ویزای تحصیلی استرالیا

14 اردیبهشت 1402 22 نظر

ویزای تحصیلی استرالیا با شماره 500 نیازمند داشتن نامه پذیرش، مدرک زبان، تمکن مالی و بیمه می باشد. ثبت نام برای این سند از طریق فرم درخواست در ImmiAccount به صورت آنلاین و حداکثر 3 ماه قبل از شروع ترم می بایست انجام شود، البته زمان معقول 6 ماه قبل از آغاز ترم است. با ویزای تحصیلی استرالیا در دوره مدرسه، پدر یا مادر (بدون اجازه کار و تحصیل) و خواهر و برادر زیر 6 سال و در دوره دانشگاه همسر (همراه با اجازه کار پاره وقت) و فرزند زیر 18 سال قابل همراهی است. اجازه کار در ویزای دانشجویی استرالیا هر 2 هفته 40 ساعت می باشد. در این محتوا به بررسی مراحل اخذ ویزا تحصیلی استرالیا و مدارک لازم می پردازیم. در صورت وجود هرگونه ابهام با شماره تماس های موسسه ملک پور در ارتباط باشید تا از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای تحصیلی استرالیا

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا برای ایرانیان چگونه است؟

برای دریافت ویزا تحصیل در استرالیا نیاز است که شرایط اعلام شده را به صورت کامل و دقیق رعایت کرده باشید. شرایط ویزای تحصیلی استرالیا به شرح زیر می باشد:

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

 • بازه سنی مناسب: اگر دانش آموز دوره مدرسه هستید، باید سن شما با دوره تحصیلی که قصد تحصیل در آن را دارید، مطابقت داشته باشد. همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی در دانشگاه نیز سن شما نباید از یک مقداری بالاتر باشد. مثلا برای دوره ارشد، نیز نیاز است که سن شما زیر ۵۰ سال باشد.
 • ثبت نام در دوره تحصیلی و ارائه مدارک: بعد از ثبت نام در دوره تحصیلی نیاز است کلیه مدارک مربوط به تحصیل در آن دوره را تحویل دهید.
 • اقدامات رفاهی را انجام دهید: اگر سن شما زیر ۱۸ سال است نیاز است که در هنگام ورود به استرالیا این موضوع را بیان کنید زیرا برای افراد زیر ۱۸ سال نیاز به ارائه برخی اطلاعات نمی باشد.
 • مدارک زبان را ارائه دهید: با توجه به مقطعی که اقدام میکنید، نیاز است که مدارک زبان انگلیسی که برای ورود به آن مقطع ضروری است را ارائه دهید.
 • داشتن بیمه درمان: قبل از ورود نیاز است که بیمه درمانی خود را دریافت کرده باشید و مدارک آن را ارائه دهید.
 • تمکن مالی کافی: برای اینکه که بتوانید در استرالیا اقامت داشته باشید نیاز است که پشتوانه مالی کافی جهت دریافت ویزا را داشته باشید.
 • ویزای متناسب با مقطع تحصیلی: نیاز است ویزای مربوط به دوره ای که در آن تحصیل می کنید را داشته باشید، شما باید متناسب با دوره های درخواست تحصیل خود در استرالیا، ویزای مربوط به همان دوره را داشته باشید.
 • اجازه ورود قانونی: نیاز است که برای مدتی که برای تحصیل می‌خواهید در در استرالیا اقامت داشته باشید، اجازه ورود و اقامت قانونی به این کشور را داشته باشید.
 • داشتن شرایط دریافت ویزا: نیاز است که شما و اعضای خانواده بالای ۱۶ سال برای دریافت ویزا تمامی شرایطی که کشور استرالیا جهت ورود اتباع خارجی مقرر کرده را داشته باشید.
 • دارا بودن گواهی های سلامت: لازم است آزمایش های خواسته شده را انجام داده باشید، و گواهی هایی مبنی بر اینکه فاقد ویروس کرونا هستید و واکسن های خود را زده اید نیز به همراه داشته باشید.
 • امضای رعایت قوانین استرالیا: شما باید قوانین استرالیا را امضا کنید و تعهد دهید که به آنها پایبند خواهید بود.
 • پرداخت هزینه های مربوط به دولت: قبل از ورود به استرالیا لازم است کلیه مبالغی که به دولت استرالیا باید پرداخت شود، واریز شده باشد.
 • در گذشته ویزای شما لغو یا درخواست شما رد نشده باشد: اگر زمانی که در استرالیا بودید ویزای شما رد شده باشد، و یا درخواست شما در گذشته رد شده باشد در این صورت امکان قبولی مجدد شما پایین خواهد آمد.
 • در نظر گرفتن منافع کودکان زیر 18 سال: سال اگر درخواستی که می کند به نفع کودکان زیر ۱۸ سال نباشد این درخواست ویزا با ردی مواجه خواهد شد.

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع مدارس

تحصیل در مدارس استرالیا شامل تحصیل در دوره های مهد کودک، پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان و دبیرستان ارشد (کالج) است. مجموع طول دوره 13 سال است و دانش آموزان تا سن 16 سالگی ملزم به تحصیل می باشند. سه گروه از مدارس در استرالیا دایر و فعال هستند که عبارتند از مدارس دولتی، مدارس غیردولتی (شامل مدارس وابسته به ادیان) و مدارس مبتنی بر آموزه های فلسفی. در این مدارس، علاوه بر تدریس از نظر افزایش سطح علمی دانش آموزان، آموزش مهارت های زندگی و ارتباطی، انضباط شخصی و خودشناسی انجام می گیرد.

دانش آموزانی که دوره متوسطه را در استرالیا به پایان رسانیده و آزمون نهایی را با موفقیت پشت سر بگذارنند، گواهینامه رسمی فارغ التحصیلی از مدارس استرالیا را دریافت می نمایند که مورد پذیرش کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استرالیا و همچنین بسیاری از مراکز علمی و مؤسسات بین المللی می باشد. دانش آموزان بین المللی پس از اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا می توانند در مدارس شبانه روزی استرالیا که دارای خدمات آموزش و خوابگاهی می باشد، به تحصیل و زندگی بپردازند.

ویزای تحصیلی استرالیا برای ورود به کالج

بعد از سال نهم تحصیلی و اخذ دیپلم دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاه ها را دارند می توانند وارد بهترین کالج های استرالیا شوند. کالج های استرالیا شامل کالج های خصوصی و دولتی می شود. سن تحصیل در این کالج ها نیز بین ۱۵ تا ۱۸ سال می باشد و دانش آموزان می توانند یک دوره فاندیشن را با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بگذرانند. در حال حاضر هزینه تحصیل در کالج های استرالیا سالانه مابین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا می باشد. هزینه تقریبی زندگی یک دانش آموز در استرالیا نیز، در سال حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا می باشد. لازم به ذکر است که دانش آموزان در این مقطع می توانند والدین خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود تا اتمام سن ۱۸ سال داشته باشند. 

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس جهت تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم بایستی مدرک دیپلم 12 ساله را دارا باشند. علاوه بر این، کسب نمره 6 آزمون آیلتس الزامی است. افرادی که موفق به کسب نمره زبان مورد نیاز و یا سطح معدل مورد نیاز نشده باشند می توانند در دوره های فاندیشن (Foundation) شرکت نموده و سطح علمی خود در دروس مربوطه و زبان را افزایش دهند. هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع لیسانس، به دانشگاه و رشته فرد بستگی دارد؛ اما به طور میانگین نیاز به حداقل 20 هزار دلار در سال به عنوان شهریه می باشد. لازم به ذکر است که طول دوره تحصیلی لیسانس در استرالیا، 4 سال است. ضمن این که دانشجویان می توانند در حین تحصیل این دوره، به 20 ساعت کار دانشجویی در هفته نیز بپردازند.

ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع فوق لیسانس

از ملزومات تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا، داشتن مدرک لیسانس و نمره 6.5 آیلتس می باشد. علاوه بر این موارد، ارائه توصیه نامه نیز به منظور اخذ پذیرش دانشگاهی در مقطع فوق لیسانس استرالیا مورد نیاز است. از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا، امکان انجام کار دانشجویی به صورت نامحدود می باشد. هزینه تحصیل این دوره، 25 هزار دلار در سال به طور میانگین می باشد. شرایط اخذ ویزای دانشجویی فوق لیسانس استرالیا به شرح زیر است:

 • سن شما باید کمتر از ۵۰ سال باشد
 • اولین ویزای خود را در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۱۱ یا بعد از آن درخواست داده باشید
 • در شش ماه گذشته ویزای دانشجویی را اخذ کرده باشید و مدرک CRICOS را کسب کرده باشید
 • هنگام درخواست باید بیمه درمانی را پرداخت کرده باشید و مدارک آن را ارائه دهید
 • مدارک مورد نیاز برای نشان دادن سطح زبان انگلیسی خود را ارائه دهید

قوانین جدید ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع دکتری

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع دکتری به ویزای ۵۷۴ معروف است برای بررسی به جزئیات ویزای خود می تواند از تایید آنلاین رایگان حق ویزا vevo استفاده کنید. اگر قبلا ویزای تحقیقات تحصیلات تکمیلی ۵۷۴ را درخواست داده اید حتما قبل از رسیدن زمان انقضای ویزای خود اقدام کنید، زیرا این ویزا دیگر به صورت مجدد تمدید و یا صادر نمی گردد، و باید از ویزای ۵۰۰ استفاده کنید. با دریافت ویزای تحصیلی برای دکترا می توانید در استرالیا تحصیل کنید و تمام اعضای خانواده تحت تکفل شما نیز می توانند با شما همراه کنند. پس از شروع دوره کارشناسی ارشد و دکترا در استرالیا، می توانید به صورت نا محدود در این کشور کار همراه تحصیل داشته باشید. اعضای خانواده شما نیز اجازه کار خواهند داشت. اگر در دوره های مقدماتی مانند elicos شرکت کرده اید می توانید خودتان و اعضای خانواده تان به صورت محدود ۴۰ ساعت در هفته کار کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

برای اطلاع از مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا لازم است این بخش از مقاله را به صورت دقیق مطالعه کنید:

مرحله اول - قبل از درخواست

اگر خارج از استرالیا هستید، حداقل ۸ هفته قبل از شروع دوره برای ویزای خود اقدام کنید. اگر در استرالیا هستید نیز زمان زیادی را برای درخواست ویزای خود در نظر بگیرید زیرا ممکن است اتفاق غیر منتظره رخ دهد، و دریافت ویزای شما با تاخیر اتفاق بیفتد. و این باعث می شود که تاریخ انقضای ویزای قبلی شما بگذرد و دچار مشکل شوید.

مرحله دوم - مدارک خود را جمع آوری کنید

برای اینکه بدانید چه چیزی باید به سفارت برای درخواست ویزا ارسال کنید، نیاز است که مدارک خود را از قبل چک کنید. برای این که بتوانید لیست دقیق مدارکی که سفارت نیاز دارد را تهیه کنید از قبل یک چک لیست آماده کنید. شما می توانید مدارک مربوط به گذرنامه و تحصیل خود را در سایت این کشور وارد کنید اگر هنوز دانشگاهی را پیدا نکرده‌اید گزینه "هنوز درباره دانشگاه مقصد تصمیم نگرفته ام" را انتخاب کنید. معمولاً در سایت به شما می‌گوید که چه مدارکی را باید ارائه دهید، اگر مدارک و مراحل برای شما نمایش داده نشده گزینه "نمایش مراحل" را انتخاب کنید تا ببینید چه مدارکی را باید آماده داشته باشید. قبل از ارسال درخواست خود چک لیست اسناد و مدارک مورد نیاز را مجدداً بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام مدارک را در لیست قرار داده اید.

مرحله سوم - اقدام برای ویزا

برای ویزا باید به صورت آنلاین اقدام کنید، هنگام درخواست باید ادله کاملی برای درخواست ویزا ارائه دهید، زمان درخواست می توانید در داخل استرالیا و خارج آن باشید و درخواست هایی که بدون پر کردن اسناد مربوطه ارسال شود یا رد می شوند، و یا به تعویق می افتند. فرم درخواست ImmiAccount به شما می‌گوید که چه مدارکی را باید ارسال کنید.

مرحله چهارم - بعد از اینکه درخواست دادید

باید چک کنید چه کارهایی می توانید بعد از درخواست انجام دهید، شما باید به درخواست های اطلاعاتی که در پروفایل شما ارسال می شود، سریع پاسخ دهید. نیاز است تا پایان مهلت پاسخگویی به درخواست دپارتمان، برای اطلاعات بیشتر منتظر باشید و به عنوان متقاضی باید مرتب وارد حساب ImmiAccount خود شوید و پیام های مربوطه را به سرعت چک کنید، و پاسخ دهید. قبل از نهایی شدن ویزا، از رزرو سفر خودداری کنید.

مرحله پنجم - نتیجه درخواست ویزا

نتیجه درخواست به صورت کتبی به شما اطلاع داده می شود. شماره اعطای ویزا، تاریخ انقضا و شرایط ویزای شما در آن قید شده است. زمانی که در استرالیا هستید یک کپی از این اطلاعات را نزد خود نگه دارید. اگر ویزای شما رد شود نیز به صورت کتبی به شما اطلاع داده خواهد شد و در آن درج می شود که چرا درخواست شما رد شده است. اگر درخواست شما رد شود هزینه برای شما باز پرداخت نمی گردد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در وهله نخست بایستی با ارائه مدارک زیر، برای دریافت پذیرش تحصیلی از مرکز آموزشی مورد نظر تلاش نمایند:

 • اصل و ترجمه مدارک هویتی
 • گذرنامه معتبر و عکس
 • اصل و ترجمه مدرک دیپلم 12 ساله
 • اصلی و ترجمه مدارک تحصیلی قبلی
 • مدرک زبان آیلتس با نمره مورد نیاز(بسته به مقطع و دانشگاه)
 • ترجمه سوابق کاری

پس از دریافت پذیرش تحصیلی مدارک زیر برای دریافت ویزا باید به سفارت استرالیا تحویل گردد:

 • مدارک هویتی ترجمه شده
 • گواهی ثبت نام
 • فرم های مورد نیاز تکمیل شده
 • پذیرش تحصیلی
 • مدرک آیلتس با نمره زبان مورد نیاز
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • ارائه مدارک بیمه سلامت
 • تکمیل اطلاعات بیومتریک

شریط اخذ بیمه سلامت برای ویزای تحصیلی استرالیا

شرایط اخذ بیمه سلامت برای هر ویزا متفاوت است و مدارکی که شما برای پوشش بیمه باید تحویل دهید با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال برای ویزای تحصیلی استرالیا نیاز است بیمه شما حداقل پوشش بهداشت، پوشش خدمات پزشکی، خدمات بیمارستانی و آمبولانسی را شامل شود در این صورت بیمه ای که تهیه کردید شرایط کافی را دارد. سپس باید هزینه های مربوط به بیمه سلامت را پرداخت کنید. چندین طرح بهداشتی برای افرادی که به استرالیا سفر می کنند به تنهایی و با خانواده ارائه شده که الزامات مربوط به ویزا با توجه به شرایط شخصی متفاوت می باشد.

شرایط ثبت اطلاعات بیومتریک برای ویزای تحصیلی استرالیا

برای ویزای تحصیلی استرالیا نیاز است که متقاضیان خارج استرالیا درخواست خود را ثبت کنند، باید بیومتریک خود را در سفارتخانه‌های استرالیا (AVAC) یا مرکز جمع‌آوری بیومتریک استرالیا abcc ارائه دهند. ارائه بیومتریک برای متقاضیانی که از خارج استرالیا درخواست ارسال می کنند، واجب است.ارائه بیومتریک به اکثر متقاضیان بلافاصله پس از درخواست توصیه می شود.

 • نیاز است درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین، یا از طریق پست ارسال کنید. بهتر است که در خواست به صورت آنلاین باشد. اگر نامه برای شما ارسال کردیم که نیاز به ارائه اطلاعات بیومتریک می باشد، باید یک قرار ملاقات ترتیب دهید، و به avac یا abcc مراجعه کنید. تا بتوانید اطلاعات بیومتریک را در اختیار سفارت قرار دهید.
 • اگر در داخل استرالیا هستید و نیاز به ارائه بیومتریک داشته باشید، برای دریافت ویزای جدید نیاز است که بیومتریک را در خارج از استرالیا درخواست دهید. سپس با ویزای جدید وارد استرالیا شوید. ارائه ویزای جدید تا زمانی که این اطلاعات را تکمیل نکنید امکان پذیر نیست.

اصولا نامه‌ای دریافت خواهید کرد یا اینکه می توانید درخواست خود را در پروفایل شخصی خود مشاهده کنید. ۱۴ روز به شما فرصت داده می‌شود تا بیومتریک خود را ارائه دهید. بنابراین مهم است که با استفاده از دستورالعمل های موجود در نامه درخواست به سرعت یک قرار ملاقات ترتیب پذیرد.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضی باید تمامی مراحل زیر را برای نشان دادن کافی بودن میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا انجام دهد.

 • پرداخت هزینه سفارت استرالیا
 • هزینه های1 سال زندگی در استرالیا را پرداخت کنید
 • صورت حساب مالی دانشجو 21041 دلار استرالیا باشد
 • پشتیبان دانشجو حداقل مبلغ 72592 دلار داشته باشد
 • به ازای فرزندان زیر 6 مبلغ 3152 دلار استرالیا پرداخت شود
 • هزینه تحصیل دانشجو حداقل 8296 دلار استرالیا در سال است
 •  دارا بودن هزینه سفر به استرالیا به مبلغ 2000 دلار استرالیا

مدارک اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

 • تکمیل فرم های مربوط به تمکن مالی
 •  کپی صورت حساب بانکی
 •  ارائه گواهی موجودی بانکی
 • کپی سپرده های ثابت بانکی
 •  در صورت دریافت وام تحصیلی ارائه‌ نامه وام تحصیلی
 • مدارکی که نشان دهد میزان درآمد سالانه متقاضی مجرد 62222 دلار استرالیا باشد و متقاضی متاهل 72592 دلار استرالیا در سال باشد.
 • اگر همسر شما شاغل است شواهدی مبنی بر این که همسر شما درآمد سالانه مشخصی دارد
 •  نیاز است که ثابت کنید که از پس هزینه ها زندگی برای یک سال اول تحصیل بر خواهد آمد
 • اگر دارای فرزند در سن مدرسه هستید باید بتوانید هزینه های مدرسه او را تامین کنیید و مدارک اثبات این موضوع را نیز ارائه دهید
 • اگر قرار است پشتیبان مالی داشته باشید نامه حمایت مالی خود را برای ویزا یه دانشجویی استرالیا تحویل دهید

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیانی که درخواست ویزای تحصیلی استرالیا دارند باید 620 دلار، همراهان بالای 18 سال آنان، 460 دلار و کمتر از 18 سال، 150 دلار استرالیا را پرداخت نمایند. این هزینه تنها برای اخذ ویزای تحصیلی بوده و هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه، جداگانه محاسبه و افراد موظف به پرداخت آن می باشند.

بررسی میزان شهریه در اقامت تحصیلی استرالیا

پرداخت هزینه تحصیل بخشی از هزینه های اقامت تحصیلی می باشد که مقدار آن بسته به مقطع، رشته و شهر و مرکز تحصیل فرد متفاوت است. اما به طور کلی می توان مبالغ زیر را به عنوان شهریه تحصیل در مقاطع مختلف مدارس و دانشگاه در نظر گرفت:

هزینه تحصیل در مدارس استرالیا

مقطع دبستان

7800 تا 30 هزار دلار استرالیا

مقطع دبیرستان

4 هزار تا 22 هزار دلار استرالیا

کالج

10 تا 20 هزار دلار استرالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های استرالیا

مقطع کارشناسی

10 تا 25 هزار دلار استرالیا

مقطع کارشناسی ارشد

15 تا 30 هزار دلار استرالیا

دکترا

14 تا 35 هزار دلار استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان غیرممکن است. زبان رسمی و آموزش در کشورکانگوروها، انگلیسی است. از همین رو دانش زبان محاوره ای این کشور از واجبات اقامت تحصیلی استرالیا می باشد. به طور کلی می توان بدون مدرک زبان انگلیسی، نمی توان وارد سیستم آموزشی استرالیا بخصوص در دانشگاه های این کشور شد.

مدرک زبان مورد نیاز ویزای تحصیلی استرالیا

مدرک زبان مورد نیاز ویزای تحصیلی استرالیا شامل نمره آزمون های زبانی که دپارتمان های تایید شده که آزمون های زبان را برگزار کنند می باشد. توجه داشته باشید که یک دسته برای معافیت از ارائه مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که در انتها به آن پرداخته می شود.

تست زبان انگلیسی: جدول زیر حداقل نمره ای که متقاضی باید برای تست زبان باید ارائه دهد را بیان میکند. شما باید دو سال قبل از درخواست ویزای دانشجویی در آزمون زبان انگلیسی شرکت کرده باشید و حداقل نمره های لازم را کسب کرده باشید.

دوره زبان

حداقل نمره

حداقل نمره با 10 هفته دوره های فشرده (ELICOS)

حداقل نمره با 20 هفته دوره های فشرده (ELICOS)

(IELTS)

5.5

5

4.5

تافل

46

35

32

کمبریج

162

154

147

(PTE Academic)

42

36

30

Occupational English Test

B برای هرسطحی

N/A

N/A

موارد معافیت مدرک زبان

برای ارائه زبان انگلیسی در صورتی که یکی از شرایط زیر را داشته باشید می توانید بدون نیاز به ارائه مدرک زبان درخواست خود را ارسال کنید:

 • شهروند دارای گذرنامه یکی از کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان، ایرلند باشید.
 • اگر شما یک دانشجو امور خانه خارجی، یا دانشجوی حمایت شده، دفاعی، یا دانشجویی تبادل ثانویه (aases) باشید، می توانید در یک دوره تحصیلی مستقل زبان انگلیسی فشرده که برای دانشجویان خارجی برگزار می شود، (elicos) ثبت نام کنید و با ارائه مدرک زبانی این دوره برای تحصیلات آماده شوید.
 • حداقل ۵ سال تحصیلی را به زبان انگلیسی در یک کشور انگلیسی زبان مانند استرالیا، انگلیس، کانادا، نیوزلند، آفریقای جنوبی یا ایرلند به پایان رسانده باشید.
 • دو سال قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی در استرالیا به زبان انگلیسی گواهینامه تحصیلات متوسطه ارشد یا بخشی از دوره های تحصیلی خود را داشته باشید که منجر شود صلاحیت گواهی IV استرالیا را داشته باشید.

نکته: توجه داشته باشید که اگر پاسپورت ملی بریتانیا در خارج از کشور (BNO) را دارید ممکن است از شما درخواست شود که مدرکی دال بر نمره آزمون انگلیسی همراه با درخواست ویزای خود ارائه کنید.

فایل صوتی موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت - پذیرش تحصیلی

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

در حالت کلی برای مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا نمیتوان عدد مشخص و دقیقی بیان کرد. بر اساس امار شرحی این زمان در جدول زیر آمده است:

نوع ویزای تحصیلی

مدت زمان اخذ ویزا

ویزای تحصیلی مدرسه

5 الی 6 ماه

ویزای تحصیلی دانشگاهی

3 الی 4 ماه

ویزای تحصیلی ارشد و دکتری (پژوهشی)

5 الی 12 ماه

ویزای تحصیلی دوره های آموزش زبان

5 الی 8 ماه

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا در هر دوره تحصیلی، عدد متفاوتی را نشان می دهد. برای مثال: متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی باید دارای شرط سنی حداقل 18 و حداکثر 21 سال و برای مقطع ارشد، حداکثر تا سن 27 سال، مورد قبول دانشگاه های استرالیا می باشد. افرادی که با هدف تحصیل در مدارس، اخذ ویزای تحصیلی را دارند باید سنشان به 18 نرسیده باشد. تحصیل در مدارس این کشور از 7 سالگی آغاز و تا 12 سالگی باید مقطع ابتدایی را به پایان رسانده باشند و پس از آن تا سن 18 سالگی، مقطع متوسطه را به اتمام خواهند رساند. تحصیل در کالج های استرالیا یکی دیگر از مقاصد اخذ ویزای دانشجویی استرالیا است که افراد برای واجد شرایط شدن تحصیل در این دوره ها نیز باید بین 15 تا 18 سالگی اقدام نمایند.

معرفی بهترین دانشگاه ها برای اقامت تحصیلی استرالیا

کشور استرالیا در کنار کشورهای ایالات متحده آمریکا و انگلستان، بیشترین جذب دانشجوی بین المللی را داشته است. در جدول زیر می توانید به فهرست برترین دانشگاه های استرالیا و رنکینگ جهانی آن ها دست یابید.

نام دانشگاه

رتبه بندی ملی

رنکینگ جهانی

دانشگاه ملی استرالیا

Australian National University (ANU)

1

31

دانشگاه سیدنی استرالیا

University of Sydney

2

40

دانشگاه ملبورن استرالیا

University of Melbourne

3

41

University of New South Wales (UNSW)

4

44

University of Queensland (UQ)

5

46

دانشگاه موناش استرالیا

Monash University

6

55

University of Western Australia (UWA)

7

92

دانشگاه آدلاید استرالیا

University of Adelaide

8

106

University of Technology Sydney (UTS)

9

133

University of Wollongong

10

ویزای همراه دانشجویی استرالیا

دانشجویان متاهل می توانند با ویزای تحصیلی استرالیا، اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به وسیله ویزای همراه دانشجویی استرالیا، اخذ نمایند. برای درخواست ویزای همراه استرالیا این قانون وجود دارد که متقاضی اصلی میبایست ابتدا موفق به گرفتن اقامت دانشجویی شده و پس از 3 تا 5 ماه، اقدام به اخذ ویزای همراه دانشجویی کند. اختیارات ویزای همراه دانشجویی شامل: اجازه کار و تحصیل برای افراد می شود که همین امر شرایط ایده آلی را برای فرد به وجود خواهد آورد. همراه متقاضی در حال تحصیل در مقطع لیسانس، مجوز 40 ساعت کار هفتگی و همراه متقاضی مقاطع بالاتر، مجوز کار تمام وقت را خواهد داشت.

نمونه ویزای تحصیلی استرالیا

نمونه ویزای تحصیلی استرالیا

پیگیری وضعیت ویزای دانشجویی استرالیا

افراد بعد از تکمیل پرونده و اطلاعات بیومتریکشان در مرکز جمع آوری بیومتریک استرالیا، قادر به پیگیری وضعیت ویزای دانشجویی استرالیا خود از طریق حسابشان ImmiAccount می باشند. از این طریق افراد به وضعیت خود مطلع گشته و اطلاع رسانی های مهم از طریق همین حساب به متقاضیان داده می شود تا در صورت بروز مشکل و یا کمبود مدارک، اقدام نمایند.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا، ارتباط مستقیمی با مدت زمان تحصیل افراد دارد. در اصل ویزای دانشجویی استرالیا به منزله مجوز برای تحصیل دانشجوی بین المللی صادر شده تا در زمانی که مشغول به آموزش است، به مشکل برنخورد. جدول زیر مدت زمان اعتبار ویزا با توجه به زمان تحصیل را نشان می دهد.

مدت تحصیل

مدت اعتبار ویزا

10 ماه یا بیشتر (نوامبر تا دسامبر) معمولا اعتبار ویزا تا 15 مارس سال بعد اعطا می شود.

10 ماه یا بیشتر ( ژانویه تا اکتبر)

معمولا اعتبار ویزا 2 ماه بیشتر از این مدت خواهد بود.

کمتر از 10 ماه

معمولا اعتبار ویزا یک ماه بیشتر از این مدت خواهد بود.

شرایط تمدید ویزای دانشجویی استرالیا

از مهم ترین شرایط تمدید ویزای دانشجویی استرالیا این است که متقاضیان دو ماه قبل از به پایان رسیدن اعتبار ویزای تحصیلی شان، اقدام به درخواست برای تمدید مجوز ماندنشان در استرالیا کنند. این دسته از افراد که خواهان تمدید ویزای تحصیلی هستند، اگر تحصیلاتشان به اتمام رسیده، باید از طریق ویزای توریستی اقدام نمایند و از این طریق قادر به اقامت در استرالیا خواهند شد.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

در کنار همه تلاش ها و اقداماتی که به اخذ ویزای دانشجویی استرالیا منجر می شود، گاهی به دلیل عدم رعایت برخی نکات و یا بی توجهی به آنها ممکن است درخواست افراد ریجکت و در این راه با شکست مواجه شوند. از آن جهت که دولت استرالیا برای اعطای ویزا به مهاجران با سخت گیری بسیاری، اقدام به این کار می کند و پس از بررسی همه مدارک و جوانب رای به پذیرش یا عدم پذیرش دانشجوی بین امللی می دهد، پس بسیار مهم است که افراد با دقت و حساسیت بالا اقدام به سپری کردن همه مراحل اخذ ویزای دانشجویی کنند. بخشی از دلایلی که موجب ریجکت شدن ویزای تحصیلی استرالیا می شود، به شرح زیر است:

 • نداشتن آگاهی دقیق از شرایط و قوانین ویزای دانشجویی استرالیا
 • پنهان کاری در افشای سبقه کیفری
 • جعل مدارک
 • عدم توجه به زمان مقرر برای ارائه درخواست
 • عدم ارائه مدارک خواسته شده از سوی اداره مهاجرت استرالیا و یا وجود نقص در آنها
 • واجد شرایط نبودن ویزای تحصیلی

مزایای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

بیشترین جست و جوی افرادی که با تحصیل استرالیا دارند این است چگونه ویزای تحصیلی استرالیا را بگیریم که قطعا همه این اتفاقات به دلیل مزایا بی شمار این کشور برای تحصیل و زندگی می باشد. مزایای ویزای تحصیلی استرالیا عبارتند از:

 • تحصیل در دانشگاه های سطح اول جهان
 • امکان یافتن شغل و اخذ اقامت دائم استرالیا
 • امکان همزمان کار و تحصیل
 • برخورداری از بورسیه تحصیلی در صورت واجد شرایط بودن
 • زندگی در کشور توسعه یافته و دارای زیرساخت های عالی
 • رسیدن به درآمد ایده آل
 • امکان اخذ اقامت برای خانواده
 • امکان اپلای از داخل یا خارج استرالیا به صورت آنلاین

شرایط کار دانشجویی در اقامت تحصیلی استرالیا

دانشجویان دوره کارشناسی قادر به انجام 20 ساعت کار دانشجویی در استرالیا در هفته می باشند و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در استرالیا می توانند مادامی که به وضعیت تحصیلی آنان لطمه ای وارد نشده، به صورت نامحدود به کار ضمن تحصیل بپردازند. دانشجویانی که تمایل به کار ضمن تحصیل دارند می توانند از خدمات دانشگاه های استرالیا در زمینه یافتن کار دانشجویی بهره مند گردند. حداقل حقوق دریافتی بابت هر ساعت کار در استرالیا معادل 15.96 دلار استرالیا است.

شرایط کار پس از اقامت تحصیلی استرالیا

برای یافتن کار پس از اقامت تحصیلی استرالیا که منجر به دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت و شهروندی استرالیا می شود، می توانید در طول دوره تحصیل خود و یا در پایان، به جستجوی کار در استرالیا پرداخته و با عقد قرارداد کاری و تمدید آن به مدت 4 سال، اقامت دائم استرالیا را از طریق کار در این کشور به دست آورید. دو تا سه سال پس از اخذ اقامت دائم نیز می توان برای دریافت پاسپورت استرالیا درخواست داد. در خصوص شرایط کار پس از تحصیل در استرالیا لازم است که به موارد مهمی مانند نرخ بیکاری در استرالیا و شرایط بازار کار این کشور و همچنین فرصت کاریابی دانشجو پس از پایان دوره تحصیلی پرداخت. نمودار نرخ بیکاری در استرالیا را در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

نمودار نرخ بیکاری در استرالیا

با توجه به نرخ بیکاری حال حاضر می توان شرایط بازار کار این کشور را برای متخصصان و افراد تحصیل کرده مناسب دانست؛ فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا تا 18 ماه پس از پایان تحصیل، فرصت حضور در این کشور و جستجوی کار را دارند.

بنر محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور

تبدیل اقامت تحصیلی استرالیا به تابعیت

مهم است که بدانیم آیا با ویزای تحصیلی می توان اقامت دائم استرالیا را گرفت یا خیر که جواب منفی است. ویزای تحصیلی استرالیا به خودی خود منجر به تابعیت این کشور نخواهد شد و راه پیش روی افراد برای رسیدن به این هدف، یافتن شغل بعد از اتمام تحصیلات و یا انتخاب برنامه مهاجرتی دیگری است که منطبق بر شرایط متقاضی باشد. عمده فارغ التحصیلان به دنبال اخذ تابعیت با ویزای کاری می باشند که این دسته از افراد ابتدا با اخذ ویزای 489 استرالیا، فرصتی 18 ماهه به دست خواهند آورد تا به دنبال کار مناسب گشته و مشغول به کار شوند. پس از فعالیت 4 ساله و پرداخت مالیات در پروسه مهاجرت به استرالیا، اقامتشان دائمی خواهد شد و تابعیت کشور استرالیا را به دست می آورند.

فایل صوتی موسسه MIE در مورد اخذ اقامت تحصیلی

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای دانشجویی استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا

✔️ میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟

برای تمکن مالی نیاز است یک حساب یا بودجه ای را معرفی کنید، و ثابت کنید که می توانید هزینه 12 ماه زندگی خود و خانواده تان را در استرالیا تامین کنید. یا اینکه نشان دهید والدین شما قادر هستند تا هزینه های تحصیلی شما را تامین کنند و درآمد سالانه آنها حداقل 62222 دلار استرالیا برای دانشجویان مجرد و 72592 دلار استرالیا برای متاهلین می باشد.

✔️ مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا معمولا چقدر است؟

برای صدور ویزا اگر از خارج از استرالیا اقدام می کنید باید حداقل 8 هفته را در نظر بگیرید.

✔️ آیا با داشتن ویزای تحصیلی اجازه کار دانشجویی در استرالیا می باشد؟

بله با داشتن ویزای تحصیلی برای دوره دکترا خودتان و خانوادتان می توانید به صورت نا محدود کار کنید.

✔️ در چه صورت بدون ارائه مدرک زبان می توانیم ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کنیم؟

 اگر شهروند دارای گذرنامه یکی از کشورهای آمریکا کانادا انگلستان ایرلند باشید. و یا حداقل ۵ سال تحصیلی را به زبان انگلیسی در یک کشور انگلیسی زبان مانند استرالیا، انگلیس، کانادا، نیوزلند، آفریقای جنوبی یا ایرلند به پایان رسانده باشید نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید


سخن پایانی درباره ویزای تحصیلی استرالیا 

ویزای تحصیلی استرالیا یکی از پر تقاضا ترین انواع ویزای استرالیا می باشد که امکان اخذ آن برای متقاضیان در سنین مختلفی وجود دارد. دریافت این ویزا در وهله نخست نیاز به دریافت پذیرش از دانشگاه و سپس ارائه سایر مدارک مانند مدرک زبان و تمکن مالی مناسب دارد. لازم به ذکر است که تحصیل در استرالیا دارای شهریه می باشد که میانگین آن در حدود 20 هزار دلار استرالیا است. در این مقاله درباره شرایط سنی، هزینه و تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا صحبت شد. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعاتی خارج از آنچه در مقاله فوق ذکر شد، می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا با تکمیل فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. در انتهای مقاله نیز امکان طرح سوال و ابهام در بخش "ثبت پرسش" پیرامون موضوع ویزای تحصیلی استرالیا و شرط سنی ویزای تحصیلی استرالیا وجود دارد.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سمیه
سلام خسته نباشید. ممنون از مطالب خوبتون. بنده اگر بخوام اقامت تحصیلی استرالیا رو بگیرم، چطور میتونم همراه با همسر و فرزندان مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت متشکریم از همراهی شما دوست عزیز در صورت داشتن شرایط سنی خوب و گپ تحصیلی پایین و مدرک زبان مناسب شانس خوبی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا خواهید داشت و خانواده شما نیز بعد از مدت کوتاهی به شما ملحق خواهند شد.
سارا
سلام وقتتون بخیر ویزای تحصیلی استرالیا 2022 هم تغییری خواهد داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقت شما بخیر دوست عزیز قوانین مهاجرت ممکن است هر لحظه شامل تغییر شوند و این تغییرات را از قبل نمی توان پیش بینی کرد.
علی
با ویزای تحصیلی استرالیا اجازه کار هم میدهند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله دوست عزیز با ویزای تحصیلی استرالیا دانشجویان کارشناسی به مدت 20 ساعت در هفته و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا مادامی که لطمه ای به وضعیت درسی ایشان وارد نشود، قادر به انجام کار دانشجویی هستند.
Maral
سلام فرض کنید یک نفر دندان پزشکی عمومی خونده میخواد بره اونجا و هم کار کنه(هرکاری) هم تخصص بخونه میشه؟ اگه بشه که اون موقع 24 سالش باشه تمکن مالی نیاز داره که به استرلیا نشون بده؟ اگه اره چقده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی کسانی که در ایران در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کرده باشند می بایست دوره های معادل سازی را گذرانده و در آزمون های مربوطه شرکت نمایند . برای پروسه اخذ ویزا مطمئناً نیاز به ارائه تمکن مالی می باشد.
احسان
هزینه اولیه ای که باید بکنیم برای دریافت ویزا برای تحصیلی در استرالیا چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز هزینه ای دولتی سفارت خیلی نیست و باید از خود سایت دولت چک بفرمایید چون آپدیت می شوند ولی برای یک نفر معمولا بین 700 تا 1000 دلار می باشد از طرف دیگر هم باید شما به هزینه های تحصیل در کشور استرالیا و تمکن مالی هم حواستان باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
مریم
نمره آیلتس برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس ارشد و دکترا چقدر باید باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور با کشور و همین طور دانشگاه و حتی رشته به رشته متغییر می باشد اما بصورت کلی آیلتس 6 برای لیسانس، آیلتس 6.5 فوق لیسان و 6.5 . 7 هم برای دکتری نیاز است.
محمد علی
سلام من جهشی دیپلم رو گرفتم و الان 16 سالم هست و میخان پذیرش یکی از دانشگاه های استرالیا رو بگیرم اما پرسیدم شرط سنی این کشور بهم اجازه نمیده درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله درسته شما برای ورود به مقطع کارشناسی باید سنتون بین 18 تا 21 باشه
نورا
خسته نباشد ببخشید من به دنبال پذیرش دانشگاه های استرالیا هستم و الان در مقطع پیش دانشگاهی مشغول به تحصیلم میخواستم بپرسم حداقل نمره ایلتس مورد نیاز برای من چند هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای مقطع لیسانس، 6 می باشد.
آزاده
دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به کشور و دلایل ریجکتی تان دارد معمولا خود سفارت بازه ای را موقعی اعلام ریجکتی مشخص می کند.
دنا رمضانی
با سلام. برای گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های استرالیا باید آیلتس چند داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب ورود با مقطع فوق لیسانس استرالیا با حداقل نمره 6.5 آیلتس امکان پذیر است.
هما
مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مدارک تحصیلی متقاضی و همچنین مدارک شخصی از جمله: مدارک هویتی گواهی ثبت نام فرم های تکمیل شده گواهی پذیرش تحصیلی مدرک آیلتس انگیزه نامه از جمله مدارک مورد نیاز می باشد
علی رضایی
وقتتون بخیر در صورتی که قصد اقدام برای فوق لیسانس رو داشته باشیم و سن 30 باشه آیا داشتن سابقه کاری مرتبط به گرفتن ویزا کمک خواهد کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی حتی در برخی از رشته ها هم برای پذیرش سابقه کار کمک می کند.
Khaled
با سلام پسرم 14 سالشه و میخواستم بقیه تحصیلش رو توی استرالیا ادامه بده. با سرمایه 30000دلار آمریکا چه گزینه هایی می تونم داشته باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این مبلغ برای هزینه های تحصیل و زندگی یکسال شان کفایت می کند.
زینعلی
سلام من دانشجوی ارشد شیمی کاربردی هستم اما تحصیلم 2 ساله به اتمام نمیرسه میشه بفرمایید چطوری میشه ویزام رو تمدید کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورتی که تحصیل شما بیشتر از مدت زمان ویزای شما طول بکشد 2 ماه قبل از به پایان رسیدن زمان ویزای خود باید جهت تمدید ویزا اقدام فرمایید.
راضیه
اگر سطح آیلتس ما از میزان مورد نظر دانشگاه کمتر بود آیا دانشگاه ممکنه پذیرش بده و بعد همزمان با تحصیل کلاس برامون گذاشته بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی ولی ریسک بالایی دارد اینکه به شما ویزا بدهند یا نه.
زهرا عبدی
سلام میشه من پذیرش از دانشگاه ملبورن رو دریافت کردم برای اینکه بتونم ویزا دریافت کنم نیاز هست که نامه تمکن مالی هم ارائه بدم؟ میزان تمکن چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله نیاز به اثبات تمکن مالی می باشد که در واقع والدین و یا اسپانسر شما باید ثابت کند که حدود 60 هزار یورو در سال درآمد دارد.
لردکانی
با سلام آیا برای شروع پروسه مهاجرتمون باید قبل از به پایان رسیدن آخرین سال تحصیلیمون اقدام کنیم یا پس از گرفتن مدرک؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به کشورتان و پروسه انجام کار دارد معمولا 3 تا 6 ماه زودتر اقدام نماید خیلی بهتر است.
هادی
معمولا مدت اعتبار ویزاها برای تحصیل در استرالیا چند وقته است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام معمولا مدت اعتبار ویزا های تحصیلی با توجه به زمان تحصیل دانشجو می باشد افرادی که در دوره ی آموزشی بیش از 10 ماه باشد، همزمان با پایان سال تحصیلی استرالیا که نوامبر و دسامبر است، آموزش آنها نیز به اتمام می رسد، اعتبار ویزای تحصیلی آنها تا پایان ماه مارس خواهد بود. برای دوره های آموزشی بیشتر از 10 ماه که قبل از اتمام سال تحصیلی استرالیا به پایان می رسد، ویزای تحصیلی صادر خواهد شد که 2 ماه بیشتر از طول دوره استرالیا می باشد. برای افرادی که آموزششان کمتر از 10 ماه است هم ویزایی صادر می گردد که یک ماه بیشتر از طول دوره باشد. اگر افراد در یک دوره 3 ماه شرکت می نمایند، مدت اعتبار ویزای آنها، 4 ماه خواهد بود.
sasan
سلام من میخوام از راه تحصیل در دانشگاه ویزای استرالیا رو بگیرم اما فقط برای درس خوندن نمیخوام برم میخوام حتما بعدش اقامت بگیرم مدرکم ارشد الکترونیک از شریف هست سابقه کار هم ندارم میخوام برای دکترا درخواست بدم چطوری میشه بعدش اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام ویزای تحصیلی به خودی خود تبدیل به اقامت دائم نمیشه شما بعد از فارغ التحصیل شدن ابتدا با اخذ ویزای 489 استرالیا، فرصتی 18 ماهه به دست خواهند آورد تا به دنبال کار مناسب گشته و مشغول به کار شوند. پس از فعالیت 4 ساله و پرداخت مالیات، اقامتشان دائمی خواهد شد و تابعیت کشور استرالیا را به دست می آورند.
جاوید احمدی
هزینه ابتدایی برای تحصیل و دریافت ویزا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای دریافت ویزای تحصیلی باید 620 دلاربرای فرد اصلی، و همراهان بالای 18 سال آنان، 460 دلار و کمتر از 18 سال، 150 دلار استرالیا را پرداخت نماییدکه این هزینه برای اخذ ویزای تحصیلی بوده نه هزینه دانشگاه و...
نسیم سلطانی
سلام روزتون بخیر قصد دارم برای دوره دکترا به استرالیا مهاجرت کنم وبرای زندگی هم در همین کشور بمونم بعد از تحصیل چقدر وقت دارم تا کار پیدا کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز شما مدت 18 ماه بعد از فارغ التحصیل شدن زمان دارید تا شغل مناسب خود را پیدا کنید و به دنبال شغل باشید.
sara
سلام من لیسانس زمین شناسی دارم برای ارشد قصد دارم استرالیا رو برای تحصیل انتخاب کنم میخواستم بدونم حداقل مبلغی که برای تمکن مالی تحصیل در استرالیا باید ارائه بدیم چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تمکن مالی یا شما باید یک حساب مالی قوی ارائه بدید و یا اینکه والدین شما شما رو حمایت مالی کنن که درآمد سالانه آنها حداقل 62222 دلار استرالیا برای دانشجویان مجرد و 72592 دلار استرالیا برای متاهلین می باشد.
مشاوره رایگان