تحصیل روانشناسی در فرانسه

بدون نظر

شرایط تحصیل روانشناسی در فرانسه و همچنین ضوابط و قوانین تحصیل روانشناسی در فرانسه در مقاطع مختلف در این مقاله از دید علمی بررسی می گردد. آیا تحصیل در رشته روانشناسی در فرانسه منجر به اخذ اقامت فرانسه می گردد؟ آیا تحصیل روانشناسی در فرانسه مستلزم اخذ مدرک زبان فرانسوی می باشد؟ بازار کار روانشناسی در فرانسه به چه ترتیب می باشد؟ پاسخ این سوال ها و سوال های بسیاری از این قبیل در این مقاله داده می شود. فرانسه یکی از کشورهایی است که در اروپا همچنان شرایط تحصیل رایگان را پابرجا نگه داشته است. هزینه های پایین تحصیل و زندگی در فرانسه یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد این کشور را برای تحصیل روانشناسی فرانسه انتخاب می کنند. تمامی اطلاعات موجود در این نوشتار بر پایه مشاوره با وکلای محلی فرانسوی و همچنین بررسی سایت های معتبر جمع آوری و تدوین شده اند، شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین موسسه مشاوره ای mie ارتباط گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

رشته روانشناسی در فرانسه

درباره رشته روانشناسی در فرانسه

روانشناسی یکی از رشته های تحصیلی می باشد که به دانشجویان آموزش می دهد چگونه با روان انسان ها ارتباط برقرار کنند. با توجه به شرایط زندگی موجود در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و همچنین در حال توسعه، افراد با مشکلات روحی و روانی زیادی دست و پنجه نرم می کنند و این موضوع روز به روز به اهمیت رشته روانشناسی می افزاید. دانشجویانی که تمایل به مهاجرت از طرق تحصیل رشته روانشناسی دارند، با توجه به پیشینه خیلی خوب کشور فرانسه در رشته های مرتبط با علوم انسانی و همچنین امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی، می توانند کشور فرانسه را مدنظر قرار دهند. در ادامه شرایط کامل تحصیل رشته روانشناسی در فرانسه بررسی می گردد. از طریق مقاله سایت می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص تحصیل در فرانسه به دست آورید.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در فرانسه

 

شرایط تحصیل روانشناسی در فرانسه

تحصیل در فرانسه و به خصوص تحصیل روانشناسی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط امکان پذیر می باشد. همان گونه که به آن اشاره ای کوتاه شد، فرانسه از جمله معدود کشورهای اروپایی محسوب می شود که همچنان شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی خود را فراهم نگه داشته است. به این منظور دانشجویان می بایست دارای مدرک زبان فرانسوی حداقل B2 باشند. در صورتی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی داشته باشید نیز این امکان وجود دارد. با ارائه مدرک آیلتس مورد نیاز آن رشته و مقطع تحصیلی می توانید جهت دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنید. شرایط مقاطع تحصیلی متفاوت در ادامه بررسی خواهد شد. از آن جا که روانشناسان می بایست با اقشار مختلف جامعه و عموم مردم ارتباط برقرار کنند بنابراین تسلط به زبان فرانسوی برای متقاضیان تحصیل روانشناسی در فرانسه بسیار الزامی می باشد. بنابراین تحصیل روانشناسی به فرانسوی پیشنهاد می شود.

تحصیل روانشناسی در فرانسه در مقطع کارشناسی

قدم اول در تحصیلات دانشگاهی تحصیل کارشناسی در فرانسه می باشد. شما جهت تبدیل شدن به یک متخصص و کارشناس در زمینه علمی مورد علاقه تان می بایست مفاهیم پایه و اصول آن تخصص را فرا بگیرید. رشته روانشناسی در فرانسه نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما در قدم اول می بایست یک پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه فرانسوی در رشته روانشناسی به دست آورید. اگر هدف شما تحصیل روانشناسی به زبان انگلیسی باشد، می بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6 را ارائه کنید. اگر هدف تحصیل روانشناسی به فرانسوی باشد طبیعی است که باید مدرک زبان فرانسوی حداقل B2 را ارائه دهید. طول دوره تحصیلی در این مقطع 3 الی 4 سال تحصیلی می باشد. امکان کار در کنار تحصیل به مدت محدود 10 الی 12 ساعت در هفته وجود دارد.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی در فرانسه

در صورت موفقیت در مقطع کارشناسی، و دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و بالاتر شما می توانید در دانشگاه های فرانسه درخواست اخذ پذیرش بنمایید. همچنین امکان تحصیل رایگان در این مقطع وجود دارد. جهت شرکت در مقطع ارشد روانشناسی در فرانسه شما باید تسلط بالایی به زبان فرانسوی داشته باشید. حداقل مدرک زبان در این مقطع B2 و در برخی حالات C1 حداقل مدرک زبان مورد نیاز می باشد. مدت آموزش روانشناسی برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه نیز 2 سال می باشد. دانشگاه های مختلفی در فرانسه این مقطع را در برنامه های تحصیلی خود دارند. همچنین امکان کار دانشجویی در این مقطع برای دانشجویان بین المللی به مدت 20 ساعت در یک هفته وجود دارد.

تحصیل دکتری روانشناسی در فرانسه

وقتی تاریخچه روانشناسی در فرانسه را مطالعه می کنیم، متوجه می شویم که بسیاری از افراد شاخص در زمینه روانشناسی در کشورمان فارع التحصیل دانشگاه های برتر کشور فرانسه هستند. دانشجویان جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری رشته روانشناسی فرانسه باید مسیری متفاوت در مقایسه با کارشناسی و ارشد روانشناسی در فرانسه را طی کنند. زیرا در این مقطع شما می بایست یک استاد راهنما پیدا کرده و با وی ارتباط برقرار کنید. این شخص رزومه شما و طرح تحقیقاتی شما را بررسی کرده و در صورت تایید، به شما اجازه تحصیل در مقطع دکتری رشته روانشناسی در فرانسه داده می شود. اکثر برنامه های درسی دکتری رشته روانشناسی فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می شوند. بنابراین تسلط به زبان فرانسوی یک امر بسیار مهم می باشد.

رشته اقتصاد در فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: رشته اقتصاد در فرانسه

در این مقاله ما مربوط به تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل روانشناسی در فرانسه

همان گونه که در قسمت های قبل این نوشتار به آن اشاره شد، دانشگاه های دولتی فرانسه تحصیل به زبان فرانسوی را به صورت تقریباً رایگان برای دانشجویان فرانسوی و هم چنین دانشجویان بین المللی ارائه می کند. هزینه خیلی کمی از دانشجویان جهت خدمات دانشگاهی در این صورت دریافت می شود. در صورتی که دانشجویان تمایل به تحصیل روانشناسی به فرانسوی نداشته باشند می توانند تحصیل خود را به زبان انگلیسی و در دانشگاه های خصوصی فرانسه انجام دهند. در این صورت آن ها می بایست شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. شهریه دانشگاه های مختلف جهت تحصیل روانشناسی فرانسه در دانشگاه های خصوصی از ترمی 7 هزار یورو شروع و تا ترمی 18 هزار یورو نیز افزایش می یابد. با مطالعه مقاله سایت می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه تحصیل در فرانسه به دست آورید.

بورسیه های تحصیلی روانشناسی فرانسه

به توجه به این که بسیاری از دانشگاه های فرانسه به ویژه دانشگاه های دولتی از تحصیل رایگان در فرانسه حمایت می کنند بنابراین تعداد بورسیه تحصیلی و شمول آن ها معمولاً کم می باشد. بیش تر بورسیه های تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند ارشد روانشناسی در فرانسه و همچنین دکتری ارائه می شوند. در بعضی از حالات برخی سازمان های دولتی مانند وزارت کشور در این کشور و هم چنین سازمان های فرهنگی مربوط به حمایت از زبان فرانسوی تعدادی بورسیه محدود معرفی می کنند. مانند بورسیه ایفل، کمک هزینه درسی بنیاد گرنوبل، بورسیه ای ان اس و بسیاری بورسیه های تحصیلی فرانسه دیگر از جمله این کمک هزینه ها می باشند. با توجه به این که بسیاری از کشورهای آفریقایی به زبان فرانسوی تسلط کامل و همچنین روابط دیپلماتیک خیلی خوب با فرانسه دارند اکثر این بورسیه ها به دانشجویان قاره آفریقا تعلق می گیرد.

بهترین دانشگاه های روانشناسی فرانسه

پس از بررسی مقاطع مختلف و شرایط اولیه تحصیل روانشناسی در فرانسه می بایست دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در فرانسه دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارند که دارای تنوع بالا در ارائه برنامه های درسی در زمینه علوم انسانی و روان شناختی می باشند. در ادامه تعدادی از دانشگاه های برتر فرانسه در زمینه روانشناسی معرفی شده اند:

رشته روانشناسی در دانشگاه آمریکایی پاریس

یکی از معتبرترین دانشگاه ها در زمینه تحصیل در رشته روانشناسی دانشگاه آمریکایی پاریس می باشد. این دانشگاه با توجه به کیفیت و کمیت فارغ التحصیلان آن دارای اثر قوی در تاریخچه روانشناسی در فرانسه می باشد. جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه شما می بایست دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6.5 باشید. یکی از معروف ترین زمینه های تحصیلی در این دانشگاه رشته های مرتبط با روانشناسی بالینی می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه از سالی 12 هزار یورو آغاز می شود.

رشته روانشناسی در دانشگاه بوردو

دانشگاه بوردو که واقع در شهر زیبای بوردو می باشد یکی از 5 دانشگاه بزگ فرانسه محسوب می شود. بیش تر برنامه های تحصیلی و به ویژه روانشناسی در این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می شوند. همین موضوع موقعیت بازار کار روانشناسی در فرانسه و همچنین درآمد روانشانس در فرانسه را به گونه ای تضمین می کند. شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی در بخش های قبل بیان شد.

رشته روانشناسی در دانشگاه پاریس

دانشگاه پاریس یکی بزرگ ترین دانشگاه های این شهر می باشد. این دانشگاه سالانه تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی و اروپایی را پذیرا است. جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه با توجه به زبان برنامه تحصیلی ارائه شده می بایست مدرک زبان ارائه گردد. در صورتی که روانشناسی فرانسه به زبان فرانسوی مورد نظر باشد مدرک زبان فرانسوی B2 و در صورت تحصیل به زبان انگلیسی ارائه حداقل آیلتس 6 مورد نیاز می باشد. جهت اخذ پذیرش در این دانشگاه می بایست با دانشکده مرتبط با علوم انسانی آن ارتباط گرفته و مدارک لازم را ارسال کنید.

گرایش های رشته روانشناسی در فرانسه

یکی از گرایش های رشته روانشناسی در فرانسه گرایش های مربوط به مغز انسان و رفتاری های آن در موقعیت های مختلف است. در این گرایش اختلالات ذهنی و همچنین رفتار عصب مغز انسان بررسی می شود. یکی دیگر از گرایش های این رشته که مبحث جالبی نیز دارد روانشناسی شناختی است که عکس العمل ما در خصوص ویژگی های محیط اطراف می سنجد. این ویژگی ها می توانند موسیقی، رنگها و یا طعم ها باشند. یک گرایش مهم دیگر روانشناسی نمو یا رشد می باشد. در این گرایش که دارای بازار کار بسیار خوبی در فرانسه می باشد در واقع هدف اصلی بالا بردن درک خردسالان در زمینه رویدادها و اتفاقات و اجسام است. گرایش چهارم روانشناسی اجتماعی است که یکی از همه گیر ترین گرایش هاست. هدف در این گرایش بررسی رفتارهای اجتماعی انسان در برخورد با خود و اطرافیان است.

 تحصیل روانشناسی در فرانسه

شرایط اخذ اقامت دائم فرانسه پس از تحصیل رشته روانشناسی

در فرانسه همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا دانشجویان بین المللی علاوه بر مدت زمان محدود کار دانشجویی، اجازه دارند بعد از فارغ التحصیلی در آن کشور مانده و از موقعیت های شغلی آن استفاده کنند. در صورتی که شخصی بتواند از بازار کار روانشناسی در فرانسه کمال استفاده را ببرد و استخدام شود می تواند درخواست اقامت موقت فرانسه را بدهد. پس از گذشت 5 سال از این زمان امکان دریافت اقامت دائم فرانسه برای متقاضی فراهم می گردد. همچنین در صورت ادامه این پروسه و رسیدن به 10 سال زندگی و کار در فرانسه شخص می تواند درخواست پاسپورت فرانسه را بدهد.

بازار کار روانشناسی در فرانسه

در این بخش به بررسی بازار کار روانشناسی در فرانسه می پردازیم. دانشجویان رشته روانشناسی در فرانسه پس از اتمام دوره تحصیلی خود با توجه به بالا رفتن سطح علمی و به دست آوردن مهارت های تخصصی می توانند اقدام به کاریابی در فرانسه بکنند. یکی از لازمه های این کار تسلط بالا به زبان فرانسه و همچنین دارا بودن یک رزومه علمی خوب می باشد. همان گونه که در بخش های قبل اشاره شد با توجه به این که فرانسه یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی و صنعتی جهان می باشد، به همان اندازه نیاز به روانشناسان در جامعه فرانسوی نیز افزایش می یابد. بنابراین این موضوع می تواند فارغ التحصیلان روانشناسی فرانسه را امیدوار به کاریابی کند.

فرصت های شغلی روانشناس در فرانسه

فرصت های شغلی روانشناس در فرانسه بسیار متعدد است. با توجه به این که عموم مردم فرانسه به زبان فرانسوی گفت و گو می کنند بنابراین روانشناسانی که تسلط کامل به زبان فرانسوی داشته و یا تحصیل خود را به زبان فرانسوی گذرانده اند شانس بالاتری در این زمینه دارند. یک روانشناس در فرانسه می تواند در زمینه های گوناگون وارد بازار کار شود. یکی از مهم ترین این بخش ها روانشناسی در صنعت می باشد. همچنین درمانگر و مشاور درمانی نیز یکی از این پست هاست. همانند سایر کشورها روانشناسان در زمینه مشاوره فردی و مشاوره تحصیلی نیز می توانند وارد عمل شوند.

درآمد روانشناس در فرانسه

به هر حال طبیعی است بسیاری از افرادی که در حال تحصیل در رشته روانشناسی فرانسه هستند، تمایل به اشتغال و کسب درآمد در این کشور دارند. درآمد روانشناس در فرانسه با توجه به طیف وسیعی که این رشته در بر می گیرد بسیار متفاوت است. به طور میانگین می توان به ازای هر ساعت 40 الی 50 یورو را در نظر گرفت. به صورت سالیانه 55 هزار یورو الی 170 هزار یورو درآمد روانشناس در فرانسه می باشد. البته این مبلغ وابستگی فراوانی به گرایش روانشناس، بازار کار روانشناسی در فرانسه در آن گرایش و همچنین قابلیت های فردی آن شخص دارد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل روانشناسی در فرانسه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

امکان تحصیل روانشناسی به فرانسوی وجود دارد؟

امکان تحصیل روانشناسی در فرانسه به زبان فرانسوی و انگلیسی وجود دارد.

✅ بازار کار روانشناسی در فرانسه به چه ترتیب است؟

یک روانشناس در فرانسه با توجه به شرایط جوامع پیشرفته و توسعه یافته می تواند کمک زیادی به جامعه کرده و موقعیت های شغلی فراوانی داشته باشد.

درآمد روانشناس در فرانسه چقدر است؟

-با توجه به بازار کار روانشناسی در فرانسه و با توجه به موقعیت های مختلف درآمدهای مختلفی نیز می توان برای یک روانشانس در فرانسه متصوب شد.

سخن پایانی

در این مقاله شرایط مختلف تحصیل روانشناسی در فرانسه و هم چنین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته روانشناسی در فرانسه بررسی گردید. در فرانسه دانشگاه های معتبر زیادی رشته روانشناسی را ارائه می دهند. برخی از این دانشگاه ها در این مقاله بررسی گردیدند. هزینه تحصیل روانشناسی در فرانسه و همچنین شرایط و قوانین تحصیل در مقاطع مختلف مانند ارشد روانشناسی در فرانسه بررسی شد. امکان تحصیل روانشناسی به فرانسوی نیز وجود دارد که می توانید در این مقاله در خصوص آن مطالعه بفرمایید. شما عزیزان می توانید سوالات بیش تر خود در خصوص تحصیل روانشناسی در فرانسه را از طریق برقراری تماس تلفنی با مشاورین موسسه مشاوره ای mie مطرح کنید. امکان دریافت مشاوره تلفنی رایگان نیز برای شما مقدور می باشد.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان