تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

3 نظر

کشورهایی که تحصیل رایگان دارند با تقاضای زیادی مواجه هستند. فرانسه یکی از همین موارد می باشد و دوستداران تحصیل بدون پرداخت شهریه همواره به این کشور به دید مقصد عالی برای ادامه تحصیلات نگاه کرده اند. عموما مدرک زبان در اخذ پذیرش تحصیلی نقشی مهم خواهد داشت. افرادی که برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان درخواست دارند باید با راه های تقویت زبان خود آشنا شوند زیرا که تحصیل رایگان تنها به زبان رسمی این کشور امکان پذیر است. البته شانس دریافت روادید بدون مدرک زبان برای فرانسه کاهش می یابد در نتیجه دوره زبان فرانسه گزینه خوبی برای پر کردن این خلا محسوب شده. موسسه MIE نوشتار تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان را برای افزایش آگاهی شما در زمینه ریسک های این اقدام نگارش کرده است و راهکارهای افزایش سطح زبان در ادامه بررسی شده است. داوطلبان تحصیل پزشکی در فرانسه بدون مدرک زبان دقت داشته باشند که سطح زبان پررنگ بوده و نباید از آن به راحتی گذر کرد. شما می توانید در دانشگاه هایی که معرفی کردیم تحصیل در فرانسه بدون مدرک آیلتس را تجربه کنید. خواننده این مطلب دقت نماید جمع آوری محتوای پیش رو با تحقیق در سایت دانشگاه ها و مشاوره وکلای محلی صرفا برای اطلاعات بیشتر شما منتشر شده و لزومی در ارائه خدمات نداشته. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و تحلیل شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان با مشاوره رایگان تلفنی این نیاز را برطرف کرده و از میزان خدمات ما آگاه شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

در نخستین گام بررسی شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان بهتر می باشد تا با نظام آموزشی آشنا شده و بدانیم که چرا این کشور مقصد پر تقاضایی برای داوطلبان بین المللی است. به طور کلی نظام تحصیلی فرانسه از دوره پیش دبستانی تا دکترا با حمایت دولت و به زبان فرانسوی به صورت رایگان می باشد. در کنار آن در صورتی که دانش آموزان و دانشجویان بخواهند در مدارس و یا دانشگاه های خصوصی تحصیل کنند می توانند به زبان انگلیسی و با پرداخت شهریه آموزش ببینند. یکی از دلایل اصلی برای علاقه داوطلبان برای اپلای فرانسه را می توان امکان تقریبا تحصیل رایگان در فرانسه به زبان رسمی این کشور بیان نمود. بهتر است بدانید که شما این امکان را دارید که در فرانسه بدون نیاز به ارائه مدرک زبان، در این کشور تحصیل کنید. پس در مجموع هزینه های تحصیل دانشجویان کاهش می یابد و شرایط ورود به رشته مورد علاقه دانشجویان نیز آسان تر می گردد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

مراحل پذیرش در فرانسه بدون مدرک زبان

به طور کلی جهت تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان و دریافت پذیرش از دانشگاه های فرانسه، باید یک سری مراحل پذیرش در فرانسه بدون مدرک زبان به درستی طی شوند که این مراحل مختلف این کار را به صورت خلاصه توضیح خواهیم داد.

مرحله اول:  جستجوی دوره و دانشگاه

دانشجو قبل از هر اقدامی باید ابتدا شرایط پذیرش در دانشگاه ها و دوره های تحصیلی را سنجیده و فاکتورها و معیارهای آنها را در نظر بگیرد. متقاضی باید تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان را در نظر بگیرد و تمام شروط  پذیرش را با توجه به شرایط خود در نظر بگیرد و یک دانشگاه یا کالج را انتخاب نماید.

مرحله دوم: تکمیل فرم پذیرش و ارسال مدارک

این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و دانشجو باید فرم درخواست خود را به درستی تکمیل نموده و تمام اسناد درخواستی را کامل ارسال نماید. در صورت نیاز به کمک مالی یا سایر شرایط، این موارد را باید در زمان تکمیل فرم بیان کند.

مرحله سوم: درج درخواست در Campus-France

لازم به ذکر است که Campus-France یک پلتفرم تحت وب می باشد که شما باید در آن درخواست دهید و مراحل را طی و دستورالعمل هایی که ارائه می نماید را دنبال کنید.

مرحله چهارم: آزمون ورودی

دانشگاه ها و کالج ها برای برخی از دوره های تحصیلی از دانشجویان آزمون ورودی دریافت می کنند و در صورت قبولی متقاضی وارد مرحله بعد خواهد شد.

مرحله پنجم: مصاحبه

پس از انتخاب و قبولی در آزمون، با دانشجو مصاحبه تصویری به منظور بررسی اطلاعات و سطح زبان انجام می شود که در تایید و ارائه پذیرش نهایی بسیار تاثیرگذار است. در صورتی قبولی در این مرحله شخص پذیرش دریافت می نماید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه

داوطلب امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی را در فرانسه دارد. این که چه مدرک زبانی ارائه بدهید، به رشته تحصیلی و دانشگاه مقصد شما بستگی دارد. دانشجویان توجه کنند تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان به طور مستقیم معمول نبوده و برای تحصیل به زبان فرانسوی باید تا سطح B2 ارائه نمایند و برای برخی رشته ها باید در سطح C1 دانش زبانی نیاز می باشد. از جمله مدارک زبان فرانسوی مورد تایید دانشگاه های فرانسه می توانیم به TCF، DELF و DALF اشاره نماییم. در دانشگاه هایی که دانشجو باید به زبان انگلیسی تحصیل نماید هم دانشجو باید مدرک زبان های معتبری همچون آیلتس (Paper)، تافل (Computr-based)، تافل (IBT)، امتحان کمبریج پیشرفته و ... را به دانشگاه محل تحصیل ارائه نمایند. این نمره جهت به طور معمول باید حداقل در سطح آیلتس 6 و یا بالاتر باشد.

دوره زبان فرانسوی در فرانسه

یکی از مواردی که بسیار مورد پرسش قرار می گیرد این است که آیا امکان گذراندن دوره زبان فرانسوی در فرانسه و تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان وجود دارد؟ به طور کلی دریافت پذیرش از دوره های زبان فرانسوی در فرانسه نیازی به مدرک زبان ندارد و در واقع امکان تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان وجود دارد اما دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای فرانسه به این موضوع توجه داشته باشند که در حال حاضر امکان دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان ریسک بسیار بالایی دارد و توصیه ما این است که برای افزایش شانس خود حداقل مدرک زبان A2 را به سفارت ارائه نمایید. ضمن اینکه متقاضیان دقت داشته باشند که گپ تحصیلی آنها باید پایین باشد و دوره ای که برای دوره زبان در نظر می گیرند دوره کمتر از یک ساله نباشد. این دوره ها توسط کالج ها و دانشگاه های خصوصی و دولتی برگزار می شود و معمولاً از حدود 2.000 تا 8.000 یورو در سال هزینه خواهد داشت.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک آیلتس

پیش از این اشاره کردیم که تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی برای داوطلبین انجام شدنی است اما آیا تحصیل در فرانسه بدون مدرک آیلتس هم انجام می شود؟ برای بسیاری از دانشگاه ها شما باید مدرک آیلتس ارائه نمایید اما برخی دیگر از دانشگاه ها هستند که دانشجو می تواند بدون ارائه مدرک زبان پذیرش دریافت کند اما سوال این است که آیا دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان ممکن خواهد بود؟ قطعاً ریسک ویزای شخص بالاتر خواهد بود و کار داوطلب را دشوارتر می کند. برخی از دانشگاه هایی که بدون مدرک آیلتس به متقاضیان پذیرش ارائه می کنند را در لیست زیر مشاهده می نمایید.

دانشگاه تحصیلات تکمیلی مهندسی ESAIP

دانشگاه مهندسی و علوم کامپیوتر EPITA

دانشکده تجارت و بازاریابی بین المللی در پاریس (ESGCI)

دانشکده تحصیلات تکمیلی کشاورزی و مهندسی زیستی (ISA Lille)

دانشکده بازرگانی ESC  رن

دانشکده بیزنس INSEEC

مدرسه بیزنس ESLSCA

مدرسه بازرگانی Toulouse

 

مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

اینکه شما بتوانید پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنید از اولین و مهم ترین الزاماتی است که دانشجو باید انجام دهد تا بعد از آن برای ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان اقدام داشته باشد. برای این امر دانشجو مجبور است مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان را به درستی تهیه و به واحد تحصیلی مربوطه ارائه نمایند تا بتوانند اپلایی موفق داشته باشد. دقت داشته باشید که عدم ارائه مدارک صحیح و یا کسری مدارک می تواند روند دریافت پذیرش را مختل نموده و یا منجر به عدم ارائه پذیرش به دانشجو شود.

 • اسناد هویتی از جمله پاسپورت و شناسنامه
 • تکمیل فرم پذیرش دانشگاه
 • ثبت نام در Campus France
 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • پرداخت هزینه های تحصیل
 • عکس

هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان اهمیت بالایی دارد و فرد باید بودجه درستی برای اقدام خود در نظر بگیرد. به طور کلی تحصیل در فرانسه برای شهروندان و افراد مقیم در این کشور و اتحادیه اروپا هزینه ای نداشته و رایگان است و دانشجو صرفاً باید هزینه ای حدود 200 یورو بابت هزیه ثبت نام پرداخت نماید. اما دانشجویان خارج از اتحادیه معمولاً هزینه ای حدود 2.000 الی 4.000 یورو بابت هزینه های ثبت نام پرداخت کنند که اغلب دانشگاه ها مقادیر کمتری از دانشجویان دریافت می نمایند. تسلط به زبان فرانسوی برای ورود به دانشگاه ها به دانشجویان کمک می کند و پذیرش گرفتن از دوره های زبان در این کشور می تواند در این امر به دانشجویان کمک کند. دانشجویانی که قصد تحصیل در این دوره ها را دارند به طور معمول باید حدود 2.000 الی 8.000 یورو بابت هزینه های تحصیل در این کشورها در نظر داشته باشند.

شرایط اخذ بورسیه در فرانسه بدون مدرک زبان

همانطور که در بخش قبل مشاهده نمودید هزینه های تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان تقریباً پایین تر از بسیاری از کشورهای اروپا و دنیاست اما با این حال با توجه به بالا بودن نرخ ارز، دانشجویان تمایل دارند تا این هزینه ها را نیز کاهش داده و به حداقل ممکن برسانند. برای این منظور به طور معمول دانشگاه ها، دولت، سازمان ها، نهادهای مختلف و ... به دانشجویان مستعد در سراسر دنیا بورسیه هایی را اختصاص می دهند تا در هنگام تحصیل دغدغه مالی نداشته باشند. قطعاً داشتن رزومه تحصیلی عالی، تحقیقات و مقالات معتبر، سوابق کاری مرتبط و ... در دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه تاثیر خواهند گذاشت. به همین منظور ما برخی از بورسیه های تحصیلی که در فرانسه به دانشجویان این کشور تعلق می گیرد را در قالب جدول زیر تهیه نمودیم که می توانید شرایط اخذ بورسیه در فرانسه بدون مدرک زبان را بررسی نموده و در صورت واجد شرایط بودن، برای آن اقدام داشته باشید.

بورس AMPERE در دانشگاه ENS لیون

مهلت درخواست این مورد از کمک هزینه در ژانویه بوده و برای تمامی ملیتها باز است و مختص 20 داوطلب کارشناسی ارشد این دانشگاه می باشد. تا دو سال قابلیت تمدید داشته و هزار یورو در ماه را پوشش می دهد.

بورس عالی ایفل

این کمک هزینه به واسطه وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه به مبلغ 1181 یورو تا 12 الی 36 ماه به داوطلبان بین المللی تحصیلات تکمیلی رشته های زیست شناسی و سلامت؛ انتقال اکولوژیکی، ریاضیات و دیجیتال، علوم و مهندسی، تاریخ، زبان و تمدن فرانسه، حقوق و علوم سیاسی و مدیریت اقتصاد به شرط داشن شروط لازم تعلق می گیرد. محدود بودن سن 25 و 30 برای ارشد و دکترا به ترتیب جهت بورسیه ای که هزینه زندگی و بلیط هواپیمایی را می دهد قائل شده است.

بهترین دانشگاه های فرانسه بدون مدرک زبان

هر ساله برخی از سایت ها و موسسات معتبر همچون QS یا Times بر اساس یک سری از فاکتورهای علمی، آموزشی، رفاهی، خدماتی و ... برترین دانشگاه های دنیا را بررسی نموده و آنها را رتبه بندی می کنند. این رتبه بندی هر ساله باعث ایجاد رقابتی برای بهتر شدن بین دانشگاه ها ایجاد می کند تا بتوانند خود را در جایگاه بهتری قرار داده و پذیرای دانشجویان بهتری در دانشگاه خود باشند. دانشگاه های فرانسه نیز همانند سایر دانشگاه های دنیا همواره در تلاش برای بهتر شدن و کسب رتبه بهتر هستند و در حال حاضر 5 دانشگاه فرانسه در بین 100 دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی QS قرار دارد که رتبه بندی برخی از بهترین دانشگاه های این کشور را برای مقایسه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید.

 

جایگاه کشوری

 QS

اسامی دانشگاهی

1

44

دانشگاه psl

2

49

موسسه پلی تکنیک پاریس

3

72

دانشگاه سوربون

4

86

دانشگاه Paris-Saclay

5

130

مدرسه عادی لیون

6

245

دانشگاه ParisTech

7

261

دانشگاه ساینس پو

7

261

دانشگاه شهر پاریس

9

290

دانشگاه شماره یک پاریس (پانتئون سوربون)

10

314

دانشگاه گرنوبل آلپ

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید هدف اولیه دانشجو برای ورود به این کشور در نظر گرفته شود زیرا صرفاً با دریافت پذیرش و بدون دریافت ویزا، شخص نمی تواند وارد فرانسه شود و برنامه های او مختل خواهد شد. در ابتدا باید این سوال را پرسید که آیا شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان وجود دارد؟ در پاسخ باید به این موضوع اشاره داشت که معمولاً امکان دریافت پذیرش از دانشگاه ها یا کالج ها بدون مدرک زبان فرانسه وجود دارد ولی دانشجو برای دریافت ویزا، در زمان مراجعه به سفارت باید مدرک زبان فرانسوی حداقل در حد A2 را به افسر ویزا ارائه نماید. با این توضیح دانشجو برای اینکه بتواند ویزای تحصیلی خود را دریافت نماید باید یک سری مدارک ترجمه شده را به سفارت ارائه نماید که موارد زیر از مهم ترین این مدارک به حساب می آیند.

 • مدارک هویتی دانشجو از جمله شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک و سوابق کامل تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • تکمیل فرم درخواست ویزا و پرداخت هزینه های مربوطه
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • انگیزه نامه برای تحصیل در فرانسه
 • توصیه نامه از اساتید گذشته
 • مدرک زبان حداقل A2 فرانسه
 • نامه تمکن مالی
 • عکس

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

در مطالب قبل اشاره داشتیم که هزینه های تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان به چه صورت است و دانستیم دانشجویان با هزینه بسیار کمی می توانند در دانشگاه های این کشور به زبان فرانسوی تحصیل کنند. هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه از جمله اصلی ترین هزینه هایی است که دانشجویان در فرانسه باید آن را در نظر داشته باشند. ذکر این موضوع ضروری است که سبک زندگی افراد با هم تفاوت هایی دارد که باعث تغییر در میزان هزینه های زندگی آنها می شود پس نمی توان عدد واحدی را برای تمامی افراد در نظر گرفت اما ما برای بیان هزینه ها به تحقیقات و آمار معتبر رجوع می کنیم. بر اساس اطلاعات آماری کسب شده به طور معمول هزینه زندگی در فرانسه برای یک دانشجو حدود 1.000 یورو در ماه خواهد بود که حدود نیمی از آن بابت هزینه اجاره مسکن صرف خواهد شد و مابقی آن صرف هزینه های خورد و خوراک، حمل و نقل، تفریحات و ... می گردد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه از مهم ترین اهدافی است که دانشجویان بین المللی به دنبال آن هستند و اغلب دانشجویان تمایل دارند تا پس از تحصیل خود بتوانند در این کشور بمانند و اقامت دائم و یا حتی پاسپورت فرانسه را دریافت کنند. آیا این امر امکان پذیر است؟ بله، در صورتی که دانشجو بتواند تحصیلات خود را با موفقیت پشت سر بگذارد، پس از آن به مدت 1 سال اقامت پس از تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان دریافت می کند تا در این کشور به دنبال کار باشد و در صورت پیدا کردن شغل مناسب بتواند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید. در صورتی که شخص بتواند ویزای کاری دریافت کند و حداقل 5 سال اقامت خود را حفظ کند و بیمه و مالیات درآمد خود را بپردازد می تواند به اقامت دائم فرانسه و پس از پشت سر گذاشتن آزمون دریافت تابعیت، پاسپورت این کشور را دریافت کند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباب تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا امکان تحصیل پزشکی در فرانسه بدون مدرک زبان وجود دارد؟

به طور کلی برای تحصیل پزشکی در فرانسه بدون مدرک زبان، ابتدا شخص باید سطح زبان خود را به سطح C1 برساند، 1 سال دوره تحصیلی را پشت سر بگذارد و با کسب معدل عالی بتواند به تحصیل پزشکی در فرانسه بپردازد.

✅ هزینه کالج های زبان فرانسوی حدوداً چقدر است؟

به طور معمول هزینه تحصیل در کالج های فرانسه حدود 2.000 الی 8.000 یورو در سال می باشد.

دانشجویان بین المللی می توانند در فرانسه به زبان انگیسی تحصیل کنند؟

بله، دانشجویان در فرانسه هم می توانند به زبان انگلیسی تحصیل کنند و هم به زبان فرانسه ولی برای تحصیل به زبان انگلیسی باید شهریه پرداخت نمایند.

دانشجویان بین المللی می توانند برای دریافت بورسیه در فرانسه اقدام داشته باشند؟

بله، دانشجویان بین المللی بر اساس شرایط خود می توانند برای بورسیه ها ثبت نام کنند و بر اساس معیارهای آن بورسیه، به آن دست یابند

سخن پایانی

در خصوص تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در این مقاله توضیحات مفصلی را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم. بر اساس آنچه گفته شد اکنون می دانیم که امکان تحصیل با کمترین هزینه ممکن در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسوی وجود دارد. همچنین در رابطه با دوره زبان فرانسوی در فرانسه، هزینه های تحصیل و زندگی، شرایط دریافتت بورسیه تحصیلی، مدارک مورد نیاز، شرایط دریافت ویزای تحصیلی در فرانسه، چگونگی دریافت اقامت و تابعیت فرانسه و ... در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به این موضوعات دانستیم که دانشجویان ایرانی برای اقدام بهتر است حداقل مدرک زبان A2 را در هنگام مراجعه به سفارت به همراه داشته باشند تا شانس ویزای خوبی داشته باشند و بتوانند با یک دوره زبان فرانسوی در این کشور بستر تحصیل رایگان خود را در این کشور فراهم کنند. ما در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE مطالب تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان را از منابع موثق استخراج نموده و پس از مشورت با وکلای بومی این کشور در اختیار شما قرار داده ایم و لازم به ذکر است که این موارد بسته به شرایط افراد امکان پذیر است و برای همگان قابل اقدام نمی باشد. پیشنهاد می کنیم که پس از مطالعه کامل این مقاله اگر سوالی در خصوص تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان داشتید می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه استفاده نموده و اطلاعات کامل دریافت کنید و یا سوالات خود را در قسمت دیدگاه های وبسایت ما یادداشت نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ساناز حسینی
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه ببخشید بدون مدرک زبان چقدر طول میکشه تا پذیرش از کالج بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حدود ۵ تا ۶ ماه کل پروسه پذیرش و ویزا طول میکشد.
نغمه
سلام. وقتتون به خیر و خسته نباشید. برای پذیرش با دوره زبان در فرانسه، آیا محدودیت سنی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مهم است که شما گپ تحصیلی زیادی نداشته باشید.
مهرداد
سلام وقتتون به خیر و خسته نباشید برای ثبت نام در کالج زبان فرانسه، چه سطحی باید داشته باشیم برای شروع؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حداقل b1 فرانسوی
مشاوره رایگان