دانشگاه کامرینو ایتالیا

بدون نظر

دانشگاه کامرینو ایتالیا (University of Camerino) سابقه ای دارد که به سال 1336 زمانی که "Studium Generale" تأسیس شد، باز می گردد. در سال 1727 پاپ بندیکتوس سیزدهم نامش دانشگاه را به "Universitas Studii Generalis" تغییر داد. در سال 1958 این دانشگاه به یک دانشگاه دولتی تبدیل شد و اکنون به عنوان دانشگاه کامرینو ایتالیا شناخته می شود. به لطف کلاس های کوچک، امکانات و خدمات عالی و نسبت عالی استاد/دانشجو، احساس احترام زیادی برای ایده های مختلف و فرهنگ های مختلف وجود دارد، محیطی مثبت، سازنده و خلاق که در آن می توان به اهداف شخصی شما دست یافت. دانشگاه مورد نظر در شهر کوچکی به همین نام قرار دارد. این شهر جز ایالت Macerata بحساب می اید. این دانشگاه به دلیل یک باغ بزرگ گیاه شناسی با نام Orto Botanico dell'Università di Camerino به خوبی شناخته شده است. اداره این باغ بر عهده این دانشگاه است. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و اطلاع از میزان خدمات مجموعه MIE می بایست با خطوط موسسه ارتباط برقرار نمایید. همچنین توصیه می کنیم سوالات خود را با کارشناسان ما در انتهای این صفحه به اشتراک بگذارید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مانمایی از پردیس دانشگاه کامرینو

معرفی دانشگاه کامرینو ایتالیا

دانشگاه کامرینو ایتالیا (University of Camerino) واقع در قلب سبز ایتالیا، دوره های مطالعاتی که برای برانگیختن کنجکاوی شما و نیاز شما به درک دنیای اطراف و قوانین طبیعی که آن را تنظیم می کند، تدارک دیده شده است. این دانشگاه دارای یک سنت طولانی و قابل احترام برای آموزش با کیفیت و تحقیقات علمی است که پروژه های تحقیقاتی و انتقال فناوری در اولویت قرار دارند. ده درصد از متقاضیان را دانشجویان خارجی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا شده اند شامل می شوند که از 50 کشور به حضور دارند. کلاس های با امکانات و خدمات عالی و روایط عالی استاد ها و دانشجویان، فضای مناسبی برای ایده ها، با فرهنگ های مختلف وجود دارد. محیطی مثبت، سازنده و خلاق که در آن می توانید به حرکت در مسیر تحقیقات علمی خود دست پیدا کنید. کامرینو دست کم از قرن 13 ام کانون آموزش بوده و رشته هایی در زمینه حقوق مدنی، حقوق متعارف، پزشکی و مطالعات ادبی ارائه می دهد. دانشگاه کامرینو ایتالیا 8 قرن پس از تأسیس خود همچنان از نظر تحقیقاتی پویا باقی مانده است و نوآوری و کیفیت را در یک محیط آموزش عالی ارائه می دهد که به کمک های عمده ای در زندگی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر و منطقه آن ادامه می دهد. از 8000 دانشجوی ثبت نام شده، درصد دانشجویان بین المللی به 10 درصد (بیش از سه برابر میانگین کشوری) می رسد. برای کمک به موفقیت سیاست جذب بین المللی که توسط این دانشگاه دنبال می شود، یونیکام دوره های لیسانس و فوق لیسانس، دکترا و دوره های تخصصی فوق دکترا را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


رنکینگ دانشگاه کامرینو ایتالیا

دانشگاه کامرینو ایتالیا (University of Camerino) رتبه دوم در بین دانشگاه های ایتالیا و چهاردهم در اروپا توسط دانشجویان رتبه بندی شده است! این جایگاهی است که دانشگاه کامرینو ایتالیا در رتبه‌بندی دانشگاه جهانی StuDocu (رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان با توجه به تجربه دانشجویان) در سال 2021 تصاحب کرده است. در زمینه کیفیت تدریس، تحقیق و بین المللی سازی در سال 2022، دانشگاه کامرینو در رتبه بندی دانشگاه های جهان توسط Times Higher Education رتبه 501 را دارد و طبق بررسی های دانشجویان در Studyportals، دارای امتیاز کلی 4.5 از 5 است، که بهترین نظر سنجی برای اطلاع از اینکه دانشجویان در رابطه با چگونگی تحصیل و تجربه زندگی خود در دانشگاه های سراسر جهان چه امتیازی می دهند، محسوب می شود.

دانشکده های University of Camerino

این دانشگاه دارای 5 دانشکده دانشگاهی در معماری و طراحی، علوم زیستی و دامپزشکی، حقوق، داروسازی، علم و فناوری، دانشکده های تخصصی و برنامه های تحصیلات تکمیلی و همچنین یک دانشکده مطالعات پیشرفته است. طبق اساسنامه جدید، دانشکده ها و گروه ها علمی در ساختارهای مستقلی به نام مدارس دانشگاهی یا SARRF ادغام شده اند که مسئولیت تحقیق و آموزش را بر عهده دارند. آنها دارای استقلال علمی، آموزشی، سازمانی هستند.

پردیس ها

اسامی دانشکده ها

Ascoli Piceno

معماری و طراحی

Camerino, Matelica, San Benedetto del Tronto

علوم زیستی و دامپزشکی

Camerino

حقوق

Camerino

داروسازی

Camerino and Ascoli Piceno

علم و فناوری

لیست مهم ترین رشته های دانشگاه کامرینو ایتالیا در مقاطع مختلف

رشته های دانشگاه کامرینو ایتالیا (University of Camerino) در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به طور مختصر در جدول های زیر آمده است:

دکترا

کارشناسی ارشد

کارشناسی

نظریه های معماری و طراحی

معماری

معماری

طراحی نوآوری

طراحی بر اساس نوآوری دیجیتال

طراحی بر اساس نوآوری دیجیتال

برنامه ریزی شهری پایدار و استراتژی های توسعه مناطق داخلی

علوم زیستی به زبان انگلیسی

علوم زیستی به زبان انگلیسی

علوم شیمی

مدیریت پدیده های مهاجرت و سیاست

مدیریت پدیده های مهاجرت و سیاست

علوم دارویی، غذایی و غذایی

شیمی و روش های شیمیایی پیشرفته

شیمی و روش های شیمیایی پیشرفته

علوم کامپیوتر و ریاضیات

علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر

قانون مدنی و قانون اساسی

منابع و خطرات ژئومحیطی

منابع و خطرات ژئومحیطی

حقوق اساسی در جامعه جهانی

ریاضیات و کاربردها

ریاضیات و کاربردها

زیست شناسی مولکولی و بیوتکنولوژی سلولی

فیزیک

فیزیک

یک تندرستی

دامپزشکی

دامپزشکی

تغذیه، غذا و سلامت

حقوق

حقوق

فیزیک

شیمی و فناوری دارویی

شیمی و فناوری دارویی

فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی در سیستم های زمین

داروسازی

داروسازی (تحصیل داروسازی در ایتالیا)

علوم مواد

 

 

شرایط پذیرش در دانشگاه کامرینو ایتالیا چگونه است؟

شرایط پذیرش در دانشگاه کامرینو (University of Camerino) در دوره های مختلف متفاوت است. در ادامه این بخش به کلیاتی از این مدارک و دوره ها اشاره خواهد شد:

 • کلیه ریز نمرات رسمی و کارت های نمره
 • عکس سایز پاسپورت
 • فتوکپی پاسپورت
 • ویزا
 • رزومه/رزومه به روز شده
 • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • نامه توصیه
 • بیانیه ای از هدف
 • برای متقاضیان بین المللی، باید دیپلم مورد قبول یا معادلسازی شده ارائه گردد.

همینطور برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کامرینو ایتالیا (University of Camerino) مدارک زیر نیاز اند:

 • مدرک لیسانس که شرایط لازم برای دسترسی به دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه را برآورده می کند
 • لیت دروس مورد مطالعه (ریز نمرات سوابق با نمرات کسب شده)
 • مدرک بین المللی زبان انگلیسی

درباره تحصیل دکترا در ایتالیا نیز باید گفت که ارائه مدرک فوق لیسانس مرتبط، از پیش نیاز های اختصاصی این مقطع به شمار می اید. دوره های دکتری مختص تعداد محدودی از دانشجویان است که پس از اتمام موفقیت آمیز دروس ارائه شده، عنوان دکترا را دریافت می کنند. دوره دکتری سه ساله است که پایان نامه نهایی به زبان انگلیسی نوشته می شود و در مقابل هیئت نظارت نهایی (متشکل از اساتید حوزه علمی مربوطه) دفاع می شود.

دانشگاه مسینا ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه مسینا ایتالیا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه مسینا ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه کامرینو

تسلط به زبان انگلیسی چه برای ادامه تحصیلات عالی و چه برای تدارک شغلی مناسب به عنوان ابزاری اساسی در جهت پیشرفت علمی و شغلی عمل بشمار می اید. از موارد عمومی برای آزمون های مهارت انگلیسی عبارتند از: سیستم های آزمون زبان انگلیسی (ایلتس)، تست زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (تافل) و (PTE) به همراه چندین تست دیگر که تسلط بر انگلیسی را برای اشخاص غیر انگلیسی زبان بررسی می کنند. مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه کامرینو (University of Camerino) برای دوره ‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، گواهینامه زبان انگلیسی بین‌المللی، ترجیحاً در سطح B2 است که توسط اتحادیه مشترک اروپایی، برای یادگیری و آموزش زبان ارائه می شود و برای تحصیل در ایتالیا الزامی است. امتیاز هی معادل در جدول زیر امده است:

تست مهارت زبان انگلیسی

امتیاز

IELTS

6.5

TOEFL

90

PTE Exams

62

 

برای دوره هایی که به زبان ایتالیایی تدریس می شوند، دانشجویان بین المللی باید مهارت خود را به زبان ایتالیایی ثابت کنند. معمولاً ارائه مدرک زبان ایتالیایی سطح B2 الزامی است. هرچند در این حالت ممکن از شنا ازمونی گرفته شود. اما در صورت داشتن مدرک C1 یا C2 دیگر نیازی به شرکت در ازمون نخواهد بود.

ددلاین دانشگاه کامرینو

به صورت کلی ددلاین دانشگاه کامرینو ایتالیا (University of Camerino) برای پذیرش در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سال تحصیلی به این شکل است که باید درخواست خود را در طول یکی از هفت دوره تکمیل و ارسال کنید. البته این مورد برای فرد خارجی نهایتا تا ابتدای آپریل است. برای کسب اطلاع از شرایط ددلاین دانشگاه های ایتالیا به این لینک مراجعه فرمایید. دوره های پنجم تا هفتم فقط برای برای شهروندان اتحادیه اروپا و متقاضیانی که دارای مجوز اقامت معتبر برای ثبت نام هستند و برای مدرک لیسانس درخواست می کنند، می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه کامرینو ایتالیا و بررسی هزینه زندگی دانشجویان

اصلی ترین هزینه تحصیل در ایتالیا برای این دانشگاه مربوط به شهریه آن است. دانشجویان باید برای تحصیل در این دانشگاه حدود 2200 یورو بصورت سالیانه پرداخت کنند. البته در شرایط خاص این میزان متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر درامد شما یا خانواده ای که شما را تحت سرپرستی دارد، نسبت به حداقل درامد براورد شده توسط دولت ایتالیا، کمتر باشد، به همان میزان شهریه را کاهش می دهد. این میزان تا 350 یورو قابل کاهش است. شرایط دیگری مانند کشور های محروم و... نیز از این امکانات حداکثر استفاده را می کنند.

نمایی از محوطه دانشگاه کامرینو

هزینه زندگی دانشجویان University of Camerino 

هزینه های زندگی در ایتالیا برای دانشگاه کامرینو بر اساس نوع محل اقامت متفاوت است. متوسط هزینه زندگی سالانه حدود 14000 یورو است.

متوسط مخارج ها برای یک ماه

هزینه به یورو

کمینه

متوسط

مسکن

203.50

266.68

خوراک

235.86

426.83

حمل و نقل

38.57

165.98

ارتباطات

78.96

108.72

پوشاک

25.76

91.92

ورزش و سرگرمی

24.80

97.84

جمع

609.28

1168.23

بورسیه دانشگاه کامرینو ایتالیا

بورسیه دانشگاه کامرینو ایتالیا بسته به فرد متقاضی متفاوت است و هر نوع بورسیه شرایطی برای پذیرش دارد. در ادامه به بورسیه های تحصیلی ایتالیا در دانشگاه کامرینو ایتالیا اشاره می شود.

 • بورسیه فول فاند دانشگاه کامرینو: برای دانشجویان لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دسترس است و تمام هزینه های ثبت نام و شهریه را شامل می شود. این بورسیه برای متقاضیان خارجی در دسترس است و شامل تمام رشته های وجود در دانشگاه می شود.
 • بورسیه ارشد دانشگاه کامرینو ایتالیا: برای ان دسته از دانشجویان داخلی و خارجی که در مقطع کارشناسی ارشد تصمیم به تحصیل دارند را شامل می شود. این بورسیه برای 2 سال و هر سال مبلغ 4000 یورو به فردی که بورسیه را کسب کرده، اهدا می شود.
 • بورسیه های ERDIS: بر اساس شایستگی و وضعیت اقتصادی خانواده تایید شده اعطا می شود. این بورسیه معافیت از شهریه دانشگاه، غذا و اسکان رایگان در اقامتگاه ها و غذاخوری های دانشجویی از اکتبر تا ژوئیه، به علاوه برخی کمک های اضافی به صورت نقدی را ارائه می دهد.

خوابگاه های دانشگاه کامرینو

دانشجویانی که در دانشگاه کامرینو پذیرش شده اند، جهت اقامت در ایتالیا امکان دارد در محیط دانشگاه زندگی کنند که محل آن در شمال شهر در حومه است. در داخل دانشگاه آپارتمان هایی برای 2 یا چند فرد مهیا است که هر یک شامل اتاق خواب شخصی، آشپزخانه و حمام هستند. اتوبوس های شاتل (خط اتوبوس معمولی) دانشجویان را با بلیط اتوبوس Unicam به صورت رایگان به مرکز شهر می برند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه کامرینو

یکی از مهمترین شرایط اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در دانشگاه کامرینو ایتالیا این است که دوره دکترا یا کارشناسی ارشد را در ایتالیا گذرانده باشید. بر اساس دوره و دانشگاه، امکان اقامت 6 تا 12 ماه وجود دارد. اگر دانشجویی قادر نباشد در طول زمان مقرر کار پیدا کند، باید به کشوری که از ان امده است، برگردد. از این رو امکان اقامت دوباره در ایتالیا برای دانشجویان خارجی پس از فوق لیسانس و Ph.D وجود دارد و می تواند قدمی برای مهاجرت به ایتالیا تلقی شود. در صورت داشتن تمایل برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و بیشتر برای اقامت ایتالیا می توانید با مشاورین خبره موسسه مشاوره ایی MIE ارتباط برقرار کرده و به صورت رایگان تمامی معلومات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه کامرینو هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سوالات متداول

✅ آیا جهت پذیرش در این دانشگاه نیاز به ارائه گواهی تسلط به زبان انگلیسی وجود دارد؟

برای دوره های تحصیلی که به زبان انگلیسی برگزار می شود، باید مهارت خود را در این زبان ثابت کنید. حداقل مدرک ایلتس 6.5 برای این منظور کافی است.

✅ ایا دانشگاه کامرینو ایتالیا بورسه در اختیار دانشجویان قرار می دهد؟

از دانشجویان خواسته می شود برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند. بورسیه‌ها سالانه توسط ERDIS (آژانس منطقه‌ای برای استحقاق تحصیلات عالی) بر اساس شایستگی و درآمد خانواده اعطا می‌شوند و هزینه‌های غذا، مسکن و شهریه را پوشش می‌دهند.

✅ مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام چیست؟

مدارک شناسایی (شناسنامه یا پاسپورت)؛ اجازه اقامت یا مدرک درخواست برای مجوز اقامت؛ اصل دیپلم دبیرستان یا دیپلم BSc و ترجمه حقوقی آن با مهر رسمی مقامات دیپلماتیک ایتالیا (سفارت یا کنسولگری). رسید پرداخت شهریه منطقه ای.

سخن پایانی

تلاش شد تا در این مقاله اطلاعات دقیق و علمی در زمینه تحصیل در دانشگاه کامرینو ایتالیا به علاقمندان تحصیل در این دانشگاه ارائه شود تا بتوانند با کمک معلومات به دست آماده در زمینه رنکینگ دانشگاه کامرینو ایتالیا، رشته های دانشگاه کامرینو، شرایط پذیرش در این دانشگاه و هزینه های مرتبط به تحصیل را مورد بررسی قرار داده و معلومات خود را تکمیل نمایند. در صورت داشتن تمایل برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و بیشتر برای تحصیل در این دانشگاه و یا کشور ایتالیا می توانید با مشاورین خبره موسسه مشاوره ایی MIE ارتباط برقرار کرده و به صورت رایگان تمامی معلومات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان