مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

4 نظر

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، شرایط و نحوه اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های سوئیس، هزینه های تحصیل در کشور سوئیس و تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان را در این مقاله به صورت تخصصی، مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می دهیم. آیا از دانشگاه های معتبر و رتبه بالای کشور سوئیس آگاهی دارید؟ چه مدارکی جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس باید به سفارت این کشور ارائه شوند؟ آیا امکان کار پس از تحصیل در کشور سوئیس وجود دارد؟ در صورتی که تمایل به مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل دارید، جهت یافتن پاسخ این سوالات می توانید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. همچنین این امکان برای شما عزیزان وجود دارد تا برای یافتن پاسخ سوالات دیگر خود در رابطه با مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، با موسسه ملک پور

خرید ملک

اسپانیا؟ در اسپانیا با پرداخت مبلغ 350 تا 500 یورو می توانید بین ۳ تا ۶ ماه اقامت بگیرید. گفتنی است اگر مبلغ ۳۵۰ هزار یورو پرداخت کنید، ما بقی مبلغ یعنی ۱۵۰ هزار یورو را برخی شرکت ها بابت اجاره برای مدت ۱۰ سال پرداخت می کنند، و برای مدت ۱۰ سال ملک به صورت کامل در اختیار این شرکت ها قرار می گیرد و بعد از آن می توانید خودتان از آن استفاده کنید

پرتغال: در خرید ملک پرتقال اگر مبلغ بین ۲۸۰ تا ۳۵۰ هزار یورو داشته باشید، می توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید. خوبیه سرمایه گذاری در این کشورهای اروپایی این می باشد که سرمایه شما گارانتی برگشت دارد و گارانتی می گردد که مبلغ اولیه را برای شما حفظ می گردد. با پرداخت مبلغ ۳۵۰ هزار یورو هم می‌توانید اقامت پرتغال را دریافت کنید و هم سالانه سود 2 الی3 % دریافت می کنید.

 یونان: با پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزاریورو از همان ابتدا اقامت ۵ ساله خواهید گرفت، و می توانید ملک خود را اجاره دهید.

قبرس جنوبی:  بعضی از کشورهای اروپایی مانند قبرس جنوبی هستند که از همان ابتدا ۵۰ تا ۷۰ درصد مبلغ ملک را به صورت وام می دهد، در واقع شما می توانید هم ملک را خریداری کنید، و هم و اجازه دهید، و بازپرداخت وام را از طریق اجاره ملک پرداخت کنید. حتی کمی از مبلغ برای خودتان هم باقیمی ماند.

 نکته مهم در مورد این سه کشور این است که یونان بعد از هفت سال، پرتغال بعد از ۵ سال و اسپانیا بعد از ۱۰ سال به شما پاسپورت می دهد. شما می توانید برای فرزندان زیر ۲۴ سال خود و حتی در برخی موارد برای پدر مادر خود و همسرتان هم اقامت بگیرید.

تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین متخصص این مجموعه دریافت نمایید. در این مقاله در رابطه با مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل به موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

 • کشور سوئیس برای زندگی و تحصیل
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مدارس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مقطع دکتری
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس
 • هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس
 • شرایط کار دانشجویی در سوئیس
 • شرایط اخذ ویزای همراه سوئیس
 • دانشگاه های برتر سوئیس برای تحصیل
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
 • کار پس از تحصیل در سوئیس
 • اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق تحصیل
 • سوالات متداول در زمینه مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل
 • سخن پایانی درباره مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیلکشور سوئیس برای زندگی و تحصیل

کشور سوئیس کشوری واقع در اروپای غربی است و از همسایگان این کشور می توان به آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه اشاره کرد. جمعیت کشور سوئیس حدود 7.5 میلیون نفر می باشد. کشور سوئیس دارای 26 ایالت یا کانتون است و نوع حکومت آن فدرال می باشد. سوئیس یک کشور چند زبانه محسوب می شود و 4 زبان رسمی دارد که عبارتند از: زبان ایتالیایی، زبان رومانش، زبان آلمانی و همچنین زبان فرانسوی. پایتخت این کشور، شهر برن است؛ اما بزرگترین شهر آن زوریخ می باشد. واحد پول کشور سوئیس، فرانک سوئیس است و این کشور، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود. سوئیس، مقر سازمان هایی مثل سازمان تجارت جهانی، صلیب سرخ و دیگر سازمان های بین المللی می باشد. دین بیشتر مردم کشور سوئیس، مسیحیت و اسلام است. 

جهت کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به سوئیس مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مدارس

کشور سوئیس به علت داشتن نظام آموزشی معتبر و با کیفیت، توانسته توجه والدین زیادی را به خود جلب نماید تا فرزندان خود را برای تحصیل در مدارس این کشور به سوئیس بفرستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این قسمت از مقاله، به موضوع مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مدارس این کشور بپردازیم. به طور کلی نظام آموزشی کشور سوئیس، طبق نظام بولونیا می باشد که در کشورهای اروپایی مشترک است. مقاطع تحصیلی کشور سوئیس عبارتند از:

 1. Kindergarten (پیش دبستانی)
 2. Volksschule (دبستان)
 3. Berufslehre (کارآموزی یا هنرستان)
 4. Gymnasium (دبیرستان)
 5. Universität (دانشگاه)
 6. Fachhochschuled (دانشگاه علمی کاربردی)

تحصیل در مقطع پیش دبستانی در سوئیس، اختیاری است و از سن 5 یا 6 سالگی آغاز می گردد. تحصیل در دبستان در کشور سوئیس برای دانش آموزان، اجباری بوده و از سن 7 تا 15 سالگی، آن ها را در بر می گیرد. تحصیل در دبیرستان نیز اختیاری است و به دو گروه Gymnasium (دبیرستان) و Berufslehre (کارآموزی) تقسیم می گردد. همچنین تحصیل در مدرسه های کشور سوئیس، رایگان می باشد. بعد از پایان مقطع دبستان نیز به دانش آموزان مدرکی داده می شود تا بتوانند وارد مقطع دبیرستان شوند. یکی از نکات قابل توجه و گاه نگران کننده برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مدارس، موضوع زبان این کشور و نوع زبان تدریس در مدارس می باشد. مدرسه های سوئیس بسته به زبان رسمی هر ایالت، دروس را تدریس می نمایند و از سنین پایین به کودکان، انگلیسی یا یکی از زبان های رسمی کشور سوئیس را آموزش می دهند. همچنین برای دانش آموزانی که زبان این کشور را نمی دانند، امکان شرکت در گروه های حمایتی و دوره های زبان وجود دارد. در ادامه، چند مدرسه معتبر در سوئیس و محل آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

 

نام مدرسه

منطقه/ شهر

مدرسه آمریکایی سوئیس

کالینا دی اورو

مدرسه بین المللی ISCS در مرکز سوئیس

چم

مدرسه بین المللی Laut-Lac

سنت لاگیر لاچیساز (Saint-Légier-La Chiésa)

Surval Montreux

مونتروکس

مدرسه دو زبانه IIL

ژنو

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

در این قسمت به بررسی مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی می پردازیم. مقطع کارشناسی، اولین مقطع بعد از اخذ دیپلم است و بین 3 تا 4 سال، تحصیل در این مقطع به طول می انجامد. تحصیل در دانشگاه های سوئیس در این مقطع معمولاً طبق زبان ایالت یا کانتون مشخص می گردد. برای مثال ممکن است در یک دانشگاه، به زبان فرانسوی تدریس شود اما در دانشگاهی در ایالت دیگر، تدریس به زبان آلمانی باشد. هر چند این امکان وجود دارد که تحصیل به صورت دو زبانه نیز صورت پذیرد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن غیرمجاز می باشد.از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی می توان به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئیس، ارائه مدرک دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات آن و ارائه نامه تمکن مالی از بانک اشاره کرد.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد، مقطع پس از کارشناسی می باشد و به منظور تحصیل در این مقطع، متقاضیان باید حتماً مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده باشند. مدت زمان تحصیل در این مقطع در کشور سوئیس بین 1.5 تا 2 سال می باشد. دانشجو در این مقطع، اجازه کار پاره وقت دارد. متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل بایست در وهله نخست، رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب نمایند. دانشگاه های سوئیس به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، رشته های تحصیلی متنوعی را ارائه داده است که متقاضیان می توانند از میان آن ها رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند. برخی از رشته های تحصیلی پرطرفدار برای تحصیل در کشور سوئیس عبارتند از:

 • کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر
 • کارشناسی ارشد در رشته فیزیک
 • کارشناسی ارشد در رشته تجارت بین الملل
 • کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد
 • کارشناسی ارشد در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مقطع دکتری

مقطع دکتری، آخرین مقطع تحصیلی است و مدت زمان تحصیل در آن بین 3 تا 5 سال، متفاوت است. این مقطع، تخصصی ترین دوره در هر رشته است و در برخی از کشورها به عنوان شغل نیز محسوب می گردد. به همین دلیل به دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می نمایند حقوق داده می شود. جهت تحصیل در این مقطع، متقاضی باید علاوه بر ارائه مدارک هویتی و رزومه تحصیلی خود، نامه تأییدیه از سوپروایزر یا استاد راهنما نیز ارائه نماید. استاد راهنما استادی است که از ابتدای ثبت نام، یعنی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر، به متقاضی مشاوره داده و تا زمان ارائه پایان نامه و دفاع از آن توسط دانشجو، راهنمای وی می باشد. اغلب بورسیه های تحصیلی در این مقطع به دانشجویان ارائه می گردند. دارا بودن مدرک زبان، از دیگر شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی می باشد. پیشنهاد می گردد قبل از هرگونه تصمیم گیری در باب مسیر مهاجرت خود، ویدیوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را که توسطمدیر موسسه ملک پور تهیه گردیده، مشاهده نمایید و مانند یک مشاور متخصص مهاجرتی، بهترین راه را برای مهاجرت و آینده خود انتخاب کنید.

گام به گام تا اخذ اقامت

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس

همان طور که می دانید کشور سوئیس، کشوری گران قیمت می باشد. به منظور کاهش هزینه های زندگی و تحصیل در کشور سوئیس، می توان از طریق اخذ بورسیه تحصیلی اقدام کرد. در واقع بورسیه های تحصیلی، کمک هزینه هایی هستند که از طرف دانشگاه و یا دیگر نهادهای کشور سوئیس به دانشجویان ممتاز اعطا می گردد. گرچه عمده بورسیه ها برای دانشجویان مقطع دکتری ارائه می شود؛ اما بورسیه هایی نیز برای دانشجویان مقاطع دیگر دانشگاهی در نظر گرفته شده است. در صورتی که تمایل به مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل به همراه اخذ بورسیه دارید، بایستی رزومه تحصیلی قوی داشته باشید. در ادامه برای شما عزیزان، چند نمونه از بورسیه های تحصیلی را که برای دانشجویان ممتاز با رزومه های تحصیلی سطح بالا در نظر گرفته شده است شرح خواهیم داد.

 

نام بورسیه

مشخصات بورسیه

بورسیه فوق لیسانس ETH زوریخ

هر ترم ۱۲٫۰۰۰ فرانک سوئیس

بورسیه فوق لیسانس UNIL برای دانشجویان خارجی

ماهیانه ۱٫۶۰۰ فرانک سوئیس

بورسیه موسسه Graduate

سالانه ۸٫۰۰۰ فرانک سوئیس برای دانشجویان بین المللی

بورسیه فوق لیسانی دانشگاه ژنو

سالانه ۱۵٫۰۰۰-۱۰٫۰۰۰ فرانک سوئیس

بورسیه IMD

یک بورسیه کامل و چهار بورسیه ۸۰%

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

یکی از مهم ترین نکاتی که متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل باید قبل از اقدام به مهاجرت به آن توجه نمایند، وضعیت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. بر اساس اهمیت همین موضوع است که در این بخش از مقاله، موضوع هزینه های زندگی و تحصیل در کشور سوئیس را بررسی می نماییم. در ذیل این مطلب، میانگین هزینه های خرید و اجاره مسکن در مرکز شهر و خارج از مرکز برای شما عزیزان ارائه گردیده است:

 

اجاره خانه در کشور سوئیس (ماهانه)

آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر

۱,۵۸۳٫۵۶ $

آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر

۱,۱۷۵٫۵۵ $

آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر

۳,۱۴۳٫۷۹ $

آپارتمان (۳ اتاق خواب) در خارج از مرکز

۲,۳۶۹٫۱۵ $

قیمت خرید آپارتمان در کشور سوئیس

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

۸,۸۱۶٫۸۴ $

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز

۶,۴۴۸٫۳۴ $

 

جدول زیر، نشان دهنده برخی از هزینه های زندگی در کشور سوئیس می باشد. همانطور که گفته شد، کشور سوئیس کشور گران قیمتی می باشد و هزینه های زندگی در آن نسبت به بسیاری از کشورها بالاتر می باشد.

 

هزینه رستوران های کشور سوئیس

میانگین قیمت ها

فست فود در مک دونالد یا مشابهات

۱۳٫۶۷ $

آب (۰٫۳۳ لیتری)

۳٫۴۷ $

هزینه خرید از بازارهای کشور سوئیس

شیر معمولی (۱لیتر)

۱٫۵۸ $

قرص نان سفید (۵۰۰ گرمی)

۲٫۹۰ $

تخم مرغ (۱۲ عدد)

۶٫۵۲ $

پنیر تازه (۱ کیلوگرم)

۲۰٫۸۸ $

سینه مرغ بدون پوست و استخوان (۱کیلوگرم)

۲۵٫۸۰ $

سیب (۱کیلوگرم)

۴٫۳۹ $

سیب زمینی (۱کیلوگرم)

۲٫۴۷ $

هزینه حمل و نقل در کشور سوئیس

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

۳٫۳۷ $

تاکسی ۱ ساعت انتظار (تعرفه معمولی)

۵۵٫۵۳ $

بنزین (۱ لیتر)

۱٫۹۲ $

شرایط کار دانشجویی در سوئیس

یکی از روش هایی که متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل می توانند از طریق آن هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سوئیس را کاهش دهند، انجام کارهای دانشجویی در ضمن تحصیل می باشد. همان طور که می دانید کشور سوئیس از لحاظ هزینه های زندگی، جزو کشورهای گران قیمت محسوب می گردد. به همین دلیل دانشجویان باید در هزینه های خود دقت نمایند. دانشجویانی که در حین تحصیل به انجام کارهای دانشجویی مشغول می شوند، علاوه بر کسب درآمد، تجربه های کاری نیز به دست آورده و با نحوه کار در بازار آشنا می گردند. به همین علت، ساعت هایی توسط دولت سوئیس برای انجام این گونه کارها تعیین شده است. دانشجویان می توانند در حین تحصیل، به انجام کارهای پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته مشغول شده و از درآمد آن برای کاهش هزینه های زندگی در سوئیس استفاده نمایند.

شرایط اخذ ویزای همراه سوئیس

یکی از دغدغه های متقاضیانی که قصد مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل را دارند، شرایط و نحوه اخذ ویزای همراه برای خانواده آن ها می باشد. همواره یکی از بزرگترین دغدغه های افراد متأهل جهت مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور، همراهی اعضای خانواده و شرایط اخذ ویزای آنان می باشد. به همین علت در این قسمت از مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای همراه در کشور سوئیس خواهیم پرداخت. البته توجه داشته باشید که منظور از خانواده، همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد. امکان اخذ ویزای همراه تنها برای متقاضیانی ممکن است که قصد ورود به کشور سوئیس با مجوز اقامت C را دارند. متقاضیانی که به عنوان دانشجو وارد کشور سوئیس می شوند با مجوز B در این کشور اقامت دارند. به همین دلیل ممکن است نتوانند خانواده خویش را با اخذ ویزای همراه به کشور سوئیس ببرند. در این وضعیت، اخذ ویزای همراه باید طبق نظر مقامات محلی انجام شود. داشتن شرایط مناسب مانند محل زندگی خوب و یا تمکن مالی می تواند در اجازه اخذ ویزای همراه، تأثیر بسزایی داشته باشد.

دانشگاه های برتر سوئیس برای تحصیل

در این قسمت از مقاله در رابطه با مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل قصد داریم به معرفی دانشگاه های معتبر و رته برتر سوئیس بپردازیم. دانشگاه فناوری فدرال سوئیس در جهان، رتبه 13 را دارد و علیرغم جمعیت کم، کشور سوئیس دارای 6 دانشگاه با رتبه زیر 200 در جهان می باشد. در ادامه و در جدول زیر، این دانشگاه ها را به همراه رتبه آن ها به شما معرفی خواهیم کرد.

 

دانشگاه

رتبه جهانی

Swiss Federal Institute of Technology Zurich

13

École Polytechnique Fédérale de Lausanne

34

University of Basel

75

University of Zurich

103

University of Geneva

107

University of Bern

132

University of Lausanne

136

  Université de Fribourg         

805

Universität St.Gallen

1227

Berner Fachhochschule

1470

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

به منظور مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، متقاضیان ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی در کشور سوئیس وجود داد که بسته به مقطع و دوره ای که قصد تحصیل در آن را دارید به شما اعطا می گردد. این دو نوع ویزای تحصیلی عبارتند از:

 1. ویزای نوع C: این نوع ویزا، کوتاه مدت است و مناسب برای دوره های کوتاه مدت تابستانه و یا دوره های زبانی می باشد. این ویزا 6 ماه اعتبار دارد و شما می توانید با آن، حداکثر 3 ماه در سوئیس بمانید. این نوع ویزا قابل تبدیل به اقامت در سوئیس نمی باشد.
 2. ویزای نوع D: این نوع ویزا بلند مدت است و مخصوص دوره هایی است که به مدت بیش از 3 ماه ارائه می گردند.

شما جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس باید در زمان مقرر، مدارک مورد نیاز را به سفارت این کشور ارائه نمایید. این مدارک عبارتند از:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور سوئیستحصیل دکترا در اتریش
 2. ارائه مدارک هویتی متقاضی به همراه ترجمه آن ها
 3. ارائه رزومه تحصیلی متقاضی به همراه ترجمه آن ها
 4. ارائه دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات آن
 5. نامه بانک که نشان دهنده تمکن مالی متقاضی می باشد.
 6. ارائه بیمه نامه معتبر
 7. ارائه برگه سلامت پزشکی

کار پس از تحصیل در سوئیس

یکی از نکات مهمی که متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل باید قبل از هر گونه اقدامی به آن توجه نمایند، وضعیت کار پس از تحصیل در کشور سوئیس می باشد. در واقع متقاضیان باید بررسی نمایند که بعد از اتمام تحصیلات خود، تا چه میزان شانس برای یافتن کار مناسب و مورد نظر خود در کشور سوئیس دارند. برای بررسی شانس یافتن کار مناسب در کشور سوئیس، متقاضیان می توانند نرخ بیکاری این کشور را در سال های اخیر در نظر بگیرند. به طور کلی این نرخ، نشان دهنده وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشورها می باشد. هر قدر این نرخ پایین تر باشد، به این معناست که شغل های زیادی در این کشور وجود دارد؛ اما نیروی کار آزاد در این کشور کم است. به همین دلیل کشورها اقدام به استخدام افراد بین المللی می نمایند؛ در نتیجه شانس یافتن کار توسط متقاضی، بیشتر می شود. در ادامه، نرخ بیکاری در کشور سوئیس را در سال های اخیر بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق تحصیل

یکی از دلایلی که افراد برای مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل اقدام می نمایند، اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور سوئیس می باشد. همان طور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم، کشور سوئیس یکی از باکیفیت ترین کشورها از لحاظ زندگی در جهان می باشد. به همین دلیل، سالانه افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم و تابعیت آن را دارند. به منظور اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور سوئیس باید به این نکته توجه کرد که متقاضیان نمی توانند با ویزای تحصیلی، اجازه اقامت دائم بگیرند؛ بلکه باید با یافتن کار مناسب، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری سوئیس تبدیل نمایند. طبق قوانین این کشور، افرادی که به مدت 10 سال پس از اخذ ویزای کاری، در این کشور اشتغال داشته باشند می توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. سپس در صورتی که متقاضیان در طی این سال ها مالیات های خود را پرداخت کرده و در جامعه و فرهنگ این کشور ادغام شده باشند، می توانند برای اخذ پاسپورت و تابعیت سوئیس، درخواست رسمی خود را به مقامات این کشور ارائه نمایند.

کار در جمهوری چک


سوالات متداول در زمینه مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

✅ آیا امکان تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله؛ امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع دانشگاهی کشور سوئیس فراهم است. اخذ پذیرش تحصیلی کشور سوئیس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، نیازمند ارائه مدرک زبان در سطح مورد نظر می باشد.

✅ آیا تحصیل رایگان در سوئیس امکان پذیر است؟

تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سوئیس، دارای هزینه می باشد و مقدار آن بسته به رشته تحصیلی، مقطع، طول دوره تحصیل و دانشگاه متغیر خواهد بود. البته امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های سوئیس وجود دارد.

✅شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس چگونه است؟

دریافت بورسیه تحصیلی منوط به تأیید استاد راهنما یا سوپروایزر است. کشور سوئیس، بورسیه های تحصیلی متعددی را به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این کشور ارائه می نماید که دریافت آن ها به شرایط و سوابق علمی پژوهشی دانشجو و تأییدیه استاد راهنما بستگی دارد.

✅ شرایط کار حین تحصیل در سوئیس چگونه است؟

متقاضیان کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاهی سوئیس شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، اجازه پرداختن به کار پاره وقت در حین تحصیل خود دارند.


_____________________ سخن پایانی درباره مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل _____________________

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، شرایط اخذ ویزای همراه ویزای تحصیلی سوئیس، اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار داده شد. کشور سوئیس با دارا بودن سطح رفاه اجتماعی بالا و دانشگاه های معتبر، همواره مورد توجه متقاضیان بسیاری برای مهاجرت بوده است. امید است که توانسته باشیم با تهیه این مقاله، به سوالات شما عزیزان در رابطه با مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل پاسخ داده باشیم. شما می توانید جهت اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه، از طریق تکمیل فرم تماس و یا تماس با شماره تلفن های موسسه، از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید. همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش "ثبت پرسش" در قسمت انتهایی این مقاله، سوالات و نظرات خود را در باب مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل و یا تحصیل مطرح سازید تا همکاران ما در اسرع وقت به پرسش های شما عزیزان پاسخ دهند.

امتیاز 3.93 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
پدرام رجبی
سلام عرض سلام و ادب بنده ۳۵ ساله. فوق لیسانس مهندسی متالورژی(شناسایی و انتخاب مواد مهندسی) سال ۹۰ از دانشگاه دولتی با معدل ۱۶. مقاله ندارم. یه لیسانس مهندسی نرم افزار هم از پیام نور دارم. الان آیلتس زیر ۶ دارم اما تا کمتر از ۶ماه دیگه حتما آیلتس بالای ۶/۵ خواهم داشت. در دوتا شرکت کوچیک در رابطه با رشته ام مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره هستم از تقریبا ۱۰سال پیش، که سوابق موجوده. قصد ادامه تحصیل در هر مقطعی در سوئیس دارم. پول کافی هم برای این منظور دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط و رزومه شما برای مهاجرت مناسب است و از روش های تحصیلی و کاری می توانید اقدام کنید حتی برای کشور سوئد می توان برای شما پیشنهاد شغلی یا جاب افر حتی گرفت. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید
محمد فریدون پور
با سلام و خسته نباشد. ایا مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل منجر به اقامت دائم این کشور میشه؟ و بعد از اتمام دانشگاه در سوئس چقدر زمان داریم که کار مورد نظر خود را پیدا کنیم؟ ممنون از سایت خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز یکی از راه های کسب اقاما دائم سوئیس و در نهایت پاسپورت اقدام از طریق تحصیل می باشد و دوره هایی در کشور سوئیس هست که شما 6 ماه درس می خوانید و پس از آن وارد بازار کار می شوید. برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرزاد حمیدی
سلام ممنون از مقاله خوبتون، اطلاعات خوبی در خصوص مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل قرار داده شده بود. من میخواستم پسرم رو برای تحصیل به سوئیس بفرستم اما میخوام بدونم راهی هست که خودم هم بتونم اونجا اقامت بگیرم و تحصیل فرزندانم رایگان بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان اگر هدفتان این است که شما هم اقدام نمایید بهترین گزینه این است که شما از طریق کار، تحصیل یا سرمایه گذاری اقامت دریافت نمایید. در اینصورت خدماتی که فرزند شما دریافت می نماید رایگان خواهد بود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان