تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

1 نظر

برای تحصیل رایگان در اتریش و آلمان باید بتوانید از دانشگاه های دولتی این دو کشور پذیرش تحصیلی دریافت نمایید و که تسلط به زبان آلمانی در حد c1 و قبول در کنکور ایران در همان رشته ای که قصد دارید در آلمان یا اتریش تحصیل کنید از معیار های مهم می باشد تا بتوانید برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنید. گفتنی است متقاضی تحصیل در اتریش و آلمتن می‌ تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه داشته باشد. همسر اجازه کار فول تایم دارد و متقاضی اصلی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را خواهد داشت. همچنین شما می‌توانید در صورت تمایل نوع اقامت خود را به کاری تبدیل کنید و با دریافت اقامت قرمز سفید قرمز بعد از ۵ سال اقامت دائم و بعد از ۶ سال به پاسپورت نیز دست یابید. حال اگر مشتاق مهاجرت تحصیلی به آلمان و اتریش می باشید و هدف شما از حضور در این دو کشور بهره مندی از تحصیلات رایگان می باشد، پیشنهاد می کنیم قبل از اپلای و آماده‌ سازی اسناد با مشاورین موسسه مهاجرتی MIE که از تمامی قوانین و تغییرات سیستم دانشگاه‌ های کشور آلمان و اتریش خبردار می باشند، ارتباط بگیرید. به جهت اخذ مشاوره از کارشناسان حاذق نیازی نیست هیچ گونه هزینه ای بپردازید. زیرا مشاوره اولیه شما رایگان صورت می‌ گیرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در اتریش


 

تحصیل رایگان در اتریش در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد

 • شرایط کلی تحصیل رایگان در آلمان و اتریش
 • معرفی دانشگاه های آلمان و اتریش
 • مدارک لازم برای تحصیل در آلمان و اتریش
 • شرایط کار پس از تحصیل در آلمان و اتریش
 • هزینه های زندگی در آلمان و اتریش
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان در آلمان و اتریش
 • نتیجه گیری کلی در باب تحصیل در آلمان و اتریش
 • سوالات متداول

 

تماس با ما

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

شرایط کلی تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

اساساً قوانین تحصیل در اترش و آلمان در اصل با یکدیگر برابر هستند. بدین صورت که شما به عنوان دانشجوی ایرانی و یا دانشجوی سایر کشورها به منظور شرکت و مطالعه در دوره های تحصیلی در دانشگاه های درجه یک و دولتی آلمان و اتریش، می بایست در همان رشته ای که قصد دارید در کشور مربوطه تحصیل کنید، در کشور مبدا و یا به عبارتی در کشور خود اجازه تحصیل در همان رشته را داشته باشید. به عنوان مثال شخصی که تمایل دارد در اتریش مشغول به مطالعه رشته حقوق شود، می بایستی نامه‌ ای از دانشگاه کشور مبدأ اخذ نماید‌

ویدیو موسسه MIE در مورد اپلای دکترا در اتریش


در نامه اخذ شده باید این متن ذکر شود که هیچ منع تحصیلی برای ادامه تحصیل دانشجوی مربوطه در رشته حقوق وجود ندارد. البته موسسه ملک پور در این خصوص در محصول اپلای در اتریش مرحله به مرحله درخواست پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش را تشریح نموده است.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

 

مسئله دیگری که می بایست مورد توجه خاص و ویژه تمامی دانشجویان خارجی قرار گیرد، ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح A2 است. دانشگاه های دولتی هر دو کشور از شما می خواهند که مهارت زبان آلمانی خود را با ارائه مدرک زبان سطح A2 به بالا نشان دهید. در واقع دانشگاه های آلمانی زبان کشور آلمان در صورتی شرایط تحصیلی فراگیران بین المللی را چک می کنند که، مدرک زبان A2 ارائه داده باشند. ولی برخی از دانشگاه‌ های آلمان و اتریش این فرصت را به دانش‌آموختگان و محصلان ایرانی می دهند که سطح زبان آلمانی خود را تا حد زیادی پس از مهاجرت ارتقا دهند. ولی توجه به این موضوع بسیار قابل تامل می باشد که سفارت و کنسولگری کشور آلمان از شما می خواهد که در کنار مدارکتان، مدرک زبان سطح A2 ارائه دهید. در حالت کلی پذیرش شما در دانشگاه‌ های کشور اتریش منوط به قبولی در دانشگاه و ارائه مدرک زبان سطح A2 می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان آلمان و اتریش


 

حال اگر قصد دارید علاوه بر پذیرش، ویزا دریافت کنید، می بایستی به یک سری نکات توجه کنید. به عنوان مثال برای اخذ ویزای آلمان سفارت آلمان در تهران از شما مدرک تحصیلی سطح A2 را  می خواهد. البته شما این فرصت را دارید که قبل از شرکت در برنامه های دانشگاه های دولتی کشور آلمان و اتریش در دوره های زبان شرکت کنید و سطح زبان خود را در حد مورد قبول دانشگاه مد نظر ارتقا دهید. در حالت کلی در پایان دوره و پس از اخذ مدرک زبان آلمانی، اجازه دارید تا در کلاس های ترم دانشگاهی خود حضور به عمل آورید. در واقع دانشگاه مدنظر به دانشجویانی که سطح زبانی آلمانی خود را تا حد زیادی تقویت کرده باشند، اجازه می‌ دهد تا در یکی از ۳ سطح دانشگاهی حضور خود را تیک بزنند. به استثنا برخی از فاخ هوخ شوله ها در کشور اتریش وجود دارند که دوره های زبان آلمانی را از پایه به فراگیران خارجی آموزش می دهند. البته برای ورود به چنین دانشگاه هایی می بایست تا حدودی با زبان آلمانی و انگلیسی آشنا باشید. ولی نیازی نیست که مدرک زبان رسمی ارائه دهید‌.

 در خصوص هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی آلمان و اتریش توجه به این موضوع حائز اهمیت است که دوره های آموزشی دانشگاه های دو کشور ذکر شده تقریبا رایگان می باشند. بدین صورت که برخی از دانشگاه‌ها بابت ارائه دوره های آموزشی هیچ گونه هزینه ای از فراگیران بین‌المللی دریافت نمی‌ کنند. ولی برای شرکت در برنامه‌ های بعضی دیگر از دانشگاه ها بایستی ترمی ۳۵۰ یورو و برخی دیگر ترمی ۷۵۰ یورو هزینه  تحصیل بپردازید. در واقع در مسیری که شما برای آینده تحصیلی خود بر می گزینید، دستیابی به آموزش رایگان و در پی آن قرارگیری در محیط آلمان و اتریش به منظور کاریابی امکان پذیر است.

معرفی دانشگاه های آلمان و اتریش

یکی از مواردی که می بایست قبل از تنظیم برنامه تحصیلی، توسط دانشجوی متقاضی به منظور تحصیل رایگان در آلمان و یا اتریش مورد بررسی قرار گیرد، پاسخ به این  سوال است که برترین دانشگاه های دولتی کشورهای ذکر شده کدامند؟ در واقع شما باید با اسامی و شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان و اتریش قبل از اپلای آشنا شوید. در زیر این متن اسامی برخی از دانشگاه های رایگان و برتر دو کشور آلمان و اتریش آمده است.

 • دانشگاه های رایگان آلمان

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه هومبولت

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه مونستر

دانشگاه توبینگن

دانشگاه هامبورگ

 

 • دانشگاه های رایگان اتریش

دانشگاه ملی وین

دانشگاه پلی تکنیک وین

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

دانشگاه تکنولوژی گراتز

دانشگاه گراتز

دانشگاه آلپن دریا کلاگنفورت

 مدارک لازم برای تحصیل در آلمان و اتریش

گفتنی است که دو کشور آلمان و اتریش زمانی به شما اجازه ورود به دوره ها و برنامه های تحصیلی را می دهند که، ویزای تحصیلی دریافت کرده باشید. به جهت اخذ این نوع ویزا بایستی اسناد مورد قبول و معتبری ارائه دهید. در واقع اگر مدارک و اسناد شما ناقص باشند، نمی توانید ویزای تحصیلی کشور مربوطه را دریافت کنید. برای این که دقیقا بدانید چه اسنادی به جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان و اتریش الزامیست،  به موارد زیر توجه کنید.

 • ارائه عکس رنگی
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • ارائه نام تمکن مالی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • ارائه مدارک تحصیلی مقطع قبلی
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز
 • داشتن بیمه دانشجویی

شرایط کار پس از تحصیل در آلمان و اتریش

قطعاً به این موضوع آگاه می باشید که از طریق دوره تحصیلی نمی توان به اقامت و تابعیت آلمان و اتریش دسترسی پیدا کرد. محصلان خارجی و ایرانی اجازه دارند، در پایان دوره تحصیلات خود و پس از اخذ مدارک معتبر خود از آلمان و اتریش، به مدت ۱۸ ماه در محیط حضور داشته باشند. چنانچه اگر در این مدت دانشجوی فارغ التحصیل بتواند یک کار تمام وقت و ثابت پیدا کند، اجازه تغییر ویزای خود را دارد. شما موظفید، پس از عقد قرارداد کاری و پیمودن یکسری مراحل، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید. حال اگر ۶ سال متوالی در آلمان و یا اتریش مشغول به کار شوید، می توانید پاسپورت کشور مقصد را  دریافت کنید‌.  در این صورت  از شهروندان  کشور آلمان و یا اتریش محسوب می شوید.  ناگفته نماند که  پرداخت مالیات به دولت مربوطه به جهت اخذ پاسپورت الزامیست. مقاله تحصیل رایگان در آلمان و اتریش را موسسه ملک پور با ذکر نکات اساسی، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. لذا هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب آن حرام می باشد.

کار در ایرلند

هزینه های زندگی در آلمان و اتریش

دانشگاه های آلمان و اتریش با ارائه دوره های آموزشی تقریباً رایگان این فرصت را به دانشجویان بین المللی می دهند تا تحصیل در دانشگاه های رایگان و ایده آل را تجربه کنند. با وجود رایگان بودن دانشگاه های دو کشور ذکر شده شما باید به مسئله اصلی هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و اتریش توجه کنید. زیرا شما به عنوان یک دانشجوی خارجی موظف هستید ماهانه  مبلغ ۱۰۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو، را برای هزینه‌ های زندگی خود در نظر بگیرید. بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورتی که از پشتوانه مالی خوبی برخوردار می باشید، به جهت تحصیل در آلمان و اتریش و یا به طور کلی در خارج از کشور اقدام کنید. برای این که تا حدودی با هزینه های زندگی در دو کشور ذکر شده آشنا شوید، به جداول زیر توجه کنید. هزینه تحصیل و زندگی در اتریش و آلمان در هر یک از جدول های زیر ذکر شده است.

 

 • هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی

قیمت(یورو)

1 لیتر شیر

0.80

1.5 لیتر آب

0.52

تاکسی، تعرفه عادی

2.00

اینترنت

29.08

بلیط سینما برای 1 نفر

10.00

باشگاه ورزشی

26.39

هر متر مربع ارتمان در مرکزشهر

6.051.94

 

 • هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی

قیمت(یورو)

یک لیتر شیر

1.1

حمل  نقل عممی

2.5

باشگاه ورزشی

35

12 عدد تخم مرغ

3

رستوران متوسط

50

1 لیتر بنزین

1.2

اجاره آپارتمان 1خوابه

740

 

خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان  در آلمان و اتریش

برای این که بدانید شرایط شما برای تحصیل در کشور آلمان مناسب است و یا اتریش و برای این که دقیقاً بدانید چه مدرک زبانی مورد قبول دانشگاه مد نظر می باشد، پیشنهاد می گردد از طریق موسسه ملک پور اقدام کنید. این موسسه به شما کمک می کند تا به واسطه دوره‌ های زبان وارد دانشگاه های دولتی آلمان و اتریش شوید. در موسسه ملک پور از همان ابتدا پروسه تحصیلی شما را به دقت چک می کند و متناسب با رزومه، مدارک تحصیلی و مدرک زبانی که ارائه می دهید، اقداماتی را برای اخذ پذیرش تحصیلی شما به انجام می رساند. قطعاً اگر از شرایط تحصیلی خوبی برخوردار باشید و مدرک زبان آلمانی B1 ارائه دهید، می توانید برای ارتقا سطح زبان خود در حد B2 و یا سی آینس((C1در دوره های زبان آلمانی دانشگاه دولتی و رایگان آلمان  و اتریش شرکت نموده و حضور خود را تیک بزنید. برای این که ارتقا سطح زبان برایتان راحت و آسان شود، پیشنهاد می کنیم محصول زبان آلمانی موسسه ملک پور را از وب سایت رسمی خریداری کنید. دانشجویانی که محصول زبان آلمانی را تهیه می‌ کنند، در بازه زمانی ا الی ۱.۵ ساله با زبان آلمانی آشنا می شوند.

انتخاب دفتر مهاجرتی

آموزش سریع زبان آلمانی

لطفا توجه کنید که، به جهت تحصیل رایگان در آلمان و اتریش بهتر است قبل از اپلای با یک مشاوره خوب ارتباط بگیرید تا متوجه شوید که آیا کشور آلمان و اتریش و دانشگاه مورد نظرتان رشته انتخابی شما را ارائه می‌ دهد یا خیر. همچنین شما می توانید با کمک مشاورین ارشد از ماهیت برخی از رشته‌ ها آگاه شوید. مشاورین موسسه ملک پور همه روزه آماده ارائه خدمات به روز به شما متقاضیان عزیز و گرامی می باشند. شما می توانید با یک تماس از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

سوالات متداول

✔️ برای اینکه بتوانیم تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان و اتریش داشته باشیم باید چه شرایطی داشته باشیم؟

از جمله شرایط اصلی برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش، داشتن نمره زبان آلمانی در حد c1 و دریافت پذیرش از دانشگاه و قبولی در کنکور ایران است.

✔️ برای تحصیل در آلمان حتما باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشیم؟

برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیاز به تسلط به زبان آلمانی نیست اما تحصیل در دانشگاه های دولتی نیاز به تسلط به زبان آلمانی در حد c1 دارد.

✔️ هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان و اتریش چقدر است؟

بین 700 الی 850 یورو

✔️ هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان و اتریش چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بیش از 10 هزار یورو به صورت سالانه می باشد.

 


_____________نتیجه گیری کلی در باب تحصیل در آلمان و اتریش__________

برخی از دانشگاه های آلمان و اتریش با  ارائه دوره های آموزشی رایگان به زبان آلمانی، ارائه مدارک معتبر و ارائه برنامه های متنوع تحصیلی، هر ساله جمع کثیری از دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. موارد ذکر شده تنها بخشی از امکانات فوق العاده ای می باشد که دانشگاه های رایگان دو کشور ذکر شده در اختیار دانشجویان قرار می دهند. به طور کلی، در مقاله فوق به بررسی جزئیات تحصیل رایگان در آلمان و اتریش با ذکر نکات اساسی پرداختیم. موسسه مشاوره ای MIE پیشنهاد می کند، قبل از اقدام به اپلای مقالات معتبری را مطالعه نمایید. تمامی مقالاتی که توسط موسسه ما به نگارش در آمده اند،  همگی معتبر می باشند. موسسه ملک پور در سایت رسمی اطلاعاتی راجع به تغییرات دانشگاه وین و سایر دانشگاه های اتریش و دانشگاه های آلمان قرار داده است. اشخاصی که در سایت این موسسه عضو می باشند، به راحتی می‌ توانند به اطلاعات مربوطه دسترسی پیدا کنند. در واقع با استفاده از منابع صحیح و بایک تحقیق، مطلع خواهید شد که کدام دانشگاه به جهت تحصیل شما مناسب است. حال اگر تصمیم دارید رزومه تحصیلی خود را قبل از شروع ترم های تحصیلی به یکی از دانشگاه های کشور آلمان و اتریش ارسال کنید، می توانید با کارشناسان این موسسه تماس بگیرید. کارشناسان ما متناسب با شرایطی که دارید مسیر مهاجرتی راحت و کم استرس را معرفی می‌ کنند. لازم به ذکر است مشاوره شما کاملاً رایگان انجام می شود. لطفاً در صورت رضایت از مقاله تحصیل رایگان در آلمان و اتریش ۵ ستاره ارزشمند و طلایی زیر را به ما امتیاز دهید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدی سالارپور
سلام وقت بخیر برای مقطع ارشد هم میشه اقدام کرد یا فقط کارشناسی در رشته های مدیریت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان اقدام برای مقطع ارشد نیز وجود دارد و باید الزامات ورود به دانشگاه های این کشور را داشته باشید.
مشاوره رایگان