معرفی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

1 نظر

در مقاله پیشرو در مورد دانشگاه هایدلبرگ آلمان (Heidelberg University) به صورت کامل صحبت خواهیم کرد. امروزه آلمان مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی نیز می باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا در دانشگاه های آلمان به تحصیل نیز بپردازند. در این مقاله می خواهیم در مورد دانشگاه هایدلبرگ آلمان به صورت کامل واضح و دقیق صحبت کنیم. موسسه ملک پور با داشتن تجربیات بی نظیر در دریافت ویزاهای متنوع از جمله مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بتواند بهترین همراه برای شما عزیزان نیز باشد. شما می توانید شرایط از طریق وب سایت های رسمی موسسه درخواست مشاوره رایگان خود را ارسال کرده و یا با شماره های موسسه تماس گرفته تا شرایط شما را به صورت دقیقتر مورد ارزیابی قرار دهند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه هایدلبرگ آلمان

معرفی دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ آلمان (Heidelberg University) از جمله با قدمت ترین دانشگاه های آلمان به حساب می آید. این دانشگاه در سال ۱۳۸۵ توسط پاپ ششم آغاز به کار کرد. بعد از آن در سال ۱۳۸۶ شامل ۳ دانشکده الهیات، فقه و فلسفه و پزشکی آغاز به کار کرد. اولین رئیس این دانشگاه هلندی بوده است و اساتید این دانشگاه از پاریس و پرایدپگ به این کشور نیز آمدند. این دانشگاه به عنوان مرکز علوم و فرهنگ اروپایی شناخته شده است. جذابیت بین‌المللی بودن این دانشگاه اساتید و دانشجویان را از سرتاسر اروپا به خود جذب می کند. بعد از جنگ سی ساله دانشگاه هایدلبرگ به طور کامل توسط سربازان لویی چهاردهم تا سال ۱۷۰۳ بسته ماند و سرانجام در سال ١٧١٢ سنگ بنای ساختمان جدید دانشگاه که امروزه به دانشگاه قدیمی مشهور است، نهاده شد. در اواخر سال ۱۹۰۰ دولت اولین بار به زنان اجازه ورود به دانشگاه را دادند و در سال ۱۹۲۳ اولین مقام استادی توسط اولین دانش آموز دختری که ورود به دانشگاه پیدا کرده بود ثبت شد. این دانشگاه امروزه یک دانشگاه جامع تحقیقاتی شامل ده دانشکده نیز می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در المان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه Heidelberg جهت تحصیل در خارج از کشور به افراد خارجی موقعیت های خوبی ارائه می دهد. پذیرش دانشگاه هایدلبرگ آلمان به صورت ترمی از دانشجویان بین المللی صورت می پذیرد. ورودی ها فرصت مطالعه و انجام تحقیقات در هایدلبرگ را دارند. امکان گذراندن ترم یا دوره کارآموزی در دانشگاه های خارجی نیز برای افراد علاقه مند فراهم آمده است. تنوع رشته برای دانشجویان خارجی بسیار خوب است. به عبارتی، دانشگاه هایدلبرگ با طیفی بیش از 180 برنامه، تنوع تقریبا منحصر به فردی از گزینه های ترکیب موضوعی را در آلمان ارائه می دهد. از شروع تحصیل، باید برای دانشگاه اقدام کرده و در آن ثبت نام کنید. رویه های مربوطه بسته به مدرک و ملیت مورد نظر متقاضیان متفاوت است. همه برنامه های تحصیلی در دانشگاه هایدلبرگ دارای محدودیت دسترسی می باشند. شرایط عمومی برای ثبت نام در یک برنامه آکادمیک، مدرک ورود به دانشگاه و مدرک زبان کافی است. بسته به برنامه تحصیلی انتخاب شده، ممکن است نیاز به تکمیل شرایط پذیرش و دوره اضافی داشته باشید. به عنوان مثال، ثبت نام در برنامه های کارشناسی ارشد معمولاً مستلزم تکمیل موفقیت آمیز یک برنامه مدرک معتبر قبلی (معمولاً یک برنامه مدرک لیسانس) است. دانشجویان بین المللی باید اجازه اقامت معتبر خود را قبل از ثبت نام در برنامه مدرک مربوطه ارسال کنند.

پذیرش دانشگاه هایدلبرگ آلمان در مقطع لیسانس

اولین دوره ای که دانشجویان بین المللی بعد از به پایان رساندن مقطع دبیرستان خود می‌توانند به آن ورود پیدا بکنند مقطع لیسانس یا به عبارتی کارشناسی نیز می باشد. متقاضیان برای ورود به دانشگاه هایدلبرگ آلمان نیاز دارند تا آخرین مقطع تحصیلی خود را که دیپلم ۱۲ سال نیز می‌باشد با موفقیت به پایان رسانده باشند. تحصیل در اکثر رشته های دانشگاه هایدلبرگ آلمان سه ساله میباشد و حدود ۶ ترم هست. در اکثر این رشته ها تحصیل به زبان آلمانی نیز می باشد بنابراین متقاضیان برای ورود به دانشگاه هایدلبرگ آلمان نیاز دارند تا سطح زبانی آلمانی خود را تا حدودی تقویت نمایند. برای تحصیل کارشناسی در آلمان در برخی از رشته های دانشجویان می بایست در پایان امتحانات دولتی را شرکت کنند. امتحان دولتی در آن دوره‌های تحصیلی انجام می‌شود که در آن دولت در درجه اول کارفرمای آینده است و در آن جامعه ایالتی علاقه خاصی به آموزش واجد شرایط دارد. به عنوان مثال، در میان پزشکان، داروسازان و وکلا. در دوره های تحصیلی که با آزمون ایالتی خاتمه می یابد، آموزش و امتحانات به طور یکسان توسط قانونگذار ایالتی یا فدرال تنظیم می شود.

پذیرش دانشگاه هایدلبرگ آلمان در مقطع فوق لیسانس

برنامه کارشناسی ارشد یک برنامه تحصیلات تکمیلی است که معمولاً می تواند پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه لیسانس و همچنین پس از سایر مدارک دانشگاهی تکمیل شود. معمولاً برای چهار ترم طراحی می شود، اما ممکن است دو یا سه ترم نیز داشته باشد و معمولاً با مدرک کارشناسی ارشد (M.Sc.) یا کارشناسی ارشد هنر (M.A) به پایان می رسد. کارشناسی ارشد آموزش (M.Ed.) دانش آموزان را برای کار به عنوان معلم آماده می کند. شرایط پذیرش بسته به برنامه متفاوت است. بخش‌های اساسی برنامه ممکن است به زبان انگلیسی برگزار شود و ممکن است هزینه‌های ویژه‌ای برای برخی از برنامه‌ها دریافت شود. با این حال، ساختار کارشناسی ارشد آموزش (M.Ed.) از دانش آموزان انتظار دارد که دو موضوع را با وزن برابر (جزء برنامه درجه) مطالعه کنند. این موضوعات باید قبلاً به عنوان بخشی از برنامه لیسانس مورد مطالعه قرار گرفته باشند. موضوع سوم نیز می تواند به عنوان M.Ed انتخاب شود. موضوع تکمیلی بین برنامه های تحصیلی متوالی و برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد تمایز قائل می شود. تحصیل در اکثر رشته های دانشگاه هایدلبرگ آلمان در مقطع ارشد یا فوق لیسانس نیز به زبان آلمانی می باشد.

 پذیرش دکترا در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه هایدلبرگ مفتخر است که طیف گسترده‌ای از برنامه‌های دکترا را با سطح ساختاری بسیار متنوع ارائه می‌کند - آموزش دکتری فردی، و همچنین گروه‌های آموزشی کوچک و متوسط یا مدارس بزرگ فارغ‌التحصیل، اخذ مدرک دکتری در هر یک از رشته های ارائه شده در دانشگاه امکان پذیر است. مطالعات دکترا می تواند به صورت فردی یا در یک برنامه دکتری ساختار یافته انجام شود. در توصیه‌هایی که در سال 2005 برای محققان جوان ارائه شد، دانشگاه هایدلبرگ هدف خود را کوتاه کردن مدت تحصیل در مقطع دکترا تعیین کرد: تلاش‌ها برای بهبود باید شامل ایجاد شرایطی باشد که در آن دوره‌های دکترا به طور کلی حداکثر ظرف سه سال به پایان برسد. این دانشگاه تعدادی از دوره ها و خدمات به زبان انگلیسی ارائه می دهد. بسته به زمینه تحقیقاتی، بسیاری از محققان و آزمایشگاه ها نیز به دو زبان آلمانی و انگلیسی کار می کنند. بنابراین، برای ادامه تحصیل دکترا در آلمان به مهارت های زبان آلمانی یا انگلیسی بسیار خوب نیاز دارید. دانشگاه هایدلبرگ استانداردهای کیفی زیر را برای آموزش دکترا ایجاد کرده است:

 • شفافیت معیارها و مراحل پذیرش
 • جذب داوطلبان دکتری واجد شرایط خاص از آلمان و خارج از کشور
 • بهترین نظارت ممکن بر داوطلبان دکتری
 • پایبندی به اصول عمل خوب علمی
 • شفافیت فرآیند بررسی
 • پرورش شایستگی های بین رشته ای
 • ارائه مدارک تحصیلی و حرفه ای مرتبط
 • تقویت استقلال دانشگاهی و بین المللی شدن

لیست دانشگاه های ایرانی مورد تایید آلمان

این مقاله را از دست ندهید: لیست دانشگاه های ایرانی مورد تایید آلمان

در این مقاله ما لیست دانشگاه های ایرانی مورد تایید آلمان را به شما خواهیم آموخت.

سطح زبان پذیرش دانشگاه هایدلبرگ

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارید، معمولاً باید مدرک رسمی دال بر تسلط بالای زبان آلمانی ارائه دهید. آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه هایدلبرگ آلمان HEIDELBERG، آزمون (DSH) مخفف (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang) نیز می باشد. DSH شامل بخش کتبی و شفاهی می باشد. اگر در هر دو امتحان موفق شوید، گواهی دریافت خواهید کرد که می توانید از آن برای درخواست یک محل در یک برنامه مدرک استفاده کنید.

بسته به نمره خود، می توانید DSH را در 3 سطح مختلف پاس کنید. گواهی DSH دریافت خواهید کرد

 • سطح DSH-1، اگر در هر دو آزمون کتبی و شفاهی حداقل 57% را کسب کنید.
 • سطح DSH-2، اگر در هر دو آزمون کتبی و شفاهی حداقل 67 درصد را کسب کنید.
 • سطح DSH-3، اگر در هر دو آزمون کتبی و شفاهی حداقل 82 درصد را کسب کنید.

نمره سطح DSH درصدی که برای شروع برنامه تحصیلی انتخابی شما نیاز دارید به برنامه بستگی دارد و ممکن است در دانشگاه ها متفاوت باشد. در بیشتر موارد، حداقل امتیاز مورد نیاز برای سطح DSH-2 کافی خواهد بود. در صورتی که متقاضی در ابتدا نمره مورد نظر را نداشته باشد می تواند پذیرش دوره زبان را دریافت کند و مادامی که سطح زبان آلمانی خود را به حداقل مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی برساند می تواند برای آزمون DSH اقدام نمایند.

دانشکده های دانشگاه هایدلبرگ

پیش از هر اقدامی بهتر است رشته مورد نظر خود را در دانشکده های دانشگاه هایدلبرگ آلمان انتخاب نمایید همانطور که می‌دانید دانشگاه هایدلبرگ شامل چهار دانشکده اصلی نیز می باشد.

 • دانشکده هنر های لیبرال و الهیات

در این دانشکده دین، فلسفه، تاریخ و موضوعاتی از این قبیل مورد بررسی قرار می‌گیرند و تحقیقات وسیع در زمینه هنر های آزاد در این دانشکده توسط دانشجویان انجام می شود.

 • دانشکده علوم طبیعی ریاضیات و علوم کامپیوتر

دانشکده دانشگاه هایدلبرگ آلمان این دانشکده می باشد. همچنین برای بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر دنیا جذاب می باشد.

 • دانشکده علوم اجتماعی حقوق و اقتصاد

این دانشکده یکی از بزرگ‌ترین دانشکده های موسسه نیز می باشد به دلیل نزدیک بودن رشته های اقتصاد و علوم اجتماعی هر دو در این دانشکده قرار گرفته آمد.

 • دانشکده پزشکی

دانشگاه هایدلبرگ آلمان (Heidelberg University) شامل دو دانشکده بزرگ پزشکی نیز می باشد. این دانشگاه دارای استانداردهای بسیار زیادی برای آموزش و تحقیق و همچنین مراقبت از بیمار نیز می باشد. علاوه بر این جدید ترین متد های روز دنیا در این دانشگاه به دانشجویان نیز آموزش داده می شود.

رشته های دانشگاه هایدلبرگ آلمان

در دانشگاه هایدلبرگ آلمان بسیاری از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیز ارائه می شود. در ادامه به بررسی رشته های تحصیل درHeidelberg university  آلمان می پردازیم.

لیسانس

فوق لیسانس

دکتری

اقتصاد

بیو شیمی

دندانپزشکی

مردم شناسی

مردم شناسی

پزشکی

شیمی

مهندسی پزشکی

قانون

بیو شیمی

زیست شناسی

داروسازی

زبانشناسی محاسباتی

علم کامپیوتر کاربردی

 

-

علوم زیستی

زبانشناسی محاسباتی

علم کامپیوتر کاربردی

 

شیمی

زیست شناسی

باستان شناسی و تاریخ هنر بیزانس

باستان شناسی کلاسیک

تاریخ هنر و موزه شناسی

تاریخ باستان

ادبیات کلاسیک و مدرن

زمین شناسی

باستان شناسی کلاسیک

باستان شناسی و تاریخ هنر بیزانس

تفسیر کنفرانس

جغرافیا

مهندسی کامپیوتر

روانشناسی تاریخی

اقتصاد

بیوتکنولوژی مولکولی

زمین شناسی

ریاضیات

جغرافیا

تاریخ

مطالعات آموزش و پرورش با تمرکر بر توسعه سازمانی

جامعه شناسی

بهداشت بین الملل

علوم ورزشی

تاریخ جهان

فیزیک

بیومتری پزشکی

فلسفه

تاریخ باستان

علوم سیاسی

ریاضیات

قانون عمومی

بیوتکنولوژی مولکولی

مطالعات ترجمه برای فن آوری هاس اطاعات

آموزش پزشکی

مترجمی

تاریخ

انفورماتیک پزشکی

فیزیک

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه هایدلبرگ

دانشکده پزشکی هایدلبرگ یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی آلمان است که شهرت بین المللی دارد. دانش آموزان از فرصت های برجسته برای مطالعه و تحقیق بهره مند می شوند. دوره تحصیل پزشکی در آلمان حداقل شش سال و سه ماه طول می کشد و شامل سه مرحله آموزشی است:

 • مطالعه پیش بالینی
 • مطالعه بالینی
 • سال تمرین

در پایان دوره تحصیلی، دانش‌آموزان آزمون دولتی را تکمیل می‌کنند و بنابراین مجوز فعالیت به عنوان پزشک را دریافت می‌کنند. فارغ التحصیلان می توانند پس از اتمام برنامه مدرک با ادامه تحصیل در حین کار، تخصص پیدا کنند.

سلامت و علوم اجرایی مراقبت‌های بهداشتی رشته هایی می باشند که موضوع آن ها مراقبت های پزشکی و بهداشتی می باشد. هدف از تحقیقات بهبود شرایط زندگی روزمره مردم است. به طور مثال با اجرای مدل های مراقبتی جدید و ارزیابی آنها می‌توانند نتایج بسیار خوبی را در امور بهداشتی به دست آورند. یکی از این رشته‌هایی که در مقطع ارشد در دانشگاه هایدلبرگ آلمان ارائه می شود، با عنوان مراقبت های بهداشتی هستند. در این رشته نه تنها دانشجویان با مراقبت‌های بهداشتی آشنا می شوند بلکه راه های مشکلات مراقبت بهداشتی را می توانند تشخیص دهند و بر اساس اون اقدام برای درمان کنند.

مهندسی بالینی مدیکال ترکیبی از ریاضیات، فیزیک، مهندسی، زیست شناسی، پزشکی میباشد. که امروزه یکی از پرطرفدارترین رشته ها در این زمینه هست. افرادی که در این رشته ها تحصیل ممی کنند، چشم‌انداز خوبی برای پیدا کردن شغل مناسب در آلمان را نیز دارند. آنها می توانند بر اساس شرایط خود در بیمارستانها، سازمانهای تحقیقاتی، صنعت فناوری پزشکی مثل تولیدکنندگان دستگاه‌های پزشکی و غیره مشغول به کار شوند.

تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه هایدلبرگ

تحصیل دندانپزشکی در آلمان یکی دیگر از رشته های پزشکی در دانشگاه هایدلبرگ آلمان نیز می باشد. نه تنها دانش نظری در علوم طبیعی پزشکی به دانشجویان ارائه می دهند بلکه اصول اولیه تشخیص و درمان را در زمینه های دندانپزشکی، ترمیمی، پروتزهای دندانی ارتودنسی و جهات فک و صورت نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهند. فارغ التحصیلان در این رشته میتوانند در مطب های پزشکی خود یا کارفرمایان دیگر مشغول به کار شوند و یا حتی به عنوان تحقیقات بالینی در دانشگاه و موسسات آموزشی آلمان نیز امکان تدریس را دارند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان در دانشگاه هایدلبرگ آلمان یک برنامه بین رشته ای نیز می باشد. دانش آموزان مبانی شیمی، زیست شناسی، فیزیک و فیزیولوژی و همچنین زیست شناسی مولکولی، فن آوری های دارویی، فارماکولوژی و داروسازی بالینی را یاد می گیرند. این رویکرد فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا در هر زمینه مرتبط با دارو و دارو کار کنند. این شامل کشف عوامل دارویی جدید، ساخت و آزمایش عملی داروها و داروها و همچنین پیکربندی درمان های فردی برای بیماران است. این برنامه توسط موسسه داروسازی و بیوتکنولوژی مولکولی هایدلبرگ، که یک مرکز مدرن و بین رشته ای برای تحقیقات مواد است، با همکاری بخش های پزشکی سازماندهی و اجرا می شود. طول دوره تحصیل به صورت نرمال 8 ترمه می باشد. همچنین تحصیل در این رشته های به زبان آلمانی نیز می باشد. فارغ التحصیلان رشته داروسازی گزینه های شغلی متعددی دارند.

 • در داروخانه های دولتی و بیمارستانی
 • در صنعت داروسازی
 • در علم و تحقیق
 • در بخش های بهداشتی و اداری
 • در مؤسسات انتشاراتی تخصصی
 • برای ارتش آلمان
 • برای ارائه دهندگان بیمه سلامت

تحصیل مهندسی در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان در بعضی از رشته ها طرفداران زیادی دارد که رشته مهندسی کامپیوتر نیز جزوی از آنها است. این رشته رابطی بین علوم کامپیوتر، مهندسی برق، ریاضیات و فیزیک است. مطالعه مهندسی کامپیوتر شامل مطالعه معماری، طراحی و مونتاژ کامپیوترها، شبکه های ارتباطی و سیستم های تعبیه شده در سطح سخت افزار و همچنین برنامه نویسی نرم افزارهای مرتبط با سخت افزار است. در حوزه رباتیک، سیستم‌های مستقل و مقاوم در برابر خطا ساخته شده‌اند که رفتار هوشمندانه‌ای بر اساس فناوری کنترل پیشرفته از خود نشان می‌دهند. نتایج پژوهش در پروژه های ملی و بین المللی در زمینه های فیزیک، نجوم، پزشکی، زیست شناسی و غیره کاربرد دارد. این برنامه به شدت کاربردی است و تجربه عملی ضروری را ارائه می دهد. علاوه بر این، دانشجویان از انواع همکاری با شرکای صنعت ملی و بین المللی بهره مند می شوند. دانشجویان علاقه مند به تحقیق می توانند در مراحل اولیه به این فعالیت ها بپیوندند و همچنین فرصت های بیشتری برای کسب تجربه عملی حتی در طول دوره تحصیلی خود دارند. زمینه های شغلی احتمالی شامل زمینه های مونتاژ و عملیات خوشه کامپیوتری، توسعه آشکارسازها و سخت افزار، فناوری اندازه گیری، برنامه نویسی مرتبط با سخت افزار (سیستم های تعبیه شده، بی سیم و غیره)، فناوری صوتی، سیستم های کنترل خودرو، و فناوری امنیتی است.

محوطه پردیس دانشگاه هایدلبرگ آلمان

رتبه دانشگاه هایدلبرگ آلمان

همانطور که توضیح دادیم دانشگاه هایدلبرگ آلمان یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان نیز به شمار می آید. این دانشگاه در زمینه های مختلف پزشکی، فلسفه، مهندسی و غیر نیز فعالیت دارد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های آلمان نیز می باشد. علاوه بر این در میان سه دانشگاه برتر آلمان بهترین رنکینگ بین المللی QS و TIMES را دارد در جدول زیر رنگینگ دانشگاه هایدلبرگ آلمان را در مقایسه با کشور آلمان و اروپا و سایر کشورهای دنیا مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد.

رتبه در دنیا

رتبه در اروپا

رتبه در آلمان

رتبه

56

15

2

Best Global Universities

63

18

2

QS World University

57

18

3

Shanghai-Ranking o World Universities

42

12

3

Times Higher Education

ددلاین دانشگاه هایدلبرگ آلمان

یکی از مهمترین نکات در دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه هایدلبرگ آلمان بررسی تاریخ ددلاین اپلای برای پذیرش تحصیلی می باشد. پیش از هر اقدامی بهتر است به سایت دانشگاه مراجعه کرده رشته مورد نظر را در مقطع مورد نظر خود انتخاب نموده و مطابق با نیازمندی های اولیه مدارک خود را تا تاریخ ذکر شده دانشگاه آماده نموده. زیرا هریک از رشته‌ها در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه هایدلبرگ آلمان دارای ددلاین های متفاوتی می باشند. به صورت کلی ددلاین دانشگاه هایدلبرگ آلمان در نیمه ماه ژوئن و نیمه ماه ژانویه می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

مادامی که صحبت از هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان می شود لازم به ذکر است بدانید دانشجویان موظف هستند شهریه خود را به صورت کامل برای یک سال پرداخت نماید علاوه بر شهریه در سال دانشجویان هزینه‌ های زندگی را خود را برای یکسال می بایست در نظر داشته باشند.

شهریه دانشگاه

شهریه دانشگاه شامل دو بخش اساسی می‌باشد یک بخش به عنوان اپلیکیشن فی هست که برای ثبت نام در نظر گرفته می‌شود بخش دیگر مربوط به شهریه تحصیل برای یکسال دانشجو می باشد. دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و غیر EEA (منطقه اقتصادی اروپا - ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ) با مدرک ورودی دانشگاه خارجی، ملزم به پرداخت شهریه 1500 یورو در هر ترم خواهند بود.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در آلمان در شهرهای مختلف نیز متفاوت می باشد. اما همانطور که سایت‌های رسمی این کشور اعلام می‌کنند، هزینه های زندگی برای یک نفر بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در حدود هفتصد و هشتاد و یورو نیز می‌باشد. علاوه بر این قیمت آپارتمان یک خوابه در داخل و خارج از شهر آلمان از ۵۵۰ یورو تا ۱100 نیز می تواند متغیر باشد. بنابراین به طور میانگین دانشجویان در صورتی که یک آپارتمان را به صورت اختصاصی برای خود اجاره کنند هزینه های نزدیک به ۱۵۰۰ تا ۲ هزار یورو در ماه را می بایست در نظر داشته باشند. اما این افراد می‌توانند با اجاره اتاق و یا داشتن هم خانه هزینه های خود را تا حد قابل قبولی کاهش دهند.

شرایط بورسیه دانشگاه هایدلبرگ آلمان

همانطور که می دانید دانشجویان در آلمان می توانند از بسیاری از کمک هزینه‌های تحصیلی توسط مراکز و عنوان‌های مختلف در آلمان حمایت مالی دریافت نمایند. همچنین دانشگاه هایدلبرگ آلمان امکان ارائه بورسیه های متفاوتی برای برنامه های حمایتی از دانشجویان را در نظر گرفته است. بورسیه تحصیلی در آلمان برای مقاطع مختلف و رشته‌های مختلف نیز در دانشگاه Heidelberge می باشد. در ادامه به بررسی برخی از بورسیه دانشگاه هایدلبرگ آلمان می پردازیم.

 • بورسیه AMIRANA

این بورسیه مربوط به دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان نیز می باشد.

 • بورسیه HAUS

در صورتی که دانشجویان ساکن کشور امریکا باشند و تابعیت این کشور را داشته باشد می‌توان از این بورسیه خاص استفاده کند.

 • بورسیه BADEN-WURTTEMBERG-STIPENDIUM

مادامی که دانشجویان از کشورهای کمتر توسعه یافته به کشور آلمان نیز مهاجرت می کنند شامل دریافت این نوع بورسیه نیز می شود.

 • بورسیه BIDS

درصورتی که دانشجویان بتوانند سال اول تحصیل خود را با موفقیت در دانشگاه هایدلبرگ آلمان سپری کنند می‌توان از این بورسیه استفاده نمایند.

 • بورسیه ROBERT E.SCHMIDT

برخی از دانشجویان تمایل دارند تا در دوره های تابستانه دانشگاه هایدلبرگ آلمان شرکت کنند. خبر خوب این می باشد که آنها می‌توانند از بورسیه مناسب برای دوران نیز استفاده کنند.

پردیس و خوابگاه دانشگاه هایدلبرگ آلمان

پیشتر در مورد دانشکده های دانشگاه هایدلبرگ آلمان نیز صحبت کردیم. همانطور که می دانید این دانشگاه شامل ۴ پردیس می‌باشد. دانشکده هنر های لیبرال و الهیات، دانشکده علوم طبیعی ریاضیات و علوم کامپیوتر، دانشکده علوم اجتماعی حقوق و اقتصاد و دانشکده پزشکی.

اما در مورد خوابگاه نیز می بایست بدانید که دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ آلمان با توجه به شرایط خود می‌توانند از خوابگاه های دانشگاه نیز استفاده کنند. به طور کلی هزینه های خوابگاه ها و شرایط و نیز متفاوت می باشد. دانشجویان بعد از دریافت پذیرش تحصیلی و دریافت ویزا تحصیلی آلمان برای دریافت خوابگاه خود نیز می‌توانند اقدام کنند. در جدول زیر برخی از آپارتمان های دانشگاه مختص دانشجویان را با ذکر شرایط و مبالغ برای شما عزیزان قرار داده ایم.

عنوان

مبلغ (یورو در ماه)

آپارتمان 20 متری مشترک مبله برای 4 نفر

350

آپارتمان 15 متری مشترک مبله برای 3 نفر

294

آپارتمان 20 متری مشترک مبله برای 2 نفر

240

آپارتمان 40 متری مشترک مبله خصوصی

500

آپارتمان 30 متری مشترک مبله خصوصی

460

آپارتمان 55 متری مشترک مبله خصوصی

600

امکانات ورزشی، تفریحی و آموزشی موجود در دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ آلمان همانند سایر دانشگاه های خوب کشور آلمان دارای امکانات رفاهی و ورزشی بسیار متنوعی نیز می باشد نظیر:

 • استخر
 • ورزش های آبی
 • سوارکاری
 • سالن ژیمناستیک
 • زمین تنیس
 • زمین گلف
 • سالن بدنسازی
 • آمادگی جسمانی

مشاهیر دانشگاه هایدلبرگ

 • STEFAN W.HELL

او در سال 2014 جایزه نوبل شیمی را برای کار خود در زمینه توسعه میکروسکوپ فلورسانس با وضوح فوق العاده بالا دریافت کرد. او از سال 2003 ریاست بخش‌ را در مرکز تحقیقات سرطان آلمان (هایدلبرگ) بر عهده داشته است. در همان سال به عنوان استادیار در دانشگاه هایدلبرگ مشغول به کار شد و در سال 1990 دکترای خود را در رشته فیزیک گرفت و در سال 1996 دوره توانبخشی خود را به پایان رساند. از سال 2017 به بعد. او استاد افتخاری در دانشگاه هایدلبرگ است.

 • HARALD ZUR HAUSEN

رئیس مرکز تحقیقات سرطان آلمان (هایدلبرگ) از سال 1983 تا 2003 و استاد افتخاری دانشکده پزشکی دانشگاه هایدلبرگ از سال 1988. در سال 2008، جایزه نوبل پزشکی را برای تحقیقات خود در مورد ارتباط بین عفونت های ویروس پاپیلومای انسانی و دهانه رحم دریافت کرد.

 • BERT SAKMANN

تحقیقات خود را در مؤسسه ماکس پلانک (MPI) برای شیمی بیوفیزیکی در گوتینگن از سال 1974 تا 1989، از سال 1989 تا 2008 در MPI برای تحقیقات پزشکی در هایدلبرگ، و از سال 2008، در MPI زیست‌شناسی عصبی در مارتینسرید دنبال کرد. او جایزه نوبل پزشکی 1991 را با اروین نهر به دلیل کشف مشترک روشی جدید برای بررسی عملکرد کانال های یونی سلولی به اشتراک گذاشت.

 • GEORG WITTIG

روشی را برای سنتز ترکیبات آلی پیچیده ابداع کرد که بعدها به عنوان "واکنش ویتیگ" شناخته شد و امروزه در تولید صنعتی ویتامین A مورد استفاده قرار می گیرد. این روش به همراه دانشمند آمریکایی هربرت سی، جایزه نوبل شیمی را در سال 1979 به ارمغان آورد.

این افراد تنها بخشی از مشاهیر دانشگاه HEIDELBEREG نیز می باشند.

شرایط اخذ اقامت آلمان پس از تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ

دانشجویان پس از دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه هایدلبرگ آلمان توانند برای دریافت ویژه تحصیل در آلمان نیز به سفارت آلمان مراجعه کنند مدت زمان دریافت ویزا متناسب با زمان تحصیل در آلمان می باشد. همچنین دانشجویان در مقطع لیسانس امکان ۱۰ ساعت کار کردن را در هفته دارند و در مقطع فوق لیسانس ٢٠ ساعت را می توانند در حین تحصیل خود کار کند. علاوه بر این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مدتی را می توانند در کشور آلمان بمانند و به دنبال کار تخصصی خود نیز بگردد. مادامی که بتواند کار تخصصی پیدا کنند و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر داده و در صورتی که به مدت چهار سال در آلمان کار کنند، بیمه و مالیات پرداخت کنند، امکان دریافت اقامت دائم برای آنها نیز وجود دارد. بعد از یک سال متقاضیان با داشتن اقامت دائمی می‌توانند برای دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان درخواست دهند. لازم به ذکر است بدانید دانشگاه هایدلبرگ آلمان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان نیز به حساب می آید و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی امکان پیدا کردن کار و ورود به بازار کار را به راحتی خواهند داشت.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه هایدلبرگ آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

دانشگاه هایدلبرگ آلمان دارای چند دانشکده نیز می باشد؟

این دانشگاه دارای چهار دانشکده اصلی با عنوان های هنرهای لیبرال و الهیات دانشکده علوم طبیعی دانشگاه حقوق اقتصاد و پزشکی نیز می باشد.

شهریه دانشگاه برای دانشجویان هایدلبرگ آلمان سالانه چه میزان می باشد؟

هزینه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ آلمان ۱۵۰۰ یورو در هر ترم پیش‌بینی شده است.

معروف ترین رشته های دانشگاه هایدلبرگ آلمان کدام ها هستند؟

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی کامپیوتر، حقوق، شیمی، زیست شناسی و غیره از معروفترین رشته های تحصیلی درheiledbereg  می باشد.

هزینه های خوابگاه برای دانشجویان این دانشگاه به صورت ماهانه چقدر است؟

دانشجویان امکان اجاره آپارتمانهای ۱۵ تا ۵۵ متری خصوصی یا مشترک با سایر دانشجویان را با مبلغ 240 تا ۶۰۰ یورو ماهانه را نیز خواهند داشت.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد دانشگاه هایدلبرگ آلمانی دارای ۴ دانشکده نیز می باشد معروف ترین رشته های دانشگاه مربوط به دانشکده پزشکی و رشته‌های مانند کامپیوتر حقوق و... نیز می باشند. امکان تحصیل به زبان بومی در این دانشگاه نیز وجود دارد. به همین دلیل شهریه دانشگاه به صورت میانگین ۱۵۰۰ یورو در هر تن محاسبه شده است. علاوه بر امکان دریافت خوابگاه برای دانشجویان نیز ماهانه وجود دارد و همچنین دانشگاه دارای یکی از بهترین دانشگاه آلمان می باشد و دانشجویان با خیال راحت می توانند وارد بازار کار شوند و در نهایت منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور شوند. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های فراوان می تواند شما بزرگواران را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند. کافیست با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید و یا درخواست مشاوره خود را در وب سایت های ما ثبت نموده با مشاورین ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

امتیاز 2.67 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
میلاد
سلام آیا امکان تحصیل در مقطع دکتری (تخصص قلب و عروق ) در دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ المان وجود داره و آیا سطح علمی این دانشگاه در این رشته بالاست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه در مقطع دکتری بتوانید پذیرش بشوید باید رزومه علمی شما را این دانشگاه بپذیرد و یک استاد راهنما و سوپروایزر داشته باشید.
مشاوره رایگان