ویزای همراه اتریش

1 نظر

برای اخذ ویزای همراه اتریش، متقاضی اصلی باید از یکی از روش های قانونی موفق به اخذ اقامت اتریش شود، و برای همراهان خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود، درخواست دریافت اقامت همراه را داشته باشد. برای اخذ اقامت همراه اتریش باید شرایط اصلی زیر را داشته باشید:

  • نسبت با دعوت‌کننده: برای اخذ ویزای همراه اتریش، شما باید نسبت خانوادگی با دعوت‌ کننده داشته باشید. این دعوت‌ کننده می‌ تواند همسر، فرزند، والدین، یا شخص دیگری باشد که به عنوان عضو خانواده تعریف می‌شود.
  • مدارک ثبت شده: باید مدارکی که اثبات نسبت خانوادگی شما با دعوت‌ کننده را انجام دهند داشته باشید. مثلاً اگر همسر شما دعوت‌ کننده باشد، باید شواهد ازدواج و تصاویر مشترک خانوادگی را ارائه دهید.
  • مالی: شما باید اثبات داشته باشید که توانایی تأمین هزینه‌ های زندگی خود و خانواده را دارید. برای این منظور، باید مدارک مالی معتبری مانند حساب بانکی با موجودی کافی یا حمایت مالی از طرف دعوت‌ کننده ارائه کنید.
  • مسکن: باید دارای مسکن مناسبی برای خود و خانواده باشید. این مسکن باید انطباق با شرایط زندگی معقول در اتریش داشته باشد.
  • بیمه: شما باید بیمه‌ نامه سلامتی معتبری داشته باشید تا هزینه‌ های درمانی شما در اتریش تحت پوشش قرار گیرد.
  • دعوت‌نامه: دعوت‌نامه رسمی از دعوت‌کننده در اتریش لازم است.
  • پرداخت هزینه ویزا: هزینه پرداخت ویزای همراه باید توسط شما پوشش داده شود.

این مقاله با جستجو در سایت های اصلی و کمک مشاورین موسسه به تحریر در آمده است. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و از مشاوره اولیه رایگان بهره مند گردید.

ویدئو موسسه MIE در مورد ویزای همراه دانشجو


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای همراه اتریش

شرایط و اصول کلی روند درخواست روادید همراهان به اتریش

اتباع کشورهای جهان سوم افرادی هستند که نه شهروند منطقه اقتصادی اروپا و نه سوئیس هستند. اعضای خانواده اتباع این کشورها که قصد دریافت اقامت یا زندگی در اتریش را برای مدت بیش از شش ماه دارند، نیاز به دریافت عنوان اقامت (اجازه اقامت بیش از شش ماه) متناسب با هدف اقامتی خود را دارند. برای اخذ اقامت تا بازه شش ماه هیچ عنوان اقامتی به متقاضی داده نمی شود و نوع ویزای وی توریستی خواهد بود. طبق قانون این افراد و اعضای خانواده در چارچوب قانون اسکان و اقامت به همراه متقاضی اصلی هستند؛ همسر رسمی، پارتنر رسمی و افراد زیر سن قانونی که مجرد هستند از جمله فرزند خوانده و فرزند ناتنی. در نظر داشته باشید فرزندان می بایست زیر هجده سال باشند تا بتوانند در پرونده خانواده قرار بگیرند و به همراه پدر و یا مادر خود به اتریش مهاجرت کنند. لازم به ذکر است همسر و پارتنر رسمی باید هنگام درخواست حداقل 21 سال یا بیشتر سن داشته باشند. به صورت کلی هفت روش مهاجرتی برای خروج از کشور وجود دارد. این هفت روش عبارت است از مهاجرت از طریق تولد، ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، مهاجرت افراد خاص همانند هنرمندان و در نهایت پناهندگی. در ادامه به بررسی اخذ ویزای همراه اتریش در خصوص تک به تک این موارد خواهیم پرداخت.

شرایط ویزای همراه برای تحصیل در اتریش

تا سال 2021 شرایط به این صورت بود که امکان درخواست ویزای پیوست اتریش در پروسه مهاجرت تحصیلی به صورت همزمان برای خانواده متقاضی وجود نداشت. در واقع اتریش جزو کشورهایی نبود که متقاضی بتواند همزمان به همراه خانواده خود به آن مهاجرت داشته باشد. ابتدا به ساکن متقاضی اصلی ویزای تحصیلی خود را دریافت می نمود و به دنبال سفر و مهاجرت تحصیلی به اتریش کارت اقامت تحصیلی خود را دریافت کرده و سپس برای ویزای الحاق به همسر اتریش درخواست می داد. این درخواست ظرف چهار الی شش ماه از ثبت آن اجرایی می شد و شرایط آوردن همسر به اتریش فراهم می گردید. اما در حال حاضر این امکان برای اخذ ویزای پیوست اتریش مهیا شده است و همراهان می توانند همزمان با نفر اصلی کارت اقامت خود را دریافت نمایند. در پروسه مهاجرت تحصیلی در حال حاضر شرایط به این صورت است که متقاضی اصلی به همراه همسر و فرزندان زیر هجده سال خود همزمان کارت اقامت خود را دریافت می نمایند. به واسطه اقامت نفر اصلی همسر وی اجازه کار فول تایم، اجازه تحصیل داشته و همچنین فرزندان وی امکان تحصیل رایگان در اتریش و استفاده از مزایای تحصیل در مدرسه های اتریش را خواهند داشت.

ویزای اتریش

این مقاله را از دست ندهید: ویزای اتریش

در این مقاله ما تمام راه های ویزای اتریش را به شما خواهیم آموخت.

شرایط ویزای همراه برای کار در اتریش

کار در اتریش قوانین خاص خود را دارد که برای بررسی دقیق تر توصیه می کنیم به مقالات مرتبط با مهاجرت کاری به اتریش مراجعه نمایید. شرایط آوردن همسر به اتریش نیز به تبع آن از عنوان اقامتی فرد اصلی تبعیت می کند. اصولاً سیستم مهاجرت کاری به اتریش امتیاز بندی شده و یا اصطلاحاً (PBS) است. به صورت خلاصه فردی که متقاضی کار در اتریش است یا می بایست جاب آفر (پیشنهاد کار) دریافت نماید یا از طریق ویزای جاب سیکر (جستجوی کار) به این کشور مهاجرت نماید. در صورتی که متقاضی موفق به کاریابی در اتریش شود کارت اقامت کاری اتریش با نام قرمز سفید قرمز (Rot weiß Rot) که یکی از با ارزش ترین انواع اقامت در اتریش است را به دست خواهد آورد. این کارت اقامت به دارنده آن اجازه کار تمام وقت صرفاً در کشور اتریش را خواهد داد. در این حالت در ابتدا خود متقاضی باید به اتریش رفته کارت اقامت کاری خود را دریافت کرده و سپس برای ویزای پیوست به همسر اتریش درخواست دهد. بین سه الی شش ماه بعد همسر وی ویزای پیوست اتریش را دریافت کرده و می تواند به همراه فرزندان زیر هجده سال خود وارد کشور اتریش شود. عنوان کارت اقامتی که همسر متقاضی اصلی دریافت می کند Rot Weiß Rot Pluß بوده و ایشان از ابتدای ورود به اتریش اجازه کار فول تایم خواهند داشت. این اقامت در ابتدا دو ساله بوده و سپس همزمان با تمدید کارت اقامت نفر اصلی برای بار دوم سه سال دیگر تمدید خواهد شد. پس از پنج سال زوج و زوجه می توانند برای دریافت اقامت دائم کشور اتریش درخواست خود را تسلیم نمایند و پس از گذشت ۶ سال می توانند برای اخذ تابعیت و شهروندی اتریش درخواست کنند.

شرایط ویزای همراه برای سرمایه گذاری در اتریش

به عنوان شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا، اگر خوداشتغالی و سرمایه گذاری شما در اتریش دارای یک مزیت کلان اقتصادی و فراتر از یک مزیت صرفاً عملیاتی باشد، شما می توانید برای کارت قرمز سفید قرمز برای کارگران کلیدی خوداشتغال درخواست دهید. در نظر داشته باشید هیچ سیستم امتیاز بندی برای کارگران کلیدی خوداشتغال وجود ندارد. این مورد به ویژه در صورتی است که: اشتغال شما مستلزم انتقال پایدار سرمایه برای سرمایه گذاری حداقل 100.000 یورو به اتریش باشد. بیزنس مورد نظر شما تضمین کننده ایجاد مشاغل جدید در اتریش باشد. ایجاد و راه اندازی سرمایه گذاری و کسب و کار شما در اتریش انتقال دانش یا معرفی فناوری های جدید را به همراه داشته باشد. شرکت شما برای کل منطقه اتحادیه و به خصوص کشور اتریش از اهمیت حیاتی برخوردار باشد. در تمامی این موارد ابتدا به ساکن فرد سرمایه گذار با کارت اقامتی قرمز سفید قرمز (اقامت 24 ماهه – اجازه کار تمام وقت) وارد اتریش شده و سپس برای ویزای همراه اتریش درخواست خود را ارائه خواهد داد. بین سه الی شش ماه بعد همسر و فرزندان وی به واسطه ویزای پیوست اتریش وارد این کشور شده و عنوان کارت اقامت همسر سرمایه گذار Rot Weiss Rot Pluss می باشد که عیناً همان شرایط و مزایای نفر اصلی را دارد و ابتدا دو ساله بوده و سپس برای سه سال تمدید خواهد شد. پس از گذشت پنج سال می توان برای اقامت دائم و پس از شش سال برای درخواست شهروندی می توان درخواست نمود.

شرایط ویزای همراه برای ازدواج در اتریش

اعضای خانواده اتریشی ها شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال در صورتی که شرایط عمومی دریافت اقامت را داشته باشند، عنوان اقامت «اعضای خانواده» را دریافت می کنند. برای صدور مجوز اقامت و دریافت ویزای همراه اتریش و در واقع ویزای الحاق به همسر اتریش باید شرایط زیر رعایت شود:

  • وسایل معیشت کافی:

اتباع کشورهای خارجی باید درآمد ثابت و منظمی داشته باشند که آن ها را قادر سازد بدون دریافت مزایای رفاهی از دولت کشور مقصد زندگی کنند. مقدار این درآمد باید با معیارهای خاصی مطابقت داشته باشد. نرخ های مرجع برای سال 2021 1000.48 یورو برای افراد مجرد، 1.578.36یورو برای زوج های متاهل و 154.37 یورو اضافی برای هر فرزند است.

  • پوشش بیمه سلامت:

اتباع کشورهای خارجی باید بیمه درمانی داشته باشند که خدماتی را در اتریش ارائه می دهد و تمام خطرات را پوشش می دهد. اعضای خانواده دارندگان کارت قرمز-سفید-قرمز یا کارت آبی اتحادیه اروپا و اعضای خانواده اتریشی معمولاً در بیمه درمانی قانونی با متقاضی اصلی بیمه می شوند.

  • محل اقامت در اتریش:

اتباع کشورهای ثالث باید مدارک قانونی محل اقامت را نشان دهند. (به عنوان مثال با ارائه یک قرارداد اجاره). این محل اقامت باید برای یک خانواده معمول مشابه یک خانواده پرجمعیت باشد. برای اعطای اجازه اقامت دائم برای شرکای زندگی یا سایر بستگان شهروندان منطقه اقتصادی اروپا یا شهروندان سوئیسی، هیچ مدرکی از محل اقامت لازم نیست.

در بحث ازدواج در صورتی که زوج یا زوجه با تابعیت غیر اتریشی پنج سال متوالی با تبعه اتریشی به زندگی خود ادامه دهد و ساکن اتریش باشد می تواند در انتهای سال پنجم درخواست اقامت دائم و در انتهای سال ششم درخواست پاسپورت اتریشی را داشته باشد.

شرایط ویزای همراه برای پناهندگی در اتریش

پناهندگی به عنوان یک مسیر غیر قانونی و پر خطر هرگز مورد تایید موسسه MIE نبوده و ما در این مسیر مشاوره و خدماتی را ارائه نخواهیم داد. شما می توانید از مسیرهای قانونی؛ کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری، تنعم مالی و مهاجرت هنرمندان به این کشور مهاجرت نمایید. اما به صورت کلی جمهوری اتریش جزو کشورهایی است که از امضا کنندگان کنوانسیون ژنو (کنوانسیون حمایت از پناهندگان) می باشد و به این ترتیب حقوقی را برای پناهجویان در کشور خود در نظر گرفته است. اما به صورت کلی فردی که به صورت پناهندگی به یک کشوری مهاجرت کند قاعدتاً در شرایط مناسب و نرمالی زندگی نمی کند این افراد در کمپ ها و پناهگاه ها با شرایط نامناسب ساکن هستند و از حداقل حقوق انسانی برخوردارند. در خصوص ویزای همراه اتریش در بحث پناهندگی نکته ای که باید در نظر بگیرید این است؛ در صورتی که متقاضی پناهندگی از ابتدا تنها باشد امکان دریافت ویزای الحاق به همسر اتریش برای خانواده وی مهیا نمی باشد تا زمانی که وی کارت اقامت طوسی رنگ خود را دریافت کند و پنج سال از پروسه اقامت وی در اتریش بگذرد تا بتواند درخواست اقامت دائم کند، پس از آن امکان درخواست برای ویزای همراه اتریش را خواهد داشت.

شرایط ویزای همراه در پروسه مهاجرت هنرمندان در اتریش

دریافت ویزای هنرمندان اتریش بر این اساس است که متقاضی اصلی در کشور مبدا خود تمام فعالیت حرفه ای و کاری وی مرتبط با رشته هنری تخصصی وی باشد و دقیقا از همین راه کسب درآمد کند. در عین حال اثبات کند هنرمند است این اثبات از طرق مختلفی امکان پذیر است. من جمله داشتن قرارداد های کاری و حرفه ای در زمینه فعالیت تخصصی وی، برگزاری نمایشگاه های داخلی و بین المللی به کرات، داشتن درآمد دو-سه هزار یورویی در ماه از طریق فعالیت تخصصی و راه های دیگر که می توانید به وسیله وکیل لوکال کشور مقصد از آن با خبر شوید و مشاوره تخصصی دریافت کنید. اتریش یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت هنرمندان است چرا که امکان دریافت مزایای مالیاتی نیز در این کشور برای هنرمندان لحاظ خواهد شد. در پروسه مهاجرت و اخذ ویزای هنرمندان اتریش امکان دریافت ویزای همراه اتریش نیز وجود دارد و همسر و فرزندان زیر هجده سال هنرمند نیز می توانند در این مسیر وی را همراهی نمایند. این اقامت ابتدا به ساکن دو ساله بوده و سپس برای سه سال دیگر تمدید می شود و پس از گذشت پنج سال از زندگی به صورت مداوم در اتریش متقاضی و همراهان وی می توانند درخواست اقامت دائم اتریش را کرده و پس از شش سال درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشند.

اجازه کار و تحصیل همراهان در اتریش

تمامی افرادی که اقامت بلند مدت اتریش را دریافت می نمایند می توانند برای ویزای همراه اتریش درخواست دهند. اقامت بلند مدت اتریش نظیر؛ دارندگان کارت اقامت کاری بلو کارت (اقامت کاری اتحادیه اروپا)، دارندگان کارت اقامت کاری قرمز سفید قرمز (اقامت کاری اتریش)، دارندگان کارت اقامت دائم و یا پاسپورت اتریش و... می باشند. ویزای همراه اتریش شامل همسر، فرزندان زیر هجده سال است که این همراهان از مزایای موازی با نفر اصلی برخوردار خواهند بود. این مزایا عبارت اند از؛ امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی جمهوری اتریش و همچنین تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش به زبان آلمانی، امکان استفاده از مزایا و خدمات بیمه درمانی برای کل اعضای خانواده به صورت رایگان، امکان دریافت اجازه کار فول تایم برای همسر و بسیاری از امکانات دیگر می باشد. شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره ای ملک پور می توانید برای بررسی تمامی مسیرهای قانونی مهاجرت به اتریش و تمامی کشورهای طراز اول جهانی محصول ویدیویی گام به گام تا اخذ اقامت به تدریس استاد ملک پور؛ مدیریت محترم موسسه ملک پور را تهیه و تماشا نمایید. به واسطه مشاهده محصول ویدیویی گام به گام تا اخذ اقامت شما می توانید بهترین مسیر قانونی مهاجرتی را برای خود و خانواده خود با استفاده از آخرین قوانین مهاجرتی روز دنیا انتخاب نمایید وکیل مهاجرتی خود باشید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه اتریش

مدارک زیر به ویژه برای اعطای مجوز اقامت برای ویزای پیوست اتریش مورد نیاز است:

مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه اتریش

سند مسافرتی معتبر. این شرط در مورد اولین درخواست کودک ظرف شش ماه پس از تولد، در صورتی که کودک هنوز سند مسافرتی معتبر نداشته باشد، لغو می شود.

شناسنامه یا سند هویتی مشابه

عکس فعلی متقاضی و همراهان وی

گواهی ازدواج

گواهی طلاق در صورت وجود

گواهی ازدواج رسمی

گواهی انحلال و فسخ رابطه زوجیت

اوراق مربوط به فرزندخواندگی

مدارک یا گواهی مربوط به ارتباط و علقه خانوادگی

گواهی فوت

مدرکی دال بر داشتن یک اقامتگاه طبق استانداردهای قانونی، از جمله قراردادهای اجاره، قراردادهای اولیه اموال یا مدارکی دال بر مالکیت رسمی محل سکونت

شواهدی مبنی بر حمایت بیمه درمانی که تمامی خطرات و مزایا را در اتریش پوشش می دهد.

شواهدی مبنی بر تامین تمامی موارد مورد نیاز معیشتی مطمئن (فیش حقوقی، گواهی حقوق، قراردادهای کار، گواهی بازنشستگی دولتی، بیمه بازنشستگی یا سایر مزایای بیمه، شواهدی مبنی بر مقادیر کافی سرمایه گذاری شده یا دارایی های متعلقه).

مدارکی مبنی بر اینکه حامی،ساپورتر اتریشی یا متقاضی اصلی دارای عنوان اقامتی مورد نیاز است.

مدارک مرتبط با مهارت زبان آلمانی در صورت نیاز (بسته به روش مهاجرت)

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای همراه اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ ویزای همراه اتریش به چه کسانی تعلق خواهد گرفت؟

همسر رسمی، پارتنر رسمی و افراد زیر سن قانونی که مجرد هستند از جمله فرزند خوانده و فرزند ناتنی. در نظر داشته باشید فرزندان می بایست زیر هجده سال باشند تا بتوانند در پرونده خانواده قرار بگیرند و به همراه پدر و یا مادر خود به اتریش مهاجرت کنند. ویزای همراه اتریش به همسر رسمی و فرزندان زیر هجده سال تعلق خواهد گرفت.

✔️ در کدام یک از روش های مهاجرتی ویزای همراه اتریش به صورت همزمان برای همراهان صادر خواهد شد؟

در حال حاضر در مسیر مهاجرت از طریق تحصیل امکان دریافت ویزای همراه اتریش به صورت همزمان وجود دارد. در مابقی مسیرهای مهاجرتی فاصله سه الی شش ماه بین دریافت کارت اقامت نفر اصلی و ویزای همراه اتریش وجود دارد.

✔️ شرایط ویزای همراه اتریش برای مهاجرت تحصیلی به چه صورت است؟

از سال 2021 امکان دریافت ویزای همراه اتریش به صورت همزمان با نفر اصلی برای همراهان وجود دارد.

✔️ چه مدت طول می کشد تا شرایط آوردن همسر به اتریش فراهم گردد؟

معمولاً این پروسه حدود سه الی شش ماه به طول می انجامد.

سخن پایانی

در این نوشتار شرایط درخواست برای ویزای همراه اتریش را در تمامی مسیر های اقامتی در این کشور مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به اطلاعاتی که دریافت نمودید امکان دریافت ویزای همراه اتریش در پروسه های تحصیلی، مهاجرت هنرمندان و تنعم مالی به صورت همزمان برای همسر و فرزندان زیر هجده سال متقاضی اصلی امکان پذیر است. در پروسه ویزای کاری و همچنین سرمایه گذاری در اتریش ابتدا به ساکن نفر اصلی می بایست به اتریش رفته و کارت اقامت خود را دریافت کند و سپس شرایط آوردن همسر به اتریش را فراهم آورد و درخواست ویزای پیوست اتریش را داشته باشد. در تمامی موارد به هر صورت در وضعیتی که متقاضی اصلی اقامت بلند مدت اتریش را داشته باشد می تواند درخواست ویزای همراه اتریش را داشته باشد. پس از طی سه الی شش ماه همراه به وی ملحق می شود. همراه نیز بر طبق قوانین حقوق بین المللی شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال می شود. در این مسیر همسر امکان کار فول تایم و تحصیل دارد و فرزندان متقاضی اصلی نیز امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی اتریش را دارند. شما می توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت به اتریش با خطوط موسسه MIE تماس حاصل نموده و از همکاران مجرب ما مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین برای دریافت هرچه سریعتر پاسخ سوالات خود می توانید آن ها را در بخش انتهایی مقاله و در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
نسیم
سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای مهاجرت ازطریق الحاق به همسر (همسرم ساکن اتریش هست)، چه مدارکی برای تحویل به سفارت نیاز دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اطلاع از مدارک لازم سایت سفارت را بررسی نمایید.
مشاوره رایگان