تحصیل در مدارس هلند

17 نظر

تحصیل در مدارس اروپایی یکی از مواردیست که مورد استقبال بسیاری از مخاطبان مهاجرت قرار می گیرد. شما عزیزان همواره برای تحصیل فرزندان خود در کشوری مرفه با سیستم آموزشی عالی، ابراز تمایل و آمادگی کرده اید. هلند یکی از کشورهاییست که می تواند مقصد مناسبی برای تحصیل و رشد سطح علمی فرزندان شما باشد؛ چرا که سیستم آموزشی به کار رفته در این کشور، از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در سطح بسیار پیشرفته ای می باشد. هزینه تحصیل در مدارس هلند سالیانه بین 15 هزار تا 30 هزار یورو است. البته باید به این نکته توجه داشت که اقامت تحصیلی فرزندان نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم برای والدین شود. تحصیل در مقطع ابتدایی در هلند و تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند برای متقاضیان تحصیل در مدارس این کشور امکان پذیر است. محدودیت سنی برای ویزای دانش آموزی هلند نیز از دیگر نکات قابل توجه در موضوع تحصیل در مدارس هلند به شمار می رود. با مطالعه ادامه مقاله می توانید اطلاعات مفیدی در خصوص برترین مدارس بین المللی هلند و دیگر نکات مهم پیرامون تحصیل در مدارس هلند به دست آورید. همچنین با تکمیل فرم تماس و یا برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور می توانید از خدمات مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه بهره مند گردید. مقاله تحصیل در مدارس هلند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی تقدیم حضورتان می گردد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در مدارس هلند


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در مدارس هلند

انواع مدارس هلند

به طور کلی سیستم آموزشی کشور هلند از ابتدایی تا بالاترین مقطع دانشگاه، در بالاترین سطح کیفیت و ارزش و اعتبار علمی قرار دارد. مهاجرت تحصیلی به هلند می تواند برای افراد از همان سال های ابتدایی ورود به مدرسه و ابتدایی اتفاق افتد چرا که کشوری مانند هلند با پیشرفته ترین امکانات آموزشی که دارد مسیر افراد را تغییر و بهترین خدمات را در مدارس ارائه می شود که این امر موجب می شود تا والدین در سراسر دنیا تصمیم به مهاجرت برای تحصیل فرزندان خود و ورود به مدارس هلند بگیرند. مدارس دولتی و خصوصی هلند، آماده پذیرای تحصیلی از افراد می باشد، اما نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که تحصیل در مدارس دولتی هلند تنها مختص به شهروندان هلندی است اما دانش آموزانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، برای تحصیل باید مدارس خصوصی این کشور را انتخاب نمایند. شما می توانید با کمک موسسه اپلای mie با هزینه بسیار ناچیز بین 100 الی 300 یورو از مدارس تاپ هلند پذیرش دریافت کنید، تا بتوانید در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید. موسسه اپلای mie یک سرویس ارزان برای دریافت پذیرش تحصیلی شما می باشد.

مدارس دولتی هلند

نوعی از مدارس که در کشور هلند اقدام به پذیرش دانش آموزان می‌کند مدارس دولتی این کشور می باشد که به هیچ نهادی وابسته نبوده و توسط دولت این کشور اداره و کنترل می شود. دانش آموزان هلندی و عضو اتحادیه اروپا، منعی برای ورود و تحصیل رایگان در مدارس دولتی ندارند.

مدارس دولتی openbaar

این نوع مدارس دولتی بر پایه آموزشی سکولار پیش می‌رود و یک نهاد دولتی این مدارس را اداره و تحت نظارت قرار می دهد. افرادی که خارج از اتحادیه اروپا قصد ورود به این مدارس را دارند می بایست شهریه پرداخت نماید.

مدارس خاص

در رابطه با مدارس خاص که در کشور هلند در حال فعالیت می باشند باید گفت که حدود دو سوم کودکان هلندی و افرادی که به قصد مهاجرت، وارد کشور هلند می‌شود در اینگونه مدارس پذیرش و به تحصیل می‌پردازند. مدارس دینی، مدارس مونته سوری، مدرسه های اشتاینر، مدارس دالتون و... در این دسته مدارس خاص قرار گرفته اند.

مدارس دینی

مدرسه های دینی همانگونه که از نامشان پیداست بر اساس یک دین خاص، دانش آموزان را پذیرش می کنند برای مثال دانش‌آموزان فرقه‌های مختلف مسیحی پروتستان، کاتولیک، دین یهودی یا حتی اسلام با توجه به دین و مذهب خود در یکی از مدرسه‌های دینی هلند وارد و مشغول به تحصیل می شوند. در واقع می توان اینگونه گفت که دین کودکان است که انتخاب می کند وارد کدام مدرسه شوند.

مدارس مونته سوری

آموزش در اینگونه مدارس بر پایه فلسفه پیش می رود. در واقع ماهیت پیدایش مدارس مونته سوری بر اساس فلسفه مربی ایتالیایی، ماریا مونتسوری می باشد. شعار فلسفه مدارس مونته سوری این است که به من کمک کن تا خودم کارها را انجام دهم و بر اساس همین شعار، مدارس مونته سوری اداره می شود. دروس در مدارس مونته سوری، بر اساس بازی و کنجکاوی دانش‌آموزان به آنها منتقل می‌شود و نظم و انضباط دارای جایگاه ویژه ای در اینگونه مدارس می باشد.

مدارسDe vrijeschool (اشتاینر)

بنیانگذار مدرسه های اشتاینر، یک فرد اتریشی می باشد. آموزش های وی، موجب رشد فردی هر کودک شد. مدرسه اشتاینر کمک می کند تا دانش آموزان بر اساس فعالیت های عملی و هنری خود، به رشد، پیشرفت و بلوغ برسند.‌ تخیل و خلاقیت در مدرسه های اشتاینر، حرف اول را می زند.

مدارس دالتون

اگر به دنبال پی ریز و موسس مدارس دالتون هستید، باید بگویم که یک معلم آمریکایی با نام هلن بارچه این مدارس را افتتاح و تاسیس نمود. مدارس دالتون تاکید بسیاری بر روی مسئولیت‌پذیری و یادگیری دروس از این طریق دارند. مدارس دالتون به کودکان و نوجوانان یاد می‌دهد که چگونه با همکاری دیگر دوستانشان و مسئولیت پذیری بالایی که دارند به فراگیری علم و دانش بپردازند.

مدارس جناپلان

پیتر پدرسن آلمانی که یک معلم آلمانی بود، بنیانگذار مدارس جناپلان می باشد. این معلم آلمانی، آموزش در مدارس جناپلان، بر اساس ویژگی های یادگیری مستقل و همکاری با دیگر دانش‌آموزان در علم آموزی بنا نهاد.

مدارس بین المللی هلند

این مدارس همانگونه که از نامشان پیداست مختص به دانش‌آموزان هلندی و یا افرادی که شهروند اتحادیه اروپا می‌باشند نخواهد بود و آموزش زبان انگلیسی در این مدارس، رکن اصلی و اساسی می‌باشد. در واقع این مدرسه با هدف ارائه آموزش هرچه بهتر به دانش‌آموزان مهاجر شکل گرفته است تا بتوانند همه افراد از سراسر دنیا به راحتی وارد کشور هلند و سیستم آموزشی این کشور در همه مقاطع شوند. از آنجایی که پرداختن به زبان انگلیسی در این مدارس بسیار مهم است، موجب می شود تا افراد در کمترین زمان به تسلط قابل قبولی در این زبان برسند. مدارس بین المللی به افراد کمک می‌کند تا خود را مهیای ورود به بهترین دانشگاه های کشور هلند و دیگر دانشگاه های معتبر در سراسر جهان کنند. افرادی که با موفقیت دوره‌های این مدارس را پشت سر می‌گذارند گواهینامه بین المللی iGCSE و IB دریافت می نمایند. این مدارک در تمامی دانشگاه ها قابل استناد و معتبر است. از مهم ترین مدارس بین المللی می توان مدارس زیر را نام برد:

  • مدرسه Almere
  • مدرسه Amesterdam
  • مدرسهArnhem
  • مدرسه Utrecht
  • مدرسه leiden

سیستم آموزشی مدارس هلند

سیستم آموزشی مدارس هلند به این گونه پیش می‌رود که کودکان از سن ۵ سالگی باید وارد مقطع ابتدایی شوند. زمان اخذ مدرک دیپلم در سیستم آموزشی هلند باید قبل از ۱۸ سالگی اتفاق بیفتد و این سیستم آموزشی مانند اکثر کشورهای دنیا، کودکان و دانش‌آموزان را به دو دسته تقسیم می‌کند دسته اول افرادی است که خود را آماده رسیدن به حرفه و تخصص VMBO می‌کنند و گروه دیگر، دانش آموزانی هستند که به منظور ورود به دانشگاه‌های معتبر، مدارس هلند را انتخاب کردند این دسته از افراد در گروه vwo قرار می گیرند.

مهدکودک یا kinderopvang

مهدکودک هایی که در هلند مشغول به فعالیت هستند، کودکان را تا سن پنج سالگی تربیت و مهیای حضور به مدارس می‌کنند حداکثر سن پذیرش مهد کودک در کشور هلند، ۵ سالگی است و والدین می‌توانند با خیال راحت فرزندان خود را تا این سن، به مهد کودک ها در کشور هلند بسپارند.

مدارس ابتدایی هلند یا basisonderwijs

مدارس ابتدایی در هلند شامل ۸ کلاس می‌شود که برای عبور از این دوره باید این هشت کلاس را با موفقیت پشت سر گذاشت. شروع اولین مقطع مدارس ابتدایی از ۵ سالگی و تا ۱۲ سالگی ادامه می یابد. در این دوره هشت ساله، مهارت‌های مانند خواندن، نوشتن، محاسبات و غیره به افراد آموزش داده می شود. بعد از دوران ابتدایی که دقیقا بعد از سن 12سالگی شروع می شود، دبیرستان های هلند، مهیا حضور دانش آموزان خواهند شد. افرادی که وارد دبیرستان های هلند می‌شوند، برای ادامه تحصیلات شان سه روش پیش روی آنها می‌باشد. روش اول آموزش حرفه‌ای مقدماتی متوسطه، روش دوم آموزش متوسطه عمومی و روش سوم آموزش مقدماتی دانشگاه می‌باشد.

آموزش حرفه ای مقدماتی متوسطه یا VMBO

VMBO ‏یکی از رکن های اصلی سیستم آموزشی در کشور هلند را تشکیل می دهد که مدت زمان آن ۴ سال است و افراد روی دانش عملی متمرکز می باشند. پایان آموزش ها در این دوره در سن ۱۶ سالگی است.

تحصیلات متوسطه عمومی یا HAVO

این دوره متوسطه در طول ۵ سال، دانش آموزان را آماده و مهیا برای ورود به دانشگاه‌های علوم کاربردی در کشور هلند می کنند. افرادی که وارد این دوره پنج ساله می‌شوند در سن ۱۷ سالگی دوره را به اتمام رسانده و وارد دانشگاه مورد نظر خود می شوند.

آموزش مقدماتی دانشگاه یا vwo

همانگونه که از نام این دوره مشخص است، به متقاضیان کمک می کند تا پذیرش بهترین دانشگاه های هلند و جهان را اخذ نمایند. این آماده سازی به مدت ۶ سال به طول می انجامد. افرادی که در این مسیر قرار می گیرند پس از شش سال، آماده حضور در دانشگاه های تحقیقاتی خواهند شد. پایان دوره با ورود دانش آموزان به 18 سالگی رقم می خورد.

معرفی برترین مدارس هلند

پیشتر در مورد تحصیل در مدارس هلند در مقاطع مختلف صحبت کردیم. کشور هلند کشوریست که از لحاظ سطح کیفیت زندگی، رفاه و آسایش و سیستم آموزشی در سطح بالایی قرار گرفته است. این کشور با دارا بودن مدارس بین المللی بسیاری، دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه های با رنکینگ بالا آماده می کند. همانطور که می دانید بسیاری از مدارس هلند دارای نظام آموزشی بین المللی هستند و محصلین این شانس را دارند که با تحصیل در این مدارس، امکان ورود به برترین دانشگاه های جهان را داشته باشند. افراد زیادی قصد دارند بر روی تحصیل فرزندان خود از سنین پایه سرمایه گذاری کنند و با ایجاد شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند و یا مقطع ابتدایی، آنان را آماده ورود به برترین دانشگاه ها نمایند. در جدول زیر، نام برخی از برترین مدارس بین المللی کشور هلند قابل مشاهده می باشد.

نام مدرسه

گروه سنی

زبان آموزشی

International school Utrecht

4 تا 18 سال

انگلیسی

IPS Hilversum

4 تا 12 سال

انگلیسی

Gifted minds international school

3 تا 12 سال

انگلیسی

Almere

4 تا 11 سال

انگلیسی

Florencius

5 تا 12 سال

انگلیسی

Amstelland international school

4 تا 11 سال

انگلیسی

Haarlem

4 تا 14 سال

انگلیسی

 

ویزای تحصیلی هلند

این مقاله را از دست ندهید: ویزای تحصیلی هلند

در این مقاله ما جوانب ویزای تحصیلی هلند را به شما خواهیم آموخت.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی هلند

تحصیل در مدارس هلند نیاز به اخذ ویزای دانش آموزی هلند دارند. برای این منظور لازم است که مدارک مورد نیاز سفارت این کشور ارائه شود. در چنین مواقعی توصیه می شود که از راهنمایی ها و مشاوران متخصص در این زمینه استفاده شود. این موضوع برای اخذ ویزا توسط ایرانیان دارای اهمیت بیشتری است. طبق قوانین اقامتی کشور هلند، متقاضیان بایستی اجازه اقامت MVV یا همان اقامت بیشتر از 3 ماه را دریافت نمایند. همچنین دانش آموزان بین المللی باید بتوانند تمکن مالی خوبی به سفارت نشان دهند تا توان خود در پرداخت هزینه های زندگی در هلند را اثبات نمایند. ارائه انگیزه نامه و دلایلی که نشان دهد متقاضی به چه دلیل کشور هلند را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده است، از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مواردی که برای اخذ ویزای دانش آموزی هلند مطرح می شود، محدودیت سنی برای تحصیل در هلند و دریافت ویزا می باشد. متقاضیان تحصیل در هلند می توانند از سنین مدرسه برای این امر اقدام نمایند. معمولاً سنین بالای 11 سال می تواند سن مناسبی برای شروع تحصیل در مدارس هلند باشد. شخص متقاضی باید نامه اخذ پذیرش و ثبت نام در مدرسه مورد نظر را ارائه دهد. مدارک مورد نیاز برای تحویل به سفارت و دریافت ویزای دانش آموزی هلند عبارتند از: مدارک هویتی، پاسپورت، مدارک تحصیلی به همراه کپی و ترجمه آن ها، انگیزه نامه، تمکن مالی و نامه پذیرش از دانشگاه. متقاضی می تواند به مدت طول دوره تحصیل خود، در این کشور اقامت داشته باشد و این اقامت در صورت ادامه تحصیل متقاضی، قابل تمدید خواهد بود.

هزینه تحصیل در مدارس هلند

کشور هلند عضو اتحادیه اروپاست و واحد پول این کشور یورو می باشد. کشور هلند در زمره کشورهای توسعه یافته قرار دارد و هزینه مدارس هلند نیز جهت تحصیل تقریباً با سایر مدارس اتحادیه اروپا برابری می کند. این مقاله توسط موسسه ملک پور گرد آوری شده و کپی برداری از آن غیرقانونی است. هزینه های تحصیل در مدارس کشور هلند بسته به نوع مدرسه و امکانات آن و همچنین مقطع و پایه تحصیلی متفاوت خواهد بود. به طور مثال هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند با هزینه تحصیل در مقطع ابتدایی در هلند متفاوت است. به طور کلی می توان گفت که هزینه تحصیل در هلند به صورت تقریبی سالیانه بین 15هزار تا 30 هزار یورو متغیر است. اطلاعات کامل در خصوص هزینه تحصیل در هلند در مقاله ذیل ارائه شده است.

هزینه زندگی در هلند

هزینه های زندگی در کشور هلند همانند اکثر کشورهای اروپایی، نسبت به ایران بالاتر می باشد. البته باید در نظر داشت که درآمد افراد نیز در این کشورها بالا است و میان هزینه زندگی و درآمد افراد تناسب وجود دارد. میانگین هزینه زندگی محصلان در کشور هلند مبلغی بین 800 الی 1000 یورو در ماه می باشد، هرچند که هزینه زندگی در کل در ارتباط با سبک و استایل زندگی هر فرد می باشد. در جدول موجود در زیر هزینه برخی از اقلام ضروری و هزینه اجاره و خرید مسکن در کشور هلند آورده شده است.

عنوان

هزینه به یورو

عنوان

هزینه به یورو

آپارتمان یک خوابه مرکز شهر

1.050

یک وعده غذا در رستوران

15

آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

1700

سه وعده غذا دونفره در رستوران

60

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

830

یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه

0.14

آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

1270

اینترنت پرسرعت ماهانه

37

یک کیلو گرم برنج

1.8

یک ماه باشگاه ورزشی

28

یک کیلو گرم پرتقال

1.53

یک سانس سینما

20

یک کیلو گرم سیب

2.2

یک جفت شلوار جین

84

یک کیلو گرم پیاز

1.3

تیشرت تابستانی

34

یک کیلو گرم سیب زمینی

1.37

یک جفت کفش ورزشی

88

12 عدد تخم مرغ

2.3

یک جفت کفش مجلسی

118

بطری 1.5 لیتری آب معدنی

0.75

یک لیتر گازوئیل

1.6

بلیط یک طرفه مترو

3

بلیط ماهانه مترو

82

شرایط تحصیل در دانشگاه های هلند

کشور هلند این فرصت را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد تا پس از تحصیل در مدارس هلند، برای ادامه تحصیل به دانشگاه ورود پیدا کنند. ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می تواند یک فرصت بسیار عالی برای اشخاصی باشد که قصد ادامه تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا با سطح آموزشی بالا دارند. بسته به نوع رشته در مدرسه، ورود به دانشگاه متفاوت است. برای بعضی از رشته های تحصیلی در هلند مانند رشته پزشکی و زیرشاخه های آن، آزمون ورودی تعریف شده است که دانش آموزان در حین تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند برای شرکت در این آزمون آماده می شوند. تحصیل در سایر رشته ها نیاز به آزمون ورودی نداشته و دانشجویان می توانند پس از اخذ مدرک پایان دبیرستان، بسته به نمراتی که در طول دوره تحصیل کسب کرده اند، به دانشگاه های مختلف راه پیدا کنند. در صورت تمایل به تحصیل در اروپا در رشته پزشکی می توانید از شرایط تحصیل در کشور هلند استفاده نمایید.

بررسی ویزای همراه برای اعضای خانواده دانش آموز

تحصیل در مدارس هلند برای دانش آموزان خارجی واجد شرایط و دارای تمکن مالی مناسب امکان پذیر می باشد. در این جا ممکن است این سوال مطرح شود که در صورت تحصیل فرزندان در مدارس هلند، آیا این امکان وجود دارد که اعضای خانواده نیز با وی همرا شوند؟ برای پاسخ به این سوال باید اول این نکته را در نظر داشت که اقامت فرزندان نمی تواند منجر به اقامت اعضای خانواده شود و اعضای خانواده می توانند با دریافت ویزای توریستی هلند به صورت کوتاه مدت در کشور هلند اقامت داشته و با فرزند خود ملاقات داشته باشند. بنابراین والدینی که برای تحصیل کودکان در هلند، آن ها را روانه کشور هلند می نمایند، شانس بالایی در دریافت ویزا دارند. چرا که آفیسر پرونده این نکته را در نظر می گیرد که اعضای خانواده به علت دیدار فرزند کم سن و سال خود قصد سفر دارند. همچنین ارائه تمکن مالی و نشان دادن وابستگی در کشور مبدأ، یکی دیگر از عوامل مهمیست که در دریافت ویزا اهمیت دارد. شما عزیزان برای انتخاب بهتری روش و مسیر مهاجرتی می توانید بسته راهنمای گام به گام انتخاب اخذ اقامت را تهیه نمایید. این محصول توسط مدیر موسسه ملک پور تهیه شده است و راهنمای کاملی برای افزایش اطلاعات مهاجرتی شما در خصوص تمام روش های مهاجرتی به کشورهای مختلف می باشد.

بیشتر بدانید: ویزای همراه هلند

 

 


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: سلام و وقت بخیر فرزند من 16 سالشه و از هوش و استعداد بالایی برخورداره و در تست های IQ امتیازات بالایی به دست آورده است. در حال حاضر در مدارس استعدادهای درخشان تحصیل می کنه و حتی برای دوره های المپیاد هم اقدام کرده. میخواستم بدونم امکانات خاصی برای ما وجود داره که بتونم فرزندم رو برای تحصیل به مدارس این کشور ارسال کنم؟

 


سوالات متداول 

هزینه تحصیل در مدارس هلند چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مدارس هلند بسته به مدرسه و امکانات آن، شهر و مقطع تحصیلی دانش آموز متفاوت است و به طور میانگین هزینه ای حدود 15 تا 30 هزار یورو را در بر می گیرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی هلند چیست؟

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی هلند عبارتند از: مدارک هویتی، مدارک تحصیلی به همراه ترجمه، نامه اخذ پذیرش و ثبت نام در مدرسه، تمکن مالی و انگیزه نامه.

آیا تحصیل فرزندان در مدارس هلند، دارای آثار اقامتی برای والدین است؟

اقامت فرزندان در این کشور نمی تواند منجر به اخذ اقامت برای والدین شود. والدین می توانند با دریافت ویزای توریستی هلند، برای دیدار فرزندان خود در این کشور اقدام نمایند.

آیا امکان ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس هلند وجود دارد؟

دانش آموزان می توانند با تحصیل در مدارس هلند، سطح علمی و زبان خود را تقویت کرده و آماده ورود به برترین دانشگاه های این کشور شوند.

سخن پایانی

کشور هلند دارای سیستم آموزشی پیشرفته ای است و به دلیل وصعیت اقتصادی مناسب آن، اشخاص زیادی قصد تحصیل در این کشور را دارند. هزینه تحصیل در هلند تقریباً با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکسان است و در حدود سالی 15 هزار تا 30 هزار یورو متغیر می باشد. دانش آموزان پس از پایان تحصیل در مدارس هلند می توانند برای ورود به دانشگاه اقدام کرده و اقامت خود را تمدید نمایند. همچنین اعضای خانواده با دریافت ویزای توریستی هلند می توانند برای دیدار با فرزند خود در کشور هلند اقدام نمایند. محدودیت سنی برای ویزای دانش آموزی هلند و همچنین شرایط اخذ ویزای دانش آموزی هلند نیز در این مقاله بررسی شد. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید می توانید فرم تماس را کامل کرده و یا با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" که پایان مقاله تعبیه شده است، مطرح نمایید تا در کمتر از 12 ساعت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 4.56 از 5 ( 31 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فرهان یوسف زاده
سلام و وقت بخیر فرزند من 16 سالشه و از هوش و استعداد بالایی برخورداره و در تست های IQ امتیازات بالایی به دست آورده است. در حال حاضر در مدارس استعدادهای درخشان تحصیل می کنه و حتی برای دوره های المپیاد هم اقدام کرده. میخواستم بدونم امکانات خاصی برای ما وجود داره که بتونم فرزندم رو برای تحصیل به مدارس این کشور ارسال کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب شرایط فرزند شما بسیار خوب می باشد و هوش بالایی دارند ولی روال کار به این صورت می باشد که یا باید قیم داشته باشند یا اینکه خود شما اقامت داشته باشید تا فرزند شما بتونن تحصیل رایگان داشته باشند یا در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنید که شهریه دارد، شما در کامنت خود اطلاعات کامل را نفرمودید با تماس گرفتن با کارشناسان ما می توانید مشاوره رایگان بگیرید و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.
علیرضا حسین آبادی
سلام ببخشید من ۱۴ سالمه و قصد دارم وقتی دوران راهنمایی تموم شد برای شروع دبیرستان ب هلند برم.از کلاس اول تا الان همه نمرات ۲۰ بوده و تو کشور هلند قیم دارم.میتونم رایگان تحصیل کنم؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب تحصیل رایگان در مدارس این کشور برای افرادی می باشد که اقامت دائم و پاسپورت کشور هلند را دارند. ولی در برخی کشورهای تاپ اروپایی نظیر اتریش می توانید رایگان تحصیل کنید و تنها هزینه شامل خوابگاه می باشد. در صورت تمایل برای اخذ اطلاعات دقیقتر با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
محمد امینی
سلام من شنیده پذیرش از مدارس هلند کار دشوار و تقریبا غیر ممکنی است آیا این مطلب درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز برای اظهار نظر در این زمینه شرایط سن، سوابق تحصیلی و تمکن مالی شما باید بررسی شود. برای این منظور با کارشناسان موسسه تماس حاصل کنید تا راهنمای شما باشند.
فرزانه بازوبندی
سلام ، من یه پسر ۱۴ ساله دارم برای تحصیل در دانشگاه هلند چه شرایط و مدارکی لازم هست ؟ و اینکه عمه ی پسرم در هلند ساکن هستند .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، ایشون الان باید برای مدارس بین المللی اقدام داشته باشند مگر اینکه یا شما اقامت هلند بدست آورید یا عمه ایشان اجازه قیومیت ایشان را دریافت کنند تا پسرتان بتوانند در مدارس دولتی مشغول به تحصیل شوند.
پیرویان
سلام وقت بخیر برای تحصیلات اگر به غیر از تابعیت ایرانی بخوام با تابعیت کشور رومانی بچه هام را برای تحصیل در دبیرستان به هلند بفرستم چطور امکان پذیر است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با مشاوران موسسه تماس بگیرید شما را کامل راهنمایی میکنند با تشکر
یونس راموز
وارد مدارس دولتی نمیتونم بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام، در صورتی که پدر یا مادر شما اقامت داشته باشند امکان تحصیل در مدارس دولتی را خواهید داشت.
بهداد
سلام می‌خواستم بدونم پذیرش تحصیل رایگان در مدارس کدوم کشور اروپایی راحتتره؟ اینجوری که ازین مقاله میشه فهمید هلند اصلا کشور اسونی برای پذیرش رایگان مدارس نیست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در صورت اینکه یکی از والدین اقامت یکی از کشورها رو اخذ نمایند فرزندان می توانند از تحصیل رایگان برخوردار شوند. در غیر اینصورت اگر فرزندان به تنهایی قصد اخذ پذیرش در مدارس را داشته باشند می توانند در مدارس بین المللی با هزینه تحصیل نمایند.
ملیکا
سلام من امسال دوازدهم هستم در واقع 2 ماهه دیگه 18 سالم تموم میشه میتونم برای مقطع دبیرستان درخواست بدم؟ امکانش هست ک یکسال دبیرستان را بگذرونم و بعد وارد دانشگاه بشم؟ برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی کنکور اجباری برای ورود ب دانشگاه هست؟؟ممنون از مقاله های عالی تون🤍🤍
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به شرایط سنیتان بایستی برای دانشگاه پذیرش بگیرید.
سروش
سلام من ۱۴ سالمه و همه نمراتم از اول ۲۰ بوده و از هوش بالایی برخوردارم و در امتحانات جهشی شرکت کردم و همش رو ۲۰ شدم تمکن مالی هم دارم ولی قیم ندارم و از والدینم کسی ساکن هلند نیست چطور میتونم در هلند تحصیل کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور هلند مدارسی دارد که شما بدون داشتن قیم هم می توانید ار آنها پذیرش بگیرید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت کامل بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
ملیحه خطیبی
سلام دختر من ۱۳ سالشه میخام برای دبیرستان بفرستمش هلند. دختر بزرگترم در هلند اقامت ۵ ساله داره و هنوز پاسپورت هلند رو نداره ویزای کاری داره. آیا تحصیل برای دبیرستان دختر کوچکم در هلند رایگان ممکنه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر فرزند بزرگتان بتواند قیومیت خواهرشان را بگیرد این امکان وجود دارد. بهتر است ایشان از اداره اقامت محل زندگی شان این مورد را پیگیری بکنند.
کسری قنواتی
سلام چه شکلی میتوانم در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مدارس شبانه روزی هلند از سن 12 سال به بالا میشه اقدام کرد پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت نمایید. https://officialmalekpour.net/contact
بارانا فرحبخش
با سلام دختر من ۶ ساله هست و کاملا به زبان انگلیسی مسلط می باشد. پدرش ویزای کار دریافت کرده. می خواستم بدونم با توجه به این که زبان هلندی بلد نیست شرایط تحصیل به چه نحوی می باشد؟ ایا امکان ثبت نام در مدارس دولتی را داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی تحصیل فرزند شما در مدارس دولتی رایگان می باشد و زبان هلندی به دانش اموزان اموزش داده می شود.
سولماز عباداله زاده
سلام.همسرم ویزای کار در هلند گرفته.قرارهست از دو ماه دیگه با پسر ۱۳ ساله م به شهر لیدن هلند مهاجرت کنیم.از لحاظ مالی مشکلی برای ثبت نام در مدارس بین المللی نداریم.می خواستم بدونم پیشنهاد شما مدارس دولتی هلند هست یا بین المللی؟پسرم زبان هلندی اصلا نمی دونه و انگلیسی در حد مکالمه روان بلد هست ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در مدارس دولتی به دانش اموزان زبان هلندی اموزش داده می شود. تمام مدارس اعم از دولتی و بین المللی از اموزش فوق العاده ای برخوردار می باشند.
amirmohammad ebrahimzadeh
سلام خوب هستید من امیرمحمد از تبریز هستم من14سالمه ایلتس 8دارم زبان هلندیم در سطحb1هستم زبان فرانسوی سطحa2هستم نیمه ی دومم الان هفتم رو می خونم معدل نوبت اول 19.14بود در دبیرستان دوره ی اول کمال میخونم دروازه بانیم عالیه و یک مقاله دارم که هنوز ثبت نکردم و ان را به زبان انگلیسی نوشتم ایا من میتونم با این شرایط برای مدارس شبانه روزی بورسیه تحصیلی بگیرم من ولی قیم ندارم و امکان یاری والدین هم ندارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت بورسیه بایستی با مدارس مکاتبه نمایید و شرایط اخذ بورسیه را بررسی نمایید. همچنین داشتن یک اسپانسرشیپ می تواند بخشی از هزینه های شما را تامین نماید.
حمیدرضا کریمی
سلام من حمیدرضا کریمی هستم 17سالمه و میخواهم برای دوره دوم یعنی کلاس11هم دبیرستان به کشور انگلستان یا هلند یا آلمان یا کانادا بیام و من در رشته رباتیک در مسابقات جهانی فیرا کاپ دعوت شدم در ژاپن و در مسابقات منطقه ای و استانی خوارزمی برنده شدم و در دانشگاه امیر کبیر در دو دوره نمره A+کسب کردم میخواهم بدونم با این مشخصات میتونم در دبیرستان های شبانه روزی بورسیه بگیرم که از نظر قیمت خیلی کم بشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن رزومه علمی قوی می توانید برای دریافت بورییه با دانشگاه مکاتبه نمایید.
یونس راموز
سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و در مدارس استعداد های درخشان درس میخونم دختر عمه ی من در هلند ۵ ساله که هست و اقامت داره شرایط رفتن من به هلند چه جوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید برای اخذ پذیرش در مدارس بین المللی اقدام نمایید.
یونس راموز
وارد مدارس دولتی نمیتونم بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام، در صورتی که پدر یا مادر شما اقامت داشته باشند امکان تحصیل در مدارس دولتی را خواهید داشت.
یونس راموز
امکان نداره دختر عمه ی من قیم من شه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورتی که ایشان اجازه قیومیت شما را دریافت کنند نیز این امکان وجود دارد.
یونس راموز
امکان نداره دختر عمه ی من قیم من شه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورتی که ایشان اجازه قیومیت شما را دریافت کنند نیز این امکان وجود دارد.
مشاوره رایگان