رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

18 نظر

سیستم دانشگاه های ایتالیا بسیار رقابتی و تخصصی می باشد. آموزش عالی در این کشور دارای 42 دانشگاه دولتی، 6 دانشگاه خصوصی، 3 دانشگاه فنی و 12 دانشگاه دوازده تخصصی است. یک دوره تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا می تواند دانشجویان را با فضای تحصیلی در این کشور آشنا می کند. بنابراین دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر یاد می گیرند که از مدار های کوچک تا سیستم های قوی را چطور بسازند. دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر می توانند در شاخه های چون طراحی، نرم افزار، ‌سخت افزار، توسعه سیستم های کامپیوتری و دیگر رشته های موجود در زمینه کامپیوتر ادامه تحصیل دهند. اما دانشجویان رشته کامپیوتر در ایتالیا می توانند در پایان تحصیلات خود با ذهنی خلاق و پویا، گزینه های شغلی که در کشور های اروپایی مطرح می شود را انتخاب کنند و حتی بتوانند وارد بازار کار رشته کامپیوتر در ایتالیا بشوند. اما در ادامه باید گفت بر اساس درخواست های مکرر شما همراهان سعی داشتیم به موضوع رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا، تحصیل برنامه نویسی در ایتالیا و حقوق مهندس کامپیوتر در ایتالیا بپردازیم و پیرامون آن مسائل مهم چون شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا و بازار کار رشته کامپیوتر در ایتالیا بپردازیم. بنابراین شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله موضوعات اصلی همچون هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا، بورسیه های تحصیلی ایتالیا در رشته مهندسی کامپیوتر را بررسی نمایید و در پایان با شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته کامپیوتر و برنامه نویسی آشنا شوید. لازم به ذکر است که این مقاله با مدد از وکلای محلی به تحریر در آمده است بنابراین شما عزیزان می توانید در صورت بروز هر گونه سوال با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

تماس با مارشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

بررسی شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

دانشجویانی که تحصیل برنامه نویسی در ایتالیا و رشته مهندسی کامپیوتر را برای تحصیل انتخاب می کنند به دنبال برنامه تحصیلی هستند که کیفیت آموزشی بالایی را داشته باشند و مدرک آنان از اعتبار بالایی برخوردار باشند که از طریق سازمان های مهندسی و فناوری اعتبار لازم برای کار را داشته باشد تا بر اساس اخذ مدرک فارغ التحصیلی بتوانند شرایط لازم برای کارفرمایان را برآورده نمایند. لذا در این قسمت به شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا خواهیم پرداخت و در ادامه بسته به هر مقطع تحصیلی نکات لازم به مطرح می نماییم.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم

اپلای و تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در مقطع کارشناسی

در همین ابتدا باید مطرح کرد که شرایط پذیرش تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در مقطع کارشناسی، دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است اما برخی از شرایط در آن یکسان و مشترک می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی حدود 4 سال تحصیلی به طول می انجامد. برخی از دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش در رشته کامپیوتر مصاحبه ای را با دانشجویان بین المللی به صورت تصویری و یا تلفنی در نظر می گیرند. بنابراین یکی از شرایط تحصیل برنامه نویسی در ایتالیا قبولی در مصاحبه می باشد. اما مدارک و شرایط مورد نیاز جهت تحصیل مهندسی کامپیوتر و تحصیل برنامه نویسی در ایتالیا عبارتند از:

 • ارائه مدرک دیپلم 12 ساله
 • تکمیل فرم درخواست و ارائه آن
 • ارائه توصیه نامه و انگیزنه نامه شخصی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی

پذیرش مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

به طور معمول می توان گفت تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر مختص افرادی است که تمایل دارند در این رشته پیشرفت کنند و یا حتی کارهای تخصصی بیشتری را دنبال نمایند که برای آنان مفید باشد. دانشجویان در این مقطع به طور عموم 2 سال کارشناسی ارشد در ایتالیا می کنند که اغلب در سال اول صرف تکمیل الزامات دوره مهندسی کامپیوتر می شود و سال دوم را می توانند با تمرکز بیشتری در رشته دروس نرم افزار، امنیت سایبری، اتصالات و شبکه های کامپیوتری، سخت افزار و ... می گذرانند. در آخر دانشجویان کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر نیز در پایان سال آخر باید پروژه ای را انتخاب کنند و در آن زمینه شروع به فعالیت نمایند.

اما برای تحصیل در این مقطع نیز شرایط عمومی تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا شامل موارد زیر می باشد:

 • دارا بودن مدرک کارشناسی در رشته کامپیوتر و یا رشته مرتبط
 • GRE
 • توصیه نامه و انگیزه نامه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی 5 / ایتالیایی B2

شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در مقطع دکتری

تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در مقطع دکتری به عنوان بالاترین سطح و استاندارد های تحصیل در سطح بین المللی شناخته می شود و دانشجویان می توانند در این مقطع هم به صورت تحقیقی-پژوهشی و هم به صورت دوره آموزشی به مدت 4 سال پیوسته تحصیل نمایند. هزینه رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در این مقطع کاملا به نحوه برگزاری دوره (آموزشی و یا پژوهشی ) و همینطور بسته به روزمه و شایستگی دانشجویان متفاوت است. اصولا دستاورد های علمی در این مقطع برای دریافت بورسیه تحصیلی بسیار مثمر ثمر واقع می شود. اما دانشجویان بین المللی جهت تحصیل رشته کامپیوتر در مقطع دکتری نیاز مند مدرک زبان انگلیسی IELTS 7، مقالات بین المللی، پروپوزال و استاد راهنما می باشند تا بتوانند بر اساس مستندات تحصیلی خود و ارائه مدارک مطرح شده درخواست پذیرش تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا را داشته باشند.

تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا به زبان انگلیسی

با توجه به اهمیت پیدا کردن کامپیوتر و این عرصه و همین طور افزایش روز افزون بازار کار و آینده شغلی خوب برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر در سطح جهان بسیاری از علاقه مندان به این رشته تمایل دارند برای تحصیلات تکمیلی خود و یا شروع تحصیلات خود در رشته کامپیوتر وارد کشورهای مطرح جهان و اروپا شوند و با ادامه تحصیل در این رشته سهمی از بازار کار داشته باشند. اما از آنجا که تحصیل برنامه نویسی در ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا و  تحصیل در این کشور پایین است زبانزد عام و خاص می باشد. بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز بر این باورند که تمامی دانشگاه های ایتالیا در تمامی مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و با هزینه های پایین تحصیل امکان پذیر می باشد. در حالی که تعداد معدودی از دانشگاه های ایتالیا فرصت تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا به زبان انگلیسی را فراهم کرده اند که در ادامه برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور را جهت تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر معرفی خواهیم کرد.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا بسته به گرایش تحصیلی، مقطع و دانشگاه محل تحصیل (دولتی و یا خصوصی) می تواند متفاوت باشد. اما در نگاه اول می توان گفت تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر نسبت به دیگر کشور های اروپایی به صرفه می باشد. چرا که ممکن است هزینه تحصیل در ایتالیا برای رشته مهندسی کامپیوتر بین 1000 الی 5000 یورو در سال بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه های مورد نظر باشد. اما با کمی تحقیق و بررسی می توان گفت کشور های صنعتی و پیشرفته تر از ایتالیا وجود دارد که دانشجویان می توانند با همین هزینه در این کشور ها تحصیل کنند. شما عزیزان می توانید برای بررسی این موضوع در سایت موسسه ملک پور به تحصیل در نروژ، تحصیل در فرانسه، تحصیل در بلژیک، تحصیل در اتریش مراجعه فرمایید و اطلاعات کامل در این زمینه را به دست آورید.

بورسیه های تحصیلی ایتالیا در رشته مهندسی کامپیوتر

در کشور ایتالیا بورسیه ای وجود دارد که بیشتر دانشجویان، حتی دانشجویان بین المللی می توانند بر اساس اثبات شرایط مالی کم و بر حسب شایستگی از خدمات و کمک هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی در رشته کامپیوتر در ایتالیا نیز بهره مند شوند. علاوه بر آن برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر را دارند می توانند از بورسیه هایی که در سطح منطقه ای ارائه می شود برخوردار شوند. علاوه بر آن دانشجویانی که دارای روزمه تحصیلی قوی هستند می توانند از بورسیه های ایتالیا استفاده کنند. در ادامه چند مورد از بورسیه های تحصیلی ایتالیا در رشته مهندسی کامپیوتر را خدمت شما اعلام خواهیم کرد.

بورسیه دانشگاه بولونیا

 • مقطع کارشناسی
 • ارزش بورسیه به طور ناخالاص : 11000 یورو

شرایط مورد نیاز

 • متقاضیان باید زیر 30 سال باشند
 • نیاز به قبلوی در آزمون SAT می باشد.
 • فرم درخواست کمک هزینه تحصیلی را متقاضیان باید تکمیل نموده و به همراه مدارک خود به دانشگاه ارسال نمایند.
 • در نهایت افراد واجد شرایط از سمت دانشگاه اعلام می شود.

رشته معماری در ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل معماری در ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانبرشته معماری در ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

معرفی دانشگاه های مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

برخی از دانشگاه های مهندسی کامپیوتر در ایتالیا از رتبه و درجه علمی بالاتری برخوردار می باشند که در این قسمت به این دانشگاه ها خواهیم پرداخت. همچنین برای اطلاع از شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا مقاله نگارش شده را مطالعه کنید.

دانشگاه ساپینزا رم

این دانشگاه در سال 1303 در رم آغاز به کار کرد و به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی در اروپا شناخته شده می باشد و از حیث اعتبار و دارای رتبه در بین 200 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی QS و جز 84 دانشگاه برتر جهان در رشته کامیپوتر و مهندسی کامپیوتر می باشد. این دانشگاه رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. اما تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه بیشتر به زبان انگلیسی ارائه می گردد که رشته مهندسی کامپیوتر نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین دانشجویان در مقطع کارشناسی می بایست به زبان ایتالیایی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

دانشگاه پیزا

از دیگر دانشگاه های برتر ایتالیا در رشته کامپیوتر می توان به دانشگاه پیزا اشاره کرد که این دانشگاه از سال 1343 قدمت دارد و از همان سال شروع به فعالیت کرده است. جالب است بدانید گالیله، ریاضی دان و ستاره شناس معروف از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است. این دانشگاه در رتبه بندی QS در سال 2021 بین 120 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت و یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا در زمینه کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر می باشد. تحصیل در این دانشگاه در رشته مهندسی کامپیوتر در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد.

دانشگاه میلان

این دانشگاه همواره جز دانشگاه های برتر ایتالیا در رشته کامپیوتر به چشم می خورد. دانشگاه میلان نیز از قدمت و اعتبار بالایی برخودار است به طوری که از نظر قدمت می توان گفت این دانشگاه در سال 1924 آغاز به کار کرد. هم از حیث کیفیت آموزش و امکانات تحقیقاتی جز دانشگاه های برتر اروپا و ایتالیا می باشد. دانشگاه میلان نیز بیشتر رشته های تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی و در مقطع کارشناسی ارشد برخی از رشته ها را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهد.

گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا بسته به مقطع تحصیلی می تواند دارای زیر شاخه های متعددی باشد که بیشتر آنها از مقطع کارشناسی به بعد مشخص و معین می شود که در ادامه برخی گرایش های مهم جهت تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

 • مهندسی نرم افزار
 • علوم کامپیوتر
 • شبکه سازی
 • هوش مصنوعی
 • امنیت سایبری
 • امنیت اطلاعات
 • بیوانفورماتیک
 • پردازش ابری
 • رباتیک
 • مدیریت سیستم های اطلاعاتی

رشته هوش مصنوعی در ایتالیا

کشور ایتالیا را می توان به عنوان یکی از رهبران جهان در توسعه هوش مصنوعی دانست که متاسفانه در سال های اخیر رشته هوش مصنوعی در ایتالیا نسبت به در دیگر کشورهای اروپایی عقب ماند و بین 27 کشور اروپایی رتبه 23 را در حال حاضر به خود اختصاص داده است. با این حال رشته هوش مصنوعی در ایتالیا در سال 2021 توانست حدود 380 میلیون یورو به اقتصاد کشور ایتالیا کمک کند.

خوشبختانه تحصیل رشته هوش مصنوعی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد. اما یکی از شرایط تحصیل دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا و همینطور تحصیل رشته هوش مصنوعی در ایتالیا شرکت در آزمون ورودی است و تعداد دوره های برگزار شده در دانشگاه ها محدود می باشد. از نظر ساختار کلی در خصوص این رشته می توان گفت دانشجویان در سال اول مبانی علوم کامپیوتر، ریاضیات، فیزیک، آمار و علوم شناختی را تحصیل می کنند و در ادامه به طور خاص بر روی مواردی چون درک مبانی نظری و تکنیک های هوش مصنوعی تمرکز می کنند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته کامپیوتر و برنامه نویسی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که به عنوان دانشجو می توانند پس از اتمام تحصیلات خود جهت ورود به بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا به اداره مهاجرت به ایتالیا و یا کنسکولگری ایتالیا درخواست اقامت پس از تحصیل نمایند که در صورت تایید در ابتدا بتوانند مجوز اقامت موقت خود را به دست آورند و در مدت تعیین شده به دنبال شغل مرتبط به تحصیلات خود در بازار کار رشته کامپیوتر در ایتالیا باشند و در آن زمان بتوانند اقامت خود را به اقامت کاری نیز تبدیل نمایند. اما شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته کامپیوتر و برنامه نویسی عبارتند از:

 • فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر ایتالیایی
 • اثبات دریافت پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرما و دریافت حقوق مهندس کامپیوتر در ایتالیا که مدت آن حداقل به مدت 12 ماه باشد.
 • اثبات تمکن مالی و ارائه آدرس پستی در ایتالیا
 • ارائه بیمه نامه

اما در پایان باید مطرح کرد که اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا حداکثر 12 ماه می باشد. اما بنا به بررسی های به عمل آمده در خصوص نرخ بیکاری در کشور ایتالیا می توان گفت یافتن شغل مورد نظر و دریافت پیشنهاد کاری امری آسان تلقی نمی شود که در ادامه در خصوص شرایط کار و بازار کار رشته کامپیوتر در ایتالیا اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان قرار خواهیم داد.

تحصیل در رشته کامپیوتر در ایتالیا

بازار کار رشته کامپیوتر و برنامه نویسی در ایتالیا

توجه به جزئیات تقریبا در هر شغلی ضروری و پر اهمیت می باشد، به ویژه در زمینه مهندسی کامپیوتر که از این قاعده مستثنی نیست. متخصصان در رشته کامپیوتر جزئیات بسیاری را بررسی می کنند و قطعات متفاوتی مانند پردازنده ها و را آزمایش می کنند و یا اشکالات را در برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتری پیدا می کنند.

اما رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا می تواند از سازمانی به سازمان دیگر منجر به انجام کارهای متفاوت باشد و قطعا همین موضوع بر روی حقوق مهندس کامپیوتر در ایتالیا تاثیر گذار است. به همین جهت می توان گفت تمامی فارغ التحصیلان در این رشته می بایست دانش لازم در زمینه کامپیوتر را به صورت دقیق و کلی داشته باشند تا بتوانند بر اساس فرصت شغلی پیش آمده در بازار کار رشته کامپیوتر در ایتالیا نقش خود را ایفا کنند. اما در ادامه پیشنهاد می کنیم به نمودار نرخ بیکاری این کشور به جهت ورود به بازار کار رشته کامپیوتر در ایتالیا توجه نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

طبق این نمودار و بررسی آن با دیگر کشور هایی اروپایی که از هزینه تحصیل پایینی برخوردار می باشند، کشور هایی نظیر فرانسه، آلمان، اتریش، اسپانیا، نروژ، بلژیک و ... می توان گفت شرایط کاری در ایتالیا برای رشته مهندسی کامپیوتر نیز مساعد و در دسترس نمی باشد.

درآمد مهندس کامپیوتر در ایتالیا

در پایان باید گفت مهندسان کامپیوتر آینده نگر ممکن است بخواهند در مورد میانگین حقوق رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا مطلع شوند و حقوق سالانه افراد متخصص و ماهر در رشته خود و یا حتی متوسط درآمد مهندسان کامپیوتر را بررسی نمایند که در این بخش به این موضوع خواهیم پرداخت.

میانگین حقوق مهندس کامپیوتر در ایتالیا و درآمد مهندس کامپیوتر در ایتالیا 67.930 یورو در سال است که با احتساب آن می توان گفت حداکثر درآمد مهندس کامپیوتر در ایتالیا 84.305 و حداقل درآمد مهندس کامپیوتر در ایتالیا 47.503 یورو در سال است. به عبارتی میانگین درآمد آنان در ساعت حدود 32.66 یورو می باشد.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ مدت زمان تحصیل کارشناسی در رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا چه میزان است؟

حدود 3 الی 4 سال تحصیلی

✅ برترین دانشگاه های رشته کامپیوتر در ایتالیا کدامند؟

دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه پلی تکنیک تورین، دانشگاه ساپیتزا رم ، دانشگاه پیزا

✅ آیا کشور ایتالیا برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر مناسب است؟

پاسخ به این سوال از جنبه های مختلف نیاز به بررسی دارد اما قصد بررسی هزینه تحصیل، اعتبار مدرک دانشگاهی و شرایط کاری پس از تحصیل در میان باشد پیشنهاد ما کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان، اتریش، نروژ و بلژیک می باشد.

✅ نرخ بیکاری در ایتالیا بالا می باشد؟

بله با توجه به بررسی نمودار نرخ بیکاری در سال های اخیر می توان گقت نرخ بیکاری در ایتالیا بین 9 الی 10 درصد است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی رشته و شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا در مقاطع دانشگاهی در این کشور پرداختیم و پیرامون آن به در خصوص هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا و برترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر و شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل برنامه نویسی در ایتالیا موضوعاتی را به طور تخصصی بررسی کردیم و سعی داشتیم به نگارش آن و ارائه اطلاعات به همراهان همیشگی موسسه ملک پور شما را به بازار کار رشته کامپیوتر در ایتالیا و درآمد مهندس کامپیوتر در ایتالیا آشنا سازیم. لازم به ذکر است در این مقاله به مقایسه تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا و دیگر کشور های اروپایی نیز پرداختیم که بتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص تحصیل مهندسی کامپیوتر در کشور های اروپایی به دست آورید. همچنین باید مطرح کرد که این مقاله با راهنمایی از وکلای محلی به نگارش در آمده است. بنابراین در راستای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا با هر سوال و یا ابهامی روبرو شدید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سمر شیبانی
ایا بورسیه تحصیلی برای این رشته در ایتالیا وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله امکان اخذ بورسیه وجود دارد.
حنا
سلام و وقت بخیر. ممنون از مقاله خوبتون. من 35 سالمه و یک فرزند 4 ساله دارم. برای تحصیل در ایتالیا میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز سن شما برای اخذ ویزای ایتالیا ریسک دارد. بهتر دست برای کشورهایی مانند اتریش فنلاند سوئد و ... اقدام نمایید.
محمد مهدی
سلام وقت شما بخیر برای عزیزانی که قبل از 2018 دیپلم فنی و حرفه ای 11 ساله کامپیوتر گرفتن امکان تحصیل در این رشته در ایتالیا هست؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مدرک دیپلم متقاضیان تحصیل در این کشور باید 12 ساله باشد. شما می توانید برای دریافت دیپلم 12 ساله اقدام داشته باشید.
ماریا
سلام، من 37 سالم هست. آیا برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. این موضوع به مقطع تحصیلی مد نظر شما بستگی دارد. در صورتی که برای مقطع دکترا اقدام می فرمایید شانس خوبی خواهید داشت اما برای سایر مقاطع کمی ریسک خواهید داشت.
خلعتبری
سلام. من اگه تو دانشگاه های ایتالیا بیام کامپیوتر بخونم، بعدش شانس این رو دارم که برای کار به کانادا یا کشورهای دیگه مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد. شانس کاریابی در اتحادیه اروپا بیشتر است.
مینا
سلام من دیپلم فنی کامپیوتر دارم و 21 سالم هست. میتونم اونجا برای لیسانس اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که شرایط زبان مناسبی داشته باشید شانس دریافت پذیرش و ویزا از دانشگاه های این کشور را خواهید داشت.
حسام الدین فخری
سلام من ایلتس ۷ دارم و ارشد مهندسی IT. سابقه کار بیمه ای هم ۲ سال دارم. ایتالیایی رو هم دست و پا شکسته بلدم ولی میتونم در محیط یاد بگیرم سریع. به نظر شما می تونم برای کار در ایتالیا اقدام کنم یا ارشد مجدد بخونم و از این طریق اقدام کنم برای اقامت ایتالیا بعد از تحصیل؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشور ایتالیا بالاست شاید شانس کاریابی در این کشور به صورت مستقیم برای شما پایین باشد و در کشورهای دیگر شانس خیلی خوبی داشته باشید. ورود از طریق ویزای تحصیلی هم می تواند راهکاری برای قرار گرفتن در محیط باشد.
شیرین سلطانی
سلام آیا با کاردانی حسابداری میشه برای کارشناسی کامپیوتر درخواست داد و امکان دریافت بورسیه وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مدرک کاردانی همان دیپلم محسوب می‌شود و شما بایستی از ابتدا برای مقطع کارشناسی درخواست ویزا دهید.
فریبا
سلام روز بخیر من لیسانس‌ کامپیوتر دارم برای ارشد میخواستم ایتالیا اقدام کنم. حالا سوالم اینه با توجه به اینکه دانشگاه دوره لیسانس من آزاد بوده میتونم مدرکم رو معادل سازی کنم؟ یا توی دانشگاه های ایتالیا معتبر نمیدونن مدرک ما رو؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، شما نیازی به معادلسازی مدرک لیسانس خود نخواهید داشت و مورد تایید کشور ایتالیا می باشد.
آرتا
سلام من ۱۹ ساله هستم و دیپلم ریاضی دارم سطح زبانم خوبه اما هنوز مدرک ندارم میتونم با توجه به شرایطم برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در ایتالیا اقدام کنم ؟ حتما باید مدرک زبان هم ارائه بدم ؟ یا بدون مدرک زبان هم میتونم درخواست بدم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بدون مدرک زبان نیز امکان اقدام وجود دارد.
ریان
سلام وقتتون بخیر میشه بعد بعد از تحصیل تو ایتالیا توی سایر کشور های اروپایی کار پیدا کنیم و اقامت اونجارو بگیریم؟ ایتالیا عضو شنگن هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله شما می توانید بعد از تحصیل در سایر کشورهای اروپایی نیز امر کاریابی را انجام دهید و اقامت دریافت کنید. ضمناً ایتالیا عضو شنگن می باشد.
علی
سلام، من 37 سالم هست آیا شانس دارم ویزای تحصیلی ایتالیا رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مدرک تحصیلی شما ذکر نشده است. در صورتیکه مدرک کارشتاسی ارشد دارید برای مقطع دکتری شانس خواهید داشت.
خیراللهی
سلام من ۳۵ سالمه و مدرک لیسانس انسانی ندارم برای رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی میتونم اقدام کنم ؟ بورسیه هم میتونم بگیرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به شرایط سنیتان ریسک ویزا وجود دارد.
شیما
سلام برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر تو چه سطحی زبان کافیه ؟ هزینه تحصیل تو ایتالیا چجوریه میشه ۱۰۰ درصد بورس گرفت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل در مقطع کارشناسی آیلتس ۶ و کارشناسی ارشد آیلتس ۶ و نیم لازم است شرایط اخذ بورسیه نیز بایستی توسط آن کشور بررسی گردد.
کاوه
من 28ساله با لیسانس نرم افزار و ایلتس ۷ هستم میتونم برای دانشگاه های دولتی ایتالیا اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز
Mina
سلام خسته نباشید برای رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در مقطع کارشناسی آیا دانشگاهی در ایتالیا بورسیه میده؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان اقدام برای دانشگاه های متعددی وجود دارد ولی دریافت بورسیه به شرایط شما بستگی دارد.
ندا خاکسار
سلام با 21 سال سن و حدود 10 هزار یورو سرمایه با b1 انگلیسی شانس پذیرش در دانشگاه های ایتالیا رو دارم و میشه بورسیه دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
hamed
سلام، ایا بعد از تحصیل در ایتالیا امکان ماندن و گرفتن اقامت دائم و پاسپورت وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این امکان وجود دارد که شما ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید
مشاوره رایگان