تحصیل داروسازی در ایتالیا

14 نظر

تحصیل داروسازی در ایتالیا یکپارچه بوده و پنج ساله می باشد. در طول تحصیل داروسازی دانشجویان در زمینه تمرین حرفه داروسازی و تخصص در زمینه دارو و محصولات بهداشتی آموزش می بینند. هدف اصلی تحصیل داروسازی ایتالیا برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، تربیت نمودن فارغ التحصیلانی می باشد که پایه علمی قوی در زمینه سلامت داشته باشند. در طول دوره تحصیل داروسازی در ایتالیا، اطلاعات تئوری و عملی با هم ترکیب و آموزش داروسازی مطابق با استاندارد های بین المللی صورت می گیرد. رشته داروسازی در ایتالیا به دانشجویان کمک می کند که اطلاعات مفید در زمینه این رشته کسب نمایند. برخی از آموزش های لازم در زمینه تحصیل داروسازی عبارتند از: منطبق نمودن بیمار با درمان داویی، دانش در زمینه تجهیزات پزشکی، کسب نمودن اطلاعات در زمینه دارو های بیوتکنولوژیک و مراقبت های دارویی. تحصیل رایگان داروسازی در ایتالیا و بازار کار داروسازی ایتالیا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. این اطلاعات با بررسی سایت های معتبر و مشورت با وکلای محلی تهیه گردیده است و صرف ارائه اطلاعات به معنی ارائه خدمات در این زمینه نمی باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه داروسازی ایتالیا می توانید با موسسه mie تماس گرفته و مشاوره اولیه رایگان دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 تحصیل داروسازی در ایتالیا

بررسی شرایط تحصیل داورسازی در ایتالیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا به دلیل شهریه مناسب و کیفیت آموزشی بالا همواره مورد توجه متقاضیان داخلی و خارجی می باشد. برای شرکت در دوره های داروسازی در ایتالیا نیاز به شرکت در آزمون و کسب نمره مورد نظر می باشد و پس از نمره، سن عاملی تعیین کننده در این آزمون می باشد یعنی در بین دو فرد با نمره آزمون یکسان، اولویت با فرد کوچکتر می باشد. برخی دیگر از شرایط تحصیل داورسازی در ایتالیا عبارتند از: ارائه مدرک دیپلم یا لیسانس که نشان دهد فرد واجد شرایط تحصیل در این مقطع می باشد و تسلط به زبان ایتالیایی یا انگلیسی بسته به دوره و دانشگاه انتخابی توسط فرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

تحصیل داروسازی در ایتالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل داروسازی در ایتالیا در مقطع کارشناسی دانش نظری و آموزش عملی در زمینه علوم دارویی ارائه می نماید. دانشجویان در این مقطع از تحصیل داروسازی دروسی چون شیمی معدنی و عالی، فارماکولوژی، بیوشیمی و فیزیولوژی دارند. برای تبدیل به داروساز شدن فرد اطلاعاتی در زمینه نقش های درمانی دارو ها، عوارض جانبی دارو ها، فارماکودینامیک، استاندارد های تولید و توزیع دارو و تداخلات احتمالی بین دارو ها کسب می نماید. یک داروساز باید بتواند موارد ذکر شده را به طور قابل دسترس برای بیماران نیز تفسیر نماید. پر طرفدار ترین دوره های داروسازی ایتالیا در دانشگاه هایی چون کاتانیا، پارما، دانشگاه پاویا، سالرنو، کاتانیا و پالرمو برگزار می گردد.

شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

داروسازی علمی می باشد که چگونگی تاثیر ماده دارویی بر بدن انسان و حیوانات را بررسی می نماید. در نتیجه داروساز می تواند با متخصصین واجد شرایط در زمینه ساخت، تحقیق و فروش دارو ارتباط داشته باشد. دوره لیسانس و کارشناسی ارشد در ایتالیا به صورت پیوسته و پنج ساله است. تحصیل داروسازی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد منجر به این می شود که فرد دانش لازم در زمینه قوانین ارائه کمک های اولیه، طبقه بندی اهداف دارو ها و تجهیزات پزشکی و اصول تجارت دارویی و اقتصاد کسب نماید. یک داروساز به بهبود و تولید دارو کمک نموده و انواع دارو ها از قرص، پودر، پماد و دارو را تهیه می نماید. افراد داروساز به بهبود فن آوری تهیه دارویی پرداخته و در مورد مسائل مربوط به خواص دارویی و قوانین استفاده به مشتریان مشاوره ارائه می نمایند. برخی از دانشگاه های محبوب ارائه دهنده این دوره ها عبارتند از: دانشگاه داروسازی Tor Vergata رم، دانشگاه پادوا، دانشگاه مسینا، دانشگاه پاویا و دانشگاه کاتانیا.

بررسی پذیرش داروسازی در ایتالیا در مقطع دکتری

رشته داروسازی ایتالیا در مقطع دکتری با هدف توجه به معاینه دارو، عفونت و ایمنی، روش های داروسازی و افزایش مهارت جهت تبدیل شدن به یک محقق داروساز می باشد. مقطع تحصیل دکتری در ایتالیا به فرد آموزش های تحقیقاتی گسترده و یکپارچه را ارائه نموده که برای آینده شغلی فرد ضروری می باشد. مدت زمان تحصیل داروسازی در ایتالیا در مقطع دکترا معمولا سه ساله است که شامل یک ترم مطالعات اضافه و 2.5 سال کار پایان نامه و تحقیق می باشد. بسته به اینکه تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی و یا به زبان ایتالیایی باشد نیاز به دانش زبانی مورد نظر می باشد. از جمله بهترین دانشگاه های ارائه دهنده مدرک دکتری داروسازی ایتالیا می توان به دانشگاه پاویا، دانشگاه Urbino، دانشگاه Naples Federico II، Second University of Naples و دانشگاه مگنا گریشیا کاتانزارو اشاره نمود.

ویزای تحصیلی ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: ویزای تحصیلی ایتالیا 

در این مقاله ما تمام جوانب ویزای تحصیلی ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

شرایط آزمون داروسازی ایتالیا (آزمون تولک داروسازی)

آزمون TOLC یک آزمون آنلاین می باشد که در داخل دانشگاه ها ارائه می گردد. از سال 2018 آزمون TOLC-I و TOLIC-E و از سال 2018 آزمون TOLIC-F به زبان انگلیسی هم برگزار می گردد. برخی از دانشگاه های ایتالیا به عنوان شرط پذیرش در رشته ایی چون داروسازی ایتالیا به برگزاری آزمون تولک داروسازی می پردازند. شرایط آزمون داروسازی ایتالیا (آزمون تولک داروسازی) به اینصورت می باشد که شامل سوالات مختلف بوده و در هر دانشگاه به طور جداگانه برگزار گردیده و نیاز به حضور فرد در دانشگاه نمی باشد و داشتن کامپیوتر و اینترنت قوی کفایت می کند. آزمون مرتبط با تحصیل داروسازی در ایتالیا، آزمون TOLIC-F می باشد. آزمون تولک داروسازی به صورت آنلاین برگزار می گردد و بر اساس نمره کسب شده فرد می تواند درخواست شرکت در دوره را مطرح نماید. برای شرکت نمودن در آزمون ورودی داروسازی ایتالیا نیاز به ارائه نمودن مدرک ب2 ایتالیایی و یا ب2 انگلیسی می باشد.

منابع ازمون داروسازی ایتالیا

آزمون ورودی داروسازی ایتالیا شامل 50 سوال می باشد و مدت زمان پاسخگویی به این سوالات 72 دقیقه می باشد. منابع ازمون داروسازی ایتالیا شامل 15 سوال زیست شناسی (20 دقیقه)، 15 سوال شیمی (20 دقیقه)، 7 سوال ریاضیات (12 دقیقه)، 7 سوال فیزیک (12 دقیقه) و 6 سوال منطق (8 دقیقه) می باشد. هر پاسخ درست یک امتیاز، هر پاسخ داده نشده صفر امتیاز  و هر پاسخ غلط 0.25 امتیاز دارد. جهت تحصیل داروسازی فرد باید نمره قبولی مورد نیاز این آزمون جهت شرکت در دانشگاه مورد نظر را کسب نماید و در این راه مطالعه نمونه سوالات آزمون داروسازی ایتالیا بسیار کمک کننده می باشد.

نمونه سوالات آزمون داروسازی ایتالیا

جهت دریافت نمودن نمونه سوالات آزمون داروسازی ایتالیا می توان به سایت www.cisiaonline.it مراجعه نموده و پس از ثبت نام در این سایت به نمونه سوالات آزمون داروسازی ایتالیا دسترسی پیدا کرد. منابع آزمون داروسازی ایتالیا در این سایت به دقت مورد بررسی قرار گرفته است که به فرد دید جامعی در زمینه این آزمون می دهد. جهت شرکت در آزمون تولک داروسازی و تحصیل داروسازی در ایتالیا به منظور آمادگی بیشتر، بررسی نمونه سوالات و شرکت در آزمون آزمایشی می تواند کمک کننده باشد.

لیست مدارک مورد نیاز پذیرش داروسازی در ایتالیا

مدارک مورد نیاز پذیرش داروسازی در ایتالیا بسته به انگلیسی و یا ایتالیایی بودن دوره متفاوت می باشد. برای تحصیل داروسازی در آزمون تولک باید شرکت نمود که در هر دانشگاه و به صورت جداگانه برگزار می گردد. شخص باید نمره مورد نظر را کسب نماید تا واجد شرایط شرکت در دوره های داروسازی ایتالیا گردد. داروسازی دانشگاه Tor Vergata و داروسازی دانشگاه بولونیا به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد و جهت شرکت نمودن در این دوره ها فرد بایستی که مدرک زبان انگلیسی داشته باشد و جهت شرکت نمودن در دوره های به زبان ایتالیایی، ارائه مدرک زبان ایتالیایی الزامی می باشد.

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

علاوه بر امکان تحصیل داروسازی به زبان ایتالیایی، امکان تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که این بر جذابیت تحصیل داروسازی در کشور ایتالیا می افزاید. بیشتر دوره های داروسازی این کشور به زبان ایتالیایی می باشد ولی برخی از دانشگاه ها تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. دو دانشگاه بولونیا و تور ورگاتا دوره های به زبان انگلیسی ارائه می دهند که جهت شرکت در این دوره نیاز به شرکت در آزمون TOLIC-F می باشد. برای شرکت در این دوره ها نیاز به دانش مناسب زبان انگلیسی حداقل تا حد آیلتیس 5.5 می باشد.

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان ایتالیایی

در اکثر دانشگاه های ایتالیا تحصیل داروسازی به زبان ایتالیایی بوده و در واقع تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان ایتالیایی رایج می باشد برای تحصیل داروسازی به زبان ایتالیایی نیاز به شرکت در آزمون TOLIC-F به زبان ایتالیایی می باشد و شخص باید مدارک زبان ایتالیایی چون CILS و CELI در حد B1/B2 ارائه نماید. جهت واجد شرایط شرکت در این دوره ها شدن، شخص باید نمره مورد نیاز در آزمون تولک را کسب نماید و دارای شرایط سنی مناسبی نیز باشد. خواندن نمونه سوالات آزمون داروسازی ایتالیا در این زمینه می تواند به فرد متقاضی کمک شایانی نماید.

شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

بر اساس درآمد خانواده در کشور ایتالیا هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه نیز تعیین می گردد. هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا از 500 تا 3.000 یورو در دانشگاه های ارائه دهنده این دوره متغیر می باشد. امکان تحصیل رایگان داروسازی در ایتالیا و با دریافت بورسیه امکان پذیر می باشد و فرد جهت بهره مندی از این بورسیه ها باید به زمان ارائه و ظرفیت آنها نیز توجه نماید. علاوه بر شهریه دانشگاه باید سایر هزینه هایی زندگی همچون خورد و خوراک، اجاره و حمل و نقل نیز باید در نظر گرفته شود که بسته به مکان زندگی و سبک زندگی هر فردی متغیر می باشد.

بورسیه داروسازی ایتالیا

امکان دریافت بورسیه داروسازی ایتالیا برای افرادی که می خواهند تحصیل رایگان داروسازی در ایتالیا داشته باشند وجود دارد. این بورسیه ها بین 2.000 تا 30.000 یورو در سال متغیر می باشند. در زیر چند مورد از بورسیه داروسازی ایتالیا و میزان بورسیه ذکر گردیده است.

بورسیه

مقطع تحصیلی

میزان بورسیه

Canon Foundation Research Fellowships, 2023

مناسب اروپایی ها و ژاپنی ها در هر مقطع

22.500 الی 27.000 یورو سالیانه

Unibo Action 1&2 Study Grants For International Students

لیسانس-مناسب دانشجویان بین المللی

11.000 یورو+شهریه

Roberta Sykes Scholarships

ارشد و دکتری-استرالیایی ها

تا 30.000 دلار سالیانه

John Monash Scholarships 2021

ارشد و دکتری- استرالیایی ها

70.000 دلار استرالیا سالیانه+هزینه سفر

BeArt Presets Academic Scholarships 2022-2023

کارشناسی و کارشناسی ارشد-تمام ملیت ها

2.000 دلار

 

معرفی بهترین دانشگاه های داروسازی ایتالیا

امکان تحصیل داروسازی در ایتالیا در دانشگاه های با رنکینگ بالای جهانی وجود دارد. امکان دریافت بورسیه های ایتالیا و شهریه پایین تر دانشگاه های ایتالیا از یک طرف و امکان تحصیل نمودن به زبان انگلیسی از طرف دیگر، این کشور را به مقصدی محبوب جهت تحصیل داروسازی تبدیل کرده است. از جمله بهترین دانشگاه های داروسازی ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دانشگاه میلان
 • دانشگاه ناپل فدریکو دوم
 • دانشگاه ساپینزای رم
 • دانشگاه Florence
 • دانشگاه Bologna
 • دانشگاه Padua
 • دانشگاه Messina
 • دانشگاه Pisa
 • دانشگاه Salerno
 • دانشگاه Turin
 • دانشگاه Parma
 • دانشگاه کاتولیک Sacred Heart
 • دانشگاه Perugia
 • دانشگاه کاتانیا

دانشگاه داروسازی Tor Vergata رم

یکی از دانشگاه های برتر ایتالیا دانشگاه تور ورگاتا می باشد که دوره های داروسازی به زبان انگلیسی ارائه می نماید. دانشگاه داروسازی Tor Vergata رم دوره به زبان انگلیسی ارائه می کند که این دوره ها پنج ساله می باشند و دانشجو باید 300 واحد درسی جهت دستیابی به مدرک کسب نماید. انتخاب دانشجویان جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا در این دانشگاه بر اساس دانش زبان انگلیسی فرد، پیشینه علمی و سابقه تحصیلی پیشین و آزمون کتبی و شفاهی صورت می گیرد. این دوره به نسل جوان می آموزد چگونه با فارماکولوژی پیشرفته و بیو تکنولوژی پیشرفته کنار بیایند.

تحصیل داروسازی دانشگاه بولونیا

یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه ها در ایتالیا دانشگاه بولونیا می باشد که امکان تحصیل رشته داروسازی را فراهم می نماید. تحصیل داروسازی دانشگاه بولونیا یک دوره به زبان انگلیسی می باشد که نیاز به شرکت در آزمون TOLIC-F و کسب نمره لازم در این دوره دارد و هم نیازمند دریافت مدرک زبان انگلبسی می باشد و حداقل نمره مورد قبول آیلتس 5.5 و یا معادل تافل آن می باشد. برخی از رشته های موجود در این دانشگاه عبارتند از رشته ژنتیک، فارماکولوژی، زیست شناسی، فارماکوپیدمیولوژی، ارتقاء سلامت و شیمی دارویی.

بازار کار داروسازی در ایتالیا

ایتالیا یکی از پیشرو ترین تولید کننده گان دارو در اروپا می باشد. پس از تحصیل داروسازی در این کشور امکان کار را فراهم نموده و بازار کار داروسازی در ایتالیا خوب می باشد. ارزش تولید بخش داروسازی در سال 2019 در ایتالیا بیش تر از 34 میلیارد یورو بوده و این میزان همواره در حال افزایش می باشد. شرکت هایی که فعال در زمینه داروسازی می باشند سالیانه بیش از 67 هزار نفر را استخدام می نمایند که بیشتر آنها تحصیلات عالی داشته و ماهر هستند. در سال 2019 مجموع درآمد این شرکت ها بیشتر از 31 میلیارد یورو بوده است و دارای ارزش افزوده 9.2 میلیارد یورویی بوده که به اقتصاد کشور در این سال کمک شایانی نموده است.

حقوق داروسازی در ایتالیا

حقوق داروسازی در ایتالیا حدود 4.900 یورو در ماه می باشد. میزان کمترین دستمزد پس از تحصیل داروسازی ایتالیا 2.550 یورو و بیشترین دستمزد 7.500 یورو در ماه می باش. میانگین حقوق داروسازی در ایتالیا حمل و نقل، مسکن و سایر مزایا را نیز در بر می گیرد. حقوق داروسازی در ایتالیا به موارد مختلفی بستگی دارد برخی از این موارد عبارتند از میزان تجربه و مهارت در کار، جنسیت و موقعیت مکانی که فرد در آن مشغول به کار می باشد. با افزایش میزان تجربه، میزان حقوق دریافتی فرد هم افزایش می یابد.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته داروسازی

ایتالیا کشوری زیبا و دارای شهرهای دانشجویی برتر می باشد که به دانشجویان اجازه تجربه زندگی متفاوت در این کشور را می دهد. امکان اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته داروسازی پس از مقطع ارشد و دکتری می باشد و اقامت پس از تحصیل داروسازی در ایتالیا در مقطع لیسانس تعریف شده نمی باشد. در واقع گزینه اقامت پس از تحصیل در ایتالیا فقط برای فارغ التحصیلان دکترا و کارشناسی ارشد سطح 2 امکان پذیر می باشد. امکان 6 الی 12 ماه اقامت پس از تحصیل بر اساس دانشگاه و مقطع تحصیلی در ایتالیا وجود داشته که تنها با پیدا نمودن شغل قابل تمدید بوده و در غیر اینصورت فرد باید از ایتالیا خارج گردد. در صورت پیدا کردن کار پس از تحصیل و پرداخت بیمه و مالیات و دریافت حقوق مورد نظر، پس از 5 سال فرد می تواند درخواست اقامت دائم داده و بعد آن در صورت برآورده کردن پیش نیاز ها لازم درخواست پاسپورت دهد.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ تحصیل داروسازی در ایتالیا چند سال طول می کشد؟

دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد پنج ساله و پیوسته می باشند و دوره های دکتری نیز سه ساله می باشند.

✅ منابع آزمون داروسازی ایتالیا به چه صورت می باشد؟

آزمون تولک داروسازی شامل 5 بخش زیست (15 سوال)، شیمی (15 سوال)، فیزیک (7 سوال)، ریاضی (7 سوال) و منطق (6 سوال) می باشد.

✅ میانگین حقوق داروسازی در ایتالیا چه میزان می باشد؟

بازار کار داروسازی در ایتالیا نسبتا خوب بوده و میانگین حقوق یک داروساز حدود 4.900 یورو در ماه می باشد.

✅ هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا چه میزان می باشد؟

شهریه دانشگاه جهت تحصیل داروسازی ایتالیا بین 500 تا 3.000 یورو متغیر می باشد و هزینه های زندگی در ایتالیا نیز بسته به سبک زندگی فرد در نظر گرفته می شود.

سخن پایانی

ایتالیا کشوری زیبا در اروپای جنوبی بوده و این کشور آب و هوایی معتدل دارد. این کشور دارای دانشگاه هایی با کیفیت بالا که رتبه خوبی نیز در رتبه بندی جهانی دارند می باشد. تحصیل در کشور ایتالیا ارزان بوده و این کشور امکان دریافت بورسیه را برای دانشجویان خود فراهم نموده است. داروسازی همواره جزو رشته های پرطرفدار در دنیا بوده و همواره طرفداران خاص خود را داشته است. تحصیل داروسازی در ایتالیا نیز طرفداران خاص خود را داشته و دانشگاه های آن امکان تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی را فراهم می کنند. به آزمون تولک جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا نیاز می باشد و نمره آن عاملی تعیین کننده جهت شرکت در این دوره ها می باشد. در این مقاله سعی گردید به مقوله تحصیل رایگان داروسازی در ایتالیا، بازار کار داروسازی در ایتالیا، منایع آزمون داروسازی ایتالیا و کلا به بررسی داروسازی ایتالیا پرداخته شود. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه داروسازی و دیگر رشته ها می توانید در ساعات کاری تعریف شده با موسسه mie تماس گرفته و سوالات خود را با مشاورین ما در میان نهاده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. 

امتیاز 3.89 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
بهرام
سلام وقت بخیر. هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب هزینه تحصیل از ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو متغیر است.
مهرداد
سلام و عرض ادب آیا شرط سنی نداره؟ مثلا با 33 سال سن میشه تحصیل کرد؟ و اینکه آیا گپ تحصیلی حساس خواهد بود؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. پذیرش در دانشگاه ها بسته به قبولی شما در آزمون IMAT است و شرایط سنی بالا و گپ تحصیلی شانس پذیرش و ویزا را کاهش می دهد.
کامرانی راد
سلام و وقت بخیر من میخواستم بپرسم که برای تحصیل داروسازی آیا شرایط سنی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرط سنی برای مسئله ویزا مطرح است. هرچه گپ تحصیلی پایین تر باشد شانس ویزا بیشتر است.
نگار همتی
سلام وقت بخیر برای تحصیل داروسازی ایتالیا میشه بدون آزمون هم وارد دانشگاه شد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام خیر شرکت در ازمون آی مت الزامی می باشد.
سحر
سلام، تحصیل داروسازی در ایتالیا فقط به زبان ایتالیایی امکانپذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.
مرضیه همتی
سلام عرض ادب من ۱۸ ساله هستم و میخوام داروسازی در ایتالیا بخونم چجوری میتونم بدون آزمون برای دانشگاه های ایتالیا اقدام کنم ؟ امکانش هست ؟ یا حتما باید آزمون بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. عزیزانی که قصد اقدام برای تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در ایتالیا را داشته باشند باید حتما در آزمون IMAT شرکت کرده و نمره مناسبی را کسب کنند و بدون آزمون امکان تحصیل را نخواهند داشت.
سحر
سلام، برای پذیرش دانشگاه در رشته داروسازی آیا باید حتما آزمون ورودی دانشگاه رو بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی نیاز به قبولی در آزمون آی مت می‌باشد
Bahman
سلام وقت بخیر هزینه های تحصیل داروسازی بیشتر هست یا فیزیوتراپی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بسته به دانشگاه هزینه ها متفاوت است اما عموما تحصیل داروسازی هزینه بیشتری دارد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 28 سالمه لیسانس داروسازی دارم ایلتس 6 دارم و قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا رو دارم ازنظر شما شانس اقدام دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شانس اقدام خواهید داشت ولی با توجه به اینکه بایستی روند معادل سازی رشته‌تان را طی کنید پیشنهاد می‌شود با موسسه تماس حاصل نمایید‌
Farzan
سلام وقتتون بخیر آیا برای تحصیل داروسازی در ایتالیا هم باید آزمون آیمت داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله مخاطب گرامی برای اخذ پذیرش در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی شرکت در آزمون آی مت الزامی می‌باشد.
عسل
سلام خسته نباشید بنده ۳۰ سالمه برای مقطع ارشد میخواستم اقدام کنم سطح زبانم ایلتس ۶ هستش و رشتم داروسازیه ممنون میشم بفرمایید ایا شرایط بنده میخوره و بازار کار ایتالیا برای این رشته خوبه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز سن شما کمی ریسک ویزا دارد و پیشنهاد می‌شود برای کشورهایی که روی ن و گپ تحصیلی حساس نمی‌باشند اقدام نمایید. اما برای بررسی رزومه خود با جزئیات بیشتر می‌توانید با کارشناسان تماس حاصل نمایید.
موسایی
سلام بنده ۲۸سالمه برای مقطع ارشد میخواستم اقدام کنم سطح زبانم ایلتس ۷ هستش و رشتم داروسازیه ممنون میشم بفرمایید ایا شرایط بنده میخوره برای رشته دارو سازی اقدام کنم ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بله امکان اقدام وجود دارد.برای دریافت مشاوره می توانید با موسسه تماس حاصل نمایید.
سمیرا
سلام‌روز بخیر یرای اینکه بتونیم توی رشته داروسازی تحصیل کنیم نیاز هست که کنکور قبلش قبول شده باشیم تو ایران؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر نیازی به قبولی در کنکور ایران نمیباشد.
نادیا
سلام روزتون به خیر من ۳ سال هست که دانشجوی داروسازی هستم؛ اگر بخوام به ایتالیا برم و اونجا ادامه بدم، امکانش هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به دانشگاه مقصد دارد که واحدهای شما را بپذیرد یا خیر
مشاوره رایگان