کار در فرانسه

11 نظر

کار در فرانسه

کار در فرانسه، لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه، پردرآمدترین شغل در فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق کار و شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. شرایط کار در فرانسه چیست؟ برای اخذ اقامت فرانسه از طریق کار باید چه مراحلی را طی کرد؟ شرایط کاریابی در فرانسه به چه صورت است؟ فرانسه کشوری هم مرز با لوکزامبورگ، بلژیک، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا می باشد. پایتخت این کشور پاریس و جمعیت آن در حدود 67 میلیون نفر است. زبان رسمی فرانسه، زبان فرانسوی است. جهت کار در این کشور به دلیل نرخ بیکاری بالا، شخص باید رزومه قوی داشته و مسلط بر زبان فرانسوی باشد تا شانس کاریابی داشته باشد. موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در خصوص مهاجرت و کار در فرانسه می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید فرم تماس را کامل کرده و یا با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

در خصوص کار در فرانسه موضوعات زیر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند.

 • شرایط کار در فرانسه
 • بررسی نرخ بیکاری و بازار کار در فرانسه
 • شرایط اخذ ویزای کاری فرانسه
 • کار در فرانسه از طریق پیشنهاد شغلی (job offer)
 • کار در فرانسه برای کارگرهای ماهر
 • کار در فرانسه برای نیروهای کلیدی (هنرمندان، ورزشکاران و ...)
 • لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار فرانسه
 • نحوه کاریابی در فرانسه
 • معرفی مؤسسات کاریابی در فرانسه
 • اخذ اقامت و تابعیت در فرانسه از طریق کار
 • شرایط اخذ ویزای همراه فرانسه
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در فرانسه
 • سوالات متداول در زمینه کار در فرانسه
 • سخن پایانی درباره کار در فرانسه

کار در فرانسه

شرایط کار در فرانسه

کار در فرانسه و اخذ اقامت کاری در کشور فرانسه در اکثر موارد نیاز به داشتن کارفرما دارد و طبق قوانین کار و مهاجرت این کشور، شخص کارفرما تحت شرایطی اجازه درخواست مجوز کار برای نیروی کار مورد نظر جهت استخدام دارد. یعنی شخص متقاضی کار در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق کار در ابتدا تنها باید کارفرمای مورد نظر خود را بیابد و کارفرما با عقد قرارداد کاری برای نیروی کار خارجی و تأمین شرایط لازم، درخواست استخدام وی را به اداره کار و مهاجرت ارائه نماید. به همین جهت این موضوع از دلایل اصلی می باشد که کارفرمایان خارجی در سال های اخیر تمایلی به استخدام نیرو از خارج از اتحادیه اروپا ندارند و معمولاً سعی می کنند نیروی کار را از اتباع کشور خود و یا اتباع خارجی که در خاک این کشور و یا حتی اتحادیه اروپا می باشند استخدام کنند، مگر اینکه نیروی کاری که درخواست کار را از خارج از اتحادیه اروپا دارد رزومه بسیار قوی ارائه دهد تا شخص کارفرما وی را با توجه به پیچیدگی های این روش استخدام نماید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه

بررسی نرخ بیکاری و بازار کار در فرانسه

در ابتدای این بخش به بیان اهمیت بررسی شاخص نرخ بیکاری در بررسی شرایط کار در فرانسه پرداخته و پس از آن این شاخص را در کشور فرانسه مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم. نرخ بیکاری، شاخصی است که با مطالعه آن می توان از وضعیت اقتصادی و بازار کار کشور مورد نظر اطلاع یافت و شرایط را برای جذب نیروی کار به ویژه نیروی کار مهاجر مورد تحلیل و بررسی قرار داد. چرا که در صورت بالا بودن نرخ این شاخص می توان چنین استنباط کرد که بازار کار این کشور از نیروی کار مورد نیاز اشباع شده و در نتیجه احتمال کاریابی و اخذ ویزای کاری برای این کشور کم خواهد بود. در نمودار زیر که نرخ بیکاری فرانسه را نشان می دهد، نرخ بیکاری نسبتاً بالایی (8 درصد) را در این کشور در مقایسه با نرخ بیکاری در کشورهای صنعتی نظیر آلمان مشاهده می نماییم. طبیعیست که میزان درخواست متقاضیان بین المللی نیز برای دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری فرانسه پایین تر از آلمان یا دیگر کشورهای دارای کمبود نیروی کاری باشد. بحران هاق اقتصادی اخیر کشور فرانسه، بر بازار کار این کشور و میزان حقوق و درآمد مشاغل در فرانسه تأثیر داشته و فارغ التحصیلان و متخصصان را جهت کار در اروپا روانه کشورهایی نظیر آلمان، سوئیس، اتریش و بلژِیک کرده است.

کار در فرانسه

شرایط اخذ ویزای کاری فرانسه

کار در فرانسه و اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق کار نیاز به دریافت مجوز و ویزای کاری دارد. تمامی افراد خارج از اتحادیه اروپا برای کار در فرانسه نیاز به دریافت مجوز کار دارند. جز در موارد زیر، اشخاصی که می خواهند در فرانسه بیش از 90 روز اقامت کاری داشته باشند نیاز به دریافت ویزا بلند مدت دارند:

 • شخص کارت اقامت فرانسه را داشته باشد.
 • یک شخص صغیر که TIR یا DCEM دارد. (انواع اقامت برای کودکان)
 • شهروند اروپا باشد
 • اقامت بلند مدت یک کشور اروپایی را داشته باشد.
 • شهروند موناکو، آندورا یا سنت مارینو باشد

کار در فرانسه از طریق پیشنهاد شغلی(job offer)

کار در فرانسه و درخواست برای ویزای کار فرانسه در ابتدا نیاز به پیشنهاد شغلی دارد. شخص باید کارفرمای خود را از روش های مختلف در فرانسه پیدا کرده و پس از عقد قرارداد کاری کارفرما باید برای شخص درخواست مجوز کار بدهد. برای کارکنانی که خارج از فرانسه هستند کارفرما باید از بخش کار خارجی ادارات محلی استخدامی (Direccte) درخواست مجوز کار بدهد. DIRECCTE در هر استان فرانسه مختلف می باشد و کارفرما باید با توجه به استانی که در آن ساکن بوده و خواهان استخدام شخص خارجی است درخواست مجوز کار در فرانسه بدهد. DIRECCTE برای صدور مجوز کار در فرانسه موارد زیر را بررسی می کند:

 • تقاضای نیروی کار و تخصص مورد تقاضا در منطقه مورد نظر
 • مدرک تحصیلی و تخصص نیروی کار برای کاری که به شخص پیشنهاد شده است.
 • بررسی قوانین استخدامی و حمایت از نیروی کار
 • حقوق و مزایای کارمند که با دیگر کارکنان در آن بخش و موقعیت شغلی برابر و یکسان باشد.
 • حقوق دریافتی سالیانه شخص باید از حداقل حقوق قانونی کشور فرانسه بیشتر باشد (182560 یورو)
 • تمامی توافقات کارفرما با نیروی کار در خصوص محل اقامت و خدمات دیگر.

مسئولان محلی اقامت DIRECCTE باید نهایت در مدت 2 ماه تصمیم خود را در خصوص پرونده و درخواست مجوز کار در فرانسه مشخص کنند. اگر تا 2 ماه جواب صادر نشد پرونده رد شده است.

کار در فرانسه برای کارگرهای ماهر

کار در فرانسه برای کارگرهای ماهر و اشخاصی که تحصیلات عالی و تخصص در مشاغل خاصی دارند، متفاوت است. البته بازهم وجود کارفرما الزامی می باشد ولی پروسه و روند دریافت اقامت و ویزای کار در فرانسه برای این اشخاص تفاوت دارد. کشور فرانسه نوعی ویزا به نام Talent visa دارد که ابتدا به شخصی که شرایط خاص دارد، اقامت یک ساله اعطا می گردد. فرد پس از ورود به فرانسه می تواند تا 4 سال این اقامت را تمدید کند. برای دریافت ویزا استعداد یا Talent visa فرانسه شخص باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

 • هنرمند یا متخصص فرهنگی
 • کارآفرین
 • معرف یک شرکت
 • مسافرت یا ماموریت کارمندی
 • کارمند بسیار متخصص اروپا با کارت آبی
 • نوآوران پروژه های اقتصادی
 • سرمایه گذاران
 • اشخاص با شهرت جهانی
 • کارمند متخصص در یک شرکت نوآورانه
 • دانشمندان و پژوهشگران

البته تنها داشتن یکی از شرایط بالا برای دریافت اقامت ویزا استعداد فرانسه کافی نیست و هر یک از زیر شاخه های ویزای استعداد دارای مدارک و شرایط حقوقی هستند و برخی نیاز به داشتن پیشنهادات کاری و یا دریافت مجوز از سازمان های خاصی در فرانسه می باشند. اشخاصی که پیشنهاد شغلی یا قرارداد کار در فرانسه با کارفرما ندارند باید تخصص آن ها به تائید برسد و بتواند هزینه های زندگی خود را در مدتی که در فرانسه اقامت دارد در حساب خود به عنوان تمکن مالی به اثبات برساند.

کار در فرانسه برای نیروهای کلیدی (هنرمندان، ورزشکاران و ...)

کار در فرانسه برای نیروهایی نظیر هنرمندان و ورزشکاران تحت همان عنوان ویزا استعداد Talent visa صادر می شود و اشخاصی که دارای رزومه های فرهنگی هنری ورزشی فوق العاده هستند باید از این زیرشاخه های ویزا استعداد اقدام به دریافت اقامت فرانسه نمایند:

هنرمندان و متخصصین فرهنگی: دریافت و کامل کردن فرم CERFA به همراه مدارکی که در آن قید شده است و قرارداد کار در فرانسه توسط کارفرما یا در صورتی که قصد خوداشتغالی دارد و کارفرما ندارد نمونه کار وی و مدارک اثبات کننده کارهای هنری که در فرانسه دارد به همراه اثبات تمکن مالی برای انجام پروژه هایی که قصد انجام آنها را دارد و هزینه های زندگی وی در فرانسه.

اشخاص با شهرت بین المللی: برای اشخاصی می باشد که در زمینه های علمی، ادبی، هنری، فکری، فرهنگی و یا ورزشی شهرت بین المللی دارند و شخص برجسته ای در این زمینه هستند. این موضوع باید به تائید حوزه حرفه ی مربوطه در فرانسه برسد و شخص باید هزینه های زندگی خود در فرانسه را در حساب خود نشان بدهد و یا قرارداد کار در فرانسه ارائه بدهد.

در مجموع ویزاهای هنری و ویزاهای کاری برای هنرمندان در بسیاری از کشورها شرایط و قوانین خاصی دارد و اکثر کشورهای برای اشخاص هنرمند و ورزشکار و شاخص شرایط خاصی جهت دریافت اقامت دارند که اولین موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که آیا رزومه ورزشی یا هنری شخص برای کشور مقصد که قصد دریافت اقامت آن را دارد قابل توجیه می باشد یا خیر. به همین جهت رزومه هنری در زمینه و رشته ای که در کشور فرانسه شناخته شده نیست و فرهنگ فرانسه با آن اشنایی ندارد قاعدتاً شانس پایین تری جهت پذیرفته شدن دارد ولی اشخاص و هنرمندان و ورزشکارانی که مقام های بین المللی دارند و اشخاص بزرگی هستند، قطعاً شانس بالاتری برای دریافت پیشنهادات شغلی و یا دریافت اقامت بدون پیشنهاد شغلی و قرارداد کار در فرانسه دارند.

لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه

کار در فرانسه با توجه به اینکه شخص ابتدا باید کارفرما پیدا کند و سپس درخواست مجوز کار بدهد، بهتر است شخصی که متقاضی کار در فرانسه می باشند چند مورد را رعایت کند. یکی از موارد دانستن زبان فرانسوی است. قطعاً اشخاصی که به زبان فرانسوی قادر به صحبت کردن هستند، شانس بالاتر جهت پیدا کردن کار در فرانسه دارند. با توجه به اینکه کشورهای فرانسوی زبان زیادی نظیر سنگال، مالی، ماداگاسکار و... وجود دارد، این افراد با دانستن زبان فرانسوی قطعاً شانس بالاتری برای کار در فرانسه دارند. عامل دیگری که جهت کاریابی و کار در فرانسه باید در نظر داشت لیست مشاغل مورد نظر این کشور می باشد. قطعاً مشاغلی که در فرانسه کمبود نیروی کار بیشتری دارند، شانس شخص برای یافتن کار در فرانسه بالاتر می باشد.

در کشور فرانسه دو نوع لیست مشاغل وجود دارد: لیست مشاغل مورد نیاز که کمبود نیروی کار در فرانسه دارد (Shortage occupations) و لیست مشاغلی که نیروی کار ماهر برای آن ها به اندازه کافی وجود دارد و پیشنهاد شغلی برای این مشاغل کافی نیست (Surplus occupations).

 • مشاغل مورد نیاز: متخصص ای سی تی، متخصصین سلامت و امور بهداشت، مشاغل مهندسی، مشاور حقوقی و مشاغل حقوقی، متخصصین اقتصاد
 • مشاغلی که نیروی کار کافی برای آن ها وجود دارد: کارگران جنگل و ماهیگیر، صنایع چوب، لباس و فروشنده لباس.صنایع غذایی و...

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار فرانسه

کار در فرانسه بعد از دریافت مجوز کار نیاز به دریافت ویزا دارد. مهم ترین مدرکی که برای دریافت ویزا لازم است مجوز کار در فرانسه می باشد که کارفرما شخص باید از DIRECCTE دریافت کند. اشخاصی که قصد کار در فرانسه دارند و کارفرمای خود را پیدا کرده و کارفرما برای این اشخاص مجوز کار دریافت کرده است، مدارک زیر را جهت دریافت ویزا کار در فرانسه باید ارائه دهند:تحصیل دکترا در اتریش

 • فرم امضا شده سفارت
 • عکس پرسنلی
 • پاسپورت یا کارت اقامت کشوری که از آن درخواست ارسال شده است.
 • مجوز کار دریافت شده از DIRECCTE
 • پرداخت هزینه فرم سفارت به مبلغ 99 یورو

نحوه کاریابی در فرانسه

کار در فرانسه در اولین مرحله نیازمند یافتن کار در فرانسه و دانستن نحوه کاریابی در آن است. اشخاصی که با فرهنگ، زبان و بازار کار در فرانسه آشنایی ندارند، شانس کمی برای پیدا کردن کار در فرانسه دارند. البته با محدود بودن مشاغل مورد نیاز فرانسه و نرخ بالای بیکاری این کشور حتی دانشجویان یا اشخاصی که اقامت کشور فرانسه را به طرق دیگر دارند، برای یافتن کار در فرانسه دچار مشکلاتی می شوند و ممکن است حتی ماه ها نتوانند کار پیدا کنند و همین مشکل برای اشخاصی که از خارج از اتحادیه اروپا خواهان کار در فرانسه هستند بیشتر نیز می باشد. ما در این بخش به نکاتی که شخص بهتر است برای کاریابی در فرانسه رعایت کند اشاره می کنیم:

 1. یادگیری زبان فرانسه: برای داشتن شانس بیشتر برای کار در فرانسه شخص بهتر است زبان این کشور را بداند.
 2. انعطاف پذیر بودن: شخصی که خواهان کار در فرانسه یا هر کشور دیگر می باشد نباید توقعات بسیار بالا یا جایگاه شغلی که قبل از این داشته است را طلب کند و ممکن است با جایگاه شغلی پایین تر از جایگاه شغلی قبلی خود مواجه شود.
 3. رزومه را به زبان فرانسوی و طوری تهیه کرد که در فرانسه رواج است. برای مثال عکس حتماً داشته و نهایت تا دو صفحه بیشتر نباشد.
 4. دانستن روش های کاریابی: شخص از طریق آنلاین وب سایت هایی نظیر مانستر می تواند کار خود را پیدا کند. همینطور روزنامه های محلی نیز می توانند گزینه های مناسبی باشند.
 5. رعایت ادب و احترام: به معنی این می باشد که برای تحت تاثیر قرار دادن کارفرمای فرانسوی بهتر است با آن ها با احترام برخورد کرد.

اگر تمایل دارید در باب کار در فرانسه و بررسی شرایط خود برای یافتن بهترین مسیر مهاجرت خود اطلاعات مکفی کسب نمایید، توصیه اکید می نماییم نسبت به تهیه ی ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اقدام نمایید تا با شناخت کامل و بدون نیاز به مشاور بهترین مسیر مهاجرت خود را بیابید.

کار در فرانسه

معرفی مؤسسات کاریابی در فرانسه

کار در فرانسه از روش های مختلف قابل انجام است. برخی شخصاً با شرکت های مختلف در ارتباط هستند و از این طریق کار در فرانسه پیدا می کنند و برخی نیز از طریق مؤسسات کاریابی در فرانسه سعی بر پیدا کردن کارفرما دارند. برخی مؤسسات کاریابی تنها در خصوص کار در فرانسه می باشند و برخی مؤسسات کاریابی نیز جامع می باشند و نه تنها در فرانسه بلکه در کشورهای زیادی به افراد جویای کار کمک می کنند. برخی از وب سایت های کاریابی فرانسه:

 • https://www.fusac.fr/
 • http://job-in-france.babylangues.com
 • https://www.thelocal.fr/jobs/
 • http://www.jobsinparis.fr/

اخذ اقامت و تابعیت در فرانسه از طریق کار

کار در فرانسه و اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور فرانسه از روش کار بعد از چند سال کار کردن و پرداخت مالیات امکان پذیر می باشد. کشور فرانسه تابعیت مضاعف را می پذیرد و شخص پس از چند سال کار در فرانسه و اقامت در این کشور می تواند با حفظ تابعیت قبلی، تابعیت کشور فرانسه را نیز اخذ کند. شخص با 5 سال زندگی متوالی در کشور فرانسه می تواند درخواست اقامت دائم کشور فرانسه را بدهد که این اقامت دائم برای 10 سال می باشد و قابل تمدید است. شخص با این اقامت دائم امکان تحصیل و کار در فرانسه را دارد و در مقایسه با تابعیت فقط نمی تواند در رای گیری های حکومتی شرکت کند. شخص در صورتی که در 10 ماه، 6 ماه سال را در فرانسه زندگی نکند نمی تواند درخواست اقامت دائم بدهد مگر اینکه به دلایل موجهی مجبور به خروج از فرانسه شده باشد. موافقت با درخواست اقامت دائم کشور فرانسه بستگی به ادغام پذیری شخص با این کشور و توانایی او در زبان فرانسوی نیز دارد. اقامت دائم با 2 سال خروج از کشور فرانسه باطل می شود. شما عزیزان می توانید از طریق ارتباط با یک وکیل مهاجرت به فرانسه همه مسیر های مهاجرتی آگاه شوید و بهترین تصمیم را اخذ کنید.

شرایط اخذ تابعیت کشور فرانسه:

 • شخص به مدت 5 سال متوالی در کشور فرانسه زندگی کرده باشد.
 • اثبات کند با جامعه فرانسه ادغام شده است و به زبان فرانسوی مسلط است.

کار در فرانسه

پاسپورت فرانسه

شرایط اخذ ویزای همراه فرانسه

بر اساس قانون کار در فرانسه، شرایط حضور همسر و فرزندان متقاضی کار در این کشور فراهم شده است. شخص برای الحاق خانواده خود باید درآمد ثابت یا تمکن مالی کافی ارائه بدهد. شخص باید درخواست خود را به اداره مهاجرت و ادغام فرانسه ارائه بدهد و این اداره تصمیم می گیرد شخص شرایط الحاق خانواده را دارد یا خیر. پس از اینکه با درخواست شخص موافقت شد به شخص ویزا برای ورود به فرانسه اعطا می گردد که وارد فرانسه شده و اقامت بلند مدت خود را دریافت می کنند. به طور معمول شخص باید حداقل 18 ماه در فرانسه اقامت داشته باشد تا بتواند خانواده را به خود ملحق کند و نمی تواند همزمان درخواست الحاق خانواده بدهد؛ ولی در برخی موارد اقامتی نظیر ویزا استعداد و ویزاهای استارت آپ خانواده شخص راحت تر می توانند به وی ملحق شوند و در برخی موارد حتی فرزند زیر 18 سال شخص نیاز به دریافت اقامت ندارد و می تواند در کنار شخص در فرانسه زندگی کند (DEM). مطابق با با قانون کار در فرانسه، زمانی که شخص ویزا کار در فرانسه دریافت کرده است باید حداقل 18 ماه از اقامت وی بگذرد و سپس برای خانواده درخواست اقامت جداگانه بدهد و قبل از این خانواده وی می توانند با ویزاهای ویزیت و کوتاه مدت به فرانسه رفت و آمد داشته باشند.

میزان حقوق و درآمد مشاغل در فرانسه

میزان حقوق و درآمد مشاغل در فرانسه با توجه به تفاوت هزینه های زندگی در شهرهای مختلف فرانسه، متفاوت می باشد. همان طور که هزینه زندگی در شهرهایی نظیر پاریس از شهرهای دیگر بیشتر است؛ حقوق های دریافتی در شهرهای بزرگ نیز از دیگر مناطق فرانسه معمولاً بیشتر است. حداقل حقوق کار در فرانسه چیزی در حدود 182560 می باشد که قابل مقایسه با پردرآمدترین شغل های فرانسه نمی باشد. در لیست زیر حقوق کار در فرانسه در برخی مشاغل بررسی شده است که مانند سایر دیگر کشورهای اروپایی، مقدار آن بالاتر از حداقل هزینه زندگی در فرانسه می باشد:

 

شغل

میزان درآمد سالیانه

مشاور

42600 یورو

آنالیزگر بازار

46000 یورو

مهندس نرم افزار

42300 یورو

مدیر پروژه IT

50000 یورو

مهندس معماری

42000 یورو

مدیر بازاریابی

45000 یورو

دانشجو دکترا

30000 یورو

توسعه دهنده وبسایت

48000 یورو

توسعه دهنده اندروید

39000 یورو

مشاور فروش

35000 یورو

کار در فرانسه

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه


سوالات متداول در زمینه کار در فرانسه

شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان چگونه است؟
در صورتی که شخص در کشور فرانسه تحصیل کرده و یا از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشد، امکان کار در این کشور برای وی فراهم است.

آیا پیدا کردن کار در فرانسه آسان است؟
خیر؛ به علت نرخ بیکاری بالای فرانسه، کاریابی در این کشور آسان نیست.

آیا کار در فرانسه بدون مدرک تحصیلی امکان پذیر است؟
می توان گفت که این امر، تقریباً غیرممکن است.

میزان حقوق نیروی کار در فرانسه چقدر است؟
میزان حقوق در فرانسه بسته به هر شغل متفاوت است؛ اما عموماً بین 30 تا 50 هزار یورو در سال می باشد.


____________________سخن پایانی درباره کار در فرانسه _____________________

کار در فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طریق کار با توجه به نرخ بالای بیکاری در کشور فرانسه، پروسه بسیار سختی می باشد و احتمال یافتن کار در فرانسه و اخذ اقامت برای مهاجرین از طریق کار برای اشخاصی که رزومه قوی و خاص ندارند، پایین است. افراد فرانسوی زبان یا دانشجویان دوره های زبان فرانسه، معمولاً متقاضیان اصلی کار در فرانسه هستند که البته فرانسه تنها گزینه این اشخاص جهت مهاجرت نمی باشد و گزینه های دیگری مانند کانادا، سوئیس و بلژیک نیز وجود دارند که دارای شرایط جذابی برای افراد مسلط بر زبان فرانسه، هستند. به همین جهت بهتر است اشخاصی که قصد مهاجرت دارند، کشورها و شرایط مهاجرت آنها را مطالعه نموده و با تحقیقات کافی جهت مهاجرت اقدام نمایند. موسسه ملک پور در خدمت شما عزیزان می باشد تا راهنمایی های لازم را در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز،پردرآمدترین شغل و حقوق کار در فرانسه ارائه دهد. امکان دریافت مشاوره تلفنی رایگان برای شما سروران گرامی از طریق برقراری تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس فراهم شده است. همچنین در قسمت انتهای مقاله می توانید نظرات و پرسش های خود را در خصوص شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 4 از 5 ( 33 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سینا عبادی
سلام و عرض ادب و احترام، ممنون از مقاله خوبتان. با توجه توجه به اطلاعاتی که در خصوص کار در فرانسه فرمودید آیا این کشور ویزای جست و جو کار برای ایرانیان دارد که بتوانیم وارد این کشور شویم و دنبال کار بگردیم؟ من 30 ساله هستم فوق لیسانس عمران و 4 سال سابقه کار. ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر کشورهای آلمان و اتریش برای ایرانی های ویزای جستجوی کار صادر می کنند، بنابراین برای کشور فرانسه شما نیازمند به یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی هستید. از طرف دیگر چون رشته شما مهندسی عمران با مهندسی عمران فرانسه متفاوت است نیازمند معادلسازی یاگذراندان دوره هایی می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان برای کشور فرانسه و همچنین کشورهایی چون اتریش، مجارستان، هلند، دانمارک و... بررسی شود. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب من مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم و زبان انگلیسی و زبان فرانسوی رو کاملا مسلط میتونم صحبت کنم میخواستم بدونم از چه طریقی می تونم برای ویزای کار فرانسه اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور فرانسه مثل آلمان و اتریش ویزای جستجوی کار ندارد و باید از طریق گرفتن جاب افر یا پیشنهاد شغلی اقدام نمایید. برای کاریابی و گرفتن پیشنهاد شغلی پیشنهاد می کنم وارد لینک زیر بشید و از محصول گام به گام تا کار در خارج کشور استفاده نمایید. موفق باشید https://officialmalekpour.com/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
anahita31
سلام و عرض ادب من کارشناس ای تی هستم و حدود 10 سال سابقه کاری در این زمینه دارم 30 سالمه چطور میتونم از طریق کاری به فرانسه مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور فرانسه جز کشورهایی است که برای اقامت کاری آن حتما باید یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی داشته باشید. با توجه به رزومه ای که می فرمایید شما شانس ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش را دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
آرمان جاهد
سلام ممنونم از این همه اطلاعات عالی واقعا اطلاعاتتان کامل است من قصد تحصیل و کار در فرانسه را دارم از کجا باید شروع کنم زبانشون خیلی سخته کارفرما ایرانی ندارند؟ مدارس ایرانی ندارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با توجه به اینکه نفرمودید چند سالتونه باید شرایط شما بررسی شود ولی به طور کلی می توانید دوره زبان را سپری کنید و بعد وارد دانشگاه شوید و شانس کاری بیشتری داشته باشید .لطفا برای دریافت اطلاعات تخصصی و کامل تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.
نیایش نبوی
سلام برای من که مهندس مکانیک هستم و جزو رشته های شورتیج آکیوپیشن، راهی هست برای کار فرانسه وارد بشم مثه جاب سیکر آلمان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب کشور فرانسه دارای ویزای جستجوی کار نبوده و فقط کشور المان و اتریش به ایرانیها ویزای جستحوی کار می دهد. سپاس
نگار سهرابی
من یک یوتیوبرم. میخوام بدونم من چطور میتونم به یک کشور اروپایی مثل فرانسه سوییس یا ... مهاجرت کنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
مالکی
من 37 سالمه و فنی کار هستم. زبان فرانسوی بلد نیستم و خواستم ببینم اگر امکانش هست دوره زبان بگیرم و برم اونجا اول زبان بخونم بعد کار کنم. این موضوع امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. به طور معمول وجود گپ تحصیلی بالا و شرایط سنی بالا، شانس دریافت ویزا را برای متقاضی کاهش می دهد و ما اقدام برای دوره زبان با شرایط سنی شما را پیشنهاد نمی دهیم.
فرهادنیا
سلام و وقت بخیر من 56 سالمه و تازه بازنشست شدم در زمینه مهندسی هواپیما، حدودا 17 میلیارد هم سرمایه دارم. آیا مسیر مناسبی برای گرفتن اقامت فرانسه وجود دارد؟ آیا من می توانم برای ویزای کاری اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز بهترین مسیر برای شما اقدام از طریق روش خودحمایتی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس بگیرید.
سلیمانی
سلام وقت بخیر برای رشته مهندسی مکانیک کشور المان کذینه بهتری برای مهاجرت کاری است یا فرانسه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. هر دوی این کشورها می تواند گزینه خوبی باشد اما آلمان با توجه به اینکه قطب صنعت اروپا بوده و نرخ بیکاری پایین تری دارد گزینه بهتری است.
neda
سلام روز خوش من شنیدم نرخ بیکاری فرانسه خیلی بالاست یه راهنمایی میخواستم ازتون اگر زبان فرانسوی بلد نباشیم این کشور مقصد مناسبی هست برای ویزای کاری بخوایم اقدام کنیم؟ من ارشد شیمی دارم سابقه کار توی خط تولید کارخونه هم دارم 5 سال سنم هم 32 سال هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور کلی دانستن زبان بومی در کشوری مثل فرانسه میتواند شانس شما برای کار را افزایش دهد اما ممکن است در برخی از مشاغل نیروی کار با زبان انگلیسی نیز جذب داشته باشند.
مشاوره رایگان