ویزای فرانسه

20 بهمن 1401 بدون نظر

ویزای فرانسه، قیمت و شرایط انواع ویزای فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. چگونه می توان ویزای کاری کشور فرانسه را اخذ کرد؟ انواع ویزاهای کشور فرانسه چه هستند؟ ویزای تحصیلی در کشور فرانسه چگونه است؟ درخواست ویزای فرانسه از زوایای بسیاری مورد بحث خواهد بود. در این مقاله سعی شده است ضمن پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان، تمامی مراحل و روش های اخذ ویزا در کشور فرانسه توضیح داده شود. امیدواریم بعد از خواندن این مقاله که با تحقیق در سایت دولت فرانسه و استفاده از تجربه وکیل فرانسوی تنظیم شده، شما با تمامی روش های اخذ ویزای فرانسه و شرایط ویزای فرانسه آشنا شده باشید. موسسه ملک پور با استفاده از کارشناسان و مشاوران مجرب در زمینه مهاجرتی می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. شما همراهان گرامی می تواند با کارشناسان موسسه MIE برای دریافت ویزای فرانسه مشاوره رایگان داشته باشید.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به فرانسه


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

خرید ملک در مالزی

ویزای فرانسه

درباره کشور فرانسه

فرانسه کشوری مهاجر پذیر و بزرگترین کشور اروپایی محسوب می شود که در اروپای غربی با حکومتی جمهوری است. پاریس بزرگترین شهر کشور، مرکز اصلی تجاری فرهنگی و همچنین پایتخت فرانسه است. مساحت کشور فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی، حدوداً ۵۴۷ هزار کیلومتر مربع، تقریباً ۲ برابر انگلستان است. فرانسه کمی بیشتر از ۶۲ میلیون نفر جمعیت دارد. سایر شهرهای بزرگ فرانسه،لیون، مارسی، لیل و تولزو است. اکثر مردم فرانسه به زبان فرانسوی صحبت می کنند. واحد پول رسمی کشور فرانسه یورو می باشد. هزینه زندگی در فرانسه همانند کشور های همسایه خود است ولی این هزینه در پاریس ممکن است مقداری گرانتر باشد‌.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت فرانسه 


کشور فرانسه به واسطه مناطق دیدنی بسیار، سواحل زیبا و آب و هوای متنوع، یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان محسوب می شود. افراد ممکن است به دلایل مختلف مانند کار، تحصیل، سفر، دیدار از دوستان یا خانواده، تجارت و...، به دنبال اخذ ویزای این کشور باشند. برای آشنایی با انواع ویزای فرانسه و روش ها و مدارک مورد نیاز جهت اخذ آن ها، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع ویزای فرانسه

شرایط ویزای فرانسه به تابعیت فعلی شما بستگی دارد. اگر شهروند اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس هستید نیازی به درخواست ویزای فرانسه یا اجازه اقامت در فرانسه ندارید. برای اموری مانند سفر، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا پیوستن به خانواده ممکن است تصمیم به سفر به کشور فرانسه داشته باشید. در این قسمت توضیح خواهیم داد که بسته به شرایط خود، به کدام ویزای فرانسه نیاز دارید. به طور کلی دلیل ورود شما به کشور فرانسه و اخذ ویزا در یکی از گروه های زیر قرار دارد:

 • ترانزیت و حمل و نقل فرودگاهی
 • جهانگردی
 • دیدار با خانواده و دوستان
 • تجارت
 • ویزیت رسمی یا کار
 • دلایل پزشکی
 • اهداف تحصیلی
 • اهداف فرهنگی، ورزشی، فیلم

حال که متوجه شده اید دلایل اخذ ویزای فرانسه چه می تواند باشد، لازم است با انواع ویزاهای این کشور نیز آشنا شوید. انواع ویزای شینگن که فرانسه را نیز شامل می شود به قرار زیر است:

ویزای نوع A

ویزای حمل و نقل هوایی است که به دارنده آن اجازه می دهد از طریق منطقه هوایی در منطقه شینگن سفر کند.

ویزای نوع B

ویزای حمل و نقل است که به دارنده آن اجازه می دهد از طریق منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه سفر کند. اعتبار این ویزا بیش از 5 روز نمی باشد. به دارنده آن اجازه می دهد بدون ورود به منطقه شینگن، صرفاً برای ترانزیت و جا به جایی یا تغییر هواپیما وارد منطقه خاصی شود. عمدتاً دریانوردان خارجی که فقط باید برای مدت بسیار کوتاه در یکی از بنادر این کشور وارد می شوند، نیاز به این ویزا دارند.

ویزای نوع C

ویزای کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می دهد بسته به اعتبار ویزا برای مدت زمان مشخصی در منطقه شینگن اقامت داشته باشد. دارنده این ویزا اجازه کار، تحصیل و سرمایه گذاری را ندارد. این دسته خاص را با توجه به هدف دارنده سفر می توان به صورت زیر بدست آورد:

 • ویزای یکبار ورود
 • ویزای دو بار ورود 
 • ویزای چند بار ورود 

ویزای نوع D

به افراد خاصی اعطا می شود که قرار است در یکی از کشورهای شینگن در حال تحصیل، کار یا اقامت دائم باشند. ویزای ملی می تواند یک بار ورود باشد؛ به افرادی که برای مدت معینی نیاز به اقامت در کشور شینگن دارند و تنها برای یک هدف اعطا می شود و پس از آن به کشور خود باز می گردند. ویزای ملی چند ورودی نیز برای افراد خاصی اعطا می شود؛ به دارنده آن اجازه می دهد تا به دلخواه خود به این کشور شنگن سفر کند و از آن خارج شود و همچنین بدون نیاز به ویزا اضافی در کل منطقه شینگن سفر کند.

ویزای تحصیلی فرانسه

جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه شخص باید حتماً از یک مؤسسه آموزشی پذیرش داشته باشد. البته تحصیل در این موسسه ها مجانی است. این پذیرش می تواند با توجه به سن فرد از مدارس، کالج و یا از دانشگاه باشد. تحصیل در مدارس فرانسه - دولتی مخصوص کسانی است که اقامت دائم دارند و اگر شخصی با ویزای تحصیلی وارد فرانسه شده باشد، فقط از طریق تحصیل در مدارس خصوصی می تواند پذیزش بگیرد. اما امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی برای افراد خارجی نیز وجود دارد. دانش آموزان و دانشجویانی که مایل به حضور در هر نوع مؤسسه آموزشی هستند، به عنوان دوره های دانشگاهی، دوره های زبان فرانسه و سایر موارد، برای مدت زمان کوتاه تر از سه ماه می توانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند. البته برای دوره های آموزشی بیشتر از ۳ ماه، پس از ورود به فرانسه ویزای طولانی مدت که یک سال می باشد و به اندازه طول دوره تحصیل و طی شرایط و مراحل قانونی قابل تمدید است. لازم به ذکر است ویزای تحصیلی فرانسه از نوع تایپ D و چند بار ورود می باشد. مزیت ویزای تحصیلی قرانسه این است که امکان گرفتن ویزا برای همراه نیز وجود داردو. 

ویزای کاری فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه از طریق کار شما باید از سوی کارفرما یک قرار داد جهت دعوت به کار داشته باشید. این نوع ویزا برای اقامت بالاتر از سه ماه صادر می شود و اعتبار آن یک سال است. نوع دیگری از ویزای کاری فرانسه، ویزای راه اندازی شرکت یا سرمایه گذاری است که فرد متقاضی دریافت این ویزا باید مدارک و مستندات مربوط به سرمایه، منابع و بیزینس پلن خود را ارائه دهد. نوع دیگر ویزای کاری مربوط به ورزشکاران حرفه ای است که اگر شخص به صورت کارمند با دریافت حقوق جهت ویزا اقدام کند، در این صورت باید از سمت یک باشگاه یا مجموعه ورزشی مورد حمایت مالی قرار گرفته و از طریق آن باشگاه یا مجموعه ورزشی نیز بیمه شود. یک نوع از ویزای کاری دیگر نیز در فرانسه وجود دارد که مربوط به کارهای خیرخواهانه است. اگر شما قصد چنین کاری را دارید جهت اخذ این ویزا باید از مؤسسه ها و مراکز خیریه مورد تأیید کشور فرانسه اقدامات خود را شروع کنید.  

ویزای درمانی فرانسه

اگر شخصی به دلایل پزشکی و به واسطه بیماری نیاز به سفر به کشور فرانسه را داشته باشد، می تواند با دریافت این ویزا جهت پیگیری درمان خود به یکی از مراکز درمانی کشور فرانسه مراجعه کند. شخص مورد نظر جهت اخذ این ویزا باید ابتدا دلایل پزشکی خود را در فرم درخواست خود انتخاب کند. این ویزا بیمار را قادر می سازد طی ۶ ماه مراحل درمان خود را در هر مرکز درمان یا بیمارستانی که امکانات بیماری مورد نظر را داشته باشد انجام دهد.

شرایط مهم جهت اخذ این ویزا بدین شرح است:

 • پذیرش از درمانگاه یا بیمارستان فرانسوی که شامل اطلاعاتی از قبیل تشخیص بیماری، هزینه های بیمار و اطلاعات مربوط به درمان می باشد.
 • پرداخت هزینه های درمان و ارائه رسید
 • نشان دادن تمکن مالی جهت توانایی پرداخت سایر هزینه های درمان
 • برای افراد زیر ۱۸ سال رضایت نامه والدین

ویزاهای بلند مدت کشور فرانسه

با توجه به دلایل سفر به کشور فرانسه، ویزای فرانسه ممکن است بلند مدت یا کوتاه مدت صادر شود. ویزاهای کوتاه مدت، ویزای نوع A،B یا C ویزاهای موقت هستند، که به دلایل توریستی یا ترانزیت برای مدت محدودی صادر خواهند شد. بنابراین ویزای ترانزیت فرانسه و ویزای فرانسه توریستی از جمله ویزاهای کوتاه مدت این کشور محسوب می شوند.

 ویزای بلند مدت کشور فرانسه ویزای تایپ D می باشد که به دلایل زیر ممکن است صادر شود:

 • کار یا تجارت

 همانطور که در قسمت ویزای کار با این نوع آشنا شدید، افراد با داشتن پیشنهاد کار، راه اندازی بیزنس و یا با داشتن حامی مالی امکان اخذ این ویزای بلند مدت را خواهند داشت. در ابتدا مدت زمان اعتبار این ویزا یک ساله است. در صورت پایداری کسب و کار یا پیشنهاد کار امکان تمدید این ویزا وجود دارد. در صورتی که این ویزا به مدت 5 سال تداوم داشته باشد، امکان اخذ اقامت دائم برای متقاضی خواهد بود.

 • تحصیل

ویزای تحصیل نیز نوع دیگری از ویزای بلند مدت می باشد. از طریق این ویزا نیز فرد برای مدت تحصیل اجازه اقامت در این کشور را خواهد داشت. البته این ویزا نیز هر ساله تمدید می گردد. بدون دریافت پیشنهاد کار پس از تحصیل در فرانسه، امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم وجود ندارد.

 • خود حمایتی یا تمکن مالی

این ویزا برای افرادی صادر می شود که با اثبات تمکن مالی خود، قصد اقامت بدون نیاز به کار را خواهند داشت. افراد با داشتن پول نقد و اسناد ملکی و منابع درآمدی در کشور خود ثابت می کنند که می توانند از پس هزینه های زندگی خود در کشور فرانسه بر بیایند. برای این افراد نیز پس از 5 سال، امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد. با داشتن مجوز اقامت از طریق تمکن مالی متقاضی می تواند خود و فرزنداش به صورت رایگان در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنند، از طرفی امکان سرمایه گذاری به روش های مختلف هم از این طریق برای متقاضی وجود دارد.

دیگر ویزاهای فرانسه

تاکنون با انواع ویزاهای کشور فرانسه آشنا شده اید. همانطور که می دانید افراد غیر از اتحادیه اروپا و سوئیس برای ورود به کشور فرانسه به هر منظور، ملزم به اخذ ویزا خواهند بود. بنابراین لازم است دلایلی را که یک فرد را مجبور به اخذ ویزا می کند بشناسید. اما آنچه تاکنون گفته شده، تمام ویزاهای مورد استفاده برای کشور فرانسه نمی باشد. در جدول ذیل می توانید همه دلایلی را که برای اخذ ویزای فرانسه وجود دارد به همراه توضیحات لازمه مشاهده فرمایید.

 

دلایل اخذ ویزا

توضیحات

ترانزیت

ویزای حمل و نقل فرودگاه است که به دارنده آن اجازه می دهد بدون ورود به منطقه شینگن، صرفاً برای ترانزیت و جا به جایی و تغییر هواپیما وارد فرودگاه این کشور شود. عمدتاً دریانوردان خارجی، که فقط باید برای مدت بسیار کوتاه در یکی از بنادر این کشور وارد می شوند نیز نیاز به این ویزا دارند.

جهانگردی

افرادی که قصد سفر به هر یک از کشورهای این سرزمین را برای گشت و گذار و تجربه فرهنگ، معماری، غذاها و موارد دیگر دارند، در این دسته قرار می گیرند.

بازدید از خانواده یا دوستان

افرادی که دارای اعضای خانواده یا دوستانی هستند که به طور قانونی در منطقه شینگن اقامت دارند، در صورت تمایل به دیدار از آنها، می توانند برای این ویزا درخواست دهند. در این صورت متقاضی باید دعوت نامه از یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود داشته باشد که در کشور فرانسه اقامت دارند.

تجارت

صدور این ویزا برای متقاضیانی امکان پذیر است که با اهداف تجاری به فرانسه سفر می کنند.

ویزیت رسمی یا کار

اگر برای انجام وظیفه رسمی و شغلی خود به فرانسه سفر می کنید، از این ویزا استفاده می کنید.

دلایل پزشکی

برای سفر به منظور معالجه پزشکی از این نوع ویزا استفاده می کنند.

اهداف تحصیلی

دانش آموزان و دانشجویانی که مایل به حضور در هر نوع مؤسسه آموزشی هستند، از این ویزا بهره می برند.

اهداف فرهنگی، ورزشی و فیلم

این ویزا برای افرادی صادر می شود که با هدف حضور در یک برنامه فرهنگی/ ورزشی/ مذهبی و نمایش یا ساخت فیلم مایل به سفر به اروپا هستند.

اقامت تمکن مالی یا خودحمایتی

در فرانسه این امکان وجود دارد که افراد به واسطه داشتن تمکن مالی خوب و منابع مالی قانونی برای تامین هزینه های زندگی، اقامت این کشور را اخذ کنند. به این نوع ویزا، تمکن مالی یا خودحمایتی اطلاق می شود. افراد پس از کسب اقامت اجازه کار نخواهند داشت. امکان تحصیل و خرید ملک برای متقاضی وجود دارد.

 

ویزای فرانسه با دعوتنامه

راه های مختلفی برای اخذ ویزای شنگن فرانسه وجود دارد که یکی از آنها از طریق دعوتنامه می باشد. دعوت نامه ها برای درخواست ویزای فرانسه مورد قبول می باشد که از طرف بستگان درجه یک، دوست و آشنا شرکت و برگزار کننده سمینار و همایش های معتبر ارسال گردد.

 شاید با خود بگویید کدام دعوتنامه از شانس بیشتری برای موفقیت اخذ ویزای شینگن فرانسه برخوردار است که باید گفت: دعوتنامه ای که از سوی اقوام درجه یک متقاضی ارسال می گردد، از شانس بیشتری برای متقاعد کردن افسر اداره مهاجرت فرانسه برای اعطای ویزای شینگن فرانسه برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که ویزای فرانسه با دعوتنامه شرایط ویژه ای را برای افراد به وجود نخواهد آورد و همچنان افراد ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز، هزینه ها و انجام پروسه اخذ ویزا می باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه

مدارک و اسناد عمومی مورد نیاز برای درخواست ویزای فرانسه به شرح زیر است:

تحصیل دکترا در اتریش

 • تکمیل فرم در خواست ویزا

شما می توانید فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه را به صورت الکترونیکی پر کرده و سپس از نسخه پرینت بگیرید. نمونه فرم پر شده ویزای فرانسه را می توانید با جستجو در منابع معتبر به دست آورید.

 • 2 قطعه عکس

عکس باید فرم گذرنامه ای داشته باشد. (اخیراً عکس باید تمام چهره با پس زمینه روشن باشد.)

 • گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی شما

گذرنامه شما باید حداقل 2 صفحه خالی و 3 ماه اعتبار داشته باشد.

 • کپی از رزرو بلیط برگشت شما

خرید بلیط قبل از اخذ ویزا توصیه نمی شود.

 • تأیید بیمه ویزای سفر با حداقل پوشش 30،000 € در فرانسه و کل منطقه شینگن

برای درخواست ویزای فرانسه، سفارت/ کنسولگری فرانسه به بیمه نامه سفر شینگن نیاز دارد که در تمام کشورهای شینگن معتبر باشد.

 • نامه ای حاوی هدف سفر به فرانسه و برنامه سفر
 • اثبات محل اقامت برای مدت زمان اقامت شما در فرانسه
 • اثبات وضعیت مدنی (سند ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت سهمیه در صورت وجود)
 • اثبات تمکن مالی کافی برای دوره اقامت

میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه

میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه از اصول اساسی برای گام برداشتن در این مسیر است زیرا که عدم اثبات آن منتج به ریجکت ویزای فرانسه خواهد شد. این مقدار بسته به روش مهاجرتی شامل موارد خاصی می باشد. مثلا برای خودحمایتی فرانسه اثبات تمکن مالی در سطح درآمد ماهانه، اسناد ملکی و... می باشد.البته این بخش برای مجاز بودن درخواست مسیر است و میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه بیشتر مفهوم هزینه های روزمره زندگی را می رساند.

با اثبات میزان خاصی در حساب شخص متقاضی به ازای هر روز اقامت می توان درخواست روادید داد. داوطلب روادید فرانسه باید بتواند به سفارت یا کنسولگری میزان 120 یورو روزانه را داراست. در صورتی که محل اسکان (هتل-سایر موارد) داشته باشد این مبلغ به 65 یورو برای اسکان هتل و 32.25 یورو در محل اقامت ارزانتر، کاهش پیدا می کند.

هزینه ویزای فرانسه

برای دستیابی به روادید، هزینه ویزای فرانسه و مبالغی را برای صدور این مدرک ارزشمند پرداخت نمایید. این مبالغ دولتی برای گروه های مختلف متفاوت می باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که شرح دقیقی از این هزینه ها را در جدول زیر ارائه دهیم:

نوع ویزا

هزینه

افرادی که هزینه پرداخت نمی کنند

ویزای شینگن و

ویزای ترانزیت فرودگاهی

بزرگسال: 80 یورو

کودک 6 تا 12 سال: 40 یورو

فرزندان زیر 6 سال، همسر خارجی

ملیت فرانسوی و اعضای خارجی خانواده ها

اتباع سایر کشورهای عضو

اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس.

 

ویزای کوتاه مدت برای

گوادلوپ، فرانسوی

گویان، مارتینیک،

یونیون، سنت مارتین

و سنت بارتلمی

 

بزرگسال: 60 یورو

کودک 6 تا 12 سال: 35 یورو

فرزندان زیر 6 سال، همسر خارجی

ملیت فرانسوی و اعضای خارجی خانواده ها

اتباع سایر کشورهای عضو

اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس.

 

ویزای طولانی مدت

بزرگسال: 99 یورو

کودک 6 تا 12 سال: 50 یورو

همسر خارجی تبعه فرانسوی

 

ویزای کوتاه مدت برای نیو

کالدونیا، فرانسوی

پلینزی، والیس و

فوتونا، سنت پیر و

میکلون، مایوت و

فرانسوی جنوبی و

سرزمین های قطب جنوب

بزرگسال: 9 یورو

 

همسر خارجی تبعه فرانسوی و خارجی

اعضای خانواده های اتباع دیگر

کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس

 

 

سایت سفارت فرانسه و تعیین وقت سفارت

درخواست های ویزا ارائه شده در ایران توسط سفارت فرانسه در تهران بررسی می شود که به تنهایی مجاز به تصمیم گیری در مورد درخواست های ویزای فرانسه است. برای درخواست های ویزای کوتاه مدت، برنامه داشته باشید که پرونده خود را حداقل 15 روز قبل از تاریخ عزیمت برنامه ریزی شده ارسال کنید. برای ویزای بلند مدت شما می توانید حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفر اقدام به اخذ ویزا نمایید. درخواست های ویزا را نمی توان زودتر از 6 ماه قبل از تاریخ سفر تعیین کرد. برنامه های تمدید ویزای سفر را می توان ظرف 3 ماه پس از انقضا ویزای معتبر ارسال کرد. برای تعیین وقت قبلی و اطلاع از اطلاعات مربوط به مکان درخواست خود باید به سایت France-Visas سایت سفارت فرانسه مراجعه نمود. پیگیری ویزای فرانسه نیز از طریق راه های تماس و برقراری ارتباط با سفارت فرانسه امکان پذیر است. تمامی محتویات این مقاله توسط مؤسسه MIE تهیه و جمع آوری شده است، لذا هر گونه کپی برداری از آن بدون کسب اجازه و ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام می باشد.

مدت زمان اعتبار و صدور ویزای فرانسه

بسیاری از متقاضیان به دنبال یافتن پاسخ سوالاتی همچون مدت زمان صدور ویزای فرانسه و اعتبار این ویزا می باشند که در این رابطه باید گفت: افراد پس از اینکه پرونده مهاجرت خود را تکمیل و همه مدارک مورد نیاز را به سفارت این کشور تحویل دادند، نوبت به بررسی درخواست و پرونده آنان می رسد و اگر با درخواست آنها موافقت شود، به طور میانگین دو هفته یعنی ۱۴ روز کاری، صدور ویزای آنها به طول خواهد انجامید. در رابطه با اعتبار ویزای فرانسه شینگن نیز باید این را اضافه کنیم که اعتبار این ویزا، رابطه مستقیمی با درخواست متقاضی و برنامه ای که به سفارت کشور فرانسه ارائه داده، بستگی دارد. مدت زمان بین یک هفته تا یک ماه می باشد به این صورت که در ابتدا اعتبار ویزا 1 ماه و مدت زمان مجاز اقامت 2 هفته می باشد.

ریجکت ویزای فرانسه

افرادی که اقدام به درخواست برای ویزای کشور فرانسه یا هر کشور دیگری می کنند با واژه های همچون ریجکتی و رفع ریجکتی ویزای فرانسه آشنا می باشند. دلایل مختلف وجود دارد که افراد در راه درخواست ویزای فرانسه موفق نبوده و با ریجکتی روبرو می شوند.‌‌ زمانی که افسران اداره مهاجرت کشور فرانسه به هر دلیلی متقاعد نشوند که به شخص اجازه ورود به کشور فرانسه را بدهند، مهر ریجکتی روی پرونده آنان درج خواهد شد. از جمله موارد و دلایل ریجکتی ویزای فرانسه را به همراه دارد، به شرح زیر می باشد:

 • عدم دلایل قانع کننده از سوی متقاضیان مبنی بر بازگشتشان به کشور مبداء
 • نداشتن هزینه های مربوط به اقامت در کشور فرانسه
 • کامل نبودن پرونده و مدارک و یا ارائه مدارک جعلی
 • نداشتن هدف سفر و عدم موفقیت در متقاعد کردن افسر پرونده در رابطه با این موضوع

رفع ریجکتی یا اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه

زمانی که مهر ریجکتی روی پرونده متقاضیان اخذ ویزای فرانسه می‌خورد، افراد این فرصت را خواهند داشت تا به این اتفاق اعتراض کنند. قوانین مربوط به اخذ ویزای کشورهای شنگن می گوید که متقاضیان تا ۶ ماه بعد از عدم موافقت با ویزای شنگن آنها، قادر به درخواست دوباره نمی باشند. اما این فرصت وجود دارد که به تصمیم افسر اداره مهاجرت فرانسه اعتراض نمایند. فرایند اعتراض دارای شرایط و قوانینی می باشد به این گونه که فرد می بایست نامه اعتراض خود را به زبان انگلیسی نگارش کرده و به همراه مدارک و شواهد مورد نیاز و دلایل محکمی که دلیل ریجکت شدنش بوده را به اداره مهاجرت فرانسه، ارسال نماید.

نکات مهم ویزای فرانسه

حال که با انواع ویزای فرانسه آشنا شده اید و دانستید که چه نوع ویزایی برای هر هدفی مناسب است بهتر است نکات مهم این مقاله را مرور کنیم.

 • قبل از هر گونه اقدامی برای درخواست ویزای فرانسه، با انواع و شرایط ویزا فرانسه آشنا شده و بدانید که برای هر منظور چه ویزایی مناسب است.
 • اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، قبل از اقدام برای اخذ ویزای این کشور، از بهترین روش مناسب خود مطمئن شوید.
 • انتخاب بهترین روش مهاجرت به فرانسه مستلزم تحقیق، بررسی و مشاوره دقیق با کارشناسان متخصص این حوزه است.
 • ویزای نوع A،B یا C ویزاهای موقت هستند که به دلایل توریستی یا ترانزیت برای مدت محدودی صادر خواهند شد. ویزای فرانسه توریستی و ویزای ترانزیت فرانسه، مجوز حضور کوتاه مدت شما در فرانسه را فراهم می نمایند.
 • ویزای بلند مدت کشور فرانسه ویزای تایپ D می باشد.
 • به منظور اخذ ویزای کاری فرانسه، نیاز به داشتن پیشنهاد کار است.
 • اخذ ویزای تحصیل فرانسه نیاز به داشتن پذیرش تحصیلی است.
 • برای امور یافتن کار در فرانسه یا اخذ پذیرش تحصیلی با کارشناسان متخصص مشاوره کنید.
 • اطلاعات مورد نیاز در زمینه قیمت ویزای فرانسه و فرم پر شده را با جستجو در منابع معتبر به دست آورید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب شرایط انواع ویزای فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

اطلاعات کامل در خصوص انواع ویزای فرانسه و دیگر کشورها و همچنین شرایط ویزای فرانسه را می توانید با مشاهده محصول گام به گام اخذ اقامت به تدریس استاد ملک پور به دست آورید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ در صورت ریجکت ویزای فرانسه امکان اعتراض وجود دارد؟

بله درصورتی که با ویزای متقاضی موافقت نشود، افراد با ارائه مدارک و نامه به زبان انگلیسی می توانند به این اقدام، اعتراض نمایند.

✅ مدت زمان صدور ویزای فرانسه چقدر است؟

در صورت انجام همه مراحل و موافقت با درخواست افراد، ویزای آنان در دو هفته کاری صادر خواهد شد.

✅ آیا داشتن هدف از سفر برای درخواست ویزای فرانسه لازم است؟

 بله، بیان متقاعد کننده هدف سفر به فرانسه، موجب اعطای ویزا به افراد می شود و در غیر این صورت، موفق به اخذ ویزا نخواهند شد.

✅ تمکن مالی برای ویزای فرانسه مهم است؟

بله درصورتی که افراد نتوانند از عهده خرج و مخارج زندگی و اقامت در کشور فرانسه بر آیند، نباید انتظار صدور ویزا از سوی اداره مهاجرت کشور فرانسه را داشته باشند.

✅ قیمت ویزای فرانسه چقدر است؟

80 یورو برای ویزای کوتاه مدت و 99 یورو برای ویزای طولانی مدت

_____________کلام آخر_____________

ویزای فرانسه، قیمت و شرایط انواع ویزای فرانسه و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرانسه در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. دانستیم که کشور فرانسه دارای تنوع ویزایی گوناگونی نظیر توریستی،کاری،تحصیلی و خودحمایتی است. با توجه به شرایط خوب اقتصادی فرانسه، آب و هوا، تنوع دانشگاه های این کشور و امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر این کشور، مقصد بسیاری از مهاجران است. شما نیز می توانید با توجه به شرایط خود اقدام به اخذ ویزای فرانسه نمایید. شما اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته تا کارشناسان با تجربه ما به صورت کاملاً رایگان شرایط شما را بررسی و روش های مختلف اخذ ویزای فرانسه و سایر کشورها را تحلیل نمایند. در این صورت برای مهاجرت به فرانسه سریع تر و با اطمینان بیشتری می توانید در این راه قدم بردارید.

امتیاز 3.5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان