رشته مهندسی شیمی در ایتالیا

بدون نظر

در حالت کلی نمی توان گفت دانشگاه های ایتالیا در مقایسه با همتایان خود در اروپای غربی از هزینه های کمتری برخوردار می باشد. در حالی که برخی از دانشگاه های این کشور از کیفیت آموزشی مطلوبی برخودار هستند. ایتالیا همواره در اروپای غربی یکی از کشور هایی است که به عنوان مهد فرهنگ و آموزش شناخته شده است. اما در این مقاله سعی داریم به شرایط تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا، بررسی هزینه تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در دانشگاه های مختلف، شرایط اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان مهندسی شیمی بپردازیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم.

لازم به ذکر است این مقاله با مشورت با وکلای محلی و تحقیق در سایت دانشگاه های ایتالیا به نگارش درآمده است. بنابراین امید است به مطالعه این مقاله بتوانید اطلاعات به روز در خصوص تحصیل مهندسی شیمی در ایتالیا را به دست آورید. اما چنانچه پس از مطالعه مقاله در راستای تحصیل در ایتالیا با سوال و یا ابهامی روبرو شدید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در پایان این مقاله سوال و نظرات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مارشته مهندسی شیمی در ایتالیا

شرایط تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا

مدرک مهندسی شیمی به نحوه پردازش فنی مواد، بالاخص مواد شیمیایی با استفاده از ریاضیات و علوم طبیعی می پردازد. در واقع مهندسان شیمی فرآیند های قابل اعتمادی را در تولید مواد پزشکی، مواد غذایی و دیگر تولید ها و حتی سایر زمینه های مهندسی تحلیل، بررسی و کشف می کنند. دانشکده های مهندسی، دانشجویان و متخصصان به این رشته را در زمینه مهندسی شیمی آماده می کند. از این رو برای ورود به رشته مهندسی شیمی دانشجویان می بایست در دروسی چون شیمی، فیزیک و ریاضی را در پایه 12 تحصیلی خود قوی بوده باشند تا بتوانند مدرک نهایی خود را با نمرات بالا کسب کنند و بر این اساس از دانشگاه ای مطرح ایتالیا اقدام به اخذ پذیرش نمایند. اما برای توضیح بیشتر در خصوص شرایط تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا و فرآیند پذیرش و همچنین معیار های انتخاب و سایر جزئیات برای تحصیل رشته مهندسی باید مطرح کرد که دانشجویان نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی، ایتالیایی حداقل در سطح B1، ارائه انگیزه نامه و ملزم به ارائه توصیه نامه دارند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در مقطع کارشناسی

برای تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در مقطع کارشناسی، دوره تحصیل به مدت 3 الی 4 سال می باشد و دانشجویان می توانند پس از کسب تجربه مربوط به رشته مهندسی شیمی و کسب درجات علمی به عنوان یک مهندس واجد شرایط وارد بازار کار شوند. برای تحصیل رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی در ایتالیا ارائه دیپلم 12 ساله ، مدرک زبان مبنی بر ارائه مهارت زبان و انگیزه نامه ضروری است.

عموما شرایط تحصیل در رشته های مهندسی در سال اول به این صورت است که دروس آنها مشترک می باشد و دانشجویان دروسی چون ریاضیات و علوم بنیادی مثل فیزیک، شیمی و ... را مطالعه می کنند. اما دانشجویان در سال دوم و سوم با دانش نظری از مفاهیم کلیدی مهندسی شیمی بهره مند می شوند. عمومیت رشته های تحصیلی در ایتالیا بالاخص مهندسی شیمی با آزمایش های علمی در آزمایشگاه ها و یادگیری های تئوری در کلاس های درس فراهم شده است.

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در ایتالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا در رشته مهندسی شیمی برای دانشجویان به طور تخصصی در خصوص چگونگی رفتار ماده های مختلف مطالعه و تحقیق می کنند و به بررسی واکنش های مواد شیمیایی و تحلیل آنتروپی مواد ها می پردازند و مانند دیگر دانشجویانی که در حال تحصیل مهندسی در ایتالیا هستند از ریاضیات برای محاسبات نیز استفاده می کنند. دانشجویان در این رشته می توانند طراحی راکتورها، مبدل های حرارتی و تجهیزات حمل و نقل مانند شیر و پمپ ها و حتی لوله ها را بیاموزند. حتی در این مقطع مهارت های کد نویسی و تحلیل و توسعه در زمینه مهندسی شیمی را آموزش خواهند دید و در پایان از این مهارت ها برای طراحی و بهینه سازی فرآیند های جدید و حتی کنترل فرآیند ها برای ایمنی و پایدار مواد و ... استفاده می کنند. اکثر دانشگاه های مطرح ایتالیا برای ورود به رشته های مهندسی به صورت گزینشی و به شکل قبولی در آزمون ورودی پذیرش نهایی را برای دانشجویان بین المللی را صادر می کند. از این رو برای تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در ایتالیا نیاز به ارائه مدرک کارشناسی در رشته شیمی، ارائه مدرک زبان انگلیسی، ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه و قبولی در آزمون وردی دانشگاه می باشد.

تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در دوره دکتری

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل رشته مهندسی شیمی در دوره دکتری تمایل دارند دوره تحصیلی خود را با دریافت بورسیه تحصیلی کامل آغاز کنند. متقاضیان و علاقه مندان به رشته مهندسی شیمی در ایتالیا باید دقت داشته باشند که بیشتر بورسیه ها جهت تحصیل دکترا در ایتالیا به صورت تحقیقی و پژوهشی می باشد و افراد باید بتوانند به عنوان دستیاران (research assistant) فعالیت نمایند. از این رو ارائه مدارکی چون مقالات بین المللی، ارائه مدرک زبان در حد آیلتس 7 و داشتن سوپروایرز و استاد راهنما بسیار الزامی و پر اهمیت است. دانشجویان باید به مدت 4 سال به طور تمام وقت در رشته مهندسی شیمی به صورت تحقیقی و پژوهشی فعالیت نمایند و در پایان با ارائه رساله و دفاع از آن بتوانند مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند.

بررسی هزینه تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در دانشگاه های مختلف

دانشگاه های دولتی ایتالیا، شهریه رشته مهندسی شیمی را بر اساس سطح مدرک و نوع برنامه انتخاب و تعیین می کنند، این در حالی است که دانشگاه های خصوصی ایتالیا این امکان را دارند که هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های خود را از سالی به سال دیگر تغییر دهند. اما به طور کلی برای بررسی هزینه تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در دانشگاه های مختلف می توان گفت سالانه حدود 3800 الی 15000 یورو در بین دانشگاه های دولتی و خصوصی متغییر است. هر چند دانشجویان در ایتالیا می توانند درخواست بورسیه تحصیلی نمایند و یا از سایر کمکهای مالی که توسط موسساتی که در آن تحصیل می کنند بهره مند شوند و هزینه تحصیل در ایتالیا را به این شکل پوشش دهند که در ادامه به بورسیه تحصیلی خواهیم پرداخت.

شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

این مقاله را از دست ندهید: شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

در این مقاله ما تمام جوانب شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه های تحصیلی ایتالیا برای رشته مهندسی شیمی

اغلب دانشگاه های ایتالیا فرصت هایی را برای داوطلبان و دانشجویان داخلی و بین المللی برای بهره مندی از کمک های مالی و بورسیه های تحصیلی فراهم کرده است. از این رو اکثرا دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی برای رشته مهندسی شیمی در ایتالیا که توسط دانشگاه های این کشور ارائه می شود، استفاده کنند. اما به طور کلی دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی ایتالیا شوند نگرانی پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند چرا که با مشاغل پاره وقت و کار نیمه وقت می توانند به راحتی هزینه تحصیل خود را پوشش دهند. در ادامه تعدادی از برجسته ترین بورسیه های تحصیلی ایتالیا، برای دانشجویان بین المللی را به شما همراهان و عزیزان معرفی خواهیم کرد.

 • بورسیه های دولتی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی مثل بورسیه استانی ایتالیا
 • بورسیه و کمک هزینه تحصیل دانشگاه بولونیا برای دانشجویان
 • بورسیه بوکونی
 • بورسیه بین المللی Politecnico di Torino
 • بورسیه تحصیلی Politecnico de Milano برای دانشجویان بین المللی

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای رشته مهندسی شیمی

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای رشته مهندسی شیمی و به طور کلی بهترین دانشگاه های رشته مهندسی شیمی در ایتالیا عبارتند از:

 • دانشگاه پلی تکنیک میلان: دانشگاه پلی تکنیک میلان یک دانشگاه دولتی می باشد که در سال 1863 تاسیس شد. جمعیت این دانشگاه در حال حاضر نزدیک 42000 نفر می باشد و برنامه های تحصیلی در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر در تخصص های مختلف ارائه می گردد.
 • دانشگاه پلی تکنیک تورین: دانشگاه پلی تکنیک تورین نیز یک دانشگاه دولتی است که سال تاسیس آن به 1859 باز می گردد. در این دانشگاه تمامی رشته های مهندسی نیز ارائه می شود. جمعیت این دانشگاه نیز حدود 34000 نفر است و بهترین رشته های ارائه شده در این دانشگاه، سه رشته: مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی نفت می باشد.
 • دانشگاه نایل فدریکو دوم: دانشگاه نایل فدریکو دوم از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در زمینه رشته های فنی مهندسی در ایتالیا است که از سال 1224 آغاز به کار کرده است. جمعیت این دانشگاه نیز حدود به 93000 نفر می رشد. همچنین این دانشگاه به عنوان پنجمین دانشگاه برتر در ایتالیا است و رشته های برتر در این دانشگاه عبارتند از مهنسی عمران، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک
 • دانشگاه ساپینزا روم: دانشگاه ساپینزا رم عمدتا کار های تحقیقاتی و پژوهشی در این دانشگاه انجام می شود. لازم به ذکر است این دانشگاه یک مرکز جدا برای مهندسی هوافضا در نظر گرفته است که دانشجویان منحصرا در این رشته بتوانند تحصیل کنند. به طور کلی تمامی رشته های فنی مهندسی و برنامه های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه می شود. سال تاسیس این دانشگاه نیز به 1303 باز می گردد.
 • دانشگاه پادوا: دانشگاه پادوا ایتالیا در سال 1222 به عنوان یک دانشگاه دولتی تاسیس شد و به عنوان پنچ دانشگاه قدیمی جهان که در ارائه برنامه های تحصیلی ممتاز بوده است شناخته شده می باشد. اما این دانشگاه عمدتا برنامه های تحصیلی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کند و بهترین برنامه های تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از: مهندسی سیستم های کنترل، مهندسی ریاضی و مهندسی محیط زیست
 • دانشگاه بولونیا: این دانشگاه به عنوان میراث فرهنگی و قدیمی ترین دانشگاه کشور ایتالیا است که از سال 1088 تاسیس شده است. جمعیت این دانشگاه حدود به 90000 نفر است و تقریبا تمامی برنامه های تحصیلی بالاخص رشته های مهندسی نیز در این دانشگاه ارائه می شود. رشته های پیشرفته در این دانشگاه عبارتند از: مهندسی عمران، مهندسی خودرو، مهندسی منابع زمین، مهندسی شیمی، مهندسی زیست پزشکی و ...

شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در دانشگاه پلی تکنیک میلان

بسیاری از دانشجویان بر اساس پتانسیل خود می توانند برای درخواست پذیرش رشته مهندسی شیمی در ایتالیا درخواست دهند اما بیشتر افرادی در این دانشگاه پذیرفته می شوند که برتری آنان نیز ثابت شود. اما از معیار های واجد شرایط بودن و شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در دانشگاه پلی تکنیک میلان عبارت است از:

 • ارائه مدرک تحصیلی متوسطه تا پایان سال دوازدهم
 • داشتن معدل بالا
 • موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی/ ایتالیا مبنی بر بررسی مهارت های زبان دانشجو
 • ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه

این موارد از شرایط اصلی پذیرش دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته مهندسی شیمی می باشد.

دانشجویان باید دقت داشته باشند که فرم درخواست را به موقع پر کنند و تمامی معیار های لازم و واجد شرایط بودن را برای فرآیند پذیرش در نظر بگیرند. چرا که پورتال دانشگاه برای پذیرش و درخواست در سراسر سال باز است اما متقاضیان می بایست تمامی جزئیات را در ماه آوریل و ماه می تکمیل کنند تا روند پذیرش بودن مشکل انجام شود.

رشته مهندسی شیمی در ایتالیا

شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در دانشگاه بولونیا

این دانشگاه به منظور حفط کیفیت محیط آموزشی خود، پذیرش در برنامه مهندسی شیمی را توسط فرآیند انتخابی بر اساس انگیزه، آمادگی دانشجو، توانایی های زبان و شرایط تحصیلی آنان ارزیابی و بررسی می کند. اما حداقل شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در دانشگاه بولونیا عبارت است از: داشتن مدرک تحصیلی معتبر که برای مقطع کارشناسی داشتن دیپلم 12 ساله و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی کفایت می کند. دانشجویان باید دقت داشته باشند که ارزیابی درخواست های پذیرش توسط هیئت مربوطه در دانشگاه بر اساس شرایط دانشجویان انجام می شود و به طور خاص و ویژه به نمرات آنان در دروس شیمی، فیزیک و ریاضی دقت خواهند کرد. ان دسته از متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی هستند نیز در ادامه ملزم به ارائه مدرک و اثبات تسلط به زبان انگلیسی و همچنان ارائه روزمه فردی دانشجویان هستند. لازم به ذکر است برای ورود به دانشگاه بولونیا در رشته مهندسی شیمی در حال حاضر نیاز به آزمون و اثبات مهارت زبان ایتالیایی نمی باشد.

شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در دانشگاه فدریکو دوم

برنامه تحصیلی مهندسی شیمی در دانشگاه فدریکو روم در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی تدریس می شود. بنابراین یکی از شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در دانشگاه فدریکو دوم ارائه مدرک زبان ایتالیایی برای اثبات تسلط به این زبان می باشد در ادامه برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک پایان دوره دبیرستان و ترجمه آن به زبان ایتالیایی می باشد همینطور دانشجویان برای درخواست پذیرش در رشته مهندسی شیمی در این دانشگاه باید در آزمون ورودی نیز شرکت کنند. برای بررسی مهلت درخواست متقاضیان و دانشجویان بین المللی می بایست به وب سایت رسمی دانشگاه نیز مراجعه نمایید. اگر شما همراهان گرامی، علاقه مند به دریافت اطلاعات در رابطه با تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان هستید، از طریق لینک، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

لیست گرایش های رشته مهندسی شیمی در ایتالیا

حداقل پنج الی شش موضوع تحصیلی در رشته مهندسی شیمی در ایتالیا وجود دارد که دانشجویان بین المللی نیز می توانند در دانشگاه های ایتالیا به تحصیل در رشته های مرتبط به شیمی بپردازند. برخی از این رشته ها بستر تحقیقاتی و زمینه پژوهشی را برای علاقه مندان در رشته شیمی فراهم کرده است که قطعا می تواند شرایط ایده آلی را برای آنان داشته باشد. در ادامه لیست گرایش های رشته شیمی در ایتالیا را خدمت شما همراهان معرفی خواهیم کرد.

 • مهندسی شیمی
 • مهندسی شیمی - بیوشیمی
 • مهندسی شیمی - فرآیند های بیوتکنولوژیکی
 • مهندسی شیمی - پایداری صنعتی
 • مهندسی شیمی - فرآیند های شیمیایی
 • مهندسی شیمی - مواد
 • مهندسی شیمی - مواد غذایی

شرایط اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان مهندسی شیمی

بیشتر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اروپا به فکر کشور هایی هستند که تحصیل آنان در دراز مدت مفید باشد و به عبارتی بتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در کشور مقصد حضور یابند و اقامت خود را به اقامت کاری و در ادامه به اقامت دائم و حتی شهروندی و دریافت پاسپورت ایتالیا تبدیل کنند. از این رو در نگاه اول بیشتر متقاضیان به انگلستان، آلمان،‌ فرانسه، سوئد و ... نگاه دارند. اما برخی از دانشجویان بین المللی به دلیل اعتبار تعدادی از دانشگاه های ایتالیا و بهره مندی از بورسیه های متعدد به بررسی شرایط اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان مهندسی شیمی نیز می پردازند. که در این بخش این موضوع را شرح خواهیم داد. به طور عموم فارغ التحصیلان رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی در ایتالیا می توانند به مدت 6 ماه و فارغ التحصیلان همین رشته در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به مدت 6 الی 12 ماه اقامت پس از تحصیل و به عبارتی اجازه کار پس از تحصیل دریافت کنند و در این مدت سعی کنند با دریافت پیشنهاد کاری از سمت یک کافرما و یا یک شرکت اقامت خود را به اقامت کاری موقت تغییر دهند. همینطور برای اخذ اجازه کار پس از تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیاز به permesso di Lavoro می باشد. همواره توصیه می شود که دانشجویان درک اولیه از زبان ایتالیا را داشته باشند تا شرایط کاریابی برای آنان تسهیل شود. حال به شرایط کار و بازار کار مهندسی شیمی در ایتالیا خواهیم پرداخت.

بازار کار رشته مهندسی شیمی چگونه است؟

رشته مهندسی شیمی و بازار کار این رشته مستقیما با صنعت و شرایط تولید در این کشور ارتباط مستقیم دارد. بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع می توان گفت شرایط کار رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در شرایط مطلوب و ایده آل قرار ندارد. با توجه به سوالات مکرر شما همراهان در خصوص اینکه بازار کار رشته مهندسی شیمی چگونه است؟ می توان به نرخ بیکاری در این کشور اشاره کرد که برای بررسی آن می توانید نمودار زیر را مشاهده کنید. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با کار پس از تحصیل در ایتالیا هستید، میتوانید به مطالعه این مقاله بپردازید.

نمودار نرخ بیکاری در ایتالیا

درآمد رشته مهندسی شیمی در ایتالیا

افرادی که به عنوان مهندس شیمی در ایتالیا کار می کنند معمولا 3000 الی 4000 یورو در ماه حقوق دریافت می کنند. در واقع کمترین دستمزد برای رشته مهندسی شیمی 1800 یورو و بالاترین دستمزد در همین رشته 62000 یورو در ماه اعلام شده است. بنابراین این میانگین حقوق به عوالملی چون تحصیلات، مهارت، تجربه، موقعیت مکانی و محل کار، جنسیت و .. نیز بستگی دارد. به طور معمول درآمد رشته مهندسی شیمی در ایتالیا برای یک مهندسی با تجربه کمتر از 2 سال حدود به 2000 یورو در ماه است در حالی که انتظار می رود مهندسی با تجربه بین 2 الی 5 سال نزدیک به 2700 الی 3000 یورو در ماه درآمد داشته باشد.

میانگین حقوق مهندس شیمی در ایتالیا بر اساس تجربه

نمودار حقوق رشته مهندسی شیمی در ایتالیا بر اساس تجربه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا تحصیل در رشته مهندسی شیمی در ایتالیا مناسب است؟

با توجه به وضعیت کار در کشور ایتالیا و نیاز به نیروی کار در رشته مهندسی شیمی و همینطور محدود بودن اقامت پس از تحصیل در این کشور پیشنهاد می شود که دیگر کشور های اروپایی چون آلمان، فرانسه، انگلیس، نروژ و ... را انتخاب کنید

✅ آیا در زمان تحصیلی در ایتالیا می توانیم درخواست ویزای همراه کنم؟

بله دانشجویان بین المللی پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می توانند با ارائه مدارک لازم اعم از تمکن مالی، مدارک هویتی و سند ازدواج درخواست همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال را در ایتالیا داشته باشند.

✅ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته مهندسی شیمی چه مدت است؟

فارغ التحصیلان رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی به مدت 6 ماه و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد به مدت 6 الی 12 ماه امکان دریافت اقامت پس از تحصیل را خواهند داشت.

✅ گرایش های مهندسی شیمی که در دانشگاه های ایتالیا تدریس می شوند کدامند؟

مهندسی شیمی، مهندسی شیمی - بیوشیمی، مهندسی شیمی و فرآیند های بیوتکنولوژیکی، مهندسی شیمی و پایداری صنعتی، مهندسی شیمی و فرآیند های شیمیایی، مهندسی شیمی و مواد، مهندسی شیمی و مواد غذایی

سخن پایانی

تعدادی از دانشگاه های ایتالیا به دلیل آنکه یک مقصد مقرون به صرفه برای تحصیل می باشد مورد بررسی تعدای از دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. از این رو در این مقاله به شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در برخی از دانشگاه ها چون دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه بولونیا و دانشگاه فدریکو دوم پرداختیم و بهترین دانشگاه های ایتالیا برای رشته مهندسی شیمی را به شما عزیزان معرفی کردیم و به بررسی هزینه تحصیل رشته مهندسی شیمی در ایتالیا در دانشگاه های مختلف پرداختیم و برخی از بورسیه های تحصیلی ایتالیا برای رشته مهندسی شیمی را معرفی کردیم و در پایان شرایط اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان مهندسی شیمی، بازار کار رشته مهندسی شیمی و درآمد رشته مهندسی شیمی در ایتالیا را تحلیل کردیم. امیدواریم با نگارش این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در راستای تحصیل مهندسی شیمی در کشور ایتالیا را به شما عزیزان داده باشیم. این مقاله به همیاری وکلای محلی و بررسی سایت های رسمی دانشگاه های ایتالیا گردآوری شده است. بنابراین در صورت بروز هر گونه سوال در خصوص تحصیل در ایتالیا می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید و در پایان مقاله سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در زمان مناسب دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان