده و به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شوید. در اینجا می بایست به این نکته اشاره داشت که فرصت شخص جهت حضور در اتریش پس از فارغ التحصیلی حدودا 6 الی یک سال است. در صورتی که شخص متقاضی بتواند به صورت تمام وقت در این کشور به کار بپردازد و مالیات خود را نیز پرداخت نماید می تواند درخواست اقامت و تابعیت اتریش را نماید. اقامت دائم با گذشت ۵ سال از کار فول تایم نیز می‌تواند انجام شود و شخص با گذشت ۵ سال از اقامت خود در این کشور می تواند درخواست اقامت دائم کشور اتریش را نماید. همچنین برای اخذ پاسپورت کشور اتریش شخص متقاضی باید بتواند به مدت ۶ سال در این کشور حضور داشته باشد چرا که اخذ پاسپورت در کشور اتریش در سال ششم به حضور فرد در این کشور. اتفاق می افتد. نکته مهمی که وجود دارد این است که شخصی که قصد تابعیت کشور اتریش را دارد برای دریافت پاسپورت اتریش باید بتواند به زبان آلمانی نیز تسلط کافی داشته باشد همچنین باید از تاریخ کشور اتریش نیز آگاهی داشته باشد. در این صورت می تواند درخواست پاسپورت کشور اتریش را نماید و پاسپورت این کشور را نیز به دست آورد.

سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل رایگان در اتریش امکان پذیر است؟

بله؛ به طور کلی کشور اتریش دارای نظام آموزشی پیشرفته و رایگان است و تحصیل به زبان آلمانی در این کشور، رایگان است. همچنین شرایط تحصیلات رایگان در اتریش به زبان انگلیسی نیز فراهم است. موسسه ملک پور خدمات ویژه ای در این زمینه دارد.

✔️ آیا متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش می توانند به کار در حین تحصیل بپردازند؟

بله؛ دانشجویان مقاطع دانشگاهی اتریش می توانند بسته به مقطع تحصیلی خود، مجوز کار در حین تحصیل به مدت مشخص دریافت نمایند. برای مثال، میزان ساعت کاری مجاز در حین تحصیل در مقطع کارشناسی اتریش، 20 ساعت در هفته است.

✔️ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای متقاضیان تحصیل به صورت رایگان در اتریش وجود دارد؟

بله؛ متقاضیانی که دارای رزومه تحصیلی و شرایط علمی مناسبی مانند معدل عالی، نمره زبان خوب و فعالیت های علمی پژوهشی باشند می توانند بورسیه دریافت نمایند.

✔️ هزینه زندگی دانشجویی در اتریش چقدر است؟

بسته به محل تحصیل دانشجو، رشته وی، سبک زندگی و تعداد اعضای خانواده متفاوت است. اما به طور کلی می توان مبلغ 800 تا 1200 یورو در ماه را برای هزینه زندگی در اتریش تخمین زد.

✔️ آیا امکان تحصیل رایگان موسیقی در اتریش وجود دارد؟

بله، یکی از رشته هایی که در اتریش می توان تحصیل کرد، تحصیل در رشته موسیقی می باشد که در صورتی که در دبیرستانهای دولتی این کشور مشغول به تحصیل شوید برای شما رایگان خواهد بود.

✔️ آیا امکان تحصیلات رایگان در اتریش با مدرک دیپلم وجود دارد؟

معمولاً تحصیل در مقطع کارشناسی نیازمند پرداخت هزینه می باشد، اما در صورتی که بتواند از بورسیه های تحصیلی این کشور استفاده کنید میتوانید به صورت رایگان در مقطع کارشناسی تحصیل فرمایید که باید نمره آیلتس شما 6 باشد و یا نمره زبان آلمانی b۲ داشته باشید.

✔️ آیا امکان تحصیل رایگان در دانشگاههای اتریش وجود دارد؟

در صورت تسلط به زبان آلمانی و یا اینکه واجد دریافت بورسیه های تحصیلی باشید، می توانید در دانشگاه‌ها تحصیل رایگان داشته باشید.

سخن پایانی

تحصیل رایگان اتریش، دانشگاه های برتر اتریش، لیست دانشگاه های رایگان اتریش و همچنین شرایط دریافت اقامت اتریش از طریق تحصیل و پذیرش تحصیلی اتریش در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. تحصیل رایگان اتریش یکی از راه های مهاجرت به اتریش می باشد. با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه های معتبر و رایگان از جمله دانشگاه ملی وین در کشور اتریش واقع شده اند دانشجویان زیادی از سرتا سر جهان تمایل به تحصیل رایگان در این کشور زیبا را دارند. لازم به ذکر است تحصیل رایگان در اتریش سبب اعطای اقامت و تابعیت نمی گردد و فرد باید پس از اتمام دوره تحصیل رایگان اقدام به یافتن شغل نماید. موسسه ملک پور با برخوردار بودن از 15 سال سابقه تخصصی در مهاجرت این افتخار را دارد که در خدمت شما عزیزان باشد و راهنمایی های لازم در این خصوص را ارائه نماید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد و بررسی شرایط خود با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. افرادی که فرم تماس را بر روی وب سایت موسسه تکمیل می نمایند، می توانند از سوی مشاورین موسسه ملک پور تماس تلفنی و مشاوره رایگان دریافت نمایند. در لینک زیر شما می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" ارائه دهید و پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مصطفی طبیبیان
سلام و وقت بخیر من 22 سالمه و فوق دیپلم حسابداری از دانشگاه علامه دارم زبان آلمانی هم تا حد a1 بلدم چجوری میتونم توی اتریش تحصیل داشته باشم؟ آیا تحصیلم رایگان میشه؟ در شرف ازدواج هم هستم و همسرم هم قصد مهاجرت با من رو داره به چه صورت میتونه با من بیاد اتریش؟ ممنونم از مقاله خوبتون و کامل تون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی باتوجه به اینکه دانشگاه شما سراسری است اگر بتوانید نامه عدم منع تحصیلی دریافت نمایید می توانید برای دانشگاه های ملی اتریش هم اقدام نمایید. اگر مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 ارائه بدهید دانشگاه های خصوصی خوبی می توانید پذیرش بگیرید. البته کشور اتریش دوره زبان انگلیسی هم دارد. درخصوص همراه هم کشور اتریش ویزای همراه دارد. پیشنهاد می کنم با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ساناز پور نقش بند
سلام و ممنون از مقاله فوق العاده تحصیل رایگان در اتریش . جدیدا کلیپی از استاد ملک پور دیدم که فرمودند امکان تحصیل رایگان در اتریش در مدارس این کشور هم وجود دارد. ایا موسسه ملک پور خدماتی در این زمینه دارد؟ دختر بنده 14 ساله هستند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی مدارس دولتی اتریش رایگان می باشد و بهترین سن برای اقدام هم 13 تا 16 سال می باشد. برای اینکه بهتر شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اینکه معدل فرزند شما چقدر می باشد و... پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کامران حسین زاده
با سلام و عرض ادب ممنون از مطالب مفیدتون. من ۲۳ ساله هستم و مدرک لیسانس رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه سراسری دارم و در حال گرفتن مدرک زبان آلمانی هستم. آیا امکان تحصیل رایگان در اتریش با توجه به شرایط من امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با توجه به اینکه شما در دانشگاه سراسری ایران تحصیل کرده اند این امکان برای شما وجود دارد که برای دانشگاه ملی وین اقدام نمایید که تحصیل در ان رایگان می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود، حتی می توانید از محصول اپلای و ویزای اتریش هم که در لینک زیر موجود است استفاده نمایید. https://officialmalekpour.com/%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4
راضیه زمانی
هیچکس مشکل شهریه ندارن همه مشکل تمکن دارن اینهایی که میگن مهاجرت رایگان معرفی کنید.. اتریش هم که تمکن میخواهد پس بهتره در جواب این سوال که میشه بدون پول هم مهاجرت کرد بگید خیر نمیشه..
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز قطعا مهاجرت هزینه داره و افراد برای مهاجرت درست و اصولی می بایست پشتوانه مالی داشته باشند با تشکر
ضحا
شرایط تحصیل رایگان در اتریش 2022 چی هست فرقی کرده با اینایی که توی این مقاله هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز با توجه به اینکه قوانین مهاجرتی مدام در حال تغییر هستند امکان این که در حال حاضر شرایط تحصیل رایگان در اتریش در سال 2022 را پیش بینی کنیم وجود ندارد.
روزبه همتی
با سلام با مدرک زبان A2 وفوق دیپلم ادبیات فارسی از دانشگاه پیام نور میشه اپلای ویزای تحصیلی در دانشگاه های رایگان اتریش داد یا باید زبان حتما b2 باشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی و... را میفرمودین با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
Mehdi bahrami
سلام من یک فردمتاهل۳۲ساله دارای سه فرزندپسرهستم مدرک تحصیلیم دیپلم بزرگ سالان ازفنی حرفه ای رشته جوشکاری صنایع فلز هست قصدزندگی وتحصیل خودم وفرزندانم رودارم ممنون میشم اگرراهنمایی کنید سپاس گزارم ازمطالب خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی و مدرک تحصیلی همسر و میزان پشتوانه مالی را به صورت حدودی میفرمودین پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند
Farshad
سلام و عرض ادب. میخواستم بپرسم میزان هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی در اتریش چقدر هست. ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست گرامی. به طور معمول تحصیل دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی حدود 12 الی 15 هزار یورو در سال برای شما هزینه خواهد داشت.
علی آبیار
درود،۲۱ ساله. دانشجوی بیوشیمی درمقطع لیسانس هستم.برای تحصیل رایگان(دولتی یا بین المللی) ارشد در رشته بیوشیمی در سویس ،اتریش یا اسپانیا با زبان انگلیسی نیاز به مشاوره دارم.هزینه تحصیل وغیره،امکان کار واقامت پس التحصیل. وآیا امکان اخذ اقامت با خرید ملک در این کشورها نیز وجود دارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید تا کارشناسان شرایط شما را به طور دقیق تر بررسی نمایند.
Alireza
سلام و عرض ادب. ممنونم از اطلاعات خوبتون میخواستم بپرسم که برای تحصیل رایگان در اتریش چه مدرک زبانی برای لیسانس نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی B2 می توانید برای تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور اقدام داشته باشید.
مبینا حقی
سلام وقتتون بخیر من ۲۰ ساله هستم و در حال یادگیری زبان آلمانی امکان تحصیل رایگان تو اتریش رو دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش را خواهید داشت.
Mohammed
سلام من 14سالمه معدلم ۱8هست زبانم انگلیسی خوبه می خواستم برای ادامه تحصیل بدون خانواده به اتریش بیام نیاز به چقدر هزینه است یا رایگان است ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما بایستی در مدارس بین المللی تحصیل نمایید که حداقل ۵۰ هزار یورو هزینه تحصیل و زندگی یک سال تحصیلی خواهد شد.
نیکا
سلام عرض ادب من پسرم ۱۹ ساله هست و قصد داریم تحصیل رایگان در اتریش داشته باشه به تازگی زبان آلمانی رو شروع کرده چه راهکاری دارید که بتونیم زودتر واسش اقدام کنیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه دولتی ایران می توانید برای دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی و رایگان اتریش اقدام نمایید.
ریما حسنی
سلام و عرض ادب در مورد تحصیل رایگان در دوره دبیرستان که فرد از طریق اقامت به دست می آید آیا تحصیل به زبان انگلیسی هست یا زبان آلمانی؟؟ در مورد اینکه فرد اگر سابقه تجارت دارد میتونه دوره ۹ ماه آموزش ببینه ؟ اگر فرد این‌سابقه رو نداشته باشه یعنی نمیتونه اقدام کنه ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز تحصیل در مدارس دولتی به زبان المانی و رایگان می باشد. در صورت اینکه مدرک لیسانس داشته باشید نیازی به ارائه سابقه بیزینسی نمی باشد.
فرزین اسطوره
سلام، تشکر از مطلابتون. آیا برای تحصیل رایگان هم ارائه نامه بانکی لازم هست؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل رایگان نیز شما بایستی هزینه‌های زندگی خود را ارائه دهید. به همین دلیل ارائه تمکن مالی الزامی می‌باشد
کامران
سلام در نظر دارم فرزندم را برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به اتریش ارسال کنم، چگونه میتوانم اقدام کنم و آیا تحصیل برای او رایگان است یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که فرزندتان به تنهایی قصد پذیرش داشته باشند بایستی در مدارس بین‌المللی ثبت نام شوند که ملزم به پرداخت هزینه می‌باشد.
علی
سلام، تحصیل رایگان در اتریش فقط به زبان آلمانی امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، البته در برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان امکان دریافت بورسیه و رایگان شدن تحصیل از این طریق نیز وجود دارد.
شیدا موسوی
سلام وقتتون بخیر من 34 سالمه متاهلم یک فرزند پسر دارم زبان آلمانی رو تا A2 خونده ام و دارم ادامه میدم که تقویتش کنم. لیسانسم معماری هست برای چه رشته ای می تونم اقدام کنم؟ و اگر اقدام کنم می تونم پسرمو همزمان با خودم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز امکان اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس برای بسیاری از رشته‌ها وجود دارد که بایستی با کارشناسان تماس حاصل نمایید. در ضمن توجه داشته باشید ویزای همراه کشور اتریش نیز به صورت همزمان صادر می‌شود.
علی
سلام، آیا برای تحصیل رایگان در اتریش باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن حداقل مدرک A2لازم است.
ریهام
امکان تحصیل رایگان در اتریش در مدارس این کشور هم وجود دارد. ایا موسسه ملک پور خدماتی در این زمینه دارد؟ پسرم ۱۵ ساله هستند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت داشتن رزومه قوی امکان تحصیل رایگان وجود دارد.
روشن
سلام وقتتون بخیر من 34 سالمه متاهلم دوتا دختر دارم زبان آلمانی رو تا A2 خونده ام و دارم ادامه میدم که تقویتش کنم. لیسانسم معماری هست برای چه رشته ای می تونم اقدام کنم؟ و اگر اقدام کنم می تونم پسرمو همزمان با خودم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما باید دقیق مورد بررسی قرار بگیرد و برای این منظور پیشنهاد میکنیم از مشاوره رایگان با مشاورین استفاده کنید و با شماره 02149196000 تماس بگیرید.
سحر داوودی
سلام و خسته نباشید هزینه زندگی دانشجویی در این کشور حدودی می تونید راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه
مشاوره رایگان