تحصیل پزشکی در هلند

30 اردیبهشت 1401 4 نظر

تحصیل پزشکی درهلند، پذیرش تحصیل پزشکی در هلند، بورسیه پزشکی در هلند و تحصیل تخصص پزشکی در هلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. وجود یک محیط امن، چند فرهنگی بودن کشور هلند و هزینه مقرون به صرفه تحصیل در هلند باعث تبدیل این کشور به مکانی جذاب برای دانشجویان بین المللی شده است. هلند به عنوان یکی از اولین کشورهایی شناخته می شود که اکتر دروس در آن به زبان انگلیسی ارائه می گردند و دارای سبک تدریس نوآورانه ای می باشد. کشور هلند به آسیاب های بادی و گل های لاله معروف بوده و مقصد امنی برای متقاضیان مهاجرت می باشد. دانشگاه های کشور هلند دارای رنکینگ سطح بالایی در سطح جهان می باشند و هر سال دانشجویان بسیاری جهت تحصیل پزشکی در هلند اقدام می نمایند. چنانچه پس از بررسی و مطالعه این مقاله کماکان با سوالات و ابهاماتی در رابطه با تحصیل پزشکی در هلند رو به رو بودید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید. مقاله تحصیل پزشکی در هلند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پزشکی در هلند

شرایط تحصیل پزشکی در هلند

اخذ پذیرش رشته پزشکی در هلند دارای شرایطی می باشد که متقاضیان تحصیل در هلند جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور باید به آن توجه نمایند. افراد جهت تحصیل در رشته های پزشکی باید دارای مدرک دیپلم معتبر باشند و با ارائه آن به دانشگاه مربوطه جهت شرکت در آزمون ورودی شرکت نمایند، موفقیت در این آزمون نیازمند داشتن اطلاعات کافی در دروس فیزیک، ریاضی، شیمی و زیست شناسی است. اما این نکته لازم به ذکر است که افرادی که دیپلم خود را از کشور هلند دریافت نموده اند نیازی به شرکت در آزمون پزشکی ندارند و مستقیماً وارد دانشگاه می گردند. یکی دیگر از شرایط پذیرش و تحصیل پزشکی در هلند داشتن مدرک زبان آیلتس 6 و معدل سطح بالا است. از آن جایی که در سه سال دوم دوره تحصیل رشته های پزشکی، دروس به زبان هلندی تدریس می گردند، و دانشجویان باید دوره کارآموزی خود را در بیمارستان های هلند بگذرانند، لذا تسلط به زبان هلندی مورد نیاز می باشد، علاوه بر این موارد دانشجویان ممکن است پس از فارغ التحصیلی نیز تمایل به دریافت اقامت هلند از طریق کار در این کشور را داشته باشند و تسلط به زبان هلندی بسیار کمک کننده خواهد بود. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و به نگارش در آمده است و هرگونه کپی برداری از متن این مقاله شرعاً و قانوناً حرام و دارای پیگرد قانونی می باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی در هلند در سه سال اول تحصیل خود می توانند به یادگیری زبان هلندی بپردازند. بورسیه پزشکی در هلند نیز می تواند به عنوان کمک بزرگی به دانشجویان بین المللی جهت کاهش هزینه ها تلقی گردد.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیل پزشکی در هلند

قبل از اقدام برای دریافت پذیرش در رشته های پزشکی و تحصیل تخصص پزشکی در هلند، آگاهی از شرایط و مدارک مورد نیار و همچنین زمان و مهلت پذیرش دارای اهمیت بسیاری است. داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان معتبر از مدارک ضروری تحصیل پزشکی در هلند می باشند. مدرک زبان مورد تایید کشور هلند مدرک زبان تافل یا آیلتس است. در آزمون تافل امتیاز مورد نیاز در بخش کتبی 550 و در بخش آنلاین 213 است، و نمره مورد نیاز آزمون آیلتس نمره 6 است. برخی از دانشگاه ها نیز نیازمند یک انگیزه نامه قوی می باشند. تمامی مدارک باید توسط دفتر اسناد رسمی ترجمه گردند. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی هلند و دریافت پذیرش از دانشگاه های هلند عبارتند از: پاسپورت دارای اعتبار، عکس، پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی شامل 850 یورو در ماه که توسط وزارت دادگستری هلند مشخص گردیده است، فرم تکمیل شده و امضا شده MVV، انجام آزمایشات مربوط به بیماری سل، نامه پذیرش تحصیلی و بیمه نامه.

تخصص پزشکی در هلند

برای دستیابی به تخصص پزشکی در هلند دانستن مسیر رسیدن به مدرک الزامی می باشد. این مسیر دارای بازه زمانی 4 تا 6 سال خواهد بود. رسیدن به تخصص پزشکی با تسلط به زبان انگلیسی و هلندی، کلید می خورد. تخصص پزشکی در هلند با گذراندن دوره های تئوری همراه کارآموزی آموزش خواهد داشت. دوره های کارآموزی یا عملی معمولا در بیمارستان های غیر اکادمیک انجام می شود. داوطلبان با انتخاب حوزه مورد علاقه خود برای آموزش در دانشگاه دارای ظرفیت درخواست می دهند و توسط دو کمیته KNMG CGS و RGS نظارت شده و مدت تحصیلات خود را تکمیل می کنند. این دو کمیته عملکرد فرد را بررسی کرده و تصمیم می گیرند تمام شرایط لازم برای استفاده از عنوان تخصص را دارد یا خیر.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در هلند

پارامتر معدل نیز افراد را می تواند به دانشگاه های پزشکی هلند، نزدیک و یا دور کرده و در زمان انتخاب داوطلب برای پذیرش در دانشگاه های هلند، بسیار پررنگ می باشد. طبیعی است که نمرات ممتاز و عالی، موجب ساختن رزومه قوی برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های پزشکی کشور هلند می شود و این همان چیزی است که در زمان اخذ پذیرش برای افراد کارکرد مثبتی دارد. با توجه به رقابت بالا برای اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی هلند، هرچه نمرات افراد نسبت به سایر رقیبان بالاتر و بهتر باشد، احتمال ورود آنها به دانشگاه های پزشکی هلند نیز افزایش خواهد یافت. حداقل معدل مورد قبول برای واجد شرایط شدن ورود به دانشگاه های پزشکی هلند، 18 می باشد که کسب نمرات و معدل بالاتر از این عدد، به منزله افزایش شانس متقاضیان برای اخذ پذیرش است.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در هلند

دارا بودن شرایط تحصیل پزشکی در هلند از هر امری واجب تر می باشد. شرایط سنی یکی از این موارد مهم بوده که با توجه به محبوبیت رشته پزشکی، تبدیل به پارامتری برای انتخاب افراد از بین سیل عظیمی از درخواست ها می باشد. این محدودیت سنی موجب شده تا افرادی که بین هجده تا بیست سال، احتمال بالاتری برای اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی هلند، داشته باشند. البته نداشتن گپ تحصیلی نیز این شانس را افزایش می دهد. هر چه سن افراد بالاتر رود، شانس حضور آنها در دانشگاه های پزشکی هلند نیز کمتر می شود و افرادی که بالای 30 سال سن دارند، عملا شانس بسیار کمی برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های هلند را دارا خواهند بود اما این شانس به صفر نمی رسد.

زبان و مدت زمان تحصیل پزشکی هلند

هرگاه صحبت از تحصیل در کشور هلند می شود، همواره این دغدغه برای افراد وجود دارد که آموزش و تدریس در دانشگاه های این کشور به چه زبانی است. آیا دانستن زبان انگلیسی کافیست و یا نیاز به تسلط به زبان هلندی نیز می باشد؟ در رابطه با زبان آموزش رشته پزشکی در هلند باید گفت که هرچند ابتدا مسیر آموزش با زبان انگلیسی آغاز می شود اما برای سه ساله دوم تحصیل در این رشته، دانستن زبان هلندی ضروری می شود و با توجه به اینکه اگر افراد بخواهند وارد بازار کار در این کشور شوند نیز به دانستن زبان هلندی، نیاز مبرم دارند پس ضروری است که به یادگیری زبان هلندی بپردازند. در رابطه با مدت زمان و طول تحصیل رشته پزشکی در هلند نیز باید گفت که افراد حدود 5 تا 5.5 سال را باید برای تحصیل در این رشته، سپری کنند.

هزینه های تحصیل پزشکی در هلند

اصولاً یکی موضوعات اصلی در زمینه مهاجرت و اخذ پذیرش رشته پزشکی در هلند داشتن اطلاعات کافی در خصوص شهریه و هزینه دانشگاه های این کشور است. هزینه های تحصیلی در هر کشوری در کل بسته به مقطع و نوع رشته متفاوت می باشند و طبیعتاً هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در هر کشوری نسبت به رشته های دیگر بالاتر می باشد. هزینه تحصیل پزشکی در کشور هلند در مقطع لیسانس (BSc) حدوداً سالی 6 الی 15 هزار یورو و در مقطع فوق لیسانس (MSc) حدوداً بین 8 تا 20 هزار یورو است. لازم به ذکر است که این مبالغ به صورت تقریبی و میانگین بوده و متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند از مشاوره وکلای مجرب مهاجرتی مؤسسات معتبر مهاجرتی بهره مند گردند. دانشجویان رشته های پزشکی در زمان انجام کارآموزی در بیمارستان ها مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می نمایند که این مبلغ می تواند بخشی از هزینه تحصیل و زندگی آن ها را پوشش دهد. همچنین امکان دریافت بورسیه پزشکی در هلند جهت کاهش هزینه های تحصیل در هلند وجود دارد. در مقاله زیر در مورد هزینه زندگی در هلند بیشتر بحث خواهد شد:

بورسیه پزشکی هلند

بورسیه پزشکی هلند یکی از فرصت های مناسبی است برای علاقه مندان تحصیل در رشته پزشکی در این کشور که مشکلات مالی و پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی، سد راهی برای رسیدن به هدفشان می باشد. اصلی ترین شرط برای دارا شدن مزایای بورسیه تحصیلی هلند و بورسیه پزشکی هلند، داشتن نمرات عالی و مقالات علمی پیرامون تخصص مورد بحث می باشد. بسیار مهم است که افراد در سالهای اولیه تحصیل خود بتوانند، نمره خوبی را اخذ نمایند. چرا که این عملکرد موجب متقاعد کردن دانشگاه های پزشکی هلند برای اعطای بورسیه پزشکی به آنان می شود. مهم ترین بورسیه های پزشکی هلند، شامل موارد زیر است:

  •  Auto Transport Scholarship
  • Amandus H. Lundqvist (ALSP)
  • Amsterdam Excellence
  • ASEM-DUO

هرکدام از این بورسیه های پزشکی، دارای شرایط ویژه و متفاوتی می باشد که دانشجویان بسیاری را از مزایای خود بهره مند می سازد.

هزینه های زندگی در هلند

متقاضیان اخذ پذیرش پزشکی در هلند، اگر زندگی در هلند هدف نهایی آن ها از مهاجرت تحصیلی باشد، لازم است که در خصوص هزینه های زندگی در کشور هلند اطلاعات کافی داشته باشند. هزینه های زندگی در کشور هلند همانند اکثر کشورهای اروپایی، نسبت به ایران بالاتر می باشد. البته باید در نظر داشت که درآمد افراد نیز در این کشورها بالا است و میان هزینه زندگی و درآمد افراد تناسب وجود دارد. در این کشورها سیاست های اقتصادی به گونه ای تعریف گردیده اند که همه اقشار جامعه از رفاه اجتماعی برخوردار بوده و حداقل می توانند زندگی متوسط و مناسبی را تجربه نمایند. میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کشور هلند مبلغی بین 800 الی 1000 یورو در ماه می باشد، هرچند که هزینه زندگی در کل در ارتباط با سبک و استایل زندگی هر فرد می باشد. در جدول موجود در زیر هزینه برخی از اقلام ضروری و هزینه اجاره و خرید مسکن در کشور هلند بر اساس یورو نشان داده شده است.

عنوان

هزینه به یورو

عنوان

هزینه به یورو

آپارتمان یک خوابه مرکز شهر

1.050

یک وعده غذا در رستوران

15

آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

1700

سه وعده غذا دونفره در رستوران

60

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

830

یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه

0.14

آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

1270

اینترنت پرسرعت ماهانه

37

یک کیلو گرم برنج

1.8

یک ماه باشگاه ورزشی

28

یک کیلو گرم پرتقال

1.53

یک سانس سینما

20

یک کیلو گرم سیب

2.2

یک جفت شلوار جین

84

یک کیلو گرم پیاز

1.3

تیشرت تابستانی

34

یک کیلو گرم سیب زمینی

1.37

یک جفت کفش ورزشی

88

12 عدد تخم مرغ

2.3

یک جفت کفش مجلسی

118

بطری 1.5 لیتری آب معدنی

0.75

یک لیتر گازوئیل

1.6

بلیط یک طرفه مترو

3

بلیط ماهانه مترو

82

 

برترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی هلند

متقاضیان تحصیل تخصص پزشکی در هلند و متقاضیان اخذ پذیرش پزشکی در هلند باید قبل از هر چیز با دانشگاه های ارائه دهنده رشته های پزشکی در هلند آشنا شوند تا با آگاهی کامل جهت انتخاب دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند. دانشگاه های کشور هلند در سطح بین الملل دارای اعتبار بسیار بالا بوده و رنکیگ جهانی مطلوبی را به خود اختصاص داده اند. در جدول موجود در زیر نام برخی از دانشگاه های برتر کشور هلند جهت تحصیل پزشکی در هلند و رنکینگ جهانی آن ها ارائه گردیده است:

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه آمستردام

64

دانشگاه Groningen

114

دانشگاه Leiden

118

دانشگاه Utrecht

120

دانشگاه و مرکز تحقیقاتی Wageningen

125

دانشگاه Twente

186

 

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در هلند

در این بخش از مقاله در خصوص تحصیل پزشکی در هلند به بررسی رشته های مختلف پزشکی نظیر دندان پزشکی، داروسازی و پرستاری می پردازیم:

داروسازی

دوره داروسازی در کشور هلند یک دوره شش سال است و دانشجویان بین المللی نیازی به گذراندن دوره پیش نیاز ندارند. تسلط به زبان هلندی بسیار اهمیت دارد زیرا دانشجویان این رشته باید یک سال از دوران تحصیل خود را به عنوان کارآموز در بیمارستان ها بگذرانند و در کل این دوره 7 سال بطول می انجامد که عبارتند از :، سه سال دوره کارشناسی داروسازی، سه سال دوره کارشناسی ارشد داروسازی و یک سال کار آموزی. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل داروسازی در هلند آیلتس 6 می باشد و هزینه تحصیل این رشته در هلند بین 18 الی 20 هزار یورو می باشد.

دندان پزشکی

متقاضیان تحصیل پزشکی در هلند جهت پذیرش در رشته های دندان پزشکی باید دارای مدرک آیلتس 7 و یا C1 هلندی باشند و همانند داروسازی این رشته نیز 7 سال بطول می انجامد. این رشته در کشور هلند دارای آزمون ورودی می باشد. رشته تحصیل دندان پزشکی در هلند دارای شهریه ای حدود 6 تا 20 هزار یورو در سال می باشد.

پرستاری

رشته پرستاری در کشور هلند دارای بازار کار بسیار خوبی است و بخش عمده ای از جامعه پزشکان را پرستاران تشکیل می دهند. تحصیل پرستاری در هلند در دوره کارشناسی یک دوره سه سال است. از شرایط پذیرش در رشته پرستاری داشتن مدرک زبان آیلتس 7 و تسلط به زبان هلندی است. هزینه تحصیل پرستاری در هلند مبلغی حدود 10 الی 20 هزار یورو در سال است.

ویزای تحصیلی هلند جهت تحصیل پزشکی در هلند

برای تمامی دانشجویان غیراز اعضای اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از 90 روز در کشور هلند بمانند، روند ویزا دارای بخش است: اجازه اقامت موقت (MVV) و اجازه اقامت. ویزای لازم جهت تحصیل پزشکی در هلند در وابستگی به کشور مبداء است. بیشتر دانشجویان جهت ورود به کشور هلند به مجوز اقامت موقت و یا MVV نیاز دارند. زمانی که شما توسط این مجوز وارد کشور هلند می شوید، شما به عنوان یک فرد اقامت کننده و نه یک توریست تلقی می گردید. در صورتی که از دانشگاه های کشور هلند پذیرش دریافت نموده باشید، دانشگاه مورد نظر شما باید درخواست مجوز اقامت کند، این پروسه 5 روز پس از ورود شما به کشور هلند انجام می گردد. شما پس از دو هفته از شروع پروسه باید به اداره ملی مهاجرت هلند (IND) مراجعه نموده و مجوز اقامت خود را دریافت نمایید و آن را در شورای محلی ثبت نمایید. این اجازه اقامت امکان سفری 90 روزه در کشورهای حوزه شنگن را برای شما فراهم می نماید. این اجازه اقامت تا پایان تحصیلات شما به علاوه سه ماه اضافه جهت انجام امور فارغ التحصیلی دارای اعتبار است.

تحصیل پزشکی در هلند و شرایط کار پس از تحصیل

اکثر دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های هلند و دانشجویان تحصیل پزشکی در هلند، تمایل دارند که پس از فارغ التحصیلی در این کشور مانده و کار و زندگی نمایند. نرخ بیکاری در کشور هلند بسیار پایین و حدود 2 درصد است، در نتیجه شانس یافتن کار در این کشور در سطح بالایی قرار دارد. افرادی که در رشته های پزشکی مشغول به تحصیل می باشند در سال های آخر تحصیل در کلینیک ها و بیمارستان ها به عنوان کارآموز مشغول به کار می گردند و طبیعتا دارای شانس بالایی جهت یافتن شغل پس از فراغت از تحصیل می باشند. در کنار این امر مهم، دانشجویان یک سال پس از فراغت از تحصیل در هلند می توانند در این کشور مانده و به جستجوی کار بپردازند و پس از یافتن کار ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند. افراد فارغ التحصیل از طریق مؤسسات و سایت های کاریابی می توانند به جستجوی کار در هلند بپردازند. نرخ بیکاری در کشور هلند طی چندین سال اخیر در نمودار زیر نشان داده شده است:

تحصیل پزشکی در هلند

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

آیا تحصیل در کشور هلند رایگان است؟

خیر تحصیل در کشور هلند رایگان نمی باشد، مگر این که شخص بورسیه تحصیلی هلند را دریافت کرده باشد.

بازار کار رشته پزشکی در هلند پس از اتمام تحصیلات پزشکی در این کشور چگونه است؟

پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان این فرصت داده می شود تا در کشور هلند به جستجوی کار بپردازند. البته در رشته پزشکی با توجه به گذراندن دوره های کارآموزی در بیمارستان ها و کلینیک ها و نیاز کشور هلند به این رشته، شانس یافتن کار در سطح بالایی قرار دارد.

یادگیری زبان هلندی برای تحصیل پزشکی در هلند لازم است؟

برای تحصیل پزشکی در هلند به مدرک آیلتس نیاز می باشد، اما در سه سال دوم تحصیل با توجه به کارآموزی و نیاز به برقرای ارتباط با بیماران، نیاز به یادگیری زبان هلندی افزایش پیدا می گردد.

بهترین دانشگاه هلند جهت تحصیل پزشکی در این کشور کدام است؟

بهترین دانشگاه هلند جهت تحصیل رشته پزشکی دانشگاه آمستردام با رتبه 64 در جهان است.

هزینه تحصیل پزشکی در هلند چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در هلند در مقطع لیسانس 6 تا 15 هزار یورو و در مقطع فوق لیسانس 8 تا 20 هزار یورو می باشد.

سخن پایانی

تحصیل پزشکی در هلند، ویزای تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در هلند، دانشگاه های برتر هلند در رشته های پزشکی، بورسیه پزشکی در هلند و تحصیل تخصص پزشکی در هلند در این مقاله بررسی گردیدند. جهت پذیرش در رشته های پزشکی در هلند متقاضی باید دارای مدرک زبان آیلتس 6 باشد. هزینه تحصیل پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی 6 الی 15 و در مقطع کارشناسی ارشد 8 الی 20 هزار یورو است. امکان تحصیل تخصص پزشکی در کشور هلند وجود دارد. سایر رشته های علوم پزشکی نظیر داروسازی، پرستاری و دندان پزشکی در دانشگاه های هلند ارائه می گردند. دانشگاه امستردام بهترین دانشگاه جهت تحصیل پزشکی در هلند است. هزینه زندگی دانشجویی در هلند مبلغی بین 800 الی 1000 یورو در ماه است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص تحصیل پزشکی در هلند از مشاوره تلفنی رایگان به مشاورین و کارشناسان مجرب موسسه ملک پور بهره مند گردید و یا سوالات خود را در بخش انتهایی مقاله مطرح نموده و پاسخ آن ها در اسرع وقت از کارشناسان ما دریافت نمایید.

 

امتیاز 3.92 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عادل
سلام...وقت خوش...تفاوت تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی و زبان هلندی چه می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام تحصیل به زبان هلندی رایگان هست این قانون در بسیاری کشورهای اروپایی وجود دارد
مریم کریمی
من ۲۰ سال سن دارم و زبان انگلیسی در حد ایلتس ۶ چه کشورهایی میتونم پزشکی تحصیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بسته به رشته تحصیلی و تمکن مالی متفاوت است. هلند دانمارک انگلستان کانادا سوئد برای مشاوره رایگان با مشاورین تماس بگیرید
سپیده کهربایی
سلام وقت بخیر با IB DIPLOMA امکان ورود مستقیم به دانشگاه های هلند و تحصیل پزشکی در این کشور وجود داره ؟یا نه فقط باید دیپلم همین کشور رو داشت که بشه بدون آزمون در رشته پزشکی تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور هلند باید دوره های پیش پزشکی را پشت سر بگذارید و سپس آزمودن داده و در صورت قبولی وارد دانشگاه های این کشور شوید و بدون آزمون امکان تحصیل رشته پزشکی وجود ندارد.
Eliw_coco_
اگ الان مشغول به تحصیل در پزشکی باشیم و بخوایم برا تخصص تو یکی از کشور های اروپایی بورس شیم شرایط چطوره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پس از فارغ التحصیلی شما ابتدا باید پروسه معادلسازی را طی کنید سپس اجازه کار یا تحصیل با فاند و ... خواهید داشت برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید