رشته خلبانی در استرالیا

3 خرداد 1402 بدون نظر

دانش آموزان و دانشجویان زیادی رؤیای خلبان شدن و آموزش در رشته هوانوردی را در ذهن خود می پرورانند و به دنبال تحقق این آرزوی هیجان انگیز در سطح بین المللی در پی اطلاعات دقیق از این رشته هستند تا علاوه بر تحقق رؤیاها به ساختن آینده ای روشن در فراتر از مرزها برسند. رشته خلبانی در استرالیا از قدمت چندین ساله ای برخوردار است. دانشگاه های زیادی رشته خلبانی استرالیا را ارائه می دهند که ما در این مقاله به معرفی آنها می پردازیم. اطلاعات جامعی از شرایط تحصیل خلبانی در استرالیا به واسطه سرچ از سایت دانشگاه های ارائه دهنده رشته خلبانی در استرالیا و مصاحبه با وکلای محلی جهت تحصیل در استرالیا به دست آورده ایم اما این داده ها در لیست خدمات موسسه مشاوره MIE قرار نخواهد گرفت و علاقه مندان برای کسب اطلاعات از سایر خدمات قابل ارائه می توانند با موسسه MIE تماس تلفنی برقرار نمایند و از مشاوره رایگان بهره مند شوند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل خلبانی در استرالیا

بررسی شرایط تحصیل خلبانی در استرالیا

نه تنها در استرالیا بلکه در همه جای دنیا از رشته خلبانی به عنوان رشته ای حساس و مهم یاد می شود و علاقه مندان ورود و تحصیل در این رشته تحت شرایطی و با وجود آموزش های تخصصی و تحصیلات که به دو بخش تئوری و عملی تقسیم می شوند به این حیطه وارد می شوند. به طبع علاوه بر دارا بودن شرایط تحصیل خلبانی، اخذ گواهینامه و دارا بودن شرایط ویژه ای دیگر برای ورود تخصصی به این حوزه نیاز خواهد بود. مسئولیت و سخت کوشی در کنار مهارت و دانش بالا در دروس رشته خلبانی در استرالیا مانند ریاضیات، فیزیک و مهارت زبان انگلیسی از شرایط ورود به مدرسه خلبانی در استرالیا محسوب می شود. علاقه مندان به این رشته از 15 سالگی می توانند آموزش خلبانی در استرالیا را آغاز کرده و این امکان تا 65 سالگی هم وجود خواهد داشت. متقاضیان تحصیل رشته خلبانی در ابتدا می بایست آموزش را از مدرسه خلبانی آغاز کنند که با توجه به وجود مدارس فراوان در این زمینه شرایط و مراحل ورود و هزینه تحصیل از مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت خواهد بود. پس از سپری شدن آموزش خلبانی که در مدارس طبق برنامه های منظم و تخصصی صورت می گیرد نوبت به برنامه مدرک کالج های استرالیا مرتبط با هوانوردی و خلبانی می رسد امکان اخذ مدرک دانشگاهی و گواهینامه خلبانی محقق می شود. مقطع لیسانس خلبانی در استرالیا 3 سال به طول خواهد انجامید که با آموزش های تئوری و عملی همراه است.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی استرالیا در رشته خلبانی

با توجه به اینکه قبلا هم گفته شد در مراکز آموزشی مختلف شرایط متفاوتی برای متقاضیان رشته خلبانی قرار داده شده ولی اگر بخواهیم به صورت عمومی مدارک لازم برای پذیرش رشته خلبانی در استرالیا و اینکه با چه مدارکی یک دانشجوی بین المللی می تواند به این حیطه ورود پیدا کند را بررسی کنیم خواهیم یافت که در دانشکده ها و مراکز آموزش خلبانی دارا بودن سن بالاتر از 15 سال و سپری کردن دوره تحصیلی دبیرستان را می توان از ابتدایی ترین مدارک دانست. مدرک قابل اثبات در سطح بالایی از زبان انگلیسی، معدل بالا در دروس مرتبط مانند ریاضی، فیزیک نیز از این سری مدارک به حساب می آیند. اگر بخواهیم مدارک لازم برای پذیرش رشته خلبانی در استرالیا را به صورت لیست ارائه کنیم اینگونه اند که:

 • دیپلم دبیرستان با نمرات قابل قبول از دروس مرتبط مانند ریاضی و فیزیک
 • داشتن مدرک تحصیلی پیشین که با رشته خلبانی مرتبط باشد.
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس با نمره 6 و بهتر (مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا)
 • متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد در استرالیا به تجربه هم علاوه بر ارائه مدارک نیاز خواهند داشت.
 • رزومه علمی و مدارک مورد نیاز هر گرایش از رشته

لیست گرایش های رشته خلبانی در استرالیا

با توجه به گستردگی و اهمیت رشته خلبانی دانشجویان در تخصص های متنوعی جذب می شوند که هر یک دارای اهمیت ویژه ای بوده و از زیر مجموعه خلبانی و هوانوردی محسوب می‌شود. رشته های زیر به نحوی از گرایش های رشته خلبانی در استرالیا به حساب می آیند:

 • علوم هوانوردی
 • هواپیمایی
 • مدیریت هوا نوردی
 • عوامل انسانی در هوانوردی
 • خلبانی
 • تعمیرات هواپیما

مدت زمان دوره آموزش خلبانی در استرالیا

دوره های تخصصی و تحصیلی بسیاری برای رشته خلبانی وجود دارد که اگر بخواهیم بعد از ورود به دانشگاه در این حوزه مدت زمان دوره آموزش خلبانی در استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم خواهیم یافت که دوره لیسانس در دانشکده های هوانوردی و خلبانی استرالیا 3 سال به طول خواهد انجامید که آن دوره برای مقطع فوق لیسانس 2 سال و برای مقطع دکترا در این حوزه دانشجویان اگر بخواهند به صورت فول تایم به تحصیل خلبانی بپردازند طی 4 سال سپری خواهد شد و در غیر این صورت به صورت پاره وقت مدت زمان اخذ مدرک آن به 8 سال افزایش پیدا خواهد یافت. جدای از دوره های تحصیلی دوره های آموزشی تخصصی هم وجود دارد که شامل گواهینامه ها و اخذ مجوز های تخصصی آموزش خلبانی خواهد شد. در جدول زیر به مدت زمان دوره آموزش خلبانی در استرالیا پرداخته شده:

عنوان دوره آموزش خلبانی استرالیا

مدت زمان دوره آموزش خلبانی

دوره خلبانی خصوصی (PPL)

 

دانشجویان و متقاضیان آموزش خلبانی برای دریافت گواهینامه خلبانی خصوصی یک دوره آموزشی پیوسته یا غیرپیوسته را طی کنند. دوره پیوسته شامل 35 ساعت پرواز است که 10 ساعت آن باید انفرادی و پنج ساعت انفرادی کراس کانتری سپری شود. دوره غیر پیوسته شامل 5 ساعت زمان پرواز اضافی خواهد بود.

دوره خلبانی تجاری (CPL)

تکمیل یک برنامه پیوسته و غیر پیوسته نیز برای سپری کردن این دوره لازم خواهد بود. دوره پیوسته شامل 150 ساعت پرواز و دوره غیرپیوسته شامل 200 ساعت پروازبه منظور رتبه بندی رده هواپیما می باشد.

دوره کسب گواهینامه خلبانی حمل و نقل هوایی (ATPL)

برای اخذ گواهینامه خلبانی حمل و نقل هوایی متقاضی می بایست 1500 ساعت زمان پرواز در رده هواپیما یا 1000 ساعت در رده هلیکوپتر داشته باشد. همچنین باید CPL در همان دسته داشته باشید و آموزش همکاری چند خدمه را سپری کرده باشد.

 

انواع موسسات و دانشگاه های اموزش خلبانی در استرالیا

انواع موسسات و دانشگاه های آموزش خلبانی شامل بیش از 69 مورد می شوند که آموزشگاه ها، آکادمی ها، دانشکده ها و چندین مدرسه و مراکز هواپیمایی را در بر می گیرد. دانشجویان تحصیل رشته خلبانی در استرالیا با توجه به انتخاب و سطح علمی خود برای ورود به این مراکز اپلای می کنند و هر کدام بسته به شرایط پذیرش مدت زمان دوره ها و تحصیلات و هزینه تحصیل خلبانی در استرالیا که در مراکز مختلف متغیر است، می توانند به رشته هوانوردی در استرالیا وارد شوند. در ادامه مطالب سعی شده مدارس و موسسات برگزیده با ذکر جزییات بیشتری بررسی شوند.

معرفی مدرسه خلبانی در استرالیا

همانگونه که در بطن مقاله هم گفته شد تعداد زیادی مدرسه خلبانی در استرالیا خدماتی نظیر آموزش دانشگاهی و یا برگزاری دوره های آموزش تخصصی در کلاس ها و تخصص های مختلف بر عهده دارند. شرایط ورود و طول دوره ها در مدارس و دانشکده ها و دانشگاه های استرالیا ارائه دهنده این رشته تفاوت دارد.

رشته خلبانی در دانشگاه استرالیای جنوبی در استرالیا

در این دانشگاه که رشته خلبانی در استرالیا را ارائه می کند دانشجویان در مقطع لیسانس مطالعات کلی از هوانوردی مانند مقدمه ای از عوامل انسانی، سیستم های مدیریت ایمنی را مرور خواهند کرد. دوره هایی مانند تئوری آموزش پرواز 1 و تئوری خلبان تجاری را که توسط مربیان ارائه دهنده آموزش پرواز تدریس می شود دانشجویان را برای امتحانات تئوری مجوز خلبانی تجاری CASA آماده می کند. شرایط ورود به رشته خلبانی در دانشگاه استرالیای جنوبی اینگونه است که متقاضی می بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 را داشته باشد لیسانس این رشته 2 تا 3 سال و مقطع کارشناسی ارشد 1 سال بطول خواهد انجامید. تست استعداد، پرواز ارزیابی، مهارت انگلیسی هوانوردی،پیشرفت تحصیلی، معمولاً کسب معدل با امتیاز 24 در دیپلم بین المللی از دیگر شرایط ورود به این رشته است. شهریه رشته خلبانی در دانشگاه استرالیای جنوبی در استرالیا 35900 دلار استرالیا در سال عنوان شده.

رشته خلبانی در دانشگاه فناوری سوئین برن استرالیا

در ورود به دانشگاه فناوری سوئین برن استرالیا و تحصیل در رشته خلبانی در استرالیا و در این دانشگاه این امکان فراهم می شود که دانشجو در لیسانس هوانوردی تحصیل کند و پس از آن بتواند به عنوان یک خلبان تجاری فعالیت نماید. آزمون ارزیابی که به منظور ورود دانشجو به این رشته برگزار می شود تحت عنوان CAE شناخته می شود. این یک ارزیابی مبتنی بر کامپیوتر است که استعداد خلبان، هماهنگی دست و چشم، مهارت های حرکتی و آگاهی فضایی را پوشش می دهد. دانشجویان همچنین می بایست گواهی پزشکی کلاس 1 خود را از سازمان ایمنی هوانوردی غیرنظامی (CASA) دریافت کنند تا بتوانند دروس عملی پرواز را انجام دهند. درآموزش عملی رشته خلبانی مقطع لیسانس در دانشگاه فناوری سوئین برن استرالیا قبل از اینکه بتوانند به داخل کابین خلبان وارد شوند، به درک کاملی از آنچه برای پرواز هواپیما نیاز است احتیاج خواهند داشت که این درک حاصل دانش صنعت هوانوردی، عملیات پروازی اولیه و دستیابی به مهارت های تحلیلی کلیدی خواهد بود. مدرک (CASA) در کنار مدرک لیسانس رشته خلبانی در این دانشگاه دانشجویان را به درستی در مسیر تبدیل شدن به یک خلبان حرفه ای قرار می دهد. ترکیب مدرک هوانوردی با مدرک لیسانس بازرگانی در این دانشگاه امکان پذیر است این مدرک دو تا چهار سال به طول می انجامد. جدول زیر در مورد شهریه دوره های مختلف رشته خلبانی در دانشگاه فناوری سوئین برن استرالیا است:

دوره ها و آموزش خلبانی

شهریه و هزینه  AUDدر سال 2022

تمرین مجوز خلبانی خصوصی

25,455 دلار

دوره آموزشی مجوز خلبانی تجاری1

30235 دلار

تمرین مجوز خلبانی تجاری2

40160 دلار

دوره آموزشی جهت گیری جت و همکاری چند خدمه

10545 دلار

تمرین درجه بندی مربی پرواز

24785 دلار

 

رشته خلبانی در دانشگاه گریفیث استرالیا

دانشگاه گریفیث یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین برنامه های آموزش هوانوردی استرالیا را به علاقه مندان این رشته ارائه می کند. کارشناسی رشته خلبانی و هوانوردی یک مدرک است که طی دو سال سپری می شود که به دانشجویان امکان می دهد سریعتر در حرفه خلبانی پیشرفت کنند. دانشجویان رشته خلبانی در دانشگاه گریفیث استرالیا با دروس پایه تئوری و تخصصی به صورت عملی آشنا می شوند. دانشجویان دوره هایی را در زمینه هایی مانند ناوبری، سیستم های مدیریت ایمنی و عوامل انسانی در هوانوردی مطالعه خواهند کرد. لیسانس هوانوردی همراه با آموزش پرواز به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که برای کار در صنعت هوانوردی به عنوان خلبان تجاری آماده باشند. شهریه رشته خلبانی در استرالیا 35000 دلار عنوان شده.

رشته خلبانی در دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا

دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا به عنوان یکی از 50 دانشگاه برتر ارائه دهنده رشته خلبانی در جهان شناخته می شود. رشته خلبانی در استرالیا و در دانشگاه نیو ساوت ولز طی 3 سال به صورت تمام وقت سپری می شود. تدریس خلبانی در این مرکز در دو پردیس به صورت تئوری و عملی انجام می شود.  UNSW Aviation به عنوان یک مدرسه در دانشکده علوم فعالیت می کند. UNSW بالاترین رتبه دانشگاه جهانی با یک مدرسه هوانوردی مستقل است که مدارک هوانوردی ارائه می دهد، آموزش پرواز در این مرکز تخصصی تحت گواهی اپراتور هوایی خود مرکز انجام می شود. دانشکده هوانوردی با سابقه بیش از 25 سال پیشرو در صنعت اکنون هم در زمینه خلبانی از برترین ها محسوب می شود. شهریه رشته خلبانی دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا 49635 دلار استرالیا برای سال2022 تعین شده.

دانشکده خلبانی آکادمی پرواز استرالیا

یکی دیگر از دانشکده ‌ها و آکادمی ‌های ارائه‌ کننده رشته خلبانی در استرالیا است که در زمینه آموزش حرفه‌ای خلبانی به دانشجویان فعالیت می‌کند. در این دانشکده گرایش ‌های مختلفی از رشته خلبانی ارائه می‌شود امکانات مدرن مربوط به آموزش خلبانی و پرواز در محل ‌های ویژه آموزش تعبیه ‌شده و سالانه علاقه‌ مندان زیادی از سراسر جهان در این مرکز تحت تعلیم قرار می ‌گیرند. شرایط ورود به رشته خلبانی و CPL در این دانشکده دارا بودن 18 سال سن تعیین شده که طی این دوره که معمولاً در 9 ماه سپری می‌شود دانشجو دروس تئوری مربوط به رشته خلبانی به همراه 154 ساعت پرواز را سپری خواهد کرد. از دوره‌ های تخصصی که در این دانشکده ارائه می‌شود که دانشجویان و علاقه ‌مندان را در مسیری تخصصی ‌تر قرار می‌دهد و باعث کسب مدارک ویژه ‌ای از حوزه خلبانی می ‌شود، می‌توان به CASA با 156 ساعت آموزش اشاره کرد که منجر به اخذ مجوز پرواز در شب خواهد شد. از مدارکی که در ورود به دانشکده خلبانی آکادمی پرواز استرالیا مورد نیاز است می‌توان به مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره دست‌کم 6 اشاره کرد. اگر بخواهیم در مورد شهریه رشته خلبانی در این دانشکده صحبت کنیم به طبع می‌توان شهریه را به دو بخش شهریه دروس تئوری و دروس عملی تقسیم کرد که دروس تئوری در هر ترم 10 هزار دلار شهریه خواهند داشت این در حالی است که دانشجویان برای بهره بردن از هر ساعت درس تخصصی و آموزش عملی می‌بایست 250 دلار شهریه بپردازند.

تحصیل خلبانی در استرالیا

هزینه تحصیل خلبانی در استرالیا

با توجه به اینکه تحصیل رشته خلبانی در آکادمی ها و دوره آموزش خلبانی در مراکز و موسسات مختلف و سطح آموزش های مختلف متقاضی متحمل ارقام مختلفی می شود، بنابراین هزینه تحصیل خلبانی در استرالیا متغیر است اما سعی شده بررسی اجمالی در این زمینه صورت گیرد تا اطلاعات حدودی در این زمین عرضه شود. به طور متوسط، آموزش یکپارچه برای دریافت مجوز خلبانی تجاری در استرالیا می تواند حدود 65000 دلار هزینه تحصیل در استرالیا به دنبال داشته باشد. هزینه خلبان شدن در استرالیا 91,995 دلار تخمین زده شده که در صورت شروع بدون تجربه قبلی 71,995 دلارخواهد بود. هنگام شروع با گواهی خلبان خصوصی خواهد بود. هر دو رقم هزینه شامل آموزش پرواز و گواهینامه لازم برای تبدیل شدن به یک خلبان تجاری با گواهینامه مربی پرواز است. لازم به ذکر است که دانشجویان محصل در رشته خلبانی در دانشگاه فناوری سوئین برن استرالیا در مجموع هزینه های واحد عملی106,395 دلار تا 120,635 دلار را متحمل خواهند شد.

بورسیه دانشگاه های خلبانی استرالیا

دانشجویان بین‌المللی با دارا بودن شرایط تحت پوشش قرار گرفتن بورسیه می‌توانند از بورسیه‌ های تعیین ‌شده برای تحصیل در رشته خلبانی در استرالیا کاندید شود. دانشگاه‌ های مختلف که در زمینه آموزش خلبانی در استرالیا فعالیت می‌کنند هر کدام بورسیه ‌هایی را به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کنند که بخشی از شهریه را پوشش می‌دهد. در ادامه به بررسی برخی از این بورسیه ‌های تحصیلی استرالیا پرداخته ‌شده.

دانشگاه مرکزی کوئینزلند - بورسیه تحصیلی RTP در استرالیا، 2022

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در طول تحصیل خود بدون محدودیتی در رابطه با ملیت از پوشش کامل این بورسیه بهره مند شوند.

بورسیه کسب و کار ناتا

بورسیه تجاری ناتا، 2022 عنوان یک بورسیه بین المللی با بودجه جزئی است که توسط بنیاد ملی حمل و نقل هوایی (NATF) برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده. بهره مندی از این بورسیه برای همه ملیت ها آزاد است. این بورسیه تحصیلی را در مقاطع لیسانس، دیپلم، دوره های آموزشی و دوره های کوتاه می توان برای پیگیری در هوانوردی یا گواهینامه خلبانی اخذ کرد. این بورسیه را می توان در هر کالج یا دانشگاه معتبری که برنامه آموزشی هوانوردی یا خلبانی ارائه می دهد اخذ کرد.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی موناش در استرالیا

بورسیه تحصیلی عالی دانشگاه موناش در استرالیا یک بورس تحصیلی بین المللی با بودجه جزئی است که توسط دانشگاه موناش برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. این بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد، دکترا را می توان برای پیگیری در برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه دریافت کرد.

 

بررسی شرایط بازار کار رشته خلبانی در استرالیا و آینده شغلی

تقاضای زیادی برای خلبانان سطح پایه در شرکت‌های چارتر و گردشگری، شرکت ‌های حمل ‌و نقل منطقه ‌ای و مدارس آموزش پرواز در استرالیا وجود دارد. برخی شواهد حکایت از آن دارد که هرچه کار از راه دورتر باشد، پیدا کردن خلبان سخت‌ تر می‌شود. گفته‌شده تقاضای سفر های هوایی در سال جاری با افزایش روبرو شده و این امر سبب شده نه تنها در استرالیا بلکه در اکثر جاهای دنیا تقاضا برای خلبان ‌ها با افزایش چشم ‌گیری مواجه شود. پیش ‌بینی می ‌شود تقاضای مشاغل مربوطه و بازار کار رشته خلبانی در استرالیا با پیشرفتی روز افزون مواجه شود و فارغ ‌التحصیلان رشته هوانوردی در استرالیا بتوانند به بازار کار در استرالیا در گرایش ‌های مختلف ورود پیدا کنند.

میزان درآمد خلبان در استرالیا چقدر است؟

نه تنها در شغل خلبانی در استرالیا بلکه در تمامی مشاغل علاوه بر دارا بودن مدرک تحصیلی و مدارک مربوط به سپری کردن آموزش های تخصصی و حرفه ای تجربه و مهارت حرف اول را در مقدار درآمد خواهد داشت. درآمد خلبان در استرالیا تحت تاثیر عواملی همچون گرایش های مختلف این حوزه و مهارت ها خواهد بود؛ برای مثال خلبانی که برای هواپیمای مسافربری استخدام می شود به طبع درآمدی متفاوت با خلبانان تجاری و نظامی خواهد داشت. در کل می توان اظهار کرد حقوق و درآمد سالانه یک خلبان فارغ از گرایش و حوزه فعالیت در رشته هوانوردی استرالیا از 105 هزار دلار تا 125 هزار دلار متغیر خواهد بود.

شرایط و نحوه اقامت پس از تحصیل در استرالیا در رشته خلبانی

استرالیا کشوری که به ‌واسطه طبیعت و شرایط مطلوب زندگی و کار خواستگاه بسیاری از افراد است حال اینکه دانشجویان بین‌المللی که از فارغ ‌التحصیلان در این کشور باشند و بخواهند در آنجا ماندگار شوند قطعاً شرایط اقامت پس از مهاجرت تحصیلی به استرالیا در رشته خلبانی برایشان مطلوب خواهد بود. یافتن شغل در حوزه خلبانی و هوانوردی در استرالیا به ‌واسطه درآمد بالا سبب جلب رضایت افراد شده و آنها می‌توانند با سپری کردن 5 سال اشتغال به‌ کار و واریز بیمه و مالیات به دولت شرایط اخذ اقامت و تابعیت استرالیا خود را هموار کرده و به این هدف دست یابند. در نهایت پس از کسب اقامت دائم فارغ‌ التحصیلان می‌توانند پس از وقفه ‌ای 2 تا 3 ساله به پاسپورت استرالیا دست یابند و به ‌عنوان یک شهروند استرالیایی شناخته شوند.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ درآمد شاغلان رشته خلبانی چه مقدار است؟

درآمد سالانه و حقوق خلبان در استرالیا فارغ از گرایش و حوزه فعالیت در رشته هوانوردی استرالیا از 105هزار دلار تا 125 هزار دلار متغیر خواهد بود.

✅ در استرالیا آینده شغلی برای فارغ التحصیلان خلبانی چگونه پیش بینی شده؟

پیش‌ بینی می‌شود تقاضای مشاغل مربوط به بازار کار رشته خلبانی در استرالیا با پیشرفتی روزافزون مواجه شود.

✅ چند مدرسه برای رشته خلبانی در استرالیا وجود دارد؟

در استرالیا انواع موسسات و دانشگاه های آموزش خلبانی شامل بیش از 69 مورد می شوند که آموزشگاه ها، آکادمی ها، دانشکده ها و چندین مدرسه و مراکز هواپیمایی را در بر می گیرد.

✅ آیا فارغ التحصیلان رشته خلبانی پس از اشتغال می توانند اقامت استرالیا را بگیرند؟

بله، فارغ التحصیلان می توانند با ورود به شغل خلبانی و کسب درآمد و واریز مالیات و بیمه پس از گذشت 5 سال اقامت دائم کسب کنند.

سخن پایانی

مدارس، دانشکده‌ها و مؤسسات بسیاری رشته خلبانی در استرالیا را ارائه می‌ دهند که به طبع شرایط ورود و شهریه و هزینه‌ های متفاوتی را اتخاذ خواهند کرد. ورود این رشته پرهیجان در گرایش‌ های مختلف سبب آموزش خلبانان در زمینه‌های متفاوتی می ‌شود. دوره‌های آموزشی تخصصی سبب کسب مهارت و تخصص در این زمینه‌ها می‌شود. زبان انگلیسی در سطوح بالا یکی از مهارت مهم و کاربردی برای رشته خلبانی در استرالیا است. در دانشکده‌هایی که به آموزش خلبانی در استرالیا پرداخته می‌شود بورسیه‌ هایی هم ارائه می‌شود که دانشجویان با بهره ‌گیری از این بورسیه ‌ها می ‌توانند از بار هزینه ‌های تحصیل کم کنند. بازار کار این رشته رو به رشد بوده و کسب درآمد بالایی را به همراه خواهد داشت. چنانچه متقاضی ورود و تحصیل در این رشته هستید می ‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی بگیرید و از مشاوره رایگان نهایت استفاده را ببرید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان