تحصیل پرستاری در فنلاند

14 دی 1401 بدون نظر

امروزه تحصیل در رشته های پزشکی و پرستاری در دانشگاه های اروپا و به ویژه کشورهایی که نیاز به کادر درمان دارند، بسیار مورد توجه علاقه مندان به این رشته هاست. فنلاند یکی از کشورهای سطح بالای اروپایی است که امکانات ویژه ای در زمینه درمان و خدمات اجتماعی به مردمش ارائه می دهد و جزو کشورهایی است که نیاز و توجه خاصی به کادر درمان دارد. بنابراین تحصیل پرستاری در فنلاند می تواند یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور محسوب شود که ما در این مقاله به توضیح شرایط آن می پردازیم. کلیات تحصیل پرستاری در فنلاند، شرایط پذیرش پرستاری و بورسیه تحصیلی فنلاند و همچنین شرایط معادل سازی مدرک پرستاری در فنلاند مبحث مهمی هستند که ما در این مقاله به آن ها پرداخته ایم. برای دریافت اطلاعات کامل و به روز با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. گفتنی است مقاله تحصیل پرستاری در فنلاند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار فنلاند و همچنین بررسی سایت های دولتی تدوین شده است.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط فوق العاده فنلاند

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل پرستاری در فنلاند

شرایط تحصیل پرستاری در فنلاند

امروزه فنلاند یکی از محبوب ترین و برترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی به شمار می آید. با توجه به اینکه رشته پرستاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تعدادی محدودی دانشگاه در فنلاند هستند که این رشته را برای تحصیل ارائه می دهند. سیستم آموزش پرستاری در فنلاند بسیار حرفه ای و متفاوت با سایر کشورهای اروپایی است به طوری که مدت تحصیل در این رشته در فنلاند بر خلاف دیگر کشورهای اروپا به جای سه سال سه سال و نیم است. فنلاند از جمله کشورهایی است که متقاضیان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و بنابراین داشتن مدرک آیلتس برای ورود به دانشگاه ضروری است. برای تحصیل پرستاری در فنلاند ارائه مدرک زبان آیلتس 6 الزامی است. تسلط به زبان فنلاندی تا سطح قابل قبول نیز ضرورت دارد برای آموزش سریع زبان انگلیسی محصول دوره فشرده آموزش زبان را به شما پیشنهاد می کنیم.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

تحصیل لیسانس پرستاری در فنلاند

تحصیل پرستاری در فنلاند یکی از پر طرفدار ترین اهداف متقاضیان تحصیل در دیگر کشورهای جهان می باشد. اولین مقطع شروع کننده تحصیل در رشته پرستاری در کشور فنلاند لیسانس است. رشته پرستاری از دوره های تئوری و عملی تشکیل می شود تا افراد مهارت مورد نیاز را برای ارتباط و مراقبت از بیمار کسب نمایند. رشته پرستاری که در کشور فنلاند ارائه می شود شامل گرایش های پرستاری پزشکی پرستاری جراحی روانپزشکی کودکان و زنان می باشد. مدت زمان تحصیل پرستاری در مقطع لیسانس در دانشگاه های فنلاند، 3.5 سال می باشد. افراد با با اخذ مدرک لیسانس رشته پرستاری دانشگاه فنلاند نیز می‌توانند وارد مراکز بهداشت و در مانی این کشور شده و به کار مشغول شود. شرایط پذیرش رشته پرستاری در مقطع لیسانس دانشگاه های فنلاند به اینگونه پیش می‌رود که افراد باید گواهی پایان نامه اخذ مدرک دیپلم ۱۲ ساله، ریز نمرات در دبیرستان را به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی و فنلاندی ارائه دهند. دارا بودن مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶.۵، تافل با نمره ۹۲نیز لازمه ورود به دانشگاه های فنلاند و تحصیل در رشته پرستاری این کشور می باشد. افرادی که توانایی پرداخت هزینه های ۵ الی ۸ هزار یورو در سال را دارد قادر به تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه های فنلاند در مقطع کارشناسی می باشند.

تحصیل فوق لیسانس پرستاری در فنلاند

بعد از اخذ مدرک لیسانس است که افراد وارد تحصیلات تکمیلی و کامل کردن تخصص خود در رشته پرستاری می شوند. مدرک زبان قابل قبول برای تحصیل در دانشگاه فنلاند برای مقطع کارشناسی ارشد، آیلتس و تافل البته با نمره بالاتر از مقطع کارشناسی یعنی نمره 7 برای آیلتس و 92 برای تافل می باشد. همچنین در این مقطع، تسلط به زبان سوئدی و فنلاندی و ارائه مدرک اثبات این موضوع نیز ضروری می باشد. افراد باید مدرک معتبر زبان سوئدی و فنلاندی را در سطح B1 کسب نمایند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته پرستاری دانشگاه های فنلاند به طور میانگین ۸ هزار یورو در سال می باشد و تحصیل در مقطع فوق لیسانس رشته پرستاری دانشگاه فنلاند بین ۲ تا ۳ سال به طول می‌انجامد. افراد در این مقطع تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند بیشتر به صورت عملی و در بیمارستانها دروسی مربوط به ارتباط صحیح با بیمار نحوه شرح حال گیری، اورژانس و... می باشد را آموزش می بینند.

تحصیل دکترای پرستاری در فنلاند

متقاضیانی باید به تحصیل در مقطع دکتری پرستاری فنلاندی امیدوار باشند که ابتدا مدرک کارشناسی ارشد خود را با حداقل سطح "خوب" (3 در مقیاس 1-5) اخذ کرده اند. در صورت عدم تشخیص این سطح معیارهای دیگری نظیر مصاحبه و آزمون در نظر گرفته شده است. ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ نیز در این مقطع ضروری است. مدت زمان تحصیل دکتری در فنلاند در رشته پرستاری ۳ تا ۴ سال می باشد. در صورت ارائه یک استاد راهنما می بایست نامه تایید این فرد نیز ضمیمه شود. موفقیت در این دوره با ارائه موفق پایان نامه پیوند خورده است.

هزینه تحصیل پرستاری و هزینه زندگی در فنلاند

یکی از مسائل مهم در امر مهاجرت بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر است. هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های مختلف در فنلاند کاملاً متفاوت است و حدود 8000 تا 9000 یورو در سال است. به طور کلی فنلاند با وجودی که جزو کشورهای سطح بالای اروپایی است اما هزینه های زندگی در آن بالا نیست. به طور متوسط هزینه های زندگی هر شخص در هلسینکی حدود 800 یورو و هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره حدود 3000 یورو در ماه است. در جدول زیر هزینه های برخی اقلام مصرفی در پایتخت فنلاند را مشاهده می فرمایید.

 اقلام

 هزینه ها

غذا در رستوران ارزان قیمت

 11.00

غذا دو نفره در رستوران معمولی

 65.00

بطری 1.5 لیتری آب

 1.69

بطری 1 لیتری شیر

 0.92

برنج 1 کیلوگرم

 1.86

تخم مرغ

 1.88

پنیر 1 کیلوگرم

 6.23

گوشت گاو 1 کیلوگرم

 12.07

فیله مرغ 1 کیلوگرم

 9.25

بلیط یک طرفه

 3.00

کرایه تاکسی

 6.00

اجاره آپارتمان در مرکز شهر

 1.259.51

اجاره آپارتمان درحومه شهر

 943.62

قیمت هر متر آپارتمان مرکز شهر

 4.776.23

قیمت هر متر آپارتمان حومه شهر

 2.821.67

بورسیه تحصیل پرستاری در فنلاند

معمولاً دانشجویانی که معدل و نمرات خوبی دارند، در پی دریافت بورسیه تحصیلی می باشند. به طور کلی اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های فنلاند در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس راحت نیست و بورسیه ها بیشتر در مقطع دکترا به دانشجویان تعلق می گیرد. دانشجویان بین المللی علاقمند به دریافت بورسیه تحصیلی پرستاری در فنلاند باید ابتدا ثبت نام کرده و شهریه را به طور کامل پرداخت نمایند و سپس در طول دوران تحصیل به دنبال اثبات خود بورسیه دریافت نمایند. جدول زیر برخی از بورسیه های تحصیلی فنلاند نشان می دهد.

نام بورسیه

نوع بورسیه

مقطع تحصیلی

دانشجویان مجاز

بورسیه دانشگاه تمپر

 فاند کامل

لیسانس- فوق لیسانس

دانشجویان خارج از اتحادیه

بورسیه دانشگاه هلسینکی

 فاند کامل

 فوق لیسانس

دانشجویان خارج از اتحادیه

بورسیه نوکیا

 نیمه فاند

 دکترا

همه دانشجویان

بورسیه دانشگاه لاپلاند

 شهریه

فوق لیسانس

دانشجویان خارج از اتحادیه

بورسیه دانشگاه هاگا هلیا

30 درصد شهریه

لیسانس- فوق لیسانس

دانشجویان خارج از اتحادیه و سوئیس

برترین دانشگاه های فنلاند برای تحصیل در رشته پرستاری

یکی از دلایلی که کشور فنلاند را برای دانشجویان جذاب نموده است وجود دانشگاه های تاپ و درجه یک است که جزو بهترین دانشگاه های اروپا محسوب می شوند. برترین دانشگاه این کشور برای تحصیل در رشته پرستاری تورکو واقع در شهر تورکو است. لازم به ذکر است که تعداد معدودی از دانشگاه ها امکان تحصیل در رشته های پزشکی و پرستاری را فراهم می کنند که در جدول زیر لیستی از بهترین دانشگاه ها را ارائه می کنیم. این مقاله توسط تیم مؤسسه ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع خلاف قانون و شرع و اخلاق است.

 نام دانشگاه

 رتبه در کشور

 رتبه در جهان

University of Turku

 1

 287

University of Oulu (دانشگاه اولو فنلاند)

 2

 408

Tampere University

 3

 409

University of Eastern Finland

 4

 499

University of Tampere

 5

 601-605

تحصیل پرستاری در دانشگاه تامپره

یکی از مقاصد پرتکرار افراد برای تحصیل در رشته پرستاری کشور فنلاند دانشگاه تامپره این کشور می باشد که افراد را برای تخصص در حوزه بهداشت و مهارت های در این زمینه آماده می کند. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز است و افراد می‌توانند در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل در رشته پرستاری پردازند. از مهمترین شرایط برای ورود به دانشگاه تامپره، داشتن مدرک آیلتس 6.5، مدرک ۱۲ ساله دیپلم به همراه ریز نمرات می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای رشته پرستاری 9800 یورو می باشد. آزمون ورودی این دانشگاه و مدارک زبان مورد نیاز، تعیین می‌کند که چه افرادی وارد دانشگاه تامپره برای تحصیل در رشته پرستاری کنند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه Novia

دانشگاه نوویا فنلاند بسیار مورد توجه علاقمندان به تحصیل در رشته پرستاری قرار گرفته است. تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه Novia با دوره لیسانس دانشجو می پذیرد. موفقیت در آزمون ورودی و پرداخت حداقل مبلغ 6000 هزار یورو به عنوان شهریه موجب می‌شود تا افراد در این دانشگاه به تحصیل در رشته پرستاری بپردازند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه JAMK

تحصیل رشته پرستار در این دانشگاه از مقطع کارشناسی و به صورت دوره‌ای تمام وقت ارائه می گردد. زمان فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی دانشگاه مذکور، 3 سال می باشد. دارا بودن مدرک زبان آیلتس ۶.۵ ، قبولی در آزمون ورودی و مدرک ۱۲ سال با ریز نمرات دبیرستان افراد را مهیای حضور در دانشگاه JAMK می کند. شهریه این دانشگاه نیز 8000 یورو می باشد.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه متقاضیان بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نمایند. تمام مدارک باید طبق دستورالمل سفارت فنلاند تنظیم شده باشد. این نکته حائز اهمیت است که متقاضیان در صورتی که متأهل باشند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز تقاضای ویزای همراه دهند. مدارک اخذ ویزا عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه
  • نامه پذیرش و قبولی دانشگاه مورد نظر
  • ارائه نامه تمکن مالی
  • ارائه بیمه نامه معتبر
  • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی سال های قبل به همراه ریز نمرات

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

تحصیل پرستاری در فنلاند بدون مدرک زبان چطور محقق می شود؟

خیر همه متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری فنلاند می بایست دارای آیلتس و تافل باشند و کنار این موارد در بعضی مواقع ارائه مدارک زبان فنلاندی و سوئدی نیز اجباری می گردد.

هزینه تحصیل پرستاری در فنلاند به چه میزان است؟

مقطع تحصیلی و دانشگاه هدف، تعیین‌کننده میزان شهریه دانشگاه های رشته پرستاری فنلاند می باشد اما به طور کلی بین المللی بین 5 تا 1000 هزار یورو است.

امکان تحصیل در دانشگاه های فنلاند در رشته پرستاری بدون آزمون ورودی وجود دارد؟

خیر قبولی در آزمون موجب می شود تا افراد بتوانند در رشته پرستاری اپلای کنند.

بهترین دانشگاه هایی که در کشور فنلاند اقدام به ارائه رشته پرستاری می کنند چه دانشگاه هایی می باشد؟

دانشگاه های معتبر و صاحب نامی در این کشور، رشته های پرستاری را ارائه می دهند. برای مثال دانشگاه مشهور تامپره، نوویا و یا JAMK، دانشگاه مناسبی برای تحصیل در رشته پرستاری می باشند

سخن پایانی

 ما در این مقاله تحصیل پرستاری را در فنلاند بررسی و تحقیق کردیم و به طور مفصل به شرایط پذیرش پرستاری و بورسیه تحصیلی فنلاند و مقاطع تحصیل پرستاری در فنلاند پرداختیم. تحصیل پرستاری در فنلاند مانند سایر کشورها از مقطع لیسانس آغاز می شود و پس از قبولی در آزمون دانشگاه دانشجویان می توانند در این مقطع تحصیل نمایند. پس از دوره لیسانس دانشجویان می توانند به عنوان پرستار عمومی به کار مشغول شوند و یا در مقطع فوق لیسانس تحصیل نمایند و با اتمام دوره تخصصی فوق لیسانس و گذراندن دوره های تخصصی فوق لیسانس در بیمارستان یا کلینیک به کار بپردازند و مقطع نهایی تحصیلی در فنلاند دکتراست که در این مقطع دانشجویان زیر نظر سوپروایزر خود به کارهای تحقیقاتی می پردازند. شما می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید و اطلاعات کاملی در زمینه تحصیل پرستاری در فنلاند یا سایر کشورهای اروپایی دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در پای همین مقاله بنویسید تا به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان