تحصیل رشته حقوق در فرانسه - بازار کار رشته حقوق

8 نظر

تحصیل رشته حقوق در فرانسه به دلیل تشابه قوانین حقوق ایران و فرانسه، مورد توجه متقاضیان بوده و خواندن رشته حقوق در فرانسه طرفداران زیادی دارد. کشور فرانسه از آن جهت برای دانشجویان کشور محبوبی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی مانند دانشجویان فرانسوی فراهم نموده است و دانشجویان برای تحصیل رشته حقوق در فرانسه با پرداخت هزینه ای کمتر از 1000 یورو امکان تحصیل در این کشور فوق العاده را خواهند داشت. اما باید بدانید که تحصیل رایگان و یا با هزینه بسیار ناچیز فرانسه، در صورتی امکان پذیر است که به زبان فرانسوی در حد b2 مسلط باشید.  برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل و بازار کار رشته حقوق فرانسه و یا مهاجرت با مدرک حقوق با موسسه ملک پور تماس گرفته و به روزترین اطلاعات را به صورت کاملاً رایگان از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید. مقاله رشته حقوق در فرانسه، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین و گرداوری شده و تقدیم حضورتان می شود.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه مجانی 


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

رشته حقوق در فرانسه

شرایط تحصیل رشته حقوق در فرانسه

شرایط تحصیل رشته حقوق در فرانسه ممکن است بسته به سطح تحصیلی مورد و همچنین نوع دانشگاه و برنامه تحصیلی متفاوت باشد. اما به طور کلی، برای ورود به برنامه‌های تحصیلی حقوق در فرانسه، برخی از شرایط عمومی که معمولاً در نظر گرفته می‌شوند، عبارتند از:

 • مهارت در زبان فرانسه: زبان فرانسه به‌عنوان زبان تدریس در دانشگاه‌های فرانسه استفاده می‌شود، بنابراین مهارت در این زبان بسیار مهم است. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است آزمون‌هایی برای اثبات سطح زبان فرانسه (مانند DELF یا DALF) را از داوطلبان بخواهند که برای تحصیل تسلط داشتن در حد b2 لازم است.
 • مدارک تحصیلی قبلی مرتبط: برای ورود به برنامه‌های لیسانس حقوق، دانشگاه‌های فرانسه ممکن است از داوطلبان خواسته شود که دارای مدرک پایه (به عنوان مثال مدرک دیپلم لیسانس) باشند. برای کارشناسی ارشد یا دکترا، داشتن مدارک تحصیلی مرتبط با حوزه حقوق یا رشته مشابه نیز مورد نیاز است.
 • مصاحبه و یا آزمون ورودی: برخی از دانشگاه‌ها از داوطلبان میخواهند تا در آزمون ورودی شرکت کنند یا در مصاحبه شرکت کنند تا مهارت‌ها و توانایی‌های خود را نشان دهند.
 • سایر مدارک: ارائه مدارکی چون توصیه‌ نامه، رزومه، و مدارک مرتبط با تجربیات کاری یا آموزشی نیز لازم است همراه نامه درخواست ارائه شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد کمک هزینه مسکن در فرانسه 


شرایط تحصیل کارشناسی حقوق در فرانسه

اولین دوره برای تحصیل حقوق در فرانسه، کارشناسی می باشد که برای ورود به این دوره، تسلط و دارا بودن مهارت زبان فرانسوی با ارائه مدرک B1، دیپلم 12 ساله، ریزنمرات دبیرستان، رزومه تحصیلی مناسب ضروری است. دانشجویان این دوره به مدت سه سال می توانند مدرک گرفته و دانشگاه های متعددی اقدام به اخذ دانشجو در این دوره می نمایند. زبان تحصیل لیسانس رشته حقوق، فرانسه و انگلیسی هست.

تحصیل حقوق در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

طول این دوره تحصیلی در فرانسه، 2 سال است و دارا بودن سند زبان آیلتس حداقل 6 و C-یک فرانسه جزء شرایط اصلی می باشد. برای تحصیل کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه های فرانسه، افراد ابتدا باید موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده باشند. زبان آموزش نیز انگلیسی و فرانسوی می باشد. از مزایای منحصربه فرد تحصیل کارشناسی ارشد رشته حقوق فرانسه، می توان به انواع بورسیه های تحصیلی در دسترس اشاره نمود. لیست رشته های ارشد حقوق در فرانسه به صورت زیر می باشد:

 • حقوق عمومی (Droit public)
 • حقوق خصوصی (Droit privé)
 • حقوق تجارت (Droit des affaires)
 • حقوق بین‌الملل (Droit international)
 • حقوق کیفری (Droit pénal)
 • حقوق کار (Droit du travail)
 • حقوق خانواده و وارثی (Droit de la famille et des successions)
 • حقوق مدنی (Droit civil)
 • حقوق مالیاتی (Droit fiscal)
 • حقوق معاهده‌ها و موافقت‌نامه‌ها (Droit des traités et conventions)
 • حقوق بشر (Droit de l'homme)
 • حقوق محیط زیست (Droit de l'environnement)
 • حقوق تکنولوژی و اطلاعات (Droit de la technologie et de l'information)
 • حقوق بین‌الملل انسانی (Droit international humanitaire)
 • حقوق رفاه اجتماعی (Droit de la sécurité sociale)

 

ویدئو موسسه MIE در مورد دوره زبان در کالج فرانسه


تحصیل دکترا حقوق در فرانسه

تحصیل در بالاترین سطح و دوره آموزشی رشته پرطرفداری همچون حقوق آن هم در کشور فرانسه، رویا و هدف بسیاری از علاقه مندان به این رشته می باشد. برای تحصیل در دکترا یا همان PHD ، 3 سال می باشد. میانگین شهریه برای تحصیل دکترای حقوق فرانسه، 391 دلار در سال است. اخذ مدرک کارشناسی ارشد، ریزنمرات خوب و مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و C1 فرانسه، از شرایط ورود به مقطع تحصیل دکترا در فرانسه برای رشته حقوق می باشد.

مدارک پذیرش رشته حقوق در فرانسه برای تحصیل

از بین رشته های علوم انسانی رشته حقوق جزو پر طرفدارترین رشته ها محسوب می شود. کشور فرانسه نیز در حوزه رشته های علوم انسانی بسیار قوی و کارآمد عمل کرده است و نظام حقوقی فرانسه نیز شبیه ایران است و همین مسئله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را مورد توجه متقاضیان قرار می دهد. بنابراین تحصیل رشته حقوق در فرانسه بین رشته های علوم انسانی از اهمیت خاصی برخوردار است. کشور فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپاست و نظام عالی آموزشی در آن و امکان تحصیل رایگان در این کشور، فرانسه را به یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی تبدیل کرده است. شرایط اپلای رشته حقوق در فرانسه متقاضی به این شرح است؛ متقاضی باید دیپلم 12 ساله داشته باشد و مدرک زبان فرانسوی تا سطح A2 کسب کرده باشد. ریز نمرات تحصیلی فرد متقاضی نیز مورد نیاز است. تمامی مدارک باید به زبان فرانسوی باشد و به تأیید سفارت فرانسه در ایران برسد. پس از تأیید مدارک و تطبیق آن ها با اصل مدارک و ترجمه آن می توان آن ها را به دانشگاه ارائه داد. مدارک مورد نیاز و شرایط اپلای رشته حقوق در فرانسه؛

 

ارائه فرم های تکمیل شده دانشگاه

ترجمه مدارک تحصیلی فرد متقاضی به زبان فرانسوی

ارائه انگیزه نامه

ارائه توصیه نامه از اساتید

ارائه گواهی تأیید تز ارائه ارائه شده توسط رییس دانشگاه و اساتید مربوطه

ارائه مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه

رزومه کاری مرتبط با رشته حقوق

ارائه مدارک هویتی مثل پاسپورت و شناسنامه به همراه ترجمه مدارک

دو قطعه عکس

 

هزینه تحصیل حقوق در فرانسه

تحصیل حقوق در فرانسه با دارا بودن شرایطی رخ می دهد که یکی از مهم ترین این شرایط، توانایی پرداخت شهریه می باشد. تحصیل در فرانسه مقرون به صرفه است اما رایگان نیست. راه هایی برای کاهش و یا رایگان کردن هزینه تحصیل در کشور فرانسه وجود دارد که مهم ترین آن، استفاده از بورسیه های تحصیلی در این حوزه می باشد. راه دیگر، انتخاب روش تحصیل به زبان فرانسوی است که در این صورت نیز شهریه بسیار ارزانی را برای تحصیل در رشته حقوق دانشگاه های فرانسه می پردازید و هزینه تحصیل از 12000 یورو به 3800 یورو در سال افزایش می یابد.در کنار این هزینه باید هزینه های مربوط به زندگی دانشجویی که شامل اسکان، حمل و نقل، غذا پوشاک و خرید کتاب های آموزشی می شود را هم برای تحصیل حقوق در فرانسه، حساب کرد.

هزینه زندگی در فرانسه

کشور فرانسه جزو کشورهای ارزان اروپایی برای زندگی محسوب می شود. هزینه زندگی در فرانسه به طور میانگین بین 7 تا 10 هزار یورو سالانه تخمین زده شده است که البته در برخی شهرهای این کشور این مبلغ کمتر نیز می شود. هزینه های زندگی در فرانسه برای دانشجویان حدود 8 هزار یورو محاسبه شده است که شامل؛ اجاره مسکن و خورد و خوراک و هزینه های رفت و آمد و اینترنت و سایر هزینه های جانبی می شود. نکته قابل توجه برای دانشجویان متأهل و دارای فرزند این است که دولت فرانسه برای فرزندان دانشجویان این کشور شرایط تحصیل رایگان را فراهم نموده است. به طور کلی هزینه تحصیل رشته حقوق در فرانسه و هزینه های زندگی یک شخص در فرانسه به سبک زندگی او و شهر محل تحصیل نیز بستگی دارد. برای مثال هزینه های زندگی در شهری مثل پاریس بیشتر از شهرهای دیگر و حومه است. 

 هزینه ها

 مبلغ

 هزینه ها

 مبلغ

یک وعده غذا

 13 یورو

باشگاه بدنسازی

36.27 یورو

بطری آب معدنی

 2.61 یورو

 بلیط سینما

 10 یوو

بلیط حمل و نقل عمومی

 1.40 یورو

هزینه تاکسی

3 الی 4 یورو

بنزین 1 لیتر

4.79 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر

661.03 یورو

شیر 1 لیتری

0.94 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه حومه شهر

520.19 یورو

برنج سفید 1 کیلوگرم

1.64 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه

1298 یورو

پنیر محلی 1 کیلوگرم

15.09 یورو

یک دست لباس سبک

32.45 یورو

 

بورسیه رشته حقوق در فرانسه

یکی از مزایای تحصیل حقوق در فرانسه را علاوه بر اعتبار بالای علمی آموزش این رشته، باید در وجود انواع بورسیه های تحصیلی در فرانسه، دانست. بورسیه رشته حقوق در فرانسه، هزینه های تحصیل این رشته را صفر می کند و یا تا حدودی از آن می کاهد. شرایطی که منجر به اخذ بورسیه رشته حقوق فرانسه می شود، شامل تسلط به زبان فرانسه، اخذ معدل و نمرات ممتاز، دارا بودن فعالیت های علمی و پژوهشی و... می باشد. مهم ترین موارد و شرایط بورسیه رشته حقوق حقوق در فرانسه را در لیست ذیل مطالعه کنید.

بورسیه ایفل فرانسه

مبلغ این بورسیه که توسط وزرات خارجه فرانسه ارائه می شود، 1180 یورو در ماه در دوره کارشناسی ارشد و 1400 یورو متعلق به دانشجویان دکترا می باشد. شروط سن اخذ این بورس برای افراد زیر 28 ساله خواهد بود.

بورسیه اراسموس

این بورسیه تحصیلی نیز شامل دانشجویان کارشناسی ارشد حقوق فرانسه می شود که افراد موفق به اخذ آن، ماهانه تا 1000 یورو از هزینه های تحصیل و زندگیشان را پوشش خواهد داد. دارا بودن سن زیر 30 سال برای اخذ این بورسیه تحصیلی، ضروری است.

بهترین دانشگاه حقوق فرانسه

فرانسه یکی از قطب های تحصیلی رشته حقوق در سراسر دنیا به شمار می رود. بهترین دانشگاه های فرانسه و صاحب نام در سراسر جهان، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته حقوق می کنند که سرآمد آنان را باید دانشگاه های زیر است:

 • دانشگاه پاریس یک پانتئون Sorbonne
 • دانشگاه Queen Mary  – پاریس
 • دانشگاه پاریس دو – پانتئون Assas
 • دانشگاه SCIENCES PO
 • دانشگاه استرازبورگ
 • دانشگاه Jean Moulin
 • دانشگاه کاتولیک لیون
 • دانشگاه HEAD
 • دانشگاه تولوز

معیار انتخاب این دانشگاه ها تحت عنوان بهترین دانشگاه های حقوق فرانسه را می توان در رنکینگ جهانی آنها، افتخارات کسب شده، دوره های آموزشی در بالاترین استانداردهای جهانی و اساتید برجسته دید.

رشته حقوق دانشگاه سوربن فرانسه

این دانشگاه در شهر پاریس قرار دارد و رشته حقوق را به زبان انگلیسی و فرانسوی آموزش میدهد. هزینه تحصیل حقوق در فرانسه برای این دانشگاه به طور متوسط، 6,000 یورو می باشد. دانشکده حقوق دانشگاه سوربن بصورت مستقل عمل می کند. از شرایط پذیرش دانشگاه سوربن می توان به ارائه مدرک زبان آیلتس 6 وC1  برای زبان فرانسوی می باشد. رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه های جهان، 29 می باشد.

تحصیل حقوق در دانشگاه استراسبورگ

دانشگاه استراسبورگ فرانسه یکی دیگر از بسترهای مناسب تحصیل حقوق در فرانسه می باشد. این دانشگاه که لقب دومین دانشگاه بین المللی فرانسه را به یدک می کشد، برای پذیرش دانشجوی حقوق، مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6، زبان فرانسه در سطح C1، مدرک دیپلم 12 ساله و ریزنمرات دبیرستان را جهت ورود کارشناسی حقوق این دانشگاه با رتبه جهانی 83، طلب می نماید.

تحصیل حقوق در دانشگاه پانتئون آسا

این دانشگاه در پایتخت کشور فرانسه یعنی شهر پاریس قرار دارد. علاقه مندان به ورود در کارشناسی ارشد حقوق، قادر به انتخاب این دانشگاه می باشند. زبان تدریس برای دانشجویان، انگلیسی بوده پس طبیعی است که ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 از شرایط اخذ پذیرش دانشگاه پانتئون آسا به شمار رود. شهریه تحصیل حقوق در دانشگاه پانتئون آسا به طور میانگن، 12000 یورو می باشد و در حال حاضر در بین بهترین دانشگاه های جهان، رتبه 531 را دارد.

تحصیل حقوق در دانشگاه SCIENCES PO

دانشگاه بسیار مشهور SCIENCES PO در بین علاقه مندان به رشته های حقوق و علوم سیاسی برای پذیرش دانشجو، شرایطی همچون دارا بودن مدرک تافل با نمره 100 و آیلتس 7 را قرار داده است. ریزنمرات و دارا بودن دیپلم 12 ساله برای تحصیل رشته حقوق در این دانشگاه از واجبات است. افرادی که توانایی پرداخت شهریه 24000 یورویی را دارند قادر به تحصیل در رشته حقوق این دانشگاه خواهند بود. رتبه این دانشگاه براساس شاخص رتبه بندی معتبر QS، 50 می باشد.

تحصیل حقوق در دانشگاه لیون

تحصیل حقوق در فرانسه از طرفداران بیشماری برخوردار می باشد. این رشته در کارشناسی دانشگاه لیون با عنوان LL.M نیز برسر زبانها افتاده است. علاقه مندان به دو گرایش رشته حقوق بین الملل در فرانسه و حقوق تجارت قادر به انتخاب این دانشگاه برای تحصیل می باشند. تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در دانشگاه لیون با رتبه 201، پیش می رود. مدرک آیلتس 6.5 و فرانسوی C1 در کنار شهریه 8000 یورویی برای ورود به این دانشگاه ضروری می باشد.

گرایش های رشته حقوق در فرانسه

یکی از دلایل محبوبیت تحصیل رشته حقوق در فرانسه، ارائه گرایش های مختلف این رشته در دانشگاه های مشهور فرانسه می باشد. افراد در طیف گسترده ای از علاقه مندی به حوزه ها و زیرمجموعه های مختلف رشته حقوق، می توانند دانشگاه های فرانسه را انتخاب نمایند. برای آشنایی شما عزیزان و انتخاب بهتر، لیستی از گرایش های مختلف رشته حقوق در فرانسه را تهیه و در ادامه ذکر نموده ایم:

 • حقوق تجارت
 • حقوق بین الملل
 • حقوق اساسی
 • حقوق مربوط به املاک
 • رویه مدنی
 • قانون و فناوری
 • حقوق کیفری
 • حقوق انرژی
 • حقوق مالکیت معنوی
 • حقوق بشر بین الملل اروپا
 • دیپلماسی حقوق بشر
 • حقوق تجارت و سرمایه گذاری

رشته حقوق بین الملل در فرانسه

رشته حقوق بین‌الملل در فرانسه، به عنوان یک حوزه تخصصی از حقوق، به مطالعه و تحلیل قوانین، مقررات، و قواعد حقوقی که بین اعضای جامعه بین‌المللی یا بین دولت‌ها تعیین می‌شود می‌پردازد. این رشته به بررسی مسائل حقوقی مربوط به همکاری‌ها و تعاملات بین‌المللی، قراردادهای بین‌المللی، حقوق بشر بین‌المللی، حقوق بشردوستانه، حقوق بشر موضوعی، حقوق جنگ و صلح، حقوق دریاها، و سایر موضوعات مرتبط پرداخته می‌شود.

شرایط اقامت پس از تحصیل حقوق در فرانسه

شرایط اقامت پس از تحصیل رشته حقوق در فرانسه، به این گونه پیش می رود که پس از پایان رساندن تحصیلات خود، باید به دنبال شغل متناسب با رشته شان باشند. در صورت یافتن شغل و اخذ قرارداد با کارفرمای فرانسوی، اقامت کاری به مدت پنج سال به این دسته از افراد داده می شود. بسیار مهم است که در این مدت، متقاضیان اقدام به پرداخت مرتب مالیات و بیمه خود کنند و در این صورت است که می توان خوش بین به اخذ اقامت دائم فرانسه باشند. در واقع فارغ التحصیلان رشته حقوق در صورتی که تسلط کافی به زبان فرانسوی داشته و به فعالیت مستمر خود در این کشور ادامه دهند، بعد از ۵ سال موفق به اخذ تابعیت و پاسپورت فرانسه نیز خواهند شد.

بازار کار رشته حقوق در فرانسه

با توجه به دانشگاه های معتبر کشور فرانسه و نیاز این کشور به گرایش های همچون قضاوت و وکالت، جای هیچ نگرانی برای فارغ التحصیلان رشته حقوق نبوده چراکه آنها چه در کشور فرانسه و چه در کشور دیگری، با مدرک معتبر و دانشی که از دانشگاه های معتبر فرانسه کسب نموده اند، خیلی راحت شغل مناسب خود را پیدا خواهند کرد. قطعاً سطح بالای علمی دانشگاه های حقوق فرانسه، راه های شکوفایی و رشد را برای فارغ التحصیلان این رشته در هر جای دنیا باز خواهد کرد. درآمد ایده آل و شغل های مناسبی که برای رشته حقوق در فرانسه و دیگر کشورهای دنیا وجود دارد، نشان از بازار کار مناسب این رشته برای برای فارغ التحصیلان دانشگاه های فرانسه می باشد.

مشاغل حوزه رشته حقوق در فرانسه

افراد پس از فارغ التحصیلی در رشته حقوق فرانسه،، از بازار کار مناسبی در این کشور برخوردار می شوند. حقوقدانانی که از دانشگاههای فرانسه فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند یکی از شغل های مشاور، بازرس رسمی مالیاتی، مجری حقوقی، مشاور پذیره نویس بیمه، مدیر صندوق سرمایه گذاری، مدرس آموزش عالی، مسئول گمرک و مدیر خدمات کشوری، به فعالیت بپردازند.

درامد رشته حقوق در فرانسه

دانشجویان دارای مدرک حقوق در فرانسه از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار می شوند. میزان دریافتی این افراد با توجه به تخصص و میزان تجربه آنها مشخص می گردد. گرایش تحصیلی آنان نیز در تعیین دریافتی فارغ التحصیلان رشته حقوق، تاثیرگذار است. به طور میانگین متخصصان این رشته در سال حقوقی به شرح زیر را دریافت خواهند کرد:

 • حقوق وکیلان: 45000 الی 75000 یورو در سال
 • وکیل کارآموز: 45000 الی 57000 یورو در سال
 • مشاور حقوقی: 224580 الی 44810 یورو در سال
 • استاد حقوق(دستیار): 59500 الی 113995 یورو در سال

سوالات متداول

✔️ بهترین گرایش حقوق برای مهاجرت، چه رشته است؟

بهترین گرایش حقوق برای مهاجرت، رشته حقوق بین الملل می باشد.

✔️ آیا بورسیه تحصیلی رشته حقوق در فرانسه وجود دارد؟

بله در کشور فرانسه امکان دریافت بورسیه تحصیلی رشته حقوق وجود دارد.

✔️ بهترین دانشگاه حقوق فرانسه کدام دانشگاه است؟

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حقوق، دانشگاه سورن فرانسه می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه و شرایط اپلای رشته حقوق برای کشور فرانسه به طور مفصل بررسی شد. همان طور که در این مقاله مطالعه کردید کشور فرانسه یکی از معدود کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان رشته حقوق در فرانسه را برای شهروندان و دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. تحصیل در دانشگاه هایی که به زبان فرانسوی آموزش داده می شوند رایگان و دانشگاه های خصوصی نیز تحصیل به زبان انگلیسی است. در دانشگاه های این کشور بورسیه های تحصیلی متفاوتی برای دانشجویان واجد شرایط در نظر گرفته می شود. تحصیل رشته حقوق در فرانسه در یکی از بهترین دانشکده های حقوق اروپا یعنی دانشکده حقوق دانشگاه سوربن برای متقاضیان امکان پذیر است. اگر شما متقاضی تحصیل رشته حقوق در اروپا هستید، بی شک فرانسه یکی از بهترین انتخاب های شما می تواند تلقی شود. کشورهای دیگری مانند انگلستان و اتریش نیز امکان تحصیل در این رشته را در بهترین دانشگاه ها برای شما فراهم می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و بازار کار رشته حقوق فرانسه و سایر کشورهای اروپایی شما می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره کاملاً رایگان از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در انتهای همین مقاله بنویسید تا به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Nasim hoseini
درود بر شما ،، من متولد شانزدهم اسفند سال هزار و سیصد و شصت و شش هستم . پزشک عمومی هستم فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد تهران ، در تاریخ بیست و ششم مهر سال نود و شش فارغ التحصیل شدم . طرح در مناطق محروم و سابقه ی کاری در این مناطق رو دارم. الان برای آزمون تخصص آماده میشم . و در صورت قبولی حداقل چهار سال باید در ایران دوره ی تخصص رو بگذرونم. و حالا سوال من اینه که بعد از این دوره من میتونم برای شروع تحصیل در رشته ی حقوق در یکی از دانشگاههای فرانسه اقدام کنم؟ و اینکه من پزشک هستم و دیپلم رشته ی تجربی دارم و سن،، محدودیتی برای من ایجاد میکنه؟ می‌خوام اگر امکان شروع تحصیل حقوق در دانشگاه سوربن برام ممکنه ،، از اردیبهشت با شما شروع کنم برای پیگیری اخذ پذیرش و طی مسیر و آموزش زبان فرانسه و مدرک آیتلس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب رامی فرانسه جزء کشورهایی می باشد که روی سن و گپ تحصیلی حساس است. و شما شانس چندانی برای اخذ ویزا ندارید. بهترین مسیر برای شما ویزای معادلسازی آلمان می باشد
مرتضی محمدی
سلام بنده ۱۹ سالمه معدل ۱۹.۲۰ ایلس ۸ دارای توصیه نامه استاد و انگیزه نامه قوی میخواستم برای دانشگاه های امریکا در رشته حقوق فول فاند بگیرم چون سرمایه زیادی در دسترس ندارم چطور میتونم اقدام کنم و اینکه میتونم خارج از دانشگاه کار کنم و درس بخونم ممنون میشم پاسخ بدین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای گرفتن بوسیه باید استاد راهنما و سوپروایزر داشته باشید و با دانشگاه هایی که دست دارید مستقیم وارد مکاتبع بشید و رزومه تان را برای شان بفرستید.
الهه میری
با سلام خدمت شما من 32 سالمه و سال 99 کارشناسی حقوق بامعدل 18.5، و در حال حاضر کارآموز وکالت هستم، آیا میتونم درخواست اپلای به دانشگاه سلبن فرانسه بدم؟ یا امکان بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق دارم؟ و تا چه سنی میتونم اقدام کنم؟ ممنون بابت راهنمایتون 🙏
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز رشته شما باید مورد قبول و تایید فرانسه باشد اگر برای رشته حقوق تجارت بین الملل یا مشابه آن اقدام نمایید احتمال پذیرش تان بالاست. اطلاعات دقیق تر هم در سایت خود دانشگاه هست. موفق باشید.
safiye
سلام خسته نباشید، برای بورسیه مقطع لیسانس چه دانشگاهای در فرانسه هست و آیا شرط سن دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست عزیز، شما با داشتن مدرک زبان فرانسوی امکان تحصیل رایگان در فرانسه را خواهید داشت و شرط سن برای دریافت ویزا مهم است.
فرهاد زلفی امیرآباد
نحوه ثبت نام رو میخواستم بدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
حمید نبی زاده
سلام وقتتون بخیر من سال اخر دبیرستان دوتا از درسام رو تجدید شدم مشکلی برای پذیرش ایجاد میکنه ایا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. ریزنمرات شما باید برای پذیرش به دانشگاه ها ارسال شود و معدل کل و ریزنمرات شما میتواند تاثیرگذار باشد.
Mina
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم اگر کارشناسی حقوق اجتماعی در ایران خونده باشیم میتونم ارشد همین رشته رو در انگلیس بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که شرایط سنی و سطح زبان مناسب داشته باشید میتوانید برای تحصیل در رشته های مرتبط و یا همین گرایش اقدام داشته باشید.
بهرام
سلام روزتون بخیر آیا برای کار رشته حقوق وکالت در فرانسه با پروانه وکالت ایران ممکن است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر بایستی مدرک شما معادلسازی گردد.
مشاوره رایگان