شرایط تحصیل پزشکی در هلند

21 نظر

تحصیل پزشکی در هلند 6 سال است و هزینه تحصیل (سالانه) بین 10 الی 30 هزار یورو می باشد. کشور هلند یکی از کشور های مقرون به صرفه برای مهاجرت تحصیلی است. شرایط تحصیل پزشکی در هلند عبارتند از:

 • داشتن مدرک دیپلم معتبر
 • شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آن
 • بالا بودن نمرات زیست، فیزیک، شیمی و ریاضیات دبیرستان
 • داشتن مدرک زبان آیلتس 6 
 • داشتن معدل سطح A 
 • تسلط به زبان هلندی برای دوره کاروزی در 3 سال اخر تحصیل

چنانچه پس از بررسی و مطالعه این مقاله کماکان با سوالات و ابهاماتی در رابطه با تحصیل پزشکی در هلند رو به رو بودید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید. مقاله تحصیل پزشکی در هلند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار هلند و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پزشکی در هلند

بهترین دانشگاه های پزشکی هلند

متقاضیان تحصیل تخصص پزشکی در هلند و متقاضیان اخذ پذیرش پزشکی در هلند باید قبل از هر چیز با دانشگاه های ارائه دهنده رشته های پزشکی در هلند آشنا شوند تا با آگاهی کامل جهت انتخاب دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند. دانشگاه های کشور هلند در سطح بین الملل دارای اعتبار بسیار بالا بوده و رنکیگ جهانی مطلوبی را به خود اختصاص داده اند. در جدول موجود در زیر نام برخی از دانشگاه های برتر کشور هلند جهت تحصیل پزشکی در هلند و رنکینگ جهانی آن ها ارائه گردیده است:

نام دانشگاه

رتبه جهانی

دانشگاه آمستردام

64

دانشگاه Groningen

114

دانشگاه Leiden

118

دانشگاه Utrecht

120

دانشگاه و مرکز تحقیقاتی Wageningen

125

دانشگاه Twente

186

دانشگاه پزشکی آمستردام

دانشگاه آمستردام، دارای دانشکده پزشکی می باشد، که به این دانشکده به ums نیز معروف است. تقریباً در تمام تخصص های پزشکی و زیر شاخه های مربوط به این رشته در این دانشکده ارائه می شود. دانشگاه پزشکی آمستردام یکی از ۸ مرکز پزشکی هلند در زمینه پزشکی و علوم دانشگاهی است و به عنوان مرکز پزشکی دانشگاهی UMC سه وظیفه اصلی را به عهده دارد:

 • درمان بیماران
 • تحقیقات پزشکی
 • ارائه آزمون پزشکی

دانشگاه پزشکی اوترخت

این دانشگاه که در واقع دانشکده پزشکی دانشگاه اتروخت است که در در زمینه علوم پزشکی، آموزش پزشکی، تحقیقات علمی در زمینه‌های مختلف پزشکی فعالیت دارد. و رشته هایی که در زمینه پزشکی در این دانشکده تدریس می‌شوند عبارت از :

رشته‌های دوره کارشناسی

 • علوم پزشکی
 • علوم زیست پزشکی
 • دارو

کارشناسی ارشد و دکترا

 • علوم زیست پزشکی
 • علوم پزشک بالینی
 • دارو
 • پزشکی عمومی

لیست دانشگاه های پزشکی هلند

در این بخش لیست بهترین دانشگاه‌های پزشکی و بالینی در هلند بر اساس شهرت و تحقیقات و رتبه‌های بهترین دانشگاه‌ها بیان شده است:

 • دانشگاه اراموس روتردام
 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاهvirje آمستردام
 • دانشگاه لیدن
 • دانشگاه ماستریخت
 • دانشگاه اتروخت
 • دانشگاه تحقیقاتی واگنینگن
 • دانشگاه رادبرد
 • دانشگاه توئنته
 • دانشگاه صنعتی آیندهوون
 • دانشگاه تیلبورگ
 • دانشگاه صنعتی دلفت

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در هلند

برای اینکه بتوانید برای تحصیل در رشته های پزشکیعلاوه بر اینکه باید در رشته‌های زیست شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضیات دبیرستان خود نمره A را کسب کرده باشید، اگر دارای مدرک لیسانس هستید و میخواهید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید، باید حتماً رشته دوره لیسانس شما مرتبط باشد، و از دانشگاه‌های معتبر فارغ التحصیل شده باشید. داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان معتبر از مدارک ضروری تحصیل پزشکی در هلند می باشند. مدرک زبان مورد تایید کشور هلند مدرک زبان تافل یا آیلتس است. در آزمون تافل امتیاز مورد نیاز در بخش کتبی 550 و در بخش آنلاین 213 است، و نمره مورد نیاز آزمون آیلتس نمره 6 است. برخی از دانشگاه ها نیز نیازمند یک انگیزه نامه قوی می باشند. تمامی مدارک باید توسط دفتر اسناد رسمی ترجمه گردند. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی هلند و دریافت پذیرش از دانشگاه های هلند عبارتند از: پاسپورت دارای اعتبار، عکس، پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی شامل 850 یورو در ماه که توسط وزارت دادگستری هلند مشخص گردیده است، فرم تکمیل شده و امضا شده MVV، انجام آزمایشات مربوط به بیماری سل، نامه پذیرش تحصیلی و بیمه نامه.

 سایر مدارک لازم برای دریافت پذیرش و تحصیل پزشکی در هلند عبارتند از:

 • اصل و کپی شناسنامه و مدرک تحصیلی
 • گواهی صلاحیت پزشکی
 • اصل گواهی قبولی در آزمون پزشکی
 • ثبت نام در دانشگاه مقصد
 • پرداخت هزینه ثبت نام در دانشگاه‌های پزشکی هلند و کپی از صورت مالی‌های پرداختی
 • ارائه تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی در هلند پرداخت
 • پرداخت هزینه‌های MBBS دانشگاه

ازمون ورودی پزشکی هلند

چندین نوع آزمون برای پذیرش پزشکی BMAT وجود دارد، که در وزارت علوم این کشور طراحی شده و مورد تایید دانشگاه های پزشکی این کشور است. که هر دانشگاه با توجه به شرایط پذیرش آن دانشگاه یکی از این آزمون‌ها را برگزار می‌کند. نکته مهمی که در مورد آزمون‌های پذیرش پزشکی وجود دارد این است که افرادی که برای بار دوم و سوم در این آموزش آزمون‌ها شرکت می‌کنند، نسبت به افرادی که در اولین بار شرکت می کنند و نمره حد نصاب را می آورند، شانس پذیرش شان کمتر است و اگر 2 نفر امتیاز های برابر کسب کنند اولویت پذیرش با فردی است که برای بار اول در آزمون شرکت کرده و نمرات قبولی را آورده است. درواقع ریسک شرکت برای نوبت های بعدی بالاتر است.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در هلند

پارامتر معدل نیز افراد را می تواند به دانشگاه های پزشکی هلند، نزدیک و یا دور کرده و در زمان انتخاب داوطلب برای پذیرش در دانشگاه های هلند، بسیار پررنگ می باشد. طبیعی است که نمرات ممتاز و عالی، موجب ساختن رزومه قوی برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های پزشکی کشور هلند می شود و این همان چیزی است که در زمان اخذ پذیرش برای افراد کارکرد مثبتی دارد. با توجه به رقابت بالا برای اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی هلند، هرچه نمرات افراد نسبت به سایر رقیبان بالاتر و بهتر باشد، احتمال ورود آنها به دانشگاه های پزشکی هلند نیز افزایش خواهد یافت. حداقل معدل مورد قبول برای واجد شرایط شدن ورود به دانشگاه های پزشکی هلند، 18 می باشد که کسب نمرات و معدل بالاتر از این عدد، به منزله افزایش شانس متقاضیان برای اخذ پذیرش است.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در هلند

دارا بودن شرایط تحصیل پزشکی در هلند از هر امری واجب تر می باشد. شرایط سنی یکی از این موارد مهم بوده که با توجه به محبوبیت رشته پزشکی، تبدیل به پارامتری برای انتخاب افراد از بین سیل عظیمی از درخواست ها می باشد. این محدودیت سنی موجب شده تا افرادی که بین هجده تا بیست سال، احتمال بالاتری برای اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی هلند، داشته باشند. البته نداشتن گپ تحصیلی نیز این شانس را افزایش می دهد. هر چه سن افراد بالاتر رود، شانس حضور آنها در دانشگاه های پزشکی هلند نیز کمتر می شود و افرادی که بالای 30 سال سن دارند، عملا شانس بسیار کمی برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های هلند را دارا خواهند بود اما این شانس به صفر نمی رسد.

تحصیل پزشکی در هلند چند ساله است؟

هرگاه صحبت از تحصیل در کشور هلند می شود، همواره این دغدغه برای افراد وجود دارد که آموزش و تدریس در دانشگاه های این کشور به چه زبانی است. آیا دانستن زبان انگلیسی کافیست و یا نیاز به تسلط به زبان هلندی نیز می باشد؟ در رابطه با زبان آموزش رشته پزشکی در هلند باید گفت که هرچند ابتدا مسیر آموزش با زبان انگلیسی آغاز می شود اما برای سه ساله دوم تحصیل در این رشته، دانستن زبان هلندی ضروری می شود و با توجه به اینکه اگر افراد بخواهند وارد بازار کار در این کشور شوند نیز به دانستن زبان هلندی، نیاز مبرم دارند پس ضروری است که به یادگیری زبان هلندی بپردازند. در رابطه با مدت زمان و طول تحصیل رشته پزشکی در هلند نیز باید گفت که افراد حدود 5 تا 5.5 سال را باید برای تحصیل در این رشته، سپری کنند.

مدرک زبان تحصیل پزشکی در هلند

برای تحصیل پزشکی در هلند تسلط به زبان انگلیسی و زبان هلندی در حد c1 ضروری می‌باشد. برخی از دروسی که در هلند برای رشته پزشکی تدریس می‌شود به زبان هلندی و برخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. اما برای فارغ التحصیلی و دریافت مدرک پزشکی تسلط کامل به زبان هلندی ضروری می‌باشد.

تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی

اکثر دانشگاه‌های پزشکی هلند به زبان هلندی پزشکی را تدریس می‌کنند. تنها دانشگاه گرونینگن و دانشگاه ماستریخت هست که برای دانشجویان بین المللی، برای 3 سال اول به زبان انگلیسی تدریس می کنند. در واقع دانشجویان می‌توانند مدرک لیسانس پزشکی را به زبان انگلیسی دریافت کنند، و برای دریافت مدرک دکترا نیاز است که به زبان هلندی تسلط داشته باشند و سال‌های بعدی را به زبان هلندی تحصیل کنند.

هزینه های تحصیل پزشکی در هلند

اصولاً یکی موضوعات اصلی در زمینه مهاجرت به هلند و اخذ پذیرش رشته پزشکی در هلند داشتن اطلاعات کافی در خصوص شهریه و هزینه دانشگاه های این کشور است. هزینه های تحصیلی در هر کشوری در کل بسته به مقطع و نوع رشته متفاوت می باشند و طبیعتاً هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در هر کشوری نسبت به رشته های دیگر بالاتر می باشد. هزینه تحصیل پزشکی در کشور هلند در مقطع لیسانس (BSc) حدوداً سالی 6 الی 15 هزار یورو و در مقطع فوق لیسانس (MSc) حدوداً بین 8 تا 20 هزار یورو است. لازم به ذکر است که این مبالغ به صورت تقریبی و میانگین بوده و متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند از مشاوره وکلای مجرب مهاجرتی مؤسسات معتبر مهاجرتی بهره مند گردند. دانشجویان رشته های پزشکی در زمان انجام کارآموزی در بیمارستان ها مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می نمایند که این مبلغ می تواند بخشی از هزینه تحصیل و زندگی آن ها را پوشش دهد. همچنین امکان دریافت بورسیه پزشکی در هلند جهت کاهش هزینه های تحصیل در هلند وجود دارد.

شهریه دانشگاه های پزشکی در هلند

در کشور هلند ۱۳ دانشگاه پزشکی وجود دارد، که در 47 زیر شاخه متفاوت در زمینه‌های پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی در مقاطع مختلف دروس مربوط به پزشکی را ارائه می‌دهند. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌ المللی در رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن بین ۱۰ الی ۳۲ هزار یورو در سال می‌باشد، این مبلغ با توجه به دانشگاه مقصد متغیر است. جدول زیر هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های مختلف هلند را نشان میدهد:

دانشگاه

هزینه در سال (یورو)

آمستردام

15000 تا ۲۳۴۰۰

روتردام

۱۰ الی ۲۰ هزار

آراموس روتردام

۲۴ الی ۲۹ هزار

لیدن

۱۶۳۰۰ الی ۲۶ هزار

ماستریخت

۱۰۵۰۰ الی ۱۷۵۰۰

بورسیه پزشکی هلند

بورسیه پزشکی هلند یکی از فرصت های مناسبی است برای علاقه مندان تحصیل در رشته پزشکی در این کشور که مشکلات مالی و پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی، سد راهی برای رسیدن به هدفشان می باشد. اصلی ترین شرط برای دارا شدن مزایای بورسیه تحصیلی هلند و بورسیه پزشکی هلند، داشتن نمرات عالی و مقالات علمی پیرامون تخصص مورد بحث می باشد. بسیار مهم است که افراد در سالهای اولیه تحصیل خود بتوانند، نمره خوبی را اخذ نمایند. چرا که این عملکرد موجب متقاعد کردن دانشگاه های پزشکی هلند برای اعطای بورسیه پزشکی به آنان می شود. مهم ترین بورسیه های پزشکی هلند، شامل موارد زیر است:

 •  Auto Transport Scholarship
 • Amandus H. Lundqvist (ALSP)
 • Amsterdam Excellence
 • ASEM-DUO

هرکدام از این بورسیه های پزشکی، دارای شرایط ویژه و متفاوتی می باشد که دانشجویان بسیاری را از مزایای خود بهره مند می سازد.

تخصص پزشکی در هلند

برای دستیابی به تخصص پزشکی در هلند دانستن مسیر رسیدن به مدرک الزامی می باشد. این مسیر دارای بازه زمانی 4 تا 6 سال خواهد بود. رسیدن به تخصص پزشکی با تسلط به زبان انگلیسی و هلندی، کلید می خورد. تخصص پزشکی در هلند با گذراندن دوره های تئوری همراه کارآموزی آموزش خواهد داشت. دوره های کارآموزی یا عملی معمولا در بیمارستان های غیر اکادمیک انجام می شود. داوطلبان با انتخاب حوزه مورد علاقه خود برای آموزش در دانشگاه دارای ظرفیت درخواست می دهند و توسط دو کمیته KNMG CGS و RGS نظارت شده و مدت تحصیلات خود را تکمیل می کنند. این دو کمیته عملکرد فرد را بررسی کرده و تصمیم می گیرند تمام شرایط لازم برای استفاده از عنوان تخصص را دارد یا خیر.

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در هلند

در این بخش از مقاله در خصوص تحصیل پزشکی در هلند به بررسی رشته های مختلف پزشکی نظیر دندان پزشکی، داروسازی و پرستاری می پردازیم:

داروسازی

دوره داروسازی در کشور هلند یک دوره شش سال است و دانشجویان بین المللی نیازی به گذراندن دوره پیش نیاز ندارند. تسلط به زبان هلندی بسیار اهمیت دارد زیرا دانشجویان این رشته باید یک سال از دوران تحصیل خود را به عنوان کارآموز در بیمارستان ها بگذرانند و در کل این دوره 7 سال بطول می انجامد که عبارتند از :، سه سال دوره کارشناسی داروسازی، سه سال دوره کارشناسی ارشد داروسازی و یک سال کار آموزی. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل داروسازی در هلند آیلتس 6 می باشد و هزینه تحصیل این رشته در هلند بین 18 الی 20 هزار یورو می باشد.

برای کسب اطلاعات در رابطه با رشته فیزیوتراپی در هلند بر روی لینک زیر کلیک کنید:

رشته فیزیوتراپی در هلند

دندان پزشکی

متقاضیان تحصیل پزشکی در هلند جهت پذیرش در رشته های دندان پزشکی باید دارای مدرک آیلتس 7 و یا C1 هلندی باشند و همانند داروسازی این رشته نیز 7 سال بطول می انجامد. این رشته در کشور هلند دارای آزمون ورودی می باشد. رشته تحصیل دندان پزشکی در هلند دارای شهریه ای حدود 6 تا 20 هزار یورو در سال می باشد. از دیگر رشته‌های مربوط به شاخه پزشکی که در هلند طرفداران زیادی دارد دندانپزشکی می‌باشد، که به دلیل هزینه‌ های معقول برای تحصیل دندانپزشکی علاقمندان را به تحصیل در کشور هلند راغب می‌سازد. شاخه های این رشته عبارتند از:

 • ارتودنسی
 • جراحی دهان
 • ایمپلنت
 • جراحی فک

دندانپزشکان در هلند به طور متوسط حدود ۸۵ هزار در سال حقوق دریافت می‌کنند که میزان حقوق پزشکان در ایالات متحده بالاتر است در ایالت متحده معمولاً متوسط حقوق سالانه پزشکان و دندانپزشکان ۷۱ هزار دلار در سال می‌باشد. معروف‌ترین دانشگاه‌هایی که رشته‌های دندانپزشکی را در هلند ارائه می‌دهند عبارتند از

 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه آزاد آمستردام
 • دانشگاه گرونینگن
 • دانشگاه نایمخن

پرستاری

رشته پرستاری در کشور هلند دارای بازار کار بسیار خوبی است و بخش عمده ای از جامعه پزشکان را پرستاران تشکیل می دهند. تحصیل پرستاری در هلند در دوره کارشناسی یک دوره سه سال است. از شرایط پذیرش در رشته پرستاری داشتن مدرک زبان آیلتس 7 و تسلط به زبان هلندی است. هزینه تحصیل پرستاری در هلند مبلغی حدود 10 الی 20 هزار یورو در سال است. رشته پرستاری به زبان انگلیسی و زبان هلندی امکان‌ پذیر است. بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته پرستاری در هلند عبارتند از:

 • دانشگاه علوم پزشکی Christelijke Ede
 • دانشگاه علوم کاربردی لاهه
 • دانشکده پرستاری دانشگاه علوم کاربردی Hanze
 • علوم پرستاری دانشگاه اوترخت
 • دانشکده علوم پزشکی Vrije Amsterdam

دیگر رشته های تحصیلی در هلند

هزینه های زندگی در هلند

متقاضیان اخذ پذیرش پزشکی در هلند، اگر زندگی در هلند هدف نهایی آن ها از مهاجرت تحصیلی باشد، لازم است که در خصوص هزینه های زندگی در کشور هلند اطلاعات کافی داشته باشند. هزینه های زندگی در کشور هلند همانند اکثر کشورهای اروپایی، نسبت به ایران بالاتر می باشد. البته باید در نظر داشت که درآمد افراد نیز در این کشورها بالا است و میان هزینه زندگی و درآمد افراد تناسب وجود دارد. در این کشورها سیاست های اقتصادی به گونه ای تعریف گردیده اند که همه اقشار جامعه از رفاه اجتماعی برخوردار بوده و حداقل می توانند زندگی متوسط و مناسبی را تجربه نمایند. میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کشور هلند مبلغی بین 800 الی 1000 یورو در ماه می باشد، هرچند که هزینه زندگی در کل در ارتباط با سبک و استایل زندگی هر فرد می باشد. در جدول موجود در زیر هزینه برخی از اقلام ضروری و هزینه اجاره و خرید مسکن در کشور هلند بر اساس یورو نشان داده شده است.

عنوان

هزینه به یورو

عنوان

هزینه به یورو

آپارتمان یک خوابه مرکز شهر

1.050

یک وعده غذا در رستوران

15

آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

1700

سه وعده غذا دونفره در رستوران

60

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

830

یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه

0.14

آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

1270

اینترنت پرسرعت ماهانه

37

یک کیلو گرم برنج

1.8

یک ماه باشگاه ورزشی

28

یک کیلو گرم پرتقال

1.53

یک سانس سینما

20

یک کیلو گرم سیب

2.2

یک جفت شلوار جین

84

یک کیلو گرم پیاز

1.3

تیشرت تابستانی

34

یک کیلو گرم سیب زمینی

1.37

یک جفت کفش ورزشی

88

12 عدد تخم مرغ

2.3

یک جفت کفش مجلسی

118

بطری 1.5 لیتری آب معدنی

0.75

یک لیتر گازوئیل

1.6

بلیط یک طرفه مترو

3

بلیط ماهانه مترو

82

میزان درآمد پزشک در هلند

فردی که در هلند به عنوان پزشک مشغول به کار است به طور متوسط ۱۱۱۰۰ یورو در ماه درآمد دارد، کمترین میزان حقوق پزشک در هلند ۴۲۴۰ یورو بیشترین میزان ۱۸۹۰۰ یورو در ماه است. جدول زیر میزان حقوق پزشکان برای ‌های مختلف را نشان می‌دهد.

عنوان شغلی

حقوق دریافتی (یورو)

متخصص فیزیوتراپی

6750

متخصص حساسیت وآلرژی

8890

دستیار پاتولوژیست

6650

روانپزشک

5480

متخصص بیماری های عفونی

6760

 

تحصیل پزشکی در هلند و شرایط کار پس از تحصیل

اکثر دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های هلند و دانشجویان تحصیل پزشکی در هلند، تمایل دارند که پس از فارغ التحصیلی در این کشور مانده و و اقامت هلند را دریافن نمایند. نرخ بیکاری در کشور هلند بسیار پایین و حدود 2 درصد است، در نتیجه شانس یافتن کار در این کشور در سطح بالایی قرار دارد. افرادی که در رشته های پزشکی مشغول به تحصیل می باشند در سال های آخر تحصیل در کلینیک ها و بیمارستان ها به عنوان کارآموز مشغول به کار می گردند و طبیعتا دارای شانس بالایی جهت یافتن شغل پس از فراغت از تحصیل می باشند. در کنار این امر مهم، دانشجویان یک سال پس از فراغت از تحصیل در هلند می توانند در این کشور مانده و به جستجوی کار بپردازند و پس از یافتن کار ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند. افراد فارغ التحصیل از طریق مؤسسات و سایت های کاریابی می توانند به جستجوی کار در هلند بپردازند. نرخ بیکاری در کشور هلند طی چندین سال اخیر در نمودار زیر نشان داده شده است:

تحصیل پزشکی در هلند

 


سوالات متداول 

✔️ بازار کار رشته پزشکی در هلند پس از اتمام تحصیلات پزشکی در این کشور چگونه است؟

پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان این فرصت داده می شود تا در کشور هلند به جستجوی کار بپردازند. البته در رشته پزشکی با توجه به گذراندن دوره های کارآموزی در بیمارستان ها و کلینیک ها و نیاز کشور هلند به این رشته، شانس یافتن کار در سطح بالایی قرار دارد.

✔️ یادگیری زبان هلندی برای تحصیل پزشکی در هلند لازم است؟

برای تحصیل پزشکی در هلند به مدرک آیلتس نیاز می باشد، اما در سه سال دوم تحصیل با توجه به کارآموزی و نیاز به برقرای ارتباط با بیماران، نیاز به یادگیری زبان هلندی افزایش پیدا می گردد.

✔️ بهترین دانشگاه هلند جهت تحصیل پزشکی در این کشور کدام است؟

بهترین دانشگاه هلند جهت تحصیل رشته پزشکی دانشگاه آمستردام با رتبه 64 در جهان است.

✔️ هزینه تحصیل پزشکی در هلند چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در هلند در مقطع لیسانس 6 تا 15 هزار یورو و در مقطع فوق لیسانس 8 تا 20 هزار یورو می باشد.

سخن پایانی

تحصیل پزشکی در هلند، ویزای تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در هلند، دانشگاه های برتر هلند در رشته های پزشکی، بورسیه پزشکی در هلند و تحصیل تخصص پزشکی در هلند در این مقاله بررسی گردیدند. جهت پذیرش در رشته های پزشکی در هلند متقاضی باید دارای مدرک زبان آیلتس 6 باشد. هزینه تحصیل پزشکی در هلند در مقطع کارشناسی 6 الی 15 و در مقطع کارشناسی ارشد 8 الی 20 هزار یورو است. امکان تحصیل تخصص پزشکی در کشور هلند وجود دارد. سایر رشته های علوم پزشکی نظیر داروسازی، پرستاری و دندان پزشکی در دانشگاه های هلند ارائه می گردند. دانشگاه امستردام بهترین دانشگاه جهت تحصیل پزشکی در هلند است. هزینه زندگی دانشجویی در هلند مبلغی بین 800 الی 1000 یورو در ماه است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص تحصیل پزشکی در هلند از مشاوره تلفنی رایگان به مشاورین و کارشناسان مجرب موسسه ملک پور بهره مند گردید و یا سوالات خود را در بخش انتهایی مقاله مطرح نموده و پاسخ آن ها در اسرع وقت از کارشناسان ما دریافت نمایید.

امتیاز 3.7 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عادل
سلام...وقت خوش...تفاوت تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی و زبان هلندی چه می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام تحصیل به زبان هلندی رایگان هست این قانون در بسیاری کشورهای اروپایی وجود دارد
مریم کریمی
من ۲۰ سال سن دارم و زبان انگلیسی در حد ایلتس ۶ چه کشورهایی میتونم پزشکی تحصیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بسته به رشته تحصیلی و تمکن مالی متفاوت است. هلند دانمارک انگلستان کانادا سوئد برای مشاوره رایگان با مشاورین تماس بگیرید
سپیده کهربایی
سلام وقت بخیر با IB DIPLOMA امکان ورود مستقیم به دانشگاه های هلند و تحصیل پزشکی در این کشور وجود داره ؟یا نه فقط باید دیپلم همین کشور رو داشت که بشه بدون آزمون در رشته پزشکی تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور هلند باید دوره های پیش پزشکی را پشت سر بگذارید و سپس آزمودن داده و در صورت قبولی وارد دانشگاه های این کشور شوید و بدون آزمون امکان تحصیل رشته پزشکی وجود ندارد.
Eliw_coco_
اگ الان مشغول به تحصیل در پزشکی باشیم و بخوایم برا تخصص تو یکی از کشور های اروپایی بورس شیم شرایط چطوره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پس از فارغ التحصیلی شما ابتدا باید پروسه معادلسازی را طی کنید سپس اجازه کار یا تحصیل با فاند و ... خواهید داشت برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید
پیمان مرادی
آیا موسسه ام آی ایی برای تحصیل پزشکی تو هلند اقدامی انجام میدهد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشور هلند شرایط راحتی برای تحصیل پزشکی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ندارد. شما می توانید برای کشورهایی نظیر المان اسپانیا فرانسه و ... به صورت رایگان تحصیل نمایید.
ترانه
سلام وقت بخیر، من سال یازدهم هستم میخواستم بدونم اگر برای سال دوازدهم درخواست بدم در مدارس هلند و دیپلمم از این کشور دبگیرم بازم برای رشته های پزشکی باید نیاز به آزمون ورودی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شما باید دو سال آخر تحصیل خود را در مدارس این کشور پشت سر بگذارید و پس از آن با قبولی در آزمون ورودی وارد دانشگاه های این کشور شوید.
Shiron
سلام فرصت کار پس از تحصیل هم در این کشور وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شما تا 1 سال پس از تحصیل اجازه اقامت پس از تحصیل و کاریابی در این کشور را دارید.
میکاییل
سلام روز بخیر ایا محدودست سنی وجود دارد و میشه همراه باهامون ببریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، معمولا با شرایط سنی پایین تر شانس بهتری برای ویزا خواهید داشت و امکان حضور همراه به صورت همزمان ریسک کار را افزایش خواهد داد.
پریسا علیزاده
سلام وقت بخیر آیا امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در هلند وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در صورت داشتن مدرک زبان امکان اقدام وجود دارد.
Armin
سلام و عرض ادب میخواستم بپرسم که میانگین هزینه های تحصیل پزشکی در هلند چقدر هست؟ آیا در اروپا می توان به صورت رایگان تحصیل نمود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. تحصیل در رشته پزشکی اگر به زبان بومی و در دانشگاه های دولتی باشد رایگان و در دانشگاه های خصوصی حدود 20 هزار یورو خواهد بود. در خصوص تحصیل رایگان می توان گفت امکان تحصیل به زبان بومی در بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد.
سحر
سلام، آیا با مدرک پزشکی ایران میتوان در هلند کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، شما برای کار در هلند ابتدا باید مدرک خود را معادلسازی نمایید.
امیرحسام محمدی
سلام و خسته نباشید. من ۱۵ سالمه و رشته تجربی می خونم. علاقه زیادی به داروسازی دارم. معدلمم ۱۸ و خورده ای هستش. می تونم برای تحصیل این رشته هلند درس بخونم؟ از کی اقدام کنم خوب هستش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان تحصیل داروسازی در هلند برای شما وجود دارد و اگر بتوانید تحصیل خود را از دبیرستان های هلند آغاز نمایید و با سیستم آموزشی این کشور بیشتر آشنا شوید شانس قبولی در رشته موردعلاقه شما بیشتر خواهد شد.
فاطمه
سلام روزتون بخیر باشه برای پزشکی حتما نیاز هست که زبان هلندی رو تسلط داشته باشیم؟ در چه حد باید زبان هلندی بلد باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد اما در قسمت های بالینی باید به زبان بومی آشنایی داشته باشید. برای کار باید در حد C1 زبان بومی را بلد باشید.
میلاد
سلام روز خوش من ۱۹ سالمه و زبانم خوبه ولی مدرک زبان ندارم رشته مورد علاقم داروسازیه ایا هلند با دیپلم ایران بدون ازمون میشه داروسازی خوند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای دریافت پذیرش از دوره های داروسازی باید در آزمون ورودی شرکت کنید و امکان دریافت پذیرش مستقیم وجود ندارد.
Farzan
آیا تحصیل پزشکی هلند آزمون ورودی داره؟ و اینکه میشه به زبان انگلیسی هم تحصیل پزشکی داشت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز برای تحصیل در رشته پزشکی بایستی در آزمون‌های ورودی شرکت کنید به زبان انگلیسی نیز امکان تحصیل وجود دارد
صالح میرحسینی
من ۲۸ ساله هستم و متاهلم یک فرزند ۱ ساله هم دارم. آیا امکانش رو دارم با تحصیل پزشکی در هلند خانواده م هم همزمان با بنده بیان؟ همسرم اجازه کار در این کشور رو داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، در خصوص ویزای تحصیلی هلند، به طور معمول همراهان بعد از ورود نفر اصلی وارد این کشور می شوند و همراه از ابتدا اجازه کار نخواهد داشت.
حمید نژادحسینی
سلام. برای اپلای کردن در رشته پزشکی، نیاز به a-level یا امثالش نیست؟ فقط آزمون ورودی ملاک هست بعلاوه دیپلم 12 ساله؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی بایستی در ازمون ورودی شرکت نمایید.
مهرزین
سلام برای معادل سازی مدرک و مهاجرت از طریق کار باید مدرک زبان هلندی داشته باشیم ؟ من ایلتس ۷.۵ دارم هلند هم خیلی انگلیسی صحبت میکنن کافی نیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، برای معادلسازی باید زبان بومی و رسمی هر کشور را بدانید.
رونقی
سلام. امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در کدام دانشگاه های هلند وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در حال حاضر دانشگاه های ماستریخت و گرونینگن امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی راه فراهم کرده اند.
Zeynab
سلام، آیا مدرک پزشکی ایران رو هلند قبول داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، شما برای کار پزشکی در هلند باید مدرک خود را معادلسازی نمایید.
مشاوره رایگان