معرفی دانشگاه کانبرا

3 خرداد 1402 بدون نظر

استرالیا مقصدی که از همه نظر مورد توجه دانشجویان بین المللی است چرا که دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در محیطی خوب با آموزشی با کیفیت و مدرک معتبر زحمت مهاجرت تحصیلی را با جان و دل می پذیرند. در این مقاله هدف موسسه مشاوره MIE در بررسی یکی از دانشگاه های استرالیا است که تحت عنوان دانشگاه کانبرا شناخته می شود. اطلاعات و جزئیاتی که در این مقاله منتشر شده حاصل سرچ از سایت دانشگاه کانبرا و مشاوره با وکلای محلی است و امید است که مفید واقع شود؛ هر چند این اطلاعات در زمره خدمات موسسه مشاوره MIE قرار نمی گیرد و متقاضیان تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا می توانند برای اطلاع دقیق از خدمات قابل دریافت در حوزه مهاجرت با موسسه تماس تلفنی برقرار نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند حتی امکان بهره مندی از مشاوره رایگان هم وجود خواهد داشت.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشگاه کانبرا استرالیا

معرفی دانشگاه کانبرا (UC)

دانشگاه کانبرا (University of Canberra) که در کشور استرالیا قرار گرفته است تحت عنوان دانشگاهی تحقیقاتی شناخته می شود و برای نخستین بار در سال 1967 کالج آموزش پیشرفته خوانده شد. رشد سریع و پیشرفت روز افزون این مرکز آموزشی را تا جایی ارتقا داده که امروزه در جهان شناخته شده است. دانشگاه کانبرا امروزه با تکیه بر پایه های قوی که در طول دوره های ایجاد و پیشرفت این دانشگاه شکل گرفته در راستای آینده ای روشن تر گام برمی دارد.

پردیس های دانشگاه کانبرا

جز اصلی ترین پردیس دانشگاه کانبرا، پردیس هایی به جهت تحصیل در این دانشگاه و اخذ مدرک در سیدنی، ملبورن و حتی چندین مکان دیگر در کوئینزلند و یا در سطح بین المللی را هم بخواهیم بررسی کنیم چین، ویتنام، هند و یونان دایر کرده است. در هر کدام از این پردیس ها مهارت های عملی و تئوری به دانشجویان به بهترین نحو آموزش داده می شود و آنها برای ورود به شغل های آینده و رضایت کارفرمایان آماده می شوند.

رتبه دانشگاه کانبرا

حضور و صعود دانشگاه Canberra در رنکینگ های جهانی مثال زدنی است. دلیل پیشرفت و صعود رتبه این دانشگاه بازتابی ارزشمند از کیفیت تدریس و تحقیق و همکاری بین کارکنان دانشگاه عنوان شده است. مشارکت‌های صنعتی قوی University of Canberra این امکان را فراهم می‌کند که مرزهای یادگیری، آموزش و تحقیق را پشت سر بگذارد. در ادامه جدول رنکینگ های با حضور دانشگاه کانبرا را ملاحظه می کنید:

رنکینگ های جهانی

رتبه دانشگاه کانبرا

Times Higher Education (THE)

رتبه 170

QS World University Rankings

رتبه511-520

QS WUR ranking by topic

رتبه 101 -130

The best universities in the world

رتبه 548

 

دانشکده های University of Canberra

بخش علمی و آموزشی دانشگاه کانبرا را دانشکده های با رشته های مرتبط تشکیل داده که نقش بسزایی در انعکاس علم و دانش در این دانشگاه را دارند. دانشکده های University of Canberra بدین شرحند:

دانشکده هنر و طراحی

دانشکده بازرگانی، دولت و حقوق

دانشکده تعلیم و تربیت

دانشکده بهداشت

دانشکده علم و صنعت

رشته های دانشگاه کانبرا (UC)

آشنایی با رشته های دانشگاه کانبرا (UC) می تواند به دانشجویان این نوید را بدهد که می توانند در رابطه با هدف تحصیلی خود اطلاعات جامعی را کسب نمایند. این دانشگاه امکان انتخاب رشته از میان 200 رشته تحصیلی را فراهم آورده و به نحوی تخصص و تجربه در سطح جهانی را در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقاتی ارائه می نماید. در ادامه جدول زیر برخی رشته های تحصیلی دانشگاه کانبرا استرالیا را لیست کرده است:

رشته های (UC) در مقطع لیسانس

رشته های (UC) در مقطع کارشناسی ارشد

لیسانس فرهنگ و تمدن

کارشناسی ارشد توسعه بین الملل

لیسانس رسانه های دیجیتال

کارشناسی ارشد مدیریت اطلاعات ساختمان و ساخت و ساز

لیسانس معماری

کارشناسی ارشد حقوق

لیسانس مطالعات عدالت

کارشناسی ارشد فیزیوتراپی

لیسانس حقوق

کارشناسی ارشد علوم حرکت انسانی

لیسانس علوم پزشکی

کارشناسی ارشد انفورماتیک بازرگانی

 

تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا

تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا (University of Canberra) مستلزم فراهم آوردن شرایط و مدارکی است که متقاضی می بایست در مهیا کردن آنها مبادرت ورزد. معیارهایی که به صورت عمومی جهت تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا مورد نیاز هستند شامل: دارا بودن مدرک دیپلم 12 ساله متوسطه و یا دیپلم بین المللی لیسانس (IB) و اما معیارهای پذیرش دانشجوی بین المللی دانشگاه Canberra علاوه بر دستیابی به استاندارد های ویژه عملکرد برای پذیرش، برای دوره‌های خاص و رشته های ویژه می بایست معیارهای انتخابی اضافی مانند بیانیه شخصی، پرسشنامه، نمونه کار، آزمون، مصاحبه یا آزمون را رعایت گردند. مدرک زبان نیز در زمره این معیارها قرار می گیرد.

تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا در مقطع کارشناسی

متقاضیان بین المللی برای پذیرش دانشگاه کانبرا در مقطع کارشناسی، باید شرایط عمومی را دارا باشند، شرایط زبان انگلیسی با توجه به رشته مقرر می شود برای مثال لیسانس در حوزه هنر آیلتس با نمره 6 را می طلبد. متقاضی می بایست شرایط را به نحوی مهیا کند تا جایی که در رقابت با سایر متقاضیان واجد شرایط انتخاب شوند. دانش فرضی خاص برای دوره های خاص در توضیحات دوره ها و رشته ها مشخص شده است. این دوره معمولا 3 سال به طول می انجامد. دانشجو ممکن است بر اساس یک دوره آمادگی تحصیلی تایید شده توسط دانشگاه، TAFE استرالیا یا موسسه فناوری کانبرا (CIT) برای پذیرش در نظر گرفته شود.

 نمایی از پردیس دانشگاه کانبرا استرالیا

پذیرش دانشگاه کانبرا استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

به منظور تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا در یک برنامه درسی تحصیلات تکمیلی معمولاً از متقاضی انتظار می رود که مدرک لیسانس یا مدرک معادل آن را از یک موسسه عالی رسمی در یک رشته مناسب کسب کرده باشد. همچنین ممکن است به تجربه کاری حرفه ای مرتبط نیاز داشته باشد. در موارد استثنایی، اگر مدارک دیگری مبنی بر تجربه علمی ویا حرفه ای ارائه شود، ممکن است فرد متقاضی به عنوان کاندید برای یک دوره خاص پذیرفته شود. شرایط ورود به دوره برای دوره های فردی متفاوت است. این دوره در دانشگاه کانبرا با توجه به رشته تحصیلی در یک تا 2 سال سپری خواهد شد.

تحصیل در دانشگاه کانبرا استرالیا در مقطع دکترا

همانگونه که می دانید مقطع دکترا که در طیف وسیعی از رشته ها و دانشکده های دانشگاه Canberra در دسترس است. تحصیل دکترا در دانشگاه کانبرا در استرالیا (University of Canberra) به صورت تمام وقت 4 سال طول می کشد ولی اگر دانشجو به صورت پاره وقت این دوره را سپری کند تا 10 سال هم به طول می انجامد. الزاماتی مانند مدرک زبان و مدارک پیشین تحصیلی مانند لیسانس و فوق لیسانس با نمره ممتاز و مدرک زبان در این مقطع مورد توجه هستند. پایان نامه بخش اعظم دوره دکترا در استرالیا و کانبرا را تشکیل می دهد که این فرصت تحقیقاتی توسعه مهارت ها، فرصت هایی مربوط به مشاغل را در پی خواهد داشت.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه کانبرا استرالیا

زبان انگلیسی زبان تدریس دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و تمام برنامه های دانشگاه کانبرا (University of Canberra) است و متقاضیان ورود به این دانشگاه به منظور ورود، تحصیل و شرکت در سخنرانی ها و ارزیابی ها به مهارت در سطوحی از زبان انگلیسی نیاز خواهند داشت و این مهارت را یا به صورت ارائه مدرک و یا شرکت در ارزیابی زبان انگلیسی مربوط به پذیرش اثبات شود. جدول زیر مدارک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه کانبرا استرالیا را شرح می دهد:

 

آیلتس آکادمیک

5.5 به طور کلی بدون امتیاز باند کمتر از 5.0

تافل iBT 1

امتیاز کلی 46 با

آزمون پیرسون انگلیسی آکادمیک

42

مقیاس انگلیسی کمبریج

162

آزمون زبان انگلیسی شغلی

در هیچ یک از آزمون های فرعی 4 نمره کمتر از 'D' وجود نداشته باشد.

 

رشته فیزیوتراپی در استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل فیزیوتراپی در استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد تحصیل فیزیوتراپی در استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

ددلاین دانشگاه کانبرا استرالیا

دانشجویان به منظور ارسال به موقع درخواست خود و سپس برنامه ریزی مدرک خود، لازم است که از برخی تاریخ ها و مهلت های کلیدی با توجه به سایت دانشگاه کانبرا مطلع باشند. جدول زیر برخی از این تاریخ ها و ددلاین دانشگاه کانبرا استرالیا (University of Canberra) را شرح می دهد:

رویدادهای مهم در University of Canberra

تاریخ های مهم

آخرین مهلت پذیرش پیشنهادات بین المللی

14 ژوئیه 2023

بسته شدن درخواست های بورسیه

30 آوریل 2023

ترم 1 2023

از فوریه شروع می شود

ترم دوم 2023

از اوت شروع می شود

 

برای اطلاع از شرایط کار دانشجویی در استرالیا مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کانبرا

هزینه تحصیل در دانشگاه کانبرا (University of Canberra) با توجه به رشته و دانشکده تعیین می شود. علاوه بر شهریه ای که برای تحصیل پرداخت می شود دانشجویان همچنین ملزم به پرداخت هزینه خدمات و امکانات دانشجویی (SSAF) هم خواهند بود. دانشجویان تمام وقت - 313 دلار در سال و دانشجویان پاره وقت - 234 دلار در سال خواهد بود. جدول زیر شهریه ها و هزینه تحصیل در استرالیا در کانبرا را با توجه به دانشکده و رشته بررسی کرده است.

دانشکده ها

 مبالغ شهریه

دانشکده هنر و طراحی

28,000 دلار

دانشکده بازرگانی، دولت و حقوق

28,700 دلار

دانشکده تعلیم و تربیت

تمامی رشته ها 28,700دلار

 کارشناسی ارشد آموزش (تحقیق) 29,500دلار

دانشکده علم و صنعت

کارشناسی ارشد علوم کاربردی: 36,500 دلار

کارشناسی ارشد علوم اطلاعات: 28700 دلار

دانشکده بهداشت

کارشناسی ارشد بهداشت (تحقیق): 28,700 دلار

دکترای فلسفه در روانشناسی بالینی: 37,000دلار

 

هزینه زندگی دانشجویان University of Canberra

هزینه های زندگی در استرالیا برای دانشجویان از ملیت های مختلف و سبک های زندگی مختلف متفاوت است جدول زیر هزینه زندگی دانشجویان University of Canberra را به طور میانگین محاسبه کرده است و می تواند تا حدودی کمک کننده باشد.

میانگین هزینه های هفتگی زندگی در کانبرا

مبالغ حدودی در هفته

محل اقامت (هفته ای)

185 دلار (اشتراک گذاری) - 300 دلار

(میانگین تقریبی برای کالج خودسرانه)

مواد غذایی

105 تا 169 دلار

قبوض تلفن و اینترنت/سایر قبوض

26 تا 50 دلار

برق و گاز

42 دلار

لوازم التحریر

10 دلار

بورسیه دانشگاه کانبرا

دانشجویان بین المللی  University of Canberraمادامی که از نظر تحصیلی در سطح بالایی قرار دارند می توانند از بورسیه های تحصیلی در استرالیا که در دانشگاه کانبرا ارائه می شود و از 10 تا 25 درصد شهریه را پوشش می دهد بهره مند شوند. ارزیابی های پیشرفت تحصیلی که برای اختصاص این تخفیفات انجام می شود به صورت خودکار می باشد. بورسیه دانشگاه کانبرا در انواع مختلف در دسترس دانشجویان است. جدول زیر جزئیات بیشتری را در این باره ارائه می کند:

 انواع بورسیه University of Canberra

توضیحات تکمیلی

بورسیه تحصیلی بین المللی با دستاورد های عالی

این بورسیه تخفیف 20% کل شهره را به همراه دارد. دانشجویان ورودی با کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل 6/7 و بالاتر می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

بورسیه شایستگی دوره بین المللی

این بورسیه شایستگی مختص دانشجویان ورودی بین المللی کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل 5/7 از کشورهای منتخب تعلق خواهد گرفت و 25% تخفیف بورسیه را به همراه خواهد داشت.

بورسیه های عدالت اجتماعی معاونت آموزشی

سه بورسیه از این طیف در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. نمایش ارزش های اصلی دانشگاه Canberra با هدف کاهش با برابری ها و تعهد اجتماعی هدف این بورسیه است. ارزش این بورسیه 200هزار دلار استرالیا عنوان شده

 

خوابگاه های دانشگاه کانبرا استرالیا

متقاضیان بهره مندی از خوابگاه های دانشگاه کانبرا استرالیا (University of Canberra) چه در محوطه دانشگاه و چه در اطراف آن تحت پوشش و نظارت دانشگاه قرار می گیرند. اقامتگاه های دانشجویی تنها جایی برای زندگی نیستند بلکه از ایجاد دوستی‌های جدید گرفته تا قرار گرفتن در همسایگی محوطه دانشگاه، را به همراه دارند باشد که زندگی دانشگاهی را آسان کند و به دانشجویان کمک کند و تجربه جالبی را کسب نمایند. این خوابگاه های دانشجویی استرالیا با نام UniLodge با بیش از 2500 تخت در چهار مکان اقامتی مورد تایید دانشگاه بوده و در محوطه دانشگاه یا نزدیک به آن، قرار گرفته اند. ارائه دهندگان مسکن دیگر شامل UC Lodge، Cooper Lodge، Weeden Lodge و Campus West شامل استودیوهای خصوصی، آپارتمان های دوقلو و اتاق خواب های جداگانه در آپارتمان های چند اشتراکی می شود و به خوبی می توانند نیاز به خوابگاه را برای دانشجویان بین المللی برآورده نمایند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا در دانشگاه Canberra

دانشجویان پس از اینکه تحصیلات خود در دانشگاه کانبرا را به پایان بردند و تمایل با اخد اقامت دائم استرالیا داشتند می توانند بواسطه برنامه های مهاجرتی مانند کار در این کشور به اقامت دائم برسند. طبیعتا کسب تخصص و مهارت می تواند در این راستا کمک کننده باشد چرا که کاریابی مطابق نیاز بازار کار در کشور استرالیا بوده و همچنین رقابتی تنگاتنگ نیز میان مهاجرانی با شرایط مشابه وجود دارد لذا مهارت هایی مانند زبان، تحصیل حداقل 2 سال در استرالیا هم دارای امتیاز است بعلاوه سن و سایر مهارت های شغلی که متقاضی در دوران مهاجرت تحصیلی به استرالیا و در دانشگاه کانبرا (University of Canberra) کسب کرده بسیار مفید واقع می شود و با سپری شدن زمان مقرر می تواند منجر به اقامت دائم و تابعیت استرالیا شود.

مشاهیر دانشگاه دانشگاه کانبرا

  • Yolarnie Amepou: گیاه شناس و متخصص حفاظت از محیط زیست
  • Shane Drumgold SC: وکیل و مدیر دادستان عمومی (ACT)
  • سیمون کوربل: سیاستمدار
  • ویل اندرسون : کمدین
  • کیت کندی: نویسنده
  • جورج گرگان: کاپیتان سابق تیم ملی راگبی استرالیا
  • آلن تونگ: بازیکن لیگ راگبی کانبرا رایدر

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه کانبرا استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ شهریه رشته های دانشکده هنر و طراحی در دانشگاه کانبرا چقدر عنوان شده؟

شهریه حدود 28،000 دلار عنوان شده

✅ دانشگاه کانبرا چند رشته را ارائه می کند؟

بیش از 200 رشته این دانشگاه در دسترس دانشجویان قرار می گیرند.

✅ آخرین مهلت پذیرش پیشنهادات بین المللی در دانشگاه کانبرا چه زمانی است؟

این تاریخ 15 ژوئیه عنوان شده 2023

✅ آیا در دانشگاه کانبرا به دانشجویان بین المللی خوابگاه اختصاص می یابد؟

بله هم در محوطه دانشگاه و هم در فاصله های نزدیک و بواسطه ارائه دهندگان مسکن خدمات اقامت گاه در دسترس است.

سخن پایانی درباره دانشگاه موناش استرالیا

در مقاله پیش رو به موشکافی دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی در استرالیا پرداختیم. دانشگاه کانبرا با پردیس های گسترده در سطوح بین المللی در موضوعات زیادی دارای رتبه جهانی است و رنکینگ دانشگاه کانبرا استرالیا را در لیست های 500 دانشگاه اول جهان انتشار می دهند. بیش از 200 رشته در 5 دانشکده این دانشگاه ارائه می شود. مهارت های عملی هم در کنار آموزش های تئوری از اهمیت برخوردارند و دانشجویان را در تمام مقاطع برای آینده شغلی مطلوب آماده می کنند. شهریه ها در این دانشگاه با توجه به رشته متغیر است و به دانشجویان ورودی با صلاحیتی مانند شایستگی علمی بورسیه دانشگاه کانبرا استرالیا با ارزشی بالا تعلق می گیرد. University of Canberra از هر نظر دارای مطلوبیت بالایی است و مادامی که متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستید می توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و علاوه بر پرسیدن سوالات خود از مشاوره رایگان هم استفاده نمایید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان