بورسیه تحصیلی در فنلاند

19 دی 1401 1 نظر

فنلاند، کشور هزار دریاچه، یکی از زیباترین کشورهای جهان و از جمله کشورهای منطقه اسکاندیناوی محسوب می شود. هشتمین کشور پهناور اروپا با اقتصادی پویا و نظام اجتماعی عدالتمند و مدرن یکی از باکیفیت ترین کشورهای جهان برای زندگی شهروندانش می باشد. مهاجرت تحصیلی به فنلاند یکی از روش های رایج مهاجرت به فنلاند می باشد. در این میان عده زیادی از دانشجویان به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند هستند. فنلاند از جمله کشورهای اروپایی می باشد که همچنان نظام آموزشی رایگان را حفظ کرده است. البته جهت بهره مندی از آن می بایست اشنایی کافی به زبان فنلاندی داشت. در غیر این صورت می توان از بورسیه تحصیلی فنلاند استفاده کرد. لازم به ذکر است زبان رسمی در این کشور فنلاندی و همچنین در برخی مناطق نزدیک به سوئد، سوئدی می باشد. این کشور در شمال اروپا و عضوی از اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی فنلاند هستید، می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه ملک پور به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. مقاله بورسیه فنلاند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار فنلاند و همچنین بررسی سایت های دولتی گردآوری و تدوین شده است.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

بورسیه تحصیلی در هند

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند

فنلاند دارای یکی از نظام های آموزشی قوی در سطح اروپا و جهان می باشد. در این کشور دانشگاه هایی مانند دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) و همچنین دانشگاه آلتو (Aalto University) وجود دارند که جز 200 دانشگاه برتر جهان می باشند. به علاوه امکان تحصیل رایگان در فنلاند به زبان فنلاندی و همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند باعث شده است که بسیاری از دانشجویان به دنبال اخذ اقامت تحصیلی فنلاند باشند. دانشجویان بین المللی در صورتی که واجد شرایط باشند می توانند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند شوند. در فنلاند نیز همانند سایر کشورها اکثر کمک هزینه های تحصیلی به صورت فاند در مقطع دکتری و در بخش تحقیقات ارائه می گردند. البته تعدادی بورسیه تحصیلی نیز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز ارائه می شود که به آن ها اشاره خواهیم کرد. بیشتر بورسیه های تحصیلی هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان را پوشش می دهند. در حالی که فاند به صورت حقوق ماهیانه به دانشجویان مقطع دکتری ارائه می گردد. نظام آموزشی در فنلاند از سیستم بولونیایی پیروی می کند. دانش آموزان پس از گذراندن مقطع دبیرستان و اخذ مدرک دیپلم، وارد دانشگاه های فنلاند می شوند. دانشگاه های فنلاند به دو دسته دانشگاه های علوم پایه و دانشگاه های علوم کاربردی تقسیم می شوند. تحصیلات در دانشگاه های علوم کاربردی به هدف آماده سازی دانشجویان جهت ورود به بازار کار و مهارت آموزی آن ها صورت می پذیرد. تحصیلات در مراکز دانشگاهی علوم پایه بر اساس تحقیقات و علوم تئوری می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر دو نوع دانشگاه می توانند تحصیل بکنند. دانشجویانی که تمایل به شرکت در برنامه های درسی دکتری در فنلاند دارند باید در دانشگاه های علوم پایه مشغول به تحصیل شوند. جهت اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری متقاضی می بایست دارای رزومه علمی پرباری باشد. ارائه مقالات بین المللی علمی، شرکت در سمینارهای علمی جهانی بسیار حائز اهمیت می باشد. در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی باید نشان دهد که دارای رزومه علمی مناسب و همچنین شرایط خاص و متفاوت نسبت به بقیه دانشجویان همانند ثبت اختراع باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند، مقایسه کنید!!


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فنلاند، مقایسه کنید!!

بورسیه دولت فنلاند

همه دانشجویان بین الملل قادرند برای بورسیه دولتی فنلاند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد درخواست بدهند. افراد برای درخواست خود، هزینه ای را پرداخت نمی کنند. این بورسیه تحصیلی، حتی هزینه مطالعات در خارج از کشور را هم نیز پوشش می دهد و امکان تحصیل رایگان برای علاقمندان را به وجود می آورد. بورسیه دولت فنلاند در برخی از دانشگاه‌ها به طور کامل و در برخی دانشگاه‌ها نیمی از خرج و مخارج افراد را پوشش می دهد. مهلت درخواست بورسیه های بین المللی فنلاند برای دانشجویان بین المللی تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ می‌باشد. درواقع درخواست‌ها از ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ پذیرفته می گردد. افراد می‌توانند برای دریافت بورسیه، درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایند. بورسیه های دولتی فنلاند نیاز به درخواست جداگانه ندارد و هنگامی که برای پذیرش درخواست می دهید، درخواست بورسیه تحصیلی شما به طور خودکار نیز بررسی می گردد.

رشته های دارای کمک هزینه در بورسیه دولتی فنلاند

فنلاند دارای ۱۳ دانشگاه و ۲۲ دانشگاه علمی کاربردی با رشته های دانشگاهی بسیار گسترده جهانی می باشد که فرصت بورسیه فنلاند برای بسیاری از رشته ها وجود دارد که شامل موارد زیر است. لیست رشته های دارای بورسیه :

 • مهندسی ، ساخت و ساز
 • کشاورزی ، جنگلداری ، شیلات و دامپزشکی
 • هنر
 • تجارت
 •  مدیریت
 •  حقوق
 • آموزش
 • علوم پزشکی
 • بهداشت
 • ریاضیات
 • آمار
 • علوم انسانی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICTS)
 • خدمات (مدیریت مهمان نوازی ، تدارکات ، امنیت ، مطالعات ورزشی)
 • علوم اجتماعی
 •  روزنامه نگاری
 • اطلاعات

دانشگاه های ارائه کننده بورسیه دولتی فنلاند

همه ۱۳ دانشگاه کشور فنلاند اقدام به اعطای بورسیه دولتی به دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور فنلاند می نمایند. افراد با توجه به شرایط و وضعیتی که دارند، واجد شرایط نوع خاصی از بورسیه فنلاند می شوند.

بورسیه فول فاند فنلاند

بورسیه فول فاند فنلاند همه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی متقاضیان و افرادی که وارد دانشگاه های فنلاند می شوند را پوشش می‌دهد. افرادی که موفق به اخذ بورسیه فول فاند فنلاند می شوند، تمام هزینه های تحصییی، زندگی و حتی هزینه بلیط رفت و آمد خود را نیز از طریق این بورسیه پرداخت می‌نمایند.  بورسیه فول فاند فنلاند، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد را شامل می شود و برای حداکثر ۶ برنامه، بورسیه فول فاند فنلاند به صورت آنلاین قابل درخواست است. دانشگاه های بسیاری در کشور فنلاند اقدام به اعطای بورسیه فول فاند فنلاند می کنند. یکی از شاخص‌ترین آنها دانشگاه هلسینکی است. بورسیه تحصیلی فول فاند فنلاند دانشگاه هلسینکی در مقطع کارشناسی ارشد برای انواع رشته ها می باشد.

بورسیه فول فاند دولتی

این بورسیه توسط دولت فنلاند به دانشجویان داده می شود. افرادی که در صدد اخذ آن هستند، نیازی به ثبت درخواست جداگانه برای آنها وجود نداشته و درخواست افراد در زمان پذیرش دانشگاه ثبت شده و به درخواست آنها مبنی بر اخذ بورسیه دولتی، پاسخ داده می شود.

بورسیه فول فاند دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو یکی از دانشگاه‌های معتبر در کشور فنلاند می باشد. از نظر اعتبار علمی، فاصله بسیار اندکی با مشهورترین دانشگاه این کشور یعنی هلسینکی دارد. دانشگاه آلتو در زمینه اعطای بورسیه نیز بسیار موفق عمل کرده و اقدام به دادن بورسیه فول فاند فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد می کند. افرادی که واجد شرایط استفاده از این نوع بورسیه باشند می‌توانند به طور کلی از پرداخت هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی در این دانشگاه معاف گردند.

بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی

همان گونه که در بخش قبل اشاره شد تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی در هر دو نوع مراکز آموزشی علمی کاربردی و علوم پایه ارائه می گردد. دانشجویانی که به دنبال ورود به بازار کار هستند از طریق تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی فنلاند آماده سازی می شوند. همچنین دانشجویانی که به دنبال ورود به فضاهای تحقیقاتی و علمی هستند وارد دانشگاه های علوم پایه فنلاند می شوند. در این مقطع اکثر دانشگاه های برنامه های تحصیلی خود را به زبان فنلاندی و انگلیسی ارائه می دهند. یکی از مزیت های تحصیل در فنلاند در این مقطع این می باشد که نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد. فقط کافی است که مصاحبه دانشگاه ها را به موفقیت پشت سر بگذارید. یکی از مزیت هایی که برای تحصیل در فنلاند وجود دارد ان است که در کنار تحصیل در دانشگاه به زبان انگلیسی به صورت رایگان کلاس زبان فنلاندی برای دانشجو برگزار می کنند و در صورتی که دانشجو در کلاس ها شرکت کند به اندازه ای که زبان را فرا می گیرد و بسته به سطح زبان فنلاندی می تواند بورس دریافت نماید و حتی اگر به صورت کامل مسلط شود تحصیل رایگان خواهد شد. شما عزیزان می توانید با استفاده از محصولات آموزش زبان موسسه ملک پور زبان انگلیسی خود را به وسیله متد خاص  و فوق فشرده (SIC) تقویت کنید.

بورسیه تحصیلی در فنلانددوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

طول دوره تحصیل در این مقطع تحصیلی 4 سال می باشد. شخصی که به زبان فنلاندی آشنایی دارد می تواند از تحصیل رایگان فنلاند برخوردار شود. با توجه به این که اکثر برنامه های بورسیه تحصیلی فنلاند در مقاطع بالاتر ارائه  می گردند، تعداد بورسیه های تحصیلی در این مقطع کم و محدود هستند. از جمله این کمک هزینه ها، بورسیه تحصیلی دانشگاه آرکادا (Arcada) می باشد که پنجاه درصد هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند را پوشش می دهد. یکی دیگر از این کمک هزینه ها مربوط به دانشگاه تامپر (University of Tampere) می باشد. این بورسیه به مدت دو سال از دانشجویان واجد شرایط حمایت می کند. این حمایت مالی به ارزش سالیانه 7 هزار یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و فنلاندی ممکن می باشد. جهت تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 الزامی می باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند دو سال به طول می انجامد. تحصیل در این مقطع در دانشگاه های مختلف در برنامه تحصیلی متفاوتی از جمله رشته های فنی و مهندسی، رشته های علوم پایه، علوم انسانی، مدیریت و بیزینس ارائه می گردد. شانس امکان اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند در این مقطع در مقایسه با دوره های تحصیلی لیسانس بیشتر می باشد. معمولاً دانشجویان باید پس از اخذ پذیرش از طریق سایت دانشگاه جهت دریافت کمک هزینه درسی اقدام کنند.

بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی

متقاضیان تحصیل غیر اروپایی که قصد تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، می توانند از بورسیه تحصیلی این دانشگاه استفاده نمایند. تاریخ ددلاین برای بورسیه فنلاند دانشگاه هلسینکی، یک بار در سال و معمولاً در ماه نوامبر می باشد. افرادی واجد شرایط بورسیه فنلاند دانشگاه هلسینکی می‌شوند که در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند. این بورسیه جهت تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه هلسینکی به افراد ارائه می گردد و مبلغ آن، ۱۸ هزار یورو به دانشجویان برای مدت دو سال تحصیلی است و همه دانشجویان از سراسر دنیا قادر به استفاده از آن می باشند. افرادی که دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5، تافل با نمره ۹۲ و مدرک کارشناسی می باشند، شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد هلسینکی را دارا هستند. مدارک مورد نیاز جهت اپلای بورسیه، ارائه ریز نمرات، مدارک تحصیلی، رزومه و انگیزه نامه می باشد.

بورسیه کارشناسی ارشد فنلاند در دانشگاه تامپره

این بورسیه تحصیلی در دانشگاه تامپره فنلاند به افرادی که در رشته مهندسی برق و الکترونیک تحصیل می نمایند اعطا می گردد. دانشگاه تامپره با اعطای این بورسیه از استعدادهای درخشان و دانشجویانی که به دنبال کارهای پژوهشی می باشند اما با مشکلات مالی روبرو هستند، حمایت می‌کند. این بورسیه فنلاند، شهریه دانشجویان را به طور کامل پوشش داده و حقوق ۲۴۰۰ هزار یورو را به مدت ۴ سال به افراد اعطا می کند. تاریخ ددلاین بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه تامپره، در ماه آگوست می باشد و دانشجویان از سراسر دنیا در صورت داشتن شرایطی همچون: مدرک کارشناسی در رشته مهندسی برق و الکترونیک یا سایر رشته های مرتبط، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6.5، نمرات ممتاز در ریاضیات، تجربه در یکی از زمینه های برق قدرت، شیوه‌های مدولاسیون، ریزپردازنده ها و غیره می باشد.

بورسیه فنلاند برای کارشناسی ارشد دانشگاه اولو

این بورسیه فنلاند مخصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه اولو می باشد. بورسیه تحصیلی مورد نظر، به افرادی که در رشته تحصیلی اقتصاد مالی، مدیریت حسابداری، مدیریت بازرگانی بین المللی، حسابداری و بازاریابی تحصیل می کنند ارائه می گردد. بورسیه دانشگاه اولو در دو دسته ۵۰ درصد همه هزینه ها به مدت دو سال و ۷۵ درصد هزینه‌ها برای دو سال به دانشجویان اعطا می‌شود. دانشجویان کشور ایران نیز می توانند از بورسیه کارشناسی دانشگاه اولو فنلاند، استفاده نمایند. از شرایط مهم برای اخذ این نوع برسیه، دارا بودن مدرک لیسانس، آیلتس 6.5، پاسپورت، توصیه نامه و انگیزه نامه می باشد. تاریخ ددلاین بورسیه دانشگاه اولو، در ماه ژانویه می باشد.

بورسیه تحصیلی فنلاند در مقطع دکتری

در بررسی بورسیه تحصیلی فنلاند، مهم ترین بخش که نیاز به بررسی دارد تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری می باشد. به این دلیل که تراکم بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحقیقاتی در این بخش بسیار بیشتر از مقاطع دیگر می باشد. این موضوع به دلیل آن است که دولت فنلاند سعی دارد با جذب دانشجویان مقاطع بالاتر و همچنین محققین برجسته در رشته های علمی متفاوت، از علم تولید شده جهت پیشرفت فنلاند استفاده کنند. افرادی که دارای مقالات بین المللی منتشر شده در ژورنال های بین المللی باشند، همچنین دارای رزومه علمی معتبر در زمینه های خواسته شده باشند، در صورتی که بتوانند نمره زبان آیلتس 7 و یا بالاتر ارائه دهند، موفق خواهند شد که پذیرش دانشگاهی فنلاند در مقطع دکتری را به دست آورند. اکثر این پذیرش ها همراه با بورسیه تحصیلی و فاند می باشند. تحصیل دکترا در فنلاند معمولاً 3 الی 5 سال خواهد بود. 

کمک هزینه تحصیلی دکترای بازدیدکننده UNU-WIDER

این بورسیه فنلاند، برای دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه فنلاند در نظر گرفته است و میزان آن ۱۶۰۰ یورو در ماه می باشد. بورسیه مورد بحث به افراد در مقطع دکترا داده می‌شود تا بدون دغدغه روی پایان نامه و پژوهش های خود کار کنند. میزان این نوع بورسیه، ماهانه ۱۶۰۰ یورو می باشد و تقاضای ددلاین آن در ماه مارس و سپتامبر است.

CIMO Fellowship

بورسیه Cimo Fellowship برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه فنلاند می باشد هدف این بورسیه، جذب دانشجویان برتر و ویژه در سراسر دنیا است. همه رشته های موجود در دانشگاه های فنلاند واجد شرایط استفاده از این بورسیه هستند. بورسیه Cimo Fellowship ، حقوق ماهیانه ۱۵۰۰ یورو را برای مدت سه تا دوازده ماه به افراد اعطا می کند و این در حالی است که شهریه دانشجویان در مقطع دکترا دانشگاه های فنلاند رایگان خواهد بود. اگر بخواهیم به جزئیات بورسیه Cimo Fellowship پردازیم باید بگویم که افرادی که دارای مدرک دکترا می باشند و قصد تحصیل دوباره در مقطع دکترا در فنلاند را دارند، دانشجویان و محققانی که در حال سپری کردن مقطع دکترا در خارج از فنلاند می باشند، متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و برای مقطع دکترا می خواهند وارد دانشگاه های فنلاند شود، از مزایای این بورسیه برخوردار می گردند. بورسیه Fellowship تاریخ ددلاین مشخصی نداشته و متقاضیان در هر زمانی که تصمیم به اخذ این بورسیه کنند باید از ۵ ماه قبل ، برای گرفتن بورسیه خود اقدام نمایند.

EDUFI Fellowships

این بورسیه فنلاند در قالب تامین بودجه تحقیقات و تز دکترای افراد در دانشگاههای فنلاند طراحی شده است .از شرایط مهم برای بهره مندی از آن، دانشجوی دانشگاه فنلاند بودن و تحصیل در مقطع دکترا می باشد. افراد باید ۵ ماه قبل از اخذ بورسیه، اقدام به درخواست خود کنند. این بورسیه، ۱۵۰۰ یورو در ماه را به افراد اعطا می‌کند و برای همه اتباع خارجی در حوزه مطالعاتی در دسترس می باشد. مدت زمانی که افراد می‌توانند از این کمک هزینه تحصیلی بهره‌مند شوند، ۶ ماه می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه فنلاند

همه افراد به خوبی می‌دانند که برای اخذ بورسیه فنلاند، دارا بودن شرایطی برای بهره مندی از آن ضروری است. یکی از مهمترین شرایط، ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش انواع بورسیه های تحصیلی فنلاند می باشد. بورسیه تحصیلی فنلاند در هر مقطع و دانشگاه، نیازمند نوع خاصی از مدارک است اما به طور کلی تعدادی از مدارک برای اخذ انواع بورسیه های تحصیلی فنلاند مشابه و یکسان می باشد و ضرورت در ارائه آنها وجود دارد که شامل موارد زیر است؛

 • کپی پاسپورت
 • ۴ قطعه عکس
 • ترجمه رسمی مدارک دانشگاه و ریزنمرات دانشگاهی
 • مدرک بین المللی آیلتس با حداقل نمره ۶
 • مدرک زبان تافل با حداقل نمره 80
 • توصیه نامه
 • نمونه از یک مقاله بین المللی
 • رزومه شغلی
 • انگیزه نامه
 • اصل پاسپورت
 • رزومه تحصیلی

معرفی دانشگاه های فنلاند برای اخذ بورسیه

پس از بررسی بورسیه فنلاند در مقاطع مختلف و امکان اخذ این کمک هزینه ها، در این بخش به دنبال بررسی دانشگاه های بین المللی برتر در فنلاند هستیم. همان گونه که در بخش های قبلی اشاره شد، فنلاند دارای نظام آموزشی بسیار عالی می باشد. دانشگاه های این کشور دارای رتبه بندی جهانی مناسبی می باشند. در جدول زیر تعدادی از برترین دانشگاه های فنلاند به همراه رتبه جهانی آن ها را ارائه کرده ایم:

نام دانشگاه

QS Ranking

تایید وزارت علوم

University of Helsinki

110

دارد – رتبه خوب

Aalto University

140

دارد – رتبه عالی

University of Turku

285

دارد – رتبه عالی

University of Jyväskylä (دانشگاه ییواسکیلا)

336

دارد – رتبه عالی

Tampere University of Technology

366

دارد – رتبه عالی

University of Oulu

376

دارد – رتبه عالی

University of Eastern Finland

481

دارد – رتبه عالی

Lappeenranta University of Technology

521

دارد – رتبه عالی

Åbo Akademi University

531

دارد – رتبه عالی

University of Tampere

601

دارد – رتبه عالی

 

بورسیه تحصیلی در هند

شرایط اخذ ویزای تحصیلی و بورسیه فنلاند

پس از دریافت پذیرش تحصیلی فنلاند از دانشگاه مورد نظر و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند در صورت واجد شرایط بودن، در قدم بعد می بایست جهت دریافت ویزای تحصیلی فنلاند اقدام کرد. ویزای تحصیلی فنلاند در واقع مجوز ورود دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا به خاک کشور فنلاند می باشد. پس از اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و ورود به این کشور، متقاضی اصلی موفق به اخذ اقامت تحصیلی فنلاند می گردد. دانشجوی مشغول به تحصیل به فنلاند می تواند خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال را به همراه ببرد. خانواده وی نیز موفق به اخذ اقامت فنلاند خواهند شد. در ادامه مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ارائه شده اند:

 • نامه پذیرش
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • مدارک شناسایی
 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • نامه تمکن مالی از بانک جهت اثبات توانایی پوشش هزینه های زندگی
 • بیمه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی عدم سؤپیشینه
 • نامه و فاکتور مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه
 • اثبات مکان اقامت در فنلاند

این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع از نظر شرعی و قانونی صحیح نمی باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند

اشخاصی که به دنبال مهاجرت به فنلاند هستند، طبیعی است که می بایست از هزینه های زندگی و تحصیل در فنلاند آگاهی کامل داشته باشند. از آن جایی که اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سخت و دشوار می باشد، و از طرفی اکثر دانشجویان بین المللی در این مقاطع در حال تحصیل هستند، لذا جهت مهاجرت تحصیلی به فنلاند و یه عبارتی مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل، آگاهی از شرایط اقامت فنلاند و هزینه های زندگی در این کشور بسیار اساسی می باشد. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی در این کشور به طور میانگین سالیانه حدود 10 هزار یورو می باشد. هزینه تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس میانگین حدود سالیانه 12 هزار یورو می باشد. هزینه تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی در مقطع دکتری بسیار متغیر می باشد. به طور کلی بین 8 الی 14 هزار یورو در سال می باشد. ولی عمدتاً به دلیل دریافت کمک هزینه اکثر دوره ها رایگان محاسبه می گردند. هزینه تحصیل در فنلاند به زبان فنلاندی رایگان می باشد. البته دانشجویان اجازه کار دانشجویی به صورت پاره وقت را دارند. در جدول زیر بخشی از شهریه دانشگاه های فنلاند آمده است:

اسم دانشگاه

هزینه تحصیل در سال

دانشگاه آلتو

12000 تا 15000 یورو

دانشگاه Åbo Akademi

8000 تا 12000 یورو

دانشگاه علم کاربردی آرکادا

6000 تا 9000 یورو

UAS

8500 تا 9500 یورو

دانشکده اقتصاد هانکن

12500 یورو

دانشگاه فنلاند شرقی

8000 تا 15000 یورو

دانشگاه هلسینکی

13000 تا 18000 یورو

دانشگاه اوولو

10000 تا 13000 یورو

دانشگاه تامپیر

8000 تا 12000

دانشگاه تورو

8000 تا 16000

 

دانشجویان علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه زندگی و اقامت در فنلاند را نیز می بایست مد نظر قرار دهند. هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند میانگین حدود 10 الی 12 هزار یورو می باشد.  در جدول زیر بخشی از هزینه های زندگی در فنلاند ارائه شده است:

خورد و خوراک

قیمت

غذا، رستوران ارزان قیمت

11.00 €

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسط

60.00 €

شیر (1 لیتر)

0.92 €

آب (0.33 لیتر بطری)

1.52 €

تخم مرغ (۱۲ عدد)

1.80 €

برنج (1 کیلوگرم)

1.74 €

سیب (1 کیلوگرم)

2.00 €

موز (1 کیلوگرم)

1.51 €

پرتقال (1 کیلوگرم)

1.77 €

 

دانشجویی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی و یا خوابگاه های دانشجویی در فنلاند نمی شوند، باید مکانی اجاره نمایند. در جدول زیر هزینه اجاره منزل در فنلاند نمایش داده شده است:

اجاره آپارتمان

قیمت

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

730.80 €

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

568.47 €

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

1،231.72 €

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز

931.82 €

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب بورسیه تحصیلی در فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک کارشناس مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کدام مقاطع در فنلاند در بیشتر در دسترس می باشد؟

همانند سایر کشورهای جهان بیشتر کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی دولتی و خصوصی در مقطع دکتری ارائه می گردد.

آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند بدون اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند وجود دارد؟

در صورتی که به زبان فنلاندی آشنایی داشته باشید می توانید از خدمات آموزشی رایگان در فنلاند استفاده کنید.

آیا امکان کار دانشجویی حین تحصیل در فنلاند وجود دارد؟

دانشجویان در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و در مقطع دکتری 30 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی دارند.

✅آیا ویزای تحصیلی فنلاند ویزای همراه دارد؟

دانشجویان بین المللی متاهل می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به وسیله ویزای همراه فنلاند وارد این کشور کنند.

هزینه تحصیل در فنلاند در سال چقدر می باشد و بورسیه تحصیلی فنلاند چه میزان از این هزینه ها را پوشش می دهد؟

به طور میانگین در مقاطع مختلف از 10 الی 14 هزار یورو هزینه تحصیل می باشد. بورسیه های تحصیلی در این کشور به طور میانگین از سالی 4 الی 12 هزار یورو از هزینه های تحصیلی و زندگی در فنلاند را پوشش می دهند.

 

سخن پایانی در مورد بورسیه فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای زیبای شمال اروپا با آب و هوایی سرد می باشد. یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی می باشد و همانند سایر کشورهای این منطقه جغرافیایی، دارای سطح بسیار بالای زندگی، خدمات رفاهی و شرایط اجتماعی و آموزشی می باشد. چنان چه به دنبال مهاجرت به فنلاند می باشید، مهاجرت تحصیلی یکی از عمده ترین روش ها می باشد. افرادی که به زبان فنلاندی مسلط هستند می توانند از امکان تحصیل رایگان در فنلاند بهره مند شود. با توجه به دشواری آموزش زبان فنلاندی در ایران، بسیاری از افراد همواره نگاهی به احتمال اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند دارند. در این مقاله شرایط کلی اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند در تمامی مقاطع تحصیلی بررسی شد. همچنین شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی فنلاند نیز بیان گردید. در صورتی که سوالات بیشتری در خصوص بورسیه تحصیلی فنلاند دارید، می توانید در انتهای همین صفحه در بخش دیدگاه سوالات خود را مطرح بنمایید. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با موسسه ملک پور با کارشناسان با تجربه این موسسه ارتباط گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
TAHIRA
سلام روز بخیر ببخشید مدارک لازم و اسناد رو برای شمابفرستیم ؟ چطور برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟میشه راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای هرگونه اقدامی شما می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید تا راهنمای شما باشند و شما را در امر اخذ ویزای تحصیلی یاری کنند.
مشاوره رایگان