بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا

29 فروردین 1402 بدون نظر

تحصیل در خارج از کشور یکی از پر تقاضاترین برنامه های مهاجرتی به کشور های مختلف در نظر گرفته می شود. در واقع افرادی که تمایل دارند آموزش با کیفیت تر و کارا تری را دریافت نمایند و همچنین بتوانند بعد از تحصیل با پیدا کردن کار اقامت خود را دریافت نمایند این مسیر را انتخاب می نمایند. بهره مندی از دانشگاه های با کیفیت، سیستم زندگی مناسب، فضای کسب و کار ایده آل، جامعه ای مهاجر پذیر، شرایط مطلوب سیاسی و اقتصادی و... از دلایل روشنی برای تحصیل در استرالیا قلمداد می گردد. در این مقاله بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا را بررسی خواهیم کرد. بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا چیست؟ چه شرایط و مدارکی برای تحصیل در استرالیا نیاز است؟ پول سازترین رشته های تحصیلی در استرالیا کدامند؟ در این نوشتار علمی که با مدد از وکلای محلی استرالیا و با مراجعه به سایت های رسمی و دولتی استرالیا گردآوری شده است، شما را بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا آشنا خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان موسسه MIE نسبت به خدمات موسسه در خصوص تحصیل در استرالیا و همچنین نسبت به بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا اطلاعات مفید و رایگانی را دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
بهترین رشته های پزشکی برای مهاجرت به استرالیا

بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا چیست؟

اگر بخواهیم در خصوص شرایط تحصیلی و کیفیت آموزشی در استرالیا صحبت کنیم بایستی به این موضوع بسنده کنیم که 7 تا از دانشگاه های این کشور در لیست 100 دانشگاه اول دنیا قرار می گیرد. افرادی که برای تحصیل وارد دانشگاه های این کشور می گردند آینده خود را تضمین می نمایند. در حال حاضر دوره های تحصیلی بسیار زیادی در دانشگاه های استرالیا ارائه می گردد و بیش از 1100 موسسه آموزشی با 22000 دوره تحصیلی مختلف برای تحصیل در استرالیا وجود دارد. همچنین استرالیا از افرادی که به عنوان نیروی کار ماهر هستند و در زمنیه کاری خود متخصص به حساب می آیند استقبال می نماید و برنامه های مبتنی بر کار تحت عنوان اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر را برای اعطای اقامت دائم به افرادی که از سابقه تحصیلی و کاری و همچنین دانش زبان بالایی برخوردار هستند ارائه می نماید. بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا را می توان در دو دسته رشته های پول ساز برای مهاجرت و بهترین رشته های برای تحصیل و امکان کاریابی بعد از تحصیل اشاره کرد. رشته هایی مانند حسابداری، Actuarial Science، علوم کشاورزی، معماری، مهندسی زیست پزشکی،  Core Engineering(مهندسی عمران، سازه و مدیریت پروژه های ساختمانی)، علوم مربوط به زمین (معدن و متالورژی، مهندسی نفت و گاز، زمین شناسی)، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، روانشناسی، مدیریت گردشگری و هتلداری، تجزیه و تحلیل مدیریت کسب و کار، پزشکی و... جز بهترین رشته های برای امکان کاریابی بعد از تحصیل می باشند و در لیست بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا قرار می گیرند. در قسمت های بعدی به شرایط تحصیل در هر کدام از این رشته می پردازیم و رشته های پول ساز در استرالیا را بیان می داریم. برای اطلاع از شرایط ویزای همراه استرالیا این مقاله را مطالعه کنید.

با رشته های پولساز در استرالیا آشنا شوید

علاوه بر موضوع علاقه برای انتخاب رشته تحصیلی قطعا موضوع درآمد و آینده شغلی رشته های تحصیلی نیز بسیار مهم است. دانستن اینکه چه مشاغلی بالاترین حقوق سالیانه را دارند به شما کمک می کند که بتوانید مسیر آینده خود را به درستی انتخاب نمایید. در قسمت ذیل سعی نموده ایم پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کشور استرالیا را بررسی نماییم. همانطور که مشخص است رشته های حوزه پزشکی از پردرآمدترین مشاغل در استرالیا به حساب می آید.

نام شغل

میزان درآمد سالیانه- دلار استرالیا

جراحی

390000

متخصص بیهوشی

385000

متخصص داخلی

304000

مدیر مالی

275000

روانپزشک

235000

سایر پزشکان

220000

مشاغل حقوقی و قضائی

188000

مهندسی معدن

184000

مدیر معماری

168000

مدیر اجرایی یا مدیر عامل

164000

مدیر مهندسی و مدیر پروژه

159000

تحلیلگر مالی

153000

مدیر امنیت اطلاعات

149000

معمار نرم افزار

142000

 

مهاجرت ماما به استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: شرایط مهاجرت ماما به استرالیا

در این مقاله ما تمام جوانب شرایط مهاجرت ماما به استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

قطعا افرادی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند انتخاب کشور و رشته تحصیلی برای آنها یک چالش به حساب می آید. موارد مختلفی را دال بر مناسب بودن کشور استرالیا برای تحصیل را بیان داشتیم و در این قسمت به بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا اشاره خواهیم نمود و شرایط این رشته های تحصیلی را بررسی خواهیم کرد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای استرالیا این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین رشته های علوم پزشکی در استرالیا به همراه دلایل انتخاب

با توجه به پیری جمعیت نیروی کار پزشکی، تعداد زیادی از پزشکان تا سال 2025 در استرالیا بازنشسته خواهند شد و نیاز واقعی به نیروی پزشک و متخصص در این کشور احساس می شود. معیار های ورود به رشته حوزه پزشکی در دانشگاه های مختلف کشور استرالیا متقاوت می باشد که در قسمت ذیل به شرایط بهترین رشته ها برای اپلای استرالیا در حوزه پزشکی می پردازیم:

پزشکی

تحصیل پزشکی در استرالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می گردد. افرادی که تمایل دارند در رشته پزشکی در استرالیا تحصیل نمایند بایستی در ابتدا در یک رشته علوم پایه مانند میکروبیولوژی، بیوشیمی و... در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شوند و با داشتن معدل مناسب در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند. لازم به ذکر است در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه سیدنی دانشجویان می توانند این دوره 4 ساله لیسانس را در هر رشته ای که تمایل داشتند تحصیل نمایند و سپس با قبولی در آزمون وارد دانشگاه پزشکی گردند. آزمون GAMSAT( Graduate Australian Medical School Admissions Test ) یک آزمون استاندارد برای ورود به رشته های پزشکی شناخته می گردد. دانشجویان می توانند بعد از لیسانس یا در سال آخر مقطع لیسانس خود در این آزمون شرکت نمایند و با اخذ نمودن حد نصاب وارد دانشگاه گردند. متقاضیان برای تحصیل در مقطع لیسانس عموما آیلتس 6.5 را نیاز دارند. هزینه های زندگی در استرالیا و تحصیلی بین 55 الی 71 هزار دلار در سال متغیر است.

 دندانپزشکی

دندانپزشکی نیز از پردرآمدترین رشته ها و مشاغل در کشور استرالیا می باشد و به طور متوسط دندانپزشکان در طول سال تا 200 هزار دلار درآمد را کسب می نمایند. دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا به طور مدوام در لیست برترین دانشگاه های پزشکی جهان قرار می گیرند چرا که رویکردهای نوآورانه برای آموزش و تحقیق و چشم اندازها برای آینده در این دانشگاه ها ترسیم می گردد. یکی از راه های تحصیل در استرالیا برای آن دسته از افرادی که دارای شرایط تحصیلی بسیار خوبی هستند و معدل بسیار بالایی دارند شرکت در دوره 7 ساله ( شامل 3 سال لیسانس و 4 سال دندان پزشکی) به صورت پیوسته می باشد. البته تعداد کمی از دانشجویان می توانند به صورت مستقیم وارد این دوره گردند. علاوه بر این متقاضیان می توانند با اتمام دوره لیسانس خود در رشته های حوزه سلامت با قبولی در آزمون GAMSAT( Graduate Australian Medical School Admissions Test ) وارد رشته دندانپزشکی گردند. تحصیل دندانپزشکی در استرالیا از گرانترین رشته های تحصیلی در استرالیا می باشد و از مبلغ 70 تا 140 هزار دلار در سال متغییر می باشد.

پرستاری

افرادی که تصمیم دارند به عنوان پرستار در کشور استرالیا کار کنند بایستی حداقل مدرک لیسانس پرستاری را داشته باشند و پس از اتمام تحصیل خود می توانند به عنوان یک پرستار عمومی ثبت نام نمایند. برنامه لیسانس تحصیل پرستاری در استرالیا یک دوره تحصیلی 3 ساله می باشد و در این دوره دانشجویان رشته هایی مانند آناتومی، شیمی، زیست شناسی، روش های ارزیابی سلامت و... را آموزش می بینند. معمولا 50 درصد از دروس تحصیلی در رشته پرستاری به صورت عملی می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی نیز به مدت 2 سال تمام وقت می باشد که برای تحصیل در این مقطع داشتن مدرک لیسانس پرستاری استرالیایی یا لیسانس پرستاری معادل و مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را الزامی است. با توجه به شیوع بیماری های جدید و نیاز کشورها یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا برخی از موقعیت های شغلی پرستاری در استرالیا به شرح ذیل است:

  • پرستار ثبت نام شده
  • پرستار مراقبت از سالمندان
  • پرستار کودک
  • پرستار مراقبت های ویژه و اورژانس
  • پرستار بیماران دارای معلولیت

 

رشته فیزیوتراپی در استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: رشته فیزیوتراپی در استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد تحصیل فیزیوتراپی در استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

 

 بهترین رشته های مهندسی در استرالیا به همراه دلایل انتخاب

علاوه بر رشته های حوزه پزشکی مشاغل مورد نیاز در استرالیا که مربوط به علوم مهندسی می باشد نیز از رشته های پرتقاضا و رشته های پول ساز در استرالیا شناخته می گردند. از آنجایی که جمعیت در استرالیا رو به افزایش می باشد، فناوری نیز همگام با آن رشد می کنند و علوم مهندسی در جهت ساختن سازه های پایدار، ایجاد زیر ساخت های مطمئن، مدیریت حمل و نقل با کمترین اثرات زیست محیطی، استفاده درست از انرژی ها و... به عنوان یک رشته مهم در این کشور تلقی می گردد. در استرالیا در رشته هایی مانند مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، ارتباطات و مهندسی مکانیک و... از رشته های داری کمبود نیروی کار می باشندو در قسمت ذیل به بررسی بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا در شاخه مهندسی خواهیم پرداخت:

 مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی یا مهندسی زیست پزشکی یکی از رشته های پر درآمد و کاربردی از علوم پایه و تحصیل مهندسی در استرالیا می باشد و تلفیقی از مهندسی، زیست شناسی، مراقبت های بهداشتی و پزشکی می باشد و در این رشته علومی مانند مکانیک، برق، مهندسی شیمی، فیزیک، ریاضیات، شیمی، کامپیوتر و زیست شناسی نقش دارند. هدف این رشته توسعه سیستم ها، دستگاه ها و تجهیزات پزشکی به منظور رفع مشکلات بالینی بیماران می باشد. این رشته نیز در جهت کمک به افرادی که نیاز به خدمات توانبخشی و جبران ناتوانی های جسمی و... بسیار حیاتی است. از زیر شاخه های این رشته تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس می توان به رشته هایی نظیر؛ بیومکانیک، بیو مواد، فیزیولوژی سیستم ها، مهندسی بالینی، مهندسی توانبخشی، مهندسی عصبی و... اشاره داشت. این رشته در دانشگاه های استرالیا در دوره 3 ساله یا 4 ساله ارائه می گردد. در جدول ذیل هزینه های تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در استرالیا که جزء بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا نیز شناخته می گردد پرداخته ایم:

دانشگاه

طول دوره

هزینه تحصیل (AUD)- سالیانه

ورودی ها

دانشگاه RMIT

4 سال

41,280

فوریه، جولای

دانشگاه فلیندرز

4 سال

39,000

مارس، جولای

دانشگاه موناش

4 سال

48,300

فوریه، جولای

دانشگاه صنعتی سوئینبرن

4 سال

38,600

فوریه، آگوست

دانشگاه نیو کسل

4 سال

38,335

فوریه، جولای

دانشگاه فناوری نوین

5 سال

48,576

فوریه، جولای

دانشگاه گریفیث

3 سال

35,500

فوریه و جولای

دانشگاه صنعتی کوئینزلند

4 سال

39,300

فوریه و جولای

دانشگاه سیدنی

4 سال

52,000

ژانویه

 

علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

دانشجویانی که در رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات تحصیل می‌کنند، دانش خوبی در استفاده از رایانه، کدنویسی رایانه، مهارت‌های ارتباط نوشتاری و شفاهی، تفکر تحلیلی، توانایی‌های حل مسئله و مهارت‌های سازمانی مورد نیاز دریافت خواهند نمود. لیسانس و فوق لیسانس علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها را پوشش می‌دهد که از برنامه‌نویسی، بازی‌های ویدیویی و چند رسانه‌ای گرفته تا تعامل انسان و ماشین، امنیت فناوری اطلاعات، اطلاعات سلامت، فناوری ابری و بسیاری موارد دیگر. مفاهیم برنامه نویسی، نرم افزار، سخت افزار، و سیستم عامل ها، ریاضیات و الگوریتم ها را در برنامه های درسی علوم کامپیوتر پوشش داده میشود. فرصت های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان رشته های علوم کامپیوتر و IT وجود دارد، از این رو رشته کامپیوتر یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا شناخته می گردد.دوره تحصیلی در رشته های علوم کامپیوتر در مقطع لیسانس 3 سال و در فوق لیسانس 2 سال می باشد و دانشگاه هایی مانند دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه ملبورن، دانشگاه کوئینزلند و... از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در این رشته می باشند. رشته هایی مانند توسعه وب و اپلیکیشن، شبکه، ICT، توسعه نرم افزار، مدیریت پایگاه داده، امنیت سایبری، هوش مصنوعی، تجارت الکترونیک و... از بهترین گرایش های رشته علوم کامپیوتر می باشد. هزینه های تحصیل در این رشته که یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا نیز تلقی می گردد بین 30 الی 45 هزار دلار در سال می باشد.

بهترین رشته های مهندسی برای مهاجرت به استرالیا

مهندسی عمران

مهندسی عمران از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا شناخته می گردد. به دلیل نیاز روزانه ساخت و ساز و همچنین عدم توقف پروژه های عمرانی در زمینه های مختلف، این رشته را اگر برای تحصیل یا کار در استرالیا انتخاب نموده اید، آینده درخشانی در انتظار شما خواهد بود. مهندسی عمران شامل طراحی و مطالعه انواع سازه ها مانند پل ها، جاده ها، نیروگاه های آبی، ساختمان ها و غیره می باشد. لیسانس مهندسی عمران در استرالیا معمولاً یک دوره 4 ساله است که توسط چندین دانشگاه برتر ارائه می شود. هزینه تحصیل در این برنامه از 27000 دلار استرالیا تا 52000 دلار استرالیا در سال متغیر است.در بسیاری از دانشگاه ها دانشجویان برای ورود به رشته عمران بایستی دارای آیلتس 6.5 باشند. در جدول ذیل به بیان هزینه های یکی بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا ( مهندسی عمران) در مقطع لیسانس اشاره نموده ایم:

دانشگاه

هزینه تحصیل در سال

دانشگاه سیدنی

52000 دلار استرالیا

دانشگاه کوئینزلند

46112 دلار استرالیا

دانشگاه موناش

48300 دلار استرالیا

دانشگاه کرتین

35700 دلار استرالیا

دانشگاه نیوکاسل

38585 دلار استرالیا

دانشگاه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT)

41280 دلار استرالیا

دانشگاه صنعتی کوئینزلند

39300 دلار استرالیا

دانشگاه دیکین

36400 دلار استرالیا

دانشگاه صنعتی سوئینبرن

38600 دلار استرالیا

دانشگاه لا تروب

35600 دلار استرالیا

دانشگاه فلیندرز

39000 دلار استرالیا

 

میانگین حقوق مهندسی عمران در استرالیا 80000 دلار استرالیا در سال است. البته بر اساس رشته و گرایش های مختلف این میزان درآمد متغیر می باشد.

 

معدن و متالورژی

از آنجایی که کشور استرالیا از کشورهای معدنی در دنیا به حساب می آید و صنعت معدن از اهمیت استراتژیک برای این کشور قلمداد می گردد و استخراج های معدنی جز لاینفک اقتصاد این کشور می باشد و عمده درآمد این کشور از معادن است لذا استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای علاقه مندان به رشته معدن تلقی می گردد. دانشگاه هایی مانند آدلاید، دانشگاه کرتین، دانشگاه نیوساوت ولز، دانشگاه موناش و... از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته معدن می باشند. طبق آمار حدود 93 درصد از دانشجویانی که در رشته معدن فارغ التحصیل می گردند با توجه به وجود فرصت های شغلی متعدد در این کشور مشغول به کار تمام وقت می شوند. همانند سایر رشته های تحصیلی مقطع لیسانس و فوق لیسانس به مدت 3 و 2 سال در دانشگاه های استرالیا به طول می انجامد.رشته متالورژی نیز به نوعی به رشته معدن ارتباط دارد و افرادی که به عنوان مهندس مواد هستند در تبدیل فلزات خام یا تبدیل مواد معدنی به فرمت های قابل استفاده تر مانند تبدیل سنگ آهن و زغال سنگ به فولاد فعالیت می نمایند. در رشته متالورژی دانشجویان طراحی، توسعه و مدیریت عملیاتی کارخانه های فرآوری مواد اولیه به محصولات معدنی و فلزی را می آموزند. این رشته که نیز به عنوان یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا شناخته می گردد در بسیاری از دانشگاه های استرالیا در قطع لیسانس و آموزش عالی ارائه می گردد.

 

مهاجرت معلم به استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: شرایط مهاجرت معلم به استرالیا

در این مقاله ما تمام جوانب شرایط مهاجرت معلم به استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

مهندسی نفت و گاز

کشور استرالیا از منابع و میادین نفت و گاز زیادی برخوردار است. همین امر سبب می شود تا شما بخواهید این رشته را برای تحصیل یا کار انتخاب کنید. افرادی که دارای مدارک تحصیلی بالایی در این زمینه هستند، سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارند، از سطح زبان انگلیسی مناسبی برخوردار هستند و سن ایده آلی را دارند می توانند از طریق برنامه نیروی کار ماهر جهت کار در این رشته اقدام نمایند، چراکه رشته مهندسی نفت و گاز یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا شناخته می گردد و ایالات متعددی در این زمنیه نیاز به نیروی کار دارند. دانشگاه هایی مانند آدلاید، دانشگاه نیوساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه کرتین، دانشگاه وسترن استرالیا، دانشگاه ادیت کوان به ترتیب بهترین دانشگاه های استرالیا در زمنیه مهندسی نفت و گاز هستند. میانگین درآمدی که مهندسین نفت و گاز در سال دریافت می نمایند در حدود 134 هزار دلار استرالیا می باشد. هزینه های تحصیل نیز در این رشته بسته به دانشگاه و مقطع تحصلیی بین 21 هزار دلار الی 48 هزار دلار متغیر است.

معماری

معماری که تلفیقی از علم و هنر می باشد به عنوان یکی از به بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا تلقی می گردد. این رشته در مقاطع آموزشی مختلف که شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد در بیشتر دانشگاه های استرالیا ارائه می گردد. برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشجویان ملزم به ارائه مدرک زبان ایلتس 6 الی 6.5 می باشند. در لیست زیر برخی از مشاغل حوزه معماری و درآمد آنها را ذکر نموده ایم:

عنوان شغلی 

میانگین حقوق سالانه (AUD)

طراح معماری

66260 دلار

طراح و مشاور ساخت

48700 دلار

هماهنگ کننده نما

49300 دلار

طراح گرافیک

42700 دلار

مشاور نور

61268 دلار

طراح صنعتی

61844 دلار

طراح تولید

54460 دلار

محقق

68504 دلار

 

کارشناسی ارشد معماری در استرالیا یک دوره آموزشی- عملی 2 الی 3 ساله می باشد که در بیش از 20 دانشگاه استرالیا ارائه می گردد و افرادی که دارای مدرک لیسانس در این زمینه هستند می توانند با داشتن مدرک زبان آیلتس 7 برای پذیرش در کارشناسی ارشد اقدام نمایند. در جدول ذیل هزینه تحصیل در استرالیا در رشته معماری به عنوان یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا پرداخته ایم:

دانشگاه

شهریه سالانه (AUD)- دلار استرالیا

دانشگاه RMIT

45,120

دانشگاه صنعتی کوئینزلند

34,700

دانشگاه ملبورن

44,512

دانشگاه دیکین

36,000

دانشگاه تاسمانی

32,950

دانشگاه فناوری سیدنی

42,096

دانشگاه گریفیث

35,000

دانشگاه کانبرا

34,900

دانشگاه وسترن سیدنی

33,280

دانشگاه باند

45,258

دانشگاه آدلاید

40,500

دانشگاه سیدنی

42,000

 

حسابداری

مدارک حسابداری که دانشجویان در کشور استرالیا دریافت می نمایند در کل دنیا قابل احترام است. از مدرک دیپلما تا دکترای حسابداری در دانشگاه های استرالیا ارائه می گردد. مدارک حسابداری در استرالیا توسط حسابداران مجاز و حسابداران خبره مورد تایید قرار می‌گیرد. دانشگاه هایی مانند ملبورن، سیدنی، موناش و دانشگاه ملی استرالیا از برترین دانشگاه ها در رشته حسابداری شناخته می گردند. هزینه های تحصیل در این رشته در دانشگاه های خوب استرالیا به طور متوسط بین 31 الی 42 هزار دلار متفاوت می باشد. دانشگاه دیکین، دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه گریفیث از جمله دانشگاه هایی محسوب می گردند که بورسیه های متنوعی در رشته حسابداری ارائه می نمایند. فارغ‌التحصیلان این رشته می توانند به عنوان حسابدار، تحلیل گر مالی، مشاور مالیاتی، حسابدار مالیاتی، حسابرس، مدیر مالی، تحلیل گر کسب و کار، مشاور سرمایه گذاری فعالیت نمایند و حقوقی بین 40 تا 85 هزار دلار را کسب نمایند.

تحلیل و مدیریت کسب و کار

تحصیل مدیریت و MBA در استرالیا به عنوان رشته ای با هدف تجزیه و تحلیل و تفسیر دقیق هر نوع داده در زمینه تجارت جهت ارائه الگویی درست و راه حل نوآورانه برای حل مسائل شناخته می گردد. این رشته نیز به عنوان یکی از رشته های پر درآمد جهت تحصیل و کار در استرالیا تلقی می گردد. این رشته تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به ترتیب یک دوره 3-4 ساله و 1-2 ساله تحصیلی می باشد. هزینه های تحصیل در رشته تحلیل گری کسب و کار در حدود 29 هزار دلار الی 42 هزار دلار به ترتیب در دانشگاه های ویکتوریا و دانشگاه باند متغیر است. در نمودار زیر لیست هزینه های تحصیل در این رشته برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های مختلف آورده شده است.

نمودار هزینه تحصیل مدیریت کسب و کار استرالیا

در جدول ذیل سعی نموده ایم میزان درآمد مشاغل حوزه تحلیل گر کسب و کار که از بهترین رشته ها برای اپلای استرالیا نیز شناخته می گردد را ذکر نماییم.

عنوان شغلی

حقوق در سال به AUD

تحلیلگر داده

78,983

متخصص داده های بزرگ

81,296

تحلیلگر امنیت اطلاعات

70,230

تحلیلگر مالی

74,204

کارشناس توسعه سازمانی

90,000

کارشناس اتوماسیون فرآیند

85,320

تحلیلگر مدیریت

88,230

تحلیلگر کسب و کار

68,200

 

روانشناسی

روانشناسی همواره یکی از رشته های پر تقاضا بین دانشجویان شناخته می گردد. یکی از گرایشات این رشته که عموما در فوق لیسانس ارائه می گردد و رشته پردرآمدی نیز به شمار می آید روانشناس بالینی است و این رشته به درمان بیمارانی می پردازد که از نظر روحی و روانی از مشکلات بسیار زیادی رنج می برند. برنامه روانشناسی در لیسانس در یک دوره 3 و در مقطع ارشد در یک دوره 2 ساله ارائه می شود. افرادی که از دانشگاه های استرالیا در رشته روانشناسی فارغ التحصیل می گردند بایستی برای کار در این حوزه از شورای اعتباربخشی روانشناسی در استرالیا مجوز دریافت نمایند. هزینه تحصیل در رشته روانشناسی در استرالیا به عنوان یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا می باشد گرانتر از بسیاری از رشته های تحصیلی است و حدودا 33 الی 55 هزار دلار در سال هزینه تحصیل در این کشور می باشد. مدرک زبان برای تحصیل در کارشناسی ارشد استرالیا و کارشناسی بسیار مهم است به طوریکه در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان بایستی آیلتس 7 را اریه نمایند. از مشاغل این حوزه که بیشترین درآمد را دارند می توان به رشته هایی مانند روانپزشک (190 هزار دلار در سال)، استاد روانشناسی بالینی ( 132 هزار دلار)، کار درمانگر (89 هزار دلار)، مدد کار اجتماعی بالینی (107 هزار دلار)، روانشناسی مدرسه ( 100 هزار دلار) و... اشاره نمود.

مدیریت گردشگری و هتلداری

رشته مدیریت گردشگری و هتلداری نیز از حیث درآمد در لیست رشته های پردرآمد در استرالیا قرار می گیرد از همین رو دانشجویان زیادی علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند. این رشته در دوره های تحصیلی 3 الی 4 ساله لیسانس و 2 ساله فوق لیسانس در برخی از دانشگاه های استرالیا مانند گریفیث و مدرسه مدیریت هتلداری Blue Mountains ارائه می گردد. هزینه های تحصیل در این رشته بین 30 الی 50 هزار دلار برای دانشجویان بین المللی که در استرالیا تحصیل می نمایند متغیر است. در جدول ذیل شما عزیزان شاهد برخی از مشاغل این حوزه و میانگین درآمد آنها هستید.

مشاغل مدیریت هتلداری در استرالیا

حقوق سالانه به AUD (متوسط)

دستیاران هتلداری

AUD 35,300

مدیر خدمات هتلداری

61900 AUD

مدیر مهمانداری

AUD 84,300

مدیر عملیات محل برگزاری/مدیر رویداد

AUD 95,500

مدیر هواپیمایی یا کروز

AUD 98,742

مدیران هتل

AUD 112,000

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا کدامند؟

رشته های حوزه مهندسی، علوم کامپیوتر، رشته های حوزه علوم پزشکی و... بهترین رشته ها در زمینه تحصیل و کار در استرالیا شناخته می گردد.

✅ هزینه‌های تحصیل در بهترین رشته‌های تحصیلی در استرالیا چقدر است؟

قطعا بر حسب رشته و دانشگاه و مقطع تحصیلی میزان هزینه ها متفاوت می باشد. ولی به صورت میانگین از 20 هزار تا 50 هزار دلار در سال متغير است.

✅ پردرآمدترین رشته های تحصیلی در استرالیا کدامند؟

رشته های حوزه مهندسی، علوم کامپیوتر، رشته های حوزه علوم پزشکی، رشته های بیزینسی و... از رشته های پولساز در این کشور محسوب می گردد.

سخن پایانی

بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا، هزینه های تحصیل و شرایط بهترین رشته های تحصیلی در استرالیا و درآمد مشاغل گوناگون در این مقاله علمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. استرالیا به دلیل بهره مندی از دانشگاه تراز اول دنیا و دانشگاه هایی با هزاران برنامه‌های تحصیلی و امکان کاریابی بعد از تحصیل مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی تلقی می‌گردد. رشته هایی مانند پزشکی، حقوق، دندانپزشکی، مهندسی، علوم کامپیوتر، تحلیل گر کسب و کار و... از رشته های پر درآمد این کشور به حساب می‌آید. همانطور که بیان داشتیم هزینه های تحصیل در استرالیا به صورت میانگین 20 الی 50 هزار دلار در سال می باشد که این میزان هزینه نسبت به کشوری مانند کانادا بالاتر است. امیدواریم از طریق این مقاله شما عزیزان نسبت به بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا اطلاعات مفیدی را کسب نموده باشید. البته تماس تلفنی و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان موسسه MIE دید شما را نسبت به موضوعات مهاجرت بازتر می نماید. قسمت دیدگاه این مقاله محلی برای نوشتن سوالات شما عزیزان می باشد. 


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان