کار در استرالیا

10 نظر

کار در استرالیا

کار در استرالیا، وضعیت جذب نیروی کار در استرالیا و مدارک موردنیاز اخذ ویزای کار استرالیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. چگونه ویزای کار استرالیا  را دریافت نمائیم؟ آیا با تخصص و شغلی که داریم می توانیم در استرالیا کار کنیم؟ میزان حقوق و شرایط کار در کشور استرالیا به چه شکلی است؟ چگونه ویزای اسکیل ورکر استرالیا بگیریم؟  در این نوشتار به این سؤالات و دیگر مسائل پاسخ داده می‌شود. امروزه کار در استرالیا و اخذ اقامت کاری این کشور یکی از موضوعاتی است که مورد توجه نیروی کار مهاجر قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در استرالیا و دیگر زمینه‌های مهاجرت می‌توانید به وب سایت جامع موسسه ملک پور مراجعه نمایید. همچنین امکان برقراری تماس با کارشناسان مجرب موسسه و استفاده از مشاوره رایگان تلفنی برای تمامی متقاضیان مهاجرت وجود دارد.

ویدیو موسسه MIE در مورد اسکیل ورکر استرالیا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

زندگی در استرالیا و شرایط کار در استرالیا

اگر فردی قصد کار در استرالیا و اقامت در این کشور را داشته باشد حتما باید اطلاعات و قوانین مختص این کشور را بداند. در همین زمینه باید اشاره نمود، کشور استرالیا در نیم کره ی جنوبی قرار دارد این کشور با 7.686.850 کیلومتر مربع ششمین کشور پهناور جهان  می باشد این کشور در سال 1901 از بریتانیای کبیر استقلال پیدا کرده است. جمعیت تخمین زده شده برای کشور استرالیا در سال 19-2018 میلادی حدود 25 میلیون 300 هزار نفر می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد اسکیل ورکر استرالیا


 

ویدیو موسسه MIE در مورد اسکیل ورکر استرالیا و کانادا


با توجه به این که ویزای کاری استرلیا و کار در اسکیل ورکر استرالیا امروزه مورد توجه افراد بسیاری می باشد باید توجه داشته باشید میزان تحصیلات، سطح زبان، سن، سابقه کار مرتبط  و... متقاضی کار مورد توجه می باشد. کار در استرالیا و ساعات کاری این کشور 38 ساعت در هفته می باشد و متقاضیان در این کشور باید بر اساس میزان درآمد خود مالیات پرداخت نمایند. طبق تعاریف اداره مالیاتی این کشور افرادی که در استرالیا مشغول کار می باشند تا سقف 37 هزار دلاربه ازای هر دلار 15 سنت و تا سقف 82 هزار دلار به ازای هر دلار 32 سنت پرداخت می نمایید. نکته جالب توجه این است که افرادی که برای مهاجرت اقدام می کنند می توانند 1 سال بعد از اخذ ویزای کاری وارد استرالیا شوند.برای آشنایی با روش های مهاجرت به استرالیا می توانید به مقاله روش های مهاجرت به استرالیا مراجعه نمائید.

اسکیل ورکر استرالیا چیست؟

بسیاری از افرادی که قصد دارند از طریق کار به کشور استرالیا سفر کنند سوالات بسیاری دارند که مهم ترین آن این است که چگونه ویزای اسکیل ورکر استرالیا بگیریم؟ اسکیل ورکر استرالیا چیست؟ در پاسخ به این مهم باید بگوییم که اسکیل ورکر استرالیا نوعی سیستم امتیازبندی است برای افرادی که قصد دارند در این کشور مشغول تحصیل شوند. اسکیل ورکر استرالیا شرایط مختلفی از جمله سوابق کاری شخص متقاضی، شرایط سنی، سطح زبان، میزان تحصیلات و غیره بررسی می شود. انواع و اقسام اسکیل ورکر استرالیا دارای subclass های متفاوتی می باشد:

 • دسته بندی اول: در اولین دسته بندی اسکیل ورکر متقاضی به همراه خانواده در همان ابتدا اقامت دائم را اخذ می کند و تعهد خاصی نسبت به ایالت و یا کارفرما ندارد.
 • دسته بندی دوم: متقاضی به همراه اعضای خانواده در همان ابتدا اقامت دائم را دریافت می کند، اما در ایالتی که نامزده شده است، باید به مدت ۲ سال زندگی و کار کند.
 •  
 • دسته بندی سوم: متقاضی به همراه خانواده یک اقامت 5 ساله دریافت می کند، و اگر متقاصی مدت زمان ۳ سال آن را در ایالتی که نامزد شده، زندگی کند، می تواند برای اقامت دائم درخواست بدهد. این روش نسبت به الباقی روش ها راحت تر و رقابت کمتر است. علاوه براین خود ایالتی که نامزد شده مجموعه ای از امتیازات را به متقاضی ارائه می دهد تا کمک کند، متقاضی در رقابت انتخاب شود.

مراحل اسکیل ورکر

مرحله اول اسکیل ورکر استرالیا مرحله ارزیابی مدارک است. با توجه به رشته تحصیلی متقاضی سازمان ارزیاب می تواند متفاوت باشد، و اینکه مدرک تحصیلی متقاضی از چه دانشگاهی اخذ شده، می تواند روی بالا و پایین شدن امتیاز موثر باشد.

موسسه MIE با داشتن مشاور رسمی مهاجرت بصورت onboard همه بایدها و نبایدهای پرونده متقاضی را قبل از عقد قرار بررسی کرده و نکات لازم را اعلام خواهد کرد. وقتی متقاصی در مرحله ارزیابی مدارک است، نیازمند نامه نگاری با سازمان های مختلف یا cover letter می باشد و زمانی که یک مشاور سازمان مهاجرتی استرالیا روی پرونده کار می کنه، متقاضی دیگر نباید نگرانی بابت پرونده اش داشته باشد.

مهندس کشاورزی در استرالیا

مهندس کشاورزی در استرالیا تنها متعلق به افرادی است که در این رشته ماهر هستند. به همین دلیل هم مهاجرت مهندس کشاورزی در استرالیا شامل شرایط و ضوابط خاصی می باشد. مهندس کشاورزی در استرالیا یکی از پرتقاضا ترین مشاغل در این کشور بوده و سالانه مهاجرین زیادی از این طریق وارد استرالیا می شوند. از ملزوماتی که برای مهاجرت در این روش وجود دارد، مدرک لیسانس کشاورزی، مهارت در زبان انگلیسی، سابقه کاری و غیره می باشد.

جذب نیروی کار در استرالیا

کشور استرالیا همیشه جزو کشورهای مهاجرت پذیر بوده است. در حال حاضر طبق بررسی های موسسه MIE در مورد وضعیت جذب نیروی کار در استرالیا تا سال 2023 احتمالا طبق لیست زیر استرالیا نیاز به نیروی کار خواهد داشت:

 • نیروی کادر درمان (252,600 نیرو تا 2023)
 • نیروهای ماهر و فنی (172,400 نیرو تا 2023)
 • نیروی آموزش و پرورش (113,700 نیرو تا 2023)
 • نیروهای ساخت و ساز (118,800 نیرو تا 2023)

مهاجرت کاری به استرالیا

همانطور که در قسمت های قبل بیان شد برای مهاجرت کاری به استرالیا لازم است که از طریق یکی از برنامه های کار در استرالیا اقدام نمایید و ویزای کار استرالیا را دریافت نمایید.

ویزای کاری استرالیا

کار در استرالیا و ویزا های کاری این کشور متفاوت از دیگر کشورها می باشد متقاضی اسکیل ورکر استرالیا باید طبق شرایط و مدارک متقاضی، درخواست ویزای مرتبط داشته باشید. کشورهایی همانند استرالیا، کانادا و نیوزلند به علت کمبود جمعیت و مهاجر پذیر بودن سیستمی را برای شاغلین ارائه می دهند که این سیستم  به صورت عمومی سیستم اسکیل ورکر نامیده می شود. نکته اساسی در این سیستم امتیاز بندی آن می باشد و افراد در صورت کسب امتیاز لازم می توانند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. جدول مربوط به  امتیازات ویزای اسکیل ورکر برای شما متقاضیان عزیز در این نوشتار قرار داده شده است. متقاضی کار برای دریافت این نوع ویزا باید 60 امتیاز از 100 امتیاز مربوط را کسب نمایید. متقاضی کار باید با توجه به شرایط خود امتیازهای لازم را بررسی نماید.      

سن متقاضی

مدرک زبان

سابقه کاری

سابقه کاری مرتبط

میزان تحصیلات

سن

امتیاز

سطح

امتیاز

سال

امتیاز

سال

امتیاز

مقطع

امتیاز

18-24

25

آیلتس 6

0

1 سال

5

3سال

5

کارشناسی

10

25-32

30

آیلتس 7

10

3 سال

10

5سال

10

کارشناسی ارشد

15

32-39

25

ایتلس 8

20

5 سال

15

7 سال

15

دکتری

20

40-44

15

_

_

_

_

_

_

_

_

44 +

0

_

_

_

_

_

_

_

_

ویزای 189:

این نوع از ویزا که از سمت دولت استرالیا تعیین گشته است، جهت افراد ماهر و متخصص در نظر گرفته شده است. متقاضیان می بایست مهارت و تخصص خویش را پس از تایید از سوی دولت به واسطه ارائه مدارک واقعی ارائه نمایند. لازم به ذکر می باشد این نوع از ویزا جهت متقاضیانی می باشد که به صورت مستقل جهت این موضوع اقدام می نمایند. لذا در این نوع از ویزا نیازی به اسپانسر از سوی کارفرمایان در استان های استرالیا نمی باشد و فرد متقاضی در صورت دارا بودن شرایط و امتیاز کافی قادر خواهد بود جهت برنامه اقامت دائم به استرالیا دعوت گردد.

ویزای کار استرالیا (ساب کلاس 190):

همانطور که پیشتر بیان گردید؛ تنها تفاوت ویزای 190 با نوع 189، اسپانسر شدن از سوی ایالت مدنظر می باشد که می تواند 5 امتیاز مثبت دریافت نماید. بنابراین دریافت اسپانسر از سوی ایالت های استرالیا می تواند 5 امتیاز اضافه را برای فرد متقاضی علاوه بر کسب امتیاز از منظر سن، سطح زبان، سابقه کار و تحصیلات را به همراه داشته باشد.

ویزای 462 (کار و تعطیلات):

این ویزا برای افراد بین 18 تا 30 سال صادر می شود. یکی از شرایطی متقاضیان حتما باید آن را دارا باشند داشتن گذرنامه معتبر می باشد. نکته مثبت این ویزا این است که افراد پس از ورود خود می توانند در شاخه های مختلف شروع به کار کنند. نکته بسیار مهم دیگر در مورد مدت این نوع، مدت این ویزا می باشد که 12 ماه است و متقاضی تنها 12 ماه اجازه اقامت و کار در استرالیا را دارد.

ویزای 417:

افراد متقاضی باید توجه داشته باشند این ویزا شباهت فراوانی با ویزای 462 دارد و این ویزا هم برای دوره های کار و تعطیلات می باشد و اما تفاوت آن با ویزای 462 سن متقاضی تا 35 سال می باشد و در این ویزا متقاضی اجازه داشتن همراه ندارد.

ویزای 457:

این ویزا برای افرادی صادر می شود که در لیست مشاغل مورد نیاز قرار دارند این مشاغل باید مربوط با مدرک تحصیلی افراد متقاضی کار و سابقه کاری افراد متقاضی کار باشد. متقاضیان این ویزا اگر در لیست مشاغل مورد نیاز باشند می توانند بعد از 2 سال کار در این کشور تقاضای اقامت دائم داشته باشند و در غیر این صورت باید 4 سال آن ها تکمیل شود (سابقه کاری کسب نمایند) تا توانایی درخواست اقامت دائم داشته باشد.

شرایط کار در استرالیا

بسیارند افرادی که به دنبال شرایط کار در استرالیا می باشند. به همین دلی بر آن شدیم تا به شما اطلاع دهیم قوانین استرالیا نسبت به قبل تغییری نداشته است.

ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا

ویزای 186 استرالیا یک ویزای اسپانسر شغلی در استرالیا می باشد که فرد متقاضی می تواند از طریق آن اقامت دائم استرالیا را کسب نماید. برای اخذ این ویزا لازم است شما یک جاب آفر از اسپانسر شغلی در کشور استرالیا داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا

چند مدل از ویزاهای کار کشور استرالیا در قسمت قبل معرفی گردیدند و شرایط آنها مورد بررسی قرار گرفت در این قسمت مدارک عمومی مورد نیاز ویزاهای کار استرالیا عنوان خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ویزای 189:

تحصیل دکترا در اتریش

 • شغل و مهارت فرد در لیست مشاغل مورد نیاز کشور باشد
 • سن زیر 45 سال
 • ارائه حداقل مدرک ایتلس 7

 

 

مدارک مورد نیاز ویزای 190:

 • توسط یکی از ایالت های استرالیا تایید و حمایت شود
 • شغل و مهارت فرد در لیست مشاغل مورد نیاز کشور باشد
 • سن زیر 45 سال
 • ارائه مدرک حداقل ایتلس 7

 

 

مدارک مورد نیاز ویزا 462:

پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش

متقاضی باید 18 تا 30 سال سن داشته باشد

حتما باید مهارت کافی در زبان داشته باشید

 

 

مدارک مورد نیاز ویزای 417:

سن متقاضی باید بین 18 تا 30 سال باشدتحصیل دکترا در اتریش

فرزند همراه نداشته باشد

پاسپورت معتبر ارائه دهد

 

 

مدارک مورد نیاز ویزای 457:

پاسپورت معتبرتحصیل دکترا در اتریش

توسط یک کارفرما که در استرالیا کسب و کار دارد تایید و حمایت شود

به زبان انگلیسی کامل تسلط داشته باشد

 

 

برای آشنایی بیشتر با کار در دیگر کشورها نیز می توانید به مقاله کار در آلمان مراجعه نمائید.

کار در استرالیا

کار در آلمان

نرخ بیکاری و شرایط بازار کار استرالیا

کار در استرالیا و متقاضیان اقامت استرالیا جمعیت زیادی را تشکیل می دهند. لازم به ذکر می باشد متقاضیان بسیاری خواهان کار در استرالیا می باشند. همچنین با توجه به این که استرالیا از دسته کشور های صنعتی جهان می باشد و نرخ بیکاری در این کشور زیر 5.47% می باشد. افراد شاغل در این کشور حدود 12 میلیون 700 هزار نفر می باشند این عدد در سال های اخیر افزایش پیدا کرده و این نشانه خوبی در کاهش نرخ بیکاری می باشد. شایان ذکر می باشد افراد بیکار در این کشور 666 هزار نفر می باشند و این یک خبر خوب برای افرادی می باشد که کار در این کشور را دستور کار خود قرار داده اند در سال 2019 دولت این کشور در این آماری اعلام کرد 242 هزار شغل در این کشور خالی از نیروی کار می باشد و نیاز به نیروی متخصص در برخی مشاغل دارد و این شانس برای افراد متخصص فراهم است تا به راحتی جهت کار در این کشور اقدام نمایند. در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور استرالیا در از سال 2021 میلادی تا ابتدای سال 2022 میلادی قابل مشاهد می باشد:

 

نمودار نرخ بیکاری در استرالیا

کار در استرالیا

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

کار در استرالیا، اسکیل ورکر استرالیا در مشاغل مورد نیاز این کشور هر ساله از سوی دولت این کشور اعلام می شود و متقاضیان می توانند طبق موارد اعلام شده شرایط خود را بررسی کرده و درخواست ویزای کار این کشور را داشته باشند. اصولا موارد و مشاغل اعلام شده باید تخصصی باشند و دارای حقوقی مناسب و روبه بالا می باشند افراد که در این موارد مهارت شغلی دارند و تحصیل داشته اند می توانند سالانه 80 تا 100 هزار دلار استرالیا دستمزد دریافت نمایند. مشاغل مورد نیاز برای کار در استرالیا تنوع و گوناگونی بسیاری را طلب می کنند، مشاغل حوزه فناری طلاعات دراین کشور مانند دیگر کشورها مورد نیاز می باشند. به علاوه مانند کشورهای دیگر مدیریت با سوابق درخشان دارای اهمیت می باشد. دیگر رشته های مورد نیاز به تفکیک در جدول ذیل آورده شده است:

1

مدیران کسب و کار

12

تکنیسین آزمایشگاهی

2

مدیریت املاک مسکونی

13

مربی فیزیک افراد معلول

3

مدیران پروژه،مدیران سایت

14

مهندس پزشکی

4

مدیر تسهیلات

15

ریاضیدان

5

معماران

16

متخصص بیهوشی

6

مهندسین عمران

17

پزشک

7

متخصص و جراح

18

دندانپزشک

8

مدیر مالی

19

جراح فک و صورت

9

حسابدار

20

متخصص زنان و زایمان

10

پاتولوژی زبان گفتاری

21

متخصص اطفال

11

پرستار

22

توسعه دهنده نرم افزار IT

  • برنامه Global Talent Visa Program

کشور استرالیا برنامه ای را تحت عنوان Global Talent Visa Program ویژه متخصصین خارجی متقاضی کار در کشور استرالیا تدارک دیده است. در ادامه مشاغلی که جزو این برنامه بوده و بیشتر از همه نیاز به نیروی کار در کشور استرالیا دارند و به اصطلاح In Demand هستند، برای شما عزیزان معرفی شده اند:

 • تکنولوژی کشاورزی
 • تولید پیشرفته (Space and Advanced Manufacturing)
 • فناوری مالی (FinTech)
 • فناوری انرژی و معدن
 • فناوری پزشکی
 • امنیت سایبری
 • اطلاعات کوانتومی، دیجیتال پیشرفته، علوم داده، فناوری مخابرات و اطلاعات
 • لیست مشاغل مورد نیاز ایالت های استرالیا

همانطور که می دانید کشور استرالیا از استان های مختلف ساخته شده است. مشاغل مورد نیاز هر استان ممکن است بسته به شرایط آن استان متفاوت باشد، به همین دلیل در این قسمت قصد داریم مشاغل مورد نیاز هر استان استرالیا را به صورت جداگانه بررسی نماییم:

 • آدلاید:

این استان مهد بیزینس های با رشد سریع و خاص است و تفاوتی نمی کند که گردشگری خوانده باشید یا مهندسی یا پزشکی، در هر صورت می توانید امیدوار باشید که شغلی درخور توجه خواهید یافت. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز در آدلاید استرالیا را بررسی خواهیم کرد:

مشاغل مورد نیاز آدلاید استرالیا
مدیر کشت و پرورش میوه
بازاریاب فروش
انباردار
مهندس کشتی سازی
مهندس IT
کادر درمان
برنامه نویسی
طراح
 • بریسبین (Brisbane):

در بریسبین کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. کوئینزلند همیشه مقصد کارهای گردشگری و معدن بوده است. همچنین بازار کار رشته های شغلی مانند مهندسی IT و کادر درمان نیز در حال پیشرفت و بهتر شدن می باشد. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز در بریسبین استرالیا را بررسی خواهیم کرد:

مشاغل مورد نیاز بریزبین استرالیا
کادر درمان
نگهداری از سالمندان و پرستاری
مشاغل مربوط به گردشگری
معماری
مهندس ساختمان
کارگر ساختمانی
مهندس IT
معلم
مشاور مدرسه
 • ملبورن:

با وجود اینکه وضعیت بازار کار ملبورن در سال های اخیر ثابت بوده است پیش بینی می شود که به زودی شاهد داغ شدن و پیشرفت این بازار خواهیم بود. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز در ملبورن استرالیا را بررسی خواهیم کرد:

مشاغل مورد نیاز ملبورن استرالیا
طراح گرافیک
برنامه نویس نرم افزار
برقکار
لوله کش
کابینت ساز
مدیر سایت
کادر درمان
 • سیدنی:

با اینکه بیماری همه گیر کرونا باغث بالا رفتن بیکاری در کشور استرالیا شده بود با اینحال در حال حاضر نرخ بیکاری استرالیا در حال کم شدن است و این یعنی فرصت های شغلی بیشتر. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز در سیدنی استرالیا را بررسی خواهیم کرد:

مشاغل مورد نیاز سیدنی استرالیا
پرستار
نگه دارنده سالماندان
مهندس
مدیر و برنامه نویس سایت
کارگر ساختمانی
معلم
پرستار کودک
حسابدار
 

میزان درآمد مشاغل در استرالیا

میزان دستمزد یا حقوق کار در اسکیل ورکر استرالیا برای افراد متقاضی با توجه به تخصص تعیین می شود حداقل دستمزد در این کشور 719 دلار در ماه می باشد اما قابل توجه است افرادی که با مهارت پایین در این کشور مشغول به کار هستند 2710 دلار در ماه دریافت می نمایند. نکته مثبت میزان دستمزد ها در استرالیا این موضوع می باشد که متقاضیان با کسب حداقل حقوق در این کشور باز هم می توانند یک زندگی مناسب داشته باشند و اما دستمزد مشاغل با مهارت بالا حدود 6120 دلار در ماه می باشد. البته تمام موارد ذکر شده یک میانگین می باشد و افراد می توانند با دستمزدی بالا تر هم مشغول به کار شوند و این موضوع کاملاً ارتباط با میزان تحصیلات شما و سابقه کاری شما عزیزان دارد و اما هزینه ی یک زندگی خوب در این کشور به طور میانگین 2790 دلار در ماه می باشد این هزینه از سوی دولت این کشور تعیین شده و افراد می توانند با توجه به شرایط زندگی خود این مبلغ را تغییر دهند. برای افراد که به صورت single وارد این کشور هزینه ی زندگی حدود 1770 دلار در ماه اعلام شده است دوستان عزیز می توانند قبل از هرگونه اقدام از مشاورین موسسه ملک پور مشاوره گرفته تا با با اطلاعات کامل تری جهت پروسه مهاجرت خود را طی نمایند.

کار در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

نحوه کاریابی در استرالیا

کار در استرالیا و ورود به سیستم کاری این کشور نیاز به جست و جوی کار دارد. متقاضیان کار باید قبل از ورود به سیستم کاری استرالیا از سایت های کار یابی این کشور استفاده نمایند. متقاضیان می تواند به راحتی با ارسال رزومه تحصیلی خود و مدارک مربوط به سابقه کاری و ... درخواست شغل مورد نظر را داشته باشند. در صورت موافقت شرکت ها و کارفرمایان دعوت نامه کاری برای شما ارسال می شود و شما عزیزان می توانید برای درخواست ویزای خود اقد ام نمایید. یکی از تفاوت های ویزا های کاری این کشور با سایر کشور داشتن دعوت نامه ی کاری می باشد و اصولاً کاری بسیار دشوار می باشد و شاید امکان اخذ شغل در این کشور وجود نداشته باشد.لازم به ذکر است برخی کشور ها مانند آلمان و اتریش به علت کمبود نیروی کار به شما ویزای جست و جوی کار می دهد و شما می توانید بدون هیچ مانعی وارد این کشور شوید و جست و جوی کار داشته باشید. متقاضیان می توانند برای اطلاع بیشتر از ویزا های کار و نحوه دریافت ویزای کار از مشاورین موسسه ملک پور راهنمایی دریافت نمایند.

 

کار در استرالیا

معرفی مؤسسات کاریابی در استرالیا

برای اجازه کار در استرالیا و دریافت اقامت کاری دراین کشور از طریق کار نیاز به استخدام متقاضی کار می باشد، متقاضی کار استرالیا می توانید از سایت های کار یابی این کشور استفاده نمایید ما در این متن به برخی از اسامی موسسات کاریابی در استرلیا اشاره نموده ایم، شما عزیزان می توانید برای اطلاع کامل از کار استرالیا و کار یابی این کشور از مشاورین ملک پور مشاوره دریافت نمایید.

سایت های کاریابی:

شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا

کار در استرالیا مقدماتی دارد که شما عزیزان در ابتدا باید ویزای کاری مربوط را دریافت نمایید. عزیزانی از طریق ویزای کار وارد این کشور می شوند می توانند تقاضای ویزای همراه داشته باشند البته این کاملا بسته به نوع ویزای شما عزیزان دارد. یکی از مزایای ویزای کاری ایسترالیا این می باشد و که همسر و خانواده متقاضی می توانند همزمان وارد این کشور شوند. لازم به ذکر می باشد در قوانین این کشور خانواده همسر و فرزند زیر 18 سال حساب می شود. در برخی موارد می توانند به صورت پارت تایم کار داشته باشند. در قسمت ذیل مدارک همراه که باید توسط فرد ارائه گردد آورده شده است:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه چند قطعه عکس 3*4
 • ارائه دعوت نامه کاری job offer
 • ارائه مدارک زبان
 • ارائه مدارک مرتبط با سلامت روحی و روانی
 • در برخی موارد شرایط سن شرط ورود شما می باشد 

کار در استرالیا

مشاوره مهاجرت به استرالیا

برای آشنایی با کار در کشورهای دیگر می توانید به مقاله کار در کانادا مراجعه نمائید.

کار در استرالیا

کار در کانادا

اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا از طریق کار

بواسطه کار در استرالیا متقاضی می تواند اقامت و تابعیت را در این کشور بدست آورد. افرادی که از طریق ویزای کار و اسکیل ورکر استرالیا وارد می شوند می توانند بعد از 4 سال اقامت استرالیا به راحتی اقامت دائم خود را کسب نمایند. متقاضیان باید درخواست خود را 1 سال بعد از اخذ اقامت دائم این کشور مطرح نمایند.اصولا یکی از موارد این درخواست این است که متقاضی باید 1 سال قبل از درخواست خود در این کشور حضور داشته باشد و اما نکته مهم آن است که متقاضی باید در مدت حضور در این کشور حسن نیت خود در این کشور را اثبات نماید و از نظر قانونی مرتکب جرم نشود و اختلال روانی نداشته باشد.درخواست آن مورد بررسی قرار می گیرد همچنین افرادی که درخواست تابعیت این کشور را دارند باید در آزمون مربوط به اخذ شهروندی این کشور شرکت نمایند و امتیازات لازم را کسب نمایند. افرادی که تابعیت این کشور را اخذ می نمایند می توانند از خدمات دولتی رایگان و مزایای شهروندی استرالیا استفاده نمایند از جمله این مزایای می توان به حق رای ، تحصیل رایگان  و خدمات درمانی رایگان اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت:

 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه مدارک کسب اقامت دائم
 • ارائه مدارک پزشکی روحی و روانی
 • ارائه تایدیه از اداره پلیس دال بر عدم سو سابقه
 • کسب امتیازات لازم پاسپورت

کار در استرالیا

پاسپورت استرالیا

 

 


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام آیا مرز استرالیا بازه؟ میشه با پیدا کردن جاب آفر اقدام کرد؟

پاسخ:


سوالات متداول درباره کار در استرالیا

✅کار در استرالیا چگونه امکان پذیر است؟

برای کار در این کشور در صورتی که از خارج از استرالیا اقدام می کنید باید از طریق برنامه اسکیل ورکر امتیازات خود را محاسبه نموده و درصورت واجد شرایط بودن برای کار در استرالیا اقدام کنید.

✅ کار در استرالیا بدون مدرک تحصیلی چگونه امکان پذیر است؟

برای کار در استرالیا باید امتیاز مناسب را بدست آورید و در تخصص های اعلام شده توسط دولت استرالیا مدرک دانشگاهی داشته باشید و در نتیجه بدون داشتن مدرک تحصیلی اخذ ویزای کار استرالیا ممکن نیست.

✅مهم ترین مشاغل مورد نیاز استرالیا کدامند؟

از مهم ترین مشاغل مورد نیاز استرالیا می توان به توسعه دهنده نرم افزار IT، مدیر مالی، مدیر کسب و کار و مدیر پروژه اشاره نمود.


_____________________  سخن پایانی درباره کار در استرالیا _____________________

کار در استرالیا، وضعیت جذب نیروی کار در استرالیا و ویزای کار استرالیا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از شما بازدید‌کنندگان محترم سایت برای مدت زمانی که به مطالعه این نوشتار اختصاص داده اید سپاسگزاریم. متقاضیان کار در استرالیا باید تمام امتیازات لازم در موارد تعیین شده را کسب نمایند. هزینه های زندگی و میزان دستمزد در این کشور بسیار مناسب می باشد مسئله ای که متقاضیان کار در استرالیا باید بدانند مدت زمانی هست که عزیزان باید در انتظار برای ویزای کار استرالیا باشند. این مدت حدود 3 تا 4 سال می باشد و این باعث دل سرد شدن متقاضیان ویزای کار استرالیا می باشد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نمایید و یا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما برای پاسخگویی به سؤالات خود استفاده نمایید. این سؤالات می‌تواند در زمینه کار در استرالیا یا دیگر زمینه‌های مهاجرتی باشد. همچنین این امکان وجود دارد که به پرسش‌های شما در سریعترین زمان ممکن در بخش "ثبت پرسش" پاسخ داده شود.

امتیاز 4.12 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محسن خرم
سلام. ممنون بابت سایت پر محتوا و کاملتون. من 26 سالمه فوق لیسانس الکترونیک از دانشگاه دولتی دارم. زبانم هم خوبه. اما از نظر مالی زیاد سرمایه ندارم. ایا با این شرایط میتونم برای کار در استرالیا اقدام کنم؟ از طریق موسسات کاریابی شانس جستوجوی کار رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کار در کشور استرالیا امتیازی است. و باید در سابلاسهای 189، 190 و 489 امتیازات لازم را اخذ نمایید. اگر سابقه کار حداقل 3 سال و نمره زبان قوی ارائه بدهید از شانس مناسبی برخوردار هستید. درمورد کاریابی هم بلی این امکان برای شما فراهم است حتی پیشنهاد می کنم به لینک زیر مراحعه کنید و کلریابی را حتی خودتان هم یاد بگیرید. موفق باشید. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
مهسا
سلام وقتتون بخیر برای کار در استرالیا حتما باید نمره زبان pte باشه؟ یا آیلتس هم مورد قبول هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله ایلتس هم حداقل 7 جنرال که هیچ نمره ای زیر 7 نباشد مورد قبول است.
رحیمی
سلام عرض ادب آیا با توجه به سخت گیری های استرالیا برای ارزیابی مدرک تحصیلی و کاری، من با 40 سال سن و سابقه کاری 10 ساله، شانسی برای اقدام برای اسکیلدورکر استرالیا دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز برای اسکیلدورکر استرالیا باید تمام شرایط سن، تحصیلات، مدرک زبان، سوابق کار با هم سنجیده شود اما به طور کلی در صورتی امتیاز کافی را بدست آورید و از این کشور اسپانسر داشته باشید شانس دریافت ویزا خواهید داشت. پیشنهاد میکنیم برای بررسی دقیق شرایط خود از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
بهادری
عرض ادب ببخشید من 29 سالم هست و رشته فوق لیسانس مهندسی مکانیک 4 سال هم سابقه کار دارم می تونم برای کار استرالیا اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز شما در شرایط سنی خوبی هستید و رشته و سابقه کاری خیلی خوبی هم دارید اما اشاره ای به سطح زبان خود نداشتید. با توجه به اینکه ویزای کار استرالیا امتیاز بندی دارد، در صورتی که امتیاز خوبی کسب کنید و اسپانسر از این کشور داشته باشید شانس خوبی برای دریافت ویزا خواهید داشت.
علیرضا
با سلام من کارمند بانک هستم با بیست سال سابقه زبان انگلیسی هم در سطح تحصیلات دانشگاه تسلط دارم دارای مدرک کارشناس امور بانکی و مهندسی کشاورزی هستم ایا شانسی برای کار دراین سن برای من هست یا خیر با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز کار پیدا کردن در رشته های مالی و حسابداری با توجه نظام مالی کشورها مقداری دشوار است و بهتر است شما برای یادگیری امور ابتدا به صورت تحصیل وارد کشوری شده و پس از آن به دنبال کار باشید. ضمن اینکه شما نفرمودید که شرایط سنی شما به چه صورت است. پیشنهاد میکنیم که برای بررسی دقیق شرایط خود از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده نمایید.
صدف علیان
سلام میخواستم بدونم شرایط کار در استرالیا 2022 تغییر خواهد داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز اطلاعات این چنینی را از پیش امکان فهمیدن وجود ندارد
حسنیان
چگونه ویزای اسکیل ورکر استرالیا بگیریم؟ به نظر شما راحت ترین روش کدومه .ممنون میششم راهنمایی بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بهتون پیشنهاد می کنم تا مقاله فوق را مطالعه بفرمایید
شفیعی
سلام، وقت بخیر امکان کار در استرالیا برای مهندس کشاورزی گرایش دامپروری و طیور با سابقه بیمه ۲۶ سال و مرتبط ۶ سال ، و سن ۶۲ سال امکان کار هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایط سنی تان حتی برای پروسه های سرمایه گذاری هم شما ریسک دارید. برای اروپا کشور هایی چون اسپانیا و پرتغال برای اقامت از طریق ملک می توانند گزینه ای خوبی باشند.
Ghasem
درود بر شما برای دریافت ویزای کار استرالیا چه مدارکی برای ثبت لازم هست و کدام باید ترجمه گردد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی برای دریافت ویزای کاری 4 فاکتور سن تحصیلات سابقه کاری مرتبط و داشتن مدرک زبان مهم می باشد.
تقی
سلام .وقت بخیر .من37سال سن دارم تحصیلات ابتدایی دارم زبان هم بلد نیستم نزدیک به 9سال سابقه راه سازی قسمت تولید مصالح سنگ شکن دارم فنی کارم جوشکاری تعمیرات وتولید. میتوانم برای کاربه استرالیا اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری حداقل داشتن مدرک دیپلم الزامی می باشد.
مشاوره رایگان