اعزام دانشجو به سوئیس

3 نظر

اعزام دانشجو به سوئیساعزام دانشجو به سوئیس، شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس و اخذ اقامت تحصیلی سوئیس در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا اعزام دانشجو به سوئیس برای ایرانیان امکان پذیر است؟ آیا امکان بردن همراه برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس فراهم است؟ بهترین دانشگاه های کشور سوئیس کدامند؟ آیا امکان کار در ضمن تحصیل و پس از تحصیل در کشور سوئیس وجود دارد؟ شرایط اخذ اقامت سوئیس پس از تحصیل در این کشور چگونه است؟ در این مقاله سعی بر این نموده ایم که به این قبیل سوالات شما بزرگواران پاسخ بدهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به سوئیس و همچنین دیگر روش های مهاجرت به این کشور می توانید با دفاتر موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردید. ضمن اینکه در صورت پر کردن فرم تماس نیز می توانید از سوی مشاوران متخصص این مجموعه، تماس و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. در ادامه عناوین زیر پیرامون موضوع اعزام دانشجو به سوئیس مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • اعزام دانشجو به سوئیس توسط موسسه MIE
 • شرایط اعزام دانشجو به سوئیس
 • اعزام دانش آموز به مدارس سوئیس
 • اعزام دانشجو به سوئیس در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به سوئیس در مقطع دکتری
 • معرفی دانشگاه های برتر سوئیس
 • هزینه های تحصیل در سوئیس
 • هزینه زندگی در سوئیس
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس
 • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئیس
 • اخذ ویزای دانشجویی سوئیس
 • زمان اعزام دانشجو به سوئیس
 • بررسی وضعیت ویزای همراه دانشجویی سوئیس
 • شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس
 • سوالات متداول راجع به اعزام دانشجو به سوئیس
 • سخن پایانی درباره اعزام دانشجو به سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیساعزام دانشجو به سوئیس توسط موسسه MIE

اعزام دانشجو به سوئیس یکی از خدمات برجسته موسسه ملک پور است. کشور سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان جهت مهاجرت می باشد. همواره ایرانیان زیادی از دیر باز در فکر مهاجرت به کشور سوئیس و یا سایر کشورهای برجسته اروپایی بوده اند. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه کاری در زمینه های مختلف مهاجرتی از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد توانسته است اعتبار بسیاری نزد هموطنان عزیزمان به دست آورد. امکان مهاجرت تحصیلی به سوئیس یکی از خدمات این موسسه می باشد و افراد می توانند از طریق مشاوره با مشاورین موسسه ملک پور، شرایط خود را برای مهاجرت به این کشور سنجیده و پس انعقاد قرارداد تحصیلی سوئیس، انجام امر پذیرش و اخذ ویزای خود را بر عهده موسسه ملک پور بگذارند. پروسه مهاجرت تحصیلی به این کشور حدودا بین 8 الی 10 ماه به طول خواهد انجامید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به سوئیس و همچنین سایر کشورهای برتر جهان می توانید با تهیه پکیج مسیر سبز مهاجرت، به تمامی اطلاعات مورد نیاز دست خواهید یافت و می توانید به عنوان مشاور خود برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمایید.

 شرایط اعزام دانشجو به سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس و مهاجرت تحصیلی به این کشور، نیازمند آگاهی از شرایط عمومی این کشور است. اصولاً افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند می بایست پیرامون شرایط عمومی این کشور، اطلاعاتی را به دست آورند. کشور سوئیس یکی از برجسته ترین و بهترین کشورهای قاره اروپا و جهان می باشد که سطح رفاه و امنیت در آن در بالاترین حد ممکن قرار دارد. سوئیس حدوداً 42 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیتی در حدود 7.5 ملیون نفر در این کشور زیبا زندگی می کنند. پایتخت سوئیس، شهر برن می باشد و از دیگر شهرهای مهم آن می توان به شهرهای زوریخ و ژنو که قطب های اقتصادی این کشور هستند اشاره کرد. چهار زبان آلمانی، فرانسوی، رومانش و ایتالیایی در این کشور رواج دارد. کشور سوئیس یکی از ثروتمندترین کشور های جهان است و واحد پول آن فرانک می باشد.

اعزام دانش آموز به مدارس سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس

علاوه بر اعزام دانشجو به سوئیس، امکان مهاجرت و اعزام دانش‌آموز به سوئیس نیز فراهم می باشد. از آنجایی که کشور سوئیس جزو کشورهای است که چند زبان در آن رواج دارد، افراد می‌توانند به زبان های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رمانش تحصیل نمایند. از طرفی دولت سوئیس خدمات مناسب‌تری را برای دانش آموزان بین‌المللی فراهم آورده است و دانش آموزان بین المللی می توانند به صورت فشرده زبان خود را در این کشور تقویت نموده و مشغول به تحصیل شوند. دوره تحصیل در کشور سوئیس از سن ۴ سالگی شروع خواهد شد. در این سن، کودکان تحصیلات خود را آغاز می‌کنند و دوره پیش دبستانی خود را به مدت ۲ الی ۳ سال ادامه خواهند داد و پس از آن که دانش آموز به شرایط مورد نظر برای تحصیل در مدرسه دست یافت، می تواند وارد مدارس کشور سوئیس گردد. مدت زمان تحصیل در مدارس سوئیس ۱۱ الی ۱۲ سال خواهد بود و معمولاً تحصیل در این کشور، بین ماه های آگوست تا سپتامبر آغاز خواهد شد.

تحصیل در مدارس سوئیس

تحصیل در مدارس سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به سوئیس و مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور برای اتباع ایرانی نیز امکان پذیر است. افرادی که تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رسانده و دیپلم ۱۲ ساله اخذ نموده اند می توانند با همکاری موسسه ملک پور برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس اقدام نمایند. تحصیل در سوئیس به زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و زبان انگلیسی می باشد. دوره لیسانس در سوئیس، چهار سال به طول خواهد انجامید و دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود می بایست در دوره کارآموزی مربوط به رشته خود شرکت نمایند. پس از شرکت در دوره های کارآموزی و کسب آمادگی لازم، فرد متقاضی می‌تواند در امتحان های نهایی مربوط به اخذ مدرک لیسانس خود شرکت نماید و پس از قبولی در این آزمون است که مدرک دوره لیسانس رشته خود را اخذ خواهد نمود. دانشجویانی که قصد دارند به زبان انگلیسی در کشور سوئیس تحصیل نمایند باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ بوده و یا مدرک b1 زبان آلمانی یا فرانسوی را برای تحصیل به زبان های دیگر ارائه دهند.

تحصیل در مدارس سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای ایرانیان متقاضی اعزام دانشجو به سوئیس مساعد است.طول دوره تحصیل در سوئیس، بسته به رشته مورد تحصیل فرد متفاوت است و معمولاً بین یک سال تا دو سال زمان خواهد برد. از ویژگی‌های خوب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس این است که دانشجو می‌تواند به صورت پاره وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته به کار مشغول باشد و بخشی از هزینه‌های خود را از این طریق ساپورت کرده و تأمین نماید. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس فرد باید دارای معدل نسبتاً خوبی بوده و همچنین مدرک زبان مورد نیاز را دارا باشد. دانشجویانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به این کشور سفر می کنند باید دارای مدرک زبان آیلتس 6.5 یا مدرک زبان آلمانی و یا فرانسوی در حد b1 باشند. بنا بر نیاز شما هموطنان عزیز پیرامون آموزش زبان، موسسه ملک پور خدمات برگذاری کلاس های زبان و پکیج های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان فراهم نموده است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مربوط به این پکیج ارزنده را مشاهده فرمایید.

اعزام دانشجو به سوئیس

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

اعزام دانشجو به سوئیس در مقطع دکتری

اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در دوره دکترای این کشور، شرایط مخصوص به خود را دارد. افرادی که برای تحصیل دکترا وارد کشور سوئیس می شوند، باید دارای چند شرط لازم باشند. متقاضیان تحصیل دکترا در سوئیس باید دارای رزومه قوی به لحاظ تحصیلی، معدل نسبتاً خوب، مقالات ISI و بین‌المللی، یافتن استاد سوپروایزر یا استاد راهنما و مدرک زبان باشند. استاد راهنما یا سوپروایزر شخصی از اساتید دانشگاه مورد نظر فرد می باشد که می تواند متقاضی تحصیل دکترا در سوئیس را یاری کرده و در تمام طول پروسه تحصیل دانشجو و ارائه پایان نامه وی، در کنار دانشجو باشد. افرادی که برای تحصیل دکترا وارد سوئیس می شوند به مدت زمان ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند. متقاضیان تحصیل در این مقطع باید دارای مدرک زبان آیلتس ۷ زبان انگلیسی و یا مدرک زبان فرانسوی و یا آلمانی باشند.

معرفی دانشگاه های برتر سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیساعزام دانشجو به سوئیس و مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس از دیرباز یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت بوده است. در شرایط کنونی، تحصیل و اعزام دانشجو به سوئیس دارای بیشترین تمایل و تقاضا می باشد. کشور سوئیس همواره جزو بهترین کشورهای دنیا از لحاظ تحصیلی و اعتبار مدرک دانشگاهی بوده است. در این کشور بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند که همواره امکان تحصیل را برای اتباع خارجی در کشور سوئیس فراهم آورده‌اند. در جدولی که برای شما عزیزان تهیه شده است، فهرستی از دانشگاه های برتر سوئیس بر اساس جایگاه جهانی و بین‌المللی آن ها تهیه شده است که می توانید با مطالعه آن، اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید.

 

نام دانشگاه

رتبه جهانی

Eidgenössische Technische Hochschule Zürich

56

École Polytechnique Fédérale de Lausanne

154

Université de Genève

22

Universität Zürich

281

Universität Bern

465

Université de Lausanne

500

Universität Basel

589

Université de Fribourg

805

Universität St.Gallen

1227

Berner Fachhochschule

1470

تحصیل در مدارس سوئیس

کالج لمان سوئیس

هزینه های تحصیل در سوئیس

در باب اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در این کشور، یکی از مهمترین سوالاتی که برای متقاضیان این روش پیش خواهد آمد میزان هزینه های تحصیل در کشور سوئیس است. میزان هزینه تحصیل در کشور سوئیس، بسته به رشته، شهر، مقطع و دانشگاه متفاوت است؛ چرا که بی شک هزینه تحصیل در شهرهای برن، ژنو و زوریخ به نسبت سایر شهرها بالاتر می باشد. به عنوان مثال هزینه های تحصیل در در مقطع کارشناسی دانشگاه های این کشور بستگی به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه متفاوت است و در بازه ای بین ۵۰۰۰ الی ۲۴ هزار فرانک سوئیس قرار می گیرد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز بسته به دولتی و یا خصوصی بودن دانشگاه، سالیانه بین 900 الی 16000 یورو خواهد بود. همچنین هزینه های تحصیل در مقطع دکتری نسبت به مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پایین تر است و متقاضی اعزام دانشجو به سوئیس در این مقطع باید مبلغی حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ یورو را برای تحصیل خود پرداخت نماید.

تحصیل در مدارس سوئیس

هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس برای افرادی که امکان حمایت مالی از خود را دارند مناسب است، چرا که حمایت های مالی و تأمین هزینه زندگی در این کشور به سادگی نخواهد بود. در عنوان قبلی هزینه های تحصیل برای افرادی که خواستار مهاجرت تحصیل به کشور سوئیس هستند ارائه شد. اینک به بررسی هزینه های زندگی در سوئیس برای افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به سوئیس می باشند می پردازیم. اصولاً کشور سوئیس یکی از گرانقیمت ترین کشورهای قاره اروپا و دنیا برای زندگی می باشد به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند می بایست از بودجه مالی مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور برخوردار باشند. هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ این کشور مثل برن، زوریخ و ژن، از دیگر شهرهای سوئیس بالاتر است و از طرفی هزینه های زندگی، متناسب با نوع زندگی فرد نیز متفاوت خواهد بود. در جدولی که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد هزینه های زندگی در سوئیس را مورد بررسی قرار داده ایم:

 

فهرست برخی اقلام و موارد ضروری

هزینه

1 کیلوگرم برنج سفید

2.69 یورو

500 گرم نان

2.63 یورو

1 کیلوگرم پنیر محلی

20.88 یورو

1 کیلوگرم سینۀ مرغ (بدون استخوان)

23.32 یورو

1 کیلوگرم سیب

3.68 یورو

1 کیلوگرم پیاز

2.42 یورو

یک بطری 1.5 لیتری آب

0.78 یورو

1 لیتر بنزین

1.55 یورو

برق، آب، گاز،... برای یک آپارتمان 85 مترمربعی

172.95 یورو

 

همان طور که می دانید برای متقاضیان زندگی در کشور سوئیس، هزینه اجاره ملک بسیار مهم می باشد. در جدول زیر به این موضوع مهم پرداخته ایم:

 

اجاره و خرید ملک در سوئیس

هزینه

اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

1،367.80 یورو

اجاره آپارتمان (1 خوابه) در خارج از مرکز شهر

1،059.16 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

2،529.57 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در خارج از مرکز شهر

1،991.14 یورو

تحصیل در مدارس سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس و استفاده از بورسیه تحصیلی در این کشور ممکن است. یکی از سوالات افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس و یا اعزام دانشجو به سوئیس را دارند این است که آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور وجود دارد یا خیر؟ پاسخ به این سوال مثبت است. هر ساله انواع و اقسام بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در کشور سوئیس به اتباع خارجی ارائه می گردد. بورس های تحصیلی در مقطع دکترا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود و شامل معافیت هایی پیرامون تحصیل، بیمه، مسکن و... می شود. برخی از بورسیه های تحصیلی کشور سوئیس را می توانید در ادامه مشاهده بفرمایید:

 

نام بورسیه

مشخصات بورسیه

بورسیه فوق لیسانس ETH زوریخ

هر ترم 12.000 فرانک سوئیس

بورسیه فوق لیسانس UNIL برای دانشجویان خارجی

ماهیانه 1.600 فرانک سوئیس

بورسیه موسسه Graduate

سالانه 8.000 فرانک سوئیس برای دانشجویان بین المللی

بورسیه فوق لیسانس دانشگاه ژنو

سالانه 15.000-10.000 فرانک سوئیس

بورسیه IMD

یک بورسیه کامل و چهار بورسیه 80%

تحصیل در مدارس سوئیس

بورسیه تحصیلی در سوئیس

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئیس

جهت اعزام دانشجو به سوئیس و اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس ابتدا نیاز است که فرد، پذیرش خود را از یکی از دانشگاه های کشور سوئیس اخذ نماید. یکی از خدمات موسسه ملک پور، اخذ پذیرش تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در کشور سوئیس می باشد. برای دریافت پذیرش تحصیلی نیاز است تا فرد، مدارکی را آماده و ارائه نماید. علاوه بر مدارک مورد نیاز این امر، متقاضی مهاجرت تحصیلی به سوئیس می بایست شهریه دانشگاه خود را نیز پرداخت کند که این مهم با راهنمایی های موسسه ملک پور امکان‌پذیر خواهد بود. موسسه ملک پور در تمامی طول پروسه پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به سوئیس در کنار مراجعین عزیز خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس باید مورد تأییدیه وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران باشند. این مدارک عبارتند از:

اعزام دانشجو به سوئیس

 

 • کپی پاسپورت
 • رزومه تحصیلی
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • توصیه نامه
 • مدارک تحصیلی
 • تجرمه مدارک مورد نیاز
 • فرم پذیرش

اخذ ویزای دانشجویی سوئیس

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر، اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئیس برای ادامه پروسه اعزام دانشجو به سوئیس الزامی است. پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور سوئیس می‌توان برای اعزام دانشجو به سوئیس و اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کرد. افرادی که پذیرش تحصیلی سوئیس را اخذ نموده اند برای ادامه کار و دریافت ویزای تحصیلی سوئیس می بایست به سفارتخانه ها یا کنسولگری های این کشور مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی سوئیس را به سفارت این کشور ارائه نمایند. برای اخذ ویزای تحصیلی نیز نیاز به ارائه یک سری مدارک می باشد که این مدارک و اخذ ویزا باید با همکاری یک موسسه معتبر انجام گیرد. چرا که ارائه ناقص، نادرست یا عدم ارائه هر یک از آنها ممکن است موجب ریجکتی یا ردی ویزای فرد شود. اخذ ویزای دانشجویی سوئیس به شرح زیر است:

 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • ترجمه شناسنامه
 • بیمه
 • مدرک پایان دوره پیشین تحصیلی فرد
 • انگیزه نامه
 • ریز نمرات تحصیلی
 • نامه رسمی از استاد راهنما برای مقطع دکترا

زمان اعزام دانشجو به سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس

متقاضیان اعزام دانشجو به سوئیس و مهاجرت تحصیلی به این کشور نیاز به دانستن این مهم دارند که در طول سال، چند مرتبه امکان شروع ترم جدید تحصیلی وجود دارد. سوئیس از جمله کشورهایی است که دو ترم را در طول سال برای پذیرش ارائه می‌نماید، ترم بهار که از ۱۱ فوریه تا ۳۱ ژوئیه می باشد و ترم پاییزی که از ۱ تا ۳۱ ژانویه زمان ورود دانشجویان خواهد بود. اصولاً در این بازه زمانی دانشگاه ها به ثبت‌نام دانشجویان مبادرت می ورزند و زمان دقیق ثبت نام، بستگی به دانشگاه متفاوت می باشد. پیشنهاد می شود که افراد خواستار اعزام برای تحصیل در سوئیس، با همکاری موسسه ملک پور، پذیرش تحصیلی و ویزای خود را از کشور سوئیس دریافت کرده و سپس برای اعزام در یکی از ترم های جدید تحصیلی سوئیس اقدام نمایند.

بررسی وضعیت ویزای همراه دانشجویی سوئیس

برای متقاضیان مهاجرات تحصیلی به این کشور بسیار مهم است که بدانند آیا شخص می تواند خانواده خود را به عنوان همراه، در مهاجرت به کشور سوئیس به همراه داشته باشد یا خیر. منظور از همراه در حقوق بین الملل، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد می باشد. متأسفانه این امر برای کشور سوئیس امکان پذیر نخواهد بود و افراد قادر به دریافت ویزای همراه دانشجویی سوئیس نخواهند بود؛ به همین جهت، اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در این کشور، مناسب افرادیست که مجرد می باشند. افرادی که خواستار مهاجرت تحصیلی به اروپا بوده و از طرفی متاهل نیز می باشند می توانند برای تحصیل در سایر کشورهایی که به لحاظ کیفیت آموزشی با سوئیس برابری کرده و از طرفی امکان اخذ ویزای همراه نیز وجود دارد اقدام نمایند. به عنوان مثال برای تحصیل در کشورهای اتریش، هلند و دانمارک، ویزای همراه دانشجویی صادر می شود. با مطالعه لینک های ذیل، اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در کشورهای یاد شده به دست خواهید آورد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس

مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به سوئیس منجر به اخذ اقامتی کوتاه مدت برای دانشجویان می‌شود تا در مدت زمان حضور در کشور سوئد بتوانند از خدمات اقامتی این کشور استفاده نمایند. پس از اتمام دوره تحصیل، فرد می‌تواند به مدت 1 سال در کشور سوئیس حضور داشته باشد و به جستجوی کار مشغول شود. هنگامی که فرد به پیشنهاد کاری مورد نظر برسد می تواند اقامت موقت تحصیلی خود را به اقامت موقت کاری تبدیل نماید. بنابراین برای افرادی که پس از تحصیل در سوئیس نیز تمایل به اقامت در این کشور دارند بسیار مهم است که شغل مرتبط و مناسب با تخصص و رشته تحصیلی خود بیابند. مطابق قوانین کشور سوئیس، اگر فردی بیش از 5 سال در این کشور مشغول به کار باشد می تواند اقامت موقت خود را به اقامت دائم سوئیس تبدیل کند. پس از 10 سال نیز می تواند برای دریافت پاسپورت سوئیس اقدام نماید. توجه به نرخ بیکاری کشور مورد نظر می تواند میزان موفقیت دانشجو در دستیابی به شغل مورد نظر و امکان اخذ اقامت کاری در پایان تحصیلات خود را تخمین بزند. بر این اساس، کشور سوئیس که از نرخ پایین بیکاری برخوردار است می تواند کشور مناسبی برای تحصیل و کار پس از آن باشد. در نمودار زیر، نرخ بیکاری کشور سوئیس بررسی شده است.

اعزام دانشجو به سوئیس

تحصیل در مدارس سوئیس

اقامت سوئیس


سوالات متداول راجع به اعزام دانشجو به سوئیس

✅ تحصیل در سوئیس، به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

تحصیل در سوئیس به زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و زبان انگلیسی امکان پذیر است و ارائه مدرک زبان مرتبط و متناسب با مقطع تحصیلی الزامی می باشد.

✅ هزینه تحصیل در سوئیس چقدر است؟

هزینه تحصیل در سوئیس، بسته به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی) متفاوت است. به طور میانگین و بسته به دانشگاه دولتی یا خصوصی، تحصیل در مقطع کارشناسی سوئیس بین 5 الی 24 هزار فرانک سوئیس هزینه دارد و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه 900 تا 16000 یورو هزینه خواهد داشت. هزینه تحصیل دکتری نیز بین 1000 تا 2000 یورو می باشد.

✅ شروع ترم جدید تحصیلی در سوئیس چه زمانی است؟

سوئیس از جمله کشورهایی است که دو ترم بهار و پاییز را در طول سال برای پذیرش ارائه می‌نماید. زمان دقیق ثبت نام، بستگی به دانشگاه متفاوت می باشد.

✅ آیا امکان اخذ ویزای همراه دانشجویی سوئیس فراهم است؟

متأسفانه این امر برای کشور سوئیس امکان پذیر نخواهد بود و افراد قادر به دریافت ویزای همراه دانشجویی سوئیس نخواهند بود؛ به همین جهت، اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در این کشور، مناسب افرادیست که مجرد می باشند.


_____________________ سخن پایانی درباره اعزام دانشجو به سوئیس _____________________

اعزام دانشجو به سوئیس، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس و همچنین نحوه اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور سوئیس در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. با مطالعه این مقاله آموختیم که شرایط و امکان مهاجرت تحصیلی ایرانیان به کشور سوئیس فراهم می باشد. کشور سوئیس از جمله کشورهایی است که نرخ بیکاری پایینی دارد و فرد برای اینکه بتواند پس از اتمام تحصیل خود در این کشور بماند و اقامت این کشور را دریافت کند، باید به مدت ۱۰ سال به کار در سوئیس بپردازد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اعزام دانشجو به سوئیس و خدمات موسسه ملک پور می توانید با تلفن های این موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره مند گردید. ضمن اینکه در صورت پر کردن فرم تماس، مشاوران برجسته این موسسه به منظور ارائه مشاوره رایگان با شما تماس خواهند گرفت. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود پیرامون اعزام دانشجو به سوئیس را در بخش "ثبت پرسش" انتهای این مقاله مطرح نمایید تا مشاورین در سریع‌ترین زمان ممکن به آنها پاسخ بدهند.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شاهین صدری
سلام. ممنون از مقاله کاملتون درباره اعزام دانشجو به سوئیس. یک سوال مهم برای بنده پیش آمده، آیا همراه در روش دانشجویی اجازه ورود دارد؟ چقدر زمان نیاز است و آیا به همراه اجازه کار داده می شود؟ بسیار ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای تحصیل در کشور سوئیس همراه می تواند اقدام و اجازه کار هم دارد البته در برخی از استان ها بهتر است همراه اول از اداره مهاجرت مجوز دریافت نماید. موفق باشید
انا
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر باشه من 30 ساله هستم و مدرک ایلتس 6/5 رو دارم میخواستم بدونم میتونم از طریق تحصیلی به سوییس برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر گپ یا فاصله تحصیلی مناسبی داشته باشید (3 تا 4) باتوجه به نمره زبانی که در دست دارید این امکان برای شما وجود دارد که از طریق ویزای تحصیلی به کشور سوئیس مهاجرت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما دقیق تر بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
پارسا
سلام ببخشید یعنی پس از ده سال کار شهروند سویس محسوب میشویم؟ پس در این مدت چطور در انجا میمانیم در حالی که شهروند محسوب نمیشویم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کاش سوال خود را کامل تر مطرح می کردید ولی درخصوص سوال آخرتان کشورها ابتدا اقامت موقت می دهند که می تواند یک ساله یا دوساله باشد که قابلیت تمدید دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان