دوره زبان آلمانی در اتریش

1 نظر

دوره زبان آلمانی در اتریش مختص افرادی است که قصد آموزش زبان در اتریش را دارند و معمولا دوره های هفتگی تا شش ماهه هستند که همین موضوع ریسک ویزای تحصیلی را بالا می برد. برای ورود به این دوره ها فرد باید مدرک زبان سطح A2 و تمکن مالی را نشان دهد. دانشگاه ها و کالج ها دوره را ارائه می دهند. در انتها فرد باید به سطح مورد نظر برسد. مدرک زبان مورد تایید آزمون Österreichisch می باشد. شما می‌توانید با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دوره زبان آلمانی در اتریش

شرایط دوره زبان آلمانی در اتریش

افراد متقاضی مهاجرت به اتریش ممکن است؛ مقاصد مختلفی داشته باشند که در هر صورت تسلط به زبان آلمانی یک الزام قانونی و موردنیاز ورود به جامعه اتریش است. حال این پرسش ممکن است پیش بیاید که شرکت در دوره‌ های زبان آلمانی اتریش چگونه میسر می‌شود؟ الزامات دوره عبارتند از:

 • پرداخت هزینه های تحصیل در این دوره زبان آلمانی در اتریش به مبلغ (۴۹۵ دلار) برای هر هفته
 • بیمه معتبر و پرداخت هزینه های مربوط به بیمه
 • ثبت نام در زمان ددلاین برای دوره زبان آلمانی
 • انتخاب کالج مورد نظر برای تحصیل
 • ارائه نامه تمکن مالی( هزینه تحصیل و هزینه زندگی در طول مدت اقامت)
 • شرکت در آزمون های ورودی کالج ها و پذیرفته شدن در آزمون ورودی

ویدیو موسسه MIE در مورد دوره زبان آلمان و اتریش


مزایای دوره زبان در کشور اتریش

از مزایای دوره زبان آلمانی در اتریش می‌ توان به لیست ذیل اشاره داشت:

 • یادگیری این زبان در دوره‌های فشرده و کوتاه‌ مدت
 • آماده شدن متقاضی برای فعالیت‌های حرفه‌ای کار و تحصیل در کشور های آلمانی زبان
 • امکان تحصیل رایگان پس از پایان دوره در کشور های آلمانی زبان
 • تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در اتریش یا تبدیل ویزای تحصیلی به مجوزی برای سرمایه‌ گذاری
 • راهی برای اخذ اقامت اتریش
 • امکان برقراری ارتباط راحت با مردم بودمی آلمانی زبان و در نتیجه سرعت یادگیری بالاتر

کالج ها و دوره های ارائه شده جهت دوره زبان آلمانی در اتریش

همان‌گونه که ذکر شد زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است بنابراین کار، تحصیل در اتریش، یا ارتباط‌های اجتماعی مستلزم تسلط بر مهارت‌های زبان آلمانی است. کالج‌هایی که با برگزاری دوره‌های زبان آلمانی این امکان را برای متقاضیان و فراگیران فراهم می‌کنند به این زبان مسلط شوند در اینجا آورده شده‌اند:

کالج Salls

ازجمله کالج‌هایی که برنامه‌های مبتنی بر آموزش زبان آلمانی را ارائه می‌کند. دوره زبان آلمانی در اتریش و در این کالج در دوره‌ های یک ماهه استارت می‌خورد. قاعدتاً شرکت در این دوره‌ های یک ماهه منوط به پرداخت شهریه است که دانشجو به ازای یک دوره شرکت دوره زبان آلمانی کالج Salls مبلغی برابر با 525 یورو می‌پردازد. زبان آموزان این کالج در 4 روز در هفته و هرروز 4 تا 8 درس را آموزش می‌بینند که ماهیانه و تا پایان دوره از 80 تا 144 ساعت آموزش باکیفیت در این کالج ارائه می‌شود. برگزاری برنامه‌های فرهنگی مرتبط با یادگیری زبان آلمانی هر جمعه در این کالج برپا است. روز های دوشنبه هرماه در این کاج پذیرش زبان‌ آموز انجام می‌شود و این کالج در تمام طول سال از علاقه‌ مندان به زبان آلمانی ثبت‌ نام به عمل می‌آورد.

موسسه آموزش زبان Ostarrichi

یکی دیگر از برگزارکنندگان دوره زبان آلمانی موسسه Ostarrichi است. تشکیل کلاس‌های کم‌ جمعیت از زبان آموزان علاقه‌مند به فراگیری زبان آلمانی طبق استانداردهای به‌ روز اروپا در محیطی مهیج و درخور از ویژگی‌های بارز این مرکز آموزشی است. در این موسسه زبان از تجهیزات و امکانات آموزشی به‌ روز استفاده می‌شود و برقراری ارتباط بین دانش آموزان فراگیر این مرکز به خوبی صورت می‌پذیرد. این موسسه هم دوشنبه هرماه پذیرای دانش آموزان و علاقه‌مندان به زبان آلمانی خواهد بود. شهریه شرکت در این دوره زبان آلمانی در اتریش 300 تا 600 یورو است؛ که هر دوره 3 تا 4 هفته به طول خواهد انجامید.

آکادمی Actilingua

یکی دیگر از مراکزی که در شهر وین به برگزاری دوره زبان آلمانی در اتریش می‌پردازد آکادمی Actilingua است؛ این آکادمی به‌ عنوان باسابقه‌ ترین و معروف‌ ترین مرکز برای آموزش زبان آلمانی شناخته می‌ شود. کلاس‌های این مرکز در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شوند و دوشنبه هرماه دوره جدید استارت می‌ خورد و شهریه هم‌ بسته به سطح زبان افراد و کوتاه‌ مدت و بلند مدت بودن دوره از 273 یورو تا 3221 یورو متغیر است.

هزینه های دوره زبان آلمانی و هزینه زندگی در اتریش

هزینه دوره زبان آلمانی در اتریش بسته به آکادمی و یا کالجی که برگزار کننده آن است؛ متغیر می باشد. هزینه‌ ها برای فشرده یا بلند مدت بودن دوره‌ ها هم متفاوت است. در جدول زیر هزینه‌ های دوره زبان آلمانی در کالج‌ ها و مرکزی که این دوره‌ ها ارائه می‌شوند آورده شده است:

کالج ها و مراکزی که دوره زبان آلمانی اتریش را ارائه می کنند

هزینه متغیر دوره ها

مدت دوره

کالج Salls

525 تا 2400 یورو

4 هفته ای

موسسه آموزش زبان Ostarrichi

300 تا 600 یورو

3 تا 4 هفته ای

آکادمی Actilingua

273 تا 3221 یورو

1 تا 52 هفته

 

هزینه های زندگی در اتریش از یک شهر به شهری دیگر تفاوت دارد. اما در کل گرانی مسکن در اتریش امری اجتناب‌ پذیر است. فناوری پیشرفته و توسعه‌ یافته سبب سهولت در سرویس اینترنت و مخابرات شده است. وین و اینسبروک به ترتیب شهرهایی هستند که هزینه زندگی بالایی رادارند، در مقابل شهرهایی مانند گراتس و کلاگنفورت از شهرهایی هستند که زندگی در آنها بسیار به‌ صرفه تر است. در آخرین گزارش مجله CEOWORLD اتریش را در رتبه 18 ازلحاظ گران‌ ترین کشور در سطح جهان قرار داده است.

شهرهای مختلف اتریش

هزینه زندگی یورو در ماه

اینسبروک

            1800

وین

            1600

سالزبورگ

            1500

گراتس

            1300

 

 عنوان خدمات مختلف مورد نیاز

هزینه خدمات

آپارتمان یک خوابه

720

صرف غذا در خارج از خانه

بین 12 تا 50

هزینه های آب و برق

20

خدمات اینترنت

9 تا 83

 شهریه یک سال تحصیل در یک مدرسه ابتدایی بین‌ المللی

5000

شرایط اخذ اقامت دائم و دوره زبان آلمانی در اتریش

اخذ اقامت دائم اتریش هدفی است که اکثر مهاجران در پی دستیابی به آن هستند. اقامت دائم به‌ واسطه دوره زبان آلمانی در اتریش این‌گونه است بدین معنی که درخواست‌ کننده از طریق دوره زبان آلمانی اقدام به اخذ اقامت دائم کنید. در این فرایند فرد متقاضی اقامت با شرکت در دوره‌ های زبان انگلیسی و صرف هزینه‌ ای اندک به یادگیری زبان آلمانی بپردازد در حقیقت به نحوی متقاضی به منظور تحصیل در اتریش می تواند ویزای تحصیلی را دریافت کند و پس از سپری کردن دوره تحصیلی می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری یا سرمایه گذاری بدل کند؛ چرا که امکان بدل شدن اقامت تحصیلی به اقامت های دیگر وجود دارد. فرد متقاضی پس از اتمام تحصیل امکان درخواست ویزای جستجوی کار فراهم می‌شود و این‌ گونه می‌تواند وارد فرایند اخذ اقامت دائم به‌ واسطه ویزای کار شود. راه دیگر این است که فرد که تحصیلات خود را به‌ پایان برده است و به زبان آلمانی هم مسلط شده است می‌تواند در صورت داشتن امکان مالی و اقتصادی یکی از انواع سرمایه‌ گذاری مثل تاًسیس شرکت یا سرمایه‌ گذاری در رستوران‌های زنجیره‌ ای مثل مک دونات را انتخاب کرده و سبب شود اقامت وی اعتبار جدید بگیرد. یا شیوه‌ ای دیگر اینکه فرد برای خود شغلی بیابد و به‌ واسطه آن کارت سفید قرمز سفید با اعتبار دو ساله را کسب کند قبل از پایان کار به مدت کمتر از دو سال کارت مذکور به کارت سفید قرمز سفید پلاس با اعتبار سه سال تبدیل می‌شود درمجموع فرد 5 سال سابقه کار وزندگی در اتریش را داشته است و شایسته اخذ اقامت دائم اتریش شود و یک سال بعد می‌توان پاسپورت اتریش را هم داشت.

خدمات موسسه ملک پور در رابطه با دوره زبان آلمانی در اتریش

موسسه مشاوره MIE بار دیگر با خدماتی ویژه و خاص با همکاری وکلایی باتجربه درزمینه مهاجرت راهی جدید را برای مهاجران و متقاضیان مهاجرت به اتریش گشوده است. فرایند بی‌ نقص دوره زبان آلمانی در اتریش با بازخورد بی‌نظیر همکاری موسسه مشاوره MIE با دانشگاهی در اتریش است که این موسسه را به‌ عنوان نماینده انحصاری این فرایند تعیین کرده است. استقبال بی‌ سابقه از این طرح بیش‌ از پیش بر اعتبار چندین ساله موسسه مشاوره MIE افزوده است.

ویزای تحصیلی و ویزای همراه جهت دوره زبان آلمانی در اتریش

متقاضیان دوره زبان آلمانی در اتریش به‌ منظور شرکت در این دوره و تحصیل در اتریش ملزم به اخذ ویزای تحصیلی هستند؛ از آنجایی‌ که ویزای تحصیلی از زمره مجوزهایی است که می‌توان به‌ واسطه آن ویزای همراه گرفت. فرد پس از اخذ ویزای تحصیلی و ورود به اتریش می‌تواند به‌ منظور همراهی خانواده شامل همسر و فرزند زیر سن قانونی در خواست ویزای همراه را مطرح نمایید و پس از مراحل قانونی این ویزا اخذ خواهد شد و به‌ واسطه اخذ ویزای همراه همسر متقاضی اجازه کار در اتریش را خواهد داشت و فرزندان او هم می‌توانند به‌ صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دوره زبان آلمانی در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام خدمت کارشناسان محترم موسسه، آیا برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی در اتریش سن هم مهم است؟ مثلا من با 35 سال سن می توانم در دوره های زبان انگلیسی شرکت کنم؟
دوره های زبان المانی اتریش چطور؟ هزینه کدام مناسب تر است؟

 


سوالات متداول

✔️ دوره زبان آلمانی در اتریش در چه کال و آکادمی هایی برگزار می شود؟

کالج Salls، آکادمی Actilingua، موسسه آموزش زبان Ostarrichi

✔️ در دوره زبان آلمانی در اتریش پرهزینه ترین و بصرفه ترین سهر های اتریش برای زندگی کدامند؟

 وین و اینسبروک به ترتیب شهرهایی هستند که هزینه زندگی بالایی را دارند در مقابل شهرهایی مانند گراتس و کلاگنفورت از شهرهایی هستند که زندگی در آنها بسیار بصرفه تر است.

✔️ دوره زبان آلمانی در اتریش و در آکادمی Actilingua حدوداً چقدر هزینه خواهد داشت؟

بسته به سطح زبان افراد و کوتاه مدت و بلند مدت بودن دوره از 273 یورو تا 3221 یورو متغیر است.

✔️ آیا در دوره زبان آلمانی در اتریش امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده متقاضی وجود دارد؟

بله، امکان درخواست ویزای همراه برای متقاضی تحصیل در اتریش وجود دارد.

سخن پایانی

در این نوشتار باری دیگر به بررسی امکانی بی‌ نظیر برای علاقه‌ مندان به مهاجرت اتریش رونمایی شده است. دوره زبان آلمانی در اتریش که به‌ واسطه موسسه مشاوره MIE این امکان را فراهم آورده است که افراد همزمان که به کشور اتریش وارد می‌شوند و در رشته‌ای بعضاً بیزینسی تحصیل می‌کنند و زبان آلمانی را در دوره‌های فشرده و یا بلند مدت که در مراکز آکادمی‌های مختلفی برگزار می‌شود فرا می‌گیرند و پس‌ ازآن یا به‌ واسطه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای جستجوی کار و یا بدل کردن آن به ویزای سرمایه‌ گذاری راه برای اخذ اقامت هموار می‌شود. مادامی‌ که مایل به شرکت در دوره‌ های زبان آلمانی در اتریش هستید، می‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس حاصل کرده و سؤالات خود را بپرسید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
قربانی
سلام .هزینه انجام خدمات پذیرش دوره زبان آلمانی توسط مجموعه شما چقدر میباشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز هزینه خدمات موسسه با توجه به درخواست شما و روشی که برای مهاجرت مد نظر دارید متفاوت می باشد، برای اطلاع از شرایط و هزینه های مشاوره می توانید با شماره تماس های موسسه 021-49196000 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره اولیه رایگان استفاده فرمایید.
مشاوره رایگان