برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

ویزای تحصیلی ایتالیا

2 تیر 1401 بدون نظر

ایتالیا با در بر گرفتن دانشگاههای با قدمت زیاد، از مناطقی می باشد که علم جایگاه ویژه ای از گذشته تا به اکنون در آن داشته. از آنجایی که دانشگاه های این کشور از حیث اعتبار و هزینه شناخته شده هستند، تصمیم داریم در این مقاله به موضوع تحصیل در ایتالیا و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا مطالب علمی را ارائه نماییم.

 • چک لیست ویزای دانشجویی ایتالیا چیست؟
 • هزینه های دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و هزینه شهریه دانشگاه ها در این کشور چقدر است؟
 • آیا شرایط سنی و گپ تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا مهم است؟

این نوشتار در راستای پاسخ به این سوالات و ابهاماتی که ممکن است شما دانشجویان با آن روبه رو باشید، با کمک وکلای محلی کشور ایتالیا و وبسایت های رسمي این کشور به نگارش درآمده است و بر تجارب شما در خصوص تجربه ویزای تحصیلی ایتالیا می افزاید. امید است شما عزیزان با مطالعه و بررسی این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را بیابید. شما همچنین می توانید برای آگاهی از خدمات ما و شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل فرمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشجوی دارای ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا برای مدرسه

به صورت کلی تحصیل در مدارس ایتالیا از سن 6 سالگی الی 16 سالگی اجباری است و دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه مقاطع مهد کودک، دبستان، دوران متوسطه اول و دبیرستان را می گذرانند. در کشور ایتالیا مدارس بین المللی زیادی وجود دارد که دانش آموزان با سنین مختلف می توانند در آنها تحصیل نمایند. مدارس آمریکایی با سیستم آموزشی IB، مدارس بین المللی فرانسوی که تحصیل در آنها به زبان فرانسه می باشد، مدارس بریتانیایی و ... میزبانی داوطلبان اپلای مدارس هستند. بسیار زیادی از سراسر دنیا می باشد. دانش آموزان برای تحصیل در ایتالیا نیاز به قیم نیاز خواهند داشت ولی به دلیل اینکه دانش آموزان در مدارس شبانه روزی محصل هستند و مسئولیت دانش آموزان با مدرسه می باشد، محدودیتی برای تحصیل ندارند. انگلستان، کانادا، اتریش، سوئیس، آمریکا و... بهترین کشورها برای تحصیل در مقطع مدرسه هستند. برخی از مدارس بین المللی ایتالیا به همراه هزینه های تحصیل (فقط هزینه شهریه مدرسه) را در جدول ذیل مشاهده می فرمایید.

نام مدرسه

هزینه های تحصیل

دانشگاه آمریکایی میلان

12650-22550

دانشگاه بریتانیایی میلان

13360-21000

دانشگاه آمریکایی رم

10800-25700

مدرسه بین المللی روم

10200-25000

دانشگاه کانادایی فلورانس

11250-18500

مدرسه بین المللی تورین

7900-17900

مدرسه بین المللی جنوا

7350-17900

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

 

ویزای دانشجویی ایتالیا برای کارشناسی

از وقتی که اولین دانشگاه مدرن اروپا در بولونیا در سال 1088 تاسیس گردید، به لطف دانشمندان فوق العاده ای نظیر گالیله، داووینچی و... در ایتالیا تغییرات گسترده ای در زمینه علوم ایجاد گردید و ایتالیا در زمینه علم و دانش بسیار پیشرفت کرد و این پیشرفت تا عصر جدید ادامه دار بوده و مشهود است، چراکه بسیاری از بهترین دانشگاه های ایتالیا نظیر دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه ساپینزا روم، دانشگاه پادوا، دانشگاه میلان، دانشگاه پلی تکنیک میلان و... جزو برترین رتبه های دانشگاهی در دنیا هستند. اگر چه رشته های تحصیلی حوزه هنر و معماری و مد و فشن در ایتالیا بسیار شناخته شده می باشد و دانشگاه های متعددی این رشته ها را ارائه می نمایند ولی دانشجویان می توانند در رشته های حوزه مهندسی، مدیریت و بیزینس، علوم کامپیوتر، علوم پایه و... در ایتالیا تحصیل نمایند.

جالب است بدانید در برخی از دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می گردد. برای ورود به مقطع کارشناسی دانشجویان یا بایستی مدرک زبان آیلتس 6 یا مدرک زبان ایتالیایی B2 را ارائه نمایند. شرط اولیه برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می باشد که برای این منظور دانشجویان بایستی در مدت زمانی که دانشگاه مشخص می نماید اپلیکیشن خود را ارسال نمایند و پس از آن برای ویزا درخواست نمایند. لذا اصلی ترین مدرک از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی ایتالیا نامه پذیرش دانشگاه می باشد.

ویزای تحصیلی ایتالیا برای کارشناسی ارشد

با توجه به اینکه کشور ایتالیا به بورسیه های تحصیلی معروف می باشد بنابراین افراد زیادی برای گذراندن دوره های آموزش عالی خود تحصیل در ایتالیا را انتخاب می نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان به مدت 1.5 الی 2 سال در این کشور تحصیل می نمایند. هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا به صورت میانگین 3 الی 5 هزار یورو متغیر می باشد که با استفاده از بورسیه های تحصیلی این هزینه پوشش داده می شود. قطعا دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند برای تحصیل در ایتالیا بایستی ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت نمایند. اگرچه برای برخی از دانشگاه ها داشتن مدرک زبان انگلیسی خیلی الزامی نیست ولی داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 یا مدرک زبانی ایتالیایی B2 برای دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا الزامی می باشد.

 

ددلاین دانشگاه های ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: ددلاین دانشگاه های ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب ددلاین دانشگاه های ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

ویزای تحصیلی ایتالیا برای دکترا

دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا را دارند بایستی از رزومه و شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار باشند تا با اخذ پذیرش برای ویزای این کشور اقدام نمایند. داشتن مقالات علمی، معدل بالا و رزومه تحصیلی مناسب شانس شما را برای اخذ پذیرش در این مقطع افزایش می دهد. به طور معمول تحصیل دکترا در ایتالیا به مدت 3 الی 4 سال می باشد و دانشجویان بیشتر مشغول به انجام کارهای تحقیقاتی می باشند. هزینه های تحصیل در این مقطع در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان است ولی در دانشگاه های خصوصی از 4000 یورو تا 20 هزار یورو متغیر است. برای دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا در این مقطع دانشجویان بایستی در ابتدا با یک استادی که در همان زمینه تحصیلی خودشان فعالیت می نمایند مکاتبه نمایند و با دریافت تاییدیه از استاد مربوطه بتوانند برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویانی که با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا وارد این کشور می شوند، در مقطع دکترا می توانند به عنوان دستیار پژوهشی (RA) یا به عنوان دستیار آموزشی (TA) مشغول به فعالیت گردند و بتوانند فاند تحصیلی مناسبی برای کاهش دادن هزینه های تحصیلی خود دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان

داشتن مدرک زبان یکی از چالش هایی است که برخی از دانشجویان با آن مواجه هستند. همانطور که بیان کردیم در کشور ایتالیا دانشجویان برای ورود به دانشگاه عموما بایستی بر حسب مقطع تحصیلی خود مدرک زبان آیلتس 6 تا 6.5 یا مدرک ایتالیایی B2 را داشته باشند و برخی از دانشگاه ها نیز از دانشجویان مدرک زبان را درخواست نمی کنند ولی برای دریافت ویزا تحصیلی ایتالیا دانشجویان بایستی حتما دارای مدرک زبان باشند و ارائه نکردن مدرک زبان ریسک ویزای تحصیلی ایتالیا را افزایش می دهد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی به عنوان ویزای تایپ D می باشد که به دارنده آن اجازه می دهد که وارد کشور ایتالیا گردد و کارت اقامت خود را دریافت نماید. برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا بایستی دانشجویان در ابتدا از یک موسسه آموزشی معتبر یا دانشگاهی در این کشور پذیرش تحصیلی داشته باشند تا بتوانند ویزای دانشجویی ایتالیا را دریافت نمایند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه دانشجویان بایستی هزینه یک ترم یا پیش پرداختی را پرداخت نمایند. لازم به توضیح است با توجه به متفاوت بودن وقت سفارت و بررسی شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا بهتر است متقاضیان سه الی 4 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برای ویزا اقدام نمایند. افرادی که پذیرش خود را دریافت کرده اند بایستی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی ایتالیا را آماده کنند و از سفارت ایتالیا وقت مصاحبه دریافت نمایند و با ارائه مدارک خود برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نمایند.

شرایط سنی ویزای تحصیلی ایتالیا

به صورت کلی برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشورهای مختلف هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد ولی برای دریافت ویزای تحصیلی گاها برخی از کشورها مانند انگلستان، آمریکا، کانادا و... روی موضوعات گپ تحصیلی و شرایط سنی برای دانشجویان محدودیت دارند. در کشور ایتالیا در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان از نظر گپ و شرایط سنی حساسیت کمتر می باشد ولی برای اینکه شانس دریافت ویزای تحصیلی کمتر نشود بهتر است دانشجویان بین تحصیلات خود تا زمانی که قصد اپلای تحصیلی را دارند فاصله زیادی نداشته باشند. لذا شرایط سنی ویزای تحصیلی ایتالیا بسیار مهم است و دانشجویان بایستی در وقت و فرصت مناسب برای اپلای تحصیلی اقدام نمایند.

دانشجویان دارای ویزای تحصیلی ایتالیا

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی ایتالیا

همانطور که می دانید در همه کشور ها دانشجویان برای درخواست ویزای دانشجویی و دریافت مجوز تحصیلی حتما بایستی اثبات نمایند که هزینه های تحصیل و زندگی خود را در حساب بانکی خود دارند و مبلغ حساب بانکی بایستی در بانک خصوصی یا دولتی و در یک حساب کوتاه مدت اثبات گردد. اگر دانشجویان هزینه های تحصیل در ایتالیا را پرداخت نموده اند بایستی برای هزینه های زندگی خود در ایتالیا به ازای هر ماه مبلغ 467 یورو یا برای هر سال مبلغ 6100 یورو را برای مدت حداقل 3 ماه در حساب بانکی خود داشته باشند. قطعا اگر میزان تمکن مالی دانشجویان بیشتر باشد شانس آنها برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا افزایش می یابد.

گردش حساب برای ویزای تحصیلی ایتالیا

برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا دانشجویان همان مبلغی که برای تمکن مالی اشاره داشتیم بایستی در حساب خود اثبات نمایند و این مبلغ نبایستی برداشت شود. البته چنانچه متقاضی مبلغ بالاتری را بتواند اثبات نماید شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش می دهد. در خصوص گردش مالی نیز متقاضیان نیازی به واریز یا برداشت از حساب خود ندارند و می توانند به صورت ثابت مبلغ ذکر شده را در حساب خود داشته باشند.

مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی

همانطور که بیان داشتیم از شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا داشتن پذیرش از دانشگاه های معتبر در ایتالیا می باشد. در قسمت ذیل به بیان مدراک و شرایط ویزای دانشجویی ایتالیا پرداخته ایم:

 • تکمیل نمودن فرم های ویزای تحصیلی ایتالیا
 • ارائه عکس جدید با فرمت های پاسپورت
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدارک مبنی بر داشتن محل اقامت در ایتالیا
 • اثبات تمکن مالی مناسب
 • ارائه مدارکی دال بر پوشش بیمه ای
 • مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • داشتن پاسپورت معتبر با حداقل 2 صفحه خالی

تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا

به فاصله بین آخرین مقطع تحصیلی تا زمان اپلای تحصیلی در دانشگاه جدید گپ تحصیلی گفته می شود. کشورهایی که نوع بررسی ویزا در آنها سابجکتیو می باشد و نظر آفیسر مهاجرت بسیار تعیین کننده است (مانند آمریکا) اگر گپ تحصیلی دانشجویان بالا باشد، دریافت ویزای تحصلیی با ریسک مواجه می شود. به همین دلیل بهتر است دانشجویانی که قصد تحصیل را دارند بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور اقدام نمایند. لازم به توضیح است در برخی از کشور ها مانند اتریش، فنلاند، سوئد و... در مورد گپ تحصیلی محدودیت خاصی وجود ندارد. در کشور ایتالیا نیز بهتر است دانشجویان با گپ تحصیلی پایین برای ویزا اقدام نمایند.

هزینه ویزای تحصیلی ایتالیا

دانشجویانی که تصمیم دارند با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند بایستی تمام هزینه های اصلی و جانبی خود را در نظر بگیرند. هزینه های تحصیل که بسته به نوع دانشگاه بسیار متغیر می باشد ولی به صورت میانگین 4 تا 8 هزار یورو در سال می باشد. هزینه زندگی در ایتالیا نیز برای یک دانشجو در حدود 800 الی 1000 یورو در ماه و برای یک خانواده 4 نفره در حدود 2800 یورو در ماه می باشد. علاوه بر هزینه های یاد شده برای موارد دولتی هزینه ویزای تحصیلی ایتالیا در حدود 50 یورو است.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی ایتالیا

به صورت کلی مدت زمان صدور ویزای تحصیلی ایتالیا معمولا بین 1 هفته تا 3 هفته متغیر می باشد ولی با توجه به شلوغی سفارت ایتالیا بهتر است دو الی سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلی جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نمود. دانشجویان برای دریافت روادید تحصیلی ایتالیا بایستی درخواست خود را چند ماه قبل از شروع ترم به صورت آنلاین برای سفارت این کشور ارسال نمایند و تمامی مدارک مورد نیاز را ارائه نمایند.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزاها به صورت کلی شامل ویزاهای تایپ A (ویزای فرودگاهی)، تایپ B (ویزای ترنسفر)، تایپ C (ویزای کوتاه مدت گردشگری یا بازدید) و تایپ D (ویزای بلندمدت) می باشند. ویزاهایی که برای دوره های تحصیلی بیشتر از 3 الی 6 ماه صادر می گردد زیر مجموعه ویزاهای تایپ D می باشند. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی ایتالیا 1 ساله می باشد ولی این ویزا برای مدت زمان تحصیل دانشجو قابلیت تمدید نیز دارد. برای مقطع لیسانس تا 4 سال و برای فوق لیسانس تا 2 سال شما می توانید این ویزا را تمدید نمایید.

ویزای همراه دانشجویی ایتالیا

به صورت کلی صدور ویزای همراه برای افرادی که با هر نوع ویزایی وارد کشور ایتالیا گردیده اند، طبق قانون در مواردی امکان پذیر است. لذا دانشجویان می توانند برای ویزای همراه اقدام نمایند ولی بایستی ابتدا دانشجو وارد ایتالیا گردد سپس بعد از ثبت نام نمودن در دانشگاه و مشخص شدن محل اقامتش برای همراهان خود درخواست ویزا نماید. لازم به توضیح است بر خلاف کشورهای فنلاند، سوئد، اتریش و... کشور ایتالیا در مورد ویزای همراه بسیار سختگیرانه عمل می نماید. افرادی که تصمیم به این کار دارند بایستی مجوزی را تحت عنوان Nulla Osta را از اداره اقامت محلی که در آن زندگی می کنند، دریافت نمایند. برای درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی بایستی شرایط مالی و درآمدی مناسب، محل اقامت مناسب را داشته باشد و اسناد مربوط به ازدواج را از اداره ثبت دریافت نماید و ارائه نماید.

ویزای دانشجویی ایتالیا همراه با بورسیه

شاید یکی از اصلی ترین دلایلی که بسیاری از دانشجویان قصد دریافت ویزا تحصیلی ایتالیا را دارند بورسیه های بسیار متنوع و زیادی است که در این کشور ارائه می گردد. بورسیه تحصیلی DSU برای دانشجویانی که شرایط مالی مناسبی ندارند و از کشورهای در حال توسعه قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، قابل دستیابی است. این بورسیه تمام هزینه های تحصیل، هزینه های وعده غذایی در دانشگاه، هزینه خوابگاه و هزینه فعالیت های فوق برنامه را پوشش می دهد و این بورسیه برای افرادی که بضاعت مالی مناسب برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا را ندارند، مناسب می باشد. در لیست زیر برخی از بهترین بورسیه های تحصیلی ایتالیا را برای علاقه مندان به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برشمرده ایم:

 • بورسیه دولتی ایتالیا به مبلغ 1000 یورو به دانشجویان بین المللی و پوشش هزینه های تحصیل
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا؛ شامل هزینه های تحصیل و مبلغ 13 هزار یورو در سال
 • بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه پادوا؛ پوشش دهنده هزینه تحصیل و پرداخت 9000 یورو کمک هزینه در سال
 • بورسیه دانشگاه پلی تکنیک تورین؛ معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه های پیومنت؛ پوشش دهنده هزینه تحصیل و زندگی

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

ایتالیا مقصدی ارزان با سطح علمی بالا در میان مقاصد تحصیل در خارج از کشور بوده و هست. به صورت میانگینی از امار هزینه های زندگی در ایتالیا برای فرد دانشجو بین 800 الی 1,000 یورو (هزینه خوابگاه، هزینه خوراک، اینترنت و...) در ماه متغیر و هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در حدود 2,800 یورو ماهانه می باشد. هزینه های تحصیل نیز بسته به نوع دانشگاه و رشته متفاوت می باشد. هزینه برخی از دانشگاه های ایتالیا جهت دوستداران این کشور لیست شده در جدول ذیل قرار دارد.

دانشگاه

شهریه های معمولی در سال

دانشگاه Ca' Foscari ونیز

700 تا 2200 یورو

دانشگاه میلان

3500 تا 9800 یورو

دانشگاه پلی تکنیک میلان

حداکثر 3700 یورو

دانشگاه ساپینزا رم

500 تا 1000 یورو

دانشگاه جنوا

حداکثر 3000 یورو

دانشگاه میلان

3900 یورو

دانشگاه پادوآ

حداکثر 3000 یورو

دانشگاه پاویا

0 تا 4800 یورو

 

شرایط کار ضمن تحصیل با ویزای دانشجویی ایتالیا

طبق قانون ایتالیا، دارندگان اجازه اقامت تحصیلی امکان کار به صورت کار دانشجویی در ایتالیا را خواهند داشت. به طور کلی دانشجویان خارجی فقط به صورت کارمند می توانند در حین تحصیل کار کنند و نمی توانند کسب و کار خود را ایجاد نمایند و به عنوان خود اشتغال فعالیت کنند. دانشجویان نبایستی از سقف ساعات مقرر، یعنی 1040 ساعت در سال تجاوز کنند. (دانشجویان بیست ساعت هفتگی مجوز اشتغال خواهند داشت). ذکر این نکته ضروری است که دوره های کارورزی که در برخی از برنامه های تحصیلی می باشد به عنوان ساعات کار محسوب نمی گردد.

تبدیل اقامت تحصیلی ایتالیا به کاری

در بسیاری از کشور های دنیا اجازه اقامت بعد از تحصیل برای کاریابی دانشجویان وجود دارد. به طور مثال در کشور کانادا و انگلستان دانشجویان می توانند 2 الی 3 سال اجازه اقامت پس از تحصیل را دریافت نمایند و با یافتن کار پس از تحصیل در ایتالیا می توانند اقامت خود را دریافت نمایند. افرادی که نیز با ویزای تحصیلی ایتالیا در این کشور مشغول به تحصیل هستند می توانند بعد از تحصیل به مدت 6 ماه الی 12 ماه اقامت پس از تحصیل دریافت نمایند و در همین مدت بتوانند کار مرتبط به رشته تحصیلی خود را دریافت نمایند. قطعا شرایط کار و نرخ بیکاری در کشورهایی مانند کانادا، انگلستان، فنلاند، سوئد و... نسبت به ایتالیا بهتر است.

اخذ تابعیت ایتالیا با ویزای تحصیلی

همانطور که می دانید تحصیل در خارج از کشور به عنوان یکی از برنامه های مهاجرتی شناخته می گردد. دانشجویان بعد از تحصیل خود می توانند تا 1 سال در ایتالیا اقامت داشته باشند. در مدت زمان مذکور چنانچه دانشجویان موفق به اخذ پیشنهاد شغلی شوند و استخدام گردند می توانند برای اقامت کاری ایتالیا اقدام نمایند. افرادی که به مدت 5 سال در کشور ایتالیا کار و زندگی کنند می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. افرادی که نیز اقامت دائم کشور ایتالیا را دارند بعد از گذشت 5 سال از اقامت دائم انها می توانند برای تابعیت یا شهروندی ایتالیا اقدام نمایند. برای دریافت پاسپورت ایتالیا متقاضیان بایستی شرایط زیر را داشته باشند:

 • زندگی در ایتالیا به مدت 10 سال
 • داشتن سابقه مالیاتی در ایتالیا
 • اثبات داشتن درآمد مناسب برای هزینه های زندگی در ایتالیا
 • اثبات تسلط به زبان ایتالیایی (B1)
 • داشتن دانش کافی در خصوص تاریخ و فرهنگ ایتالیا

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای تحصیلی ایتالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شرایط و مدارک ویزای تحصیلی ایتالیا چیست؟

برای دریافت ویزای دانشجویی ایتالیا، دانشجویان بایستی از دانشگاه معتبری در این کشور پذیرش خود را اخذ نموده باشند و با مدرک زبان آیلتس یا زبان ایتالیایی برای ویزا اقدام نمایند.

✅ آیا مدرک زبان برای تحصیل در ایتالیا نیاز است؟

بلی، اگرچه شاید در برخی از دانشگاه ها نیاز به ارائه مدرک زبان نباشد، ولی برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا دانشجویان بایستی مدرک زبان داشته باشند.

✅ مخارج دانشگاهی تحصیل در ایتالیا چه میزانی دارد؟

بسته به دانشگاه میزان هزینه ها متغیر می باشد، ولی از مبلغ 2 تا 8 هزار یورو متغیر می باشد.

سخن پایانی

ویزای تحصیلی ایتالیا، شرایط تحصیل در مقاطع مختلف و چک لیست ویزای دانشجویی ایتالیا جز مواردی بود که در این مقاله علمی به آن پرداختیم. به صورت کشور ایتالیا به دلیل داشتن دانشگاه های کم هزینه، بورسیه های تحصیلی متنوع و هزینه های مقرون به صرفه زندگی، یکی از کشورهای مورد نظر دانشجویان می باشد. اگرچه هزینه ها در این کشور مناسب است ولی شرایط کاری در این کشور نسبت به سایر کشورهای دنیا مانند آلمان، انگلیس، آمریکا، هلند، سویس، کانادا و... بسیار ضعیف تر می باشد و این موضوع یکی از مشکلات برای دريافت اقامت در این کشور می باشد. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم با ارائه شرایط کلی دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و مدارک مورد نیاز آن، دید شما را در خصوص تحصیل در این کشور بازتر کرده باشیم. شما سروران عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص شرایط و مدارک ویزای تحصیلی ایتالیا و راه مهاجرت تحصیلی به تاپ ترین کشورهای دنیا با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید. در قسمت دیدگاه نیز منتظر ثبت نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم.


ثبت پرسش