معرفی دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان

1 نظر

در این مقاله اختصاصاً در خصوص دانشگاه صنعتی هامبورگ (Hamburg University of Technology)، رنکینگ آن در سطح کشور آلمان و در جهان، شرایط و نحوه پذیرش آن، ددلاین ها و رشته های تحصیلی به شما عزیزان اطلاعات دقیق و جزئی ارائه خواهیم داد. آلمان یکی از صنعتی ترین کشور های جهان با بستر کاری مناسب برای نیروی کار متخصص به خصوص فارغ التحصیلان همان کشور است و دانشگاه صنعتی هامبورگ به لحاظ رتبه علمی مناسبی که دارد می تواند از دانشجویان خود نیروهای متخصصی بسازد که به راحتی بتوانند بعد از اتمام تحصیلات خود وارد بازار کار شده و درآمدزایی کنند و در نهایت به اقامت دائم و تابعیت آلمان دست یابند. توصیه می کنیم در این نوشتار ما را همراهی کرده و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با کارشناسان ارشد ما در موسسه MIE ارتباط حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. برای دریافت پاسخ سریع تر نیز می توانید در انتهای همین مقاله سوالات خود را با ما در میان بگذارید و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
معرفی دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان1

معرفی دانشگاه صنعتی هامبورگ (TUHH)

دانشگاه صنعتی هامبورگ (Technische Universität Hamburg) واقع در آلمان یکی از دانشگاه های تخصصی با تمرکز ویژه در حوزه رشته های مهندسی و مدیریت در مقاطع مختلفی از کارشناسی تا دکترا می باشد. این دانشگاه فنی در سال 1987 تاسیس شده است. مدارک فارغ التحصیلی از دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان با سیستم کارشناسی و کارشناسی ارشد انگلیسی-آمریکایی سازگار است و در کنار دوره های تحصیلی به زبان آلمانی، دوره های انگلیسی زبان را نیز تدریس می کند. جالب است بدانید این دانشگاه جدید التاسیس از جوان ترین و موفق ترین دانشگاه های آلمان است. ساختمان اصلی در محل پادگان سابق شوارتزنبرگ قرار دارد و ساختار آن تلفیقی از سنت و مدرنیته است. مجموعه کاربردی و در عین حال از نظر معماری جالب پردیس دانشگاه صنعتی هامبورگ شامل چند ساختمان است که با چشم انداز پارک اطراف و منطقه شهری مطابقت دارند.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در المان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

رنکینگ دانشگاه TUHH

دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان (Hamburg University of Technology) با توجه به قدمت کم آن که زیر نیم قرن است به لحاظ رتبه علمی در سطح کشور آلمان و در میان دانشگاه های مهندسی در جهان در این سال ها توانسته جایگاه مناسبی را از آن خود نماید. رتبه این دانشگاه در کشور آلمان 64 و در میان دانشگاه های جهان 1132 می باشد. دانشگاه صنعتی هامبورگ به صورت کلی یک دانشگاه کوچک اما با کیفیت بالا و همچنین روش تدریس مبتنی بر تحقیق و روش‌های یادگیری مدرن و تمرین محور است و این دلایل مجموعاً منجر به دریافت نتیجه و خروجی مناسب برای دانشگاه صنعتی هامبورگ شده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان

دانشگاه صنعتی هامبورگ با پشتیبانی DAAD و طرح اراسموس برای تبادل دانشجو و با رویکرد اصلی پذیرش دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا دانشجوهای مستعد را پذیرش می کند. در نظر داشته باشید شرایط پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکترا بسیار متفاوت می باشد. برای دریافت جزییات بیشتر، نحوه دریافت پذیرش تحصیلی در این دانشگاه با محوریت رشته های مهندسی را می توانید در سایت دانشگاه صنعتی هامبورگ مطالعه نمایید. در ادامه این نوشتار نیز به بررسی شرایط پذیرش دانشگاه صنعتی هامبورگ در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا خواهیم پرداخت.

شرایط پذیرش دانشگاه صنعتی هامبورگ در مقطع کارشناسی

درخواست برای تمام دوره های کارشناسی در دانشگاه صنعتی هامبورگ به صورت آنلاین تکمیل می شود. ممکن است از شما خواسته شود که تعدادی از مدارک خود را نیز به همراه درخواست پذیرش تحصیلی خود آپلود کنید. این که کدام مدارک مورد نیاز است به عوامل مختلفی مانند؛ ملیت شما، جایی که مدارک ورودی دانشگاه خود را کسب کرده اید و این که آیا احتمالا قبلاً دوره دانشگاهی یا کالج را در آلمان گذرانده اید یا خیر و... بستگی دارد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود مدرکی دال بر مهارت های زبان آلمانی و انگلیسی (یا یکی از آن ها) را ارائه دهید. بیشتر دوره های تحصیل کارشناسی در آلمان در دانشگاه صنعتی هامبورگ به زبان آلمانی تدریس می شود. مدرک دیپلم پایان دوره مدرسه در آلمان سیزده ساله است (ARBITUR) و در ایران دانش آموزان دیپلم 12 ساله دریافت می کنند. در نتیجه برای ورود به دانشگاه های آلمان متقاضیان می بایست دوره کالج بگذرانند که برای دانشکده صنعتی هامبورگ با توجه به این که رشته های تحصیلی آن همگی مرتبط با علوم مهندسی و ریاضی است؛ کالجی که در آلمان می گذرانند اصطلاحاً T-COURSE نامیده می شود و آزمون نهایی کالج (آزمون FSP) را به خوبی پشت سر بگذرانند. نمرات دروس اصلی نظیر ریاضی و فیزیک بسیار در مرحله پذیرش دانشگاه صنعتی هامبورگ تاثیرگذار است. به صورت کلی شانس قبولی و ورود به دانشگاه صنعتی هامبورگ برای متقاضیان خارجی ده درصد تخمین زده می شود.

شرایط پذیرش دانشگاه صنعتی هامبورگ در مقطع ارشد

در حال حاضر دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان (Technische Universität Hamburg) یازده رشته تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را ارائه می دهد که از میان این یازده رشته چهار دوره آن با همکاری دانشگاه های بین المللی اروپایی برگزار می شود. (نظیرDAAD و ERASMUS Mundus). این چهار رشته که از جمله گرایش های تحصیلی بین رشته ای نیز محسوب می شوند عبارت اند از؛ کارشناسی ارشد مشترک اروپایی در مطالعات محیطی، شهرها و پایداری، کارشناسی ارشد مشترک اروپایی در ریاضیات بین رشته ای، کارشناسی ارشد رشته مدیریت نوآوری جهانی، کارشناسی ارشد در فناوری کشتی و فراساحل. کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی هامبورگ به زبان انگلیسی تدریس می شود و دو ساله است. در عین حال دانشگاه در سال سی دانشجوی برتر را برای دوره های دو مدرکه شامل رشته مهندسی بعلاوه مدیریت فناوری یا MBA پذیرش می کند. داشتن معدل بالا تاثیر به سزایی در روند اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی هامبورگ دارد. در نظر داشته باشید؛ داشتن ارتباط بین رشته تحصیلی کارشناسی و گرایش منتخب برای کارشناسی ارشد از دیگر الزامات اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان می باشد.

تحصیل دکترا در دانشگاه صنعتی هامبورگ

برای تحصیل دکترا در آلمان در دانشگاه صنعتی هامبورگ (Hamburg University of Technology) ابتدا می بایست بر اساس گرایش پروپوزال خود استاد راهنمای خود را در این دانشگاه پیدا کرده و با ایشان ارتباط بگیرید. اطلاعات مربوط به اساتید و نحوه ارتباط گیری با آن ها را می توانید در سایت دانشگاه صنعتی هامبورگ بیابید. قبل از پذیرش برای تحصیل در مقطع دکترا، ابتدا مدرک خارجی باید معادل مدرک دانشگاهی آلمان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را داشته باشید و ارائه دهید. همچنین داشتن و ارائه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه نیز جزو شرایط الزامی پذیرش به شمار می رود. نمره زبان نیز بسته به رشته و زبان تدریس متفاوت خواهد بود (یا c1 زبان آلمانی و یا آیلتس 7 به بالا و یا معادل آن در آزمون های دیگر).

دانشگاه هایدلبرگ

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه هایدلبرگ آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه TUHH

در تمامی مقاطع تحصیلی در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان متقاضیان لازم است که مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را تا پیش از اتمام مهلت ثبت نام ارائه دهند. همانطور که پیشتر ذکر نمودیم در مقطع کارشناسی اکثریت رشته ها به زبان آلمانی ارائه می شود و متقاضی می بایست برای ورود به دانشگاه صنعتی هامبورگ در این مقطع مدرکی مبنی بر داشتن حداقل مهارت های زبان آلمانی در سطح آزمون B 2.2 که با موفقیت انجام شده است را برای همه برنامه های مدرک لیسانس ارائه دهد. در نظر داشته باشید پذیرش در دانشگاه صنعتی هامبورگ بدون مدرک زبان در هیچ مقطعی امکان پذیر نیست. برای برخی از رشته ها نظیر علوم مهندسی که یک رشته دو زبانه است دانشجو نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی و انگلیسی به صورت همزمان دارد. در کنار ارائه مدرک زبان آلمانی B1 لازم است که مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 آکادمیک و یا تافل 90 ارائه داده شود. برای دکترا نیز مدرک زبان بسته به رشته و زبان تدریس متفاوت می باشد.

رشته های دانشگاه صنعتی هامبورگ

رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان (Technische Universität Hamburg) را در ادامه به تفکیک در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد ذکر خواهیم کرد.

رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی هامبورگ مقطع کارشناسی

مهندسی عمران و محیط زیست

مهندسی فرآیندهای زیستی

علوم کامپیوتر

علوم داده ها

مهندسی برق (الکتروتکنیک)

فناوری های سبز (انرژی، آب، آب و هوا)

علوم مهندسی

علوم محاسباتی و مهندسی

لجستیک و تحرک

مهندسی مکانیک

مکاترونیک

معماری دریایی

تکنوماتیک

مهندسی فرآیند

مهندسی و مدیریت-گرایش لجستیک و تحرک

در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی هامبورگ رشته های تحصیلی را به تفکیک زبان تدریس برای شما همراهان در جدول زیر به نمایش خواهیم گذاشت.

رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی هامبورگ مقطع کارشناسی ارشد

زبان آلمانی

زبان انگلیسی

مهندسی عمران

مهندسی شیمی و فرآیندهای زیستی

مهندسی فرآیندهای زیستی

مهندسی محیط زیست

علوم کامپیوتر

سیستم های اطلاعات و ارتباطات

مهندسی برق

مدیریت تولید بین المللی

سیستم های انرژی

مدیریت مهندسی مکانیک

مهندسی سیستم های هواپیما

مکاترونیک

لجستیک، زیرساخت و تحرک

میکروالکترونیک و میکروسیستم

علوم مواد

فناوری کشتی و فراساحل

مهندسی پزشکی

ریاضیات بین رشته ای

توسعه محصول مواد و تولید

مهندسی انرژی های تجدیدپذیر

معماری دریایی و مهندسی اقیانوس

مهندسی آب و محیط زیست

مهندسی فرآیند

ددلاین اپلای دانشگاه صنعتی هامبورگ

زمان ثبت نام و ددلاین اپلای برای دانشگاه صنعتی هامبورگ عملاً در هر سال تحصیلی توسط سایت دانشگاه صنعتی هامبورگ مشخص می شود. ددلاین پذیرش برای تحصیل کارشناسی برای ترم زمستان عموماً تا پایان نیمه اول ماه جولای به اتمام می رسد و برای ترم تابستان نهایتاً تا اواسط ژانویه است. برای ارسال مدارک و درخواست پذیرش از دانشگاه صنعتی هامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد نیز متقاضیان نهایتاً تا ابتدای ماه مارس فرصت در اختیار دارند. پس از اتمام ددلاین پذیرش در سایت دانشگاه صنعتی هامبورگ، پاسخ نهایی در عرض شش الی هشت هفته کاری به متقاضی تحصیل در این دانشگاه اعلام خواهد شد.

معرفی دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان2

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ

تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ تقریباً رایگان است. هزینه تحصیل در آلمان پرداختی دانشجویان به دانشگاه بسیار اندک بوده و می توان آن را ناچیز شمرد. در نتیجه دانشجویان دانشگاه صنعتی هامبورگ صرفاً می بایست هزینه های زندگی و تمکن مالی برای زندگی در آلمان را برای مهاجرت تحصیلی به این کشور در نظر بگیرند. همانطور که ذکر نمودیم دانشجویان دانشگاه صنعتی هامبورگ در هر ترم هزینه های جانبی را می بایست در نظر بگیرند. این هزینه ها شامل چهار مورد است؛

  1. هزینه عمومی شامل بیمه دانشجویی در آلمان؛ حمایت حقوقی و مشاوره حقوقی مبلغ 17.80 یورو
  2. هزینه بابت خدمات رفاهی ارائه شده توسط دانشگاه صنعتی هامبورگ مبلغ 85 یورو
  3. هزینه حمل و نقل عمومی و رایگان در سراسر کشور (مدت اعتبار 6 ماه) مبلغ 182.40 یورو در هر ترم
  4. طبق قانون آموزش عالی هامبورگ تمامی دانشجویان هر ترم مبلغ 50 یورو بابت هزینه های اداری به دانشگاه پرداخت می نمایند.

مجموع این مبالغ رقمی حدواً 340 یورو در هر ترم می باشد و تمام هزینه های پرداختی به دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان را در بر می گیرد.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

وضعیت بازار کار و قوانین دریافت مجوز کار در آلمان به دانشجویان بین المللی اجازه نمی دهد تا هزینه تحصیل خود را فقط از طریق کار تامین کنند. در واقع مجوز کار برای دانشجویان بین المللی در آلمان فقط برای کار پاره وقت در طول ترم (120 روز کاری یا 240 روز کاری پاره وقت ) داده می شود. تمام کارهای دیگر نیاز به مجوز اضافی از اداره کار دارد. هزینه های زندگی در آلمان در هامبورگ نسبتاً زیاد است. شما باید حداقل 800 - 1000 الی 1200 یورو در ماه شامل خوابگاه، شهریه ترم، بیمه درمانی، هزینه های مواد تحصیلی و هزینه های شخصی را در نظر بگیرید.

هزینه زندگی در آلمان

آب بطری نیم لیتری

1.99 یورو

غذا در رستوران دانشجویی

12.50 یورو

مک دونالد

8 یورو

یک لیتر شیر

1.01 یورو

یک کیلوگرم برنج

1.013 یورو

500 گرم نان

1.82 یورو

یک کیلوگرم فیله مرغ

7.27 یورو

حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

3.30 یورو

کارت ماهانه (تعرفه معمولی)

91.10 یورو

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

1.91 یورو

یک لیتر بنزین

1.56 یورو

مسکن

اجاره آپارتمان یک خوابه سیتی سنتر

964.14 یورو

اجاره آپارتمان یک خوابه حومه شهر

684.46 یورو

خرید آپارتمان در سیتی سنتر (قیمت هر متر مربع)

7.816.91 یورو

خرید آپارتمان در حومه شهر (قیمت هر متر مربع)

4.912.82

بورسیه تحصیلی در آلمان در دانشگاه صنعتی هامبورگ

بورسیه تحصیلی در آلمان روشی مفید برای تامین مالی تحصیلات شما هستند زیرا کمک هزینه هستند و به عنوان یک قاعده نباید بازپرداخت شوند. علاوه بر بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان مستعد، بسیاری از کمک هزینه های تحصیلی دیگر نیز مشروط به پایبندی به شرایط و ضوابط در دسترس هستند. برخی از آن ها بر تامین مالی پروژه های مهندسی یا تحقیقاتی تمرکز می کنند. دانشجویان بین المللی می توانند برای بورسیه تحصیلی از سازمان های متعددی همانند DAAD، بنیادهای وابسته به سیاست، موسسات و سازمان های مرتبط با تجارت درخواست دهند. باید دریابند که آیا واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و کمک های مالی از سوی سازمان های کشور خود هستند یا خیر؟ بورسیه ها بر اساس شرایط و ضوابط و همچنین وجوهی که در اختیار بنیاد است، بدون ذکر اولویت هایی که ممکن است دانشگاه داشته باشد، اعطا می شود. بنابراین برخی از بنیادها ممکن است برای مدتی بورس تحصیلی اعطا نکنند یا فقط پروژه های تحقیقاتی دانشگاه را تامین کنند. لطفاً توجه داشته باشید که درخواست برای برخی از بورسیه ها فقط از کشور خود و قبل از شروع تحصیل شما در آلمان امکان پذیر است. در حال حاضر یکی از بورسیه های دانشگاه صنعتی هامبورگ برای مقطع دکترا می باشد. این بورسیه به داوطلبان ممتاز یا دانشجویان در حال نگارش رساله اعطا می شود. مبلغ بورسیه تحصیلی 1200 یورو در ماه است. مبلغ مکمل مراقبت از کودک 154 یورو است. بورسیه تحصیلی در ابتدا به مدت یک سال اعطا می شود. در اصل، بورسیه تحصیلی با شرایطی مانند نیاز، فعالیت سیاسی یا مذهبی اعطا می شود. در برخی موارد از دارندگان بورسیه انتظار می رود که پس از پایان تحصیلات خود برای بنیاد یا اهداف و مقاصد آن کار کنند.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه TUHH

انواع مختلفی از محل اقامت برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که از میان آن ها می توان به اجاره اتاق در آپارتمان های مشترک (با آشپزخانه و امکانات بهداشتی مشترک)، خوابگاه، اجاره یک واحد آپارتمان یا استودیو اشاره کرد. در شهر بندری هامبورگ شرایط سکونت با امکانات مناسبی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. اما دانشجویان می بایست حداقل از سه ماه پیش از شروع ترم برای رزرو خوابگاه دانشجویی در آلمان یا محل اقامت خود اقدام نمایند. اداره اسکان و رفاه دانشجویی در دانشگاه صنعتی هامبورگ به دانشجویان بین المللی (به جز به دانشجویان مقطع دکترا) برای یافتن محل اقامت در هامبورگ کمک کرده و مشاوره خواهد داد. به عنوان یک قاعده کلی در آلمان شرایط به این صورت است که دانشگاه‌ های دولتی اتاق ‌هایی را در محل اقامت دانشجویی در محوطه دانشگاه ارائه نمی‌دهند بلکه اکثر دانشگاه ها با مالکین اقامتگاه های دانشجویی قرارداد دارند. این اقامتگاه ها نیز به جهت محدودیت تنها برای یک الی دو ترم (ماکسیسم دوازده ماه) قابلیت رزرو تنها برای دانشجویان سال اول یا دوم را دارند. دانشجویان می توانند در این اقامتگاه ها، اتاق های یک نفره کاملاً مبله در واحد های آپارتمانی دو تا شش نفره دانشجویی با آشپزخانه و حمام مشترک را رزرو نمایند. مبلغ اجاره ماهیانه برای هر نفر بازه 320 الی 400 یورو می باشد. در غیر این صورت دانشجویان می بایست محل اسکان خود را به صورت خصوصی رزرو نمایند که این آپارتمان ها یا اتاق ها محدودیتی به لحاظ زمانی ندارند و مبلغ آن ها بسته به مکان و امکاناتی که دارند از 350 الی 500 یورو به ازای هر ماه شروع خواهند شد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه TUHH

پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه صنعتی هامبورگ، این کشور به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد که تا حدود دو سال (هجده ماه) در این کشور در جستجوی شغل مد نظر خود باشند. در صورت یافتن شغل و دریافت اقامت کاری در صورتی که تا چهار سال قرارداد کاری خود را تمدید نمایند، می توانند درخواست اقامت دائم داشته باشند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب معرفی دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است؟

خیر. در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی تا دکترا بدون ارائه مدرک زبان مورد تقاضای دانشگاه (آلمانی و انگلیسی بسته به زبان تدریس رشته تحصیلی) امکان اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه صنعتی هامبورگ وجود ندارد.

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ به چه صورت است؟

تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ تقریباً رایگان است و دانشجویان عملاً بدون پرداخت شهریه دوره های تحصیلی خود را می گذرانند.

آیا تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه تقریباً به زبان آلمانی و تحصیل در مقاطع بالاتر در برخی رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

کدام مقاطع تحصیلی در دانشگاه صنعتی هامبورگ تدریس می شوند؟

امکان تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

سخن پایانی

مقاله ای که مطالعه نمودید شامل تمامی جزییات و اطلاعات در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان (Hamburg University of Technology) می باشد. همانگونه که ذکر نمودیم این دانشگاه دولتی در آلمان در سه مقطع مختلف کارشناسی تا دکترا با تاکید بر رشته های مهندسی به دو زبان انگلیسی و آلمانی خدمات ارائه می کند و با توجه با قدمت زیر پنجاه سالی که دارد از رتبه و اعتبار علمی مناسبی در میان دانشگاه های مشابه می باشد. نکته ای که می بایست در نظر داشته باشید این است که حتما می بایست دارای مدرک زبان معتبر (آلمانی یا انگلیسی)، معدل بالا و شرایط علمی و تحصیلی مناسبی باشید چرا که این دانشگاه درصد پذیرش پایینی داشته و دانشجویان شایسته را برای تحصیل می پذیرد. شما بزرگواران می توانید برای سنجیدن شانس پرونده مهاجرتی خود برای تحصیل در آلمان و یا دیگر کشورهای طراز اول جهانی با کارشناسان ما در موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین مجموعه بهره مند گردید. برای دریافت پاسخ هرچه سریع تر به سوالات، توصیه می کنیم در بخش انتهایی مقاله نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


ثبت پرسش
سعید وایگانی
با سلام ما در نزدیکی این دانشگاه زندگی می کنم. شاید حدودا 100 متر با این دانشگاه فاصله داشته باشیم. سایتش رو دیده بودم. واقعا اطلاعاتتون دقیق و درست بود. آفرین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام. دوست عزیز از اظهار لطف شما سپاسگزاریم.
مشاوره رایگان