شرایط تحصیل در استرالیا

28 نظر

برای تحصیل در استرالیا نیاز است از شرایط عمومی آن مطلع باشید، شرایط عمومی برای تحصیل در استرالیا عبارتند از:

 • مدرک تحصیلی: برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا، شما باید دارای مدرک دبیرستانی یا معادل آن باشید. برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری، شما نیاز به مدرک کارشناسی  و اکارشناسی ارشد معتبر و مورد قبول  وزارت علوم استرالیا خواهید داشت.
 • زبان انگلیسی: تحصیل در استرالیا به زبان انگلیسی است. برای تحصیل در استرالیا، شما باید توانایی مهارت‌های زبان انگلیسی را اثبات کنید. و مدرک IELTS یا TOEFL در حد حداقل 6 ارائه دهید.
 • ویزای تحصیلی: برای تحصیل در استرالیا، شما باید ویزای تحصیلی ( معمولا ویزای 500 استرالیا) دریافت کنید.
 • تخصص و پذیرش: شما باید برنامه تحصیلی مورد نظر خود را در یک دانشگاه استرالیایی انتخاب کنید و برای پذیرش در آن دانشگاه اقدام کنید. برای هر دوره تحصیلی، شرایط ویژه‌ای وجود دارد که باید برآورده شوند.
 • شرایط مالی: باید اثبات داشته باشید که توانایی مالی برای تحصیل و زندگی در استرالیا دارید. این شامل هزینه‌های تحصیل، زندگی، و همچنین بیمه‌ی بهداشتی می‌شود.
 • گواهی سلامت: شما باید دارای سلامتی مناسب برای تحصیل در استرالیا باشید. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما درخواست چک‌آپ سلامتی بخواهند.

موسسه مشاوره محور MIE با استفاده از تجربه تحصیل در استرالیا وکلای محلی و تحقیق جامع سایت های معتبر به تنظیم این نوشتار پرداخته است. این نوشتار به منزله ارائه خدمات در همه زمینه ها نبوده و برای اطلاع از خدمات موسسه نیاز به ارتباط تلفنی دارید. به علاوه در کنار آن می توانید بررسی شرایط رایگان برای متقاضیان اپلای استرالیا را نیز داشته باشید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

ویدیو موسسه MIE در مورد دانشگاه ملی استرالیا


تماس با ما

تحصیل در استرالیا

سیستم آموزشی استرالیا

تقسیم بندی سیستم آموزش در استرالیا به شکل زیر است:

 • تحصیلات دبیرستانی (High School):دوره دبیرستان در استرالیا به مدت 6 سال برای دانش آموزان از مقطع ابتدایی تا پایان دبیرستان است. دبیرستان در دو مقطع کمکی (Junior) و سنی (Senior) تقسیم می‌شود. دبیرستان‌های دولتی و خصوصی وجود دارند و دانش آموزان می‌توانند بر اساس علاقه و شرایط خود مدرسه مناسب را انتخاب کنند. دانش آموزان بعد از پایان دبیرستان می‌توانند به دانشگاه وارد شوند یا در دوره‌های حرفه‌ای شرکت کنند.
 • تحصیلات عالی (Higher Education): دانشگاه‌های استرالیا از بین دانشگاه ‌های دولتی و خصوصی تشکیل شده‌اند و دوره‌های کارشناسی (Bachelor's)، کارشناسی ارشد (Master's) و دکتری (Ph.D.) ارائه می‌دهند. دانش آموزان بین‌المللی می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا درخواستی ارائه دهند و در صورت پذیرش، ویزای تحصیلی دریافت کنند. آموزش عالی در استرالیا به شیوه‌های مختلفی ارائه می‌شود، از جمله درس‌های حضوری، آنلاین، و مختلط.
 • تحصیلات حرفه‌ای (Vocational Education and Training - VET): این دوره‌ها به تعداد زیادی مهارت‌ها و حرفه‌های مختلف ارائه می‌شوند و افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. مدارس حرفه‌ای (TAFE) و مؤسسات آموزش حرفه‌ای (VET providers) در سراسر کشور وجود دارند. دوره‌های VET معمولاً کوتاه‌مدت تر هستند و می‌توانند به تحصیلات عالی منتقل شوند.
 • تحصیلات تکمیلی (English Language Courses): دوره‌های آموزش زبان انگلیسی نیز در استرالیا ارائه می‌شوند و برای دانشجویان بین‌المللیی که نیاز به تقویت زبان انگلیسی دارند یا شرایط ویزای تحصیلی را ندارند، مفید هستند.
 • تحصیلات پسا دکترا (Postdoctoral Studies): برای افرادی که دکترا را گذرانده‌اند، فرصت‌های تحصیلی پسا دکترا و تحقیقات پسا دکترا در دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی وجود دارد.

در مجموع، سیستم آموزش در استرالیا تنوع بسیاری دارد و به دانش‌آموزان و دانشجویان امکان می‌دهد که براساس علاقه و هدف‌های خود، مسیر تحصیلی مناسب را انتخاب کنند.

تحصیل در استرالیا در مدارس

تحصیل در استرالیا در مدارس، با دبستان کلید می خورد. این مقطع در هر ایالت با تغییرات بسیار جزئی نسبت به ایالت دیگر همراه است. شروع تحصیلات اجباری از سن 7-8 سالگی آغاز می شود. افراد از این سن وارد مقطع دبستان می شوند و قبل از آن می‌توانند مقطع پیش دبستانی را برای آمادگی بیشتر بگذرانند. لازم به ذکر است که دوره پیش دبستانی استرالیا اجباری نبوده و افراد اجازه دارند از این مرحله عبور کنند. تحصیل در مدارس استرالیا در دو بخش مدارس دولتی و مدارس خصوصی صورت می پذیرد که برای آگاهی بهتر شرایط و وضعیتی که در هر مدرسه حاکم است، آن ها را به طور واضح در ادامه شرح داده ایم:

مدارس دولتی استرالیا

واجدین شرایط استفاده از مدارس دولتی، دانش آموزان استرالیایی و یا دانش آموزانی که مجوز اقامت دائم استرالیا را اخذ نموده اند، می باشند. یکی از شرایط خوب قابل توجه تحصیل در مدارس دولتی استرالیا، شهریه های با مبالغ کم است. بهای تحصیل در این مدارس، 300-400 دلار استرالیا در سال می باشد.

مدارس خصوصی استرالیا

نوع دیگر تحصیل در استرالیا، مربوط به مدارس خصوصی این کشور می شود. این مدارس نسبت به مدارس دولتی، خدمات بیشتری را به دانش آموزان ارائه می دهند که این خدمات شامل پانسیون و خوابگاه می باشد و برای دانشجویان بین‌المللی گزینه بسیار مناسب و رفع دغدغه های مربوط به اقامت می باشد. مدارس شبانه روزی در لیست همین مدارس خصوص قرار گرفته است که شهریه آن نسبت به مدارس دولتی افزایش می یابد. زمانی تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا در دسترس است که متقاضیان بتوانند سالانه تا 10 هزار دلار استرالیا شهریه به این گونه مدارس پرداخت نمایند. برای اطلاع از شرایط همراهی دانش اموز مقاله ویزای گاردین استرالیا تنظیم گردیده است.

سیستم آموزشی در مدارس استرالیا

سن

پیش دبستانی

دبستانی

دبیرستانی

7 – 8 سال

6 – 12 سال

12- 18 سال

دوره تحصیلی

پیش دبستانی

دبستان

دبیرستان

یکسال

6 سال

6 سال

هزینه مدارس خصوصی

حداقل 12.000 دلار استرالیا

هزینه مدارس دولتی

300 الی 400 دلار استرالیا

هزینه لباس یونیفرم

200 دلار استرالیا

تحصیل در کالج های استرالیا

کالج های استرالیا یکی دیگر از اهداف دانش آموزان در سراسر دنیا برای مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا می باشد. کالج های استرالیا برای افرادی می باشد که سال نهم را در مدارس استرالیا به پایان رسانده و حالا آماده ورود به کالج جهت تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم می باشند. افراد می توانند یکی از انواع مختلف کالج های خصوصی یا دولتی را انتخاب نمایند.

 با توجه به تفاوت شهریه می توان به این نتیجه رسید که خدماتی که کالج های خصوصی ارائه می دهند، بیشتر از کالج های دولتی می باشد. سن ورود به کالج های استرالیا، 15 الی 18 سالگی است. البته دانشجویان بعد از گرفتن دیپلم اگر قصد ورود به دانشگاه را دارند باید یک دوره فاندیشن بگذرانند. یکی از شرایط ایده آلی که در کالج های استرالیا برقرار است، این می باشد که دانش آموزان می توانند همراهی والدین خود را تا قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی داشته باشند. هزینه مورد نیاز ورود به این کالج ها، ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد.

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

اولین پذیرش تحصیلی استرالیا که مربوط به دانشگاه های این کشور می‌شود از مقطع کارشناسی آغاز می گردد. افرادی می توانند به مقطع کارشناسی دانشگاه های استرالیا قدم بگذارند که دارای مدرک تحصیلی ۱۲ ساله و دیپلم باشند. بعد از دارا بودن شرایط ورود به مقطع کارشناسی استرالیا، دانشجویان باید به مدت چهار سال در این مقطع به تحصیل بپردازند.

برای قدم گذاشتن به دانشگاه های کشور استرالیا و تحصیل در دوره کارشناسی، ضروری است که متقاضیان دارای معدل لازم و ریزنمرات قابل قبول برای تحصیل باشند. در صورتی که داوطلبین موفق به اخذ نمرات مورد نیاز نشوند، فرصتی که برای آنها وجود دارد، گذراندن دوره‌های فاندیشن به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه ها در مقطع لیسانس می باشد. این دوره باید نوعی آزمون ورودی دانشگاه های استرالیا تلقی کرد.

افرادی که میخواهند در دوره فاندیشن شرکت کنند نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت. این در صورتی است که جهت ورود به کارشناسی دانشگاه استرالیا، کسب مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ از شرایط غیر قابل انکار است.

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی در یک نگاه

طول دوره

3 یا 4 سال

دوره فاندیشن

دارد

مدرک زبان مورد نیاز

آیلتس 6

هزینه تحصیل

20,000-45,000 دلار استرالیا

امکان کار حین تحصیل

40 ساعت هر دو هفته با ویزای ساب‌ کلاس 500

اجازه ویزای همراه

برای همسر و فرزندان زیر 18 سال

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس و اخذ مدرک، یکی از اهداف بزرگ مهاجران تحصیلی به این کشور می باشد. تحصیل در برجسته ترین و بهترین دانشگاه های جهان در کنار اساتید با تخصص و با دانش می تواند تجربه بسیار دل انگیزی برای علاقه مندان به علم آموزی در مقطع تحصیلات تکمیلی باشد. شرایط ایده آل زندگی و کاری که در کشور استرالیا برای این دسته از افراد به وجود می آورد، آن ها را تحریک و راغب برای ورود به مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کشور استرالیا می کند.

 از مهمترین شرایطی که افراد را واجد شرایط ورود و تحصیل کارشناسی ارشد استرالیا می کند می توان به نداشتن گپ تحصیلی اشاره نمود. اگر افراد فاصله بین تحصیلات لیسانس تا فوق لیسانس شان بیش از ۴-۵ سال باشد، قادر به اخذ پذیرش دانشگاه این کشور برای مقطع فوق لیسانس نخواهند بود. آموزش در استرالیا در مقطع فوق لیسانس، تنها با ارائه مدارک مورد نیاز از جمله مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 امکان پذیر است. البته نباید فراموش کرد که شرایط دیگری برای ورود به این مقطع وجود دارد که افراد باید از پس همه آنها به خوبی برآیند. زیرا تنها در آن زمان است که مجوز ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه استرالیا را اخذ خواهند نمود.

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد در یک نگاه

طول دوره

1 یا 2 سال

مدرک زبان مورد نیاز

آیلتس 6.5

هزینه تحصیل

22,000-50,000 دلار استرالیا

امکان کار در حین تحصیل

40 ساعت هر دو هفته با ویزای ساب‌ کلاس 500

اجازه ویزای همراه

برای همسر و فرزندان زیر 18 سال

معدل

حداقل 2.5

ادامه تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا

تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری شرایط ایده‌آلی را برای همه افراد بوجود می آورد زیرا که در بالاترین سطح دانش و تخصص قرار داشته و این همان چیزی است که همه کارفرما ها در سراسر دنیا به آن نیاز دارند و به همین دلیل، شرایط کاری ایده‌آلی برای این دسته از افراد به وجود خواهد آمد. با توجه به درخواست های بسیاری که برای ورود کلاس های دکترای استرالیا وجود دارد، افراد تنها با تلاش و دارا بودن شرایط مورد نیاز قادر به قدم گذاشتن در مسیر تحصیل دکترا در استرالیا خواهند بود.

دانشجویان در این دوره قادر به استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی می باشند که این اتفاق باعث می‌شود تا هزینه های موجود که سدی برای عدم تحصیل افراد با استعداد و پشتکار در کشور استرالیا وجود دارد، از بین برود. مدت زمان تحصیل در دوره دکترای استرالیا بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و افرادی که دارای مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 و 7 به بالا، مقالات علمی isi، استاد راهنما و فعالیت های گسترده پژوهشی و تحقیقی باشند، می‌توانند به تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه استرالیا بپردازند‌.

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری در یک نگاه

طول دوره

3 یا 4 سال

مدرک زبان مورد نیاز

آیتلس 6.5 و 7

هزینه تحصیل

20,000-42,000 دلار استرالیا

امکان کار در حین تحصیل

40 ساعت هر دو هفته با ویزای ساب‌ کلاس 500

اجازه ویزای همراه

برای همسر و فرزندان زیر 18 سال

معدل

حداقل 5.0

شرایط سنی تحصیل در استرالیا

تحصیل استرالیا زمانی به واقعیت خواهد پیوست که علاقه مندان به این اتفاق، مجموعه شرایط و قوانین مربوط به آن را رعایت کنند. شرط سنی را باید یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا دانست که عدد دقیق آن را هر دانشگاه و مقطع تحصیلی با توجه به سیاست هایی که در پیش گرفته است، تعیین می کند. البته بدیهی است که داشتن سن معمول برای هرمقطع در همه دانشگاه ها یکسان است، برای مثال افراد برای ورود به مقطع لیسانس باید در بازه سنی 20 تا 30 سالگی قرار داشته باشند و این موضوع امری معمول و طبیعی می باشد. قابل ذکر است که محدودیت و شرایط سنی تحصیل در استرالیا در مقطع تحصیلی دکترا به نسبت با انعطاف بیشتری همراه است و محدودیت کمی را در این مقطع برای شرط سن مشاهده می کنیم.

تحصیل در استرالیا به همراه بورس تحصیلی

ورود به سیستم آموزشی در استرالیا به همراه بورسیه در قالب سوالات پرشمار افرادی است که با هدف کسب علم، استرالیا را برگزیده اند. از آنجایی که کسب تخصص در کشور استرالیا رایگان نبوده و افراد ملزم به پرداخت هزینه های می باشند، بورسیه تحصیلی، بسیار مورد توجه و پررنگ در بین دانشجویان قرار دارد.

بورسیه های تحصیلی استرالیا شرایط راضی کننده ای را برای دانشجویانی که با مشکلات مالی روبرو هستند به وجود می آورد. البته دارا بودن شرایط بسیار مناسب، تنها موجب رسیدن به بورسیه تحصیلی استرالیا می گردد به گونه ای که افراد باید دارای مدرک زبان ۷ به بالا، معدل دانشگاهی ۱۹ فعالیت های گسترده پژوهشی، مقالات و غیره باشند.

می‌توان این ادعا را براساس شواهد موجود بیان کرد که شرایط اخذ بورسیه دانشگاه استرالیا برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کمی پیچیده و نشدنی به نظر می رسد و متقاضیان برای رسیدن به آن باید تلاش بی وقفه انجام دهند اما این وضعیت در مقطع دکترا کمی آسان تر شده و برای گرفتن بورسیه دکترا تنها نیاز به تایید سوپروایزر می باشد.

هزینه تحصیل در استرالیا

قابل توجه ترین و مهمترین شرایط ورود به مدارس و دانشگاه های استرالیا این است که افراد توان پرداخت هزینه تحصیل در استرالیا را داشته باشند. هزینه های تحصیل و زندگی از پارامترهای متغیری تشکیل شده است که برای برآورد این هزینه ها آگاهی از جزئیات آنها بسیار کارگشا است. لازم است که همین ابتدا به خدمتتان برسانیم که هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود و تا حدودی وضعیت و نوع زندگی افراد تعیین کننده هزینه های آموزش و زندگی در این کشور می باشد.

تنها افرادی که دارای اقامت و تابعیت کشور استرالیا می باشند، از هزینه های تحصیل در این کشور معاف خواهند بود. داوطلبان بین المللی برای زندگی در این کشور به طور میانگین می‌بایست ده هزار دلار استرالیا سالانه پرداخت نمایند. این مبلغ در شهرهای مختلف متفاوت بوده و حتی تا ۱۵ هزار دلار نیز می رسد اما در رابطه با هزینه تحصیل در استرالیا باید گفت که به طور متوسط در مقطع دبستان عددی بین ۷۸۰۰ تا 30,000 دلار استرالیا می باشد این هزینه ها برای متوسطه به ۴ تا ۲۲ هزار دلار استرالیا می‌رسد. همچنین هزینه های تحصیل در کالج های استرالیا نیز ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار تخمین زده شده است. افرادی که قصد ورود به مقطع لیسانس دانشگاه های استرالیا دارند، ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار در مقطع فوق لیسانس، ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار و در مقطع دکترا، ۱۴ تا ۳۵ هزار دلار استرالیا را باید بپردازند. تمام مبالغ ذکر شده، به صورت سالیانه برآورد شده است.

دوره

محدوده شهریه (دلار استرالیا)

مدارس

12,000-30,000

دوره های فنی و حرفه ای

12,000-40,000

لیسانس

20,000-45,000

فوق لیسانس

22,000-50,000

دکترا

20,000-42,000

 

فراموش نکنید که هزینه های تحصیل در استرالیا متاثر از موارد متعددی می باشد برای مثال افراد باید شهریه دانشگاه خود را به طور دقیق مشخص کنند، همچنین نوع زندگی آنان تا حدودی تعیین کننده هزینه های تحصیل در استرالیا می باشد. با توجه به اینکه هر رشته و دانشگاه شهریه متفاوتی را از دانشجویان اخذ می نماید، پس طبیعی است که هزینه تحصیل در کشور استرالیا برای هر نفر متفاوت با دیگری باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

دانشجویی که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارد، دانستن میانگین هزینه های زندگی دانشجویی بخش مهمی از فرایند مهاجرت او به حساب می آید که باید فرد از آن آگاه باشد. هر دانشجو علاوه بر هزینه خوابگاه، هزینه های سرگرمی، لوازم التحریر، بیمه و... دارد. برای دانستن این اطلاعات جدول زیر را بررسی کنید.

موارد

هزینه ها ( دلار)

خوابگاه

400 تا 1100

آپارتمان (اجاره ای)

1000 تا 2700

تفریح و سرگرمی (فیت نس، سینما)

74 و 20

حمل و نقل (کارت شارژ یکماه اتوبوس)

162

بیمه

63

اینترنت

84

لوازم التحریر

100

تحصیل در استرالیا رایگان

تحصیل در استرالیا رایگان نبوده و فرقی نداری که شهروند این کشور باشید و یا به عنوان یک مهاجر قدم به کشور استرالیا گذاشته باشید، در هر صورت مشمول پرداخت هزینه ای تحت عنوان شهریه دانشگاه خواهید شد. با این حال امکانی وجود دارد که افراد به وسیله آن، تحصیل خود را بدون پرداخت شهریه پشت سر بگذارند اما این به معنای تحصیل رایگان در استرالیا نمی باشد. افراد با دریافت وام هایی از سوی دانشگاه و یا بهره مندی از مزایای بورسیه تحصیلی در استرالیا، تجربه تحصیل بدون پرداخت هزینه را در دانشگاه استرالیا به دست می آورند. اما برای برخورداری از این قابلیت های ویژه میبایست دارای شرایطی بود که این شرایط عبارتند از:

 • مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5
 • معدل بالا
 • عدم فاصله تحصیلی دراز مدت
 • داشتن پروپوزال
 • انگیزه نامه
 • تالیف مقاله علمی

مراحل اپلای استرالیا

افراد برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا و اخذ پذیرش، باید از مراحل متعددی، عبور کنند که این مراحل برای هر مقطع تحصیلی، مجزا می باشد. اما مراحلی که در همه مقاطع تحصیلی برای اپلای دانشگاه های استرالیا ضروری است شامل موارد زیر است:

 • اخذ مدرک زبان آیلتس
 • اخذ گذرنامه
 • ترجمه مدارک هویتی و تحصیلی به زبان انگلیسی
 • مطالعه و آگاهی از قوانین و شرایط مربوط به هر دانشگاه
 • ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز
 • ارسال پذیرش اولیه از سوی دانشگاه
 • واریز شهریه
 • اخذ COE یا پذیرش نهایی
 • اخذ ویزای تحصیلی

پادکست موسسه MIE در مورد اخذ اقامت - پذیرش تحصیلی

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

آزمون های دارای اعتباری که مورد قبول کشور استرالیا برای اخذ مدرک زبان است، شامل: آزمون زبان آیلتس، تافل ،PTE ،OET و CAET می باشد. حداقل نمره قابل قبول استرالیا برای مدرک آیلتس، 6 می باشد و اگر این عدد به 6.5 برسد، شانس افراد را برای موفقیت در مهاجرت، دوبرابر خواهد کرد. در واقع تسلط به زبان انگلیسی را باید بزرگترین شرط و پیش نیاز شرایط جدید مهاجرت به استرالیا دانست که همه دانشگاه های استرالیا این پیش شرط را برای جذب دانشجویان بین المللی، لازم الاجرا دانسته اند. البته هر دانشگاه با توجه به هدفی که دارد، نمره متفاوتی را برای مدرک زبان قابل ارائه در نظر گرفته است که برای آگاهی دقیق از آن، راهی جز ورود به وبسایت رسمی دانشگاه موردنظر، وجود ندارد و از این طریق است که افراد به طور کامل از شرایط مدرک زبانی هر دانشگاه آگاه می شوند. در ادامه برای کسب اطلاعات کلی پیرامون این موضوع مهم، به جدول زیر دقت فرمایید:

آزمون

حداقل نمره

آیلتس

6

تافل

46

CAE

162

PTE

42

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

قطعا یکی از دغدغه همه علاقه مندان مهاجرت به استرالیا این است که آیا تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ جواب این سوال قطعا منفی است چرا که لازمه ورود به دانشگاه های این کشور، دارا بودن مهارت زبان انگلیسی و اثبات آن با ارائه مدارک مرتبط و مورد تایید کشور استرالیا و دانشگاه های این کشور می باشد. به صراحت باید بیان کرد که تحصیل در استرالیا بدون آیلتس، دروغی بیش نیست و هر شخصی این ادعا را بیان کند قصدی جز فریب متقاضیان مهاجرت به استرالیا را ندارد و مدرک آیلتس با دانشگاه های استرالیا پیوند خورده و افرادی که آرزوی رسیدن به دانشگاه های معتبر استرالیا را دارند، باید به تسلط بر زبان انگلیسی و اخذ مدارک مربوطه، دست یابند.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا رایگان، این واژه هایی است که ذهن بسیاری از راغبان کسب آموزش در استرالیا که با مشکلات مالی روبرو هستند را تا حدودی درگیر کرده است. اما باید به این دسته از افراد بگوییم که یکی از شرط های مهم اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، توانایی اثبات تمکن مالی می باشد. این بدان معناست که همه افراد برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، نیاز به یک سرمایه مشخص و معینی می باشند. البته در رابطه با میزان تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید گفت که این تمکن مالی باید به اندازه‌ای باشد که فرد بتواند از پس هزینه تحصیل در استرالیا و زندگی برای مدتی که مشغول به تحصیل می باشند، برآید. اگر بخواهیم عددی را در این رابطه بیان کنیم باید گفت که میزان تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا در یک سال به طور متوسط 20,290 دلار استرالیا به عنوان هزینه های زندگی و ۱۳۳۳۳ هزینه های مربوط به شهریه و غیره می باشد. تنها افرادی که بتوانند از این شرط مهم تمکن مالی عبور کنند، قادر به اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا خواهند بود.

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

آمار ورود 300000 دانشجو در سال به کشور استرالیا برای مهاجرت، نشان دهنده میزان محبوبیت این کشور در زمینه جذب دانشجوی بین المللی می باشد. دلیل این محبوبیت را می توان سیستم آموزشی پیشرفته، کیفیت بالای آموزش و قرار گرفتن دانشگاه های استرالیا در میان معتبرترین دانشگاه های جهان دانست. در این بین، رشته هایی وجود دارد که بستر مناسبی برای تدریسشان در کشور استرالیا فراهم است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در این زمینه می باشید، با معرفی بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا با ما همراه باشید:

 • حسابداری
 • آمار علوم کشاورزی
 • معماری
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی نفت و گاز
 • علوم کامپیوتر
 • روانشناسی
 • مهندسی متالوژی
 • مهندسی عمران
 • هتلداری و مهمانداری
 • مدیریت بازرگانی
 • پزشکی

تحصیل در استرالیا پزشکی

در میان نیازمندی های کشور استرالیا به نیروی کار، رشته پزشکی دیده می شود و نام این رشته در فهرست ML TSSL قرار گرفته است. برخی از گرایش ها و تخصص های دیگر تحصیل پزشکی در استرالیا تدریس و جزء بهترین رشته ها برای تحصیل در این کشور قرار گرفته اند، عبارتند از:

 • فوریت پزشکی
 • چشم پزشکی
 • جراحی ارتوپدی
 • جراحی پلاستیک
 • روانپزشک
 • جراح عمومی اورولوژیست
 • جراح رگ
 • نورولوژیست
 • پاتولوژیست

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل دندانپزشکی در استرالیا با آینده درخشانی همسو می باشد و علاقه مندان به تحصیل این رشته در استرالیا باید دارای مدرک زبان و کارشناسی باشند. همچنین قبولی در آزمون ورودی دانشگاه انتخابی نیز از شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در استرالیا است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که پذیرش در دانشگاه های استرالیا برای رشته دندانپزشکی، جزء سخت ترین کارهایی است که برای موفقیت در آن باید همه تلاش خود را به کار ببندند.

رشته تربیت بدنی در استرالیا

بهترین دانشگاه های استرالیا اقدام به تدریس رشته تربیت بدنی کرده اند. از آنجایی که سیستم آموزشی، یکی از حساسیت های دولت استرالیا می باشد و رشته تربیت بدنی به دلیل پیوندش با مدرسه و ارائه آموزش به دانش آموزان و دانشجویان، بسیار مورد توجه این کشور قرار دارد.

اپلای رشته میکروبیولوژی در استرالیا

برای اپلای رشته میکروبیولوژی در استرالیا برای مقطع لیسانس، ارائه مدارک مقطع متوسطه همچون: دیپلم، ریزنمرات با سطح A برای دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک ضروری است. تحصیل در رشته میکروبیولوژی استرالیا با ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 یا تافل اینترنتی با حداقل امتیاز 67، امکان پذیر است.

رشته روانشناسی در استرالیا

رشته روانشناسی در استرالیا در بالاترین سطح خود ارائه می شود و این اتفاق در دانشگاه های استرالیا، رخ داده است. مدت زمان تحصیل این رشته 6 سال می باشد که سه سال از آن به مقطع لیسانس اختصاص می یابد که از این 6 سال، یک سال مربوط به تحصیل در روانشناسی تخصصی و دو سال نیز صرف تحصیلات تکمیلی یا کارورزی خواهد شد.

بیمه دانشجویی در استرالیا

پذیرش در دانشگاه های استرالیا شامل چند مرحله می شود و متقاضیان پس از اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور باید از مرحله دریافت بیمه درمانی استرالیا نیز با موفقیت عبور کنند. متقاضیانی که به تنهایی قصد مهاجرت و تحصیل در استرالیا را دارند، باید از بیمه Single استفاده کنند و افرادی که خانوادگی کشور استرالیا را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند، مشمول بیمه Couple برای همسر و بیمه Family برای خانواده خواهند شد. افراد بعد از از برخورداری از بیمه، تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند، تحت پوشش خواهند بود و دانشجویان پس از پایان یافتن دوره بیمه خود نیز برای چند ماه، همچنان تحت پوشش بیمه می باشند. برای برخورداری از بیمه، باید پس از دریافت نامه پذیرش دانشگاه، در زمان ثبت نام به بخش پرداختی ها رفته و اقدام به پرداخت هزینه بیمه شوند.

بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل

تحصیل در استرالیا را می توان دستاورد بزرگی تلقی کرد که نیازمند تلاش و پشتکار فراوانی از سوی علاقه مندان به این هدف مهم می باشد. در این بین بعضی از شهرهای استرالیا به دلایل مختلف دارای اهمیت و ارزش دوچندانی برای تحصیل متقاضیان می باشد و افرادی که این شهرها را برای تحصیل انتخاب می کنند، قطعا شانس بیشتری برای رسیدن به قله موفقیت خواهند داشت. کارشناسنان موسسه ملک پور با تحقیق و جست و جو، لیستی از بهترین شهرهای استرالیا برای تحصیل را جمع آوری و در ادامه، خدمتتان ارائه داده اند این شهرها عبارتند از:

 • شهر ملبورن
 • شهر سیدنی
 • شهر بریزبین
 • شهر کانبرا
 • شهر پرث
 • شهر ادلاید
 • شهر گولد کوست

بهترین دانشگاه های شهر ملبورن

 • RMIT Monash University
 • Swinburne Monash University of Technology
 • Melbourne Business School
 • University of Melbourne

شرایط کار دانشجویی در استرالیا

قطعاً برای شما عزیزان که به منظور تحصیل در کشور استرالیا قصد مهاجرت را دارید، مهم است که بدانید در زمان تحصیل اجازه کار در این کشور خواهید داشت یا خیر که خبر خوشحال کننده این است که کار ضمن مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از مزایای منحصر به فرد ورود به دانشگاه های این کشور می باشد. این گفته بدان معناست که دانشجویان در زمان دانشجویی، قادر به کار و کسب درآمد می باشند، به این گونه می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز پرداخت نمایند. البته کار دانشجویی در استرالیا دارای شرایط ویژه ای می باشد به این گونه که افراد تنها در زمان محدودی که ۲۰ ساعت می باشد در طول هفته قادر به انجام کار خواهند بود.

نکته دیگری که در این رابطه وجود دارد این است که افراد نمی توانند هر کاری را انتخاب و مشغول به فعالیت شوند و تنها شغل هایی که مربوط به این حوزه می‌باشد را می توانند انتخاب نمایند. اصلی ترین شغل هایی که افراد می توانند در زمان تحصیل در استرالیا انتخاب نمایند را باید در شغل پاره وقت خلاصه نمود. کار دانشجویی در استرالیا، مزایایش تنها خلاصه به مسائل مالی نمی شود بلکه موجب بالا رفتن تجربه، میزان تسلط زبان انگلیسی، شناخت در رابطه با فرهنگ و نوع خلقیات مردم استرالیا و غیره برای ادامه زندگی و موفقیت افراد خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا

تحصیل در استرالیا قطعاً تنها خلاصه به فردی نمی‌شود بلکه خانواده وی را نیز درگیر می‌کند. پس بسیاری از این دسته از افراد دوست دارند که در زمان تحصیل، خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. خانواده شامل والدین و فرزند متقاضی اصلی خواهد شد. از همین رو کشور استرالیا فرصتی را به وجود آورده که دانش آموزان در زمان تحصیل در استرالیا قادر به همراه داشتن شخصی به عنوان همراه خود می باشند.

این دسته از افراد در زمان تحصیل در دانشگاه نیز می توانند از مزایای به همراه داشتن خانواده خود در زمان تحصیل بهره مند شوند. البته باید به شرایطی که در این زمینه وجود دارد نیز توجه کرد که برای مثال باید به این مورد اشاره کرد که افراد برای درخواست ویزای همراه باید مدتی بعد از اخذ ویزای اصلی متقاضی اقدام نمایند و این عمل به صورت همزمان به وقوع نخواهد پیوست. یعنی متقاضی اصلی نمی تواند در زمان و شرایط یکسانی با همراه خود به کشور استرالیا مهاجرت نمایند و در بین این مهاجرت فاصله و مدت زمانی وجود دارد. عواملی که موجب اعطای ویزای همراه استرالیا به افراد می شود، عبارتند از:

ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی، رزومه مناسب، دلایل مستحکم و غیره است. در غیر اینصورت ویزای که به افراد به عنوان ویزای همراه داده می شود، ویزای ویزیتوری است.

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

اپلای استرالیا، یا تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور با شرایط ویژه قابل دستیابی است چرا که دانشگاه‌های کشور نامبرده، در لیست بهترین و معتبرترین دانشگاه ها در سراسر دنیا قرار گرفته است. کیفیت آموزش و امکانات در این کشور موجب شده تا مراکز علمی این کشور، از بالاترین استانداردهای جهانی بهره مند شوند و به همین دلیل است که متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا به دنبال اخذ پذیرش دانشگاه های استرالیا می باشند.

قطعا افرادی که در دانشگاه های کشور استرالیا به تحصیل می پردازند، در آینده از شرایط راضی کننده و بسیار خوشایندی برای کار و رسیدن به درآمد مناسب، برخوردار خواهند شد. رشته های تحصیلی در استرالیا دارای تنوع بسیار زیادی می باشد و دانشگاه‌های متعدد و معتبر در کشور استرالیا یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا می باشد. دانشگاه های گروه هشت استرالیا 8 دانشگاه اول در این کشور هستند. در رابطه با صحت صحبت های خود باید به معرفی بهترین دانشگاه های استرالیا و رتبه آنان در سال 2022 بپردازیم و این همان کاری است که در ادامه انجام داده ایم:

اسامی 

سطح THE

سطح Shanghai 

سطح TopUniversities

سطح U.S. News 

دانشگاه ملبورن

33

33

37

25

دانشگاه ملی استرالیا

54

76

27

64

دانشگاه کوئینزلند

54

51

47

36

دانشگاه موناش

57

80

58

48

دانشگاه سیدنی

58

69

38

27

دانشگاه نیوساوت ولز

70

65

43

51

دانشگاه آدلاید

111

101

108

73

دانشگاه وسترن استرالیا

132

96

93

79

دانشگاه تکنولوژی سیدنی

143

201

133

162

دانشگاه کانبرا

170

701

436

604

مدارک مورد نیاز پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا

اپلای استرالیا و پذیرش در دانشگاه های این کشور با ارائه مدارک و شرایطی امکان پذیر است. افرادی موفق به تحصیل در کشور استرالیا و دانشگاههای معتبر آن خواهند شد که بتواند خواسته های دانشگاه های این کشور را برآورده سازند. این خواسته ها در مدارک متعددی خلاصه شده است که با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه می تواند متغیر باشد. اما به صورت کلی مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا که پاسخ سوال چگونه از دانشگاه های استرالیا پذیرش بگیریم می باشد، عبارتند از:

مدارک پذیرش تحصیلی استرالیا

 • دارابودن ریز نمرات ۱۲ ساله به همراه ترجمه معتبر.
 • دارا بودن مدرک مقطع پیشین برای ورود به مقطع جدید
 • مدرک زبان معتبر مانند آیلتس تافل
 • مدارک هویتی به همراه ترجمه
 • پاسپورت
 • ۴ قطعه عکس
 • رزومه کاری

مدارک گفته شده برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا ضروری است اما مدارکی که برای صدور ویزای تحصیلی استرالیا مورد نیاز می باشد را در ادامه ذکر نموده ایم:

مدارک ویزای تحصیلی استرالیا

 • گواهی و اسناد هویتی با ترجمه معتبر
 • اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا
 • مدرک زبان
 • رزومه کاری قابل مستند
 • گواهی الکترونیکی ثبت نام(EcoE)
 • انگیزه نامه
 • کارت پایان خدمت و انواع ترجمه
 • سند ازدواج در صورت تاهل به همراه ترجمه
 • تکمیل فرم های مربوطه

موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا

قطعاً اکثر دانشجویانی که به قصد تحصیل در استرالیا مهاجرت می‌نمایند، برایشان مهم است که پس از به پایان رسیدن تحصیلشان؛ بتوانند کار مناسبی را در این کشور پیدا کرده و مشغول به فعالیت شوند.

 به طور کلی موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا را باید مناسب و ایده آل بدانیم. در واقع اگر افراد در دانشگاه های این کشور به تخصص و حرفه ای که مورد نیاز کشور استرالیا می باشد، برسند قطعاً با شرایط مناسبی برای کار روبرو خواهند شد. دانشجویانی که تحصیلشان در کشور استرالیا تمام می شود اگر از این کشور خارج نشوند با استفاده از ویزای ۴۸۹ استرالیا قادر به اخذ اقامت ۱۸ ماهه این کشور خواهند شد و در ادامه اگر بتوانند امتیازات مورد نیاز را جمع آوری کنند، موفق به اخذ اقامت طولانی مدت و پیدا کردن کار و شغل مناسب در کشور استرالیا می گردند.

بنر گام به گام تا کار در خارج از کشور

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در استرالیا

تحصیل استرالیا، زمانی به واقعیت می پیوندد که افراد بتوانند ابتدا مجوز اقامت در این کشور را اخذ نمایند. از گفته می توان نتیجه گرفت که اقامت و تابعیت در کشور ذکر شده، مهمترین هدف برای افرادی است که اقدام به مهاجرت به این کشور می نمایند. اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در استرالیا در شرایطی قابل دسترسی می باشد؛ به این گونه که متقاضیان پس از فارغ التحصیلی در این کشور باید به وسیله ویزای ۴۸۹ اقدام و درصدد اخذ اقامت ۱۸ ماهه این کشور شوند. سپس بعد از یافتن کار و مشغول به فعالیت شدن از طریق ویزای ۴۸۹ قادر خواهند بود پس از ۴ سال فعالیت، اقامت دائم کشور مورد علاقه شان را به دست آورند.

بعد از اخذ اقامت دائم، پس از دو الی سه سال، آرزوی بزرگ متقاضیان یعنی پاسپورت استرالیا و تابعیت این کشور، به آنان اعطا خواهد شد. لازم به ذکر است که همه اینها در صورت رعایت قوانین شرایط و طی کردن پروسه اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا، به دست می آید.

مزایای تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا اتفاقات خوشایندی را برای متقاضیان تحصیل رقم می زند و می توان گفت که زندگی آنها را دگرگون خواهد کرد. این اتفاقات خوشایند که در قالب مزایا شناخته می شود، به شرح زیر است:

 • تجربه تحصیل در بالاترین سطح و کیفیت آموزش
 • کسب مدرک تحصیلی معتبر و طراز اول
 • برخورداری از شرایط کار همزمان با تحصیل
 • رسیدن به اقامت دائم استرالیا
 • زندگی در کشور پیشرفته
 • کسب دانش های به روز با بهترین امکانات آموزشی
 • رشد و پیشرفت روز افزون علمی
 • امکان ارائه ایده و تفکرات علمی
 • بازار شغل مناسب پس از تحصیل
 • رسیدن به درآمد ایده آل
 • امکان استفاده از بورسیه وام تحصیلی برای پرداخت شهریه

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

پادکست پرسش و پاسخ موسسه MIE

پرسش: سلام، ازتون راهنمایی میخوام. بین تحصیل در استرالیا و تحصیل در انگلستان موندم کدوم برام بهتره؟ من ۲۳ سالمه معدلم ۱۷/۵ لیسانس عمران دارم و هزینه های تحصیلم توسط خانوادم تامین میشه. تا یک ماه دیگه آیلتس هم میگیرم. ممنون

 


 

پادکست پرسش و پاسخ موسسه MIE

پرسش: سلام من ۱۶ سالمه برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا‌ میخوام اقدام کنم. من سمپادی هستم و به زبان انگلیسی مسلطم‌ میخوام با پدر مادرم برم استرالیا. چقدر سرمایه نیاز داره؟ پدر و مادرم میتونن همزمان باهام بیان؟

 


سوالات متداول

✔️ چه نوع مدارسی در کشور استرالیا وجود دارد؟

تحصیل در مدارس کشور مورد پرسش، به مدارس دولتی و خصوصی اختصاص می‌یابد که شروع آموزش در مدارس دولتی با شهریه ارزان تری رخ می دهد.

✔️ سن ورود به کالج های استرالیا چند سالگی است؟

در شرایط سنی تحصیل در استرالیا برای ورود به کالج های معتبر این کشور باید کلاس نهم را به پایان رسانده و در سن ۱۵ تا ۱۸ سالگی وارد کالج شد.

✔️ دانشگاه های استرالیا برای اپلای، چه شرایطی را پیش روی متقاضیان گذاشته اند؟

شرایط متعددی موجب اپلای دانشگاه استرالیا می شود که مهمترین آنها ارائه مدارک مورد نیاز از جمله ریز نمرات ۱۲ ساله، مدرک زبان، رزومه و... می باشد.

✔️ هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟

برای بیان عددی دقیق در رابطه با آموزش در استرالیا باید مقطع، دانشگاه، مدرسه، منطقه، ایالت و موارد دیگری را مشخص نمود. اما اگر بخواهیم به طور متوسط عددی را بیان کنیم باید گفت که علم آموزی در این کشور با هزینه حدودی ۲۰ تا ۴۵ هزار دلاری، امکان پذیر می باشد.

سخن پایانی

با توجه به اینکه کسب علم در استرالیا امروزه بسیار مورد توجه افراد در سراسر جهان قرار گرفته و هر کسی به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور و ورود به سیستم آموزشی آن می‌باشد، تصمیم گرفتیم که این مقاله را به پاسخ دادن دغدغه‌ها و سوالات افراد در زمینه شرایط سنی تحصیل در استرالیا و شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا اختصاص دهیم. از طریق بازخورد هایی که از متقاضیان ورود به سیستم آموزشی این کشور دریافت نمودیم، متوجه شدیم که اکثر سوالات آنها در زمینه مدارک مورد نیاز، شرایط تحصیل در استرالیا در دوره های مختلف لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، کار ضمن تحصیل، شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا، ادامه تحصیل در استرالیا در دانشگاه های برتر، موقعیت کار پس از تحصیل، وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در استرالیا و موارد این چنینی می باشد که برای آنها پاسخ جامع کامل و قابل مستند را بیان کرده تا افراد پس از مطالعه این مقاله بتوانند بهترین تصمیم در رابطه با مهاجرت تحصیلی به استرالیا، اخذ نمایند. موسسه MIE همراه شما برای پاسخ به سوالاتتان در زمینه اپلای استرالیا می باشد.

امتیاز 4.5 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی رضایی
سلام من 38 سالمه متاهل هستم و همسرم 35 سالشه جفتموم لیسانس ای تی داریم سابقه کار من 15 سال هست با بیمه میتونیم برای تحصیل در استرالیا اقدام کنیم؟ زبان هم در حد ایلتس 5 هستیم مکالمه من بهتره ولی ممنون میشم پاسخ بدید خیلی ممنونم از مقاله خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در استرالیا باید مد نظر داشته باشید که این کشور هم روی سن و هم گپ تحصیلی بسیار حساس است و با 38 سال سن شانس ویزای شما پایین. اما اگر تحصیل مد نظرتان است می توانید برای اروپا کشورهایی چون اتریش، هلند و دانمارک اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شودو موفق باشید.
کاظم محمودی
سلام و عرض ادب از مقاله و سایت خوبتون کمال تشکر رو دارم. سوال بنده این هست که؛ آیا تحصیل پزشکی در استرالیا برای فرد 26 ساله لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه تهران با معدل 18 فارغ التحصیل 97 و با تمکن مالی کافی مقدور است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزارم از الطافتان درخصوص تحصیل پزشکی در کشور استرالیا شما نیازمند به قبولی در ازمون ورودی هستید درست است که یکی از پیش نیازهاش داشتن لیسانس علوم پایه است ولی ترجیح کشورهایی چون امریکا، استرالیا و کانادا لیسانس خودشان است. ولی شرایط سنی و تحصیلی شما خوب است پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
پريسا صفريان
با سلام ممنون از مقاله خوبتون من ١٧ سالمه ايا براي تحصيل در مدارس ميتونم اقدام كنم؟ مادرم هم مبتونه اقامت بگيره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله میوانید اقدام کنید به مادر شما به واسطه تحصیل شما اقامت نمی دهند، به ایشان ویزا گاردین تعلق میگیرد.
محمدنیا
با سلام ممنون از مقاله خوبتون آیا تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از لطف و محبت شما شما برای پذیرش و ویزا در کشور استرالیا به مدرک زبان نیاز دارید و در واقع بدون مدرک زبان شانسی برای ویزا شدن در این کشور نخواهید داشت.
سمیرا
سلام خسته نباشید من ۲۶سالمه کارشناس روانشناسی دانشگاه ازاد دارم با دیپلم تجربی امکان تحصیل در رشته ی پرستاری در استرالیا وجوددارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما در صورتی که شما سطح زبان خوبی داشته باشید و بتوانید هزینه های تحصیل در این کشور را پرداخت نمایید امکان مهاجرت به استرالیا را دارید اما در نظر داشته باشید که بهتر است شما ابتدا برای دوره فوق لیسانس اقدام داشته باشید.
میلاد اعتمادی
سلام .ببخشید من ترم یک پزشکی هستم . امکانش هست من تا ترم 5 در ایران درس بخوانم یعنی دوره علوم پایه رو که تا ترم 5 هست اینجا بخونم بعد برای دوره های بعدی مهاجرت کنم ؟ ایا بازم اونجا باید دوره علوم پایه رو بگذرونم یا فقط ازم امتحان میگرن ؟ مرسی از سایت خوبتون .. برای کشور استرالیا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، به طور کلی شما برای تحصیل پزشکی در کشور استرالیا باید آزمون دهید و مدرک زبان خوبی ارائه نمایید تا پذیرش شده و وارد دانشگاه های این کشور شوید.
متین
به نظر شما شرایط سنی مهاجرت به استرالیا 2022 با سال قبل تفاوتی خواهد کرد!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، هرگونه تغییرات توسط اداره مهاجرت استرالیا اعلام خواهد شد و نمیتوان پیش بینی در این زمینه انجام داد. بهتر است برای بررسی دقیق شرایط خود از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
کیارش نوشاد
با سلام و خسته نباشید من 13 سال سن دارم کلاس هفتم هستم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل به کدام کشور انگلیسی زبان بروم هزینه تحصیل مناسب تر و اگر پدر یا مادرم با من بیایند حق کار کردن را دارند؟ لطفا کاملا برایم توضیح بدید . ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز کشورهای انگلیس و کانادا شرایط بسیار خوبی برای ادامه تحصیل دارند شما میتوانید از طریق پدر اقدام نمایید و به عنوان همراه اجازه تحصیل داشته باشید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کرده و کامل راهنمایی کنند با تشکر
ستاره سهیلی
سلام و عرض ادب ببخشید من 17 سالمه و میخوام برای تحصیل برم آیا مدرک زبان لازم هست وهزینه اش خیلی زیاد هست ممنون میشم راهنمایی کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در استرالیا باید سطح زبان خوبی داشته باشید و مدرکی حدود آیلتس ۵/۵ - ۶ نیاز است پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند و شما را راهنمایی کنند
مانی عابدینی
سلام من نوزده ساله هستم برای تحصیل در استرالیا چه مدارک و چقدر هزینه لازم دارم لطفا راهنماییم کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض اد‌ب دوست عزیز بهتر هست برای تحصیل، هزینه زندگی یکسال و هزینه تحصیل یکسال رو داشته باشید با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند
سبحان
هزینه تحصیل دوره ارشد در کشور استرالیا چقدره؟ چطوری میشه رایگان تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد سالی بین 25 تا 30 هزار دلار استرالیا در نظر بگیرید البته این اعداد میانگین هست و هزینه ها بیشتر و کمتر از این مقدار هم هست. در مورد تحصیل رایگان هم اگر یک رزومه علمی خاصی داشته باشید و دانشگاه یا موسسه ای که بورسیه ارائه می دهد را قانع بکنید این امکان برای شما فراهم است.
زیبا
با تحصیل در استرالیا میشه اقامت دائم گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام اگر شما پس از تحصیل کار مناسب پیدا کنید و 4 سال کار کنید و مالیات پرداخت کنید بعد از آن امکان درافت اقامت دائم می باشد.
فدایی
سللام برای تحصیل در این کشور چقدر باید پول داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای تحصیل در کشور مورد نظر میانگین مبلغ۲۰ تا ۴۵ هزار دلار لازم است
فرزانه رستمی
دختر من مقطع متوسطه هست و قراره در استرالیا درس بخونه هزینه حدودی تحصیلش چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب میانگین هزینه تحصیل افراد در مقطع متوسطه استرالیا،4000 الی 22000 دلار است.
محسن
میخواستم بدونم میشه با تحصیل در استرالیا به اقامت دائم این کشور رسید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف تحصیل خیر ولی اقامت تحصیلی یکی از روش های امن و مطمئن هست که می توانید اقدام کنید و سپس در آن کشور مشغول به کار شوید و بعد از چند سال اقامت دائم و حتی پاسپورت دریافت نمایید.
ثریا
سلام دختر من 17 سالشه ایا میتونیم به کالج های استرالیا بفرستیمش یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز سن ورود به کالج های استرالیا، 15 تا 18 سال و بعد از پایه نهم می باشد.
مرتضی
آیا تسلط به زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا ضروری است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام تسلط به زبان انگلیسی برای برخی از روش های مهاجرتی از جمله: مهاجرت ازطریق سرمایه گذاری،ویزای تورسیتی ضروری نمی باشد.
رضا غلامی
با سلام آیا امکان گرفتن بورسیه برای مقطع لیسانس در کشور استرالیا وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بورسیه تماماً بستگی ره رزومه علمی شما دارد در مقطع لیسانس عموماً تخفیف شهریه دانشگاه ها می گذارند.
احمد نوری
امکان گرفتن پذیرش برای تحصیل مجازی در دانشگاه های استرالیا وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان وجود دارد ولی بهتر است با دانشگاه مد نظرتان مشورت نمایید ببینید آیا همچین امکانی را دارند یا نه.
زهرا زیازتی
سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق در استرالیا هستم ترم دیگه درسم تموم میشه میخواستم بدونم برای اینکه دنبال کار بگردم بعد از فارغ التحصیلی چیکار باید بکنم که اجازه اقامتم رو تمدید کنم و کار مناسب پیدا کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام شما می توانید برای دریافت اقامت بعد از تحصیل که مجوز حضور18 ماهه است جهت جستجوی کار اقدام فرمایید.
مهزیار
سلام من ۱۳ ساله هستم و قصد ادامه تحصیل در استرالیارو دارم. درچه شرایطی میتونم مادرم رو هم کنار خودم داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز چون شما زیر 15 سال هستید اگر پذیرش بگیرید امکان اینکه مادر بعنوان همراه با شما بیان وجود دارد.
مهدی زینعلی
با سلام و احترام من پذیرش تحصیلی استرالیا رو گرفتم میخواستم خانوادم همراه خودم ببرم استرالیا راهنمایی میفرمایید چطوری میشه ویزای همراه رو دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بهترین روش برای اینکه ویزای همراه شما مورد پذیرش واقع شود این است که ابتدا شما ویزا را دریافت کنید و بعد از ورود به این کشور برای همراهان خود نیز درخواست ویزا دهید.
زیبا زاهدی
سلام قصد دارم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی شهرسازی به یکی از کشور های خارجی مهاجرت کنم آیا انتخاب استرالیا به قصد مهاجرت تحصیلی مقصد مناسبی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را درست تر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم که آیا کیس شما به کشور استرالیا می خورد یا خیر. اما در کل بلی کشور استرالیا استاندارد های خیلی خوب و بالایی دارد و یک مقصد مناسب برای مهاجرت است.
فاطمه سهرابی
سلام من ویزای تحصیلیم اکی شده فقط هزینه تحصیل برام سنگین از لحاظ معدل نمره هام خوبه آیا میشه برای دریافت بورس اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام شرایط دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا کمی سخت است به طوری که افراد باید دارای مدرک زبان ایلتس ۷ به بالا، معدل دانشگاهی ۱۹ و دارای فعالیت های گسترده پژوهشی، مقالات علمی قوی باشند اگر این امتیاز ها را دارید شرایط دریافت بورسیه برای شما فراهم است.
نیما نصیر پور
سلام روز خوش من ارشد معماری داخلی دارم میخواستم برای دکترا برم استرالیا از لحاظ علمی و مقاله های ای اس آی هم شرایطم خوبه چطوری میتونم دکترا با فاند بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز شما با اپلای کردن در دانشگاه هایی که فاند مناسب دارند امکان تحصیل رایگان خواهید داشت. برای کسب راهنمایی های بیشتر و دقیق تر با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.
naser
سلام پسر من 16 سالشه قصد دارم برای تحصیل بفرستمش بره کالج های استرالیا نمره زبانش هم آیلتس در حد 5.5 داره سن ورود به کالج هاشون چند سال هست و هزینه تحصیل چقدره؟ پسر من رشته ریاضی مهندسی میخونه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز سن ورود به کالج های استرالیا، 15 الی 18 سالگی است. که دانش آموزان برای ورود به دانشگاه باید دوره فاندیشن بگذرانند و هزینه مورد نیاز ورود به این کالج ها، بین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد.
پدرام شکوهی
سلام عرض ادب برای تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس امکانش هست PTE ارائه بدیم ؟ و اینکه معدل لیسانس بنده ۱۶ هست و ۲۸ ساله هستم لیسانس عمران امکان اقدام دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام با شرایط سنی و مدرک زبان شما وجود دارد.
قربانلو
سلام و عرض ادب من 35 سالمه و داری مدرک دیپلم ریاضی هستم آیا من می تونم برای تحصیل استرالیا با شرایط سنیم اقدام کنم؟ اگر خیر برای چه کشوری می شود.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی شما برای تحصیلی استرالیا مناسب نمی‌باشد. پیشنهاد می‌شود برای کشورهایی مانند اتریش فنلاند دانمارک و سوئد اقدام نمایید.
مشاوره رایگان