مدارس فنلاند- شرایط تحصیل، سیستم آموزشی فنلاند، معرفی بهترین مدارس و هزینه ها 2024

9 نظر

در مدارس فنلاند دستورالعمل های توسعه فرهنگ مدرسه در برنامه درسی مشخص شده است و هدف مدارس در فنلاند یادگیری، تعامل، مشارکت، رفاه و شیوه زندگی پایدار را آموزش می دهد. در واقع اصولی که توسعه فرهنگ مدرسه را هدایت می کند بر مدرسه به عنوان یک جامعه یادگیرنده تاکید دارد. این اصول و قواعد آموزشی در فنلاند سبب شده که نظام آموزشی این کشور در سراسر دنیا شناخته شود و بسیاری از والدین تمایل دارند که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل و یا آغاز تحصیلی در این کشور و در مدارس فنلاند ثبت نام کنند. فنلاند دارای مدارس شبانه روزی برای دانش آموزان بین المللی خود نیز میباشد که این مدارس امکانات خوبی مانند خوابگاه دانش آموزی، تامین غذا، فعالیت های فرهنگی و آموزشی همچنین امکانات رفاهی مانند پرستاری، دسترسی به اینترنت، اتاق مطالعه و.. را نیز ارائه میدهد. چنانچه در خصوص شرایط تحصیل در فنلاند با سوالاتی رو برو شدید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانش آموزان بین المللی در مدارس فنلاند

سیستم آموزشی فنلاند

در ذیل با نظام آموزشی در فنلاند برای مدارس به صورت توضیح هر دوره آشنا می شوید:

مهد کودک

بخشی از سیستم آموزشی فنلاند (ECEC) و مرحله مهمی از آن برای مراقبت از دوران کودکی و یادگیری کودکان جهت مراقبت، یادگیری و آموزش می باشد. در طبق سیستم آموزشی در فنلاند کودکان به سرپرستان خود همراهی می کنند و یادگیری و آموزش در این مرحله در طریق بازی انجام میگیرد و ضرورت این امر بیشتر برای ارتقای رافه و بالا بردن سطح یادگیری برای کودکان می باشد.

پیش دبستانی

در فنلاند همه کودکان زیر سن قانونی مدرسه از حقوقی چون آموزش و مراقبت در دوران اولیه کودکی خود برخوردار هستند. با این حال والدین کودکان می توانند تصمیم بگیرند که آيا فرزندانشان از این دوره آموزشی استفاده کنند یا خیر. پیش دبستانی در فنلاند قبل از سن 6 سالگی برای کودکان شروع می شود. لازم به ذکر است تحصیل در دوره پیش دبستانی در فنلاند رایگان است و کودکان می توانند در این دوره از آموزش رایگان، غذای روزانه مدرسه و خدمات بهداشتی و رفاهی و همچنین سیستم حمل و نقل رایگان از مدرسه به خانه بهره مند شوند.

مدرسه جامع

برنامه های درسی اصلی در مدارس توسط آژانس ملی آموزش فنلاند صادر می شود و هدف از این موضوع ایجاد پیش شرط برای رشد و یادگیری همه جانبه کودکان و دانش آموزان می باشد. اما تحصیلات پایه در مدارس فنلاند 9 سال به طول می انجامد و همه نوجوانان می بایست از سن 7 الی 15 سال در مدارس فنلاند تحصیلات خود را آغاز کنند.

دوره متوسطه عمومی

همانطور که مستحضر هستید تحصیل در مدارس فنلاند رایگان است و دانش آموزان می توانند از آموزش رایگان، غذای روزانه مدرسه و خدمات بهداشتی و رفاهی و همینطور سیستم حمل و تقل رایگان بهره ببرند. لازم به ذکر است هر دانش آموز می تواند در محل زندگی خود، مدرسه نزدیک به محل زندگی خود را انتخاب کند و تحصیلات خود را شروع نماید. همه مدارس در فنلاند از یک برنامه درسی اصلی که به صورت ملی تدریس می شود پیروی می کنند که همگی شامل اهداف و محتوای اصلی یکسانی است. اما ارائه دهندگان آموزش اغلب شهرداری های منطقه به عنوان مقامات آموزشی محلی هستند. طبق قوانین آموزشی فنلاند دوره متوسطه سه سال می باشد و دانش آموزان با پشت سر گذاشتن این دوره موفق به دریافت دیپلم 12 ساله می شوند و می توانند برای دوره های فنی حرفه ای و یا تحصیلات عالی در دانشگاه اقدام کنند. سیستم آموزشی در فنلاند شامل آموزش و مراقبت از کودکان و نوجوانان از مقطع مهد کودک، دبستان و دوره متوسطه می باشد. آموزش اجباری در فنلاند برای تمامی افراد ازسن 6 سالگی الی سن 18 سالگی است که این شامل آموزش در تمامی پایه ها تا مقطع متوسطه می باشد. در واقع دانش آموزان پس از 9 سال آموزش ابتدایی وارد دوره متوسطه شده و به مدت 3 سال در دروه متوسطه نیز تحصیل می کنند. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای تحصیلی فنلاند لینک مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید.

انواع مدارس فنلاند

به طور کلی می توان گفت 4 نوع مدرسه در سراسر دنیا وجود دارد که دانش آموزان بر اساس شرایط خود می توانند از این مدارس بهره مند شوند.

 • مدارس مجازی و آنلاین
 • مدارس شبانه روزی
 • مدارس روزانه بین المللی
 • مدارس دولتی

بیشتر دانش آموزان بین المللی که قصد دارند در نظام آموزشی فنلاند شرکت کنند می توانند از طریق مدارس مجازی و یا با ثبت نام در مدارس شبانه روزی و یا ثبت نام در مدارس روزانه بین المللی اقدام به تحصیل نمایند. اما به طور عمومی بیشتر خانواده های بین المللی تمایل دارند فرزند خود را در یک محیط بین المللی که قیم دانش آموز خود مدرسه می باشد، ثبت نام کنند و تمام خدمات لازم اعم از اسکان و تغذیه را از خدمات خود مدرسه دریافت کنند. در این بین دولت فنلاند نیز مدارس روزانه بین المللی را نیز به خانواده های بین المللی نیز پیشنهاد می دهد چرا که دانش آموزان می توانند ساعت های آزاد خود را در کنار یک خانواده فنلاندی زندگی کنند و بدین شکل هر چه سریع تر با آداب و فرهنگ و زبان مردم فنلاندی آشنا شوند و به اصطلاح بتوانند هر چه زودتر با مردم فنلاند ادغام شوند. و اما مدارس دولتی که تحصیل در این مدارس رایگان می باشد تنها افرادی می توانند در این مدارس ثبت نام کنند که به عنوان شهروند و یا مقیم در فنلاند در حال زندگی هستند و می توانند از این خدمات نیز استفاده کنند.

مدارس شبانه روزی در فنلاند

مدارس شبانه‌ روزی یا مدارس داخل شهر در فنلاند عموماً به عنوان "کالج های علوم تجربی" شناخته می‌شوند و امکانات آنها بر اساس استانداردهای بسیار بالایی طراحی شده‌ است. این مدارس معمولاً به دانش‌ آموزانی از دوره متوسطه و دوره دبیرستانی اجازه می‌ دهند تا در محیطی امن و آموزشی فعالیت کنند. شهریه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بین 2000 تا 12000 یورو در هر سال تحصیلی است. علوم اجتماعی 8000-10000 هزار یورو، علوم تجربی و ریاضیات 12000 یورو، علوم انسانی و اقتصاد 10000 یورو در سال میباشد،  برخی از امکانات اصلی این مدارس عبارتند از:

 1. خوابگاه های دانش آموزی: دانش‌آموزان می‌توانند در خوابگاه‌ های دانش‌آموزی که به مدرسه وابسته هستند، اقامت کنند. این خوابگاه‌ها اغلب دارای اتاق‌ های تک نفره یا اتاق‌ های دونفره با امکانات رفاهی و امنیتی مناسب هستند.
 2. تأمین غذا: مدارس شبانه‌ روزی به دانش‌آموزان خود وعده‌های غذایی سه وعده (صبحانه، ناهار و شام) فراهم می‌کنند. غذاهای ارائه شده عموماً از نظر تغذیه‌ ای متنوع و سالم هستند.
 3. فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی: مدارس شبانه‌روزی در فنلاند به دانش‌ آموزان فرصت‌های متنوعی برای شرکت در فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی می‌دهند. این فعالیت‌ها شامل ورزش‌های گروهی مانند فوتبال، بسکتبال، و هندبال، و همچنین فعالیت‌های هنری و فرهنگی مانند موسیقی، نقاشی، و تئاتر است.
 4. پشتیبانی تحصیلی: مدارس شبانه‌ روزی به دانش‌ آموزان خود پشتیبانی تحصیلی ارائه می‌دهند تا آن‌ ها در درس‌ های خود موفق باشند. این شامل کلاس‌ های کمک درسی، مشاوره تحصیلی، و دسترسی به منابع آموزشی متنوع است.

هزینه تحصیل در مدارس فنلاند

همانطور که پیشتر اعلام کردیم هزینه های تحصیل در مدارس فنلاند در صورتی که قصد مهاجرت به فنلاند و تحصیل در مدارس دولتی را داشته باشند رایگان است. اما دانش آموزان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه می باشند. لذا دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در مدارس شبانه روزی در فنلاند را دارند عموما از خدمات اسکان، خوراک و خدمات تحصیلی بهره مند می شوند و از این حیث می بایست شهریه مدرسه و هزینه های زندگی در فنلاند و دیگر خدمات را به مدرسه پرداخت کنند. در ادامه هزینه برخی از مدارس بین المللی در فنلاند را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در مدارس فنلاند بسته به شرایط سنی دانش آموزان متفاوت می باشد. به همین جهت در قالب یک جدول هزینه های یکی از مدارس فنلاند را به اختصار تقدیم حضور می نماییم.

 

شماره دوره

هزینه اصلی

هزینه جانبی

مجموع

دوره مهد

12,067

0

12,067

1-5

8,914

4,427

13,341

6-8

8,914

5,229

14,143

9-10

8,914

6,019

14,933

11-12

8,914

7,207

16,121

 

بهترین مدارس فنلاند

کشور فنلاند به دلایل متعددی در جهان مشهور می باشد که یکی از عمده ترین دلایا آن کیفیت نظام آموزشی در این کشور می باشد چرا که طبق رتبه بندی های جهانی دائما مدارس و دانشگاه های این کشور در رنک بالای جدول قرارداد و همواره سیستم آموزشی این کشور جز بهترین های جهان می باشد. لذا در این قسمت سعی داریم در لیستی بهترین مدارس فنلاند را به شما همراهان معرفی کنیم.

 

Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu

Kielo International School

The English School

زبان تحصیل در مدارس فنلاند

زبان تحصیل در مدارس دولتی کشور فنلاند دو زبان فنلاندی و سوئدی می باشد. اما اکثر مدارس و موسسات آموزشی زبان فنلاندی را به عنوان زبان اصلی آموزش می دهند و در کنار آن دو زبان دیگر اعم از زبان انگلیسی نیز در مدارس تدریس می شود. اما دانش آموزان بین المللی می توانند با ثبت نام در مدارس بین المللی از امکان تحصیلی به زبان انگلیسی بهره مند شوند. البته در مدارس دولتی دانش آموزان به اجبار باید زبان مادری را کامل آموزش ببیند و در مقاطع بالاتر می توانند به اختیار زبان های دیگر را آموزش ببینند. لازم به ذکر است که دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس بین المللی فنلاند نیاز به ارائه مدرک زبان ندارد و بر پایه دانش زبان انگلیسی می توانند برای پذیرش در این مدارس اقدام کنند.

دورس آموزشی در مدرسه های فنلاند

برنامه درس اصلی ملی در فنلاند، پایه و اساس یکسانی دارد اما برخی از برنامه های درسی با در نظر گرفتن نیازها و دیدگاه های محلی توسط شهرداری منطقه فراهم می شود. بنابراین برابری برنامه های تحصیلی در فنلاند در سراسر کشور یکسان می باشد. بنابراین درس اصلی عمدتا از اهداف و مطالب توصیف شده برای موضوعات مختلف تشکیل شده است که با توصیف سیاست های ارزش گذاری شده و مفهوم یادگیری و فرهنگ مدرسه مرتبط است. هدف از برنامه درسی امکان اصلاح فرهنگ مدرسه و آموزش است که سبب کیفیت فرآیند یادگیری را بهبود می بخشد و نتایج یادگیری را افزایش می دهد.

زبان مدارس فنلاند

اما برنامه های اصلی درس و موضوعات تحصیلی در مدارس فنلاند عبارتند از:

 

زبان و ادبیات فنلاندی

جغرافیا

تاریخ

زبان انگلیسی

فیزیک

مطالعات اجتماعی

زبان دوم

شیمی

موسیقی

ریاضیات

آموزش سلامت

هنر های تجسمی

مطالعات زیست محیطی

دین

تربیت بدنی

زیست شناسی

اخلاق

مشاوره

تقویم تحصیلی و ساعات آموزشی در مدارس فنلاند

یکی از معروف ترین بخش های فنلاند، سیستم تحصیلی، نحوه آموزش در این کشور است. اما در خصوص ساعات آموزش باید گفت معمولاً مدارس فنلاند از ساعت 8:15 صبح شروع می شود و در ساعت 14:45 به پایان می رسد، البته دانش آموزان یک ساعت برای ناهار و 15 دقیقه بین هر کلاس استراحت دارند. به همین جهت می توان گفت تمامی دانش آموزان زمان مناسب برای استراحت بین کلاس ها را دارند. در پایان هر دوره، دانش آموزان به مدت یک هفته امتحان دارند و هر آزمون حدود ۶ ساعت زمان بر است. لازم به ذکر است که دانش آموزان حتی در زمان آزمون یک ساعت استراحت برای ناهار دارند.

تقویم آموزشی در فنلاند

سال تحصیلی مدارس در فنلاند از اول آگوست شروع می شود و در آخرین روز جولای بعدی به پایان می رسد. در واقع ترم پاییزی از 1 آگوست شروع می شود و در 31 دسامبر به پایان می رسد، همچنین ترم بهار در فنلاند از 1 ژانویه شروع می شود و در 31 جولای به پایان می رسد.

سیستم نمره دهی و ارزشیابی در مدارس فنلاند

در چندین ساله گذشته، سازمان آموزش فنلاند مدارس ابتدایی را تشویق کرده است تا از سیستم های سنتی نمره دهی جهت ارزیابی کتبی و شفاهی عملکرد تحصیلی دانش آموزان خود دست بکشند، اما اکنون نمرات جهت ارزیابی در آستانه بازگشت به مدارس ابتدایی فنلاند می باشد.سازمان ملی آموزش و پرورش قدرت تصمیم گیری محلی در ارزیابی دانش آموزان در مدارس ابتدایی را کاهش داده است و در قبال آن مجموعه ای از معیارهای یکپارچه را برای استفاده به عنوان مبنایی برای نمرات ایجاد کرده است. در واقع هدف این است که اطمینان حاصل شود، همه دانش آموزان مدارس در بخش های مختلف فنلاند از رفتار یکسان برخوردار شوند. اما در نهایت درجه بندی و نمرات از سال چهارم مدرسه شروع می شود، اگرچه برخی از مدارس به دانش آموزان کلاس سوم نیز کارنامه عددی می دهند. نمرات تحت یک سیستم 10 امتیازی است که در آن در تا نمره ۷ نمره قابل مطلوب برای قبولی می باشد. بدین ترتیب 10 بالاترین نمره ممکن و عالی است، پس از آن 9 (خیلی خوب)، 8 (خوب)، 7 (رضایت بخش) و 6 قرار دارند. (نمایشگاه). 5 کمترین نمره قبولی و نمره 4 نشان دهنده شکست دانش آموز است.

شرایط اسکان دانش آموزان بین المللی در مدارس فنلاند

معمولا تمامی حمایت های لازم برای دانش آموزان بین المللی از سمت مدرسه های بین المللی در فنلاند صورت می گیرد. بنابراین یکی از شاخصه های اصلی حمایت اسکان در مدارس شبانه روزی فنلاند می باشد. لذا دانش آموزان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در نظام آموزشی فنلاند را دارند می توانند به دو طریق یا در مدارس شبانه روزی و یا در مدارس بین المللی روزانه اقدام به اخذ پذیرش نمایند. در واقع مدارس شبانه روزی در فنلاند خود را متعهد به یک فرآیند منصفانه جهت پذیرش برای دانش آموزان بین المللی می دانند. بنابراین در گام اول پذیرش نباید به دلیل ملیت، قومیت، جنسیت و گرایش های مذهبی و یا اعتقادی رد شود. همچنین مدارس در فنلاند مایل هستند همه متقاضیان واجد شرایط را بپذیرد. به همین جهت افرادی که اصول پذیرش در مدارس شبانه روزی را بپذیرند امکان بهره مندی از فضای مدرسه و اسکان در مدارس شبانه روزی را خواهند داشت. لذا مدرسه تا زمانی که فضای کافی و در دسترس داشته باشد، دانش آموزان بین المللی می توانند برای پذیرش در آن مدارس اقدام کنند. یکی از شرایط استفاده از اسکان دانش آموزان در فنلاند انتخاب خوابگاه به صورت مشترک با دیگر دانش آموزان و یا به صورت انفرادی از خوابگاه نیز استفاده کنند. البته دانش آموزانی که قصد دارند در مدارس بین المللی روزانه ثبت نام کنند در صورتی که نتوانند به وضوح ثابت کنند که در حین تحصیل در مدرسه می توانند با یک قیم منتخب در فنلاند امکان زندگی را دارند امکان اخذ پذیرش در مدارس بین المللی روزانه را نیز نخواهند داشت.در پایان خانواده ها نیز باید در زمان اخذ پذیرش تمام اطلاعات پیشینه مرتبط به دانش آموزان خود را با مدرسه به اشتراک قرار دهند تا مدرسه بتواند ارزیابی لازم را برای انجام پروسه جهت پذیرش انجام دهد.برای اطلاع از بورسیه تحصیل در فنلاند لینک مقاله نگارش شده را مطالعه فرمایید.

شرایط همراهی والدین برای دانش آموزان بین المللی در فنلاند

 در فنلاند خانواده ها می توانند برای کودکان و نوجوانان خود کمک هزینه مراقبت از کودک و حتی کمک هزینه تحصیل نیز دریافت کنند. اما این مزایا در صورتی برای کودکان و نوجوانان در فنلاند اتفاق می افتد که متقاضی قیم در فنلاند اقامت فنلاند را داشته باشد. بدین ترتیب تمامی والدینی که توانسته اند اقامت فنلاند را دریافت کنند می توانند برای فرزندان خود از خدمات رفاهی مطلوبی به صورت رایگان بهره مند شوند. اما دانش آموزانی غیر اتحادیه اروپا که قصد مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل را دارند بر اساس قوانین حقوقی نمی توانند برای والدین خود درخواست اقامت در فنلاند را داشته باشند. در واقع بر اساس قوانین مهاجرتی والدین کودک تنها از طریق تحصیل فرزندان خود استحقاق دریافت اقامت این کشور را نخواهند داشت. بنابراین این مزایا درصورتی امکان پذیر است که خانواده و یا سرپرست خانواده در فنلاند اقامت داشته باشد و مشغول به کار باشد یا حداقل یکی از والدین از طریق تحصیل وارد فنلاند شده باشند و بدین شکل بتوانند از مزایای خوب برای فرزندان خود بهره گیرند.

مزایای نظام آموزشی مدرسه های فنلاند

یک سیستم ملی نظارت بر عملکرد های فیزیکی و بازخورد آن برای دانش آموزان در فنلاند از کلاس پنجم تا هشتم است. در واقع در این سیستم معاینات بهداشتی گسترده ای در بین دانش آموزان در سال پنجم تا هشتم ارائه می شود.

 • در فنلاند تمامی کودکان و نوجوانان می توانند در دروه های پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند و از یک وعده غذایی رایگان در مدرسه بهره مند شوند. در حال حاضر نزدیک به 85000 دانش آموز در مدارس فنلاند حضور دارند که می توانند از این وعده غذایی به صورت رایگان استفاده کنند. در این میان برخی از ارائه دهندگان آموزشی نیز به کودکان در باشگاه های مدرسه میان وعده رایگان نیز استفاده کنند. این وعده ها از غذاهای معمولی در فنلاند مانند ماهی، گوشت، سبزیجات و .. می باشد.
 • از دیگر مزایای تحصیل عدم تنبیه جسمی برای کودکان می باشد و بر اساس قانون این امر ممنوع است.
 • در جامعه فنلاندی بر امر برابری تاکید می شود و بر اساس نظام آموزشی این کشور در فنلاند هم زنان و هم مردان باید در مراقبت و تربیت کودکان مشارکت کنند.
 • همانطور که مستحضر هستید برای تربیت و پرورش کودکان در فنلاند کمک ها و حمایت های فراوانی وجود دارد.
 • یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد سیستم مدرسه فنلاند، تعداد محدودی از تکالیف در هر شب است.

امکانات تحصیلی در مدارس فنلاند

مدارس در فنلاند معمولاً امکانات بسیار خوبی را برای دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. این امکانات شامل موارد زیر می‌شود:

سیستم آموزشی برجسته

سیستم آموزشی فنلاند به عنوان یکی از بهترین و موثرترین سیستم‌های آموزشی جهان شناخته می‌شود. این سیستم تمرکز بر روی آموزش و پرورش همه‌ جانبه دانش‌ آموزان با تأکید بر توسعه مهارت‌ های علمی، کاربردی و اجتماعی است.

محیط‌های آموزشی مدرن

مدارس فنلاند معمولاً دارای محیط‌ های آموزشی مدرن و تجهیزات به‌ روز هستند. این شامل کلاس‌های درسی مجهز به فناوری، آزمایشگاه‌های علمی، کتابخانه‌های دیجیتال و فضاهای ورزشی است.

خوابگاه های دانش آموزی در فنلاند

در فنلاند، خوابگاه‌ های دانش‌ آموزی برای دانش‌ آموزان بین‌المللی نیز وجود دارد که به آن‌ ها امکان اقامت و پشتیبانی در طول دوره تحصیلی را میدهد. این خوابگاه‌ ها اتاق‌ های مجهز و مناسبی را برای اقامت دانش‌آموزان بین‌ المللی فراهم می‌ کند. اتاق‌ ها معمولاً تک نفره یا دونفره هستند و دارای امکاناتی مانند تخت، میزتحریر، کمد و ... می‌ باشند. خوابگاه‌های دانش‌ آموزی عموماً وعده‌های غذایی سالم و متنوع را برای دانش‌ آموزان خود فراهم می‌کنند. این شامل صبحانه، ناهار و شام است. همچنین  امکانات رفاهی مانند پرستاری، دسترسی به اینترنت، سالن ورزشی، اتاق‌ های مطالعه و ... را شامل میشود.

پشتیبانی از دانش‌آموزان

مدارس در فنلاند اغلب از اساتید و کارشناسان مجرب و با تجربه برای ارائه پشتیبانی و راهنمایی به دانش‌آموزان بهره می‌ برند. همچنین امکاناتی مانند کلاس‌ های کمک درسی و مشاوره تحصیلی نیز فراهم می‌شود.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در تحصیل در مدارس فنلاند هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

 

پرسش: با سلام. من دو پسر 22 و 9 ساله دارم. قصد دارم پسر کوچکم در مدرسه های فنلاند تحصیل کند. چطور برای اقامت دائم این کشور به صورت خانوادگی اقدام کنیم؟ خواهشمندم ما را راهنمایی کنید.

 


سؤالات متداول

✔️آیا مدارس فنلاند جز بهترین مدارس در جهان می باشند؟

فنلاند در رتبه بندی آموزش در جهان در سال 2021 در رتبه سوم قرار گرفت. در واقع کشور فنلاند بالاترین نرخ برای پایان تحصیلات تا مقطع دیپلم را در جهان دارد. بر اساس گزارش رقابت‌ پذیری جهانی و مجمع جهانی اقتصاد، کشور فنلاند دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است.

✔️معمولا دانش آموزان فنلاند از ساعتی در مدارس حضور دارند و ساعات درسی تا زمانی از روز است؟

معمولاً مدرسه فنلاند از ساعت 8:15 صبح شروع می شود و در ساعت 14:45 بعد از ظهر به پایان می رسد که در این میان یک ساعت برای ناهار و 15 دقیقه بین هر کلاس به دانش آموزان استراحت داده می شود.

✔️آيا مدارس در فنلاند رایگان است؟

اصولا متقاضیانی که قیم آنان در فنلاند اقامت و اسکان دارند می توانند از خدمات رایگان کشور فنلاند بهره مند شوند که یکی از این خدمات تحصیل در مدارس فنلاند به صورت رایگان می باشد.

✔️آيا می توانم در فنلاند به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

بله، دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس شبانه روزی فنلاند به زبان انگلیسی تحصیل کنند و در کنار زبان انگلیسی دو زبان دیگر اعم از زبان فنلاندی و زبان سوئدی آموزش ببینند.

سخن پایانی

در مدارس فنلاند فرصت هایی برای آزمایش، اکتشاف، یادگیری فعال، فعالیت بدنی و بازی فراهم می باشد و دانش آموزان می توانند از سیستم آموزشی فنلاند نهایت استفاده در راستای یادگیری را داشته باشند. در این مقاله سعی داشتیم شرایط همراهی والدین برای دانش آموزان بین المللی در فنلاند و مزایای نظام آموزشی مدرسه های فنلاند بپردازیم و شما عزیزان را با شرایط تحصیل در فنلاند آشنا سازیم. همانطور که در این مقاله بررسی کردیم طبق قوانین مهاجرتی در فنلاند امکان مهاجرت والدین به واسطه تحصیل فرزندان وجود ندارد و کودکان و نوجوانان تنها در صورتی می توانند از امکانات رفاهی، اجتماعی و تحصیلات در مدارس فنلاند به صورت رایگان بهره مند شوند که قیم آنان در فنلاند اقامت و سکونت داشته باشد. امید است توانسته باشیم در این مقاله اطلاعات کامل در خصوص تحصیل در مدارس فنلاند را خدمت شما عزیزان مطرح کرده باشیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله با سوال و یا ابهامی روبرو شدید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات و ابهامات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را درکمترین زمان ممکن به دست آورید. 

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
دنیا
سلام خسته نباشید من یک دختر هستم که امسال دارم به کلاس هفتم میروم و خیلی دلم میخواد که به مدارس شبانه روزی در فنلاند برم شرایط ثبت نام چگونه است و چه چیزاهایی را لازمه یاد بگیرم یا انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز دوست عزیز در صورت داشتن تمکن مالی مناسب می توانید برای مدارس بین المللی اقدام به اخذ پذیر نمایید. همچنین ریزنمرات ۳ سال اخر شما بررسی می گردد.
شیما
سلام شب خوش. من همسرم برای ویزای تحصیلی فنلاند با شما اقدام کرده. میخواستم بدونم سطح دارس فنلاند برای دختر ۱۱ سالم به چه صورته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز سوال شما واضح نمی باشد. لطفا از مشاورتان پیگیری نمایید.
نسرین پورمحمدی
سلام وقت بخیر برای مدارس باید زبان فنلاندی یاد بگیرن؟ سال دوازدهم میشه پذیرش گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز مدارس بین المللی به زبان انگلیسی می باشند و نیازی به دانستن زبان فنلاندی نمی باشد.
کامران
سلام. روز خوش. من همسرم برای فنلاند پذیرش تحصیلی گرفته. مدارس فنلاند در چه سطحی هست؟ امکانش هست برای مدارس دیگه اروپا براش اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. مدارس فنلاند در سال های گذشته جزو تاپ ترین کشورها در زمینه تحصیل در مدارس شناخته می شود. امکان اقدام برای مدارس دیگر وجود دارد اما فرزند شما باید در مدارس بین المللی درس بخوانند.
علی سالاری
سلام من 15 سالمه سطح زبانم خوبه میخواستم بپرسم برای تحصیل در مدارس فنلاند ایلتس باید بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور معمول نیازی به ارائه مدرک زبان نیست اما باید سطح زبان شما خوب باشد.
مینا
من ۱۶ ساله هستم و قصد تحصیل در مدارس فنلاند دارم.باید حتما در مدارس بين المللي ثبت نام کنم و یا امکان تحصیل در مدارس دولتی هم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورتیکه بدون والدین اقدام نمایید بایستی در مدارس بین المللی تحصیل کنید اما اگر پدر یا مادر نفر اصلی باشند و درخواست اقامت دهند تحصیل شما در مدارس دولتی امکان پذیر است.
معیریی فرد
سلام وقت بخیر اگر فرزندم مدارس خارجی فنلاند ثبت نام کنه من هم میتونم اقامت بگیرم البته همسرم قصد اومدن ندارند و کل سرمایه هم حدود 2 میلیارد هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهتر است خودتان برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید تا کل خانواده اقامت بگیرند.
گوهر
من ۱۶ ساله هستم و قصد تحصیل در مدارس فنلاند دارم.باید حتما در مدارس بين المللي ثبت نام کنم و یا امکان تحصیل در مدارس دولتی هم هست ؟ و اینکه از چه طریق تحصیل رایگان میشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، باید در مدارس بین المللی ثبت نام داشته باشید مگر اینکه در این کشور قیم داشته باشید و یا اینکه والدین شما اقامت داشته باشند و به واسطه این موضوع بتوانید در مدارس دولتی درس بخوانید.
ایلیا معتمدی
هزینه تحصیل فرزند ۱۳ ساله در مدارس بین المللی فنلاند چقدره و ایا شرط زبان داره فنلاندی یا انگلیسی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام تا حدودی بایستی دانش زبان انگلیسی داشته باشند هزینه تحصیل و زندگی حداقل ۴۰ هزار یورو می باشد.
مشاوره رایگان