تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

بدون نظر

کشور هلند در اروپای غربی دارای یک موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب بوده و نام آموزشی آن بسیار با کیفیت است. کشور هلند همه ساله تعداد بسیار زیادی دانشجو را برای تحصیل در دانشگاههای خود جذب می کند و با توجه به اینکه برای اپلای در سیستم تحصیلات عالی در کشورهای دیگر به داشتن مدرک زبان نیاز است در این مقاله مقصد داریم که موضوعی چالش برانگیز تحت عنوان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان را بررسی و تحلیل کنیم. دانشگاه های موجود در هلند سطح علمی و رتبه جهانی بسیار بالایی را دارند و علاقه مندان به تحصیل در آنها می توانند با ارائه مدرک زبان در تمامی مقاطع در این کشور تحصیل نمایند و در صورت تسلط به زبان هلندی از شرایط تحصیل رایگان بهره مند گردند.

تمامی اطلاعات ارائه شده در مقاله تحصیل در هلند بدون مدرک زبان با توجه به بررسی تمامی ایتم های معتبر و مشاوره با وکلای خبره هلندی نوشته شده است و شما خوانندگان گرامی جهت آگاهی از خدمات ارائه شده توسط موسسه MIE در ارتباط با تحصیل در هلند بدون مدرک زبان باید با مشاورین و کارشناسان مجرب ما ارتباط برقرار نمایید یا سوالات خود را در انتهای صفحه با ما درمیان گذارید.

تماس با ما

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

افراد با رده سنی و مدرک تحصیلی مختلف برای تحصیل بدون مدرک زبان دراین کشور شرایط متفاوتی خواهند داشت. شرایط تحصیل در هلند بدون مدرک زبان شامل افراد زیر می شود:

آن دسته از افرادی که دارای معدل بالای 12 می باشند و سن آنها حداقل 21 سال است می توانند با شرکت در آزمون دانشگاه های هلند نسبت به اخذ پذیرش اقدام نمایند.

دانشجویانی که از کشور های مختلف برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اقدام میکنند باید توجه داشته باشند که اغلب دانشگاه های این کشور به ارائه آیلتس 7 نیاز دارند. در صورت علاقه مند بودن به تحصیل در کشور هلند بدون داشتن مدرک زبان مورد نیاز اعلام شده توسط دانشگاه لازم است در ابتدا وارد دوره های زبان بخصوص در کالج شده و سپس زمانی که به سطح زبان قابل قبول دانشگاه مورد نظر خود رسیدید نسبت به گرفتن پذیرش اقدام کنید.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مدارس

برای دانش آموزان زیر ۱۶ سال تحصیل در مدارس هلند اجباری است و باید در یکی از مدارس دولتی خصوصی و بین المللی صورت بگیرد. مدارس دولتی کشور هلند برای اتباع این کشور و یا افراد دارای اقامت کاملاً رایگان است. این افراد همچنین می توانند روی تقویت زبانهای انگلیسی و هلندی خود تمرکز کنند و زمینه را برای ورود به دانشگاه معتبر این کشور فراهم نمایند. برای تحصیل در داشگاه های خصوص و بین المللی هلند، دانش آموزان باید شهریه پرداخت نمایند که به صورت میانگن این شهریه حدود 20 الی 25 هزار یورو می باشد. به دانش آموزان خارجی با حداقل سن 11 سال ویزای تحصیلی هلند ارائه می شود. تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مدارس صورت می پذیرد. در مدارس خصوصی هلند، دروس به زبان انگلیسی ارائه می گردند که از بهترین آنها می توان به مدارس موجود در زیر اشاره نمود :

 • Almere
 • Amsterdam
 • Arnhem
 • Utrecht
 • Leiden

تحصیل در کالج های هلند بدون مدرک زبان

تعداد بسیار بالایی از داوطلبان تحصیل در این کشور تمایل زیادی به تحصیل در کالج های هلند بدون مدرک زبان دارند. دوره پیش دانشگاهی در این کشور که تحت عنوان Foundation شناخته می شود یک دوره یک سال بوده و دانشجویان را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند آماده می نماید. همچنین این کالج ها ارائه دهنده دوره زبان در هلند برای علاقه مندان به تحصیل در هلند بدون درک زبان می باشند. همچنین در طی دوره کالج دانشجویان با فرهنگ کشور هلند نیز آشنا می گردند. در واقع آن دسته از متقاضیان تحصیل در هلند بدون مدرک زبان، که در ابتدا وارد کالج های این کشور می شوند، با شانس بیشتری در دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر هلند روبرو می باشند.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مقطع لیسانس

تحصیل در دوره کارشناسی بدون مدرک زبان در میان علاقه مندان به ادامه تحصیلات در دوره های آموزش عالی در هلند دارای طرفداران بسیار زیادی است. طول دوره کارشناسی در هلند چهار سال است و تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مقطع لیسانس امکانپذیر نیست. دانشجویان در این مقطع باید بطور قطعی مدرک زبان ارائه نمایند و بدون مدک زبان امکان اخذ پذیرش دوره لیسانس وجود ندارد. برای پذیرش در دوره های کارشناسی در هلند حداقل نمره ۶ آیلتس مورد نیاز است. اکثر رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی در دانشگاه های هلند ارائه می گردند و میانگین هزینه تحصیل در آنها بین ۱۱ الی ۱۳ هزار یورو در سال است. در ای دوره دانشجویان مجاز به کار دانشجویی نمی باشند. از دیگر شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دوره های کارشناسی در دانشگاه های هلند داشتن معدل بالای ۱۳ برای دوره دیپلم می باشد.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

تحصیل فوق لیسانس بدون مدرک زبان در هلند

تمامی افرادی که مدرک کارشناسی را دارند می توانند در جهت اخذ پذیرش دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند اقدام کنند. برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند در یک دوه زمانی یک الی دو سال صورت می گیرد و هزینه تحصیل در آن با توجه به رشته و دانشگاه به صورت میانگین 12 الی 14 هزار یورو است. تحصیل فوق لیسانس بدون مدرک زبان در هلند امکان پذیر نیست و افرادی که به تحصیل در دانشگاههای خصوصی هلند علاقه دارند باید حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 را داشته باشند. در این دوره نیز دانشجویان باید دارای انگیزه نامه، توصیه نامه، سابقه کاری و معدل بالای 13 باشند. افراد علاقه مند به تحصیل در کشور هلند بدون مدرک زبان در دوره فوق لیسانس، مجاز به انجام کار دانشجویی نمیباشد

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مقطع دکتری

تحصیل دکترا در هلند در قالب یک دوره تحصیلی پژوهشی است و دانشجویان برای گرفتن پذیرش در این دوره باید مدرک کارشناسی ارشد، پروپوزال قوی، انگیزه نامه، توصیه نامه و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را داشته باشند. باید قبل از انجام هر کاری در این زمینه،دانشجویان علاقه مند به تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مقطع دکتری، جهت یافتن استاد راهنما اقدام نمایند و نظر مساعد وی را جهت انجام همکاری در پزوهش مربوط به پایان نامه جلب نمایند. داشتن مقالات ISI نیز می تواند نقش مهمی را در اخذ پذیرش دوره دکترا در هلند ایفا نماید. دانشجویان در این دوره با شانس بسیار سطح بالایی برای دریافت بورسیه و فاند روبرو بوده و تا حدودی تحصیل آنها رایگان است. همچنین دانشجویان در طی این دوره می توانند در خود دانشگاه مشغول بکار شده و حقوق دریافت نمایند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان در هلند

همه دانشگاه های کشور هلند بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهند. بورسیه های ارائه شده در این کشور یا توسط دانشگاه به منظور جذب دانشجویان نخبه و یا توسط دولت این کشور تامین می گردد. اکثر بورسیه ها تامین کننده بخشی از هزینه تحصیل و زندگی در هلند می باشند. به تعدادی از بورسیه ها و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان در هلند در قسمت زیر اشاره نموده ایم:

 • بورسیه دانشگاه عالی لیدن: به مبلغ 10 الی 15 هزار یورو در سال اعطایی به دانشجویان ممتاز در حال تحصیل در این دانشگاه
 • بورسیه دانشگاه ماستریخت : شامل تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در دوره کارشناسی ارشد
 • بورسیه دانشگاه Radboud: مختص دانشجویان دارای استعدادهای درخشان که بخشی از شهریه دانشگاه را بصورت غیر نقدی پوشش میدهد.

بورسیه دانشگاه آمستردام: این بورسیه تحصیلی قوی ترین بورس کشور هلند می باشد که به دانشجویان نخبه و مستعد اهدا می شود و تمام مخارج زندگی و آموزش دانشجو را تامین می کند. این بورسیه برای هر سال تحصیلی حدود مبلغ 25000 یورو از مخارج دانشجو را تامین می کند.

معرفی دانشگاه های دارای پذیرش تحصیلی در هلند بدون مدرک زبان

با توجه به موفقیت این کشور در ارائه یک نظام آموزشی عالی و جذب دانشجویان بین المللی، دانشگاه های رتبه بالا و معتبر، کشور هلند یکی از کشورهایی می باشد که در طی سال های اخیر در جذب دانشجو یالاخص دانشجویان نخبه بسیار موفق عمل نموده است. اهمیت انتخاب دانشگاه درست را نباید دست کم گرفت، چرا که زندگی دانشجو را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، در جدول زیر به تعدادی از بهترین دانشگاه های دارای پذیرش تحصیلی در هلند بدون مدرک زبان اشاره شده است.

نام دانشگاه

رتبه بین المللی

دانشگاه دلفت

182

دانشگاه آمستردام

185

Rijks universiteit Groningenدانشگاه

190

Twente دانشگاه

219

دانشگاه واخنینگن

240

Leiden دانشگاه

263

Vrije دانشگاه

316

دانشگاه اوترخت

324

Technische Eindhoven دانشگاه

382

Radboud دانشگاه

495

ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان

محصلان که علاقمند به تحصیل در هلند بدون مدرک زبان می باشند باید پس از گرفتن پذیرش به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. باید به این مورد توجه داشت که بدون ارائه مدرک زبان تحصیل در دانشگاه های هلند جایز نیست و برای دریافت ویزای دانشجویی این کشور یکی از مدارک بسیار مهم مدرک زبان می باشد. در واقع ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان برای دانشجویان بین المللی صادر نمیگردد. جهت دریافت ویزا، دانشجویان باید مدارک موجود در زیر را آماده نموده و تحویل سفارت کشور هلند دهند:

 • پاسپورت دارای حداقل اعتبار 6 ماه
 • تکمیل فرم های مربوط به دریافت ویزای دانشجویی از سفارت و تکمیل توسط متقاضی
 • نامه تمکن و توانایی مالی
 • عکس پاسپورتی
 • آخرین مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • انگیزه نامه ای که به خوبی نوشته شده باشد
 • توصیه نامه هایی از طرف اساتید پیشین
 • مدرک زبان انگلیسی یا هلندی با توجه به نیاز دانشگاه

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در هلند بدون مدرک زبان هستید، اینجا کلیک کنید➡️

همچنین پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

برای ورود به دانشگاه های هلند چه معدل هایی مناسب پذیرش می باشد و یا پذیرش را آسان تر می کنند؟

برای ورود به مقطع آموزش عالی در این کشور حداقل معدل دوازده مد نظر است.

برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در مقطع آموزش عالی در کشور هلند، بهترین دانشگاه ها کدامند؟

بهترین دانشگاه هلند جهت ادامه تحصیل دانشجویان خارجی دانشگاه Technische Delft است.

دانش آموزان خارجی از چه سنی امکان ورود به مدارس هلند را دارند؟

دانش آموزان خارجی در صورت داشتن سن بالای ۱۱ سال میتوانند برای ورود به مدارس و بلند اقدام کنند

متوسط هزینه های مورد نیاز برای تحصیل در دوره های فوق لیسانس در دانشگاه های هلند چقدر است؟

به طور متوسط برای تحصیل در دوره های فوق لیسانس در دانشگاه های هلند به حدود ۱۲ الی ۱۴ هزار یورو نیاز است.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که در مقاله تحصیل در هلند بدون مدرک زبان برای شما ارائه گردیده، تحصیل در مقاطع مختلف آموزشگاه ها و موسسات کشور هلند بدون ارائه مدرک معتبر زبان امکان پذیر نیست و افراد علاقمند به تحصیل در این کشور باید قبل از اقدام به ارسال پذیرش مدارک زبان مورد نیاز برای ورود به مقطع مدنظر را بررسی کرده و بر اساس نیاز برای مدرک زبان خود اقدام نمایند. دوره های تحصیلی در کالج ها و دانشگاه های هلند در طیف وسیعی از رشته ها امکان پذیر می باشد. هزینه تحصیل در این کشو مناسب است و دانشجویان می توانند از انواع مختلف بورسیه و کمک هزینه تحصیلی استفاده نمایند. در طی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجویان حق کار همزمان با تحصیل را ندارند. تمامی اطلاعات مهیا شده در این صفحه توسط وکلای محلی و کارشناسان شرکت ملک پور تهیه شده و تمامی حقوق آن مستور و محفوظ است در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در هلند بدون مدرک زبان و یا دریافت مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه با موسسه MIE تماس حاصل نمایید و یا سوالات احتمالی خود را در زیر همین مقاله مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان