تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند - شرایط و مدارک - هزینه ها و بورسیه تحصیلی

4 نظر

برای تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند، نمره آیلتس مورد نیاز در کارشناسی ارشد 6 است. میانگین هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی 10 هزار یورو می باشد. در صورت گذراندن کورس های زبان فنلاندی و اخذ بورسیه، هزینه های تحصیل تقریبا رایگان خواهد بود. شما می توانید با مبلغ بسیار معقول 4000 تا 5000 یورو در کورس های آمادگی فنلاند شرکت کنید. این دوره ها 5 ماهه می باشد و شانس شما را برای اخذ پذیرش در دانشگاه های فنلاند بسیار بالا می برد. در این مدت شما و همسر همچنین فرزندانتان نیز ویزا می شوند.از مزایای تحصیل در فنلاند اجازه کار دانشجویی به صورت پاره وقت، اجازه کار تمام وقت برای همسر و تحصیل رایگان فرزندان است. دانشجویان بین المللی به واسطه تحصیل کارشناسی ارشد در کشور فنلاند قادر می باشند جهت کار پس از تحصیل در این کشور اقدام نمایند. کشور فنلاند دارای رفاه اجتماعی و آسایش بالایی است، همچنین وضعیت اقتصادی در شرایط بسیار خوبی واقع شده است. دانشجویان متقاضی بین الملل با تحصیل در فنلاند قادر می باشند از محیط پژوهشی و تحقیقی این کشور کمال بهره را ببرند. دانشجویان بدون در نظر داشتن سن و گپ تحصیلی می توانند از مزایای چون کار ضمن تحصیل، کار پس از تحصیل و هزینه تحصیل مناسب برخوردار گردند. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند پس از مطالعه مقاله زیر، با موسسه MIE ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در فنلاند


 

تحصیل در فنلاند در 30 ثانیه

 

تماس با ما

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

فنلاند به لحاظ نظام آموزشی توانسته است به عنوان یکی از برترین و شناخته شده ترین در این حیطه عمل نماید. تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند به صورت معمولی، 2 سال به طول می انجامد. این موضوع در شرایطی می باشد که در برخی از دانشگاه های فنلاند بسته به نوع رشته این شرایط متفاوت عمل نماید. لازم به ذکر می باشد دانشجویان بین الملل در نهایت با ارائه و کنفرانس پایان نامه خویش قادر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های فنلاند خواهند بود. از موارد حائز اهمیت تحصیل در فنلاند، تحصیل کارشناسی ارشد با هزینه اندک و البته به زبان انگلیسی می باشد.

هر چند که دانشگاه های فنلاند این امکان را به وجود آورده اند، تحصیل به زبان فنلاندی نیز برای دانشجویان بین الملل فراهم گردد. دانشجویان بین الملل به واسطه این امر قادر می باشند از هزینه تقریباً رایگان در این کشور بهره مند گردند. نکته دیگری که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند می بایست به آن عمل نمائید، فراهم آوردن مقدمات اولیه جهت تحصیل در این کشور می باشد. بنابراین متقاضیان تحصیل در فنلاند مستلزم به ارائه مدرک کارشناسی و مدرک زبان با امتیاز آیلتس 6.5 می باشند. بایستی این موضوع را خاطر نشان نمائیم که موارد مذکور جهت تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند می باشد. این موضوع در صورتی می باشد که چنانچه علاقمند به تحصیل به زبان فنلاندی می باشید ملزم به ارائه سطح زبان C1 فنلاندی خواهید بود. در برخی از دانشگاهها این امکان وجود دارد که حتی برای مقطع کارشناسی ارشد بدون مدرک زبان انگلیسی و صرفا با دانش زبان انگلیسی و گذراندن مصاحبه پذیرش بگیرید همینطور ضمن تحصیل امکان یادگیری زبان فنلاندی هم بصورت رایگان وجود دارد و دانشجو اگر زبان فنلاندی را فراگیرد میتواند از امکان تحصیل رایگان برخوردار گردد. همچنین در موارد رشته های خاص این موضوع حائز اهمیت می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 7 را ارائه دهید. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع موسسه ملک پور منع نمائیم، به این علت که این امر شرعاً و قانوناً حرام می باشد. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود، پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت. در ادامه قصد بر آن داریم با ارائه موضوعات و نکات، اطلاعات جامعی در حیطه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند را به حضورتان برسانیم.

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

برای تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند مدارکی مورد نیاز و الزامی است. از جمله مدارک مورد نیاز برای اپلای کارشناسی ارشد در فنلاند موارد زیر است:

  • تکمیل فرم درخواست پذیرش
  • مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات آن
  • مدرک زبان آیلتس 6 حداقل
  • پاسپورت با اعتبار بالای 12 ماه
  • توصیه نامه از اساتید دوره کارشناسی
  • رزمه
  • انگیزه نامه
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • بیمه سلامت

تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در فنلاند

در فنلاند، بسیاری از برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند از جمله تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند. برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس عمدتاً نیاز به مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 یا 6.5 دارید همچنین مدارکی مانند تافل و PTE هم مورد پذیرش است. برخی از دانشگاه‌ ها ممکن است آزمون زبان خود را برای تعیین سطح زبان بپذیرند، این دانشگاه ها از متقاضیان میخواهند در یک مصاحبه آنلاین شرکت کنند و سطح زبان شما را مورد بررسی قرار میدهند و دیگر نیازی به مدرک زبان هم نیست. بعضی از دانشگاه ها هم دوره های زبان ارائه میدهند و بعد از گذاراندن دوره ها و کسب نمره قبولی میتوانید به تحصیل در فنلاند مشغول شوید.

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در فنلاند از مباحث مورد علاقه اکثر قریب به اتفاق دانشجویان بین الملل می باشد. در واقع به صورت عموم متقاضیان بین الملل جهت تحصیل در هر کشور خارجی دیگر به دنبال کسب بورسیه تحصیلی از دانشگاه مربوطه می باشند. به این علت که در مسیر مهاجرت تحصیلی، نگرانی هایی بابت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل وجود خواهد داشت که بدین واسطه در بسیاری از موارد می توانند قابل حل باشند. کشور فنلاند نیز همانند سایر کشورها در اقدام به اعطای بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی کوشیده است. اما بایستی این موضوع را خاطر نشان نمائیم که این نوع از بورسیه های تحصیلی تنها به دانشجویان نخبه بین المللی تعلق می گیرد. بنابراین دانشجویان نخبه بین الملل متقاضی بورسیه تحصیلی می توانند جهت پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی خویش از این نوع از بورسیه تحصیلی بهره مند گردند. از جمله مواردی که دانشجو بین الملل متقاضی بورسیه تحصیلی ملزم به ارائه جهت اخذ آن می باشد؛ ارائه امتیاز زبان بالا، رزومه تحصیلی با شکوه و دارا بودن مقالات معتبر بین المللی می باشد. لازم به ذکر می باشد اکثر قریب به اتفاق بورسیه های تحصیلی به مقطع دکتری فنلاند اختصاص یافته است. این موضوع شرایطی را فراهم نموده است که دانشجویان بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد تحت رقابت بیشتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند می باشند. بورسیه های تحصیلی در عمده موارد به دو بخش دولتی و غیر دولتی تقسیم بندی می شود. در جدول ذیل به معرفی بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند پرداخته ایم.

 

بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند

بورسیه دولت فنلاند

 این نوع از بورسیه تحصیلی مشمول دانشجویان نخبه بین الملل می شود. در این نوع از بورسیه تحصیلی به مدت زمان 1 سال و ماهیانه تا سقف 1500 یورو هزینه های دانشجویی را پوشش می دهد.

بورسیه دانشگاه هنک

 این نوع از بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد که قادر باشند زبان فنلاندی را فرا گیرند و ادامه تحصیل خویش را با این زبان دنبال نمایند. در واقع 70-60 درصد هزینه ها تحصیلی به واسطه این امر کاهش می یابد. لازم به ذکر می باشد جهت این امر اتخاذ امتیاز B1 فنلاندی لازم می باشد.

بورسیه دانشگاه هلسینکی

 این نوع از بورسیه تحصیلی جهت متقاضیان نخبه و باهوش بین الملل خارج از اتحادیه اروپا فراهم گشته است. در واقع به واسطه دریافت این نوع از بورسیه تحصیلی تمامی هزینه های تحصیلی آنان پوشش می یابد.

بورسیه دانشگاه هاگاهلیا

داشجویان متقاضی بین الملل و نخبه قادر می باشند با در یافت این نوع از بورسیه تحصیلی تا یک سوم از هزینه های تحصیلی خویش را پوشش دهند.

هزینه های تحصیل در فنلاند

در اینجا از مباحث با اهمیت جهت مهاجرت تحصیلی، موضوع هزینه های تحصیلی و زندگی در فنلاند می باشد. جهت قیاس هزینه های تحصیلی، کشور فنلاند به نسبت سایر کشور ها همانند سوئد و هلند در جایگاه مناسبتری من باب شهریه تحصیلی قرار گرفته است. در واقع کشور فنلاند از منظر کیفیت تحصیلی با دو کشور سوئد و هلند در یک جایگاه واقع شده اند، اما به لحاظ هزینه های تحصیلی کشور فنلاند تعبیه های مناسب تری جهت دانشجویان بین الملل اخذ نموده است. موضوع شهریه و هزینه های تحصیلی با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی می تواند مقادیر در بازه متفاوتی را بطلبد. با این حال می توان به صورت میانگین هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند را در بازه 17000-10000 یورو متغیر دانست. همانطور که مستحضر می باشید، هزینه های تحصیل و پرداخت شهریه با توجه به نوع رشته می تواند مقادیر متفاوتی را به خود اتخاذ نماید. این موضوع را می توان این گونه اعلام نمود که هزینه تحصیل در برخی از رشته های تحصیلی همچون فنی مهندسی به حدود 11000 یورو در سال می رسد. اما بایستی اذعان نمود که هزینه ها در سایر رشته های مرتبط با پزشکی می تواند مقادیر متفاوت تر و حتی بیشتر شامل شود. به عنوان مثال می توان به رشته داروسازی در مقطع کارشناسی ارشد اشاره نمود، هزینه های این دوره تحصیلی در حدود 20000 یورو در سال می باشد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند بایستی هزینه های زندگی در این کشور را نیز مدنظر قرار دهند. در واقع هزینه های زندگی افراد با توجه به شهر مورد اقامت و سبک و سیاق هر فرد می تواند متنوع باشد. این موضوع در صورتی می باشد که می توان به صورت میانگین هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند را تخمین زد. در واقع مطابق بر داده های هزینه های زندگی در فنلاند می توان مقادیر مربوط را در حدود 800 یورو به صورت ماهانه پیش بینی نمود. همانطور که پیشتر بیان نمودیم، هزینه های زندگی و تحصیل در یک کشور خارجی بسته به سبک و سیاق فرد می تواند مقادیر متفاوتی را اتخاذ نماید، این در حالی می باشد که هزینه 800 یورو مذکور جهت یک زندگی ساده دانشجویی درنظر گرفته شده است. از شاخص های اقتصادی تأثیر گذار در قیمت مصارف زندگی، نرخ تورم همان کشور می باشد. بررسی این موضوع می تواند مرجع مناسبی جهت برآورد هزینه های زندگی در فنلاند باشد. به این علت که نرخ تورم در فنلاند از میزان کمی برخوردار می باشد، بنابراین می توان به این نتیجه رسید که نوسانات قیمت نیز در بازه بسیار محدودی تغییر می کند.

جدول ذیل جهت ارائه هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه های فنلاند منظور شده است.

 

نام دانشگاه

شهریه تحصیلی به صورت سالیانه (یورو)

آلتو

15000-12000

Abo Akademi

12000-8000

علوم کاربردی آرکادا

9000-6000

هاگا-هلیا UAS

9500-8500

هلسینکی متروپولیا

12000-10000

فنلاند شرقی

15000-8000

هلسینکی

18000-13000

اوولو

13000-10000

تامپره

12000-8000

تورکو

16000-8000

هزینه های زندگی در فنلاند

جدول ذیل جهت نمایش هزینه های زندگی در فنلاند درنظر گرفته شده است.

 

هزینه ها

قیمت (یورو)

رستوران

وعده غذایی، رستوران گران قیمت

غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده

آب (بطری 0.33 لیتر)

11.00

70.00

1.64

بازار

شیر (منظم)، (1 لیتر)

نان شیرینی تازه (500 گرم)

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

فیله مرغ (بدون پوست)، (1 کیلوگرم)

گوشت گاو (1 کیلوگرم)، (یا گوشت قرمز قرمز معادل)

سیب (1 کیلوگرم)

موز (1 کیلوگرم)

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

پیاز (1 کیلوگرم)

0.94

1.93

2.00

6.40

9.62

13.50

2.07

1.59

2.81

1.34

حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

پاس ماهانه (قیمت عادی)

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

بنزین (1 لیتر)

3.00

57.30

1.60

1.53

 مسکن

 آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 1 خوابه درخارج شهر

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر

752.74

585.56

1288.62

968.18

لیست رشته های فوق لیسانس در فنلاند

در فنلاند دوره های کارشناسی در رشته های مختلفی ارائه میشوند و در تمامی این رشته ها تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است، ولی تحصیل به زبان فنلاندی در فنلاند رایگان است، گرایش های مختلف برای تحصیل در فنلاند شامل موارد زیر است:

 

رشته گرایش ها
رشته های پزشکی داندان پزشکی، پزشکی، پرستاری، داروسازی، فیزیوتراپی، مامایی
رشته های مهندسی برق، مکانیک، مخابرات، نرم افزار، علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی مواد، ساخت و ساز، هوافضا
رشته های هنر هنرهای تجسمی، طراحی گرافیک، علوم هنر، موسیقی، نقاشی، عکاسی، هنرهای تجسمی دیجیتال
رشته های علوم انسانی روانشناسی، جامعه شناسی، جغرافیا، فلسفه، روابط بین الملل، اقتصاد، علوم سیاسی، مطالعات فرهنگی، مدیریت کسب و کار

معرفی دانشگاه های برتر فنلاند

دانشگاه های فنلاند به لحاظ رتبه بندی و جایگاه در جهان از امتیاز مناسبی برخوردار می باشند. در واقع فنلاند به واسطه نظام آموزشی قوی که در اختیار دارد توانسته است در جهان نیز به عنوان یکی از دارنده های آموزش قوی شناخته شود. فنلاند از میان صد دانشگاه برگزیده جهان از یک نماینده برخوردار می باشد. این موضوع در صورتی می باشد که از میان هزار دانشگاه برگزیده جهان از 9 نماینده برخوردار می باشد. لذا با بررسی داده های حاکی از پیشرفته بودن دانشگاه های فنلاند پی به این موضوع می بریم که دانشگاه های این کشور می تواند مقصد مناسبی جهت دانشجویان بین الملل واقع گردند. مطابق بر آمار بیش از 50000 دانشجو بین الملل در دانشگاه های فنلاند اعم از انگلیسی زبان و یا فنلاندی زبان حضور دارند و مشغول به تحصیل می باشند. جدول ذیل جهت ارائه دانشگاه های برگزیده در تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند طراحی شده است.

 

رتبه در کشور

رتبه در جهان

دانشگاه

1

86

دانشگاه هلسینکی

2

230

دانشگاه آلتو

3

402

دانشگاه تورکو

4

413

دانشگاه اولو فنلاند

5

444

دانشگاه ییواسکیلا

6

591

دانشگاه فنلاند شرقی

7

778

دانشگاه تامپره

8

885

دانشگاه آکادمی ابو

9

901

دانشگاه صنعتی لاپنرانتا

10

2098

دانشگاه اقتصاد هانکن

11

2308

دانشگاه لاپلند

12

2829

دانشگاه واسا

13

3347

دانشگاه علمی و کاربردی تورکو

14

4176

دانشگاه پلی تکنیک آرکادا

15

4389

دانشگاه لورا

16

4673

دانشگاه هنر هلسینکی

17

4728

مرکز علوم کامپیوتری تورکو

18

4734

دانشگاه جیواسکیلا

19

4911

دانشگاه علمی کاربردی کلانشهر هلسینکی

20

5247

Satakunta University of Applied Sciences

کار دانشجویی در مقطع فوق لیسانس فنلاند

مطابق بر قوانین اتخاذ شده در کشورفنلاند، دانشجویان بین المللی می توانند با تحصیل در این کشور از مزایایی چون کار ضمن تحصیل نیز بهره مند گردند. در واقع دانشجویان می توانند با بهره گیری از کار ضمن تحصیل بسیاری از هزینه های تحصیلی خویش را پوشش دهند. بنابراین دانشجویان با درنظر داشتن کار ضمن تحصیل می توانند تا حد بسیاری هزینه های تحصیل و زندگی خویش را در فنلاند پوشش دهند. طبق قوانین و معاهدات فنلاند، دانشجویان بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند از کار ضمن تحصیل در حدود 25 ساعت در طول هفته بهره مند گردند. نکته مهمی که در این خصوص بایستی به آن توجه ویژه نمود، این است که در مدت کار حین تحصیل خدشه و ضرری به تحصیل در طول دوره ایجاد ننماید. همچنین لازم به ذکر می باشد که هرچند کار حین تحصیل تمامی هزینه را پوشش نخواهد داد اما می تواند تا حد بسیاری نزدیک به 70% هزینه متقبل گردد. هر ساعت کار دانشجویی در فنلاند در طول هفته در برگیرنده 10-6 یورو می باشد.

شرایط کار پس از تحصیل در فنلاند

مطابق بر تعبیه های کشور فنلاند، دانشجویان قادر خواهند بود از امکانات و مزایای کار ضمن تحصیل برخوردار گردند. براساس این قانون دانشجویان می توانند به مدت زمان 25 ساعت در طول هفته از مزایای کار در فنلاند بهره مند گردند. از آن جا که کار ضمن تحصیل می تواند به عنوان سابقه کار نیز درنظر گرفته شود، بهتر است کار دانشجویی در راستای رشته تحصیلی انتخاب گردد. دانشجویان در اکثریت رشته ها مورد نیاز بازار کار فنلاند قادر خواهند بود با اتمام رساندن تحصیل خویش در مقطع کارشناسی ارشد به کار پس از تحصیل در این کشور مشغول گردند. در واقع دانشجویان می توانند به واسطه تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند از امکانات و مزایای کار پس از تحصیل این کشور نیز بهره مند گردند. مدت زمان درنظر گرفته شده جهت اقامت کاریابی پس از اتمام تحصیل، یک سال می باشد. لذا دانشجویان فارغ التحصیل می توانند به واسطه مدت زمان یک سال در کشور فنلاند حضور داشته باشند و جهت کاریابی در این کشور اقدام نمایند. خوشبختانه میان دانشگاه های فنلاند و صنعت این کشور هماهنگی کافی وجود دارد. بدین جهت دانشجویان فارغ التحصیل در فنلاند می توانند از این طریق وارد بازار کار شوند و از مشاغل حرفه ای برخوردار گردند. موضوعی که می تواند در امر کار پس از تحصیل در فنلاند و کاریابی بسیار مؤثر واقع گردد، شاخص اقتصادی نرخ بیکاری کشور فنلاند می باشد. در حقیقت با بررسی نرخ بیکاری یک کشور، می توان به این موضوع پی برد؛ چه تعداد افراد جویای کار در آن کشور موجو می باشد که همچنان موفق به کسب کار متناسب خویش نگشته اند. لازم به ذکر می باشد افراد با کار و زندگی در فنلاند و همچنین پرداخت مالیات در این کشور قادر خواهند بود پس از گذشت 5 سال جهت اقامت دائم خویش اقدام نمایند. این در صورتی می باشد که پس از گذشت 6 سال می توانند جهت دریافت شهروندی فنلاند درخواست خود را ارائه دهند.

نرخ بیکاری فنلاند

با تهیه و مشاهده محصول زیر می توانید دانش و توانایی های خود را جهت کاریابی در خارج از کشور و کار پس از تحصیل در فنلاند ارتقا بخشیده و بدین ترتیب موفقیت خود را برای تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری و سپس اخذ اقامت دائم تضمین نمایید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

بررسی ویزای همراه دانشجویی در فنلاند

از نکاتی که برای دانشجویان متأهل متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند حائز اهمیت می باشد، موضوع همراه در این کشور می باشد. در واقع بسیاری از دانشجویان علاقمند به همراهی خانواده خویش در دوران تحصیل می باشند. فنلاند مطابق بر قوانین این کشور شرایطی را فراهم آورده است که دانشجویان متأهل به واسطه آن قادر باشند از همراهی خانواده خویش بهره ببرند. منظور از همراه د راین نوع از ویزا همسر و فرزندان وابسته زیر 18 سال سن می باشد. دانشجویان می توانند طی در خواست از اداره مهاجرت فنلاند جهت ویزای همراه خویش اقدام نمایند. در واقع دانشجویان می توانند به دو صورت از همراهی خانواده خویش در فنلاند بهره ببرند. یکی از بهترین مزایای تحصیل در فنلاند امکان اخذ اقامت و همراهی کل خانواده است. در بسیاری از کشورها دانشجو امکان بردن خانواده را همزمان نخواهد داشت اما در فنلاند دانشجو می تواند همزمان همسر و فرزندان خود را ببرد و فرزندان از تحصیل رایگان برخوردار شوند. از شروطی که می بایست جهت دریافت ویزای همراه اثبات نمود، وضعیت تمکن مالی فرد متقاضی می باشد. این موضوع بدین معنا می باشد که فرد متقاضی بایستی اثبات نماید که از تأمین هزینه های خانواده خویش در فنلاند بر می آید. همچنین محل اقامت و سکونت خانواده خویش را فراهم آورده باشد. لازم به ذکر می باشد مطابق بر قوانین کشور فنلاند، ویزای همراه برای افرادی قابل انجام خواهد بود که از عقد زوجین حداقل مدت زمان 2 سال گذشته باشد.

اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

دانشجویان بین الملل متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند بایستی در نظر داشته باشند که علاوه بر مهیا نمود مدراک مرتبط با پذیرش، مدارک ویزای تحصلی خویش را نیز فراهم آوردند. در واقع جهت تحصیل طولانی مدت در یک کشور دیگر ملزم به اخذ ویزا آن کشور خواهید بود. از آن جا که به واسطه تحصیل بلند مدت در فنلاند به این کشور مهاجرت نمودید، بنابراین برای ورود به این کشور می بایست به ویزای تحصیلی مجهز باشید. بدین ترتیب متقاضیان تحصیل که قصد بیش از 3 ماه اقامت در فنلاند را دارند، ملزم به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند خواهند بود. جدول ذیل جهت اقدامات و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی فنلاند در نظر گرفته شده است.. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع موسسه ملک پور منع نمائیم، به این علت که این امر شرعاً و قانوناً حرام می باشد. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود، پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

 

مدارک و اقدامات لازم جهت پذیرش تحصیلی فنلاند

مدارک و اقدامات لازم جهت ویزای تحصیلی فنلاند

پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

ارائه مدارک هویتی

ارائه مدارک و سوابق تحصیلی

ارائه مدرک زبان

ارائه توصیه نامه از جانب اساتید برجسته

ارائه انگیزه نامه

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه فنلاندی

دارا بودن تمکن مالی

پاسپورت با حداقل 1 سال اعتبار

ارائه عکس پاسپورتی

ارائه تمامی سوابق تحصیلی

ارائه عدم سوء پیشینه

توصیه نامه

انگیزه نامه

ارائه مدرک زبان

ارائه بیمه سلامت

اخذ اقامت و تابعیت هلند پس از تحصیل کارشناسی ارشد

متقاضیان بین الملل چنانچه کشوری را به عنوان مقصد تحصیلی خویش برمی گزینند درحقیقت قصد بر ادامه کار و زندگی در آن کشور را نیز در سر می پرورانند. دانشجویان بین الملل تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند پس از اتمام تحصیل خویش قادر می باشند از فرصت زمانی که مقامات جهت این امر مهیا نموده اند، کمال بهره را ببرند. در واقع دانشجویان پس از اتمام تحصیل از فرصت 6 ماه که کشور فنلاند در اختیارشان قرار داده اند می توانند جهت کاریابی در این کشور اقدام نماید. این موضوع در شرایطی می باشد که چناچه در این مدت 6 ماه موفق به دریافت کار در فنلاند نشدید، می توانید جهت تمدید 6 ماه دیگر اقدام نمائید. به این ترتیب با کار و زندگی در کشور فنلاند قادر خواهید بود پس از مدت زمان 5-3 سال و پرداخت مالیات اقامت دائم فنلاند را اخذ نمائید. همچنین در صورت علاقمندی جهت دریافت تابعیت فنلاند می بایست پس از گذشت 7-6 سال و با رعایت پیش شرط های لازم، جهت اخذ شهروندی فنلاند اقدام نمائید.

سوالات متداول

✔️ آیا امکان تحصیل رایگان در کارشناسی ارشد فنلاند وجود دارد؟

به واسطه تحصیل به زبان فنلاندی، امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد.

✔️ هزینه تحصیل در کارشناسی ارشد در فنلاند چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته های مختلف، متفاوت و به صورت میانگین از 10000-7000 یورو در سال می باشند.

✔️ آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کارشناسی ارشد فنلاند وجود دارد؟

بله اکثریت رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشند.

✔️ نمره زبان آیلتس مورد نیاز جهت تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند چقدر است؟

به طور معمول اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک زبان آیلتس 6.5 نیاز دارند.


سخن پایانی

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند، شرایط سنی تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد و سایر موارد مانند هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند تحت بررسی و تفحص قرار گرفت. دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند قادر خواهند بود به واسطه تحصیل در این کشور از مزایای کیفیت آموزش عالی آن بهره مند گردند. تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند به زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. همچنین با توجه به شرایطی که دانشگاه های این کشور بوجود آورده اند، افراد می توانند از تحصیل ارزان و حتی در برخی شرایط تحصیل رایگان در این کشور بهره مند گردند. لازم به ذکر می باشد که مطابق بر تعبیه های کشور فنلاند، دانشجویان می توانند از 25 ساعت کار ضمن تحصیل در طول هفته برخوردار گردند. این در حالی است که دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند نیز پس از فارغ التحصیلی می توانند در صنایع مختلف این کشور شروع به فعالیت نمایند. با این حال می توانید کشورهای همانند آلمان و یا اتریش را نیز من باب تحصیل در کارشناسی ارشد تحت بررسی خویش قرار دهید. اما در هر صورت، می بایست شرایط هر فرد تحت بررسی قرار بگیرد و پس از آن راهنمایی های لازم در آن جهت ارائه گردد. در نهایت شما با کمی تأمل بیشتر و مطالعه افزون تر قادرخواهید بود انتخاب اصلح با توجه به شرایطتان اتخاذ نمائید. بدین منظور توصیه می شود که با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه دریافت نمایید. همچنین با مطرح کردن سوالات خود در بخش ثبت پرسش می توانید پاسخ آن ها را در اسرع وقت دریافت کنید.

امتیاز 4.17 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
موسوی
سلام من رشته تاریخ خوندم برای فوق لیسانس تاریخ در کشور فنلاند میتونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بایستی رشته های موجود در دانشگاه بررسی گردد.
صابر
سلام و عرض ادب من تصمیم دارم برای پذیرش تحصیلی در فنلاند اقدام کنم و لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و میخواستم بپرسم که هزینه های تحصیل در فوق لیسانس به چه میزان میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام حدود ۱۰ تا ۱۳ هزار یورو در سال
مریم کمالی
برای ۳ فرزندم ۱۵ ساله ۱۸ ساله و۲۴ ساله من وهنسرم در ترکیه هستیم بخوان المان یا فندلاند یا هلند چه سرمایه ای لازم هست واقامت وهمسرم میتونیم بریم وایا درس بچه ها رایگان هست؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای انتخاب کشور مقصد باید شرایط شما دقیق بررسی شود و برای این منظور پیشنهاد میکنیم از مشاوره رایگان با مشاورین موسسه استفاده نمایید.
دکتر صادقی زاده
آیا میشه بورسیه تحصیلی در فنلاند برای مقطع فوق لیسانس گرفت؟ ممنون از مقاله خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز
مشاوره رایگان