آزمون FSP آلمان

بدون نظر

کشور آلمان با توجه به شرایط تحصیل و وجود دانشگاه های بسیار تاپ و معتبر بسیار مورد توجه سایر دانشجویان تمامی کشورهای جهان می باشد و در واقع تحصیل در این کشور می تواند راهی جهت رسیدن به اهداف و موفقیت تحصیلی و کای دانشجویان باشد. داوطلبان تحصیل در دانشگاه، جهت اپلای موفق از دانشگاه ها، با توجه به قوانین موجود در نظام آموزشی آلمان، در گام نخست می بایست 1 سال در کالج های آلمان آموزش دیده و در پایان دوره در آزمون FSP آلمان، که موضوع بحث و بررسی این مقاله می باشد، شرکت نموده و در صورت موفقیت در این آزمون وارد دانشگاه های معتبر و بسیار با کیفیت شوند. شرکت در این آزمون دارای شرایط مختص به خود بوده و افراد باید با توجه به زمینه مورد نظر خود برای مقاطع دانشگاهی، یکی از دوره های یک سال کالج های مختلف آلمان را بر میگزینند. نتیجه این آزمون همانند سایر آزمون های کشورهای مختلف دارای کمترین سطح مجاز بوده که کسب این نمره راهی برای اپلای موفق آموزش عالی است. تمامی اطلاعات ارائه شده در این مقاله با بررسی سایت های معتبر و مشاوره با وکلای درجه یک آلمانی تهیه و نوشته شده است و شما خوانندگان گرامی جهت کسب اطلاعات در ارتباط با خدمات ارائه شده توسط موسسه MIE در ارتباط با آزمون FSP آلمان باید با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
 منابع آزمون FSP آلمان

آزمون FSP چیست؟

آن دسته از افرادی که مهاجرت تحصیلی به آلمان هدفشان است باید بدانند که طول دوره مدرسه در این کشور سیزده سال است. به عبارتی جهت دریافت دیپلم در آلمان، دانش آموزان باید سیزده سال در مدارس این کشور مشغول به تحصیل گردند. دانشجویان خارجی دارای مدرک دیپلم 12 ساله، جهت ورود به دانشگاه های آلمان باید در ابتدا یک سال را در کالج های این کشور بگذرانند و سپس جهت اپلای مقاطع بالاتر اقدام نمایند. دانش آموزانی که جهت گذراندن این دوره یک سال وارد کالج می شوند، در پایان دوره باید در آزمونی تحت عنوان Feststellungsprufung که به اختصار تحت عنوان آزمون FSP شناخته می شود، شرکت نمایند. در واقع دانش آموزان خارجی در صورت موفقیت در این آزمون می توانند برای اپلای مقاطع دانشگاهی گام بردارد. داوطلبان بین المللی باید با توجه به رشته ای که قصد اخذ مدارک بالاتر آن آن را دارند، جهت انتخاب کالج صحیح اقدام نمایند.

هزینه آزمون FSP آلمان برای متقاضیان توسط محلی که در حال تحصیل Studienkolleg هستند تعیین می شود و معمولا زیر 200 یورو شهریه خواهد داشت.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان


شرایط سوالات آزمون FSP آلمان از لحاظ تعداد و نحوه پاسخدهی

همانگونه که در بخش پیشین ذکر نمودیم دانشجویان بین المللی باید با توجه به رشته مورد نظر خود، کالج مناسب را انتخاب نمایند و لذا بر اساس رشته انتخابی و دروس ارائه شده در کالج، سوالات مربوط به آزمون FSP آلمان متفاوت خواهد بود. علاقه مندان به رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی و سایر رشته های مهندسی باید در کالج های آلمان وارد دوره های T-course شده و در پایان این دوره در آزمون FSP شرکت نمایند که سوالات مطرح شده نیز مرتبط با دروس ریاضی، فیزیک و شیمی خواهند بود. آن دسته از افراد علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های مدیریت و اقتصاد باید وارد دوره W-course کالج های آلمان شوند و سوالات مرتبط به آزمون اف اس پی آلمان در پایان این دوره بر اساس دروس اقتصاد، حسابداری، ریاضی، علوم اجتماعی و غیره طراحی گردیده است. دوره G-course جهت انتخاب رشته های هنر و علوم انسانی برگزار شده و سوالات آزمون FSP برای این دوره بر اساس دروس تاریخ، ادبیات، جغرافی و غیره تنظیم شده است. برای انتخاب رشته ها و تحصیل پزشکی آلمان، داروسازی، دندانپزشکی و پیراپزشکی در کشور آلمان، دانشجویان باید در ابتدا وارد دوره M-course در یکی از کالج های این کشور شده و آزمون FSP پایان دوره به نمره لازم سوالات طراحی شده بر اساس دروس ریاضی، شیمی،زیست و فیزیک دست پیدا نمایند. دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که آزمون FSP آلمان به صورت کامل به زبان آلمانی طراحی شده است و برای شرکت در این آزمون تسلط کافی به زبان آلمانی شرط اول برای موفقیت است.

شرایط ثبت نام در آزمون FSP

دانشجویان علاقه مند به شرکت در آزمون FSP آلمان جهت ورود به دانشگاه های این کشور، باید با شرایط ثبت نام در این آزمون آشنا شوند. یکی از شرایط اصلی شرکت در این آزمون داشن سن بالای هجده سال است، در واقع برای مهاجرت افراد زیر 18 سال در آلمان این آزمون قابل ارائه نیست. همچنین متقاضیان بین المللی باید دارای مدرک دیپلم دوازده سال معتبر باشند و به عبارتی تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده باشند. با توجه به این که دانشجویان باید جهت شرکت در این آزمون به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند، باید بتوانند مدرک مرتبط با زبان آلمانی به کالج مربوطه ارائه نمایند.

 

ازمون ورودی پزشکی آلمان

این مقاله را از دست ندهید: آزمون ورودی پزشکی آلمان

در این مقاله ما جوانب آزمون ورودی پزشکی آلمان را به شما خواهیم آموخت.

نحوه شرکت در آزمون نهایی کالج های آلمان

آزمون FSP آلمان متشکل از دو بخش کتبی و شفاهی می باشد. برای شرکت در این آزمون، دانشجویان باید در ابتدا دوره یک سال کالج را پشت سر گذاشته باشند. متقاضیان عزیز باید به این نکته توجه داشته باشند که بر اساس آخرین قوانین کشور آلمان شرکت در دوره کالج و آزمون FSP برای ورود به دانشگاه های آلمان اجباری است. کالج های موجود در کشور آلمان دارای هزینه چندانی نمی باشند و شرکت در این دوره های یک سال برای متقاضیان بین المللی بسیار مناسب می باشد. کالج های متعدد در سراسر کشور آلمان دانشجویان را در سه دسته T، G و W قرار داده که دوره T شامل دروس فنی، دوره W شامل تمامی دروس مرتبط با تجارت و دوره G شامل دروس مرتبط با رشته های علوم انسانی می گردد. هر یک از دانشجویان باید با توجه به رشته ای که قصد انتخاب آن جهت ادامه تحصیل در آلمان و دانشگاه را دارند، وارد یکی از دوره های ذکر شده در کالج شوند.

زمان آزمون FSP آلمان

شروع هر یک از ترم های کالج در کشور آلمان در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد. متقاضیان بین المللی باید در ابتدا در دوره یک سال کالج شرکت نموده و در پایان دوره در آزمون FSP آلمان شرکت نمایند. تمامی دانشجویان بین المللی باید به این نکته توجه داشته باشند در صورتی که در یک بار در این آزمون شرکت کرده و موفق به کسب نمره لازم نشده اند، تنها یک بار دیگر می توانند در این آزمون شرکت نمایند و بیشتر از دوبار حق شرکت در آزمون FSP را نخواهند داشت.

حداقل نمره قبولی در آزمون FSP آلمان

همانگونه که بیان نمودیم متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آلمان باید با گذراندن دوره یک سال کالج در ابتدا وفق به کسب نمره قبولی در آزمون FSP آلمان شوند. برای آزمون FSP همانند سایر آزمون ها حداقل نمره قبولی مشخص شده است که دانشجوان با کسب آن نمره می توانند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان اقدام نمایند. محدوده نمره این آزمون از 1 تا 5 است و دانشجویان باید توجه داشته باشند که حداقل نمره قبولی در این آزمون نمره 2.5 است و افرادی که به نمره 5 در آزمون FSP دست پیدا می نمایند، شانس تحصیل در دانشگاه های آلمان را از دست خواهند داد. آن دسته از افرادی که موفق به کسب نمره 1 تا 1.5 در این آزمون می شوند، در واقع به بالاترین نمره آزمون FSP آلمان دست پیدا نموده و می توانند جهت اخذ پذیرش برای ادامه تحصیل در رشته های تاپ نظیر پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و غیره اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات کامل در ارتباط با مهاجرت به تاپ ترین و بهترین کشورهای جهان و چگونگی دریافت اقامت این کشورها محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب آزمون FSP آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آزمون FSP به چه زبانی می باشد؟

تمامی سوالات کتبی و شفاهی آزمون FSP به زبان آلمانی بوده و از شروط اصلی شرکت در این آزمون تسلط کافی به زبان آلمانی است.

آیا آزمون FSP آلمان دارای شرط سنی می باشد؟

بله برای شرکت در این آزمون متقاضیان باید بالای هجده سال باشند.

آیا آزمون FSP دارای بخش شفاهی نیز می باشد؟

بله آزمون FSP متشکل از دو بخش شفاهی و کتبی است.

حداقل نمره قبولی در آزمون FSP آلمان جهت ورود به دانشگاه چه نمره ای است؟

این آزمون دارای محدوده نمره یک تا پنج بوده و حداقل نمره قبولی در آزمون FSP آلمان برای ورود به دانشگاه نمره 2.5 می باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا به صورت کلی به بررسی آزمون FSP آلمان بپردازیم. همانگونه که بیان نمودیم کشور آلمان یکی از کشورهای تاپ و پرمتقاضی جهت ادامه تحصیل می باشد. یکی از شروط اصلی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور شرکت در دوره یک سال کالج و شرکت در آزمون FSP است. با توجه به رشته ای که دانشجو جهت ادامه تحصیل خود انتخاب می نماید باید وارد یکی از کالج های آلمان شده و در پایان دوره در آزمون FSP طراحی شده بر اساس رشته انتخابی شرکت نماید و موفق به کسب حداقل نمره 2.5 در این آزمون شود. افرادی که موفق به کسب نمران 1 یا 1.5 می شوند می توانند نسبت به اخذ پذیرش جهت ادامه تحصیل در تاپ ترین رشته ها و بهترین دانشگاه های آلمان اقدام نمایند. این آزمون در دو بخش شفاهی و کتبی برگزار می گردد و از شروط اصلی موفقیت در آن تسلط به زبان آلمانی است. جهت کسب اطلاعات کاملتر و یا دریافت مشاوره تلفنی رایگان در ارتباط با آزمون FSP آلمان با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات احتمالی خود را در بخش مشخص شده در زیر همین متن مطرح نموده و پاسخ سریع و صحیح آن ها را از کارشناسان حرفه ای و مجرب ما دریافت نماییید.

امتیاز 2.5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان