مهاجرت معلمان به استرالیا

29 فروردین 1402 3 نظر

استرالیا همواره به دلیل پیشرفت چشم گیر و به عنوان یکی از کشورهای انگلیسی زبان از محبوبیت خاصی بین مهاجران برخوردار است. این کشور به دلیل بهره مندی از یک سیستم آموزشی قوی و شرایط مطلوب زندگی سبب شده که بسیاری از معلمان که به فکر مهاجرت می باشند، کشور استرالیا را برای بررسی نمایند و شرایط مهاجرت معلمان به استرالیا را جستجو کنند. البته از دیگر دلایل عمده مهاجرت معلم به استرالیا و کشور های خوب دیگر نظیر استرالیا امنیت شغلی بالا در این کشور و بهره مندی از امکانات رفاهی، اقتصادی و اجتماعی می باشد به همین دلیل بر آن شدیم تا با نگارش این مقاله در خصوص شرایط مهاجرت معلمان به استرالیا اطلاعات کاملی را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم تا با آگاهی کامل اقدام درست و صحیح در راستای مهاجرت شما صورت پذیرد. لازم به ذکر است نگارش این مقاله با مدد از وکلای محلی و تحقیق و بررسی به دست آمده است و صرف نگارش این مقاله دال بر ارائه خدمات در این زمینه نمی باشد. در همین راستای برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به استرالیا می توانید با مشاوران موسسه MIE ارتباط بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا در پایان مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و جوابتان را در بازه زمانی کمی اخذ کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهاجرت معلم به استرالیا

شرایط مهاجرت معلمان به استرالیا

مسلما بسیاری از علاقه مندان و معلمان تمایل دارند از طریق ویزای کار به کشور استرالیا مهاجرت کنند. به همین جهت معلمان می توانند پس از ارزیابی توسط سیستم هایی مانند AITSL  و ACECQA اقدام کنند و پس از تائیدات لازم از طریق ویزاهایی چون Subclass 189&190 و ... اقدام به مهاجرت نمایند. بنابراین معلمان باید دقت کنند که آیا رشته و تخصص آنان جز مشاغل مورد نیاز در استرالیا می باشد یا خیر. در کنار آن متقاضیان و معلمین حتما می بایست منوط به تخصص خود تحصیلات دانشگاهی، سوابق کاری و مدرک زبان انگلیسی با نمره مناسب را ارائه دهند. با این حال برای یافتن شغل مورد نظر در استرالیا و اخذ اقامت می بایست معیار های لازم برای صلاحیت و ارزیابی مهارت ها را برای درخواست مهاجرت معلم به استرالیا ویزای کار ارائه داد. چرا که ویزای کار کاملا رقابتی است و بر اساس صلاحیت افراد با درخواست آنان موافقت می گردد.

شرایط مهاجرت معلمان به استرالیا

 • تحصیلات دانشگاهی حداقل به مدت 4 سال در رشته مرتبط
 • حداقل 2 الی 3 سال سابقه مرتبط به صورت تمام وقت
 • در زمان درخواست ویزا باید شغل مورد نیاز را انتخاب کنید. (مشاغل نامزدی در لیست مشاغل مورد نیاز قراردارد)
 • قبل از درخواست ویزای کار باید مهارت های خود را توسط مرجع ارزیابی که در استرالیا تعیین شده ارزیابی نمایید.

روش های مهاجرت معلمان به استرالیا

در واقع مشتاقان مهاجرت معلمان به استرالیا قادرند از طرقی چون تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری مسیر خود را آغاز کنند. قطعا یکی از راه های کم هزینه از برای متقاضیان اقدام از طریق ویزای کار می باشد اما بر اساس شرایط ویزای کار در استرالیا که بر اساس امتیاز بندی است گاها متقاضیان نمی توانند مدارک مربوط به ویزای کار را بر اساس امتیاز بندی ارائه دهند و یا امتیازات آنان به حد حساب برای درخواست ویزای کار نمی رسد. لذا آنان می توانند از طرق دیگری چون ویزای تحصیلی و یا از طریق سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نمایند. برای اطلاع از بهترین روش جهت کسب پاسپورت استرالیا مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید.

مشاغل حوزه آموزش و معلمی و کد شغلی برای مهاجرت به استرالیا

متقاضیان و افرادی که مایل هستند به عنوان معلم در کشور استرالیا مشغول به کار شوند می بایست در ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا را بررسی نمایند و در صورتی که کد مورد نظر رشته آنان در این لیست وجود داشته باشد می توانند اقدامات لازم برای درخواست ویزای کار را انجام دهند. لازم به ذکر است که سیستم آموزش پرورش در هر کشور متفاوت می باشد بنابراین افراد باید به زمینه شغلی مورد نظر دقت کنند. چرا که در تمامی شغل ها و مشاغل مورد نیاز در استرالیا کد رده شغلی تعیین شده است. از این رو متقاضیان می توانند هر چه سریع تر باب بررسی کد شغلی خود در سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا شرایط لازم را چک کنند. در ادامه برای بررسی مشاغل حوزه آموزش و معلمی و کد شغلی برای مهاجرت معلمان به استرالیا به جدول زیر مراجعه فرمایید.

مشاغل حوزه آموزش

کد شغلی

معلم پیش دبستانی

241111

معلم ابتدایی

241213

معلم راهنمایی

241311

معلم متوسطه

241411

معلم نیازهای ویژه

241511

معلم نیاز های ویژه NEC

241599

معلم افراد کم شنوا

241512

معلم افراد نابینا

241599

 

مهاجرت ماما به استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: شرایط مهاجرت ماما به استرالیا

در این مقاله ما تمام جوانب شرایط مهاجرت ماما به استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

نحوه مهارت سنجی مهاجرت به استرالیا از طریق معلمی

متقاضیانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند ملزم به تکمیل ارزیابی مهارت های لازم به عنوان معلم بودن هستند. بنابراین معلمین می توانند پس از جمع آوری مدارک مربوطه جهت مهاجرت به استرالیا می بایست توسط سازمان های مربوطه جهت فعالیت در شغل معلمی ارزیابی شوند که این ارزیابی توسط موسسه آموزش استرالیا Australian Institute of Teaching and School Leadership (AITS) انجام می شود. برای اینکه در استرالیا واجد شرایط جهت معلم شدن باشید باید حداقل به مدت ۴ سال در دانشگاه تحصیل نمایید. لازم به ذکر است متقاضیان باید ثابت کنند که حداقل به مدت ۱ الی ۲ ماه تحت نظارت برنامه آموزشی اولیه معلیمن که اجباری می باشد را تمرین و تکمیل کرده اند. البته این دوره می بایست در محدوده سنی دانش آموزان مرتبط به آن شغل مورد نظر که نامزد هستید، باشد.

 

مهاجرت معلمان به استرالیا

 

مهارت های مورد نیاز برای مهاجرت معلمان به استرالیا

متقاضیان میتوانند در ۸ ایالت استرالیا در بیش از ۱۰۰ مدرسه در سراسر استرالیا درخواست برای تدریس نمایند. اما مهاجرت معلمان به استرالیا تنها برای افراد واجد شرایط دریافت ویزای کار امکان پذیر می باشد که مهارت کافی برای تدریس و آموزش را داشته باشند. معلمین در استرالیا هشت ساعت را به آموزش اختصاص می دهند و مابقی طول روز به دیگر فعالیت های روزانه خود می پردازند. اما از الزامات و مهارت های لازم جهت تدریس در استرالیا عبارتند از:

 • مدرک کارشناسی آموزش یا Bed و یا BSC می باشد.
 • حداقل ۳ سال سابقه آموزش به طور رسمی داشته باشند.
 • از سطح زبان انگلیسی قابل قبولی برخوردار باشند.

اما از دیگر ویژگی ها و مهارت های معلمین در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • از اعتماد به نفس بالا جهت حضور در کلاس درس برخوردار باشند.
 • قابل دسترس برای دانش آموزان، دیگر معلمان و همکاران دیگر باشند.
 • همدلی با دانش آموزان و درک لازم برای دانش آموزان در تمامی سنین را داشته باشند و در مورد خواسته ها، مسائل و موارد مورد نیاز دانش آموزان بتوانند پاسخگو باشند.
 • با احترام با دانش آموزان و هموادان خود رفتار کنند.
 • انگیزه لازم برای انجام تمام وظایف خود و موارد مورد نیاز مشارکت با تیم و گروه را داشته باشند.
 • روش آموزشی را به گونه ای ارائه دهند که تمامی دانش آموزان فرصت مساوی برای یادگیری، طرح شوال و دریافت پاسخ را داشته باشند.
 • از یک رویکرد آموزشی منصفانه استفاده کنند.

مدت زمان پروسه ارزیابی برای مهاجرت معلم به استرالیا

به طور کلی باید در نظر گرفت که تمامی برنامه های اعلام شده از سمت دولت و اداره کار و اداره مهاجرت جهت ارزیابی و مدت ارزیابی حدود به 8 الی 10 هفته به طول می انجامد. متقاضیان باید دقت داشته باشند که در ابتدای فرآیند از طرف وزرات امور داخلی استرالیا که به عنوان بخشی از فرآیند کلی، ارزیابی مهارت را انجام می شود که آیا فرد مورد نظر صلاحیت و تجربه لازم برای شغل مورد نظر را دارد. متقاضیان می توانند قبل از ارسال درخواست اقدام به اخذ مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه MIE نمایند تا ضمن بررسی مدارک و شرایط فرد از آگاهی و اطلاعات کافی برای درخواست ویزای کاری استرالیا برای معلمین بهره مند شوند. بنابراین باید گفت در برنامه هایی که نیاز به درخواست تکمیل مدارک و یا ارائه اطلاعات دیگری نیست، ارزیابی پروسه بین 8 الی 10 هفته زمان بر می باشد.

هزینه های پروسه ارزیابی مهارت معلمان برای مهاجرت به استرالیا

متقاضیان دقت داشته باشند که هزینه های پروسه ارزیابی مهارت معلمان هر از گاهی تغییر می کند و این موضوع کاملا به شما و تاریخ درخواست شما بستگی دارد. همینطور در صورتی که بین تاریخ ارائه درخواست و تاریخ دریافت درخواست شما افزایش و یا تغییر هزینه مشخص شود باید هزینه آن را پرداخت کنید. در ادامه در خصوص برخی از هزینه ها اطلاعات لازم را خدمت شما عزیزان مطرح خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از هزینه زندگی در استرالیا مقاله نگارش شده در همین سایت را مطالعه کنید.

مهاجرت کاری معمان به استرالیا با حمایت کارفرما

زیر کلاس ویزا

هزینه برنامه پایه

هزینه های اضافی برای متقاضیان بالای 18 سال

هزینه های اضافی برای متقاضیان زیر 18 سال

186

4115

2060

1030

مهاجرت تخصصی

زیر کلاس ویزا

هزینه برنامه پایه

هزینه های اضافی برای متقاضیان بالای 18 سال

هزینه های اضافی برای متقاضیان پایین 18 سال

189

4115

2055

1030

190

4115

2060

1030

476

410

205

105

 

مهاجرت پرستاران به استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت پرستاران به استرالیا

در این مقاله ما تمام جوانب شرایط مهاجرت پرستاران به استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

مدارک مورد نیاز مهاجرت معلمان به استرالیا

از مهمترین بخش های مهاجرت معلمان به استرالیا ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات شرایط لازم جهت مهاجرت به این کشور می باشد. یکی از مهترین فاکتور های لازم برای مهاجرت معلمان به استرالیا ارائه مدرک زبان انگلیسی اعم از IELTS، TOFEL و PTE است چرا که دولت استرالیا بر این باور است معلمینی که قصد دارند در حرفه معلمی در استرالیا فعالیت کنند باید از سطح زبان قابل قبولی برخوردار باشند. بنابراین تسلط بر زبان انگلیسی یکی از شروط لازم برای مهاجرت کاری به استرالیا است.

سایر مدارک مورد نیاز مهاجرت به استرالیا از طریق معلمی

 • مدارک تحصیلی دانشگاهی و آکادمیک
 • ارائه سوابق کاری مرتبط و گواهی اثبات رزومه و سابقه تدریس تحت نظارت آموزش پرورش کشور مبدا

حقوق معلمان در استرالیا

 متوسط حقوق معلمان در استرالیا از 89837 دلار در سال و یا 46.07 دلار در ساعت می باشد. البته این حقوق بسته به ایالت، صلاحیت و سطح تحصیلات ارائه شده توسط معلمین متفاوت و متغیر می باشد. این در حالی است که معلمان با تجربه کم حدود به 70231 دلار در سال است در حالی که معلمان با تجربه حدود 159227 دلار در سال درآمد خواهند داشت.

نمودار حقوق معلمان

در ادامه در خصوص حقوق های مرتبط به معلمان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

مشاغل

درآمد (دلار)

استاد

161913

دانشیار

155810

مدرس

112876

معلم

89667

مربی

78000

مربی

66159

 

مزایای شغل معلمی در استرالیا

کار کردن در وزارت آموزش و پرورس به این معنی است که افراد از طیف وسیعی از مزایای کارمندان برخوردار خواهند شد که از مهترین مزایای شغل معلمی در استرالیا عبارتند از:

 • امنیت شغلی بالا
 • درآمد مناسب و متناسب به تخصص افراد
 • پشتیبانی از پیشرفت شغلی
 • گزینه هایی برای کار انعطاف پذیر
 • به رسمیت شناختن تجربه و صلاحیت حرفه ای افراد
 • بهره مندی از شرایط بازنشستگی
 • بهره مندی از کیفیت بالای زندگی اعم از امکانات رفاهی، اجتماعی و اقتصادی
 • بهره مندی از تعطیلات منظم در طول سال و مرخصی های بلند مدت

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت کاری معلمان به استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ به عنوان یک معلم تحت چه ویزای می توانم به استرالیا مهاجرت کنم؟

در صورتی که از طریق ویزای مهارت قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشید می توانید از طریق ویزای 189، ویزای 489 و 190 درخواست دهید.

✅ آيا در زمان مهاجرت به استرالیا از طریق شغل معلمی می توانم با خانواده خود به استرالیا مهاجرت کنم؟

بله، شرایط ویزای همراه استرالیا در زمان موافقت با درخواست شما می توانید برای همزمان با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به استرالیا مهاجرت کنید.

✅ چه مشاغلی از تخصص معلمی و تدریس در استرالیا مورد نیاز است؟

در حال حاضر مشاغلی چون معلم پیش دبستانی، معلم ابتدایی، معلم راهنمایی، معلم متوسطه، معلم افراد کم شنوا، معلم افراد نابینا در استرالیا مورد نیاز است. متقاضیان باید دقت کنند لیست مشاغل در استرالیا دائما در حال تغییر و به روز شدن می باشد. بنابراین توصیه می شود برای کسب اطلاعات دقیق به وب سایت اصلی مراجعه نمایید.

سخن پایانی

کشور استرالیا هر ساله فرصت های زیادی را برای متقاصیان مهاجرت به این کشور فراهم می کند تا بتواند مهاجران ماهر و متخصص را جذب کند. از این رو هر ساله معلمان بسیاری تقاضا دارند که در کشور استرالیا از طریق ویزای مهارت شغلی اقدام به مهاجرت نمایند و از مزایای این کشور اعم از بازار کار ثابت، اقتصاد پایدار، نظام آموزشی عالی، آب و هوای مناسب و دیگر موارد بهره مند شوند. اما همانطور که مستحضر هستید، دریافت ویزای کار مستلزم واجد شرایط بودن افراد از طریق یک سیستم امتیاز دهی است که برای درخواست چنین ویزایی نیاز به جمع آوری مدارک مناسب می باشد. بنابراین روند درخواست ویزا به واجد شرایط بودن افراد بستگی دارد که در این مقاله سعی داشتیم به شرایط مهاجرت معلمان به استرالیا و روش های مهاجرت معلمان به استرالیا و همچنین مشاغل حوزه آموزش و معلمی و کد شغلی برای مهاجرت به استرالیا و نحوه مهارت سنجی معلمان برای مهاجرت به استرالیا بپردازیم و در ادامه در خصوص مهارت های مورد نیاز برای مهاجرت معلمان به استرالیا و مدت زمان پروسه ارزیابی معلمان برای مهاجرت به استرالیا اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و در پایان به مدارک مورد نیاز مهاجرت معلمان به استرالیا و حقوق معلمان در استرالیا و شرح مزایای شغل معلمی در استرالیا پرداختیم. از این رو امید است است که با نگارش این مقاله توانسته باشیم شما عزیزان را در راستای اهداف خود راهنمایی و همراهی کرده باشیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله با سوالات و ابهاماتی رو برو هستید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید نظرات و سوالات خود را در پایان این مقاله مطرح کرده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید. 

امتیاز 3.18 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
حسن ادبی
برای معلمی که دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی رشته مهندسی عمران خونده( کارشناسی مهندسی عمران برای دبیر فنی دارد ) ولی در مدارس ریاضی راهنمایی تدریس می‌کند امکان درخواست برای دبیری ریاضی متوسطه در استرالیا وجود دارد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما در کشوری مشغول به کار معلمی شوید باید با نظام آموزشی همان کشوری مدارک شما مطابقت داشته باشد. برای کار در استرالیا اگر امتیازات شما برسد می توانید از طریق اسکیل ورکر اقامت دریافت کنید ولی برای کار نیاز به معادلسازی دارید.
shabnam
با سلام بنده ارشد اموزش و پرورش ابتدایی از دانشگاه ازاد دارم.و ۳سال سابقه تدریس در مدارس غیردولتی... درخواست معلم ابتدایی در استرالیا رو‌میتونم بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با سابقه کار دبیری در ایران نمی توانید مستقیم وارد نظام آموزشی کشور استرالیا شوید. برای کار در کشور استرالیا هم از طریق اسکیل ورکر هست و امتیازات لازم را کسب نمایید می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.
سید حسین حسینی دارانی
سلام من دبیر ریاضی هستم 25 سال سابقه تدریس دارم 2سال هم پاریس بودم خانمم هم دبیرهستش چطور میتونم برا مهاجرت اقدام کنم ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی لطفاً برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید 
مشاوره رایگان