رشته هنر در فرانسه

بدون نظر

کشور فرانسه یکی از 22 کشور شناخته شده در حوزه شنگن است که شما با داشتن اقامت این کشور به راحتی می توانید به سایر کشورهای شنگن بدون ویزا سفر کنید. هر شخص بسته به شرایط خود و با در نظر گرفتن قوانین مهاجرت به فرانسه می تواند برای دریافت اقامت این کشور اقدام کند. یکی از این مسیرها می تواند، روش تحصیلی باشد که در این مقاله به رشته هنر در فرانسه و همچنین معرفی بهترین دانشگاه های هنر در فرانسه خواهیم پرداخت. یکی از موضوعاتی که فرانسه به خاطر آن شهرت دارد، وجود گالری ها، موزه های هنری متعدد و جاذبه های هنری بی پایانی است که در این کشور یافت می شود. بنابراین رشته هنر در فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و مردم این کشور به هنر دوستی و هنر پروری معروف هستند. با بررسی ریشه هنر در فرانسه شما می توانید ببینید که چگونه رشته های مختلف هنری در کشور فرانسه ظهور کرده اند و موفق به متمایز شدن از دیگر کشورها در سراسر جهان شده است. برای آشنایی با تحصیل رشته هنر در فرانسه، دانشگاه هایجزء، رشته انیمیشن در فرانسه و دیگر موضوعات مرتبط با تحصیل رشته هنر در فرانسه، با ادامه مقاله با ما همراه باشید. نکته قابل توجه اینکه شما عزیزان می توانید بصورت رایگان شرایط اولیه خود را برای کشور فرانسه و دیگر کشورهای تاپ در جهان در صورت تماس با موسسه ملک پور، بررسی کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

رشته هنر در فرانسه

شرایط تحصیل هنر در فرانسه

اکنون با بررسی شرایط تحصیل هنر در فرانسه، بیشتر با رشته هنر در فرانسه و اهمیت این رشته آشنا خواهیم شد. کشور فرانسه به عنوان یکی از کشورهای شناخته شده در تعیین استانداردهای بین المللی در زمینه هنر می باشد و مکان مناسبی برای متقاضیان جهت مطالعه رشته هنر است. به خصوص با نگاهی به تاریخ چند صد ساله و سنت عمیق و غنی در رشته هنر به راحتی می توان به این مسئله پی برد. تحصیل هنر در فرانسه برای آن دسته از دانشجویانی که به دنبال ایجاد شغل در آینده هستند و علاقه بسیاری به رشته هنر دارند، فرانسه می تواند خانه برخی از خاص ترین جاذبه های هنری باشد. دانشجویان بین المللی می توانند با بهره مندی از گالری ها و موزه های موجود بهترین تجربه تحصیل در فرانسه داشته باشند. با توجه به اینکه فرانسه نقش بسیار مهمی در توسعه هنر داشته است و این اهمیت در فرهنگ فرانسه و قدمت هزاران ساله آن به وضوح پیداست، می توانید تحصیل این رشته را از مدارس این کشور آغاز کنید. علاوه بر این، فرانسه کیفیت عالی آموزش عالی در مقاطع بالا در دانشگاه را نه تنها به دانشجویان داخلی خود، بلکه برای تمامی دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های هنر فرانسه را دارند، نیز ارائه می دهد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

تحصیل کارشناسی هنر در فرانسه

تحصیل کارشناسی هنر در فرانسه با کیفیت بالا و بهترین امکانات نه تنها در دسترس دانشجویان داخلی و شهروندان این کشور است؛ بلکه دانشجویان بین المللی نیز در صورت علاقه به تحصیل رشته هنر در فرانسه می توانند از همان امکانات بهره مند شوند. دوره های تحصیل کارشناسی هنر در فرانسه عموما سه تا چهار سال به طول می انجامد و شما پس از گذراندن تحصیل کارشناسی در فرانسه می توانید وارد دوره ارشد شوید.

تحصیل کارشناسی ارشد هنر در فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد هنر در فرانسه، بسته به رشته و میزان فشرده بودن دوره عموما 2 سال تحصیل تمام وقت زمان می برد. بسته به شاخه هنری که قصد تحصیل در آن را دارید، دوره هایی چون هنرهای نمایشی، موسیقی شناسی، ارتباطات تصویری، تاریخ هنر، باستان شناسی، هنرهای گرافیک، فیلم های انیمیشن، نوآوری اجتماعی و غیره را مطالعه می کنید. رشته هنر در فرانسه در مقاطع بالاتر نیز برای علاقه مندان به دریافت تخصص امکان پذیر است.

تحصیل هنر در فرانسه در مقطع دکتری

برای تحصیل هنر در فرانسه در مقطع دکتری مدت زمان سه تا پنج ساله را باید در نظر داشته باشید. رشته هنر در فرانسه در مقاطع بالا و به ویژه دکتری می تواند در زمینه های تاریخ هنر، گرافیک کامپیوتری، طراحی، مبانی طراحی، عکاسی و دیگر موضوعات مربوطه را در خود جای دهد. عزیزانی که قصد تحصیل در رشته هنر را دارند یا باید سطح زبان انگلیسی بالایی داشته باشند و یا برای ورود به دانشگاه های دولتی تسلط خوبی به زبان فرانسوی داشته باشند.

رنکینگ دانشگاه های هنر فرانسه

تحصیل هنر در فرانسه نه تنها یک تجربه آموزشی عالی و با کیفیت را فراهم می کند، بلکه باعث ایجاد چشم اندازهای قوی بین المللی پس از فارغ التحصیلی برای متقاضیان می شود.امکان تحصیل در مدارس با کیفیت بالا و دانشگاه های فرانسه عالی رتبه نیز دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل به این کشور اقتصادی جذب می کند. در جدول زیر رنکینگ دانشگاه های هنر فرانسه را می توانید مشاهده کنید.

 

اسم دانشگاه

رتبه بندی

Sorbonne Universite

83

Aix-Marseille University

180

Université Paris Cité Paris

130

The American University of Paris

253

École Normale Supérieure de Lyon

130

université grenoble alpes

317

 

رشته حقوق در فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: رشته حقوق در فرانسه

در این مقاله ما شرایط رشته حقوق در فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

بهترین دانشگاه های هنر فرانسه

میزان اهمیتی که یک کشور برای علم و هنر قائل است، در سطح و کیفیت امکانات ارائه شده در مدارس و دانشگاه های آن دیده می شود. رشته هنر در فرانسه نیز جزء رشته های پرطرفدار است که می توانید با ورود به بهترین دانشگاه های هنر فرانسه به کسب دانش تئوری و عملی دست پیدا کنید. شما می توانید در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به تحصیل در رشته هنر در فرانسه بپردازید. در ادامه برخی از دانشگاه های فرانسه را بررسی خواهیم کرد.

رشته هنر در دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن یک دانشگاه بین‌رشته‌ای، در سطح جهانی و تحقیقات فشرده و جزء دانشگاه هایی در زمینه ارائه برنامه های آموزشی در رشته هنر در فرانسه می باشد. تحصیل در رشته هنر در دانشگاه سوربن که در مرکز پاریس قرار دارد، می تواند یک تجربه عالی برای دانشجویان بین المللی باشد؛ چرا که در دهه های اخیر یکی از رقابتی ترین دانشگاه ها در زمینه های هنر، زبان، ادبیات و علوم انسانی است. این دانشگاه دارای دانشکده هنر و علوم انسانی می باشد که هر سال هزاران دانشجوی بین المللی را جذب می کند. شما برای پذیرش از این دانشگاه نیازمند به ارائه:

 • آخرین مدرک تحصیلی ( در صورت اقدام برای مقطع لیسانس، ارائه مدرک دیپلم 12 ساله)
 • ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی در سطح حداقل 6/ فرانسوی در سطح حدقل b2
 • ارائه توصیه نامه
 • ارائه یک یا دو انگیزه نامه قوی

رشته های هنر دانشگاه سوربن فرانسه

تحصیل در هر یک از رشته های هنر دانشگاه سوربن فرانسه بسته به علاقه و استعداد هر شخص امکان پذیر است. در صورتی که قصد تحصیل برای رشته هنر در فرانسه در دوره لیسانس را داشته باشید در کمترین زمان 3 سال مشغول به تحصیل خواهید بود. شما می توانید در رشته های مورد علاقه خود چون عکاسی، گرافیک، طراحی، موسیقی و ... به تحصیل بپردازید.

رشته هنر در دانشگاه پاریس

رشته هنر در دانشگاه پاریس یکی از چندین طیف گسترده ای از رشته ها ی ارائه شده در این دانشگاه است. در این دانشگاه شما نه تنها در رشته های هنری بلکه در زمینه های زبان، ادبیات، پزشکی، داروسازی و پرستاری نیز می توانید به تحصیل بپردازید. متقاضیان رشته هنر در فرانسه با داشتن دیپلم 12 ساله، مدرک زبان انگلیسی در سطح حداقل 6 در صورت تمایل به تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، می توانند برای پذیرش از دانشگاه پاریس در خواست دهند.

رشته هنر در دانشگاه École Normale Superieure

هدف Ecole normale supérieure جذب دانش‌آموزان با استعداد و با پروفایل‌های متنوع، از سراسر جهان و از همه رشته‌ها است. علاقه مندان به رشته هنر در دانشگاه École Normale Superieure باید بدانند که برای دانشجویان بین المللی آزمون ورودی گزینش بین المللی در نظر گرفته شده است که پیشینه ای در زمینه هنر و علوم انسانی یا علوم دارند. همچنین شرایط سنی برای این دانشگاه مهم بوده و بهتر است به هنگام اقدام برای رشته هنر در فرانسه، زیر 26 سال باشید.

رشته هنر در دانشگاه Aix-Marseille

دانشگاه Aix-Marseille یکی از بزرگترین دانشگاه های بین رشته ای فرانسوی زبان،با 80.000 دانشجو و بیش از 8000 پرسنل در پنج پردیس است. تحصیل در رشته هنر در دانشگاه Aix-Marseille به دلیل درخشش مراکز تحقیقاتی و تنوع گسترده مدارک دانشگاهی و ملی و شهرت بین المللی قوی می تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان برای تحصیل باشد. رشته هنر در فرانسه و به خصوص در این دانشگاه در دانشکده هنر، ادبیات، زبان و علوم انسانی شامل بخش های:

 • علوم هنر
 • موسیقی
 • علوم موسیقی
 • سینما
 • سمعی و بصری
 • تئاتر
 • میانجیگری فرهنگی

 تحصیل در رشته هنر در فرانسه

رشته هنر در دانشگاه گابلینز فرانسه

رشته هنر در دانشگاه گابلینز فرانسه، در مقاطع مختلف برنامه های آموزشی مربوط به خود را دارد که دانشجویان می توانند در زمینه انیمیشن، طراحی گرافیک/طراحی حرکت، عکاسی، طراحی وب و موبایل، ارتباطات چاپی و چند رسانه ای، بازی های ویدیویی و صوتی و تصویری برای تحصیل به این دانشگاه ورود کنند. جهت ورود به رشته هنر در فرانسه و به ویژه این دانشگاه آخرین مدرک تحصیلی خود، دو توصیه نامه قوی، مدرک زبان انگلیسی و انگیزه نامه مورد نیاز است.

هزینه تحصیل رشته هنر در فرانسه

کشور فرانسه همانند آلمان، اسپانیا و اتریش دارای نظام آموزش رایگان، مدارس و دانشگاه های دولتی می باشد. هزینه تحصیل رشته هنر در فرانسه، با توجه به وجود برخی از بهترین مدارس دولتی هنر در فرانسه نیازی به پرداخت شهریه های بالا نیست. این هزینه برای رشته هنر در فرانسه، معمولاً برای دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا به جهت تحصیل به فرانسه می آیند، حدود 170 یورو (202 دلار) در سال برای مدرک لیسانس می باشد. همچنین هزینه تحصیل رشته هنر در فرانسه برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 240 یورو (286 دلار) در سال می باشد. در حالی که دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل دکترا در فرانسه هستند، سالانه حدود 380 یورو (454 دلار) شهریه پرداخت می کنند. منتها این هزینه در دانشگاه های خصوصی و بین المللی خارج از اتحادیه مبالغی متفاوت می باشد و از 8000 هزار یورو در سال تا 13 هزار یورو بسته به دانشگاه و حتی بیشتر متغیر است.

تحصیل رایگان هنر در فرانسه

جالب است بدانید که، تحصیل هنر در فرانسه برای دانشجویان داخلی کشور فرانسه بخاطر وجود نظام آموزشی رایگان، نیازی به پرداخت شهریه نیست و تحصیل رایگان در فرانسه ممکن خواهد بود و دانشجویان بین المللی نیز در صورت داشتن مدرک زبان فرانسوی در سطح بالا، ارائه آخرین مدرک تحصیلی و همچنین معدل بالا و رزومه علمی خوب می توانند برای دانشگاه های دولتی فرانسه درخواست دهند. بنابراین اگر شما هم علاقه به تحصیل رایگان هنر در فرانسه را دارید می توانید با گذراندن برخی دوره های زبان در این کشور و ارتقا سطح زبان فرانسوی خود وارد دانشگاه های دولتی این کشور شوید. نکته قابل توجه در خصوص تحصیل در رشته هنر در فرانسه وجود شرط سنی است و در صورت بالا بودن سن شما، شانس پذیرش عملا نخواهید داشت. 

بورسیه هنر فرانسه

متقاضیان زیادی از سراسر جهان به دنبال اخذ بورسیه هنر فرانسه و یا بطور کلی دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه هستند. طبیعتا بخاطر وجود دانشگاه های رایگان و عدم نیاز به پرداخت شهریه شما هزینه های بالایی برای ثبت نام و خرید کتاب و ... نخواهید داشت. اخذ بورسیه هنر فرانسه با توجه به ظرفیت بورسیه های ارائه شده و همچنین شرایط خاص و ویژه دانشجویان خواهد بود. خوب است بدانید که بورسیه های ارائه شده برای رشته هنر در فرانسه در مقطع لیسانس بسیار کم بوده و برای دانشجویان بین المللی نیز عموما ارائه نمی شود. اکثر بورسیه های ارائه شده در مقطع دکتری می باشد و متقاضیانی که مدرک زبان بالا، مقالات متعدد، پورتفولیو قوی و ... دارند، می توانند مدارک خود را به جهت بررسی برای دانشگاه مد نظر ارسال کنند. با توجه به تعداد محدود بورسیه هنر فرانسه، یکی از بورسیه های ارائه شده ENS de Lyon به مبلغ 1000 یورو در ماه برای دانشجویان ممتاز می باشد. علاقه مندان به رشته های هنری، علوم انسانی و اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای این بورس تحصیلی درخواست دهند.

رشته های هنر در فرانسه

رشته های هنر در فرانسه در دانشگاه های عالی رتبه و با امکانات بالای آموزشی به جهت آموزش و پرورش استعدادهای مختلف، در برنامه های متعدد ارائه می شود. با توجه به گستردگی رشته های هنری، علاقه مندان به هر شاخه ای از هنر می توانند، در بهترین دانشگاه های فرانسه به تحصیل بپردازند. چنانچه شما علاقه مند به پیشرفت و تحصیل رایگان در رشته گرافیک در فرانسه، تاریخ هنر، انمیشن و طراحی، رشته عکاسی در فرانسه، رشته طراحی لباس در فرانسه و دیگر شاخه های هنری هستید، باید بدانید که فرانسه به میزانی که برای دانشجویان داخلی خود کیفیت آموزشی ارائه می دهد، به همان اندازه نیز امکانات در دسترس دانشجویان بین المللی قرار می هد. در ادامه با رشته های هنری ارائه شده در فرانسه آشنا خواهیم شد.

رشته تاریخ هنر در فرانسه

هر شخص بسته به شاخه هنری مورد علاقه خود می تواند وارد رشته هنر در فرانسه شود و تا مقاطع بالاتر به تحصیل بپردازد. رشته تاریخ هنر در فرانسه به بررسی و مطالعه سیر تکامل هنر در طول تاریخ از فرهنگ‌ها، دیدگاه‌ها و بخش‌های مختلف جهان می پردازد. دانشجویان رشته تاریخ هنر در فرانسه به مطالعه عمیق و انتقادی فرهنگ بصری و مادی از دوره باستان تا مدرن می پردازند و آموزش می بینند که چگونه آثار هنری را تفسیر کنند، متون نظری اصلی را بخوانند و روابط بین فرهنگ بصری و جامعه را کشف کنند.

رشته انیمیشن در فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای موفق در زمینه سینما و همچنین تولیدکننده بسیار فعال در عرصه سریال و فیلم های انیمیشن است. قطعا شهرت انیماتورهای فرانسوی در سراسر جهان و وجود برخی از بهترین استودیوهای انیمیشن در پاریس، بسیاری از جوانان را به ورود در رشته انیمیشن در فرانسه علاقه مند کرده است. مدرک لیسانس در رشته انیمیشن در فرانسه دانشجویان را برای صنایع انیمیشن سازی بازی و فیلم آماده می کند. این دوره یک برنامه تحصیلی شامل دوره های طراحی فیگور، جلوه های بصری، تکنیک های انیمیشن، طراحی در عمل، فرهنگ های صفحه نمایش و غیره است.

رشته گرافیک در فرانسه

از دیگر شاخه های رشته هنر در فرانسه که طرفداران بسیاری نیز دارد؛ رشته گرافیک در فرانسه است و تمرکز این رشته بر استفاده از هنر، متن و چیدمان برای ایجاد تصاویر بصری جالب و قابل توجه است. همچنین فارغ التحصیلان رشته گرافیک در فرانسه سالانه حقوقی بین 15 هزار یورو تا 50 هزار یورو دارند که شامل خانه، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد.

رشته عکاسی در فرانسه

رشته هنر در فرانسه دارای شاخه های متعددی است. دانشجویانی که قصد تبدیل شدن به عکاسان حرفه ای و کار در کمپانی ها و پروژه های بزرگ را دارند، می توانند با تحصیل در رشته عکاسی در فرانسه به تخصص در این حرفه برسند. هدف از این رشته یادگیری در مورد تکنیک های عکاسی دیجیتال و آنالوگ، ترکیب بندی و پردازش تصویر و ... می باشد.

 

بازار کار رشته هنر در فرانسه

خیلی از متقاضیان کشور فرانسه برای مهاجرت به مسئله نرخ بیکاری دقت نمی کنند. بازار کار رشته هنر در فرانسه، در مقایسه با نرخ بیکاری کل کشور، شرایط مطلوبی دارد. بنابراین یکی از نکات بسیار مهم در زمینه مهاجرت پرداختن به درصد نرخ بیکاری آن کشور است. بر اساس آخرین آمار از شرایط بازار کار در کشور فرانسه از سال 2015 شرایط رو به بهبودی پیدا کرد، اما همچنان درصد بیکاری در این کشور در مقایسه با کشورهایی چون آلمان، مجارستان و انگلستان همچنان بالا می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در فرانسه

 

درآمد رشته هنر و آرتیست در فرانسه

از سوالات مهمی که ذهن همه را در بحث مهاجرت و تغییر مکان و شرایط زندگی، درگیر می کند، مسئله درآمد است. اینکه درآمد رشته هنر و آرتیست در فرانسه به چه میزان می باشد، بسته به اینکه در چه شاخه ای تخصص دارید و چند سال تجربه دارید تغییر می کند. شخصی که به عنوان یک هنرمند از رشته هنر در فرانسه فارغ التحصیل شده است، معمولاً حدود 38.800 یورو در سال درآمد دارد. این دستمزد سالیانه از 17.900 یورو (کمترین) تا 61.700 یورو (بالاترین) متغیر است. قابل توجه است که حقوق سالیانه در کشورهای اروپایی به میزان تجربه شخص در سال های بعدی افزایش پیدا می کند.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته هنر

شما نیز ممکن است جزء عزیزانی باشد که بپرسید شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه در رشته هنر به چه صورت است؟ آیا پس از تحصیل در رشته هنر در فرانسه اقامت دائم دریافت می کنید؟ در خصوص اخذ اقامت باید بدانید که دوره های تحصیلی، اقامت کوتاه مدت هستند و شما بعد از تحصیل با ورود به بازار کار می توانید ویزای خود را از دانشجویی به کاری تغییر دهید. در کشور های اروپایی و فرانسه به طور نرمال بعد از گذشت 5 سال کار و پرداخت بیمه و مالیات خود همچون سایر شهروندان می توانید اقامت دائم و پاسپورت فرانسه را به دست آورید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا زبان تحصیل رشته هنر در فرانسه فقط به زبان فرانسوی می باشد؟

اگر قصد تحصیل رایگان در رشته هنر در فرانسه را دارید، این رشته به زبان فرانسوی در دانشگاه های دولتی ارائه می شود.

✅ آیا با تحصیل رشته هنر در فرانسه می توان درآمد بالایی داشت؟

درآمد رشته های هنری بطور معمول از 17.900 یورو در سال است که با افزایش تجربه، میزان حقوق نیز افزایش می یابد.

✅ آیا رشته های هنر در دانشگاه گابلینز فرانسه ارائه می شود؟

بله، دانشگاه گابلینز فرانسه یکی از دانشگاه های عالی رتبه در زمینه ارائه برنامه های آموزشی در رشته های هنر است.

✅ شرایط تحصیل در دانشگاه های جزء به چه صورت است؟

برای تحصیل رایگان در فرانسه باید مدرک زبان فرانسوی در سطح حداقل B2 را داشته و معدل بالایی داشته باشید.

سخن پایانی

فرانسه به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی در سطح جهانی، با داشتن دانشگاه های عالی، بسیاری از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل به خود جذب می کند. در این مقاله سعی بر ارائه اطلاعاتی در زمینه رشته هنر در فرانسه، بهترین دانشگاه های هنر فرانسه، دانشگاه هایجزء، تحصیل رایگان هنر در فرانسه و رشته های هنری پرداخته شد، تا دید بهتری نسبت به این رشته داشته باشید. تحصیل در رشته هنر در فرانسه در دوره لیسانس نهایت چهارساله، در دوره فوق لیسانس دو ساله و در مقطع دکتری سه تا پنج ساله است. همچنین رشته هنر در فرانسه به زبان فرانسوی در دانشگاه های دولتی آن رایگان می باشد و شما می توانید در رشته انیمیشن در فرانسه، رشته تاریخ هنر در فرانسه، رشته گرافیک در فرانسه و دیگر شاخه ها به تحصیل بپردازید. همانطور که می دانید بورسیه هنر فرانسه در مقاطع بالا ارائه می شود و تعداد آن بسیار محدود می باشد. قابل ذکر است که شما با بهره مندی از تماس رایگان موسسه ملک پور می توانید شرایط خود را برای تحصیل در فرانسه و حتی دیگر کشورها، مورد بررسی قرار دهید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان