معرفی دانشگاه وسترن سیدنی

بدون نظر

بحث داغ ادامه تحصیل و تحصیلات بین‌المللی سبب شده تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات در مورد دانشگاه‌ های بین ‌المللی زیادی اهمیت بیابد؛ دانشگاه وسترن سیدنی از اولین دانشگاه های استرالیا است که در شهر بزرگ سیدنی قرارگرفته است. اطلاعاتی که دانشجویان پیش از اپلای به دانشگاه وسترن سیدنی (Western Sydney University) کسب می‌کنند می‌تواند بسیار در روند پذیرش آنها مفید واقع شود به همین دلیل ما در موسسه مشاوره MIE پس از سرچ های متعدد از سایت‌ دانشگاه وسترن سیدنی و مشاوره‌هایی که با وکلای محلی انجام داده‌ایم اطلاعات جامع و کاربردی را گردآوری کرده‌ایم هرچند این اطلاعات در زمره خدمات موسسه مشاوره MIE قرار نمی‌گیرد و متقاضیان تحصیلات بین ‌المللی و تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی می‌بایست برای اطلاع کامل از خدماتی که این موسسه در اختیار متقاضیان مهاجرت به استرالیا قرار می‌دهد تماس تلفنی حاصل نمایند و از مشاوره رایگان هم بهره‌مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پردیس دانشگاه وسترن سیدنی

معرفی دانشگاه وسترن سیدنی

دانشگاه وسترن سیدنی (Western Sydney University) در سال 1989 فعالیت آموزشی خود را بر اساس قانون مجلس نیو ساوت ولز آغاز کرد. به پیروی از این قانون دو کالج کشاورزی هاکسبری و کالج آموزش پیشرفته نپین ایجاد کرد. بعدها طبق همین قانون دانشگاه وسترن سیدنی به یک سیستم دانشگاهی فدرال بدل شد که همین سیستم واحد بودن با وجود ارزش ‌ها و اهداف مشترک دانشگاه را در سطوح ملی و بین‌ المللی را تضمین می‌کرد. در سال 2014 بیست و پنجمین سالگرد تأسیس دانشگاه تحت عنوان یک موسسه قانونی به ‌منظور زنده کردن دانش در سیدنی بزرگ برگزار شد. برنامه ‌های راهبُردی آینده در دانشگاه وسترن برای 6 سال تعیین می‌شوند این رسالت ها و ارزش‌ گذاری ‌ها به‌ عنوان پایه و اساس کسب‌ و کار و فعالیت آموزشی دانشگاه شناخته می‌شود و به خوبی نشان ‌دهنده ارزش و اخلاق محور بودن دانشگاه بوده است.

پردیس های دانشگاه وسترن سیدنی

شش پردیس بی نظیر دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا را تشکیل داده که هر کدام از این پردیس ها به دسته ای از دوره های تحصیلی و امکانات رفاهی مجهز است. پردیس های دانشگاه سیدنی استرالیا شامل: پردیس بانکستون، پردیس بلک تاوان، پردیس کمبل تاوان، پردیس هاکسبری، پردیس پاراماتا، پردیس پنریت می شوند.

پردیس بانکستون

در این پردیس به صورت تخصصی علوم اجتماعی و زیر مجموعه های این حوزه مانند روانشناسی، جامعه شناسی، پرستاری، هنر، زبان شناسی فعالیت می کند و امکاناتی مانند غذا خوری و کتابخانه هم در این پردیس تعبیه شده و به خوبی ظرفیت ده هزار دانشجو و بیش از 700 کارمند را دارا است.

پردیس بلک تاوان

پردیس بلک تاوان یکی دیگر از پردیس های محوطه با قدمت دانشگاه است. این پردیس به اقامتگاه های دانشجویی، سالن های سخنرانی مجهز است و به عنوان یک پردیس تک رشته ای شناخته می شود چرا که تنها دوره هایی در حوزه بازرگانی در این پردیس ارائه می شود.

پردیس کمبل تاوان

پردیس کمبل تاوان برای نخستین بار در سال 2007 میزبان دانشکده پزشکی بود که مدارکی مانند پزشکی و جراحی را به دانشجویان ارائه می کرد. وجود خوابگاه های دانشجویی استرالیا و رصد خانه هایی برای مجمع نجوم این محل را تجهیز کرده است.

پردیس هاکسبری

پردیس هاکسبری که با مساحتی بیش از 1300 هکتار در حوزه بهداشت محیط، پزشکی قانونی، پرستاری، علوم پزشکی و رشته هایی از این قبیل فعالیت می کند. آزمایشگاه های تحقیقاتی، زمین هایی که مختص حوزه کشاورزی و پرورش آبزیان است در کنار مسکن ها و اقامتگاه هایی برای اسکان دانشجویان و سالن های سخنرانی قرار دارد.

پردیس پاراماتا

پردیس پاراماتا که در زمینه های شغلی مانند علوم، تجارت و رشته حقوق محسوب می شود. این پردیس به نسبت دیگر پردیس ها جدید تر بوده و در سال 2014 تاسیس شده است. آزمایشگاه های مربوط به تحقیقات بیولوژیکی و شیمیایی نیز بخشی از این پردیس نسبتا جدید را به خود اختصاص داده اند.

پردیس پنریت

پردیس پنریت که شامل سه پردیس در منطق مختلف سیدنی می شود، این مناطق شامل Kingswood، Werington South و Werrington North می شود که هر کدام به امکانات ویژه ای اختصاص دارند برای مثال پردیس مستقر در Kingswood شامل: امکانات رفاهی و ورزشی دانشجویان می شود و سالن های ورزشی، مسکن های دانشجویی بوده و کتابخانه ها را در بر می گیرد.

رنکینگ دانشگاه وسترن سیدنی

دانشگاه وسترن سیدنی در بین رنکینگ های مختلف جایگاه مشخصی دارد و می توان با استناد به این جایگاه ها به نتایج خوب و مطلوبی در رابطه با Western Sydney University رسید. در جدول زیر رتبه های کسب شده توسط این دانشگاه منعکس شده است.

سازمان های مختلف رتبه بندی

رنکینگ دانشگاه وسترن سیدنی

US News

رتبه 247

CWUR

رتبه جهانی 509

رتبه کشوری 20

QS

رتبه 201–250

رتبه بندی تاثیر رتبه 1

رتبه بندی دانشگاه جوان

رتبه 31

 

 نمایی از پردیس دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا

دانشکده های Western Sydney University

برنامه های آموزشی و فعالیت های علمی که در دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا و در دانشکده های Western Sydney University طیف وسیعی از موضوعات را شامل می شود. جدول زیر به لیست دانشکده های این دانشگاه اختصاص داده شده:

دانشکده کامپیوتر، داده و علوم ریاضی

دانشکده بازرگانی

دانشکده مهندسی، طراحی و محیط ساخت

مدرسه آموزش و پرورش

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده علوم انسانی و هنرهای ارتباطی

دانشکده حقوق

مدرسه پزشکی

دانشکده پرستاری و مامایی

دانشکده روانشناسی

دانشکده علوم

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده تحقیقات تکمیلی

 

رشته های دانشگاه وسترن سیدنی

رشته های دانشگاه وسترن سیدنی که در دسترس دانشجویان بین المللی قرار دارد شامل 132 برنامه لیسانس، 99 برنامه فوق لیسانس، 27 برنامه کالج و 10 برنامه در رابطه با تحقیق خواهد بود بعلاوه سهم برنامه های پیشرفته نیز 16 موضوع است. جدول زیرشماری از برنامه های لیسانس و فوق لیسانس را لیست کرده است.

لیسانس هنر

فوق لیسانس حقوق

لیسانس حقوق

فوق لیسانس مدد کاری اجتماعی

لیسانس مهندسی پیشرفته

فوق لیسانس مدیریت اجرایی

لیسانس بازرگانی

فوق لیسانس حسابداری حرفه ای

لیسانس علوم اجتماعی

فوق لیسانس مالی کاربردی

لیسانس ارتباطات

فوق لیسانس سرمایه گذاری و توسعه املاک

لیسانس مدیریت ساخت و ساز

فوق لیسانس مدیریت منابع انسانی

لیسانس صنایع خلاق

فوق لیسانس مدیریت بازرگانی

لیسانس امنیت سایبری

فوق لیسانس تجارت

 

دانشگاه کانبرا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه کانبرا

در این مقاله تمامی جوانب معرفی دانشگاه کانبرا را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی

همان‌گونه که در زیر عناوین پیشین هم گفته شد تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی به ‌طور رسمی از مقطع کارشناسی آغاز می‌شود. هر چند پذیرش برای دوره ‌های کالج هم در این دانشگاه رایج است اما نخستین مقطع برای تحصیل کارشناسی و در قدم‌ های بعدی تحصیلات تکمیلی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در این دانشگاه هم مانند مراکز علمی و آموزشی دیگر از دانشجویان ارزیابی‌ هایی به عمل می‌آید که می ‌بایست برخی را به‌صورت ارائه مدرک و برخی دیگر را به ‌واسطه شرکت در آزمون‌ های سنجش و ارزیابی ادا کرد. در رقابتی بودن و برتری شایستگی علمی متقاضی برای ورود به این دانشگاه که شکی نیست اما برای ورود مدارک و صلاحیت‌ هایی وجود دارد که شامل مدارک تحصیلی گذشته متقاضی و اثبات مهارت‌هایی مانند زبان انگلیسی است. متقاضیانی پذیرش می‌شوند و می‌توانند تجربه با ارزش تحصیل در استرالیا در Western Sydney University را کسب نمایند که پیشینه تحصیلی موفقیت‌آمیزی را دارا باشند و نمرات و رزومه آنها به نسبت سایرین ممتازتر باشد.

تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا در مقطع کارشناسی

مقطع لیسانس به عنوان اولین مقطع ورودی در دانشگاه وسترن سیدنی محسوب می شود. دوره لیسانس با دارا بودن مدارکی از تحصیلات قبلی مثل دیپلم و اگر متقاضی یک سال را اضافه تحصیل کرده که تحت عنوان دوره ممتاز شناخته می شود، مدارک آنها را به منظور ارزیابی برای پذیرش به دانشگاه تسلیم کند. به طبع داشتن مهارت در زبان انگلیسی بسته به رشته ای که متقاضی ورود به مقطع کارشناسی انتخاب می کند آیلتس 5.5 که در رشته هایی مانند پرستاری آیلتس 6 نیاز خواهد بود. این دوره 3 تا 4 سال طول می کشد.

پذیرش دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا که عموما پس از به پایان رسیدن و اخذ مدرک لیسانس امکان پذیر است، بنابراین دارا بودن مدرک لیسانس از یک دانشگاه معتبر از الزامات پذیرش به حساب می آید. در این مقطع هم متقاضی تحصیل در Western Sydney University ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد و متناسب با رشته ای که برای تحصیل بر می گزیند مدرک ارائه کند و یا در ارزیابی زبان انگلیسی شرکت نماید. این دوره 1 تا 2 سال طول می کشد.

تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا در مقطع دکترا

آموزش دوره دکترا در استرالیا و در دانشگاه وسترن سیدنی با هدف تعلیم و تربیت فارغ التحصیلانی با ظرفیت انجام تحقیقات مستقل و سطح بالا ارائه می شود. این دوره به صورت تمام وقت 3 سال و به صورت پاره وقت 6 سال به طول می انجامد. دانشجویان مقطع دکترا در Western Sydney Universityتحقیقات مستقل خود را تحت هدایت تخصصی یک گروه ناظر به انجام می رسانند .

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه وسترن سیدن

آزمون های اثبات مهارت زبان انگلیسی برای ورود و تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی (Western Sydney University) می بایست بیشتر از 2 سال از صدور آنها نگذشته باشد در غیر این صورت معتبر نخواهند بود. جدول زیر آزمونها و نمرات قابل قبول برای تحصیل در دانشگاه مذکور آمده است:

 

آیلتس (نسخه آکادمیک)

کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی:

6.5 نمره کلی، حداقل 6.0 در هر خرده آزمون

B پرستاری، B پرستاری (ورودی فارغ التحصیلان)

B پرستاری (پیشرفته): 7.0 نمره کلی، حداقل 7.0 در هر خرده آزمون

کارشناسی ارشد تدریس: نمره کلی 7.5، حداقل 7.0 در خواندن و نوشتن، حداقل 8.0 برای صحبت کردن و شنیدن

دکترای پزشکی: 7.0 نمره کلی، حداقل 7.0 در هر خرده آزمون

نمره اینترنتی تافل

کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی:

82 نمره کل، رایتینگ 21 اسپیکینگ 18، ریدینگ 13 لیسنینگ 13

B پرستاری، B پرستاری (ورودی فارغ التحصیلان)، B پرستاری (پیشرفته)

امتیاز کل 94 در کل، با Speaking 23، Listening 24، Reading 24 و Writing 27

کارشناسی ارشد: نمره کل 105، نوشتن 24; صحبت کردن 26 Listening 28 و Reading 24

دکترای پزشکی: 100 نمره کل، رایتینگ 27، شنیدن و خواندن 24 و صحبت کردن 23

آزمون پیرسون آکادمیک انگلیسی (PTE)

کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی:

58به طور کلی; بدون مهارت ارتباطی کمتر از 50

B پرستاری، B پرستاری (ورودی فارغ التحصیلان)، B پرستاری (پیشرفته): 65 به طور کلی; حداقل 65 در هر یک از چهار مهارت Writing، Speaking، Listening و Reading در یک جلسه.

کارشناسی ارشد: 78 به طور کلی; صحبت کردن 79; لیسنینگ 79; ریدینگ 65; نوشتن 65

دکترای پزشکی:65 به طور کلی; حداقل 65 در هر یک از چهار مهارت Writing، Speaking، Listening و Reading در یک جلسه.

ددلاین دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا

در سایت دانشگاه وسترن سیدنی تاریخ ها با نظم خاصی دسته بندی شده اند و دانشجویان به راحتی به ددلاین دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا و تاریخ هایی مانند شروع ترم ها، تعطیلات، آخرین مهلت ها دسترسی کامل دارند. در جدول زیر سعی شده تاریخ هایی مهمی منعکس شود.

برنامه های تحصیلی

تاریخ های مقرر شده

ترم پاییز 2022

18 فوریه

ترم بهار 2022

8 تیر

دانشکده مدیریت تحصیلات تکمیلی سیدنی (SGSM)

 

سه ماهه اول:

سه ماهه دوم:

سه ماهه سوم:

فصل چهارم:

چهارشنبه، 5 ژانویه 2022

چهارشنبه، 30 مارس2022

چهارشنبه، 22 ژوئن2022

چهارشنبه، 14 سپتامبر2022

 

هزینه تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی

هزینه تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی (Western Sydney University) شامل تحصیلات بین المللی هم می شود و دانشجویان بین المللی می بایست انتظار پرداخت هزینه و شهریه ای مشخص بسته به رشته و مقطع تحصیلی خود باشند. جدول زیر هزینه تحصیل در استرالیا مقرر شده برخی رشته های مقطع لیسانس و فوق لیسانس را شرح می دهد:

مقطع و رشته

حدود شهریه

لیسانس هنر

26240 دلار

لیسانس مطالعات بین الملل

26240 دلار

لیسانس هنر

28080 دلار

لیسانس زبان و زبانشناسی

26,240 دلار

لیسانس ارتباطات

28080 دلار

لیسانس صنایع

28080 دلار

لیسانس Screen Media

28,080 دلار

لیسانس حسابداری

28960 دلار

مدیریت منابع انسانی

28960 دلار

کارشناسی ارشد ادبیات و نویسندگی خلاق

14,040 دلار

کارشناسی ارشد با زبان انگلیسی تجاری

8000 دلار

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

31,760 دلار

کارشناسی ارشد مالی کاربردی

31,760 دلار

 

هزینه زندگی دانشجویان Western Sydney University

طبق مصوبه دولت استرالیا هر فرد که به منظور تحصیل و ویزای تحصیلی استرالیا دریافت می کند می بایست سالانه انتظار هزینه ای در حدود 21041 دلار استرالیا را داشته باشد. هر چند هزینه های زندگی در استرالیا ارتباط مستقیم با روش زندگی افراد است. داشتن بودجه ای حدود 25900 دلار استرالیا در طول سال برای دانشجویان ضروری است. جدول زیر به جزئیات بیشتری پرداخته است.

برخی هزینه ها

مبالغ هزینه

محل اقامت

90 تا 450 دلار

لوازم خانگی (پنکه، بخاری، پلوپز)

30-300 دلار

قبوض آب و برق (برق، گاز، آب)

30-50 دلار

کرایه اتوبوس و قطار

30 تا 60 دلار +

کتاب های درسی

+400 دلار

 

بورسیه دانشگاه وسترن سیدنی

Western Sydney University بورسیه هایی زیادی را به منظور بهره مندی دانشجویان بین المللی ارائه می نماید. لیست کامل و شرایط بورسیه در سایت دانشگاه وسترن سیدنی وجود دارد. جدول زیر توضیحات کاملی را از بورسیه ها در مقاطع مختلف ارائه داده است:

بورسیه دانشگاه وسترن سیدنی

توضیحات و جزئیات بورسیه

بورسیه های تحصیلی عالی معاونت دانشگاهی

این بورسیه تحت عنوان بورسیه هایی شایستگی هم شناخته می شوند. که دانشجویان شایسته بین المللی از پرداخت 50 درصد شهریه معاف می شوند.

بورسیه های بین المللی وسترن سیدنی - مقطع کارشناسی

بورسیه های تحصیلی استرالیا چند ساله 6000 دلاری یا نسبی 3000 دلاری را برای پرداخت شهریه حداکثر تا سه سال ادامه دارند.

بورسیه تحصیلی عالی معاونت تحصیلی

بورسیه های تحصیلات تکمیلی تعالی علمی معاونت 50 درصد هزینه شهریه را به مدت دو سال به دانشجویان ذینفع می پردازند.

 

خوابگاه دانشگاه وسترن سیدنی

Western Sydney University بخش وسیعی از اقامتگاه ‌های درون دانشگاهی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. اقامتگاه ‌های با کیفیت بالا و مقرون‌ به‌ صرفه را برای دانشجویان فراهم می‌کند و هدف فراهم کردن خوابگاه دانشگاه وسترن سیدنی محیط زندگی و یادگیری غنی و متعادلی برای دانشجویان است. همه مسکن ‌های خوابگاه دانشگاه وسترن سیدنی با غذای شخصی و کاملاً مبله با طیف وسیعی از گزینه‌های اقامتی و پشتیبانی 24 ساعته خوابگاه های دانشجویی استرالیا در پردیس ‌های بانک‌تاون، کمپبل‌تاون، هاکسبری، نیریمبا، پاراماتا و پنریث در دسترس هستند. مهم نیست که دانشجو اقامت در کدام پردیس را برمی‌گزیند کیفیت اقامت در هرکدام از محل‌های اسکان یکسان است.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا در دانشگاه وسترن سیدنی

فارغ التحصیلان دانشگاه وسترن سیدنی پس از اینکه دوره تحصیلی مورد نظر خود را به پایان رساندند می توانند در صورت تمایل به ماندگار شدن در کشور استرالیا به کاریابی در این کشور بپردازند و طبق رشته تحصیلی خود و نیاز های بازار کار در استرالیا و با بهره برداری از مهارت های شغلی که در طول تحصیل در Western Sydney University آموخته اند موفق به اخذ ویزای کار و یا شرکت در برنامه های مهاجرتی که به اقامت  منجر خواهند شد، شوند. مهارت های زبان و رعایت قوانین وضع شده برای مهاجران مشغول به کار می تواند در رسیدن و بجا آوردن شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا پس از تحصیل در دانشگاه وسترن سیدنی مفید واقع شود. برای اطلاع از شرایط کار دانشجویی در استرالیا مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

مشاهیر دانشگاه وسترن سیدنی

  • مت گرانفیلد: رئیس بازاریابی، بانک هریتیج
  • سیلما احرام: دانشگاهی سیاسی
  • دیوید الیوت: نماینده مجلس
  • اد هوسیک: نماینده پارلمان
  • دیوید الیوت: نماینده مجلس
  • داگمار اولین سیرولا: هنرمند
  • مت گرانفیلد: نویسنده
  • کیسی دانینگ: بازیکن اتحادیه راگبی

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه وسترن سیدنی هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط مهاجرت به استرالیا و سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅  متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه وسترن سیدنی چه نمره هایی از آزمون پیرسون آکادمیک انگلیسی (PTE) را می بایست اثبات کنند؟

نمره 78 به طور کلی; صحبت کردن 79; لیسنینگ 79; ریدینگ 65; نوشتن 65

✅  شهریه لیسانس هنر در دانشگاه وسترن سیدنی چقدر است؟

26240 دلار

✅  بورسیه های بین المللی دانشگاه وسترن سیدنی مقطع کارشناسی چقدر ارزش دارند؟

بورسیه های تحصیلی چند ساله 6000 دلاری یا نسبی 3000 دلاری را برای پرداخت شهریه حداکثر تا سه سال ادامه دارند.

✅  هزینه کتاب های درسی در دانشگاه وسترن سیدنی چقدر است؟

+400 دلار

سخن پایانی

این مقاله در رابطه با معرفی دانشگاه وسترن سیدنی به رشته تحریر درآمد و در این متن سعی شد مطالب مفید و مختصری به اطلاع متقاضیان و مخاطبان برسد. این دانشگاه که در شهر بزرگ سیدنی در استرالیا قرار گرفته دارای اعتبار جهانی بوده و دانشجویان در شرایط مطلوبی به تحصیل می‌پردازند. بورسیه‌ها تا 50 درصد شهریه ذینفعان با ویژگی شایستگی علمی را متحمل می‌شوند و خوابگاه‌ هایی مجهز در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می ‌گیرند. دانشجویان بین‌ المللی دانشگاه وسترن سیدنی سالانه انتظار هزینه‌ای در حدود 21041 دلار استرالیا را به‌ منظور هزینه زندگی دانشجویی خواهند داشت. دانشگاه وسترن سیدنی در پردیس‌ های وسیع خود شرایط ایده آلی را برای دانشجویان بین‌ المللی پیش آورده و می‌توان گفت تحصیل در این دانشگاه مطلوبیت قابل قبولی را به همراه خواهد داشت. ما در موسسه مشاوره MIE آماده پاسخگویی به تماس‌های تلفنی شما متقاضیان محترم هستیم همچنین مشاوره رایگان نیز ارائه می‌شود.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان