ویزای تحصیلی فنلاند

26 نظر

ویزای تحصیلی فنلاند برای تحصیل در مقطع مدارس و دانشگاه صادر می گردد، که برای مقطع دانشگاه به ویزای دانشجویی فنلاند نیز معروف است. برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند باید از یک مرکز علمی فنلاند نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنید و به زبان بومی یا انگلیسی مسلط باشید. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص ویزای تحصیلی فنلاند، شرایط سنی و تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فنلاند در اختیار متقاضیانی که قصد مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل را دارند، قرارخواهیم داد. فنلاند یکی از کشورهای پرمتقاضی اروپایی است که به دلیل ارائه سیستم آموزشی منحصر به فرد قوی و مدرنیته هر ساله مورد توجه قرار می‌ گیرد. اگر مهاجرت و تحصیل در این کشور یکی از اهداف شما جهت ساختن آینده کاری مناسب و درخشان می باشد، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید، در ادامه سایر موضوعات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند را با ذکر جزئیات به طور مختصر و مفید توضیح خواهیم داد. موسسه مشاوره ای MIE با اطلاعات کاملی که در رابطه با شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به فنلاند در اختیار شما خوبان قرار می‌ دهد، قصد دارد شما را در مسیر مهاجرت راهنمایی کند و مناسب ترین راه و روش را به شما نشان دهد. اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در این خصوص دارید،  می‌ توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان این موسسه که همه روزه آماده خدمت رسانی هستند در ارتباط باشید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در فنلاند


 

تحصیل در فنلاند در 30 ثانیه

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای تحصیلی فنلاند

انواع ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای فنلاند، ویزاهای تحصیلی به شکل Residence Permit for Studies (اقامت برای تحصیل) صادر می‌شود، که این اقامت برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در فنلاند تحصیل کنند، ارائه می‌شود.

ویزای تحصیلی فلاند عبارتند از:

ویزای تحصیلی Residence Permit for Studies

برای دانشجوهای که میخوان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، یا دکتری داخل دانشگاه یا سایر آموزشگاه این کشور ادامه بدهند، گزینه مناسبی می باشد. البته به سری شرایط داره که شامل قبولی رسمی از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی فنلاند، اثبات مالی برای تأمین هزینه های زندگی تحصیل و بیمه نامه بهداشت بین المللی می باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل در فنلاند و دانمارک


شرایط گرفتن ویزای تحصیلی فنلاند

قبل از اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی، می بایست از دانشگاه یا مدرسه انتخابی خود نامه پذیرش دریافت کرده باشید. در کنار نامه پذیرش ارائه مدارکی که مورد قبول سفارت فنلاند می باشد، نیز لازم و ضروری است. امری طبیعی است که تنها در صورتی منعی برای ورود و شروع آموزش در این کشور برای متقاضیان وجود ندارد که دارای شرایط و اسناد لازم از سوی سفارت باشند. همچنین در قدم بعد، متقاضیان باید مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فنلاند را به انگلیسی ترجمه کرده و سپس اقدام به ارسال نمایند. در لیست ذیل اسناد لازم برای پذیرش را مطالعه کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در فنلاند، مقایسه کنید!!!


مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فنلاند

 • ارائه گواهی مالی
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • ارائه رزومه کاری
 • داشتن بیمه نامه دانشجویی
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه
 • اثبات محل اقامت در کشور فنلاند
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه انتخابی
 • ترجمه شناسنامه
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه مدرک زبان مورد قبول دانشگاه مربوطه
 • دو قطعه عکس
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

 

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط فوق العاده فنلاند


هزینه ویزای دانشجویی فنلاند

شروع تحصیل و مهاجرت به کشور مذکور با هزینه های متعددی همراه است. در واقع پرداخت هزینه های موجود را باید بخشی از شرایط مهم مهاجرت تحصیلی به این کشور دانست. یکی از مهمترین هزینه های این بخش، مربوط به هزینه ویزای دانشجویی فنلاند می باشد.

 افراد برای صدور ویزا، موظف به پرداخت مبلغی تعیین شده از سوی دولت و سفارت کشور فنلاند هستند. از آنجایی که مجوز تحصیل و اقامت دانشجویی در این کشور به دو صورت آنلاین و کتبی صادر می‌شود در صورت درخواست برای ویزای آنلاین، مبلغ ۳۵۰ یورو برای پرداخت وجود دارد و اگر افراد اقدام به درخواست برای صدور ویزای کتبی کنند، می‌بایست ۴۵۰ یورو به اداره سفارت کشور مورد نظر پرداخته تا به درخواست آنها، رسیدگی شود. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی فنلاند بعد از اینکه مراحل حضور و مصاحبه شما به پایان برسد بین 3 هفته تا 3 ماه زمان بر است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل و کار در شادترین کشور جهان


تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فنلاند

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فنلاند بدان معناست که افراد می بایست از قانون و شرایطی که در این کشور برقرار است پیروی کرده و زمانی موفق به اپلای خواهد شد که بتواند دارای توانایی پرداخت برای هزینه های جاری و مورد نیاز باشند. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فنلاند جهت ورود به سیستم آموزشی فنلاند می گوید داوطلب در کنار دارا بودن شروط اپلای دانشگاه های فنلاند، زمانی قادر به شروع آموزش در دانشگاه خواهد بود که از پس هزینه های مربوط به زندگی بر آید. این هزینه ها شامل حمل و نقل، پوشاک، غذا و غیره می شود که‌ اگر شهریه دانشگاه و مدارس فنلاند را فاکتور بگیریم، دارابودن توانایی مالی برای پرداخت مبلغ حداقل ۵۶۰ یورو در ماه، برای گرفتن مجوز مهاجرت تحصیلی در کشور فنلاند به معنای تبعیت از تمکن مالی بوده و امری ضروری برای رسیدن به روادید تحصیلی این کشور اروپایی می باشد.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد مهاجرت تحصیلی به فنلاند

شرایط ویزای تحصیلی فنلاند برای مقطع مدارس

تحصیل در مقطع مدارس فنلاند به دو دسته مقطع ابتدایی و مقطع دبیرستان تقسیم شده است. تحصیل در مدارس دولتی فنلاند، به زبان فنلاندی رایگان است. معمولاً این مدارس قبل از ثبت‌ نام دانش‌آموزان می‌ خواهند که در یک آزمون ورودی شرکت کنند. در واقع شرکت در آزمون یکی از مراحل مهم ثبت نام در مدارس دولتی می باشد. این امکان برای دانش‌آموزان خارجی فراهم شده که بتوانند به زبان انگلیسی که یادگیری آن بسیار راحت می باشد، تحصیل کنند. معلمین با تجربه فنلاند از سال های ۱ تا ۶ در مقطع ابتدایی در زمینه علوم تربیتی تخصص دارند. همچنین تخصص معلمینی که به دانش آموزان کلاس ۷ تا ۹ آموزش می‌ دهند در زمینه تدریس شان است. لازم است بدانید، تمامی کودکان در صورت تمایل می توانند در کلاس های آماده‌ سازی یک ساله شرکت کنند. در این کلاس‌ ها به دانش‌ آموزان دو زبان انگلیسی و فنلاندی آموزش داده می‌ شود‌. سطح زبان دانش‌آموزان با شرکت در این کلاس‌ها و تمرین و تکرار ارتقا می‌ یابد. بعلاوه آن ها با فرهنگ کشور فنلاند آشنا می‌ شوند.

شرایط ویزای تحصیلی فنلاند برای مقطع کارشناسی

جهت تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند دانشگاه ها به دو دسته تقسیم می شوند، برخی از دانشگاه‌ ها با هدف ارائه آموزش علمی و تحقیقات تشکیل شده‌اند و برخی دیگر از دانشگاه‌ ها، آموزش‌ های حرفه‌ای و سطح بالا را ارائه می‌ دهند. تحصیل به زبان فنلاندی در دانشگاه‌ های دولتی فنلاند، همانند مدارس آن رایگان می باشد. از آن جا که آموزش زبان فنلاندی پیچیدگی‌ های خاص خود را دارد بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند تحصیلات مقرون به صرفه و به زبان انگلیسی را تجربه کنند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی فنلاند برای یک دانشجوی تمام وقت تقریباً بین 6 تا 9 هزار یورو می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که دوره های تحصیلی ارائه شده در مقطع کارشناسی در دانشگاه های برتر فنلاند به زبان فنلاندی برگزار می شوند. اگر شما هم یکی از کسانی هستید که تمایل دارید تحصیل در کشور فنلاند را تجربه کنید، پیشنهاد می کنیم مدارک و اسناد مورد نیاز را از ماه‌ ها قبل آماده کنید. جهت تحصیل در مقطع لیسانس ارائه مدرک دیپلم 12 ساله و ارائه مدرک زبان انگلیسی سطح آیلتس 6 الزامی می باشد. مدت زمان تحصیل در این مقطع سه ساله و در برخی از رشته‌ها چهار ساله است.  لازم به ذکر است در این مقطع شما اجازه ۲۵ ساعت کار در هفته را دارید.

 

ویزای تحصیلی فنلاند برای مقطع کارشناسی ارشد

در صورتی که تحصیلات خود را در مقطع لیسانس به پایان رسانده باشید، می توانید جهت ادامه تحصیل در صورت تمایل پس از دریافت تحصیل در فنلاند مهاجرت کنید. تحصیل در دانشگاه های خصوصی فنلاند به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی امکان‌ پذیر می باشد. تمامی دانشجویان به جهت تحصیل به زبان انگلیسی می‌بایستی حداقل آیلتس ۶.۵ ارائه دهند. البته اگر دانشجویی می باشید که اشتیاق به تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی را دارید، بایستی ۳ یا ۴ سال سابقه کار نشان دهید. در غیر این صورت نمی توانید در این دانشگاه‌ ها ثبت نام کنید. شما با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند ۱ الی ۲ ساله فارغ التحصیل می شوید‌، مدت زمان ویزای دانشجویی فنلاند در این مقطع به مدت زمان دوره های تحصیلی شما می باشد. البته شما می توانید پس از اتمام دوره های تحصیلی خود جهت کاریابی تا ۱ سال در این کشور بمانید. لطفاً توجه نمایید که برخی از دانشگاه های فنلاند اشخاصی را ثبت‌ نام می‌کنند که معدل بالایی دارند، بنابراین اگر معدل تحصیلی شما بالا می باشد و قصد تحصیل در دانشگاه برتر فنلاند را دارید، می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید. مشاورین ما رزومه شما را بررسی می کنند و متناسب با شرایطی که دارید بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی می کنند.

ویزای تحصیلی فنلاند برای مقطع دکترا

لازم به ذکر است جهت تحصیل دکترا در فنلاند باید در دانشگاه های علوم پایه ثبت نام نمایید. زیرا دانشگاه های علوم کاربردی ارائه دهنده دوره های تحصیلی در مقطع دکترا نمی باشند. طول دوره‌ های تحصیل در این مقطع با توجه به گرایش انتخابی و نوع دانشگاهی که بر می گزینید، بین ۳ تا ۵ سال است مدت اعتبار ویزای دانشجویی در مقطع دکترا فنلاند را دریافت می‌کنید به مدت زمان برنامه های تحصیلی شما می باشد. اگر دانشجوی مقطع دکترا می باشید می بایست قبل از هرگونه اقدامی مدرک کارشناسی ارشد، سطح زبان آیلتس۷، مقالات ISI و رزومه علمی قوی ارائه دهید. پیدا کردن استاد راهنما یکی از مهمترین مواردی می باشد که جهت تحصیل در مقطع دکترا الزامی است. دانشجویان می بایست ابتدا استاد راهنمای مورد نظر خود را بیابند و مکاتبه کنند. اگر استاد راهنما شما را تایید کند می توانید پس از اویزای تحصیلی دکترا فنلاند مهاجرت نمایید.

ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان

اصل اساسی در اپلای برای داوطلبین خارج از کشور دانش زبان است. پس با توجه به زبان آموزش در کشور فنلاند که به انگلیسی و فنلاندی است، بسیار ضروری می باشد که متقاضیان به این دو زبان تسلط کافی داشته باشند. ویزای تحصیلی فنلاند بدون مدرک زبان در این جمله خلاصه می شود که افراد اگر مدرک زبان فنلاندی را نداشته و یا به این زبان تسلط کافی ندارند، می توانند بر اساس مدرک زبان انگلیسی خود به کشور فنلاند مهاجرت کرده و در دانشگاه های این کشور هم زمان به آموزش رایگان زبان فنلاندی و یافتن تسلط به این زبان بپردازند، چرا که در هر صورت دانشجویان در زمان تحصیل و پس از آن نیز به آموختن و دانش این زبان، نیازمند می باشند.

وقت سفارت فنلاند ویزای دانشجویی

وقت سفارت فنلاند ویزای دانشجویی، به این معناست که افراد باید در سفارت فنلاند که توسط گروه کارگزاری VFSGlobal صورت می پذیرد، حاضر شده و اقدام به ارائه درخواست کنند. متقاضیان پس از دو هفته کاری مجدد به دفتر کارگزاری ویزای فنلاند که در تهران قرار دارد مراجعه خواهند کرد و پس از پر کردن فرم درخواست اخذ مجوز ورود به این کشور، باید مدارک و انگشت نگاری را انجام دهند. برای آگاهی بیشتر متقاضیان باید عرض کنیم که وقت سفارت فنلاند مصاحبه نداشته و افراد تنها برای ارائه مدارک خود به دفتر سفارت کشور مورد نظر مراجعه می کنند‌ و پس از انجام این فرایند است که بعد از گذر دو تا سه هفته کاری بعد از انجام انگشت نگاری، متقاضیان باید منتظر جواب درخواست اجازه ورود به فنلاند باشند.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی فنلاند

زمانی که متقاضیان ورود به سیستم آموزشی فنلاند همه مدارک، پروسه و مراحل اخذ روادید را با موفقیت پشت سر بگذارند و هزینه‌های مربوط در این حوزه را پرداخت نمایند، در صورت موافقت با صدور مجوز آنان، حدود ۶۰ الی ۹۰ روز تحت عنوان مدت زمان صدور ویزای دانشجویی فنلاند در نظر گرفته شده است. بدیهی است که این مدت زمان در صورت تکمیل پرونده و نبود مشکل و نقصی برای صدور روادید متقاضیان می باشد در غیر این صورت، با درخواست آنها موافقت نخواهد شد و یا وقفه‌ای برای صدور ویزای افراد، ایجاد می گردد.

ددلاین پذیرش دانشجو برای تحصیل

دلاین (مهلت ثبت نام) برای پذیرش دانشجویان به برنامه‌های تحصیلی مختلف در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ممکن است بسیار متفاوت باشد و بسته به نوع دوره، دانشگاه، و حتی سطح تحصیلات، تغییر کند.  بدین منظور دانشجویان لازم است از طریق سایت ها و سامانه های مربوط به دانشگاه اطلاع پیدا کنند. معمولا در برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ممکن است ددلاین‌های متفاوتی داشته باشند و معمولاً ددلاین برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری ممکن است به دلیل فرآیند پذیرش، از برنامه های کارشناسی کوتاه تر باشد.

ویزای تحصیلی فنلاند همراه با بورسیه

دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند از اکثر دانشگاه ها امکان پذیر می باشد. تمامی دانشجویان ایرانی و بین المللی می توانند در صورت داشتن تعالی علمی کمک هزینه تحصیل را از دانشگاه انتخابی خود درخواست نمایند‌. اگر دانشجوی دکترا هستید برای دریافت بورسیه تحصیلی بایستی مقالاتISI، رزومه علمی و کاری بسیار عالی را ارائه دهید. همچنین داشتن معدل بالا در دریافت بورسیه تحصیلی بسیار موثر است. دریافت کمک هزینه تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویانی که بتوانند توانایی مالی خود را با ارائه اسنادی درست ثابت کنند، امکان پذیر می باشد. در بخش زیر به تشریح چند بورسیه تحصیلی پرداخته ایم.

 • بورسیه EDUFI: دانشجویان مقطع دکترا می توانند این بورسیه تحصیلی را درخواست نمایند. مبلغ این بورسیه تقریباً ۱۵۰۰ یورو در ماه است.
 • بورسیه تحصیل IBS KAMEL: این نوع بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان زن است و ۵۰ درصد از هزینه تحصیل و زندگی آنان را پوشش می‌ دهد.
 • بورسیه دانشگاه AATLO: این بورسیه تحصیلی همانند بورسیه به دانشجویان دکترا اعطا می‌ شود. مبلغ این بورسیه هرساله توسط مسئولین دانشگاه تغییر می‌ کند.

 

کار ضمن تحصیل با ویزای دانشجویی فنلاند

پس از دریافت ویزای تحصیلی فنلاند می توانید کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بدون محدودیت انجام دهید. همچنین این اجازه را دارید تا با موافقت دانشگاه خود مشغول به کار شوید. 

لازم به ذکر است که افراد در مقطع لیسانس، به شما اجازه ۲۵ ساعت کار در هفته داده می‌شود. این ۲۵ ساعت کار در هفته را می توانید در یک ترم تحصیلی خود مدیریت نمایید. به بیان ساده تر شما به عنوان دانشجوی بین‌المللی حق دارید تا در هر هفته ۲۵ ساعت کار کنید. همچنین شما می توانید در روزهای تعطیلی به صورت تمام وقت کار کنید از این بابت هیچ محدودیتی وجود ندارد.

اخذ ویزای همراه دانشجویی فنلاند

اگر دانشجوی متاهل هستید و تمایل دارید تا پس از اخذ ویزای دانشجویی کشور فنلاند خانواده خود را نیز در حین تحصیل همراه خود داشته باشید، می توانید ویزای همراه فنلاند را درخواست نمایید. البته قبل از درخواست ویزای همراه  تحصیلی فنلاند می بایستی نشان دهید که از پس مخارج زندگی خود بر می‌ آیید. کشور فنلاند به واسطه ویزای همراه اجازه می دهد تا شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص دانشجو در زمان تحصیل به وی بپیوندند. فرزندان زیر ۱۸ سال نیز می توانند پدر و مادر خود را به عنوان همراه در ضمن تحصیل در مدارس فنلاند در کنار خود داشته باشند. لازم است بدانید که همراه دانش آموزان زیر ۱۸ سال (پدر یا مادر) نمی توانند در حین تحصیل فرزند خود مشغول به کار شوند. اما همراه دانشجو (شریک زندگی) حق دارد تا به صورت تمام وقت در فنلاند مشغول به کار شود. پس نتیجه می گیریم امکان اخذ ویزای دانشجویی فنلاند با همراه وجود دارد. مدارک و شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی فنلاند در ادامه آورده شده است:

 • تکمیل فرم
 • ارائه پاسپورت همراه و پاسپورت شخص اصلی
 • عکس پاسپورتی
 • نشان دادن محل سکونت
 • ارائه گواهی مالی
 • ارائه گواهی ازدواج

معرفی دانشگاه های برتر فنلاند

یکی از مواردی که دانشجویان می بایستی قبل از انتخاب دانشگاه در فنلاند یا سایر کشورها ملاک قرار دهند، رتبه دانشگاه می باشد. البته اگر دانشجوی ایرانی هستید و می خواهید پس از اتمام دوره های تحصیلی جهت کار به ایران بازگردید بایستی دانشگاهی که انتخاب می نمایید در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته باشد. جدولی که در بخش زیر مشاهده می نمایید نشان دهنده دانشگاه‌ های فنلاند به همراه رنک آن ها می باشد.

رتبه جهانی

دانشگاه

406

University of Turku

263

Aalto University

412

University of Oulu

87

University of Helsinki

552

University of Tampere

590

University of Eastern Finland

834

Abo Akademi University

کار پس از تحصیل در فنلاند

یکی از اهداف مهم اکثر دانشجویان بین المللی پس از اتمام زمان تحصیل خود یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی می‌ باشد. اقامت تحصیلی شما می‌تواند پس از یافتن کار در فنلاند به اقامت کاری تغییر یابد. البته برای یافتن کار در فنلاند باید به زبان سوئدی یا فنلاندی تسلط کافی داشته باشید. در این صورت پس از یافتن کارفرمای معتبر و معتمد می توانید در این کشور مشغول به کار شوید. یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار جهت یافتن ویزای کار فنلاند توجه به نرخ بیکاری این کشور در سال‌های اخیر می باشد. زیرا اگر نرخ بیکاری کشوری بالا باشد، طبیعتاً یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی سخت‌ تر می‌ شود. نرخ بیکاری در این کشور در سطح قابل قبولی است. در نمودار زیر می توانید از نرخ بیکاری در کشور فنلاند مطلع گردید:

نمودار نرخ بیکاری فنلاند2024

اخذ اقامت و تابعیت با ویزای تحصیلی فنلاند

به تمام دانشجویان فارغ التحصیل در فنلاند اجازه داده می‌ شود تا یک سال پس از فارغ التحصیلی در این کشور بمانند و اجازه اقامت دریافت کنند.  بعلاوه آن ها حق دارند پس از یافتن کار اقامتشان را به اقامت کاری تغییر دهند و پس از ۵ سال کار و زندگی در کشور فنلاند اقامت دائم در یافت کنند. همچنین در صورت مسلط بودن به زبان سوئدی یا فنلاندی می‌ توانند پس از گذشت ۱ سال پاسپورت این کشور را درخواست نمایند. به خاطر داشته باشید که برای دریافت کارت اقامت دائم و پاسپورت فنلاند می بایست به این کشور مالیات پرداخت کنید.چنانچه قصد اطلاع از انواع روش های مهاجرت با هزینه های متفاوت برای افراد مختلف را دارید پیشنهاد می کنیم ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی کشور فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 


سوالات متداول

✔️ مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به فنلاند کدامند؟

ارائه نامه تمکن مالی، ارائه گذرنامه معتبر، نامه پذیرش، ارائه مدارک هویتی، ارائه مدرک زبان و ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی

✔️ شرایط سنی تحصیل در فنلاند به چه صورت می باشد؟

جهت تحصیل در این کشور می توانید تا سن ۳۰ سالگی اقدام کنید.

✔️ آیا تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان برای دانشجویان خارجی بخصوص دانشجویان ایرانی امکان پذیر است؟

خیر، جهت تحصیل در مقاطع دانشگاهی می بایست مدرک زبان ارائه دهید.

✔️ دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند چه شرایطی دارد؟

جهت دریافت کمک هزینه تحصیل باید دانشجوی نخبه و برتر باشید.بعلاوه شما می‌ بایست نیاز مالی خود را به اثبات نمایید‌


سخن پایانی

در این مقاله ویزای تحصیلی فنلاند، شرایط سنی و تمکن مالی ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه تحصیل در فنلاند را مورد بررسی قرار دادیم. با توجه به موضوعات فوق دانستیم که، مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل امکان پذیر است. به طور اختصار ارائه مدرک زبان در زمان دریافت پذیرش از دانشگاه های فنلاند و همچنین دریافت ویزای تحصیلی این کشور الزامی است. تمامی دانشجویان بایستی مهارت زبان خود را با ارائه اسنادی کامل اثبات نمایند. اگر فنلاند کشور انتخابی شما جهت تحصیل می باشد، توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. زیرا همانگونه که در متن بالا بدان اشاره نمودیم، هزینه های زندگی در این کشور کمی گران است و یادگیری زبان فنلاندی و سوئدی جهت یافتن کار پس از تحصیل از الزامات است. امیدواریم توانسته باشیم تمامی ابهامات ذهنی شما را در زمینه ویزای تحصیلی کشور فنلاند رفع کرده باشیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات کامل تر می توانید با کارشناسان موسسه مشاوره‌ای MIE از طریق تماس تلفنی ارتباط بگیرید و مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در خصوص ویزای تحصیلی فنلاند در انتهای مقاله بیان کنید. ما در اسرع وقت پاسخگو هستیم. در صورت رضایت از این مقاله نظرات خود را با دادن ۵ ستاره ارزشمند اعلام کنید.

امتیاز 4.31 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فرشته
گرفتن ویزای دانشجویی و ویزای همراه برای همسر بصورت همزمان ممکن هس؟بجز فنلاند کشور های دیگری هم هس که هر دو با هم سفر کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، شما در برخی کشورها مانند فنلاند، سوئد، اتریش و ... می توانید به صورت همزمان به همراه همسر و فرزندانتان اقدام داشته باشید.
سما
شرایط اخذ ویزا تحصیلی در فنلاند 2022 خیلی عوض میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز به دلیل عوض شدن پیاپی قوانین مهاجرتی امکان پیش بینی شرایط اخذ ویزا تحصیلی در فنلاند در سال 2022 از الان امکان پذیر نیست اما، به احتمال زیاد تغییر چندانی نخواهد کرد
مهتاب
سلام وقتتون بخیر من ایران هستم. جهت گذراندن دوره های زبان فنلاندی در خود کشور فنلاند سوال داشتم. آیا امکانش هست در دوره های زبان فنلاندی در کالجی یا مرکزی ثبت نام کرد و ویزا گرفت وارد کشور بشیم که بعد از اتمام دوره به دنبال کار باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله این امکان وجود دارد با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند با تشکر
فاطمه
باسلام مقدار تمکن مالی برای مقطع کارشناسی چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز باید هزینه تحصیل یک سال به اضافه هزینه زندگی بک سال در فنلاند را داشته باشید برای درخواست مشاوره میتوانید به این لینک مراجعه فرمایید https://malekpourmie.net/contact-us/
هاوژین کرمی
سلام و عرض ادب،. منظور از اثبات محل اقامت در فنلاند در قسمت مدارک موردنیاز برای ویزا چیه؟ آیا منظور همون کارت اقامت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عزض ادب منظور خوابگاه یا ملکی که برای زندگی انتخاب کردین می باشد
امیر زرین تاج
سلام دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه شریف هستم، با معدل بالای ۱۶ شانس اپلای متعاقبا بعد از اخذ ارشد شانس کار واقامت را برای بنده توضیح دهید ممنون از لطف شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری و یا اخذ ویزای کاری اقدام نمایید. برای بررسی رزومه خود با کارشناسان تماس داشته باشید
باران نارسیس
سلام من برای دوره MBA اقدام کردم. آیا همسرم علاوه بر اقامت اجازه کار یا سرمایه گذاری در فنلاند را خواهد داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در فنلاند همراه می تواند بصورت فول تایم کار کند و یا اینکه سرمایه گذاری نماید.
زهره
سلام برای تمکن مالی ما میتونیم به جای پول توی حسابمون و گردش حشابمون سند خونه و ... ارائه بدیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز برای تمکن مالی حتما باید مبلغ لازم در حساب بانکی ارائه گردد.
مهرداد
سلام، ایا کارت اقامت رو باید فنلاند دریافت کنیم؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر دوست عزیز کارت اقامت کل خانواده در ایران دریلفت می شود.
شمیم
سلام. وقت بخیر. برای ویزای تحصیلی فنلاند میشه همسرم هم همراهم بیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز ویزای همراه فنلاند همزمان می باشد.
رومینا سیاه ریزی
با سلام. خیلی ممنونم بابت اطلاعات. کشور فنلاند واقعا شرایط خیلی فوق العاده ای داره. من ۲۴ سالمه برای ارشد میخوام پذیرش بگیرم. تمکن مالی چقدر باید باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شرایط شما برای مهاجرت مناسب است و حدود 15 هزار یورو باید به عنوان تمکن مالی ارائه نمایید.
سپیده سالیزاد
وقت بخیر آیا تحصیل در فنلاند جزو سالهای اقامت موقت فنلاند حساب میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، سال های تحصیل شما نیز جزو سال های اقامت به حساب می آیند.
شقایق
سلام روزتون بخیر. برای دوره های کوتاه مثل اموزش زبان هم میتونیم ویزای تحصیلی دریافت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهتر است که برای مقاطع تحصیلی پذیرش بگیرید چرا که شانس ویزا بالاتر می‌باشد اما به طور کلی بایستی شرایط شما بایستی توسط کارشناسان موسسه بررسی گردد پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل نمایید
Elahe
سلام وقت بخیر. من میخوام برای کارشناسی به فنلاند برم و یکی اقوام ما اونجا زندگی میکنن. امکانش هست ایشون را برای حمایتی مالی در طول تحصیلم معرفی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اینکه ایشان می‌توانند تمکن مالی برای شما ارائه دهند امکان اقدام وجود دارد.
فریبا مولا
وقت بخیر.آیا در کشور فنلاند تحصیل برای افراد 35 سال با گپ تحصیلی ممکن است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله مخاطب گرامی در کشور فنلاند سن و گپ تحصیلی اهمیت ندارد.
پورمهدی
سلام و عرض ارادات من 45 سالمه و فوق دیپلم مکانیک دارم ، آیا با توجه به شرایط سنیم می تونم برای تحصیل در فنلاند اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور فنلاند روی سن و گپ تحصیلی حساس نمی‌باشد و امکان اقدام وجود دارد.
نجلا
سلام وقت بخیر تمکن مالی برای یه خانواده 3 نفره چقدره واز چندماه قبل باید توحساب باشه ؟ ایا بعد ورود به فنلاند ما کار میتونیم پیدا کنیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام تمکن مالی برای ۳ نفر حدود ۳۰ هزار یورو می باشد. بهتر است ۲ تا ۳ ماه در حساب باشد. پس از ورود به فنلاند احازه کار خواهید داشت.
حبیب الله بخشوده
سلام، ممنون و تشکر از مطلابتی که در اختیار ما قرار دادید. آیا اگر من برای خودم پذیرش تحصیلی بگیرم، و فرزندان من در پرونده قرار بگیرند، بعد از ورود به فنلاند، تحصیلات ایشان رایگان خواهد بود؟ نیازی به دانش زبان فنلاندی ندارند؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز تحصیل فرزندانتان رایگان خواهد بود‌. بهتر است در ایران زبان فنلاندی را تا حدی اموزش ببینند.
الهام
هزینه زندگی در یک سال فنلاند چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو
باران جمشیدی
سلام و عرض ادب من که ۵۰ هزار یورو سرمایه دارم به نظرتون چه کشورهایی برای تحصیل تو اروپا میتونه مناسب باشه. سطح زبانم پایینه و ۲۶ سالمه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. البته شرایط تحصیلات و سطح زبان شما برای انتخاب کشور بسیار مهم است اما با این بودجه کشورهای مختلفی از جمله فنلاند، اتریش، سوئد، هلند، بلژیک و ... را میتوانید برای تحصیل انتخاب کنید.
معصومه
سلام و عرض ادب بنده 42 ساله هستم لیسانس دارم میخواستم ببینم میشه در رشته ی مدیریتی برای فنلاند اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورتی که سطح زبان مناسبی داشته باشید میتوانید برای رشته های مختلفی از جمله مدیریت اقدام داشته باشید.
الهام
من ۴۷ ساله و معدل ۱۹ و لیسانس دارم.میتونید برای من اقدام کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان پذیر است.
علی بابایی
سلام من 35 سالمه و ارشد مهندسی شیمی دارم ایلتس نگرفتم ولی زبانم خوبه و میتونم تا 7 رو بگیرم باتوجه به شرایطم میتونم برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت برای ویزای تحصیلی فنلاند درخواست بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شرایط شما برای اخذ پذیرش و ویزای فنلاند مناسب است.
کوثر سواری
سلام من 45 سالمه و ارشد مدیریت بازرگانی دارم باتوجه به شرایط سنیم میتونم برای ویزای تحصیلی فنلاند اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز فنلاند روی سن حساس نمی باشد.
نیوشا
سلام و عرض ادب بنده فوق دیپلم کاردانی دارم 30 سالمه و ناخن کار هستم میتونم برای مقطع لیسانس در زمینه گرافیک در فنلاند ادامه تحصیل کنم و ایامیتونم پسر 11 ساله ام رو همزمان با خودم بیارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان اقدام برای دوره لیسانس را خواهید داشت و فرزندتان نیز میتوانند همزمان با شما وارد این کشور شوند.
قوشجانی
سلام برای تحصیل تو فنلاند امکان داره با مدرک زبان پایین ترم پذیرش گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، شرایطی وجود دارد برای این منظور اقدام داشته باشید اما باید شرایط شما دقیق بررسی شود.
مشاوره رایگان