دانشگاه PSL فرانسه

بدون نظر

در این نوشتار به تهیه و نگارش اطلاعاتی در خصوص دانشگاه psl فرانسه و شهریه تحصیل و شرایط اپلای به دانشگاه پی اس ال، شرایط پذیرش و رشته های دانشگاه PSL را مورد ارزیابی علمی قرار خواهیم داد. آیا می توان بدون ارائه مدرک زبان در دانشگاه psl فرانسه ثبت‌ نام کرد؟ شما با خواندن تمامی عناوین مقاله پیش رو به پاسخ این قبیل سوالات و دیگر سوالات ذهنی خود دست خواهید یافت. اگر می خواهید از روش تحصیل در فرانسه وارد شوید و اگر قصد دارید در دانشگاه psl فرانسه تحصیل نمایید، توصیه می‌ کنیم با کارشناسان کاربلد و با تجربه مؤسسه مشاوره‌ ای MIE تماس تلفنی بگیرید. کاردانان ما شرایط شما را ارزیابی می‌ کنند و روش‌ های هفتگانه مهاجرت را به شما معرفی می کنند. مشاوره تلفنی اولیه شما با کارشناسان متخصص و مجرب این مؤسسه، کاملاً رایگان است.

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه دانشگاه PSL فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد معرفی دانشگاه

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد معرفی دانشگاه

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:


تحصیل در مدارس کانادا

دانشگاه PSL فرانسه

درباره PSL Research University

دانشگاه psl فرانسه (Paris Sciences et Lettres University) در سال ۲۰۱۰ در شهر پاریس ساخته شد. این دانشگاه در سال حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو را در دل خود جای داده است. دانشگاه psl یک دانشگاه دولتی است که دوره های آموزشی برتر و مدارک بسیار معتبر را به دانشجویان خارجی اعطا می‌ کند. این دانشگاه ارائه دهنده طیف گوناگونی از کورس های تحصیلی در زمینه علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی می باشد. در سال های اخیر در این دانشگاه تقریباً ۲۰۰ پروژه تحقیقاتی راه‌ اندازی شد. تمامی دانشجویانی که به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه پی اس ال فرانسه ثبت ‌نام می‌ کنند، به راحتی پس از تحصیلات خود می‌ توانند وارد بازار کار فرانسه شوند؛ زیرا مدارکی که آنان پس از اتمام تحصیلات خود دریافت می‌ کنند، با ارزش و بسیار معتبر است. فرانسه از آن جهت مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است که تحصیلات رایگان را ارائه می دهد. بدین گونه که جهت تحصیل به زبان فرانسوی در این کشور نیازی نیست شهریه پرداخت کنید. تحصیلات شما تا زمانی که به پایان برسد رایگان می باشد. البته جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان فرانسه می بایست شهریه پرداخت کنید. تحصیل رایگان در فرانسه تنها مختص دانشگاه های دولتی این کشور می باشد. قابل ذکر است که دانشجویان خارجی بنا به شرایطی که دارند می‌ توانند در سطح لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا ثبت نام نمایند؛ زیرا این دانشگاه برنامه های تحصیلی را در هر ۳ مقطع دانشگاهی ارائه می‌ دهد.

رتبه دانشگاه psl فرانسه

امروزه دانشجویان رتبه دانشگاه مدنظر خود را برای ادامه تحصیل ملاک قرار می دهند؛ زیرا آن ها می‌ دانند که هرچه رتبه یک دانشگاه بالا باشد، سطح کیفی آموزش در آن دانشگاه بالا می باشد. در حال حاضر دانشگاه psl فرانسه در رتبه ۵۳ جهانی قرار دارد. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌ های عالی و معتبر کشور فرانسه محسوب می‌ شود. دانشگاه پی اس ال به دلیل ارائه خدمات آموزشی به روز و به دلیل اعتبار مدارکی که صادر می کند، گزینه خوبی به جهت تحصیل دانشجویانی می باشد که مایل هستند پس از تحصیل با یک کارفرمای معتمد فرانسوی قرارداد منعقد کنند و وارد بازار کار فرانسه و یا بازار کار جهانی شوند. قابل ذکر است که در هر کلاسی این دانشگاه تعداد محدودی دانشجو قرار دارند. همین امر سبب گشته تا اساتید با تمرکز بیشتری دروس تحصیلی را به دانشجویان آموزش دهند.

رتبه

سازمان های مختلف

44

THE

222

QS

21

CWUR

38

رتبه بندی شانگهای

33

ARTU

40

رتبه بندی دانشگاه های جهانی

شرایط تحصیل در دانشگاه PSL

دانشگاه PSL فرانسه از دانشگاه های معتبر دولتی این کشور می باشد، که هر ساله دانشجویان زیادی را از سر دنیا به خود جذب می کند دانشجویان ایرانی نیز به دلیل علاقه ای که به کشور فرانسه و شهر زیبای پاریس دارند معمولا psl را در لیست دانشگاه های مورد علاقه خود قرار می دهد شرایط تحصیل و اخذ پذیرش از PSL Research University به شرح زیر می باشد: در ابتدا شما باید مدارک تحصیلی سال های قبل آموزشی خود را ترجمه کرده و انگیزه نامه قوی برای این دانشگاه آماده نمایید، سپس ارائه فرم cv و رزومه تحصیلی و ترجمه آن را آماده نمایید. همچنین ارائه پاسپورت هویتی، مدرک زبان فرانسوی در حد نمره B2 و در برخی موارد C1، ارائه نمره آیلتس حداقل 6.5 برای مقاطع ارشد و دکترا، ارائه توصیه نامه معتبر، ضروری است. لازم به ذکر است در این دانشگاه کلیه مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می گردد. طول دوره تحصیل در دانشگاه PSL به شرح زیر می باشد:

 • مقطع لیسانس شش، نیم سال یا به عبارتی سه ساله آموزشی
 • مقطع فوق لیسانس چهار نیم سال یا به عبارتی دو ساله آموزشی
 • و مقطع دکترا چهار سال آموزشی یا 8 نیم سال آموزشی می باشد

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پی اس ال فرانسه

همانطور که اطلاع دارید به جهت تحصیل در خارج از کشور باید مدارک مرتبط و درستی را ارائه دهید. اگر دانشجویی می باشید که شرایط تحصیل در دانشگاه psl فرانسه را دارید، باید قبل از انجام هر گونه اقدامی مدارکی را جمع آوری کنید. قابل ذکر است که مدارک شما باید ترجمه شوند. مدارک مورد نیاز به جهت تحصیل در دانشگاه دولتی psl در ذیل این نوشتار ذکر شده است:

 • دانشجوی متقاضی باید یک انگیزه نامه بسیار قوی ارائه دهد و در آن هدف از تحصیل در این دانشگاه را ذکر نمایید.
 • دانشجو موظف است رزومه تحصیل و فرم CV را ارائه دهد.
 • دانشجو بین المللی ملزم به ارائه مدارک تحصیلی مقطع قبلی می باشد.
 • ارائه گذرنامه و عکس پاسپورتی الزامی است.
 • اگر دانشجوی مقطع دکترا و کارشناسی ارشد می باشید باید در زمان اقدام توصیه‌ نامه ارائه دهید.

به جهت تحصیل در رشته هایی که به زبان فرانسوی ارائه می‌ شوند، ارائه مدارک زبان فرانسوی در سطح B2 و ارائه مدرک آیلتس ۶.۵ بالا به جهت تحصیل در برنامه‌ های انگلیسی‌ زبان ضروری است.

ددلاین و آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه پی اس ال فرانسه

به منظور تحصیل در دانشگاه psl فرانسه (Paris Sciences et Lettres University) می بایست در مهلت های مشخص شده اقدامات لازم را به جهت ثبت نام و اخذ پذیرش انجام دهید. این دانشگاه مهلت خاصی را برای هر ترم تحصیلی مشخص نکرده است. دانشجویان خارجی و ایرانی می بایست در زمان ثبت نام به سایت رسمی این مؤسسه مراجعه نمایند؛ ولی به طور کلی شروع ترم های تحصیلی در تمامی دانشگاه های فرانسه تقریباً در دو ماه سپتامبر و ژانویه می‌ باشد و دانشگاه پی اس ال معمولاً در ماه ژوئن دانشجویان را ثبت نام می کند.

مدرک زبان مورد نیاز به منظور تحصیل در دانشگاه psl فرانسه

ارائه مدرک زبان فرانسوی یکی از الزامات تحصیل در دانشگاه psl فرانسه می باشد. در واقع دانشجویانی که می خواهند تحصیل رایگان را در این دانشگاه تجربه کنند، بایستی مدرک زبان فرانسوی در حد B2 ارائه دهند. البته به جهت تحصیل در برخی از رشته ها نظیر تحصیل پرستاری در فرانسه، داروسازی، دندانپزشکی فیزیوتراپی و غیره می بایست مدرک زبان فرانسوی در حد C1 ارائه دهید. شایان ذکر است که دانشجویان خارجی می‌ توانند در صورت مایل بودن سطح زبان فرانسوی خود را در یکی از مؤسسات عالی فرانسه تقویت نمایند و پس از آن می توانند اقدامات لازم را به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه psl انجام دهند. همراهان همیشگی این مقاله به صورت مفهومی توسط تیم ملک پور تهیه گردیده است؛ بنابراین هرگونه استفاده غیرقانونی از آن حرام می باشد.

دانشکده های PSL Research University

شایان ذکر است که دانشگاه معتبر psl فرانسه (Paris Sciences et Lettres University) دارای ۱۱ مرکز آموزشی می باشد. در ادامه نام دانشکده ها و مدارس این دانشگاه را ذکر نموده ایم:

 • مدرسه اینسرم
 • مؤسسه کورس
 • مدرسه اینریا
 • رصدخانه پاریس
 • دبیرستان فرانسه
 • مدرسه espcl
 • دانشکده علمی مطالعات پیشرفته
 • مدرسه ملی اسناد
 • مدرسه دوفین
 • هنرستان برتر هنرهای نمایش ملی
 • دانشکده ملی پاریس
 • مدرسه پاریسminses

تمامی این دانشکده ها امکانات ورزشی و رفاهی را در اختیار دانشجویان علاقه مند به فعالیت های ورزشی قرار می دهند. وجود مناظر چشمگیر در محوطه مدارس و دانشکده های دانشگاه فرانسه یکی از عوامل موثری می باشد که دانشجویان به جهت تحصیل و ثبت نام در این دانشگاه مورد توجه قرار می دهند.

رشته های تحصیلی در دانشگاه psl فرانسه

دانشجویانی که قصد تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه دولتی و معتبر psl فرانسه (Paris Sciences et Lettres University) را دارند می بایست پس از اخذ نامه پذیرش برای دریافت ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنند. شما می توانید در رشته تحصیلی خود را از میان صدها رشته متنوع این دانشگاه انتخاب نمایید و تحصیلات آکادمیک خود را آغاز کنید. اگر تصمیم شما برای تحصیل در فرانسه و تحصیل در دانشگاه psl فرانسه قطعی می باشد، توصیه می گردد قبل از اقدام به سایت رسمی این دانشگاه مراجعه نمایید و لیست رشته های تحصیلی ارائه شده در هر سه مقطع را مطالعه نمایید در ذیل این قسمت، برخی از رشته های تحصیلی ارائه شده را ذکر نموده ایم:

لیسانس

فوق لیسانس

دکترا

آموزش بازیگری

حسابداری، کنترل، حسابرسی

اخترفیزیک

اقتصاد کاربردی

بازیگری و کارگردانی

علوم شناختی،

علوم کامپیوتر

مهندسی زیست پزشکی

علوم مهندسی

علوم پایداری

مهندسی انرژی

باستان شناسی

علوم اجتماعی

اقتصاد و مدیریت سلامت

ریاضیات

مدیریت

سیستم های اطلاعات، شبکه ها و فناوری دیجیتال

انسان شناسی

حقوق

حقوق

علوم زیستی

هوش مصنوعی و علوم سازمانی

روزنامه نگاری

سلامت - پزشکی

ریاضیات کاربردی

بازاریابی و استراتژی

جامعه شناسی

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه psl فرانسه

یکی از موارد قابل بحث در خصوص تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه psl فرانسه، درباره شهریه تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویی می باشد. همانطور که اطلاع دارید دولتی و رایگان بودن دوره های تحصیلی در دانشگاه psl فرانسه یکی از دلایل اصلی و مهم دانشجویانی است که قصد تحصیل و ثبت نام در این دانشگاه را دارند؛ البته دانشجویان بین المللی و ایرانی ملزم به پرداخت مبلغ بسیار کمی می باشند. شهریه و هزینه ای که دانشجویان بین المللی به خصوص محصلان ایرانی به جهت ثبت نام در دانشگاه psl فرانسه می بایست پرداخت کنند، سالانه ۲۷۷۰ تا 3770 یورو می باشد. البته این مبلغ شهریه تحصیل دانشجویانی می باشد که در مقطع کارشناسی ثبت نام کرده اند. علاوه بر شهریه تحصیل شما باید مبلغی را نیز برای هزینه‌ های زندگی در فرانسه در نظر بگیرید. شهریه ای که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می بایست برای یک سال تحصیل خود به زبان انگلیسی پرداخت نمایند، تقریباً ۴ تا ۸ هزار یورو می باشد. البته شهریه تحصیل به زبان فرانسوی برای دانشجویان تحصیل کارشناسی ارشددر فرانسه، ۵۰۰ یورو در سال است. شهریه تحصیل برای دانشجویان مقطع دکترا به زبان فرانسوی سالانه ۷۰۰ یورو است.

هزینه زندگی دانشجویی در PSL Research University

همانطور که مشخص است هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه با توجه به کیفیت زندگی که هر فرد برای خود انتخاب می‌کند متفاوت می باشد که مبلغی بین 600 تا 900 یورو در ماه را شامل می شود.  

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی در دانشگاه psl

اگر چه هزینه های تحصیل در دانشگاه پی اس ال فرانسه (Paris Sciences et Lettres University) تقریباً رایگان است؛ ولی با این حال برخی از دانشجویان با هدف دریافت بورسیه تحصیلی و جوایز در این دانشگاه ثبت نام می نمایند. کمک هزینه تحصیل به دانشجویانی تعلق می گیرد که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند. دانشگاه psl فرانسه به دانشجویان رشته علوم انسانی بورسیه تحصیلی بین رشته‌ای را اعطا می کند. در نظر داشته باشید که اکثر دانشگاه های فرانسه بورسیه تعالی ایفل را به دانشجویان برتر مقطع مستر و دکترا ارائه می‌ دهند. دانشجویانی که زیر ۳۰ سال سن دارند و در مقطع فوق لیسانس ثبت نام نموده اند، می توانند در صورت داشتن تعالی علمی از این فرصت ارزشمند استفاده نمایند. دانشجویان دکترا در فرانسه تا سن ۳۵ سالگی می‌توانند از مزایای بورسیه ایفل بهره مند شوند. مبلغ بورسیه ایفل برای دانشجویان ثبت نام شده در مقطع فوق لیسانس ۱۱۱۸ یورو در ماه و برای دانشجویان مقطع دکترا ۱۴۰۰ یورو در ماه می باشد.

خوابگاه های دانشگاه PSL

PSL Research University برای دانشجویان خود خوابگاه هایی را در نظر گرفته است، که این خوابگاه‌ها خارج از محیط دانشگاه واقع شده است. اولویت استفاده از خوابگاه های دانشگاه PSL فرانسه با دانشجویان بین المللی و خارجی می باشد اگر شما به عنوان دانشجویی خارجی درخواست استفاده از این خوابگاه ها را می خواهید داشته باشید، در ابتدا باید مبلغ ۴۹ یورو پرداخت کنید، تا دراولویت بررسی قرار بگیرید و به شما اجازه دسترسی به این خوابگاه ها داده شود. لازم است بدانید که فاصله خوابگاه ها تا پردیس مرکزی PSL به طور متوسط ۴۰ دقیقه می باشد، و هزینه اجاره خوابگاه‌های دانشجویی فرانسه از ۳۵۰ یورو برای اتاق های دو نفره شروع می شود. این مبلغ میزان اجاره یک ماه می باشد. لازم به ذکر است زمان رزرو برای اجاره به صورت پیش فرض یک سال برای هر دانشجو در نظر گرفته می شود. سایر هزینه اسکان دانشجویی را در ذیل می بینید.

انواع اقامتگاه ها

پاریس

مناطق حوزه پاریس

اقامت با خانواده فرانسوی

€500-700

€350-450

یک اتاق در آپارتمان اشترکی

€500-700

€350-450

استودیو در یک خوابگاه دانشجویی

€400-550

€400-550

استدیو

حداقل €600

€500-650

مشاهیر دانشگاه PSL فرانسه

از جمله افراد معروف و مشهوری که از دانشگاه PSL فارغ التحصیل شدند، و یا در این دانشگاه مشغول تدریس بودند، و برنده جوایز بین المللی شدند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماری کوری: دانشمند مشهور و فیزیکدان و شیمیدان
 • پیر کوری: فیزیکدان
 • گابریل لیپمن: فیزیکدان
 • نسیم کلاس طالب: نویسنده و آمار دان مشهور
 • سدریک ویلانی: ریاضیدان فرانسوی
 • ژان ترول: اقتصاددان فرانسوی
 • آلفرد کاستلر: فیزیکدان

مزایای تحصیل در دانشگاه PSL فرانسه

از مزایای تحصیل در دانشگاه pSl فرانسه می توان موارد به زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در دانشگاه پیشرفته و رتبه برتر جهانی
 • زندگی در کشور زیبا و مدرن فرانسه
 • امکان دریافت اقامت دائم و تبدیل اقامت موقت یا همان اقامت تحصیلی به اقامت کاری و در نهایت دریافت پاسپورت فرانسه
 • امکان مسافرت بدون نیار به دریافت ویزا برای کشورهای عضو شینگن
 • امکان استفاده از فضای آموزشی پیشرفت
 • امکان آشنایی با فرهنگ ها و زبان های مختلف
 • پیدا کردن روابط بین المللی و اساتید بنام و معروف در رشته تحصیلی خود

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه psl فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول راجع به دانشگاه PSL فرانسه

 

✅ هزینه زندگی یک دانشجوی تمام وقت در دانشگاه PSL فرانسه سالانه چقدر است؟

هزینه یک دانشجوی بین المللی در فرانسه سالانه ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو است.

✅ شهریه تحصیل در دانشگاه PSL فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل بسته به مقطع دانشگاهی و گرایش انتخابی شما متغیر می باشد.

✅ دوره های تحصیلی در دانشگاه PSL به چه زبانی آموزش داده می‌ شود؟

دانش‌ آموزان بر اساس توانایی زبانی خود می توانند به دو زبان فرانسوی و یا انگلیسی تحصیل نمایند.

✅ ارائه چه مدارکی برای دریافت نامه پذیرش از دانشگاه PSL فرانسه الزامی است؟

ارائه مدرک زبان B2 به جهت تحصیل به زبان فرانسوی، ارائه مدرک زبان انگلیسی جهت تحصیل در برنامه های انگلیسی زبان، ارائه مدرک تحصیلی سال قبل، ارائه توصیه نامه


_____________نتیجه گیری کلی درخصوص دانشگاه پی اس ال فرانسه__________

در مقاله فوق اطلاعاتی در خصوص تحصیل و شرایط پذیرش و رشته های دانشگاه psl فرانسه را در اختیار متقاضیان قرار دادیم و شرایط دریافت بورسیه های دانشگاه psl فرانسه را نیز مورد ارزیابی علمی قرار دادیم. شما عزیزان از هزینه های تحصیل در دانشگاه پی اس ال فرانسه آگاه شدید، همچنین مطلع شدید که چه ماه هایی از سال می‌ توان در این دانشگاه ثبت‌ نام نمود و امکان تحصیل در چه زمینه هایی وجود دارد. اگر داوطلب تحصیل در psl فرانسه می باشد، می توانید به منظور بررسی دقیق شرایطی که دارید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس بگیرید. کاردانان ما صفر تا صد تحصیل در فرانسه در psl را برای شما بررسی می کنند. گفتنی است که مشاوره اولیه شما کاملاً رایگان می‌ باشد. همچنین شما می‌توانید با مطرح کردن پرسش های خود در زیر همین مقاله، منتظر دریافت پاسخ خود از سوی کارشناسان ما باشید. لطفاً در صورت تمایل و رضایت از این نوشتار، ۵ ستاره ارزشمند بدهید.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان