بورسیه تحصیلی در اتریش

29 آذر 1401 12 نظر

بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش، روش های دریافت بورسیه تحصیلی کشور اتریش و مدارک لازم جهت تحصیل با کمک هزینه تحصیلی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرند. آیا روش هایی برای اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش وجود دارد؟ آیا دانشجویان مهاجر ایرانی نیز می توانند از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش برخوردار گردند؟ مدارک و شرایط لازم جهت دریافت کمک هزینه و بورسیه تحصیلی در کشور اتریش چیست؟ پاسخگویی به سوالات این حوزه مهاجرت تحصیلی به اتریش، از جمله دلایل اصلی نگارش این مقاله می باشد. با توجه به وجود سیستم قوی آموزشی در کشور اتریش، بسیاری از دانشجویان به دنبال دستیابی به شرایط بورسسیه تحصیلی در اتریش می باشند. حضور 70 دانشگاه برتر در این کشور، از دیگر عوامل گرایش دانشجویان بین المللی به تحصیل در کشور اتریش است. چنانچه پس از مطالعه دقیق این مقاله، نیاز به راهنمایی های بیشتر پیرامون موضوع بورسیه تحصیلی در اتریش و یا سایر امور مهاجرتی داشتید، از شما دعوت می نماییم تا با متخصصان مجرب ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا با تکمیل فرم تماس، اطلاعات خود را جهت تماس مشاورین موسسه با شما و ارائه مشاوره تلفنی رایگان در اختیار ما قرار دهید. در ادامه به تفصیل به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • بورسیه تحصیلی در اتریش
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش
 • بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری
 • معرفی دانشگاه های اتریش
 • مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی اتریش
 • مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش
 • هزینه های زندگی در اتریش
 • سخن پایانی در زمینه بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریشبورسیه تحصیلی در اتریش

اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش نیازمند بررسی دقیق شرایط عمومی این کشور می باشد. زبان رسمی کشور اتریش زبان آلمانیست. کشور اتریش در قلب اروپا قرار گرفته و بنا بر آخرین آمار اعلامی جمعیتی بیش از 8.766 میلیون نفر جمعیت دارا می باشد. این مقاله از سوی متخصصان موسسه ملک پور، پیرامون بورسیه تحصیلی در اتریش به نگارش در آمده است و هر گونه انتشار و کپی از آن از لحاظ شرعی حرام می باشد. وین پایتخت اتریش و یکی از بهترین و مرفه ترین شهرهای جهان است. کشور اتریش از بخش شمالی با آلمان و جمهوری چک، از بخش شرقی با اسلواکی و مجارستان، از بخش جنوبی با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین دارای مرز مشترک است.

بورسیه تحصیلی در اتریش

زبان اصلی آموزش در دانشگاه های دولتی اتریش، زبان آلمانی می باشد و بعضی از رشته های خاص و یا دانشگاه های خصوصی نیز به زبان انگلیسی تدریس می گردد. تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش با هزینه بسیار کم و تقریباً به صورت رایگان می باشد. از این رو افراد زیادی خواستار اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشند. همچنین کمک هزینه ها و بورسیه تحصیلی در اتریش نیز ارائه می گردد که می تواند نقش مؤثری در تأمین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور داشته باشد. انواع مختلف بورسیه تحصیلی در اتریش از طریق سازمان های پشتیبانی مالی، مؤسسات و غیره تخصیص می یابد. در بخش های بعدی مقاله، به بررسی مفصل بورسیه تحصیلی در اتریش خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد. بهتر است بدانید که کشور اتریش دارای سیستم آموزشی رایگان می باشد و افراد قادرند که به صورت رایگان در دانشگاه های اتریش به تحصیل بپردازند. با این وجود، تعدادی از دانشجویان، متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش هستند تا از این طریق، بخشی از هزینه های زندگی خود را تأمین نموده و هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش را کاهش دهند. دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش به معدل بالا، نمرات قابل قبول و مدارک معتبر نیاز دارد. همچنین در مقطع تحصیلات عالی تکمیلی، برخورداری از مقاله یا مقالاتی در سطح بین المللی، داشتن حداقل دو توصیه نامه از طرف اساتید قبلی دانشجو و ارائه یک پروپوزال اولیه و یا نگارش یک انگیزه نامه در رزومه فرد ضروری است. وجود این گونه مدارک برای متقاعد سازی سیستم دانشگاه جهت اعطاری بورسیه تحصیلی می باشد. به شما پیشنهاد می شود که قبل از تصمیم گیری پیرامون مهاجرت، نسبت به تمامی روش های قانونی آن آگاهی کامل یافته و متناسب با شرایط خود، بهترین و بهینه ترین روش را انتخاب نمایید. از این رو، به نظر می رسد تهیه و مشاهده مجموعه ویدئویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت می تواند راهنمای مفیدی در این مسیر باشد. جهت تهیه این محصول بی نظیر که برای اولین بار در خاورمیانه توسط موسسه ملک پور تهیه شده است و به تفصیل، به بررسی و مطالعه روش های قانونی مهاجرت می پردازد، می توانید به لینک ذیل مراجعه فرمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است. لازم به ذکر است که با توجه به شمار بالای متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش، شرایط دریافت بورسیه در این مقطع تحصیلی برای دانشجویان، امری بس دشوار می باشد. افراد دارای شرایط ویژه مانند معدل بالای دیپلم، برخورداری از مهارت زبان آلمانی در سطح B2، ثبت اختراعات خاص و جدید و همچنین اثبات عدم تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در اتریش، قادرند تا از امکان بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی برخوردار گردند. برای برخی از رشته های موجود در کشور اتریش از جمله رشته های پزشکی، رشته های هنر و رشته های علوم کاربردی در مقطع کارشناسی، آزمون ورودی برگزار می گردد و اخذ نمره قبولی در این آزمون ها ضروری می باشد.

علاوه بر سازمان بورس تحصیلی اتریش (OeAD)، افراد می توانند از طریق جامع ترین پایگاه داده ای آنلاین (grants.at) که بورسیه های مختلف را به تفکیک کشور مبدأ دانشجو و رشته های مختلف تخصیص داده است، مناسب ترین نوع بورسیه تحصیلی در اتریش را بنا بر رشته تحصیلی خود انتخاب نمایند و اقدامات لازم را جهت اخذ آن انجام دهند. بعضی از انواع بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی در ارتباط با ملیت های مختلف در زیر آورده شده اند:

 • بورسیه تحصیلی ارنست ماخ برای تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی اتریش در مقطع کارشناسی (بورسیه بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش مختص دانشجویان مقطع کارشناسی (بورسیه بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی در اتریش برای دانشجویان خارجی موسسه آموزش عالی باواریا
 • بورسیه تحصیلی در اتریش مختص دانشجویان خارجی استان بورگنلند
 • بورسیه تحصیلی از سوی بنیاد خصوصی ریموند پرتلر در اتریش

دانشجویان علاقمند به دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش می توانند از طریق تکمیل فرم زیر، اطلاعات خود را جهت اخذ بورسیه در دانشگاه های مختلف مورد ارزیابی قرار دهند. ارزیابی شرایط شما به منظور اخذ بورسیه تحصیلی به صورت رایگان توسط موسسه ملک پور در دانشگاه های کشورهای مختلف انجام می پذیرد.

بورسیه تحصیلی در اتریش

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه 

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد برای تعداد بیشتری از متقاضیان فراهم است. اشخاص متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد لازم است تا از شرایط ویژه ای برخوردار باشند. از جمله این شرایط می توان به کسب معدل ممتاز در دوره کارشناسی، داشتن مهارت عالی در زبان آلمانی (سطح B2 یا C1) و یا مهارت زبان انگلیسی، نامه انگیزه نامه، ارائه حداقل دو توصیه نامه از سوی اساتید برجسته دانشگاه های معتبر، قبولی در آزمون ورودی برای بعضی از رشته ها و برخورداری از چندین سال سابقه کار مفید و مرتبط برای ارائه در رزومه اشاره داشت. افراد برای دریافت اطلاعات جامع در خصوص انواع بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به سازمان بورس تحصیلی اتریش (OeAD) مراجعه نموده و اطلاعات ارائه شده در آنجا را مطالعه نمایند. بعضی از انواع بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد در ارتباط با ملیت های مختلف در زیر آورده شده اند:

 • بورسیه تحصیلی ارنست ماخ برای تحصیل در دانشگاه علوم کاربردی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد (بورسیه بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش برای رشته روابط بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد(بورسیه بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی در اتریش به نام دکتر Berthold Pohl (برهولد پل)
 • بورسیه تحصیلی MEXT در اتریش برای دانشجویان بین المللی محصل در رشته های مختلف مهندسی
 • بورسیه تحصیلی Freenet Group در اتریش برای رشته تجارت بین المللی (MBA) در مقطع کارشناسی ارشد

با توجه به ضرورت ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی جهت اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش، شما می توانید با تهیه محصولات آموزشی زبان موسسه ملک پور، قبولی خود را در آزمون های زبان آلمانی و انگلیسی تضمین نمایید. متدهای به کار رفته در این محصولات آموزشی، مطابق با به روزترین روش های آموزشی جهان و منطبق بر نیازهای واقعی برقراری ارتباط به زبان آلمانی یا انگلیسی در کشورهای دیگر می باشد.

در مقاله محصول بی نظیر زبان موسسه ملک پور، به روش ها و اصول به کار گرفته شده در تولید این محصولات به طور مفصل پرداخته شده است.

یکی از بزرگترین خدمات موسسه ملک پور به متقاضیان مهاجرت و علاقمندان به فراگیری زبان های انگلیسی و آلمانی، تهیه و فروش محصولات آموزش سریع و فوق فشرده زبان می باشد. شما بزرگواران می توانید جهت تهیه و خرید محصولات آموزش سریع زبان آلمانی و دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)، به لینک های ذیل مراجعه فرمایید:

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری

بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری، تعداد بیشتری از متقاضیان را شامل می گردد. دانشجویان بین المللی محصل در انواع رشته های دانشگاهی از جمله رشته های زیست شناسی، رشته فیزیک، رشته بیوتکنولوژی، رشته طراحی شهری، رشته مهندسی و رشته علوم رایانه قادرند که برای دریافت این بورسیه تحصیلی در اتریش اقدام کنند. به منظور برخورداری از بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری، علاوه بر تسلط کامل دانشجویان به زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی، نیاز است که آن ها دارای رزومه های قوی تحقیقاتی از جمله مقاله های بین المللی، انگیزه نامه و چند توصیه نامه از اساتید برجسته دانشگاه های معتبر باشند. بهتر است بدانید که مهم ترین بخش دریافت این بورسیه متقاعد کردن استاد راهنمای دانشجوی بین المللی به منظور اختصاص بورسیه تحصیلی در اتریش است. دانشجویان می توانند برای دریافت اطلاعات جامع در خصوص انواع بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری، به سازمان بورس تحصیلی اتریش (OeAD) مراجعه نموده و اطلاعات ارائه شده در آن را مطالعه نمایند. بعضی از انواع بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری در ارتباط با ملیت های مختلف در زیر آورده شده اند:

 • بورسیه تحصیلی ارنست ماخ در سطح جهانی (بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی فرانتس ورلف (بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی ریچارد پلاسچا پیش دکتری در اتریش (بین المللی)
 • بورسیه تحصیلی از سوی بنیاد بورسیه تحصیلی جمهوری اتریش به منظور مطالعات مقدماتی در رشته روابط بین الملل (بین المللی)

بورسیه تحصیلی اتریش

تحصیل دکترا در اتریش

معرفی دانشگاه های اتریش

استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی در اتریش برای کلیه دانشجویان از جمله دانشجویان بین المللی و ایرانی، در اکثر دانشگاه های این کشور در دسترس می باشد. در کشور اتریش، 22 دانشگاه دولتی، 14 دانشگاه خصوصی، 20 دانشگاه علوم کاربردی و 14 دانشگاه تربیت معلم وجود دارد. در جدول زیر، لیست بعضی از برترین دانشگاه های بین المللی اتریش در شهر وین در سال 2019 گردآوری شده است:

 

نام دانشگاه

شهر

رتبه در جهان

رتبه در کشور

دانشگاه ملی وین

وین

115

1

دانشگاه صنعتی وین

وین

507

2

دانشگاه اینسبورگ

اینسبورگ

549

3

دانشگاه صنعتی گراز

گراز

576

4

دانشگاه کارل فرانزنز

گراز

791

5

دانشگاه اقتصاد و تجارت وین

وین

871

6

داشنگاه یوهانس کپلر لینز

لینز

922

7

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی وین

وین

1443

8

دانشگاه آلفن آدریا کلاژنفورت

کلاژنفورت

1450

9

دانشگاه علوم پزشکی وین

وین

1481

10

بورسیه تحصیلی اتریش

دانشگاه های اتریش

علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش می توانند با رجوع به مقاله زیر، اطلاعات مفید و جامعی در خصوص تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی کشور اتریش و شرایط و مدارک لازم به دست آورند:

بورسیه تحصیلی در اتریش

تحصیل در اتریش

مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی اتریش

اقدام برای اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش، نیازمند ارائه مدارکی از سوی دانشجوی بین المللی می باشد. بعضی از اصلی ترین مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش عبارتند از:

 • تکمیل فرم های پذیرش(پرداخت هزینه فرم پذیرش)به صورت آنلاین و ارسال آن به اداره اعطای بورسیه تحصیلی در اتریش
 • ارسال مدارک درخواست پذیرش از دانشگاه های اتریش در زمان های تعیین شده برای ترم تحصیلی زمستان و ترم تحصیلی تابستان
 • پاسپورت دارای تاریخ و اعتبار
 • معادل سازی مدارک تحصیلی فرد متقاضی با موارد درسی قابل ارائه در اتریش
 • ارائه مدرک معتبر مربوط به زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح تعیین شده توسط دانشگاه مورد نظر
 • گواهی تولد شخص متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش
 • انگیزه نامه و یا همان هدف از تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش
 • ارائه توصیه نامه از اساتید معتبر دانشگاه ها و مقاطع قبلی
 • رزومه فرد(CV)
 • مقالات بین المللی ارائه شده مرتبط با موضوع رشته تحصیلی شخص متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش
 • گواهی سابقه پزشکی یا فرم ارزیابی سلامت

مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش

پس از اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش، شخص متقاضی تحصیل باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نماید. دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا، برای تحصیل در اتریش باید ویزای نوع D درخواست دهند. برای دریافت ویزای تحصیلی مرتبط با بورسیه تحصیلی در اتریش، ارائه مدارک زیر الزامی می باشد:

 • فرم درخواست ویزای نوع D
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گذرنامه معتبر و تاریخ دار
 • نامه پذیرش از سوی دانشگاه های اتریش
 • اثبات تهیه خوابگاه و اقامت در دوران دانشجویی توسط فرد
 • اثبات بیمه درمانی مربوط به شخص متقاضی
 • همه متقاضیان باید داده های بیومتریک(10 اثر انگشت)را نیز ارائه دهند.(برای انجام این کار فرد باید یک قرار ملاقات در سفارت اتریش در کشور خود داشته باشد.)
 • گواهی عدم سوء پیشینه شخص متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش

پیشنهاد می گردد در صورتی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به اتریش دارید ویدیوی اپلای و ویزای تحصیلی اتریش را تهیه و مشاهده نمایید و اطلاعات جامع در این خصوص را دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی در اتریش

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

هزینه های زندگی در اتریش

بهتر است با توجه به این مسئله که داشتن بورسیه تحصیلی در اتریش تنها بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش را در بر می گیرد، از هزینه های کلی و لازم رایج زندگی در اتریش مطلع باشید. چرا که از این طریق می توانید با چشم اندازی واقعی، نسبت به مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید. علیرغم اینکه کشور اتریش در زمره ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارد، اما با اطمینان می توان گفت که هزینه های رایج زندگی در اتریش نسبت به دیگر کشورهای اروپایی خیلی زیاد نیست. به طور کلی میانگین هزینه های ماهیانه زندگی برای یک دانشجو در کشور اتریش، عددی معادل 950 یورو می باشد. قطعاً میزان هزینه ای که شخص دانشجو در طول یک ماه خواهد داشت، به میزان زیادی وابسته به نحوه زندگی وی می باشد. درجدول زیر به برخی از هزینه های زندگی ماهیانه برای دانشجویان بین المللی در کشور اتریش اشاره شده است:

 

آیتم ها

هزینه (یورو)

آب (بطری 1.5 لیتر)

0.61

شیر کم چرب (1 لیتر)

1.1

نان سفید تازه (500 گرم)

1.82

برنج (1 کیلوگرم)

1.78

تخم مرغ (12 عدد)

2.94

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

10.97

مرغ (1 کیلوگرم)

10.46

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

17.4

سیب (1 کیلوگرم)

2.31

پرتقال (1 کیلوگرم)

2.42

گوجه (1 کیلوگرم)

2.21

سیب زمینی(1 کیلوگرم)

1.45

بلیط حمل و نقل عمومی (یک مسیر)

2.4

رفت و آمد ماهیانه (قیمت معمول)

46.6

تاکسی (1 کیلومتر)

1.8

 

چنانچه قصد مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی در اتریش را دارید، لازم است تا از هزینه های مربوط به خرید و یا اجاره مسکن در بخش های مختلف کشور اتریش نیز اطلاعات کافی داشته باشید. به جدول زیر که در این خصوص تهیه شده است، توجه فرمایید:

 

اجاره و خرید ملک

قیمت (یورو)

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،042.07

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر

801.66

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،668.81 

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر

1،188.03 

قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان در مرکز شهر

4،940.60 

قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان در خارج از مرکز

3،668.99 

 

همچنین مقاله زیر، به موضوع هزینه های زندگی در کشور اتریش پرداخته است. پیشنهاد می شود جهت افزایش اطلاعات و آگاهی خود، فرصت مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش


سوالات رایج درباره بورسیه تحصیلی در اتریش

پرسش: شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش چیست؟

پاسخ: برای دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش می بایست رزومه علمی قوی، ریز نمرات و معدل بالا، مقالات ISI و مدرک زبان با نمره بالا داشته باشید. 

پرسش: آیا بورسیه تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می نماید.؟

پاسخ: برخی از بورسیه ها ممکن است تنها بخشی از هزینه ها را تامین نمایند، ولی برخی دیگر تمامی هزینه ها از جمله شهریه و هزینه زندگی را پوشش می دهند.

پرسش: تفاوت فاند یا بورسیه چیست؟

پاسخ: کمک هزینه های مالی که به دانشجویان تعلق می گیرد را بورسیه می گویند. فاند به دانشجویانی که نیاز به کمک مالی دارند پرداخت می شود و تمامی هزینه های تحصیل و بخشی از هزینه زندگی دانشجو را شامل می شود، اما بورسیه به دانشجویان شایسته تعلق می گیرد و شامل کمک هزینه زندگی دانشجو نمی شود.

پرسش: بورس های تحصیلی اتریش کدامند؟

پاسخ: از مهم ترین بورسیه های تحصیلی در اتریش می توان به بورسیه تحصیلی ارنست ماخ، بورسیه تحصیلی بنیاد بورسیه جمهوری اتریش و بورسیه تحصیلی فرانتس ورلف اشاره نمود.


_____________________ بورسیه تحصیلی در  اتریش و سخن پایانی _____________________

بورسیه تحصیلی در اتریش، شرایط تحصیل و برخورداری از بورسیه تحصیلی در کشور اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش از طریق بورسیه تحصیلی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. طبیعیست که شرایط تحصیل رایگان در کشور اتریش و سطح بالای رفاه اجتماعی در این کشور، باعث افزایش تقاضا برای تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش شود. به همین نسبت نیز تعداد متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش رو به افزایش می باشد. بنابراین چنانچه قصد مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های برتر جهان را دارید، توصیه ما به شما مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش و استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی در اتریش می باشد. امیدواریم در نگارش این مقاله توانسته باشیم به کلیه موضوعات مرتبط با بورسیه تحصیلی در اتریش پرداخته و پاسخ مناسبی برای ابهامات و سوالات شما در این زمینه ارائه داده باشیم. شما می توانید جهت بررسی شرایط خود و یا دیگر موارد مهاجرتی، با متخصصان و مشاورین موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره های تلفنی رایگان بهره مند شوید. ضمن آن که در صورت تکمیل فرم تماس، همکاران ما در این موسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان عرضه خواهند نمود. شما می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا کارشناسان متخصص این موسسه در کمتر از 12 ساعت، پاسخگوی سوالات شما باشند.

امتیاز 4.53 از 5 ( 20 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدی ملکی
سلام و عرض ادب من 27 سالمه و دانشجوی کارشناسی برق هستم از دانشگاه ازاد خمین شهر اراک خیلی از دوستام بورسیه اتریش رو گرفتن دارن تحصیل رایگان میکنن توی وین و شهر های دیگه لازمه دریافت بورسیه توی مقطع ارشد توی اتریش چی هست؟ زبان المانی هم تا آ2 بلدم ولی مدرک ندارم چی پیشنها میکنید شما؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ بورسیه یکسری فاکورهایی عمومی اعم از: مدرک زبان قوی اگر دانشگاه مد نظر شما در اتریش معدل محور است، معدل بالا اگر دانگشاه مدنظر شما در اتریش تحقیق محور است حداقل 2 تا 3 مقاله معتبر علمی و چاپ شده و از همه مهمتر نیازمند به یک سوپر وایزر یا استاد راهنما می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
ارزو مصلح
با عرض سلام و خسته نباشید . سال نو رو به مجموعه ی خوب mie تبریک میگم. خواستم بدونم واسه گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش باید حتما مقاله داشته باشیم؟ من معدل بالایی دارم . 1 عدد مقاله isi هم دارم. همین کفایت میکنه یا باید بیشتر باشه. در مورد همراه هم یه توضیح بدید لطفا که ایا امکان اقدام به صورت همراه وجود داره؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سال نو شما هم مبارک دوست عزیز درخصوص بورسیه تحصیلی شما باید چندین فاکتور را همزمان داشته باشید و بتوانید در رقابت برنده شوید. اینکه آیا صرف داشتن معدل خوب یا مقاله کفایت میکنه این کاملاً متغییره. مثلاً اگر دانشگاه و رشته ای که انتخاب کردید معدل محور باشه داشتن معدل بالا خوبه اگر تحقیق محور باشه داشتن 2 تا 3 مقاله علمی نقشش پررنگتر میشه. از همه مهمتر هم داشتن یک سوپر وایزر یا استاد راهنما است. درمورد همراه هم کشور اتریش همراه دارد و همسر و فرزند زیر 18 سال می توانند به همراه دانشجو باشند. موفق باشید.
شادى رضايى
سلام ممنونم از اينكه مطالب مفيدى رو در اختيار مخاطبين قرار ميدين. آيا امكان گرفتن بورسيه تحصيلى در اتريش در مقطع كارشناسى ارشد براى كسانى كه فارق التحصيل دانشگاه آزاد هستن وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است ولی در مجموع با داشتن شرایط بورسیه بلی این امکان وجود دارد که بچه هایی که در دانشگاه آزاد یا حتی پیام نور هم تحصیل کرده اند موفق به دریافت بورسیه شوند. شرایط عمومی بورسیه به صورت ذیل می باشد: 1.داشتن مدرک زبان قوی 2. بسته به رشته و دانشگاه نمرات بالا 3.مقالات علمی چاپ شده 4. و از همه مهمتر داشتن یک سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد که شانس دریافت بورسیه شما را تا 90 درصد افزایش می دهد. موفق باشید.
سروش رضایی
سلام و ممنون از مطالب خوبتون من فوق لیسانس کامپیوتر دارم 30 ساله هستم و 4 سال سابقه کار دارم قصد دارم برای دکترا در اتریش اقدام کنم امکان دریافت بورسیه در اتریش رو دارم ؟ ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز دریافت بورسیه تحصیل و یا پذیرش در مقطع دکتری شرایط ویژه ای دارد و مدارکی چون نمره زبان بالا، مقالات علمی چاپ شده و از همه مهمتر نیازمند به سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان جهت پذیرش دکتری اتریش و همچنین روشهای دیگر بررسی شود. موفق باشید.
علی باقری
سلام، ممنون از شما که در خصوص بورسیه تحصیلی در اتریش مقاله خوبی ارائه کردید. خواستم بدونم من برای دکتری اتریش می تونم بورسیه دریافت کنم؟ مدرکم رو از دانشگاه آزاد دریافت کردم و رشته مکانیک خوندم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید رزومه شما بطور دقیق بررسی شود عموماً برای دریافت بورسیه تحصیلی یا تحصیل در مقطع دکتری شما باید از شرایط علمی مناسبی برخوردار باشید مثل: داشتن نمره زبان قوی ارائه حداقل 2 تا 3 مقاله چاپ شده معدل بالا اگر دانشگاه شما معدل محور باشد و از همه مهمتر داشتن یک سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. موفق باشید/
مرضیه اسماعیلی
سلام وقتتون بخیر من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر دانشگاه سراسری در تهران هستم آیلتس 6.5 آکادمیک دارم و آلمانی رو هم در حد آدو میدونم آیا امکانش هست از وسط تحصیلم معادل سازی کنم و تو اتریش بورس بشم و ادامه لیسانسم رو بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه در دانشگاه ملی ایران تحصیل می کنید شما شانس اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان (ملی) اتریش را دارید. اما اگر مدنظرتان اخذ فول فاند است که شامل هزینه های زندگی نیز می شود باید شرایط خاص و ویژه ای داشته باشید مثل داشتن سوپروایزر و استاد راهنما. درخصوص معادلسازی هم بسته رشته شما این امکان وجود دارد. موفق باشید.
نوشین نوابی
آیا سن دانشجو در دریافت بورسیه تحصیلی تاثیر داره با توجه به اینکه اتریش روی بحث سن و گپ تحصیلی حساس نیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب سوال شما خیلی کلی می باشد. مقطعی که شما اقدام می کنید خیلی مهم بوده و معمولا برای مقطع دکتری سن خیلی مهم نبوده و requirment های دیگری دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید سایت دانشگاه های مورد نظر را مطالعه بفرمایید. سپاس
یاسمن آزادی
سلام و عرض ادب من توی دانشگاه دولتی در مقطع فوق دیپلم در رشته حسابداری گذروندم اما معدلم 13 هستش معدل سه سال دبیرستانم هم بالاست وّ زبان آلمانی هم تسلط کامل دارم آیا شانسی برای گرفتن بورسیه برای کارشناسی دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظر


سهیلا
با سلام و عرض ادب من فارغ التحصیل ارشد رشته مهندسی معدن از دانشگاه سراسری هستم. آیا میتونم برای همین رشته خودم ارشد مجدد اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل در دانشگاه های دولتی تسلط به زبان المانی و قبولی در دانشگاه دولتی در ایران لازم می باشد.
مشاوره رایگان