ویزای همراه فرانسه

2 نظر

کشور زیبای فرانسه همواره جزو یکی از پر طرفدارترین مقاصد برای سفر، تحصیل، کار و سرمایه گذاری می باشد. بسیاری از افراد این کشور را به دلیل زیبایی چشم نوازی که دارد انتخاب می کنند. کاخ های بسیار مجلل، تاریخ غنی، مکان های دیدنی بیشمار، این کشور را به یک کشور توریستی پر طرفدار تبدیل کرده است‌. ویزای همراه نیز یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان به دنبال آن هستند چرا که افراد تمایل دارند به همراه خانواده خود به این کشور ورود داشته باشند. ویزای همراه فرانسه معمولا بلند مدت صادر می شود که معمولا در بازه زمانی ۳ ماه الی ۱ ساله صادر می شود. در این مقاله شرایط کلی ویزای پیوست به همسر فرانسه، مدارک ویزای همراه فرانسه، ویزای همراه تحصیلی فرانسه و چند مورد ویزای همراه فرانسه به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. لذا اگر پس از مطالعه مقاله فوق نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما به صورت کاملا رایگان بررسی شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای پیوست به همسر فرانسه

شرایط ویزای همراه فرانسه

به طور کلی شرایط ویزای همراه فرانسه متفاوت خواهد بود. شرایط کلی برای اخذ این ویزا بستگی به نوع ویزا دارد. اگر شخص متقاضی می خواهد برای همراه خود درخواست ویزا دهد، به طور کلی مدراک هویتی و ارائه نامه تمکن مالی برای دریافت ویزای همراه مورد نیاز است. بعد از مصاحبه و دادن مدارک لازم باید منتظر نتیجه سفارت باشید و سپس در صورتی که ویزای این کشور را دریافت کردید می توانید به این کشور وارد شوید.

شرایط ویزای همراه فرانسه

 • شخص اصلی دارای 18 ماه سابقه زندگی در فرانسه و مجوز اقامت یک ساله باشد.
 • تمکن مالی کافی داشته باشد.
 • خانه مورد تایید یعنی 22-28 مترمربع جهت زوجین و هر نفر اضافه 10 مترمربع بیشتر داشته باشد.
 • فرد اصلی باید به دفتر OFII یا DDASS جهت ثبت درخواست ویزا همراه فرانسه جهت اعتبار سنجی محل زندگی مراجعه کند.

انواع ویزای همراه در فرانسه

ویزای همراه در فرانسه شرایط متفاوتی دارد و انواع گوناگونی از این ویزا وجود دارد‌. ویزای همراه در فرانسه شامل ویزای همراه تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، مشاغل خاص، ویزای والدین فرانسه، ویزای فرانسه برای فرزندخوندگان و ویزای همراه دوره زبان فرانسه می باشد‌. همه این ها ویزای بلند مدت محسوب می شوند که افراد بر طبق شرایط خود می توانند برای هر یک از این ویزا ها درخواست دهند.

ویزای همراه تحصیلی فرانسه

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از بهترین راه های مهاجرت به فرانسه می باشد. کشور فرانسه به دلیل مهیا نموندن شرایط بسیار مناسب برای تحصیل و همچنین امکان تحصیل رایگان در این کشور، نظر بسیاری از متقاضیان را به خود جلب کرده است. امکان تحصیل به زبان فرانسه و انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود دارد. برای تحصیل به زبان فرانسه دانشجویان می بایست زبان فرانسه را در حد B2 بدانند. اما برای تحصیل در دوره های کارشناسی شخص نیاز به ارائه آیلتس ۶ و در دوره کارشناسی ارشد نیاز به آیلتس ۶.۵ دارد. همچنین دانشجویان می توانند دوره دبیرستان خود را در این کشور بگذرانند. امکان صدور ویزای همراه تحصیلی فرانسه وجود دارد اما باید بدانید که این امکان در هر دانشگاهی وجود ندارد و شرایط هر شخص بستگی به طول دوره و تحصیل فرد دارد. همچنین امکان اخذ ویزای همراه دوره زبان فرانسه برای افرادی که می خواهند در دوره کالج زبان فرانسه شرکت کنند نیز وجود دارد.

ویزای همراه دانش آموزی فرانسه

یکی از دغدغه های خانواده هایی که قصد دارند فرزندان خود را به مدارس فرانسه بفرستند تا آنها بتوانند تحصیل نمایند ویزای همراه دانش آموزی فرانسه می باشد. بیشتر والدین قصد دارند تا فرزندان خود را در حین تحصیل یاری نمایند یا حتی مدتی را در کنار آن ها سپری کنند. در بعضی از کشور ها امکان اقدام برای ویزای همراه وجود دارد اما متاسفانه فرانسه جزو آنها نیست و امکان اخذ ویزای همراه برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال وجود ندارد. اما این امکان وجود دارد که دانش آموز پس از ورود به این کشور بتواند برای خانواده خود دعوتنامه بفرستد و از طریق ویزای توریستی خانواده شخص بتواند مدتی را در کنار فرزند خود باشد. اما امکان ماندن در کنار فرزند به صورت دائم وجود ندارد.

ویزای همراه دانشجویی فرانسه

ویزای همراه دانشجو فرانسه عموما به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اطلاق می شود و شخص می تواند در صورت داشتن پذیرش تحصیلی در دانشگاه های فرانسه برای ویزای همراه درخواست دهد. اما یکی از شروط اصلی این ویزا امکان ساپورت مالی از طرف خود شخص متقاضی می باشد و باید ثابت کند می تواند از پس هزینه های زندگی خود و خانواده برآید.

اجازه کار همراه دانشجو در فرانسه

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که می خواهید ویزای همراه دانشجو فرانسه را دریافت کنید و همراه خود را به کشور فرانسه بیاورید ولی از بابت اجازه کار همراه دانشجو در فرانسه نگرانی دارید باید بدانید که امکان اجازه کار برای همراه شما وجود دارد. همراه در کشور فرانسه اجازه کار فول تایم دارد و در هر زمینه ای که کار پیدا کند می تواند مشغول به کار شود.

 

پاسپورت فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: پاسپورت فرانسه

در این مقاله ما شرایط پاسپورت فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

 

شرایط ویزای همراه فرانسه با روش کار

اگر قصد کار کردن در کشور فرانسه را دارید باید در این کشور کارفرما پیدا کنید و بتوانید پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کنید. فقط در این صورت می توانید اقامت این کشور را بدست آورید. ویزای کار فرانسه مناسب افرادی است که می خواهند بیشتر از ۳ ماه در این کشور حضور داشته باشند. اگر می خواهید اقامت فرانسه را از طریق ویزای کار این کشور را دریافت کنید و خانواده خود را همراه خود ببرید این امکان برای شما وجود دارد و با ارائه نامه تمکن مالی برای همراهان می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به کشور فرانسه وارد کنید.

شرایط ویزای همراه فرانسه با روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری همواره جزو یکی از روش های مورد علاقه متقاضیان مهاجرت به فرانسه می باشد چرا که می توانند در کشور مورد علاقه خود سکونت داشته و بیزینس خود را راه اندازی کنند. کشور فرانسه در حال حاضر فقط از روشی مانند سرمایه داری که در گروه سرمایه گذاری قرار می گیرد به افراد اقامت این کشور را می دهد. بهتر است قبل از هر اقدامی از شرایط کلی آن اگاه شوید و سپس نسبت به ان اقدام کنید. اگر قصد اقامت تمکن مالی فرانسه یا خودحمایتی را دارید می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود کارت اقامت دریافت کنید. البته باید بدانید که فرزندان زیر ۱۸ سال باید در کشور فرانسه به مدرسه بروند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

ویزا همراه فرانسه برای افراد با مشاغل خاص

افرادی که در پاسپورت یا ویزای تلنت فرانسه اقدام می نمایند؛ از جمله کارمند در حال انجام وظیفه، دانشمند پژوهشی یا داوطلبان دارای بلوکارت اروپا قادر خواهند بود برای خانواده خود جهت ویزای همراه همزمان فرانسه گام بردارند. شرایط ویزای همراه فرانسه همانند روش های قبلی می باشد که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است.

ویزای والدین فرانسه

ویزای والدین فرانسه یکی از ویزاهایی می باشد که افراد تمایل دارند برای اخذ آن اقدام نمایند. اگر شخصی بخواهد برای والدین خود درخواست ویزا دهد باید اثبات کند که می تواند هزینه های زندگی خانواده خود را بپردازد. اگر بتواند اثبات کند می تواند برای والدین خود درخواست ویزای توریستی فرانسه دهد.

ویزای همراه فرانسه برای فرندخواندگان

درخواست ویزای همراه همواره یکی ازمواردی است که همواره جزو یکی از دغدغه های اصلی خانواده هایی می باشد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که فرزنده خوانده هستید یا فرزندخوانده دارید باید بدانید که شما می توانید برای درخواست این ویزا اقدام نمایید چرا که ویزای همراه برای فرزندخواندگان قابل اجرا می باشد. و فرزندخواندگانی که زیر ۱۸ سال می باشند می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.

 

ویزای همراه دانشجو فرانسه

مدارک ویزای همراه فرانسه

اگر میخواهید برای ویزای الحاق به خانواده فرانسه درخواست دهید، ارائه مدارک الزامی می باشد چرا که طبق مدارک فرد این ویزا صادر می شود. افسر ویزا در صورت کامل نبودن مدارک می تواند ویزای شخص را رد کند. پس در جمع آوری این مدارک احتیاط لازم را داشته باشید. در لیست زیر تعدادی از مدارک ویزای همراه فرانسه آورده شده است:

 • فرم درخواست ویزای الحاق فرانسه
 • ۲ قطعه عکس (مدت زمان عکس نباید بیشتر از ۳ ماه باشد)
 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک هویتی شخص اصلی و همسر و فرزندان اعم از مدارک ازدواج
 • در صورت وجود ویزای قبلی هر کشوری، ارائه کپی آن الزامی می باشد.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه بابت صدور ویزا
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک همراهان متقاضی بالای ۱۸ سال و زیر ۱۸ سال

تمکن مالی ویزای همراه فرانسه

کشور فرانسه همانند دیگر کشور ها از شما مدارکی جهت اثبات تمکن مالی ویزای همراه فرانسه برای داوطلبینی که این روادید را درخواست می دهند الزامی می باشد. فردی که درخواست ویزا الحاق می کند باید مبلغی معادل حداقل دستمزد ماهانه 1149 یورو برای دو تا سه نفر، 1272 یورو برای چهار یا پنج نفر و 1387 یورو برای یک خانواده شش نفره یا بیشتر نشان دهد. به طور کلی هزینه زندگی در فرانسه به مدت ۱ سال برای افرادی که قصد اخذ ویزای همراه را دارند حدود ۱۲۰۰۰ یورو می باشد.

هزینه ویزای همراه فرانسه

برای اخذ ویزای الحاق قطعا هزینه هایی بابت آن از فرد متقاضی گرفته خواهد شد. هزینه ویزای همراه فرانسه برای افراد بالغ حدود ۸۰ یورو و برای کودکان متقاضی ویزای کوتاه مدت حدود ۴۰ یورو می باشد. علاوه بر ان هزینه ترانزیت فرودگاهی حدود ۸۰ یورو در ماه می باشد.

پروسه صدور ویزای همراه فرانسه چگونه است؟

برای اخذ ویزای همراه فرانسه شخص می بایست در مصاحبه سفارت شرکت کند و وقت سفارت بگیرد. زمانی که مصاحبه انجام شد طی مدت زمانی نتیجه سفارت اعلام خواهد شد. پروسه صدور ویزای همراه فرانسه برای متقاضیانی که می خواهند بیشتر از ۹۰ روز در این کشور بمانند ممکن است کمی متفاوت باشد و زمان اخذ این ویزا نیز بستگی به نوع ویزا و دلیل ماندن در این کشور دارد. به محض ورود به فرانسه، شما سه ماه فرصت دارید تا با OFII تماس بگیرید، که معاینه پزشکی را برای شما صادر می کند، اجازه اقامت برای شما صادر کند و ممکن است از شما بخواهد که Contrat d’Accueil et d’Intégration (CAI) را امضا کنید. این قرارداد که با هدف «ایجاد رابطه اعتماد و تعهد متقابل» بین شما و خود فرانسه است، برای یک سال معتبر است. در این مدت، شما موظف هستید در جلسات (به زبان خود) در مورد سازمان های سیاسی و اداری فرانسه و ارزش های جامعه فرانسه (مانند سکولاریسم، برابری)، و در مورد زندگی روزمره در فرانسه شرکت کنید. مهارت های زبانی شما ارزیابی می شود و ممکن است از شما خواسته شود که یک دوره زبان را که منجر به دیپلم مقدمه زبان فرانسه (DILF) می شود بگذرانید یا گواهی (AMDFL) برای معافیت به شما داده شود.

وقت سفارت فرانسه برای درخواست ویزای پیوست

اگر به دنبال ویزای الحاق به خانواده فرانسه هستید باید بدانید که این ویزا برای افرادی که به مدت ۱۸ ماه در این کشور اقامت داشته اند و می خواهند برای همراه خود درخواست الحاق نمایند صادر می شود و شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال است. وقت سفارت کاملا بستگی به نوع ویزا و شرایط متقاضی دارند و می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال کسانی که می خواهند از طریق خودحمایتی به کشور فرانسه بروند این امکان را دارند که به صورت همزمان درخواست ویزا نمایند‌ و همزمان وارد این کشور شوند. افرادی که در این کشور تحصیل می کنند می توانند به فاصله ۲ الی ۳ ماه بعد از ورودشان به این کشور درخواست ویزای الحاق نمایند‌. اما برای افرادی که در این کشور مشغول به کار شدند در صورت دریافت حقوق و اجاره نمودن مسکنی که مناسب اقامت خانواده باشد می توانند برای ویزای پیوست درخواست دهند‌.

مدت زمان صدور ویزا پیوست فرانسه

اگر شما هم جزو متقاضیان اصلی ورود به کشور فرانسه هستید باید بدانید که برای صدور ویزای پیوست فرانسه باید مدت زمانی را منتظر بمانید. مدت زمانی که برای صدور ویزا نیاز است کاملا بستگی به شرایط شما و همراهتان دارد و کاملا متغیر است. اما به طور معمول ویزای همراه فرانسه بین ۳ هفته الی ۳ ماه زمان خواهد برد‌. اما این امکان برای شما وجود دارد تا پروسه صدور ویزای خود را در حسابی به نام France_visas پیگیری کنید.

مدت اعتبار ویزای همراه فرانسه

احتمالا این سوال برای بیشتر افرادی که قصد اخذ ویزای پیوست فرانسه را دارند پیش می آید که مدت اعتبار ویزای همراه فرانسه چقدر است؟ ویزای همراه در فرانسه بستگی به نوع ویزا دارد اما به طورکل اعتبار ویزای همراه فرانسه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی به مدت ۱ سال می باشد که پس از گذشت این مدت می توانند ویزای همراه را تمدید نمایند.

شرایط تمدید ویزای همراه فرانسه

افرادی که موفق به اخذ ویزای پیوست به همسر فرانسه شدند و مدت زمانی را در این کشور ماندند اگر به دنبال تمدید ویزای خود هستند باید طبق شرایطی ویزای خود را تمدید نمایند. اگر چه مدت زمان اقامت برنامه ریزی شده شخص هر چه باشد مدت ویزای طولانی مدت بین ۳ ماه الی ۱ سال است که به منظور تمدید ویزای همراه فرانسه فرد باید برای اقامت در یک استان درخواست دهد.

چه افرادی می توانند به صورت همزمان برای ویزای همراه فرانسه اقدام کنند؟

افرادی که از طریق برنامه های خود حمایتی یا تمکن مالی اقدام می کنند می توانند به صورت همزمان درخواست خود را مبنی بر ویزای همراه صادر نمایند. اما اگر شما می خواهید برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنید بهتر است یکماه پس از دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید چرا که کشور فرانسه در سال های اخیر حساسیت زیادی نشان داده است و بهتر است افراد برای جلوگیری از ریجکت شدن ویزا درخواست ویزای همزمان ندهند که این خود یکی از راه های رفع ریجکتی ویزای فرانسه است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای همراه فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅  آیا افرادی که می خواهند برای درخواست ویزای همراه فرانسه اقدام کنند باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشند؟

خیر، لزوما ارائه مدرک زبان برای ویزای همراه الزامی نیست.

✅  چه افرادی شامل ویزای همراه می شوند؟

به طور کل ویزای پیوست به همسر فرانسه و فرزندان زیر ۱۸سال شخص متقاضی تعلق می گیرد. پدر و مادر شخص و خواهر برادر شامل این نوع ویزا نمی شوند.

✅  آیا تمکن مالی برای ویزای همراه فرانسه الزامی می باشد؟

بله، ارائه نامه تمکن مالی به سفارت یکی از ضروری ترین مدارک برای درخواست این نوع ویزا می باشد. و شخص باید اثبات کند که می تواند از پس مخارج زندگی خود و همراه خود برآید.

✅  آیا اجازه کار همراه دانشجو در فرانسه دارای مجوز است؟

به طور در شرایط ویزای همراه دانشجویی فرانسه اجازه کار وجود ندارد و در صورتی که بتواند یک کارفرما را متقاعد کند که او را استخدام کند می تواند مجوز کار را از اداره کار این کشور درخواست نماید.

✅  آیا ویزای همراه فرانسه برای افرادی که از طریق خود حمایتی اقدام می کنند به صورت همزمان صادر می شود؟

بله، افرادی که از طریق روش تنعم مالی اقدام می کنند به صورت همزمان می توانند درخواست ویزای همزمان نمایند.

✅  آیا درخواست ویزای همزمان در کشور فرانسه برای ویزای تحصیلی روش مناسبی می باشد؟

خیر، با توجه به اینکه سفارت فرانسه حساسیت زیادی روی ویزا دارد بهتر است که در ابتدا متقاضی اصلی وارد فرانسه شود و همراه با فاصله ۲ الی ۳ ماه به شخص متقاضی بپیوندد.

سخن پایانی

در این مقاله شرایط ویزای همراه فرانسه و تمامی نکات دریافت ویزا همراه فرانسه و ویزای همراه دانشجو فرانسه مورد بررسی قرار گرفته است. شانس دریافت ویزای الحاق به خانواده فرانسه برای همه به یک اندازه نمی باشد. ویزای همراه فرانسه انواع مختلفی دارد که دراین مقاله به طور کامل درباره هر یک از آنها صحبت کردیم. اگر شخص از طریق ویزای همراه تحصیلی فرانسه بخواهد برای ویزای همراه اقدام کند بهتر است با کمی فاصله از متقاضی اصلی این درخواست را بدهد تا شانس بیشتری داشته باشد. اگر شما عزیزان در رابطه با ویزای همراه فرانسه ابهاماتی دارید می توانید پس از بررسی این مقاله با کارشناسان ارشد موسسه MIE تماس بگیرید تا شرایط شما به طور کامل ارزیابی شود و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. 

امتیاز 1 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مینا
سلام وقتتون به خیر همسر من برای فرصت مطالعاتی 2 تا 3 ماهه میخوان برن فرانسه، و احتمالا بعد از این تایم، طبق گفته استادشون تبدیلش کنن به موقعیت post doc میخواستم بدونم من توی این مدت 2 تا 3 ماه که ایشون با ویزای کوتاه مدت شینگن اونجا هستن، میتونم با ویزای توریستی یا هر ویزای دیگه ای مثلا برای یک هفته یا ده روز برم ببینمشون؟ یا کلا به خاطر حضور ایشون اونجا، من نمیتونم برای هیچ نوع ویزایی اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما می توانید به صورت مجزا برای ویزای توریستی اقدام داشته باشید ولی دقت داشته باشید که قطعیتی برای دریافت ویزای توریستی وجود ندارد. و برای این دوره کوتاه مدت شما نمی توانید به ایشان ملحق شده و در فرانسه اقامت دریافت کنید.
مینا
ممنونم از پاسختون فقط قسمت آخر پاسختون رو دقیق متوجه نشدم، منظورتون از این که شانسی ندارم در مورد گرفتن ویزای توریستیه؟ یا در مورد این که بخوام در کل مدتی که ایشون اونجا هستن من هم اقامت داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما. در خصوص قسمت آخر منظور این است که اگر ایشون در دوره های کوتاه مدت پذیرش دریافت کنند و تشریف ببرند، شما نمی توانید ویزای همراه دریافت نمایید. برای بررسی دقیق شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه نیز استفاده نمایید.
مینا
ممنونم از پاسختون فقط قسمت آخر پاسختون رو دقیق متوجه نشدم، منظورتون از این که شانسی ندارم در مورد گرفتن ویزای توریستیه؟ یا در مورد این که بخوام در کل مدتی که ایشون اونجا هستن من هم اقامت داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما. در خصوص قسمت آخر منظور این است که اگر ایشون در دوره های کوتاه مدت پذیرش دریافت کنند و تشریف ببرند، شما نمی توانید ویزای همراه دریافت نمایید. برای بررسی دقیق شرایط خود می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه نیز استفاده نمایید.
مشاوره رایگان