کار پس از تحصیل در سوئیس

1 نظر

کار پس از تحصیل در سوئیس، شرایط کار پس از تحصیل در کشور سوئیس و اخذ اقامت کار بعد از تحصیل در سوئیس موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفته اند. افرادی که پس از تحصیل قصد اقامت در سوئیس را دارند، از چه راه هایی می توانند اقدام کنند؟ با تحصیل در چه رشته های می توان بعد از تحصیل وارد بازار کار کشور سوئیس شد؟ آیا از طریق کار در سوئیس می توان اقامت و تابعیت این کشور را کسب کرد؟ در این مقاله سعی شده است که به این سوالات و پرسش هایی از این قبیل پاسخ داده شود. چنانچه شما عزیزان قصد تحصیل دراین کشور زیبای اروپایی را دارید و مسئله اقامت کاری بعد از تحصیل فکرتان را به خودش مشغول کرده، بهتر است بدانید که امکان کار پس از پایان تحصیلات در این کشور مرفه وجود دارد. در صورتی که خواهان دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین شما عزیزان می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی شده است:

  • قوانین کار پس از تحصیل در سوئیس
  • بازار کار سوئیس
  • مشاغل مورد نیاز سوئیس 2020
  • نحوه کاریابی پس از تحصیل در سوئیس و معرفی مؤسسات کاریابی
  • وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در سوئیس
  • سوالات متداول

تماس با ما

 

کار پس از تحصیل در سوئیس

قوانین کار پس از تحصیل در سوئیس

قوانین کار پس از تحصیل در سوئیس مبحث مهمی است که در این قسمت مقاله به آن می پردازیم. در مورد اقامت پس از تحصیل در سوئیس این نکته حائز اهمیت است که شما این امکان را دارید که با اتمام تحصیلات خود وارد بازار کار این کشور شده و از این طریق اقامت دائم خود را کسب کنید. کشور سوئیس قوانین خاصی در زمینه کار و اشتغال دارد که متقاضی باید نسبت به این قوانین و شرایط آگاهی کامل داشته باشد. متقاضی برای اینکه بتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و مجوز کار در این کشور را دریافت کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • شخص متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی باشد.
  • شخص متقاضی باید برای کار مورد نظر تجربه و تبحر کافی داشته باشد.
  • سن شخص متقاضی باید در در محدوده 22 تا 39 سال باشد.

از دیگر قوانین کار در سوئیس این است که ساعت کاری در این کشور بین 40 تا 44 ساعت در هفته می باشد. لازم به ذکر است بیشترین ساعت کاری برای کارگران اداری، صنعتی و تکنیسین ها تقریباً 45 ساعت در هفته و همچنین بیشترین ساعت کاری برای شرکت ها بزرگ و کمپانی های تجاری تقریباًَ 50 ساعت در هفته می باشد.

شرایط و قوانین بازنشستگی در کشور سوئیس برای زنان و مردان متفاوت است. سن بازنشستگی زنان در این کشور 64 سالگی و سن بازنشستگی مردان 65 سالگی است. البته امکان کار پس از بازنشستگی نیز در این کشور وجود دارد. افرادی که تمایل به ادامه کار خود دارند، می توانند قرار داد جدیدی با کارفرما یا شرکت مورد نظر خود منعقد کنند و به کارشان ادامه دهند.

بازار کار سوئیس

بازار کار سوئیس در این بخش مطالعه و بررسی می شود. نکته مهم در این بخش دانستن این موضوع است که متقاضیان باید بدانند که برای ورود به بازار کار این کشور لازم است که به یکی از زبان های فرانسوی و آلمانی تسلط داشته باشند تا امکان کار برای آن ها فراهم شود. دولت سوئیس به متقاضیان این فرصت را می دهد که پس از فراغت از تحصیل در یک بازه زمانی 6 ماه فرصت این را داشته باشند که به دنبال شغل مناسبی بگردند و در این مدت اجازه کار پاره وقت را نیز دارند. این فرصت قابل تمدید نیست و اگر متقاضی در این مهلت 6 ماهه نتواند شغل مناسب خود را بیابد، باید کشور سوئیس را ترک کند.

دولت سوئیس اقدام به سهمیه بندی ویزاهای کاری سوئیس نموده است، بنابراین برای یافتن کار مناسب متقاضی نیاز به داشتن کارفرما و پیشنهاد کاری دارد. البته این نکته را فراموش نکنید، اگر در حرفه خود متخصص باشید و از شرایط مورد نیاز برخوردار باشید می توانید شغل مناسبی برای خود بیابید. کشور سوئیس یک کشور صنعتی محسوب می شود و از بزرگترین مراکز اقتصادی جهان است. بنابراین اگر در حرفه خود متخصص باشید به راحتی می توانید شغل مورد نظرتان را در سوئیس بیابید. می توان گفت حدود نیمی از شغل های اجرایی در سوئیس توسط مهاجران اداره می شود. سوئیس به دلیل سطح بالای استاندارها و کیفیت زندگی و درآمد بالای مشاغل، کشور خاصی برای مهاجرین تلقی می شود. در نمودار زیر شاخص نرخ بیکاری در کشور سوئیس را مشاهده می نمایید:

کار پس از تحصیل در سوئیس

مشاغل مورد نیاز سوئیس 2020

مشاغل مورد نیاز سوئیس در سال 2020 را در این بخش از نوشتار ملاحظه می فرمایید. در کشور سوئیس اشخاصی که بالاترین شانس را برای یافتن کار دارند، مدیران، متخصصان و افراد با سابقه کاری و ماهر است. از این رو داشتن مدرک دانشگاهی و مهارت کافی در کنار سابقه کاری تأثیر زیادی در کاریابی می تواند داشته باشد. مسئله دیگر دانستن زبان است. ممکن است لازم باشد که زبان سوئیسی را بدانید و به یکی از زبان های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی مسلط باشید.

همانطور که گفته شد سوئیس یک کشور صنعتی و مدرن است که اقتصاد پیشرفته ای دارد. امروزه سوئیس بزرگترین ارائه دهنده شغل برای متقاضیان خارجی و انگلیسی زبان است. بنابراین کار برای افراد متخصص در رشته های مهندسی مانند: مهندسی برق، مهندسی الکترونیک، مهندسی IT، مهندسی شیمی و همچنین رشته های مانند داروسازی، بانکداری، مدیریت بیمه و فناوری اطلاعات، تجار و تحلیلگران تجاری و اقتصادی، تکنیسین های سیستم کار مناسب وجود دارد. در جدول زیر لیستی از مشاغل و درآمدهای هر شغل را مشاهده می نمایید.

 

شغل

میانگین حقوق در سال

مهندس

93,212 دلار

کارگردان

191,817 دلار

مدیر بازاریابی

146,577 دلار

مدیر پروژه

143,327دلار

مدیر منابع انسانی

169,735 دلار

مدیر IT

123,397 دلار

مدیر مالی

155,655 دلار

تحلیل گر مالی

104,378 دلار

نحوه کاریابی پس از تحصیل در سوئیس و معرفی مؤسسات کاریابی

نحوه کاریابی پس از تحصیل در سوئیس و معرفی مؤسسات کاریابی یکی از مباحث مهمی است که در این بخش به آن می پردازیم. متقاضیان کاریابی در سوئیس برای یافتن شغل مورد نظر خود می توانند به سایت ها و مؤسسات کاریابی این کشور مراجع کنند، زیرا که اکثر مشاغل از طریق آگهی دادن در سایت ها و مؤسسات کاریابی معرفی می شوند و متقاضیان می توانند با بررسی و مراجعه به آن ها درخواست خود را ارائه دهند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع، خلاف قانون بوده و مغایر با اخلاق و شرع است. در جدول زیر چند سایت و موسسه کاریابی در سوئیس که برای متقاضیان خارجی کاریابی می کنند، نام برده شده است.

 

Jobs

Jobscout 24

Jobsuchmaschine

JobUp

Jobwinner

Monster

Seasonworkers

StepStone

Totaljobs

وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در سوئیس

وضعیت اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در سوئیس برای متقاضیان تحصیل در این کشور اهمیت ویژه ای دارد. شما برای کار در سوئیس نیاز به ویزای کار دارید و در صورتی می توانید متصدی آن شغل باشید که در اتحادیه اروپا، داوطلبی برای آن شغل وجود نداشته باشد. برای اقامت شما در سوئیس انواع مختلف ویزا به صورت کوتاه مدت، اولیه و اقامت دائم وجود دارد.  اقامت موقت: اقامت کوتاه مدت که به صورت موقت است و بر اساس مجوزهای کاری برای فرد متقاضی به صورت 1 ساله صادر می شود. این اقامت در صورتیکه کارفرمای متقاضی تغییر نکند، قابل تمدید برای 1 سال دیگر خواهد بود. یک نوع اقامت دیگر وجود دارد که مانند اقامت اولیه است و تفاوتش در این است که اگر شخص متقاضی هر سال مدارک خود را ارائه کند می تواند اقامتش را تمدید کند.  اقامت دائم: افرادی که 10 سال به طور پیوسته در سوئیس کار کرده باشند، می توانند این نوع اقامت و را درخواست کنند. این اقامت، اقامت دائم کشور سوئیس است که برای شهروندان امریکایی و کانادایی پس از 5 سال اقامت و کار در سوئیس به دست می آید. 


سوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در سوئیس

✅ شرایط تبدیل ویزای تحصیلی سوئیس به ویزای کاری سوئیس چیست؟

فرد باید حداقل مدرک کارشناسی داشته و در محدوده سنی 22 تا 39 سال باشد.

✅ دانش زبان مورد نیاز برای کار در سوئیس کدام است؟

زبان آلمانی یا فرانسوی.

✅ چه مدت پس از تحصیل می توان برای جستجوی کار در سوئیس اقدام کرد؟

دانشجو به مدت 6 ماه پس از تحصیل، فرصت برای جستجوی کار در سوئیس دارد.

✅ رشته های تحصیلی دارای بازار کار مناسب در سوئیس کدامند؟

رشته های مهندسی مانند برق، الکترونیک، IT، شیمی و همچنین رشته های مانند داروسازی، بانکداری، مدیریت بیمه و فناوری اطلاعات، تجار و تحلیلگران تجاری و اقتصادی، تکنیسین های سیستم


_____________کار پس از تحصیل در سوئیس و سخن پایانی____________

کار پس از تحصیل در سوئیس، شرایط کار پس از تحصیل و اقامت کار بعد از تحصیل در سوئیس مباحثی بودند که در این مقاله مورد بررسی دقیق قرار گرفتند و سعی شد اطلاعات جامعی در زمینه کار پس از تحصیلی در سوئیس و مشاغل مورد نیاز در این کشور در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. همان طور که در بخش های پیشین اشاره شد، بعد از اتمام تحصیلات به دانشجویان یک فرصت کوتاه 6 ماهه داده می شود تا بتوانند شغل مناسب خود را بیابند. برای یافتن شغل شما نیاز به کارفرما و پیشنهاد شغلی دارید و برای کسب آن باید شرایط لازم را داشته باشید. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت می تواند بهترین مشاورها و مجرب ترین کارشناسان را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا در زمینه مهاجرت به سوئیس و یا سایر کشورهای اروپایی مانند اتریش، هلند و... به روزترین و کاملترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. شما می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه ملک پور(mie اتریش)مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. اگر چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی در زمینه کار پس از تحصیل در سوئیس داشتید، می توانید پرسش خود را در پایان همین مقاله و یا در وبسایت موسسه درج کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

نویسنده این مطلب

نام : کوثر سواری (savari)

کارشناس موسسه MIE در زمینه مشاوره تخصصلی
دارای بیش از 1 سال سابقه  مشاوره تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
دژاکام
سلام ممنون از مقاله خوبیتون. البته من میخواستم بدونم اگر برای تحصیل در کشور اتریش اقدام کنم آیا می تونم برای کار پس از تحصیل در سوئیس دنبال کار بگردم و اقامت این کشور رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله شما امکان کاریابی در حوزه شنگن را دارید
مشاوره رایگان