تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا

29 فروردین 1402 بدون نظر

تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا جزء اهداف بسیاری از افرادی كه به این رشته علاقه دارند می باشد. كشور استرالیا با توجه به امنیت و رفاه اجتماعی، ثبات اقتصادی بالا، تحصیل فرزندان در مدرسه هایی كه از سطح آموزشی بالایی برخوردار هستند، نظام آموزشی قوی، وجود دانشگاه های تاپ و معتبر، طبیعت بكر این كشور، آب و هوای فوق العاده و … باعث شده تا هر ساله مهاجران زیادی را به سوی خود جذب كند. دانشجویان با توجه به شرایط خود می توانند در مقاطع مختلف تحصیل نمایند. متقاضیان تحصیل روانشناسی در استرالیا از طریق كالج ها و دانشگاه ها می توانند اقدام داشته باشند. در این مقاله درباره تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا، تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع كارشناسی، كارشناسی ارشد، دكتری، مدارك مورد نیاز، هزینه های تحصیل در استرالیا، بورسیه های تحصیلی، گرایش های رشته روانشناسی، بازار كار رشته روانشناسی در استرالیا، لیست مشاغل مورد تایید برای مهاجرت روانشناس به استرالیا، شغل روانشناسی در استرالیا، روانپزشکی در استرالیا، درآمد روانشناسان و … را مورد بررسی قرار داده ایم. موسسه MIE با تحقیق و بررسی در سایت های معتبر و مشاوره وکلای محلی این مطالب را تهیه نموده و ارایه این مطالب به منزله خدمات نیست، چنانچه در خصوص مهاجرت به استرالیا و یا تحصیل روانشناسی در استرالیا و یا سایر رشته های مختلف دچار سوالات مختلف هستید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از كادر مجرب و مشاورین تخصصی این مجموعه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

رشته روانشناسی در استرالیا

درباره رشته روانشناسی در استرالیا

توضیح درباره رشته روانشناسی در استرالیا کار دشواری است زیرا روانشناسی رشته ای بسیار وسیع و گسترده می باشد به مطالعه ذهن انسان و اینكه چرا رفتاری را انجام داده و درك آن از این رفتار انجام شده، اختصاص به رشته روانشناسی دارد. به همین دلیل تحصیل روانشناسی در استرالیا برای بسیاری از افراد جذاب و ارزشمند است. در این رشته چگونگی رفتار های اجتماعی، عوامل شخصیتی و روان شناختی كه بر رفتار و تفكر انسان تاثیر گذار هستند و همچنین نحوه مداخله یك شخص برای كمك بهتر و تاثیر مثبت در زندگی افراد چگونه صورت میگیرد آموزش داده می شود. در روانشناسی Mltssl ذكر شده است (به معنی مهارت های بلند مدت و كوتاه مدت استراتژیك) از مشاغل مورد نیاز استرالیا لیستی ذكر شده است كه برای پس از تحصیل فرصت مهاجرت وجود دارد. سطح بالا و كیفیت عالی آموزش باعث تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا شده است. اشخاصی كه در رشته روانشناسی تحصیل داشته اند باید توسط APAC (شورای اعتباربخشی روانشناسی استرالیا) مدرك خود را تایید نمایند زیرا فارغ التحصیلان این دوره ها اعتبار لازم را جهت ثبت نام و تمرین تحت عنوان روانشناس را دارند. رشته روانشناسی در استرالیا به عنوان یك رشته اصلی و مدرك تخصصی مانند كارشناس روانشناسی یا كارشناس علوم روانشناسی ارائه می گردد.

شرایط تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا

 در این قسمت به شرایط تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا می پردازیم. تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا با توجه به دانشگاه های مختلف برای اكثریت مطلوب می باشد. دانشجویان برای اینكه به یك روانشناس معتبر شناخته شوند باید ٦ سال تحصیل در استرالیا داشته باشند. ٦ سال تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا شامل سه سال دوره لیسانس، یك سال دوره تخصصی و دوسال دوره كارورزی و طرح تحصیلات تكمیلی می باشد. پس از ٦ سال متقاضیان می توانند در شورای روان شناسی استرالیا PBA ثبت نام فرمایند و پس از این ثبت نام در این دوره به عنوان یك روان شناس معتبر شناخته می شوند.

تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع كارشناسی

تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع كارشناسی سه ساله می باشد كه پس از آن باید در یك دوره ی روانشناسی عمومی ثبت نام داشته باشید. همچنین جهت تكمیل دوره ی تخصصی روانشناسی باید چهار سال تحصیل داشته باشید كه دوسال پایانی آن دوره ی كارورزی باشد. در دوره ی تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع کارشناسی دانشجویان به صورت پارت تایم اجازه كار دانشجویی دارند. برای تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع كارشناسی باید هزینه ای حدود ٣٠ تا ٣٦ هزار دلار را برای مدت یك سال در نظر بگیرید. متقاضیان پس از سپری كردن این دوره باید با نمرات خوب فارغ التحصیل شوند و در زمینه های تبلیغات، مربی گری، بازاریابی و … می توانند فعالیت داشته باشند. در دوره كارشناسی دانشجویان برنامه ریزی، اعمال و اجرای أصول روانشناسی در مسائل شخصی، فردی، اجتماعی، گروهی و همچنین ارزیابی تحقیقات را آموزش می بینید.

شرایط تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع كارشناسی ارشد

از جمله شرایط تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد که می توان به آن اشاره داشت این است که متقاضیانی كه تمایل به دوره تحصیلات تكمیلی رشته روانشناسی در استرالیا را دارند باید مدرك تحصیلی روانشناسی خود را در انگلستان توسط APS (انجمن روانشناسان استرالیا) ارزیابی كند. قبل از درخواست برای تحصیل در مقطع كارشناسی ارشد این مدرك باید ارزیابی شود. مدت زمان ارزیابی APS ممكن است سه ماه به طول انجامد. ارزیابی APS برای متقاضی زمانی نیاز است كه دانشجو برای یك دوره بالینی قصد پذیرش و تحصیل كارشناسی ارشد استرالیا را داشته باشد. اگر ادامه تحصیل شما در یك محیط غیر بالینی باشد نیاز به سپری كردن این دوره ندارید.

تحصیل دكتری روانشناسی در استرالیا

در خصوص تحصیل دکتری روانشناسی در استرالیا باید توجه داشت شورای اعتباربخشی روانشناسی این كشور APAC در رابطه با رشته روانشناسی APAC استرالیا مدارك معتبر ارائه می دهد. APS استرالیا مدرك های غیر أسترالیایی را برای معادل APAC مورد ارزیابی قرار می دهد. جهت تحصیل روانشناسی در استرالیا در مقطع دكتری پیش از ارسال درخواست باید مدرك شما توسط APS را مورد ارزیابی قرار داده سپس جهت دریافت پذیرش اقدام فرمایید. جهت تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا در مقطع دكتری نیاز به مصاحبه می باشد. دانشجو باید مدارك مدارك مبنی بر پذیرش سرپرست و تماس را ارائه دهد. پس از ارائه مدارك و تعیین سرپرست از فرد متقاضی خواسته می شود جهت پشتیبانی از درخواست خود پروپوزال تحصیل دکتری در استرالیا را ارسال كند.

مدارك مورد نیاز تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا

جهت تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا دانشجویان باید مدارك مورد نیاز تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا را جهت پذیرش از دانشگاه مورد نظر فراهم آورند. از آنجایی كه تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا نیاز به ارزیابی مدارك دوره قبلی تحصیلی دارد باید مدارك لازم را در لیست خود قرار دهید. مدارك مورد نیاز تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا به شرح زیر می باشد:

 • دانش نامه یا گواهی نامه (ترجمه شده)
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه مدرك تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه مدارك لازم و موجود جهت ثبت نام و عضویت در انجمن مربوطه
 • ارائه پایان نامه و پروژه های تحقیقاتی
 • ارائه سند ازدواج در صورت تأهل
 • ارائه مدارك لازم از ثبت نام و پذیرش
 • ارائه فرم های ارزیابی
 • ارائه مدرك زبان انگلیسی
 • وجود سوپروایزر و استاد راهنما برای مقطع دكتری

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. جهت تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا دانشجویان در ابتدا باید بتوانند هزینه های تحصیل را فراهم آورند. هزینه ها به دو دسته هزینه های تحصیل و هزینه زندگی در استرالیا تقسیم می شوند كه به آن ها اشاره میكنیم:

شهریه دانشگاه های روانشناسی استرالیا

هزینه تحصیل روانشناسی در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متغیر می باشد. در مقطع كارشناسی مبلغی حدود ٣٠ تا ٣٦ هزار دلار، در مقطع كارشناسی ارشد و دكتری مبلغی حدود ٣٣ تا ٤٣ هزار دلار را می توان در نظر گرفت. لازم به ذكر است كه دانشجویان برای كاهش هزینه های تحصیل می توانند از بورسیه تحصیلی استرالیا استفاده نمایند كه در ادامه به آن اشاره میكنیم.

هزینه های زندگی در استرالیا

قسمتی دیگر از هزینه های شما مربوط به هزینه های زندگی در كشور استرالیا می باشد. هزینه زندگی در استرالیا مربوط به خوراك، پوشاك، مسكن، هزینه های تفریح، حمل و نقل، درمان و… می باشد كه برای هر فرد ممكن است متفاوت باشد. دانشجویان به طور كلی بابت هزینه های مسكن مبلغی حدود ١٥٠ تا ٥٠٠ دلار در هفته را در نظر داشته باشند. البته این هزینه مختص به اجاره اتاق می باشد اما در صورت اجاره آپارتمان یا سوییت هزینه ای حدود ١٢٦٢ دلار در ماه را باید در در نظر بگیرید. دانشجویان بین المللی هم باید هزینه ای حدود ١٤٠٠ تا ٢٥٠٠ را جهت زندگی دانشجویی در كشور أسترالیا در نظر بگیرند.

بورسیه های تحصیلی استرالیا در رشته روانشناسی

بورسیه های تحصیلی استرالیا در رشته روانشناسی به دانشجویان جهت تحصیل مساعد تر اعطا می گردد که باتوجه به مقطع تحصیلی و شرایط خود می توانید از این بورسیه های ارایه شده استفاده فرمایید. دانشجویان رشته روانشناسی در استرالیا می توانند از بورسیه های تحصیلی این رشته بهره مند شوند. معمولا هر بورسیه شرایط خاصی را دارد كه یكی از آنها سطح علمی بالای دانشجو می باشد. در جدول زیر به چند نمونه از بورسیه های تحصیلی استرالیا در رشته روانشناسی اشاره میكنیم:

 • بورسیه روانشناسی در مقطع كارشناسی
 • بورسیه دكتری
 • بورسیه تعالی دانشگاه
 • بورسیه تحصیلات عالیه دانشگاهی (UOW)
 • بورسیه تحصیلی مسیر بومی مونا
 • بورسیه عاطفی انسانی (مقطع دكتری)
 • بورسیه تحصیلی بومی كارشناسی ارشد

دانشگاه های روانشناسی در استرالیا

در این قسمت به معرفی دانشگاه های روانشناسی در استرالیا می پردازیم. تحصیل روانشناسی در استرالیا در بهترین دانشگاه های استرالیا ارائه می شود. متقاضیان باید با توجه به شرایط فعلی خود دانشگاه مورد نظر خود را جهت تحصیل انتخاب نمایند. در زمینه رشته روانشناسی در كشور أسترالیا در جدول زیر تعدادی از دانشگاه ها را معرفی می نماییم:

دانشگاه

رتبه بندی موضوعی در استرالیا

رتبه بندی موضوعی در جهان

دانشگاه ملبورن

1

24

دانشگاه سیدنی

3

36

دانشگاه کوئینزلند

4

46

دانشگاه ملی استرالیا

5

77

دانشگاه استرالیا غربی

6

95

دانشگاه کاتولیک

7

126-150

دانشگاه کرتین پرت

7

126-150

دانشگاه مک کورا

9

151-175

دانشگاه موناش

9

151-175

رشته روانشناسی در استرالیا

گرایش های رشته روانشناسی در استرالیا

جهت تحصیل گرایش های رشته روانشناسی در استرالیا به گونه های مختلف و زمینه های متفاوت ارایه می شود. شغل روانشناسی در استرالیا با توجه به گرایش های مختلف این رشته متفاوت می باشد. هر كدام از گرایش های این رشته در سه زمینه تحقیق و آموزش، درمان و خدمات متمركز است. گرایش های روانشناسی از جمله روانشناسی تربیتی، روانشناسی ورزشی، روانشناسی و ارائه مشاوره، روانشناسی مدارس، روانشناسی عصب شناسی، روانشناسی تجربی، روانشناسی شناختی، روانشناسی سلامت می باشد كه جهت تحصیل می توانید گرایش مورد نظر خود را انتخاب فرمایید.

بیشتر بدانید: کالج زبان در استرالیا

بازار كار رشته روانشناسی در استرالیا

در این قسمت قصد داریم به بازار كار رشته روانشناسی در استرالیا بپردازیم. رشته روانشناسی در لیست بازار كار استرالیا و مهارت های استراتژیك (MLTSSL) قرار دارد به همین خاطر فارغ التحصیلان و دانشجویان با توجه به این برنامه شانس بالایی جهت اقامت و شغل روانشناسی در استرالیا دارند. به دلیل اینكه نرخ بیكاری این رشته در كشور استرالیا پایین می باشد می توان گفت این رشته دارای امنیت شغلی نسبت به سایر رشته ها می باشد. با ورود به شغل روانشناسی در استرالیا روانشناسان می توانند در استخدامی شركت ها و صنایع شركت نموده و تحت عنوان درمانگر، مشاوره روانشناسی، مشاور مدرسه، روانشناسی بین المللی، روانشناس قانونی، روانشناس بالینی، بازاریابی و مشاوره، روانشناس سازمانی و ... مشغول به كار شوند.

مهاجرت روانشناس به استرالیا

در خصوص مهاجرت روانشناس به استرالیا به این نكته اشاره داریم كه به دلیل پایین بودن نرخ بیكاری در رشته و بازار كار روانشناسی در استرالیا و محبوبیت این رشته هر ساله افراد بسیاری جذب این رشته می شوند. روانشناسان جهت ادامه تحصیل و ورود به بازار كار در ابتدا باید توسط APS مدارك خود را مورد ارزیابی قرار دهند. پس از ارزیابی می توانند وارد بازار كار شده و یا مشغول به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شوند. روانپزشكی در استرالیا جزء مشاغل پردرآمد و پر متقاضی است و باعث جذب مخاطبان زیادی شده است.

 

لیست مشاغل مورد تایید برای مهاجرت روانشناس به استرالیا

در خصوص روانپزشكی در استرالیا و لیست مشاغل مورد تایید این كشور می توان به مشاغلی كه در ارتباط با این رشته مرتبط هستند اشاره كرد. لازم به ذكر است كه رشته روانشناسی در استرالیا به دلیل پایین بودن نرخ بیكاری در این كشور دارای امنیت شغلی است و متقاضیان جهت كاریابی شانس بیشتری را دارند. در جدول زیر لیست مشاغل مورد تایید برای مهاجرت به استرالیا را مورد بررسی قرار می دهیم:

لیست مشاغل مورد تایید برای مهاجرت روانشناس به استرالیا

مشاوره و روانشناسی

رونشناس مدرسه

روانشناسی بالینی

روانشناس شغلی

روان پزشک

روانشناس ورزشی

روانشناس سازمانی

روانشناس قانونی

درمانگر

روانشناس بین المللی

 

درآمد روانشناس به استرالیا

در خصوص درآمد روانشناس به استرالیا و اشخاصی كه در این زمینه به فعالیت می پردازند می توان گفت افرادی كه در این زمینه فعالیت دارند به طور میانگین و تقریبی مبلغی از 102,704 در سال یا ٥٣ دلار در ساعت درآمد دارند. اكثر كارگران متبحر تا 121,273 در آمد سالانه دارند و موقعیت های شغلی كه تازه وارد بازار كار می شوند از 90,000 دلار درآمد سالانه دارند. حقوق روانشناسان در استرالیا تاثیر مستقیم با میزان حرفه و تجربه آن ها دارد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته روانشناسی در استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

✅ نخستین گام جهت تحصیل در رشته روانشناسی در استرالیا چیست؟

نخستین گام جهت تحصیل روانشناسی در کشور استرالیا ارزیابی مدارک می باشد.

✅ بازار کار روانشناسی در استرالیا و میزان درآمد روانشناسان چقدر است؟

میزان درآمد سالانه روانشناسان در استرالیا به طور میانگین 102.704 دلار می باشد.

✅ ارزیابی مدارک روانشناسان در استرالیا چگونه صورت می گیرد؟

ارزیابی مدارک روانشناسان توسط انجمن روانشناسی در استرالیا APS صورت می گیرد.

✅ تحصیل در رشته روانشناسی چند سال طول میکشد؟

تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا شامل سه سال دوره ی لیسانس، یك سال دوره ی تخصصی و دوسال دوره ی كارورزی و طرح تحصیلات تكمیلی می باشد که شش سال به طول می انجامد.

سخن پایانی

کشور استرالیا یکی از کشور های خوش آب و هوا و زیبا نظام آموزشی قوی و وجود دانشگاه های معتبر، همچنین نظام آموزشی قوی باعث جذب دانشجویان بسیاری می شود. در این مقاله تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا، شرایط تحصیل رشته روانشناسی در استرالیا، تحصیل روانشناسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مدارک مورد نیاز و هزینه های تحصیل روانشناسی در استرالیا، بورسیه های تحصیلی، دانشگاه ها، گرایش های این رشته، بازار کار روانشناسی در استرالیا، شغل روانشناسی در استرالیا، روانپزشکی در استرالیا، لیست مشاغل مورد تایید و درآمد روانشناسان توضیح داده شده است. دانشجویان جهت تحصیل در رشته روانشناسی در استرالیا در ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را ارزیابی نمایند سپس از دانشگاه پذیرش حاصل فرمایند. برای تحصیل در این رشته باید 6 سال تحصیل کنید که به عنوان یک دانشجوی معتبر شناخته شوید. در این مقاله رشته روانشناسی در استرالیا مورد برررسی قرار گرفت، تهیه این مقاله توسط سایت های معتبر و وکلای محلی صورت گرفته است در صورتیکه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و باکادر مجرب و متخصص این مجموعه از مشاوره رایگان بهره مند شوید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان