مشاغل مورد نیاز استرالیا

29 فروردین 1402 بدون نظر

مشاغل مورد نیاز استرالیا

کشور استرالیا واقع در قاره اقیانوسیه و از لحاظ موقعیت جغرافیایی یکی از دورترین کشورها به ایران می باشد. با این وجود یکی از پرطرفدارترین مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق کار، تحصیل و حتی سرمایه گذاری به شمار می آید. از دلایل این محبوبیت در میان متقاضیان مهاجرت به خصوص از طریق کار می توان به؛ ثروتمند بودن این کشور، تنوع فرهنگی و در نتیجه مهاجرپذیر بودن آن، امکان دریافت درآمد بالا، انگلیسی زبان بودن کشور، رفاه و استاندارد بالای زندگی و همچنین ثبات بالای اقتصادی و سیاسی اشاره نمود. در این مقاله در خصوص مهاجرت کاری و به خصوص مشاغل مورد نیاز استرالیا و همچنین شغل های پردرآمد در استرالیا توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود. در عین حال شما می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، از مزایای مشاوره تلفنی رایگان بهره ببرید. در این مقاله با عنوان مشاغل مورد نیاز استرالیا تمامی عناوین زیر به دقت بررسی و تحلیل علمی خواهند شد.

 • شرایط عمومی کار در استرالیا
 • ویزای کار استرالیا
 • لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
 • میزان حقوق و درآمد در استرالیا
 • اخذ اقامت و تابعیت با کار در استرالیا
 • سوالات متداول راجع به مشاغل مورد نیاز استرالیا
 • سخن پایانی در باب لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

شرایط عمومی کار در استرالیا

مهاجرت از طریق کار به استرالیا و دریافت ویزای کار این کشور بر اساس امتیاز بندی خواهد بود. استرالیا جزو مقاصد بسیار محبوب برای مهاجرت کاری می باشد منتهای مراتب متقاضی می بایست شرایط مورد نیاز را داشته باشد تا بتواند از طریق کار به این کشور مهاجرت کند. در این نوشتار به مشاغل مورد نیاز استرالیا و طریقه مهاجرت کاری به این کشور و بررسی امتیازات مورد نیاز آن خواهیم پرداخت. شما می توانید در صورتی که نائل به دریافت امتیاز 65 از 100 شوید از طریق کار و تحت عنوان دو طبقه بندی مشخص؛ ساب کلاس 189 و ساب کلس 190 که در حال حاضر برای اتباع ایرانی مسیر ورود آن باز می باشد، اقدام به مهاجرت کاری به استرالیا نمایید. از جمله شرایط کار در استرالیا؛ داشتن سن زیر 45 سال، داشتن مدرک زبان معتبر (اعم از تافل، آیلتس و...)، داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کار بالای سه سال (سابقه کار سه ساله امتیاز 0 دارد) مرتبط به رشته تحصیلی متقاضی در دانشگاه می باشد. در عین حال یکی دیگر از پیشنهادات موسسه تهیه مخصوص گام به گام تا اخذ اقامت و بی نیاز نمودن شما از جستجوی به روزترین قوانین روز مهاجرتی دنیا می باشد. شما می توانید به صورت آنلاین این محصول ویدیویی؛ به تدریس استاد ملک پور را تهیه نموده و با تماشای آن بهترین مسیر مهاجرتی را برای خود و خانواده محترمتان انتخاب نمایید.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور استرالیا مشاهده می کنید

در نمودار زیر می توانید نرخ و آمار بیکاری در استرالیا را در سال های اخیر مشاهده نمایید؛

کار پس از تحصیل در استرالیا

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

ویزای کار استرالیا

کار در استرالیا و مهاجرت کاری به این کشور یکی از پرتقاضاترین مسیرهای مهاجرت و دریافت اقامت استرالیا می باشد. ویزاهای کاری استرالیا در طبقه بندی های متفاوت و با شرایط متفاوتی به واجدین شرایط داده می شود. در حال حاضر ساب کلاس 189 متعلق به آن دسته از نیروهای کار انسانی است که در زمینه مشاغل مورد نیاز استرالیا از مهارت های لازم و کافی برخوردار می باشند. در این نوع ویزا فرد اقامت دائم دریافت می نماید. مدت زمان رسیدگی به درخواست های مرتبط با این نوع از ویزاهای کاری؛ از 3 تا 15 ماه می باشد و هزینه دریافت این ویزا حدوداً 4.045 دلار خواهد بود. فرد متقاضی می بایست شروط اصلی از جمله؛ سن زیر 45 سال، نمره زبان (حداقل آیلتس 7) را دارا باشد. همچنین داشتن تحصیلات و مهارت مرتبط که جزو لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد از جمله شرایط ضروری برای دریافت ویزای کار 189 می باشد.

 

نوع اقامت

نوع ویزا

شرح وضعیت

اقامت موقت

Sub class 400

ویزای کار موقت برای متخصین و کارکنان ماهر

Sub class 476

اقامت موقت برای برخی از فارغ التحصیلان از دانشگاه های خاص

Sub class 485

اقامت موقت برای فارغ التحصیلان بین المللی در دانشگاه های استرالیا

Sub class 491

ویزایی برای اسپانسر های اقوام و یا اسپانسر های جهت حضور در مناطق کم جمعیت

اقامت دائم

Sub class 186

اقامت دائم برای متقاضیانی که اسپانسر شغلی در استرالیا دارند

Sub class 187

اقامت دائم برای حمایت کارفرمایان از کارکنان در مناطق کم جمعیت

 

Sub class 189

اقامت دائم برای افراد ماهر و متخصص

Sub class 190

اقامت دائم برای افراد متخصص و ماهر با اسپانسر ایالتی

 

از جمله مشاغل مورد نیاز استرالیا در زمینه رشته هایی نظیر؛ مهندسی کامپیوتر، برق، عمران، مکانیک، ساخت و فناوری و گرایش های مرتبط با علوم طبیعی و فیزیک و... می باشد. لازم است بدانید تمامی مدارک متقاضی می بایست به سازمان های مرتبط در استرالیا ارسال شده تا صلاحیت آن ها مورد تایید سازمان مربوطه قرار گیرد. (هر شغل نهاد مشخص و مختص به خود را دارد.) پس از طی این مراحل و تکمیل فرم های مربوطه در سایت رسمی دولت استرالیا و در سیستم Skill Select برای متقاضی از سوی دولت دعوتنامه ارسال می گردد. پس از آن فرد می بایست به جمع آوری مدارک مورد نیاز ظرف 60 روز پرداخته و درخواست خود را برای ویزا ثبت نماید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

کار در استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا از نظر اداره مهاجرت این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) هر ساله لیست شغلی نیروی کار ماهر را مطابق با نیازهای در حال تغییر بازار کار استرالیا تجدید می نماید. این مقاله تماماً توسط کارشناسان متخصص موسسه ملک پور به نگارش در آمده است و هر گونه کپی برداری و رونوشت از آن برخلاف تایید موسسه مذکور و خلاف عرف، قانون و اخلاقیات خواهد بود. در جدول زیر می توانید مشاغل مورد نیاز ایالت های استرالیا در دو ساب کلس 189 و 190 را مشاهده بفرمایید.

 

مدیر عامل یا مدیر عامل

11111

Chief Executive or Managing Director

مدیر پروژه ساخت

133111

Construction Project Manager

مهندس مکانیک

233512

Mechanical Engineer

 

253111

General Practioneer

 

253112

Resident Medical Officer

روانپزشک

253411

Psychiatrist

پزشک معالج

253999

Medical Practioneer

ماما

254111

Midwife

پرستار ثبت نام شده (مراقبت از سالمند)

254412

Registered Nurse (Aged Care)

پرستار ثبت شده (مراقبت های ویژه و اورژانس)

254415

Registered Nurse (Critical Care and Emergency)

پرستار ثبت شده (پزشکی)

254418

Registered Nurse (Medical)

پرستار ثبت شده (بهداشت روان)

254422

Registered Nurse (Mental Health)

ثبت شده پرستار (قبل از عمل)

254423

Registered Nurse (Preoperative)

پرستاران ثبت نام شده

254499

Registered Nurses nec

برنامه نویس توسعه دهنده

261312

Developer Programmer

مهندس نرم افزار

261313

Software Engineer

 

میزان حقوق و درآمد در استرالیا

فردی که در استرالیا کار می کند معمولاً سالانه حدود90.800 دلار درآمد دارد. دامنه حقوق از 23000 دلار (کمترین) تا 405.000 دلار حداکثر حقوق می باشد. این متوسط حقوق سالانه شامل هزینه های مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. میزان حقوق و میانگین درآمد در میان رشته های کاری مختلف و همچنین مشاغل مورد نیاز استرالیا بسیار با یکدیگر متفاوت می باشد. عوامل بسیار زیادی در میزان حقوق و درآمد می تواند تاثیرگذار باشد، نظیر: سطح تحصیلات، رشته، سوابق کاری فرد و حتی جنسیت می تواند بر میزان حقوق شما موثر باشد. در ادامه می توانید 10 شغلی که جزو لیست شغل های پردرآمد در استرالیا به شمار می آیند و بیشترین درآمد را دارند؛ مشاهده نمایید؛

 • جراحان/ پزشکان

به دلیل ماهیت حیاتی این شغل، جراحان در صدر لیست شغل های پردرآمد در استرالیا قرار دارند. این حرفه دارای ریسک بالا و نیازمند دانش گسترده بوده و این افراد مسیر طولانی آموزشی را پشت سر خواهند گذاشت. اما میزان حقوق سالانه آنها بین 172.000 دلار استرالیا 520.000 دلار می باشد.

 • قضات

قضات به دلیل مسئولیت های زیادی که در ارتباط با شغلشان دارند، حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند. تصمیم گیری درباره سرنوشت افراد کار ساده ای نیست و دستمزد بالا کاملاً توجیه پذیر است. بازه درآمد این افراد 145.000 دلار تا 437.000 دلار در سال می باشد.

 • وکلا

دلیل اصلی این که وکلا دستمزد کلانی دریافت می نمایند، به دلیل ارزش بالایی است که نتیجه عمل آن ها در نظر موکلین دارد. یک وکیل موفق می تواند ده ها هزار دلار پس انداز کرده یا درآمد کسب نماید. همین موضوع این شغل را در صدر لیست برترین مشاغل مورد نیاز استرالیا نگاه می دارد. میانگین درآمد سالانه این گروه بین 117.000 دلار تا 345.000 دلار می باشد.

 • مدیران بانک ها

مسئولیت نگه داری از میلیون ها دلار سپرده و نتیجه دسترنج مردم و در عین حال سرمایه گذاری با تمام ریسک های مربوط به آن، این شغل را به یکی از برترین مشاغل مورد نیاز استرالیا و از پر درآمدترین آن ها تبدیل می نماید. میزان درآمد این افراد بین 110.000 دلار تا 333.000 دلاری می باشد.

 • مدیران ارشد اجرایی

مدیران عمدتاً عامل مسئولیت موفقیت یا شکست سازمان ها هستند. پاداش و دستمزد بالای این مدیران به دلیل محدوده وسیع تاثیر و همچنین خطرات پیش روی آن ها تعریف می شود. رنج درآمد 103.000 دلار تا 312.000 دلار است.

 • مدیران ارشد مالی

هر شغلی که مربوط به مدیریت پول باشد، به طور خودکار شرایط دریافت حقوقی بالایی دارد. مدیریت مالی بودجه، هزینه ها و درآمد مستقیماً بر عملکرد سازمان تاثیر می گذارد. رنج درآمدی بین 96.000 دلار تا 291.000 دلار است.

 • ارتودنتیست ها

متخصصان ارتودنسی در صنعتی فعالیت می کنند که افراد تمایل دارند در ازای خدماتی که دریافت می نمایند هزینه های بالایی را بپردازند. این امر باعث می شود ارتودنتیست ها در زمره بهترین مشاغل قرار بگیرند. میزان درآمد سالانه این گروه بین 93.000 دلار تا 281.000 دلار می باشد.

 • اساتید دانشگاه

اساتید دانشگاه از مشاغل پردرآمد و معتبر می باشد. رسیدن به درجه استادی در دانشگاه های این کشور به هیچ عنوان ساده نیست و به همین دلیل است که حرفه تدریس در دانشگاه ها جزو مشاغل مورد نیاز استرالیا و از جمله مشاغل پردرآمد آن به شمار می آید. درآمد این گروه بین 82.000 دلار تا 250.000 دلار است.

 • خلبانان

خلبانی احتمالاً تنها شغل موجود در این لیست است که شامل هیجان بالایی می باشد. خلبانان تحت آموزش فشرده در برنامه های تئوری و عملی سطح بالا و دقیقی قرار می گیرند. پر واضح است که این افراد مسئول امنیت و جان افراد بسیار زیادی در طول مدت زمان کار در این حرفه می باشند. میزان درآمد سالانه این گروه بین 68.900 دلار تا 208.000 دلار می باشد.

 • مدیران بازاریابی

مدیران بازاریابی متولی افزایش درآمد سازمان های خود هستند. آنها مستقیماً مسئول تولید مشاغل و درآمد بالاتر برای کارکنان را دارند و به همین دلیل نیز دارای حقوق و میزان درآمد بسیار بالایی می باشند. درآمد سالانه این افراد مابین 62.000 دلار تا 187.000 دلار می باشد.

اخذ اقامت و تابعیت با کار در استرالیا

جالب است بدانید؛ ویزای کار در استرالیا در ساب کلس های متفاوتی ارائه می شود. برخی از این ساب کلس ها از ابتدا به فرد اقامت دائم اهدا می کنند و برخی ساب کلس ها به صورت موقت خواهند بود. در نظر داشته باشید اقامت کاری در استرالیا یک سیستم امتیازبندی دارد و افراد بر حسب شرایط خود می توانند برای این نوع ویزا درخواست داشته باشند. در حال حاضر برای ایرانیان دو ساب کلس 189 و 190 قابلیت اجرایی دارد. ویزای کاری 189 در استرالیا مربوط به نیروی کار متخصص و ماهر است که نیاز به دعوت نامه کاری نداشته و در نتیجه محدویتی در انتخاب منطقه و شهر برای سکونت نخواهد داشت و گزینه دوم مربوط به افراد متخصص و ماهری است که اسپانسر ایالتی دارند. برای اخذ تابعیت یا همان شهروندی کشور استرالیا لازم است در آزمون مربوط به تابعیت استرالیا شرکت نمایند. افراد زیر هجده سال و بالای شصت سال معاف از دادن این آزمون هستند. پس از اخذ اقامت دائم و سپری کردن یک دوره دوازده ماهه متقاضیان می توانند درخواست پاسپورت و تابعیت استرالیا را داشته باشند. لازم به ذکر است که متقاضی نمی بایست در طول این مدت از استرالیا غیبت بیش از سه ماه در بازه یک سال قبل از اقدام داشته باشد.

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط استاد ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت استرالیا


سوالات متداول راجع به مشاغل مورد نیاز استرالیا

✅ آیا امکان دریافت ویزای کار استرالیا برای اتباع ایرانی وجود دارد؟

اتباع ایرانی در صورتی که بتوانند امتیازات مربوط به سیستم کاری استرالیا را دریافت نمایند؛ امکان مهاجرت کاری به استرالیا را خواهند داشت.

✅ آیا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت کاری به استرالیا مورد نیاز است؟

بله. بدون ارائه مدرک زبان نمی توان به این کشور مهاجرت کاری داشت. حداقل نمره زبان مورد نیاز آیلتس 7 و یا تافل حداقل 98 می باشد.

✅ شرایط مهاجرت کاری به استرالیا به چه صورت است؟

مهاجرت کاری به کانادا بر اساس سیستم اسکیل ورکر و یک پروسه امتیازی می باشد. در صورت داشتن امتیازات کافی امکان مهاجرت از طریق کار به این کشور وجود خواهد داشت.

✅ مشاغل مورد نیاز استرالیا کدامند؟

برای یافتن لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا می بایست به سایت رسمی دولت این کشور مراجعه نمایید چرا که همه ساله عناوین مشاغل مورد نیاز خود را به روز می نماید. از جمله این مشاغل می توان به شغل هایی نظیر؛ قضاوت،وکالت، مدیریت پروژه، مهندسی نرم افزار و غیره اشاره نمود.


_____________سخن پایانی در باب مشاغل مورد نیاز استرالیا____________

در این نوشتار مشاغل مورد نیاز استرالیا و همچنین شغل های پردرآمد در استرالیا را با جزییات کامل مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. چنانچه پیشتر ذکر نمودیم؛ استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت کاری می باشد.در حال حاضر و با توجه به شرایط کرونا اما مهاچرت کاری به شدت برای اتباع ایرانی سخت شده است، چرا که تمامی کشورها در این شرایط با بحران افزایش نرخ بیکاری مواجه می باشند و ترجیح هر دولتی استخدام نیروی کار داخلی و کاهش نرخ و آمار بیکاری در دولت متبوع خود می باشد. بر همین اساس توصیه می نماییم برای مهاجرت از دیگر روش های قانونی آن بهره گیری نموده و بهترین مسیر را برای خود انتخاب نمایید. برای بررسی شرایط خود و دریافت مشاوره رایگان تلفنی که توسط کارشناسان موسسه ملک پور به رایگان در اختیار شما قرار می گیرد می توانید با خطوط ارتباطی قید شده در قسمت تماس با ما؛ با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید. ضمناً در قسمت دیدگاه ها در انتظار مشاهده نظرات و انتقادات شما همراهان همیشگی خواهیم بود.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان