تحصیل در استرالیا

4 آبان 1400 7 نظر

تحصیل در استرالیا تحصیل در استرالیا، شرایط سنی و هزینه تحصیل در استرالیا، مهاجرت تحصیلی به استرالیا، اخذ اقامت استرالیا از طریق تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا استرالیا برای ادامه تحصیل از جایگاه مناسبی برخوردار است؟ برای اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی در استرالیا چه اقداماتی لازم است؟ مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه و بورسیه تحصیلی استرالیا چیست؟ امروزه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل مورد توجه بسیاری از متقاضیانی قرار گرفته که قصد تحصیل در کشور انگلیسی زبان را دارند. کشور استرالیا از جمله کشور های انگلیسی زبان می باشد که سالانه دانشجویان بسیاری درخواست ادامه تحصیل در این کشور را دارند . شما عزیزان می توانید در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش به نگارش درآمده است، از شرایط و چگونگی تحصیل در استرالیا مطلع شوید و با اطمینان کامل در این راه قدم بردارید. همچنین شما عزیزان می توانید در صورت نیاز جهت اطلاعات دقیق تر درباب تحصیل در استرالیا جهت مشاوره تلفنی رایگان با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایئد.

تماس با ما

 

 

شرایط عمومی تحصیل در استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از راه های مهاجرت به استرالیا محسوب می شود که افراد زیادی سالانه به منظور مهاجرت به استرالیا تحصیل در این کشور را بهانه ورود خود قرار می دهند تا بتوانند آینده کاری خود را تضمین و مهاجرت تحصیلی به استرالیا نمایند. از جمله دلایلی که افراد را مجاب به تحصیل در این کشور می کند زبان انگلیسی این کشور می باشد زیرا متقاضیان تحصیل، دیگر نیازی به خواندن زبان دوم نخواهند داشت. همچنین دانشگاه های معتبر و شناخته شده استرالیا در سطح جهانی از جمله دلایل و ترغیب افراد برای تحصیل در کشور استرالیا می باشد. بطور کلی تحصیل در استرالیا به ۲ دسته تقسیم می گردد: ۱: تحصیل برای افراد رشید (بزرگسال ) ۲: تحصیل برای افراد غیر رشید (غیر بزرگسال). برای تحصیل در مقاطع مختلف در کشور استرالیا متقاضیان ملزم به ارائه مدارک و مهارت های خاص می باشند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور به نگارش علمی درآمده است و هرگونه کپی بدون ذکر منبع منع شرعی دارد و حرام است. 

 

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا 2021

افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند باید توجه داشته باشند که شرایط سنی خاصی نسبت به هر روش وجود دارد و هر شخص می تواند نسبت به هر روشی که برای مهاجرت خود در نظر دارد، شرایط سنی خود را بسنجد. لازم به ذکر است باید حداکثر 45 ساله باشید تا شرایط سنی مهاجرت به استرالیا 2021 را داشته باشید.

 

تحصیل در استرالیا در مدارس

تحصیل در کشور استرالیا در مقطع دبستان در سراسر ایالات استرالیا با احتساب تغییرات جزئی بین ایالت ها مختلف مشابه می باشد. آموزش ابتدایی در استرالیا از سن ۷ الی ۸ سال شروع می شود اگر مقطع پیش دبستان یا آمادگی را هم در مقطع دبستان قرار دهیم می توان گفت زمان تحصیل در استرالیا برای کودکان در مقطع دبستان از سن ۶ یا ۷ سال اغاز می گردد. دوره های پیش دبستانی در استرالیا اجباری نیستند و این دوره های برای دانش آموزان بصورت اختیاری برگزار می گردد . مدارس ابتدایی در استرالیا به ۲ دسته تقسیم می گردد:

مدارس دولتی: مدارس دولتی در استرالیا شامل همه ی دانش آموزان استرالیایی یا دانش آموزانی که اقامت استرالیا را دارند می شود و هزینه های تحصیل برای دانش آموزان در مدارس ابتدایی دولتی بسیار ارزان می باشد بطوری که میانگین هزینه های تحصیل در مقطع دبستان سالیانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ دلار استرالیا تخمین زده می شود .

مدارس خصوصی: استرالیا ازجمله کشورهایی است که برای دانش آموزان (‌کودکان) بین المللی خدمات تحصیلی گسترده و آموزش عالی برگزار می کند. این مدارس شامل دانش آموزان از سن ۷ سال به بالا می گردد. دانش آموزان بین المللی می توانند برای تحصیل در مقطع دبستان در استرالیا شروع به تحصیل نمایند. از جمله مهم ترین خدماتی که این مدارس به دانش آموزان می دهند ارائه پانسیون و خوابگاه می باشد که دانش آموزان بتوانند بدون همراه در این مدارس تحصیل نمایند. هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی شبانه روزی در استرالیا سالانه بین ۲۵ هزار الی ۳۰ هزار دلار استرالیا می باشد که این هزینه شامل هزینه های تحصیل، خوابگاه و همچنین هزینه های زندگی دانش آموز می باشد.

 • لازم به ذکر است که در حال حاضر استرالیا تنها کشوری است که در صورت تحصیل در مدارس خصوصی به هر دو والدین متقاضی و هم چنین خواهر یا برادر زیر ۱۸ سال اجازه می دهد تا بعنوان همراه وارد کشور شوند.

مقطع راهنمایی تحصیل در استرالیا برای دانش آموزان استرالیایی و بین المللی قانون و قوائد خاصی را دارد . نکته مهم و قابل توجه، دسته بندی مقاطع استرالیا است که کلا مدارس این کشور به ۲ دسته تقسیم می شود : ۱-ابتدایی ۲- دبیرستان. بطوری کلی رنج سنی تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا از ۷ سال تا ۱۲ الی ۱۳ سال می باشد که در ایالات ها متفاوت است . مقطع راهنمایی در استرالیا جزء مقطع دبستان محسوب می شود که می توانیم به ۲ دسته: ۱- مدارس دولتی ۲- خصوصی تقسیم نماییم. هزینه های تحصیل در تمامی این مدارس مشابه تحصیل در مقطع ابتدایی می باشد که به بررسی آن پرداختیم. برای تحصیل در استرالیا در مقطع راهنمایی دانشجویان بین المللی می تواند برای مدارس شبانه روزی پذیرش بگیرند که با توجه به اینکه پذیرش برای افراد زیر ۱۸ سال و غیر رشید می باشند از ۲ مزیت مهم استفاده نمایند:

 • تحصیل بدون مدرک زبان
 • اجازه همراهی پدر و مادر (کشور استرالیا ویزای گاردین را برای هردو والدین صادر می کند، هم چنین اجازه همراهی خواهر و برادر دانش آموز را نیز به فرد می دهد).

مقطع دبیرستان برای تحصیل در کشور استرالیا در مقطع دبیرستان برای متقاضیان ۱۲-۱۳ ساله تا ۱۷-۱۸ ساله است. دوره های کالج را می توان در دوره دبیرستان جای داد که این دوره ها برای افراد از سن ۱۵ الی ۱۸ سال می باشد .دانش آموزان برای ورود به کالج های استرالیا الزامی به داشتن مدرک زبان ندارند. در کالج های استرالیا بهترین خدمات آموزشی و... به دانش آموزان ارائه می شود. تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی در مقطع دبیرستان این امکان را به دانشجویان می دهند که بتوانند با خود همراه ببرند. دلیل بر اجازه همراه برای دانش آموزان دبیرستانی سن آنها می باشد. نکته مهم برای تحصیل در استرالیا در این مقطع این موضوع می باشد که ویزای همراه تنها برای یکی از والدین همزمان صادر می گردد و برای افراد درجه ۱ خانواده صرفاً با فاصله ویزا صادر می گردد. البته اعطای ویزای همراه استرالیا تضمینی نیست و بسته به نظر و تایید افسر سفارت استرالیا دارد. کالج ها در استرالیا به ۲ دسته کالج های خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که می توان به خدماتی که به دانش آموزان در کالج های خصوصی ارائه می گردد اشاره نماییم. هزینه های تحصیل در کالج های خصوصی اغلب از ۱۷ هزار الی ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد.

تحصیل در مدارس استرالیا

🔺تحصیل در مدارس استرالیا🔺

 

تحصیل در استرالیا در کالج

دانش آموزانی که سال نهم را در مدارس استرالیا به پایان رسانده اند می توانند به راحتی وارد کالج های معروف استرالیا شوند. کالج های استرالیا شامل کالج های خصوصی و دولتی می شود که اغلب کالج های خصوصی بهترین خدمات آموزشی را ارئه می دهند. سن تحصیل در این کالج ها نیز بین ۱۵ تا ۱۸ سال می باشد و دانش آموزان بعد از اخذ دیپلم اگر تصمیم به ورود به دانشگاه دارند می توانند یک دوره فاندیشن را بگذرانند. افرادی که دوره فاندیشن را می گذرانند به راحتی می توانند وارد دانشگاه شوند و علاوه بر تقویت زبان انگلیسی دیگر دوره ها را گذرانده و به راحتی وارد دانشگاه می شوند. در حال حاضر هزینه تحصیل در کالج های استرالیا سالانه مابین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد. هزینه تقریبی زندگی یک دانش آموز در استرالیا نیز، در سال حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا می باشد. لازم به ذکر است که دانش آموزان در این مقطع می توانند والدین خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود تا اتمام سن ۱۸ سال داشته باشند. 

 

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

دانشجویان برای تحصیل در کشور استرالیا و مهاجرت تحصیلی به استرالیا در مقطع کارشناسی ملزم به ارائه مدرک تحصیلی ۱۲ ساله می باشند. طول دوره کارشناسی در استرالیا ۴ سال می باشد که افرادی که مدارک ۱۲ ساله ( یا مدرک 11 سال به انضمام مدرک پیش دانشگاهی ) خود را دارند و معدلشان برای رشته مربوطه مناسب است می توانند برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی اقدام نمایند در صورتی که دانش آموزان معدل مربوطه را کسب نکرده باشند موظف به گذراندن دوره های فاندیشن به عنوان پیش نیاز ورود به دانشگاه در دوره کارشناسی می باشند. این دوره عملا افراد را برای ورود به رشته هایی که آزمون ورودی دارند آماده می کنند لازم به ذکر است که برای تحصیل در فاندیشن نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت. برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان در حد ایلتس ۶ می باشند. هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی استرالیا بسته به دانشگاه و رشته کاملا متفاوت است. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) به نگارش درآمده است و هر گونه کپی از این مقاله حرام می باشد.

تحصیل پرستاری در استرالیا

🔺تحصیل پرستاری در استرالیا🔺

 

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

یکی از راه های دیگر برای مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد این کشور می باشد. این کشور سالانه پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل می باشد. کشور استرالیا برای فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی کشور مناسبی است و افراد برای ضمانت و قطعی نمودن شانس کاریابی خود می توانند برای تحصیل در کشور استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به گرفتن پذیرش نمایند. نکته مهم در این قسمت توجه به فاصله تحصیلی یا گپ تحصیلی افراد می باشد . برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد متقاضی نباید گپ تحصیلی (فاصله تحصیلی) زیادی داشته باشد و از زمان تحصیل و اخذ مدرک قبلی (لیسانس) نباید بیش از ۴ الی ۵ سال گذشته باشد. لازم به ذکر است که برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس متقاضی باید برای شرکت در این دوره مدرک زبان ارائه دهد، برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ارائه ایلس ۵/۶ و گاهاً بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه آیلس ۷ نیاز است.

تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

🔺تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا🔺

 

تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری

تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری یکی از راه هایی است که متقاضیان بسیاری دارد و سالانه متقاضیان زیادی برای تحصیل در مقطع دکتری به دلیل اخذ بورسیه های تحصیلی خواهان ادامه تحصیل در استرالیا می باشند . ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور استرالیا دارای شرایط خاصی می باشد و تنها با وجود این شرایط می توان برای دکتری استرالیا اقدام نمود. طول دوره دکتری در استرالیا معمولا بین ۳ الی ۴ سال است. متقاضیان برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در استرالیا نیازمند سه فاکتور اساسی می باشند:

 • مدرک زبان، ایلتس ۷ به بالا
 • ارائه مقالات علمی ISI
 • داشتن سوپر وایزر ( استاد راهنما ): برای تحصیل در کشور استرالیا در مقطع دکتری داشتن سوپر وایزر یا همان استاد راهنما الزامی است و متقاضیان تنها در صورت تایید استاد راهنما می توانند پذیرش از دانشگاه ها را اخذ نمایند.

تحصیل دکترا در استرالیا

🔺تحصیل دکترا در استرالیا🔺

 

تحصیل در استرالیا به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در استرالیا اغلب هزینه بر می باشد و متقاضیان بین المللی برای تحصیل در این کشور ملزم به پرداختن هزینه های تحصیلی می باشند که این هزینه ها در هر مقطع متفاوت است. بورسیه های تحصیلی در کشور هایی مثل استرالیا که تحصیل رایگانی برای دانشجویان بین المللی ندارد تنها در شرایط خاصی به متقاضیان اعطا می گردد. امکان اخذ بورس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد قطعی نمی باشد و تنها در صورتی که فرد شرایط عالی را داشته باشد این بورسیه شامل او خواهد شد . از مهم ترین شرایط اعطای بورس تحصیلی می توان به داشتن مدرک زبان بالا و معدل بالای ۱۹ اشاره نماییم. در غیر این صورت متقاضیان برای تحصیل در استرالیا به همراه بورس تحصیلی تنها در مقطع دکتری می تواند بورس تحصیلی دریافت نماید . لازم به ذکر است که اخذ بورس در مقطع دکتری با تایید سوپروایزر امکان پذیر است .

بورسیه تحصیلی در استرالیا

🔺بورسیه تحصیلی در استرالیا🔺

 

تحصیل در استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا و هم چنین هزینه های زندگی در استرالیا بسته به شهر و ایالات ها متفاوت است. سیستم آموزشی در کشور استرالیا در تمامی مقاطع برای دانش آموزان بین المللی هزینه بر می باشد و برای تحصیل رایگان در استرالیا نیازمند داشتن تابعیت و یا اقامت دائم می باشد. هزینه های زندگی در استرالیا بطور معمول سالیانه بین ۱۰ هزار دلار استرالیا الی ۱۵ هزار دلار استرالیا می باشد که این مبالغ در شهرهای و ایالات های مختلف استرالیا متغیر می باشد و بسته به شرایط زندگی افراد متفاوت است.

 • هزینه های تحصیل مقطع دبستان : ۷۸۰۰– ۳۰ هزار دلار استرالیا
 • هزینه های تحصیل مقطع دبیرستان : ۴۰۰۰– ۲۲ هزار دلار استرالیا
 • هزینه های تحصیل کالج: ۱۰ هزار– ۲۰ هزار دلار استرالیا
 • هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی : ۱۰ هزار– ۲۵ هزار دلار استرالیا
 • هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی ارشد: ۱۵ هزار– ۳۰ هزار دلار استرالیا
 • هزینه های تحصیل مقطع دکتری: ۱۴ هزار– ۳۵ هزار دلار استرالیا

در مقاله هزینه های زندگی در استرالیا بیشتر با مسائل مربوط با هزینه آشنا خواهید شد.

هزینه های زندگی در استرالیا

🔺هزینه های زندگی در استرالیا🔺

 

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

یکی از شروط و پیش نیازهای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا این است که ثابت کنید سرمایه کافی برای زندگی در استرالیا در طول مدت تحصیل را دارا باشید و پس از ورود به کشور استرالیا مشکلی بابت تامین هزینه های زندگی خود نخواهید داشت. میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا ترکیبی از هزینه تحصیل و هزینه زندگی در استرالیا برای مدت یک سال است. این میزان در حال حاضر 21041 دلار استرالیا به عنوان هزینه زندگی + 13,333 دلار استرالیا (به طور میانیگن) می باشد که معادل 34347 دلار استرالیا می باشد.

 

شرایط کار دانشجویی در استرالیا

یکی از نکات مثبت و قابل توجه متقاضیان تحصیل در استرالیا اجازه کار می باشد که به دانشجویان بصورت پاره وقت داده می شود. دانشجویان می توانند در حین تحصیل در کشور استرالیا کار و درآمد داشته باشند و هزینه های زندگی و امرار معاش خود را تامین نمایند . استرالیا به دانشجویان بین المللی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته می دهد . درآمد کارهای دانشجویی بسته به شغل و آیالات استرالیا کاملا متفاوت می باشد اما می توان گفت که بطور میانگین درآمد ها ۳/۲ هزینه های زندگی فرد را تامین می کند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش علمی درآمده است و هرگونه کپی بدون ذکر منبع منع شرعی دارد و حرام است.

کار ضمن تحصیل در استرالیا

🔺کار ضمن تحصیل در استرالیا🔺

 

شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا

دانش آموزان در صورت تحصیل در استرالیا مجاز به داشتن همراه می باشند که خود این امر موجب جذب دانشجویان بین المللی شده است. کلمه ی همراه در امور مهاجرتی به معنای همسر متقاضی و فرزندانش می باشد. اغلب کشورها به دانشجویان بین المللی اجازه داشتن همراه را می دهند، استرالیا از جمله کشورهایی که به متقاضیان اجازه داشتن همراه در حین تحصیل را می دهد. فردی که برای تحصیل در کشور استرالیا درخواست می دهد و اقدام می نماید می تواند همزمان درخواست همراه دهد ولی باید در نظر داشت که همراهان اغلب نمی توانند همزمان با فرد اصلی به استرالیا مهاجرت نمایند و فاصله زمانی کوتاهی بین نفر اصلی و همراه ایجاد می شود. همراه در استرالیا برای دریافت کار باید شرایط خاصی را داشته باشد. فاکتورهای مورد نیاز استرالیا برای ویزای همراه داشتن مدرک زبان و رزومه قوی می باشد، در غیر این صورت به همراه ویزای ویزیتور(visitor visa) داده می شود.

 

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

یکی از مهم ترین نکات مثبت تحصیل در استرالیا برای متقاضیان امکان تحصیل در دانشگاه های برتر جهان می باشد. استرالیا یکی از کشورهایی است از که دانشگاه های عالی و سطح بالایی از آموزشات عالی برخوردار است. از جمله مهم ترین و معتبر ترین دانشگاه های استرالیا، دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه کانبرا می باشند. در این قسمت به بررسی و معرفی دانشگاه های سطح بالای استرالیا می پردازیم :

دانشگاه های برتر استرالیا

دانشگاه

رتبه

دانشگاه ملی استرالیا

۱

دانشگاه کانبرا

۲

دانشگاه کاتولیک استرالیا

۳

دانشگاه چارلز استوری

۴

دانشگاه مککری

۵

دانشگاه جنوب شرقی

۶

دانشگاه سیدنی

۷

دانشگاه تکنولوژی، سیدنی

۸

دانشگاه وولونگونگ

۹

دانشگاه گریفیت

۱۰

 

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا

برای تحصیل در کشور استرالیا در مقطع مختلف به طبع نیازمند مدارک خاصی می باشید که در این قسمت به بررسی تمامی مدارک قابل ارائه برای تحصیل در استرالیا در هر مقطع می پردازیم.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا:

 • ارائه و ترجمه ریز نمرات تحصیلی ۱۲ سالهتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه و ترجمه مدارک تحصیلی لیسانس ، فوق لیسانس و ...
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • ارائه و ترجمه مدارک شناسایی
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه ۴ قطعه عکس
 • ارائه و ترجمه سوابق کاری

 

همچنین به بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می پردازیم. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • ارائه مدارک شناسایی ترجمه شده
 • ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا (offer letter)
 • ارائه مدارک معتبر زبان
 • ارائه سوابق کاری و ترجمه شده
 • گواهی الکترونیکی ثبت نام (ECOE)
 • انگیزه نامه (Steatment Of Purpose) SOP
 • ترجمه کارت پایان خدمت
 • ترجمه سند ازدواج
 • تکمیل فرم های مربوطه

برای آشنایی با رشته های تحصیلی و رشته های برتر می توانید به مقاله بهترین رشته تحصیلی مراجعه نمائید.

بهترین رشته تحصیلی

🔺بهترین رشته تحصیلی🔺

 

موقعیت کار پس از تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویان خارجی که برای تحصیل در کشور استرالیا اقدام می نمایند، خودشان این سوال را مطرح می کنند که آیا می توانم پس از تحصیل در استرالیا اجازه کار بگیریم ؟ بله دانشجویان بین المللی می توانند در استرالیا پس از تحصیل در موسسه آموزش عالی استرالیا کار کنند . برای چنین دانشجویانی یک ویزای موقت توسط وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا صادر می گردد. متقاضیان پس از تحصیل در صورت عدم خروجشان می توانند با استفاده از ویزای ۴۸۹ استرالیا برای اقامت ۱۸ ماهه خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که خود این ویزا سیستمی امتیازی دارد و فرد باید امتیازات خود را برای اخذ این ویزا به حد نصاب برساند. از جمله مهم ترین این امتیازها مدرک زبان و سوابق تحصیلی می باشد. برای آشنایی بیشتر می توانید به مقاله تحصیل در کانادا مراجعه نمائید و شرایط این کشور را با موقعیت خود ارزیابی کنید.

کار در جمهوری چک

 

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در استرالیا

افرادی که برای تحصیل در استرالیا اقدام می نمایند قطعا موضوع اقامت و اخذ تابعیت در این کشور برایشان حائز اهمیت می باشد . همانطور که بررسی شد متقاضیان می توانند پس از اتمام تحصیل در  کشور استرالیا از طریق ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام نمایند و به مدت ۱۸ ماه در این کشور اقامت بگیرند. با توجه به اینکه متقاضیان در استرالیا تحصیل کرده اند این خود مزیتی است که شانس کاریابی افراد بالا می برد و هم چنین با توجه به زندگی در استرالیا از سطح زبان بالایی بهره مند می باشند که کاریابی آنها بسیار بالا می رود و شانس آنها برای ویزای ۴۸۹ بسیار زیاد می شود . بعد از تحصیل در صورتی که متقاضیان ویزای کاری دریافت کردند بعد از ۴ سال کار کردن در استرالیا می توانند به اقامت دائم برسند و در نهایت ۲ الی ۳ سال بعد از دریافت اقامت دائم درخواست پاسپورت و تابعیت دهند . برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله پاسپورت استرالیا مراجعه نمائید.

پاسپورت استرالیا

🔺پاسپورت استرالیا🔺

بازدید‌کنندگان محترم این سایت می‌توانند جهت آشنایی با مهاجرت به ترکیه و دیگر روش‌های قانونی مهاجرت و آگاهی از جزئیات مسائل مهاجرتی فایل‌های ویدیویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را مشاهده نمایند. این پکیج پیشنهاد ویژه ما می‌باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: سلام من ۱۶ سالمه برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا‌ میخوام اقدام کنم. من سمپادی هستم و به زبان انگلیسی مسلطم‌ میخوام با پدر مادرم برم استرالیا. چقدر سرمایه نیاز داره؟ پدر و مادرم میتونن همزمان باهام بیان؟

پاسخ:


 

سوالات متداول راجع به تحصیل در استرالیا

✅هزینه های تحصیل در استرالیا چقدر است؟

هزینه های تحصیل بسته به رشته، دانشگاه و شهر به شهر کاملاً متغییر بوده اما به صورت میانگین از 20 تا 45 هزار دلار استرالیا در سال متغییر می باشد.

✅آیا همزمان با تحصیل در استرالیا امکان کار دانشجویی وجود دارد؟

بلی دانشجویان در حین تحصیل در استرالیا، حداقل هفته ای 10 تا 30 ساعت بسته به مقطع تحصیلی خود و قوانین دانشگاه موردنظر اجازه کار دارند.

✅تحصیل در استرالیا ارزانتر است یا تحصیل در کانادا؟

در مقایسه بین این دو کشور در حال حاضر هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا مناسب تر از استرالیاست.

✅آیا تحصیل در استرالیا دارای بورسیه می باشد؟

اخذ بورسیه تحصیلی شرایط خاص و ویژه ی خود را دارد ولی به صورت کلی می توان گفت کشور استرالیا بورسیه های تحصیلی بسیاری ارائه می دهد و حتی برای دانشجویان دانشگاه های ملی ایران مثل امیرکبیر و تهران ویزای مخصوص دارد.


 

_____________________تحصیل در استرالیا و سخن پایانی _____________________

تحصیل در استرالیا، شرایط سنی و هزینه تحصیل در استرالیا، مهاجرت تحصیلی به استرالیا، اخذ اقامت استرالیا از طریق تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت از شما بازدید‌کنندگان محترم سایت برای مدت زمانی که به مطالعه این نوشتار اختصاص داده اید سپاسگزاریم. همانگونه که مشاهده نمودید برای تحصیل در استرالیا هزینه های نسبتاً زیادی را باید پرداخت شود و در مقایسه با کشوری مثل کشور کانادا، تحصیل در استرالیا پر هزینه محسوب می باشد، البته نباید فراموش کرد که این کشور از جمله کشورهای تاپ برای مهاجرت می باشد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش مراجعه نمایید و یا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما برای پاسخگویی به سؤالات خود استفاده نمایید. این سؤالات می‌تواند در زمینه تحصیل در استرالیا یا دیگر زمینه‌های مهاجرتی باشد. همچنین این امکان وجود دارد که به پرسش‌های شما در سریعترین زمان ممکن در بخش "ثبت پرسش" پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی رضایی
سلام من 38 سالمه متاهل هستم و همسرم 35 سالشه جفتموم لیسانس ای تی داریم سابقه کار من 15 سال هست با بیمه میتونیم برای تحصیل در استرالیا اقدام کنیم؟ زبان هم در حد ایلتس 5 هستیم مکالمه من بهتره ولی ممنون میشم پاسخ بدید خیلی ممنونم از مقاله خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در استرالیا باید مد نظر داشته باشید که این کشور هم روی سن و هم گپ تحصیلی بسیار حساس است و با 38 سال سن شانس ویزای شما پایین. اما اگر تحصیل مد نظرتان است می توانید برای اروپا کشورهایی چون اتریش، هلند و دانمارک اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شودو موفق باشید.
کاظم محمودی
سلام و عرض ادب از مقاله و سایت خوبتون کمال تشکر رو دارم. سوال بنده این هست که؛ آیا تحصیل پزشکی در استرالیا برای فرد 26 ساله لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه تهران با معدل 18 فارغ التحصیل 97 و با تمکن مالی کافی مقدور است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزارم از الطافتان درخصوص تحصیل پزشکی در کشور استرالیا شما نیازمند به قبولی در ازمون ورودی هستید درست است که یکی از پیش نیازهاش داشتن لیسانس علوم پایه است ولی ترجیح کشورهایی چون امریکا، استرالیا و کانادا لیسانس خودشان است. ولی شرایط سنی و تحصیلی شما خوب است پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
پريسا صفريان
با سلام ممنون از مقاله خوبتون من ١٧ سالمه ايا براي تحصيل در مدارس ميتونم اقدام كنم؟ مادرم هم مبتونه اقامت بگيره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله میوانید اقدام کنید به مادر شما به واسطه تحصیل شما اقامت نمی دهند، به ایشان ویزا گاردین تعلق میگیرد.
محمدنیا
با سلام ممنون از مقاله خوبتون آیا تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از لطف و محبت شما شما برای پذیرش و ویزا در کشور استرالیا به مدرک زبان نیاز دارید و در واقع بدون مدرک زبان شانسی برای ویزا شدن در این کشور نخواهید داشت.
سمیرا
سلام خسته نباشید من ۲۶سالمه کارشناس روانشناسی دانشگاه ازاد دارم با دیپلم تجربی امکان تحصیل در رشته ی پرستاری در استرالیا وجوددارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما در صورتی که شما سطح زبان خوبی داشته باشید و بتوانید هزینه های تحصیل در این کشور را پرداخت نمایید امکان مهاجرت به استرالیا را دارید اما در نظر داشته باشید که بهتر است شما ابتدا برای دوره فوق لیسانس اقدام داشته باشید.
میلاد اعتمادی
سلام .ببخشید من ترم یک پزشکی هستم . امکانش هست من تا ترم 5 در ایران درس بخوانم یعنی دوره علوم پایه رو که تا ترم 5 هست اینجا بخونم بعد برای دوره های بعدی مهاجرت کنم ؟ ایا بازم اونجا باید دوره علوم پایه رو بگذرونم یا فقط ازم امتحان میگرن ؟ مرسی از سایت خوبتون .. برای کشور استرالیا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، به طور کلی شما برای تحصیل پزشکی در کشور استرالیا باید آزمون دهید و مدرک زبان خوبی ارائه نمایید تا پذیرش شده و وارد دانشگاه های این کشور شوید.
متین
به نظر شما شرایط سنی مهاجرت به استرالیا 2022 با سال قبل تفاوتی خواهد کرد!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، هرگونه تغییرات توسط اداره مهاجرت استرالیا اعلام خواهد شد و نمیتوان پیش بینی در این زمینه انجام داد. بهتر است برای بررسی دقیق شرایط خود از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.