دانشگاه های فنلاند - معرفی بهترین دانشگاه ها و هزینه ها تحصیل

19 نظر

دانشگاه های فنلاند دارای رتبه بسیار بالایی در میان دانشگاه های جهان هستند همچنین از مهمترین نکات در باب تحصیل در فنلاند، کیفیت بالا و نظام آموزشی پیشرفته در این کشور می باشد. و در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی و هزینه های مناسب، برنامه و کورس های تحصیلی ارائه می نمایند. نمره زبان آیلتس 6 برای مقطع لیسانس و آیلتس 6.5 و 7 به ترتیب برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری برای تحصیل در فنلاند مورد نیاز می باشد. فنلاند دوره های آمادگی (prepration) 5 ماهه را با قیمت 4000 تا 5000 یورو ارائه می دهد. با 400 یورو اضافی، می توانید همزمان در دوره زبان فنلاندی شرکت کنید و برای خود و خانواده خود ویزا بگیرید. پس از اتمام دوره نیازی به آیلتس نیست. پذیرش در دانشگاه های فنلاند از طریق آزمون های Duolingo یا TOEFL امکان پذیر است و امکان پذیرش در این مسیر با شانس موفقیت بالا وجود دارد. موسسه ملک پور خدمات پذیرش رایگان در این کورس ها را برای شما عزیزان ارائه می دهد. هزینه های تحصیل در کشور فنلاند در دانشگاه و مقاطع مختلف بسیار متفاوت است؛ اما به صورت میانگین می توانید با سالانه در حدود 10 هزار یورور در دانشگاه های برتر این کشور به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. در این کشور فرد اصلی و همسر به همراه فرزندان زیر 18 سال می توانند بدون ایجاد ریسک قابل توجه در ویزا برای اخذ کارت اقامت تحصیلی اقدام نمایند و همراه فرد اصلی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت. همچنین شما عزیزان همواره با پر نمودن فرم تماس رایگان در وب سایت های این موسسه و یا تماس با شماره تلفن های این موسسه، از مشاوره تلفنی رایگان جهت بررسی کامل شرایط مهاجرتی خود بهره مند گردید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در فنلاند


 

تحصیل در فنلاند در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه های فنلاند

معرفی دانشگاه های فنلاند

دانشگاه های فنلاند از درجه کیفی بالایی برخوردار بوده و دارای استاندارد های آموزشی در همه حوزه ها می باشد. به همین دلیل است که متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا، این کشور را برای رشد و موفقیت خود استفاده می نمایند. دانشگاه های فنلاند، رتبه های برتر را در بین دانشگاه های معتبر جهان کسب نموده اند. در این راستا آشنایی جدول زیر را طراحی نموده ایم:

 

نام دانشگاه

Times Higher Education Ranking

آدرس وبسایت

دانشگاه هلسینکی

96

www.helsinki.fi

دانشگاه آلتو

184

www.aalto.fi

دانشگاه اولو

251

www.oulu.fi

دانشگاه تورکو

351

www.utu.fi

دانشگاه فنلاند شرقی

401

www.uef.fi

دانشگاه LUT

501

www.lut.fi

دانشگاه Jyväskylä

501

www.jyu.fi

دانشگاه Åbo Akademi

601

www.abo.fi

بهترین دانشگاه های فنلاند

با بررسی رتبه بندی دانشگاه های فنلاند می توانید ذهنیتی از سطح علمی دانشگاه های این کشور به دست آورید. دانشگاه های فنلاند در رتبه بندی دانشگاه های جهان نیز از رتبه خوبی برخوردار هستند و 7 دانشگاه برتر این کشور در آخرین رتبه بندی سال 2022 در رتبه زیر 500 در جهان قرار گرفته اند. در ادامه به معرفی 10 دانشگاه برتر این کشور پرداخته خواهد شد. شایان ذکر است که تقریباً تمامی دانشگاه های کشور فنلاند جدا از رنکینگ جهانی دانشگاه در جهان بسیار معتبر بوده و از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط خاص برای تحصیل و کار در شادترین کشور جهان


دانشگاه هلسینکی (Helsinki University)

رتبه اول در بین دانشگاه های فنلاند متعلق یه دانشگاه هلسینکی می باشد که در پایتخت این کشور قرار دارد. دانشگاه هلسینکی قدیمی ترین و بزرگترین موسسه آموزش عالی در کشور فنلاند است که از یک جامعه علمی بین المللی تشکیل شده است که دارای 40000 دانشجو و محقق می باشد. در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی، دانشگاه هلسینکی به طور معمول در میان 100 دانشگاه برتر قرار دارد. این دانشگاه در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان، رتبه 96 را به خود اختصاص داده است.

پردیس دانشگاه هلسینکی

 

دانشگاه هلسینکی به دنبال راه حل هایی برای چالش های جهانی است و روش های جدیدی برای تفکر برای بشریت ایجاد می کند. این دانشگاه با استفاده از قدرت علمی خود از سال 1640 به جامعه، آموزش و پرورش و رفاه اجتماعی مردم کمک کرده است.

شاخص ترین رشته هایی که در دانشگاه هلسینکی تدریس می گردد شامل پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، علوم زیستی، حقوق و علوم اجتماعی می‌باشد.

دارا بودن مدرک آیلتس، تافل و همچنین مدرک آزمون SAT برای حضور در دانشگاه هلسینکی ضروری است. هزینه تحصیل برای دانشگاه هلسینکی در مقاطع مختلف، متفاوت می باشد. برای مثال هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی، ۱۳ هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد تا ۱۸ هزار یورو نیز می رسد.

دانشگاه آلتو (Aalto university)

در میان دانشگاه های فنلاند، رتبه دوم به دانشگاه آلتو تعلق می گیرد. این دانشگاه در شهر اسپو در در نزدیکی شهر هلسینکی و در جنوب کشور فنلاند قرار گرفته است. این دانشگاه در آخرین آمار سال 2020 در رتبه 184 قرار گرفته است.

پردیس دانشگاه آلتو

 

دانشگاه آلتو فنلاند دانشگاهیست که از چندین رشته از جمله رشته های مرتبط علم پایه و هنر، فناوری و تجارت تشکیل شده است. از اصلی ترین شعارهای این دانشگاه این است که"ما متعهد به شناسایی و حل چالش های بزرگ جامعه و ساختن آینده ای نوآور هستیم". این دانشگاه دارای شش دانشکده با نزدیک به 20 هزار نفر دانشجو و 4500 کارمند می باشد که بیش از 400 نفر آنها استاد هستند. رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه آلتو طیف گسترده ای اعطا می شود و ما همچنین برنامه های دکترا را در تمام زمینه های تحصیلی ارائه می دهیم.

مهمترین دانشکده و رشته هایی که در دانشگاه آلتو، مشغول به فعالیت می باشند شامل هنر، معماری، مهندسی،تجارت و علوم پزشکی می باشد. افرادی که به این دانشگاه قدم می گذارند باید سالانه ۱۵ هزار یورو به عنوان شهریه پرداخت نمایند. داشتن مدرک زبان آیلتس، مدرک زبان سوئدی و همچنین مدرک زبان pte با نمره ۶۲ و مدرک تافل برای حضور در این دانشگاه ضروری است.

دانشگاه تورکو (Turko University)

دانشگاه تورکو، واقع در شهر تورکو در بخش جنوب غربی کشور فنلاند قرار دارد. پس از دانشگاه هلسینکی و دانشگاه تامپره، این دانشگاه رتبه سومین دانشگاه بزرگ کشور را بر اساس تعداد ثبت نام دانشجویان در سال دارد. این دانشگاه در آخرین رنکینگ جهانی رتبه 287 در رده بندی QS را دارد و سومین دانشگاه برتر کشور فنلاند است. این دانشگاه در سال 1920 تاسیس شده است و دارای کمپس هایی در شهرهای رائوما (Rauma)، پوری (Pori)، کوو (Kevo) و سالو (Salo) است.

پردیس دانشگاه تورکو

 

از مهمترین رشته هایی که در دانشگاه تورکو، تدریس داده می شود می توان به رشته حقوق، پزشکی و دندانپزشکی یاد کرد.  با توجه به اینکه زبان تدریس این دانشگاه، انگلیسی و فنلاندی است پس دارا بودن مدرک زبان آیلتس و فنلاندی برای حضور در دانشگاه تورکو، حرف اول را می زند. نمره قابل قبول برای مدرک آیلتس 6.5 و برای تافل، 90 است.

دانشگاه جایواسکایلا (Jyväskylä university)

دانشگاه ییواسکیلا یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر Jyväskylä در بخش نسبتاً شمالی جنوب فنلاند است. این دانشگاه ابتدا یک کالج تربیت معلم فنلاندی زبان بوده است که در سال 1863 تاسیس شده است. این دانشگاه در حال حاضر حدود 15000 دانشجو در دوره های دانشگاهی ثبت نام می نماید.

پردیس دانشگاه جایواسکایلا

 

رتبه این دانشگاه در آخرین رتبه QS 346 بوده و در رتبه 4 در میان دانشگاه های فنلاند را به خود اختصاص داده است. علاقه مندان به رشته های پرطرفدار علوم مهندسی، محیط زیست، سیاست، نانو، فیزیک و غیره می توانند دانشگاهی جایواسکایلا انتخاب نمایند هزینه تحصیل در این دانشگاه، ۸ تا ۱۲ هزار یورو و با داشتن مدرک آیلتس 6.5 ، تافل ۹۰ و مدرک زبان سوئدی امکان پذیر است.

دانشگاه اولو (University of Oulu)

دانشگاه اولو یکی از بزرگترین دانشگاههای کشور فنلاند است و رتبه 5 را در میان دانشگاه های این کشور دارد. این دانشگاه در شهر اولو واقع شده است. این دانشگاه در 8 ژوئیه 1958 تاسیس شد و حدود 13000 دانشجو و 2900 کارمند دارد. این دانشگاه 21 برنامه بین المللی کارشناسی ارشد در دانشگاه ارائه می نماید و در رشته های هنر، پزشکی، مهندسی، علوم پایه و بسیاری از رشته های دیگر مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می نماید.

پردیس دانشگاه اولو

 

رشته های مهمی از جمله: پزشکی، دندانپزشکی، شیمی، معماری، علوم کامپیوتر، مهندسی، علوم اجتماعی، مهندسی مکانیک، فیزیک، ادبیات و زبان شناسی در این دانشگاه آموزش داده می شود. شهریه دانشگاه بین 8000 الی 18000 هزار در سال متغیر است.کسب نمره قبولی در آزمون SAT و دارا بودن مدرک زبان pte با نمره ۶۲ و آیلتس با نمره ۶.۵ برای ورود به این دانشگاه نیاز است.

دانشگاه لاپرنتا (LUT University)

دانشگاه تکنولوژی و فناوری لاپرنتا که با نام اختصاری LUT شناخته می‌شود، یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور فنلاند به شمار می رود.  از مهمترین رشته های که در دانشگاه لاپرنتا وجود دارد، می توان به مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی نرم افزار، مدیریت و تکنولوژی اشاره نمود.

پردیس دانشگاه لاپرنتا

 

 این دانشگاه در حوزه تکنولوژی و فناوری بسیار قدرتمند عمل می کند و دانشجویان بسیاری که به این رشته ها علاقمند می باشد، دانشگاه لاپرنتا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. شهریه و هزینه تحصیل در این کشور بین بین ۸ تا ۱۲ هزار یورو متغیر بوده و مانند همه دانشگاه های فنلاند برای ورود به این دانشگاه، دارا بودن مدرک های زبان فنلاندی، آیلتس 6.5، تافل با نمره ۹۰ ضروری می باشد.

دانشگاه تامپره (University of Tampere)

 یکی از دانشگاه های شاخص به خصوص در رشته پزشکی فنلاند، تامپره نام دارد.

پردیس دانشگاه تامپره

 

دانشگاه تامپره که دارای شهرت جهانی میباشد برای پذیرش، دانشجویان مدرک آیلتس با نمره 6.5 را دریافت می کند. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه تامپره بین ۸ تا ۱۲ یورو می باشد. دانشگاه تامپره مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشور فنلاند می باشد و آموزش های این دانشگاه به بهترین شکل و بالاترین سطح به افراد منتقل می گردد.

دانشگاه فنلاند شرقی (University of Eastern Finland)

هزینه تحصیل در دانشگاه فنلاند شرقی بین ۸ تا ۱۵ هزار یورو می باشد. از مهم ترین رشته های دانشگاه فنلاند شرقی می توان به رشته فلسفه، علوم بهداشت، جنگلداری و علوم اجتماعی اشاره نمود.

پردیس دانشگاه فنلاند شرقی

 

برای تحصیل در دانشگاه فنلاند شرقی به طور میانگین باید بین ۸ هزار تا پانزده هزار یورو را بپردازید. دارا بودن مدرک آیلتس 6.5، تافل با نمره ۸۰ از اصل جدانشدنی ورود به دانشگاه فنلاند شرقی می باشد. با توجه به رنکینگ و امکانات آموزشی ایده آل دانشگاه فنلاند شرقی می توان این دانشگاه را در بین دانشگاه های فنلاند گزینه مناسبی برای تحصیل دانست.

دانشگاه آبو آکادمی (Åbo Akademi University)

رشته های پرطرفداری که در دانشگاه آبو آکادمی وجود دارد که می توان به رشته های هنر، روانشناسی، الهیات، علوم مهندسی، علوم اجتماعی ،اقتصاد و غیره اشاره کرد.

پردیس دانشگاه آبو آکادمی

 

از شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه آبو آکادمی، می‌توان به ارائه مدرک ۱۲ ساله دیپلم به همراه ریزنمرات دبیرستان، مدرک آیلتس با نمره ۶.5 و تافل با نمره ۸۰ اشاره نمود. هزینه تحصیل در دانشگاه آبو آکادمی، بین ۵ تا ۱۲ هزار یورو می باشد.

 آبو آکادمی را باید یک دانشگاه تحقیقاتی در بین دانشگاه های فنلاند به شمار آورد که در جایگاه پانصد بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه دولتی فنلاند،رشته های پرمتقاضی علوم کامپیوتر، برق، فلسفه، مدیریت و غیره را ارائه می‌دهد.

دانشگاه واسا (University of Vaasa)

 دانشگاه واسا با ۵ هزار دانشجو از سال ۱۹۶۶ فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است.

پردیس دانشگاه واسا

 

تحصیل در این دانشگاه با شهریه ۵ تا ۱۰ هزار یورو امکان پذیر می باشد. ارائه مدرک دیپلم، آیلتس و تافل برای ورود به دانشگاه واسا، مهم و ضروری می باشد.

دانشگاه های رایگان در فنلاند

تحصیل در دانشگاه‌ های فنلاند برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا (EU) و اتحادیه اقتصادی اروپا (EEA) به صورت رایگان  امکان‌ پذیر است. اما برای دانشجویان بین المللی کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا، معمولاً هزینه‌ هایی برای  تحصیل در نظر گرفته می‌شود.

در ادامه لیستی از برخی از دانشگاه‌ های معتبر و رایگان در فنلاند آورده شده است:

  • دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki)
  • دانشگاه Aalto (Aalto University)
  • دانشگاه تکنولوژی تامپره (Tampere University of Technology)
  • دانشگاه تورکو (University of Turku)
  • دانشگاه اوولو (University of Oulu)
  • دانشگاه جوآنیوس هایدن (University of Jyväskylä)
  • دانشگاه اونیو (University of Åbo Akademi)
  • دانشگاه Lapland (University of Lapland)

شرایط کلی تحصیل در فنلاند

همانطور که در بخش قبل اشاره گردید دانشگاه های فنلاند همواره به دلیل متدهای آموزشی جدید و کاربردی خود مطرح بوده و شرایط تحصیلی خاص و کاملاً مدرنی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. دانشگاه های فنلاند در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند و دکتری شرایط تحصیلی بسیار مناسبی را با هزینه های تحصیل مناسب به زبان های فنلاندی و انگلیسی در اختیار علاقه مندان قرار می دهند و همواره بورسیه های مختلفی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان ارائه می نمایند. هزینه های تحصیل در فنلاند با توجه به هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی در سایر کشورها بسیار مناسب بوده و برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا سالانه در حدود 2 - 17هزار یورو خواهد بود. البته به عنوان یکی از بورسیه های سراسری در فنلاند می توان به بورسیه یادگیری زبان فنلاندی اشاره نمود که می توان با یادگیری آن و با توجه به سطح زبان، تخفیف مناسبی بر روی شهریه دانشگاه دریافت نمود. در اکثر دانشگاه های فنلاند جهت ورود به مقطع لیسانس، نیاز به ارائه آیلتس 6 و برای مقطع فوق لیسانس نیاز به آیلتس 6.5 و برای تحصیل دکتری در فنلاند آیلتس 7 با نمره رایتینگ بالای 6 نیاز می باشد؛ اما برخی دانشگاه های در این کشور وجود دارند که برای اخذ پذیرش آنها نیاز به نمره زبان نبوده و خود دانشگاه در هنگام پذیرش با فرد مصاحبه خواهد نبود و سطح زبان دانشجو را بررسی خواهد نمود. شایان ذکر است که دانشگاه های مقطع لیسانس در فنلاند دارای امتحان ورودی هستند و فرد باید یا به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین در امتحان ورودی این دانشگاه ها شرکت نماید که معمولاً متشکل از دروس ریاضی، هوش، فیزیک و شیمی می باشد.

نکات کلی تحصیل در دانشگاه های فنلاند

کشور فنلاند مانند دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، اعتقاد بسیاری به تحصیل بدون محدودیت سنی و زندگی در کل دوران زندگی (Long life learning) دارند و در سال های اخیر کتب و مقالات مختلفی را در خصوص جدیدترین روش های تدریس تهیه کرده و در اختیار جهانیان قرار داده اند. شرایط سنی در دانشگاه ها و سفارت کشور فنلاند در صورت ارائه دلایل کافی و مدارک کامل وجود ندارد و اگر فردی بتواند در دانشگاه های کشور فنلاند اخذ پذیرش نماید می تواند با ارائه مدارک و مدارک کامل و کافی جهت اخذ کارت اقامت دانشجویی این کشور اقدام نماید.
پروسه ویزا تحصیلی فنلاند سرعت بسیار بالایی دارد و پس از ارائه درخواست و تکمیل بودن مدارک ممکن است بین چند ساعت تا دو ماه زمان ببرد. در اصل شما در پروسه کارت اقامت دانشجویی که می تواند 1 ساله و در نهایت 2 ساله باشد، ابتدا کل اطلاعات و مدارک و شرایط را در وب سایت اداره مهاجرت به فنلاند آپلود نموده و در خواست خود را از طریق سایت Enter Finlan ارائه می نمایید و سپس به سفارت مراجعه نموده و اصل مدارک و باقی اطلاعات هویتی را ارائه می نمایید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های فنلاند

برای انتخاب مقصد تحصیل در میان کشورهای جهان، هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند و هزینه های تحصیل همواره یکی از اصلی ترین مسائل در انتخاب می باشند. انتخاب مقصد مناسب باید ترکیبی از هزینه های مناسب و کیفیت بالای تحصیل باشد تا پس از تحصیل فرد بتواند به واسطه تحصیل و سرمایه گذاری که در تحصیل شخصی خود انجام داده است به درآمد مناسب و پیشرفت در کار دست یابد. البته در نظر گرفتن شرایط کاری و نرخ بیکاری و میزان حداقل حقوق در آن کشور هم می تواند از عوامل بسیار تعیین کننده باشد. هزینه های تحصیل در فنلاند در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است؛ ولی مثل گذشته دیگر هزینه تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا رایگان نیست. هزینه های تحصیل در فنلاند ممکن است در بازه بین 8 تا 10 هزار یورو متغیر باشد. به صورت میانگین شما می تواند در حدود 10 هزار یورو برای هزینه های تحصیل در این کشور در نظر بگیرید و این نکته را بدانید که کشور فنلاند به فرد دانشجو 25 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت می دهد و هزینه تحصیل برای افرادی که اقامت دائم یا تابعیت کشور های اتحادیه اروپا یا خود فنلاند را دارند کاملاً رایگان می باشد. در این کشور فرد اصلی و همراهان می توانند به صورت همزمان اقدام نمایند و همراه فرد اصلی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و سن برای تحصیل در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها مانند کانادا و انگلستان در اخذ پذیرش و ویزا اهمیت ندارد و فرد در هر سنی و هر مقطعی تحصیل نماید. البته برای افراد بالای 40 سال باید کمی برای انتخاب مقطع و دلیل تحصیل دقت نمود.

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه های فنلاند

میزان هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند برای متقاضیان متفاوت است چرا که نوع زندگی و وضعیت اشخاص، شبیه یکدیگر نبوده اما در بعضی موارد مانند شهریه ‌دانشگاه، آموزش ها و غیره هزینه زندگی دانشجویی برای همگان برابر می شود. به طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کشور فنلاند را باید 8 تا 9 هزار یورو در سال تخمین زد.

 این هزینه، تنها مربوط به خرج و مخارج زندگی بوده و هزینه‌های دانشگاه و شهریه تحصیلی را در بر نمی گیرد. در واقع این عدد، متوسط هزینه های مربوط به حمل و نقل، غذا، پوشاک و اسکان دانشجویان در کشور فنلاند است.

سوالات متداول

✔️ معتبرترین دانشگاه های فنلاند کدامند؟

کشور فنلاند از نظر آموزش و بروزرسانی سیستم تدریس، در سطح جهان شناخته شده است و دارای دانشگاه های معتبری مانند هلسینکی، التو، اولو و تورکو می باشد.

✔️ میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در فنلاند چقدر است؟

تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند در حدود میانگین 10 هزار یورو در سال، بسته به دوره و رشته تحصیلی فرد هزینه دارد.

✔️ آیا تحصیل در دانشگاه های فنلاند نیاز به مدرک زبان دارد؟

در اکثر دانشگاه های فنلاند نیاز به ارائه مدرک آیلتس 6 در مقطع لیسانس، آیلتس 6.5 در مقطع فوق لیسانس و آیلتس 7 در مقطع دکتری می باشد. در برخی دانشگاه ها نیز نیازی به ارائه مدرک زبان نبوده و سطح زبان دانشجو در مصاحبه ابتدایی با دانشگاه سنجیده می شود.

✔️ هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند چقدر است؟

مقدار هزینه بسته به مکان و شرایط زندگی فرد متفاوت است؛ برای مثال هزینه زندگی دانشجویان خارج از هلسینک 700 تا 1000 یورو در ماه می باشد.


سخن پایانی

در مقاله دانشگاه های فنلاند سعی گردید اصلی نکات در باب تحصیل در فنلاند و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور پرداخته شود و به اختصار 5 دانشگاه برتر این کشور معرفی گردید. به صورت کلی اصلی ترین نکته در خصوص تحصیل در فنلاند، کیفیت بالا و نظام آموزشی پیشرفته در این کشور می باشد. همچنین دانشگاه های فنلاند دارای رتبه بسیار بالایی در میان دانشگاه های جهان هستند و در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی و هزینه های مناسب، برنامه و کورس های تحصیلی ارائه می نمایند. نمره زبان مورد نیاز در بسیاری از دانشگاه های این کشور، حداقل نمره آیلتس 6 می باشد که معمولاً در مقطع لیسانس مورد قبول قرار می گیرد؛ ولی دانشگاه هایی در این کشور وجود دارند که خود از متقاضیان مصاحبه و امتحان گرفته و برای اخذ پذیرش آنها نیاز به مدرک آیلتس نمی باشد. در این کشور فرد اصلی و همراهان می توانند به صورت همزمان اقدام نمایند و همراه فرد اصلی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و سن برای تحصیل در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها مانند کانادا و انگلستان در اخذ پذیرش و ویزا اهمیت ندارد و فرد در هر سنی و هر مقطعی تحصیل نماید. البته برای افراد بالای 40 سال باید کمی برای انتخاب مقطع و دلیل تحصیل دقت نمود. اگر طی مطالعه این مقاله برای شما عزیزان سوال و یا نکته ای در خصوص دانشگاه های فنلاند پیش آمد می توانید به سادگی در بخش "ثبت پرسش" در انتهای این مقاله ان را مطرح نمایید تا مشاورین مجرب موسسه ملک پور در اسرع وقت به انها پاسخ دهند. همچنین شما عزیزان همواره با پر نمودن فرم تماس رایگان در وب سایت های این موسسه و یا تماس با شماره تلفن های این شرکت، از مشاوره رایگان جهت بررسی کامل شرایط مهاجرتی خود بهره مند گردید.

امتیاز 3.95 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
حمید
سلام ارادتمند ممنونم از مقاله خوبتون آیاکسی که از ایران زبان فنلاندی بدونه میتونه برای دانشگاه های فنلاند که مجانی هستن پذیرش بگیرل؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله امکان اقدام دارید. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 18 سالمه و میخوام برم رشته مکانیک بخونم در فنلاند هزینه تحصیل چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام سال اول ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو و از سال دوم رایگان
fateme
سلام خسته نباشید ببخشید گفتید دانشگاه هایی در فنلاند هستند خودشون از متقاضیان مصاحبه و امتحان میگیرند و به مدرک ایلتس احتیاجی ندارند. این امتحان ورودی دقیقا چه چیز هایی رو شامل میشه؟؟چه درس هایی؟ ایا مطابق با رشته و تحصیلات خودمون هستش یا یک امتحان کلی؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله، در صورتی که شما مدرک آیلتس نداشته باشید دانشگاه از شما مصاحبه ای در خصوص دانش زبان انگلیسی دریافت میکند و امتحانی در سطح دروس دبیرستان از شما برای ورود به دانشگاه می گیرد که شامل دروسی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و ... بوده و امتحان دشواری به حساب نمی آید.
fateme
ممنون از شما. فقط ببخشید این ازمون برای لیسانس و ارشد در یک حد برگزار میشه؟؟ یعنی برای ارشد تخصصی تر برگزار نمیشه؟ و اینکه من سایت رسمی دانشگاه هلسینکی رو چک کردم و از تاریخ ثبت درخواست برای رشته مورد نظرم ( ارشد زیست سلولی مولکولی -ژنتیک) گذشته و تایم ثبت درخواست بعدی اواخر سال 2021 هستش .ایا این تایم برای دانشجویان خارجی متفاوت هستش که جناب ملکپور گفتن تا فروردین فرصت هست؟؟ هنوز هم میشه اقدام کرد یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما دوره تحصیلی لیسانس در فنلاند برای شما توضیح داده شد و مربوط به دوره ارشد نیست. برای بررسی ددلاین دانشگاه ها بهتر است تا شرایط خود را با مشاورین موسسه در میان بگذارید و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید.
fateme
ممنون از شما. فقط ببخشید این ازمون برای لیسانس و ارشد در یک حد برگزار میشه؟؟ یعنی برای ارشد تخصصی تر برگزار نمیشه؟ و اینکه من سایت رسمی دانشگاه هلسینکی رو چک کردم و از تاریخ ثبت درخواست برای رشته مورد نظرم ( ارشد زیست سلولی مولکولی -ژنتیک) گذشته و تایم ثبت درخواست بعدی اواخر سال 2021 هستش .ایا این تایم برای دانشجویان خارجی متفاوت هستش که جناب ملکپور گفتن تا فروردین فرصت هست؟؟ هنوز هم میشه اقدام کرد یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
درود بر شما دوره تحصیلی لیسانس در فنلاند برای شما توضیح داده شد و مربوط به دوره ارشد نیست. برای بررسی ددلاین دانشگاه ها بهتر است تا شرایط خود را با مشاورین موسسه در میان بگذارید و اطلاعات تکمیلی دریافت نمایید.
ftiland
سلام ببخشید معدل دیپلم باید حدودا چند باشه برای دانشگاه های فنلاند؟ و برای شرکت در آزمون هایی که خود این دانشگاه ها می‌گیرند باید معدل بالایی داشته باشیم یا در دستور کارشان نیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در صورتی که معدل حداقل 14 داشته باشید و از سطح زبان خوبی برخوردار باشید شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه های فنلاند خواهید داشت. برای آزمون ها نیز معدل دبیرستان شما تاثیری ندارد و سطح زبان و یک سری دروس دیگر مورد سنجش قرار می گیرد.
سنا میرزایی
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون.من دانشجوی سال اخر شیمی هستم و قصد زندگی در کشور اروپایی دارم زبانم خوبه ولی مدرک ایلس ندارم .میخوام بدونم بهتره که زودتر مهاجرت کنم به کشوری مثل فنلاند برای دوره کارشناسی ارشد یا دو سال توی ایران بمونم و مدرک ایلس و کارشناسی ارشد بگیرم وبرای دکترا اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای پیشنهاد تحصیل باید شرایط سن، سطح زبان و میزان سرمایه شما دقیق بررسی شود و بعد از اطلاع دقیق از شرایطتان باید در این زمینه اظهار نظر کرد. پیشنهاد میکنیم از مشاوره رایگان با مشاورین مجموعه استفاده نمایید.
حسین
با عرض سلام و خسته نباشید بنده 18 ساله هستم و مدرک زبان آیلتس با نمره 6 را دارم و امسال هم مدرک دیپلم خود را گرفتم . آیا در کشور فنلاند دانشگاهی وجود دارد که رشته مکانیک را در مقطع لیسانس تدریس کند؟با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، برخی دانشگاه های فنلاند شرایط خاصی را برای دانشجویان فراهم آوردند و به دانشجویان رشته هایی مانند مکانیک و برق و ... تضمین کار بعد از تحصیل می دهند.
مجتبی
عرض سلام وخسته نباشید، در اقدام برای فنلاند از طریق تحصیلی ، باتوجه به ویدیو های استاد ملکپور و جناب خرمشاهی نیاز به مدرک زبان آیلتس نیست کلا؟ ویا اینکه برای پذیرش نیاز نیست ولی برای ویزا نیاز هست؟ درکل با انجام مصاحبه و ازمون دانشگاه که شامل زبان و ریاضیات هست ،مدرک آیلتس نیاز هست یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست گرامی، همانطور که اشاره فرمودید برای پذیرش در دانشگاه به فنلاند نیاز به مدرک زبان ندارید اما سطح زبان شما باید در حد آیلتس ۶ باشد و داشتن مدرک زبان نیز در مرحله ویزا اجبار نیست اما داشتن آن شانس شما برای دریافت ویزا را بالاتر خواهد برد
علیرضا آ.
درود بر شما. ۴۰ سالمه، متاهل و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی. تحصیل در رشته mba برای مقطع ارشد بعد از ۱۵ سال گپ و البته حدود ۷ سال سابقه کار مدیریتی، رو چطور ارزیابی می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر از سطح زبان مناسبی برخوردار باشید این امکان برای شما فراهم است که در کشور فنلاند ادامه تحصیل بدهید. البته ریسک هایی هم وجود دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
باقر کریمی
۵۰ سالمه دارای ۲۰سال سابقه کار در زمینه آموزش در هنرستانهای کشاورزی و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته کشاورزی. قصد مهاجرت هم برای تحصیل آمادگی لازم رو دارم و هم اینکه در مورد کار ، فقط مدرک زبان ندارم. متاهل دارای یک فرزند که متوسطه دوم هست. برلی مهاجرت به کشور فنلاند پیشنهادتون چیه؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست تر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری داریم. برای کشور فنلاند پروسه های تحصیلی خوبی است که نیاز به مدرک زبان ندارند و آزمون می گیرند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
Sasan vafaei
فرموديد براى افراد بالاى ٤٠ سال بايد به انتخاب مقطع و تحصيل دقت كرد دلیل چيست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بسیاری از کشورها روی سن و گپ تحصیلی حساس هستند. به همین دلیل در انتخاب کشور باید دقت لازم را داشته باشید
مهرنوش
سلام. خسته نباشید. برای دریافت بورسیه از دانشگاه های فنلاند، چقدر باید زبان فنلاندی بلد باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما هرچقدر که زبان فنلاندی بلد باشید به همان نسبت میتوانید از دانشگاه بورسیه دریافت نمایید.
شیلا
من برای رشته پرستاری فنلاند می تونم اقدام کنم؟ 25 سالمه و لیسانس زیست گرفتم از دانشگاه دولتی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان پذیر است.
غلامحسین
سلام و درود بنده دکترای گیاهان دارویی دارم مجرد هستم و56سال سن دارم سالهاس شرکت خودمو دارم واوضاع مالی خوبی دارم ایا میتونم برای مقطع پست دکترا توی رشته ی خودم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان پذیر است.
امیر
سلام وقت بخیر بنده 35ساله کارشناسی ارشد معماری رو دارم و همسرم کارشناسی ای تی خوندن و 1 فرزند 15ساله داریم میخواستم بدونم میشه در مقطع کارشناسی ارشد برای خودم مجدد یاهمسر اقدام کنیم و ایا با دارایی 3 میلیارد میشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان اقدام برای هردو نفر شما وجود دارد.
Mina
برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر کدوم دانشگاه بهتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد.برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید
ali
من ۴۲ سالمه و دیپلم ریاضی دارم ولی سطح زبانم خوبه میتونم برای فنلاند اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، میتوانید اقدام داشته باشید.
گوزل
باسلام برای مقطع لیسانس در رشته ی مدیریت برای سن 33سال کدوم شهر میتونم اقدام کنم که راحت بتونیم همسرو فرزندم روهم باخودم بیارم و کارپیدا میشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. همراهی همسر و فرزندان شما به شهر انتخابی بستگی ندارد و در تمام شهرهای فنلاند میتوانید همسر و فرزندان را به همراه خود به صورت همزمان ببرید.
عبدالله
سلام ببخشید گفته بودین دانشگاه هایی بدون مدرک ایلتس هم وجود داره شرط سن و ایا در رشته های خاصی پذیرش میدن ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا محدودیت رشته وجود ندارد.
مشاوره رایگان