خوابگاه های دانشجویی فرانسه

بدون نظر

شما عزیزان هنگامی که به تحصیل در فرانسه فکر میکنید سوالات زیادی برای شما پیش می آید که گاها برای شما نگران کننده می باشد. اعم از اینکه در طول اقامت خود در فرانسه کجا زندگی کنم؟ چه نوع مسکنی برای من مناسب است؟ چگونه آن را پیدا کنم؟به همین جهت سعی داشتیم با نگارش مقاله تحت عنوان خوابگاه های دانشجویی فرانسه شما همراهان را در این مسیر راهنمایی سازیم. دانشجویان باید در نظر بگیرند که برای اقامت در فرانسه، گزینه های زیادی برای مسکن و اسکان وجود دارد. شما می توانید از بین ساختمان های دولتی و خصوصی و بین اقامتگاه های دانشجویی و یا آپارتمانی که ممکن است به صورت انفرادی و یا به صورت مشترک با دانشجویان دیگر و یا حتی با یک خانواده محلی در آنجا زندگی کنید. بعضا برخی از دانشجویان به صورت موقت مکانی را برای خود رزرور می کنند تا زمانی که به مقصد خود برسند و در زمان مورد نظر مکان دائمی خود را جستجو و در نهایت انتخاب کنند. برای تسهیل در جستجو و سوالات شما اقدام به نگارش موضوع خوابگاه های دانشجویی فرانسه پرداخته ایم پس پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است این مقاله با مدد از وکلای محلی کشور فرانسه و با تحقیق در سایت های معتبر خوابگاه های دانشجویی فرانسه به نگارش در آمده است. لذا شما عزیزان می توانید پس از مطالعه مقاله در صورت بروز هر گونه سوال در راستای مهاجرت به فرانسه با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کمک هزینه مسکن در فرانسه 


تماس با ما

 

تصویری از خوابگاه های دانشجویی فرتنسه

شرایط خوابگاه های دانشجویی فرانسه

یکی از اولین و مسلما مهمترین جنبه های زندگی دانشجویی در فرانسه بهره مندی از اسکان و خوابگاه دانشجویی مناسب می باشد. گزینه های زیادی برای انتخاب خوابگاه دانشجویی فرانسه و اجاره خانه دانشجویی در فرانسه وجود دارد که متقاضیان می توانند بر اساس شرایط خود اقدام به تهیه خوابگاه مورد نظر نمایند. یکی از شرایط خوابگاه های دانشجویی فرانسه منوط بر این است که شما دانشجویان قصد دارید از خوابگاه های خود دانشگاه استفاده کنید و یا مایل هستید از خوابگاه های خصوصی در فرانسه استفاده نمایید. به طور معمول خوابگاه های دانشجویی خود دانشگاه منوط بر آن است که شما حتما در آن دانشگاه ثبت نام کرده باشند تا دانشگاه بتواند با توجه به شرایط و نیاز های دانشجویان امکانات لازم را محیا کرده باشد. دانشجویان بین المللی قبل از ورود برای تحصیل در فرانسه می توانند با بررسی برخی از سایت های معتبر اقدام به رزرو خوابگاه مورد نظر خود نمایند که در ادامه برخی از این سایت ها را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

انواع خوابگاه دانشجویی در فرانسه

برای اسکان دانشجویان بین المللی در فرانسه دو تمایز اساسی وجود دارد که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

 • اجاره خانه دانشجویی در فرانسه
 • خوابگاه های دانشجویی

مسکن و خوابگاه هایی که به طور خاص برای دانشجویان و حتی جوانان طراحی شده است چندین مزیت دارد که از مهمترین آنها می توان به موضوعاتی چون اجاره کم، اتاق های مبله در برخی از موارد بدون نیاز به پرداخت قبوض به صورت ماهانه و بهره مندی از یک زندگی اجتماعی می باشد.

اما به طور کلی انواع خوابگاه دانشجویی فرانسه عبارتند از:

 • اقامتگاه های دانشگاهی با مدیریت CROUS
 • اقامتگاه های دانشگاهی با مدیریت CIUP
 • اقامتگاه و مسکن با مدت زمان اسکان طولانی تر با مدیریت auberges de jeunesses

خوابگاه های دولتی و دانشگاه های فرانسه

از مهمترین این خوابگاه ها در فرانسه خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشگاهی با مدیریت CROUS است. CROUS اقامتگاه هایی است که توسط مراکز منطقه ای خدمات دانشجویی فرانسه که معروف به centres régionaux des œuvres universitaires et scolaires می باشد. این اقامتگاه به طور عموم تحت مالکیت دولت فرانسه است و یارانه آن را دریافت می کند. این اقامتگاه ها به خاطر مزایایی که دارند عموما به عنوان اولین انتخاب بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. اصولا خوابگاه های دانشجویی فرانسه در نزدیکی محوطه دانشگاه می باشد و هزینه های پایینی برای این اقامتگاه ها در نظر گرفته شده است. تنها اشکال این خوابگاه ها، سخت به دست آوردن آنهاست زیرا تقاضا برای این خوابگاه بیشتر از عرضه آن می باشد. بر این اساس دانشجویان می توانند با روابط بین الملل دانشگاه خود در فرانسه تماس بگیرند تا بدانند که آیا برای دریافت CROUS نیاز به توافق خاصی می باشد یا خیر. البته در فرآیند در خواست این خوابگاه، دانشجویان بین المللی باید دقت کنند که برای یک برنامه تحصیلی مستقل قصد اقدام دارد و یا برای یک تبادل رسمی در فرانسه این موضوع می تواند متفاوت باشد. از دیگر خوابگاه های مناسب در فرانسه و در شهر پاریس CIUP Cité internationale universitaire de Paris برای دانشجویان بین المللی که بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. در این اقامتگاه نزدیک به 6000 دانشجوی می تواند از سراسر جهان درخواست اسکان دهد.

خوابگاه های خصوصی فرانسه

اما یکی دیگر از اجاره خانه دانشجویی در فرانسه و خوابگاه های دانشجویی فرانسه، اقامتگاه های خصوصی است که همیشه یکی از گزینه های دیگر برای دانشجویان بین المللی می باشد. در این اقامتگاه ها یارانه ای به متقاضیان تعلق نمی گیرد اما اکثر این اقامتگاه ها به صورت مبله با امکانات خشکشویی، اینترنت و دیگر امکانات رفاهی می باشد. خوابگاه های دانشجوی دیگری نیز وجود دارد که مسکن و اقامتگاه ها را به صورت طولانی تر و با نرخ مقرون به صرفه تر به دانشجویان ارائه می دهد که بیشتر این خوابگاه ها توسط auberges de jeunesses اداره می شود. در ادامه چند نمونه از این خوابگاه ها را برای شروع تحقیقات شما در اختیارتان قرار می دهیم.

 • French National Union of Student Homes
 • Association of Youth Hostel

دانشجویان عزیز دقت بفرمایید موسسه MIE هیچ مشارکتی با آژانس ها و یا سازمان های دانشجویی صرفا برای دریافت خوابگاه، مسکن و اقامتگاه ها ندارد بر این اساس ما نمی توانیم مناسب بودن این خوابگاه ها را تائید کنیم. بنابراین این موارد صرفا با اهداف افزایش اطلاعات شما به اشتراک گذاشته می شود تا بتوانید با تحقیقات و کسب اطلاعات کامل اقدام به تصمیم گیری نمایید.

اجاره خانه دانشجویی در فرانسه

در پایان بسیاری از دانشجویان می توانند مستقیما یک آپارتمان را از صاحب ملک و یا از طریق آژانس ها را به عنوان اجاره خانه دانشجویی در فرانسه انتخاب کنند. البته باید دقت داشته باشید که اگر قصد اجاره خانه دانشجویی در فرانسه از طریق یک آژانس را دارید باید هزینه ای جهت ارائه خدمات از طریق این آژانس ها پرداخت نمایید. لازم به ذکر است بیشتر دانشجویانی که متاهل می باشند و یا تمایل دارند یک منزل شخصی مبله داشته باشند بیشتر متقاضی اجاره آپارتمان می باشند. اما نکته قابل توجه هزینه های زندگی در فرانسه و اجاره آپارتمان در فرانسه می باشد که این موضوع کاملا متغیر است و بسته به شهر، محل قرار گیری آپارتمان، بهره مندی از امکانات رفاهی و بسیاری از عوامل دیگر تحت تاثیر می باشد.

هزینه خانه دانشجویی در فرانسه

میانگین هزینه خانه دانشجویی در فرانسه 250 الی 700 یورو در ماه است که این مبلغ و رقم به طور قابل توجهی تحت تاثیر شهر و محل زندگی و منطقه آن است که شما دانشجویان قصد دارید در آن اقامت داشته باشید. به همین جهت می توان گفت شهر های بزرگ مانند پاریس در بالاترین رقم برای اجاره خانه دانشجویی را دارد. اما متوسط اجاره خانه دانشجویی در فرانسه به صورت آپارتمان های استودیویی 500 یورو در ماه است، البته تفاوت های زیادی بین شهر های فرانسه وجود دارد و ممکن است که در برخی از شهر های بزرگ اجاره این آپارتمان ها حدود 800 یورو در ماه باشد. به طور مثال این آپارتمان ها در لیون 700 یورو، در مارسی 550 یورو و در کلرمون 400 یورو در ماه است. همینطور خوابگاه ها و آپارتمان های خصوصی برای دانشجویان هزینه بیشتری نسبت به خوابگاه های دولتی در فرانسه را دارد. باز هم اجاره بها و هزینه خوابگاه های خصوصی بسته به شهر مورد نظر بسیار متفاوت است. این آپارتمان ها به دلیل بهره مندی از امکانات متعدد اعم از اتاق های مبله، اتاق خشکشویی و تعداد کم واحد ها در یک آپارتمان حدود 550 یورو در ماه هزینه دارد. به طور مثال همین آپارتمان ها در لیون حدود 600 یورو، در بوردو 500 یورو و در مارسی حدود 400 یورو است. در پایان باید مطرح کرد که سالن های اقامت دانشجویی به طور متوسط 200 یورو در ماه است البته به استثنا شهر پاریس چرا که ممکن است هزینه همین سالن های اقامت دانشجویی در پاریس 400 یورو در ماه باشد. به همین جهت می توان گفت سالن های اقامتی دانشجویی از محبوبیت بیشتری در بین دانشجویان بین المللی برخوردار است. برای اطلاع از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه مقاله موجود را مطالعه کنید.

اجاره یک اتاق و اقامت با میزبان فرانسوی

برخی از دانشجویان مایل هستند که هر چه سریع تر به شهر و فرهنگ مردم فرانسه ادغام شوند از این رو اقامت در یک آپارتمان مشترک و اجاره یک اتاق و اقامت با میزبان فرانسوی فرصتی برای ارتباط با آنان و اخذ خوابگاه دانشجویی در فرانسه می باشد. تقریبا بر اساس بررسی های به عمل آمده می توان گفت 20 درصد از دانشجویان بین المللی اقدام به اجاره یک اتاق و اقامت با میزبان فرانسوی می باشند. این موضوع می تواند برای برخی از افراد و دانشجویان کاربردی و اقتصادی باشد تا از مزایای آن بهره مند شوند. بنابراین دانشجویان می توانند با انجام این کار یک اتاق خصوصی را داخل یک آپارتمان بگیرند. بنابراین صاحب خانه مکان زندگی خود را با شما به اشتراک می گذارد و شما می توانید به آشپزخانه، حمام و ... دسترسی خواهید داشت. اما برای دریافت امکانات بیشتر اعم از اتصال به اینترنت باید هزینه آن را پرداخت نمایید عموما هزینه اجاره یک اتاق در خانه بین 400 الی 500 یورو بسته به شهر مقصد می باشد.

شرایط اسکان دانشجویی در هاستل ها در فرانسه

همانطور که بررسی شد گزینه های زیادی برای مسکن و اقامت در فرانسه وجود دارد که شما متقاضیان و دانشجویان می توانید از بین خوابگاه های دولتی- خصوصی و یا از بین اقامتگاه های دانشجویی یا حتی ممکن است به تنهایی و یا با استراک به دانشجویان دیگر یکی از این موارد را انتخاب کنید. یکی دیگر از اقامتگاه ها برای دانشجویان می تواند اجاره اتاق و یا اجاره یک اتاق در آپاترمان هایی باشد که در بازار املاک و مستغلات فرانسه اجاره داده می شود و دانشجویان می توانند از طریق آژانس های املاک و یا مستقیما از طریق صاحبان ملک اتاق مورد نظر را اجاره کنند. به طور معمول هاستل های دانشجویی در فرانسه در هر اتاق بین 2 الی 8 تخت وجود دارد و دانشجویان می توانند از امکاناتی نظیر حمام و سرویس بهداشتی و همچنین آشپزخانه و ... به طور مشترک استفاده کنند.

هزینه خوابگاه دانشجویی در فرانسه

در این قسمت قصد داریم بخشی از هزینه تحصیل در فرانسه یعنی هزینه خوابگاه دانشجویی در فرانسه را در قالب یک جدول خدمت شما همراهان اعلام نماییم. با این حال تکرار میکنیم که هزینه های اعلامی به صورت متوسط و حدودی می باشد و این هزینه ها می تواند بر اساس امکانات خوابگاه ها، محل قرار گیری، شهر مورد نظر و ... تحت تاثیر قرار گیرد.

هزینه خوابگاه های دانشجویی در فرانسه

ماهانه

هزینه خوابگاه های دولتی در فرانسه

حدود 200 الی 400 یورو

هزینه خوابگاه های خصوصی در فرانسه

حدود 400 الی 800 یورو

استودیویی دانشجویی در فرانسه

حدود 500 یورو

 

کمک هزینه خوابگاه در فرانسه

کمک هزینه خوابگاه های دانشجویی فرانسه برای کاهش هزینه های اقامت شما و در نتیجه برای پوشش بخشی از اجاره شما در نظر گرفته شده است. در فرانسه چهار نوع کمک هزینه خوابگاه و مسکن وجود دارد که بسته به محل اقامت و وضعیت شخصی افراد به آنان اعطا می شود.

 • صندوق کمک هزینه خانواده (CAF)
 • Personalized housing assistance(APL)
 • Family housing allowance(ALF)
 • Social Housing Allowance(ALS)

یکی از بهترین روش ها برای دریافت کمک هزینه خوابگاه های دانشجویی فرانسه صندوق کمک هزینه خانواده CAF)) این آفر ویژه از طرف دولت برای دانشجویان جهت تامین هزینه های مسکن و اجاره در نظر گرفته شده است. مبلغ کمک هزینه به شهر محل زندگی تحصیل دانشجو بستگی دارد و مقدار کمک هزینه متغیر است.

چطور برای دریافت کمک هزینه CFA درخواست دهید؟

دانشجو بعد از ورود به کشور فرانسه باید یک حساب افتتاح کند. از طریق وب سایت و آنلاین درخواست خود را ازسال کند. معمولا تا یکماه پس ارسال درخواست این کمک هزینه به حساب دانشجو واریز می شود.

برای اینکه بتوانید از دیگر کمک هزینه خوابگاه در فرانسه بهره مند شوید باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • شما به عنوان یک فرد خارجی باید مجوز اقامت معتبر در فرانسه را داشته باشید.
 • باید مدارکی دال بر اجاره نامه داشته باشید.
 • نباید با صاحب محل اقامت خود نسبتی داشته باشید
 • افرادی که حداقل دستمزد تعریف شده در فرانسه را دریافت میکنند واجد شرایط دریافت کمک هزینه خوابگاه و ملک در فرانسه نیستند.
 • شما باید اثبات کنید که قادر به پرداخت هزینه های مسکن خود هستید.
 • محل اقامت شما حداقل باید 9 متر مربع باشد.
 • میزان کمک هزینه خوابگاه در فرانسه بسته به وضعیت خانواده شما و تعداد اعضای خانواده شما و تعداد افراد تحت تکفل بررسی می شود.
 • ارزش منابع و دارایی های خانواده نیز در فرانسه بررسی می شود.

بنابراین مقدار کمک هزینه خوابگاه از فردی به فرد دیگر متفاوت است به همین جهت میزان پرداخت کمک هزینه خوابگاه در فرانسه بسته به شرایط افراد ممکن است یکسان نباشد.

 

/ویزای-تحصیلی-فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: ویزای تحصیلی فرانسه

در این مقاله ما تمام جوانب ویزای تحصیلی فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

 

سایت اجاره خانه در فرانسه

در این قسمت سعی داریم انواع سایت اجاره خانه در فرانسه و اجاره خوابگاه دانشجویی فرانسه را معرفی خواهیم کرد:

 • crous-paris.fr
 • crous-creteil.fr
 • crous-toulouse.fr
 • crous-grenoble.fr/
 • crous-lyon.fr
 • crous-montpellier.fr
 • crous-lille.fr

سایت اجاره خوابگاه های خصوصی برای دانشجویان بین المللی در فرانسه

 1. nexity-studea.com/
 2. estudines.com/
 3. suitetudes.com/
 4. fr/nos-residences/
 5. logetudes.com/

سایت اجاره خانه در فرانسه (آپارتمان های خصوصی برای دانشجویان بین المللی در فرانسه)

 • pap.fr/
 • leboncoin.fr/
 • studapart.com/fr
 • parisattitude.com/
 • appartager.com/
 • immojeune.com/

سایت اجاره خانه در فرانسه با یک خانواده محلی در فرانسه

 • sejoursfrancefamille.com/
 • homestay-in-paris.com/
 • com/
 • Students-francestay.com/fr

امکانات خوابگاه های دانشجویی فرانسه

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان که قصد تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارند درگیر بازار مسکن و خوابگاه های دانشجویی می شوند. عموما امکانات خوابگاه های دانشجویی فرانسه شامل اتاق های مبله، برخورداری از اینترنت و اصولا نیاز به پرداخت هزینه جدا قبوض را ندارند. اما برای انتخاب خوابگاه های دانشجویی بهتر است در نزدیک ترین محل دانشگاه خوابگاه خود را انتخاب کنید که این موضوع سبب می شود هزینه کمتری را برای حمل و نقل متحمل شوید. دانشجویان بین المللی باید دقت داشته باشند که به طور کل امکانات خوابگاه های دانشجویی دولتی فرانسه با خوابگاه های خصوصی متفاوت است. به طور مثال در خوابگاه های خصوصی اتاق رختشویی و خشک شویی، حمام و سرویس اختصاصی، سالن ورزشی و ... نیز وجود دارد.

خوابگاه های دانشجویی فرتنسه

خوابگاه دانشگاه استراسبورگ

International University House که توسط انجمن آمتیل اداره می شود، متشکل شده از 170 آپارتمان مبله استودیویی است که عمدتا به پذیرایی از دانشجویان و محققان بین المللی دانشگاه استراسبورگ اختصاص دارد.مساحت آپارتمان های استودیویی خوابگاه دانشگاه استراسبورگ از 18.5 متر الی 40 متر مربع است و خدمات بسیاری اعم از پذیرش در 7 روز هفته، اینترنت، ماشین لباسشویی، سالن بدنسازی، اتاق موسیقی و اجاره دو چرخه در آن وجود دارد.

Arconati Visconti Residence

این خوابگاه دانشگاه استراسبورگ برای افرادی که قصد دارند در مقطع فوق دکتری در فرانسه در دانشگاه استراسبورگ تحصیل کنند و یا به عنوان محقق و پژوهشگر قصد دارند اقامت کوتاه مدتی را داشته باشند می توانند از این اقامتگاه استفاده کنند. این اقامتگاه ها داری اتاق های یک خواب، آپارتمان های استودیویی 1 تخته و 2 تخته می باشد که هر اتاق دارای حمام اختصاصی، تلویزیون و اینترنت است. آپارتمان استودیویی و اتاق های 1 خوابه دارای آشپزخانه های کوچک می باشد و از امکاناتی چون اجاق گاز، یخچال، مایکروویو، ماشین لباسشویی و خشک کن،اتو و... بهره مند می باشد.

خوابگاه دانشگاه سوربن فرانسه

هر ساله دانشگاه سوربن فرانسه پذیرای 12000 دانشجو می باشد که آنها می توانند با شروع دوره کارشناسی ارشد خود از 40 خانه برای اسکان و اقامت در خوابگاه دانشگاه سوربن فرانسه استفاده کنند. دانشجویان دانشگاه سوربن فرانسه می توانند با ورود به سایت https://www.ciup.fr/ از بین خوابگاه دانشگاه سوربن فرانسه خوابگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

مزایای اسکان خوابگاه دانشجویی در فرانسه

یکی از تصمیماتی که دانشجویان بین المللی قبل از ورود به دانشگاه باید بگیرند انتخاب محل زندگی آنان می باشد. برای بسیاری از دانشجویان بین المللی رفت و آمد آسان از دانشگاه به مسکن یکی از موارد مهم می باشد. اما گزینه های زیادی از جمله کالج های مسکونی، آپارتمان های دانشجویی و آپارتمان های خصوصی وجود دارد. از مزایای خوابگاه های دانشجویی فرانسه صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد، دسترسی آسان به منابع پردیس مانند کتابخانه و سایر خدمات دانشجویی می باشد. اما با این حال خوابگاه های دانشجویی که خارج از دانشگاه ها می باشند معمولا در نزدیکی دانشگاه واقع شده اند و حمل و نقل عمومی به راحتی در دسترس دانشجویان می باشد. مسکن و خوابگاه هایی که به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است از مزیت هایی مثل اجاره کم، اتاق های مبله و بهره مندی از امکانات رفاهی خوابگاه ها استفاده کنند و بتوانند از زندگی اجتماعی بهره مند شوند.

نکات مهم نحوه درخواست اجاره خانه دانشجویی در فرانسه

دانشجویان بین المللی باید دقت داشته باشند که قبل از امضای قرارداد به چند نکته دقت کنند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

 • قرارداد اجاره معمولا همان وثیقه نامیده می شود و شرایط و ضوابط آن یک توافق بین موجر و مستاجر هست که به صورت رسمی مبلغ اجاره و شرایط آن ذکر می شود. البته اکثر صاحبخانه ها از قرارداد اجاره استاندارد استفاده می کنند و برخی از افراد خودشان اقدام به منعقد کردن قرارداد می کنند. پس شرایط و ضوابط ذکر شده در قرارداد را مطالعه کنید.
 • این قرار داد باید توسط هر دو طرف امضا شود و آنها باید هر کدام یک نسخه از قرارداد را داشته باشند که در آن قرارداد نام و آدرس ملک، تاریخ شروع و مدت اجاره، مبلغ قرارداد و شرایط تمدید، میزان سپرده و هزینه های جانبی در آن ذکر شود.
 • در قرارداد توضیحات ملک، متراژ آپارتمان و امکانات رفاهی و شرایط و ضوابط تمدید و لغو قرارداد ذکر شود.
 • در فرانسه طبق قوانین داشتن بیمه خانه برای مستاجران الزامی است. بنابراین صاحبخانه طبق قانون حق دارد که درخواست بیمه خانه کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط مهاجرت به فرانسه و سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آيا خوابگاه های دانشجویی در فرانسه گران است؟

میانگین هزینه خوابگاه های دانشجویی از 200 الی 400 یورو در ماه بسته به شهر و محل خوابگاه متعیر می باشد.

✅ آیا دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی فرانسه زندگی می کنند؟

گزینه های زیادی برای مسکن دانشجویان در فرانسه وجود دارد که دانشجویان می توانند بر اساس شرایط خود از خوابگاه های دولتی- خصوصی و اتاق و یا آپارتمان بهره مند شوند.

✅ آیا تمامی دانشگاه های فرانسه خوابگاه دانشجویی دارند؟

عموما دانشگاه های فرانسه دارای خوابگاه می باشند و یا اقامتگاه هایی توسط مراکز منطقه ای مدیریت می شود که دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند.

سخن پایانی

همانطور که مطلع هستید پیدا کردن محل اقامت در فرانسه برای بسیاری از دانشجویان بین المللی بالاخص دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا می باشند امری مهم تلقی می شوید. چرا که رزرو اقامتگاه و خوابگاه دانشجویی در زمان درخواست ویزای دانشجویی الزامی و تاثیر گذار است. شاید فرآیند رزرو به دلیل کمبود اطلاعات آنلاین در خصوص چگونگی اقدام، مدارک مورد نیاز برای رزرو خوابگاه، تقاضای زیاد برای برخی از خوابگاه های دانشجویی در فرانسه و فرایند قرارداد امری پیچیده برای دانشجویان بین المللی باشد. به همین جهت سعی داشتیم در این مقاله به موضوعات مهم همچون شرایط خوابگاه های دانشجویی فرانسه، انواع خوابگاه دانشجویی در فرانسه، هزینه خانه دانشجویی در فرانسه، سایت اجاره خانه در فرانسه، امکانات خوابگاه های دانشجویی فرانسه، نکات مهم نحوه درخواست اجاره خانه دانشجویی در فرانسه و مزایای اسکان خوابگاه دانشجویی در فرانسه بپردازیم و شرایط خوابگاه های دانشجویی را در این مقاله به شما بازگو کنیم.

گزینه های زیادی برای مسکن دانشجویی در فرانسه وجود دارد که دانشجویان می توانند از گرفتن یک اتاق در خوابگاه دانشجویی تا پیدا کردن یک آپارتمان در داخل شهر اقدام به جستجو و در نهایت دریافت کنند. بدیهی است که این مقاله با تحقیق در سایت های معتبر و با مدد از وکلای فرانسه نگارش و تدوین شده است. چنانچه پس از مطالعه این مقاله به سوالات و ابهاماتی رو برو شدید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید و یا می توانید در پایان این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان